Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια! 
      Εκανα  ωοληψια χθες και πήραμε μόνο 2 ωάρια, εκ των οποίων το 1 γονιμοποιηθηκε. Τον Φεβρουάριο με το ίδιο ακριβώς πρωτόκολλο πήραμε 15! Δεν ξέρω τι έγινε …

      δεν θα προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορα. Θυμόσαστε πόσες μέρες περίπου μετά την ωοληψια έρχεται η περίοδος; 
      ευχαριστω!

      Και μένα σε 5 μερες είχε έρθει η περιοδος

      Just now, Lila86 είπε:

      Και μένα σε 5 μερες είχε έρθει η περιοδος

      Μπορεί να έτυχε και να μην ήταν καλός κύκλος.. Τι σου είπε ο γιατρός; το ενα που γονιμοποιηθηκε γιατί δεν περιμένετε να δείτε αν θα προχωρήσει και δεν θα κάνετε εμβρυομεταφορα;

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στην όμορφη παρέα.

Παλιόκαιρος και σημερα,μουλιάσαμε και μας έφαγε και η κλεισούρα!

Σήμερα λέω να κάνω καθαριότητα,όπως κάθε Παρασκευή δηλαδή και ό,τι προλάβω.

Ο μικρός μου στην ίδια και απαράλλαχτη κατάσταση.

Το συζητήσαμε για άλλη μια φορά πιο ψύχραιμα το θέμα με τον άντρα μου και είπαμε να χαλαρώσουμε,γιατί και αυτή η ένταση και η πίεση για να φάει δεν έχει θετικά αποτελέσματα.Πού θα πάει;Θα φάει στο τέλος!

Μαγείρεμα δεν έχει,εννοείται!Θα βολευτούμε με τα ένα σωρό φαγητά που υπάρχουν στο ψυγείο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα.

Θέλω να με βεβαιώσετε όλες, ότι δεν είχατε κανένα πρόβλημα από τις σημερινές πλημμύρες.

Μπονζούρ!

Εμείς δεν είχαμε πλημμύρες!

Για την ακρίβεια έχει να βρέξει από χθες...

Κάνει απιστευτη ζέστη και ο ουρανός εχει το χρώμα του χώματος...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σας βάζω κουιζ

To σπίτι από την δουλειά μου απέχει 10 χλμ. Πόση ώρα κάναμε να φτάσουμε στην δουλειά το πρωί????

Εβιράκι καλά είμαστε. Εχει ρίξει όμως πααααααρα πολύ νερό!

Περιστέρω μακάρι να χαλαρώσετε με το θέμα του φαγητού! Όλα θα στρώσουν, θα το δεις!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο ιατρικό μας δελτίο τώρα!

Η κόρη μου για την ώρα είναι απύρετη αλλά έχει μπούκωμα και μικρή ενόχληση στον λαιμό.

Ο μικρός μου κάνει κάτι δέκατα τα οποία ανεβοκατεβαίνουν μόνα τους! Σήμερα θα μου πει ο παιδίατρος αν τελικά θα ξεκινήσουμε αντιβίωση ή όχι! Για την ώρα πάντως είναι εντελώς απύρετος. Το πρωί μετά το γάλα άρχισε να βήχει και τελικά έκανε εμετό. Έβγαλε πολλά φλέματα και ξαλάφρωσε.

Αυτά!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα.

Θέλω να με βεβαιώσετε όλες, ότι δεν είχατε κανένα πρόβλημα από τις σημερινές πλημμύρες.

Είμαστε καλά Εβίρι μας !!!!

Τόοοοοοοοοοοοοοσο νερό όμως δεν έιχα δει ποτέ ξανά στη ζωή μου !!!

Καλημέρα!

Σας βάζω κουιζ

To σπίτι από την δουλειά μου απέχει 10 χλμ. Πόση ώρα κάναμε να φτάσουμε στην δουλειά το πρωί????

μμμ δύσκολο αυτό που ρωτάς εξαρτάται από ποιόν δρόμο πήγατε.... εγώ πάντως έκανα 45 λεπτά (κι αυτό από παράδρομο) ο δε Μ ο έρημος έκανε σχεδόν 3 ώρες (απόσταση 25χλμ)...:cool::cool: αφού στάσαμε όμως και είμαστε καλά, δεν πειράζει !

Αγγελική2 μου,

Περαστικά και πάλι στα παιδάκια σου... μάλλον ο μικρός σου θα την γλιτώσει την αντιβίωση αν είναι απύρετος -λέω εγώ τώρα- !

Περιστέρω μου,

Τί να σου πω για το φαγητό... μάλλον πρέπει να εναποθέσεις κάτω τις κουτάλες και να μην καταλαβαίνει το παιδί ότι αγχώνεστε με το θέμα αυτό ! Εύκολο στα λόγια - δύσκολο στην πράξη ! :cool:

Εμείς σήμερα τρώμε φασολάδα από εχθές !

Εύχομαι να περάσουμε ένα όμορφο Σ/Κ χωρίς βροχές και παρατράγουδα !

Υ.Γ. Καλέ Αγγέλω εννοείται ότι αυτή η τούρτα είναι το σχέδιο που επέλεξα να φτιάξω κρίνοντας ότι είναι σχετικά εύκολο.... δεν την έκαμα ακόμη !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Το πρωί τρόμαξα με τα νέα που έμαθα σχετικά με τις πλημμύρες της Αθήνας. Τελικά, η απώλεια μιας ανθρώπινης ζωής και οι καταστροφές ήταν πολλές. Μακάρι οι κάτοικοι των πληγέντων περιοχών να ξαναβρούν σύντομα την ηρεμία τους και να μπορέσουν να επισκευάσουν τις ζημιές με τα λιγότερα δυνατόν έξοδα.

Το φαγητό μας σήμερα ήταν αποφάγια από τις προηγούμενες μέρες. Χτες είχαμε ψάρι τηγανητό με βραστό μπρόκολο και σαλάτα λάχανο-καρότο.

Κάνει απιστευτη ζέστη και ο ουρανός εχει το χρώμα του χώματος...

Φαντάσου σκόνη που έχει στον ορίζοντα!!!

Σας βάζω κουιζ

To σπίτι από την δουλειά μου απέχει 10 χλμ. Πόση ώρα κάναμε να φτάσουμε στην δουλειά το πρωί????

Γύρω στις 3 ώρες, αν κρίνω από τις ουρές χιλιομέτρων που είχαν οι δρόμοι.

Η κόρη μου για την ώρα είναι απύρετη αλλά έχει μπούκωμα και μικρή ενόχληση στον λαιμό.

Ο μικρός μου κάνει κάτι δέκατα τα οποία ανεβοκατεβαίνουν μόνα τους!

Πόσο στενάχωρο είναι να έχεις και τα δύο παιδιά άρρωστα:(:( Μακάρι να τους περάσει γρήγορα.

Τόοοοοοοοοοοοοοσο νερό όμως δεν έιχα δει ποτέ ξανά στη ζωή μου !!!

Το ίδιο μου έλεγαν οι γονείς μου και οι μεγάλη Εβιρίνα.

Εύχομαι να περάσουμε ένα όμορφο Σ/Κ χωρίς βροχές και παρατράγουδα !

Κι εγώ το εύχομαι σε όλες σας και σε όλον τον κόσμο.

Υ.Γ. Καλέ Αγγέλω εννοείται ότι αυτή η τούρτα είναι το σχέδιο που επέλεξα να φτιάξω κρίνοντας ότι είναι σχετικά εύκολο.... δεν την έκαμα ακόμη !!!

Από την ώρα που το είπες τριγυρνάει κάτι στο μυαλό μου, ότι ίσως θα ήταν εύκολο να φτιάξεις μια σχετικά απλή τούρτα με ένα όμορφο σε χρώματα γλάσο από πάνω και να κόψεις από εκτύπωση μια εικόνα του Scooby doo την οποία θα βάλεις πάνω σε λαδόκολλα πατώντας τη ελαφρά πάνω στην τούρτα και τα κεράκια γύρω της.

Καλή επιτυχία όπως και να την φτιάξεις.:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημέρα κορίτσια. Χθες λόγω του γεγονότος και διάφορων δύσκολων καταστάσεων από την κακοκαιρία δεν πρόλαβα ούτε να σας διαβάσω. Περαστικά στα αρρωστούλικα και γρήγορη ανάρρωση. Χθες εμείς είχαμε θέματα στα υπόγεια από τη βροχή και το χαλάζι, καθώς επίσης επεφτε συνέχεια η ασφάλεια του σπιτιού μου και είχα τρομοκρατηθεί αλλά τουλάχιστον τέλος καλό όλα καλά. Εδώ άλλοι άνθρωποι πέρασαν 1000φορές χειρότερα, μην είμαι αχάριστη.

Χθες το μενού είχε ότι απέμεινε από τις μπριζόλες με πατάτες της προηγούμενης και εφτιαξα ψωμάκι και ψωμάκια γεμιστά για να το συνοδέψουμε.

Love4you ητούρτα είναι πολύ ωραία. Όταν την φτιάξεις στείλε καμια φωτο να την δούμε να πάρουμε ιδέες. Εγώ πριν 10 μέρες είχα φτιάξει για τα πρώτα γενέθλια του μικρού φάτσα μικυ μάους, μου πέτυχε απίστευτα, σε σημείο που νόμιζα ότι δεν την έφτιαξα εγώ και σκέφτομαι να συνεχίσω τις ζαχαροπλαστικές μου αναζητήσεις για τις επόμενες εορταστικές ημέρες, ααπό το να τις αγοράζω συνέχεια απ έξω...

Στο θέμα μας όμως, σήμερα το μενού έχει μπακαλιαράκια ροδέλες με πατατες στο φούρνο. Εύκολο και σχετικά γρήγορο γιατί έχω και γενική και μάρκετ και και και... Καλημέρα σε όλες σας! Καλά μαγειρέματα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σας!

Σας διαβασα στα πεταχτα και θα ηθελα να σας ευχαριστησω ειλικρινά μεσα απο την καρδια μου για τις ευχες σας! Τελικά γεννησα την Τριτη το απογευμα εναν μπεμπη 3550 γρ. Απο χτες ειμαστε στο σπιτακι μας και προσαρμοζόμαστε. Ευτυχως η μικρη αντεδρασε μεχρι στιγμης πολύ καλά.

Δεν προλαβαινω να σχολιασω τωρα. Θα προσπαθησω άλλη φορα μόλις βρούμε λίγο τους ρυθμους μας.

Φιλάκια σε όλες και να χαιρεστε τα παιδακια σας και τις οικογενειες σας!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα χοιρινό στη λαδόκολλα με λαδορίγανη, σκόρδο και κρεμμύδι. Το συνόδευσα με μακαρόνια στο φούρνο χωρίς σάλτσα.

Χθες εμείς είχαμε θέματα στα υπόγεια από τη βροχή και το χαλάζι, καθώς επίσης επεφτε συνέχεια η ασφάλεια του σπιτιού μου και είχα τρομοκρατηθεί αλλά τουλάχιστον τέλος καλό όλα καλά. Εδώ άλλοι άνθρωποι πέρασαν 1000φορές χειρότερα, μην είμαι αχάριστη.

Φαντάζομαι την τρομάρα σας.

Εγώ πριν 10 μέρες είχα φτιάξει για τα πρώτα γενέθλια του μικρού φάτσα μικυ μάους, μου πέτυχε απίστευτα, σε σημείο που νόμιζα ότι δεν την έφτιαξα εγώ

Μπράβο χρυσοχέρα Μαρία.

Τελικά γεννησα την Τριτη το απογευμα εναν μπεμπη 3550 γρ. Απο χτες ειμαστε στο σπιτακι μας και προσαρμοζόμαστε. Ευτυχως η μικρη αντεδρασε μεχρι στιγμης πολύ καλά.

Να σας ζήσει το γλυκουλάκι σας, να είναι καλότυχο και να σαραντήσεις κι εσύ με το καλό. Μπράβο στο κοριτσάκι που το δέχτηκε καλά το μωρό.

Δεν προλαβαινω να σχολιασω τωρα. Θα προσπαθησω άλλη φορα μόλις βρούμε λίγο τους ρυθμους μας.

Προηγούνται τα παιδιά Φωτεινή μου. Όταν αισθανθείς ότι έχεις λίγο λάσκα και διάθεση θα περιμένουμε τα νέα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακι ακ καλη βδομαδα να εχουμε!

Φωτεινουλα μου να σας ζησει ο μπεμπης! Γερος κ καλοτυχος να ειναι!!

Αγγελικη περαστικα σας!

Περιστερακι , μην στεναχωριεσαι μωρε με το θεμα φαγητο. Θα επανερθει στα παλια σε λιγο κ θα τρωει παλι κανονικα.Οσο τα πιεζουμε γινεται χειροτερα.Εμεια καθε μα ΚΑΘΕ φορα που παμε γι ΣΚ στην μαμα μου επειδη λεει συνεχεις στο μεγαλο να τρωει περναει αν ΣΚ χωρις να εχει φαει τιποτα κ η μανα μου δεν λεει ακομα να το καταλαβει.Παλι το ΣΚ τα ιδια ειχαμε.Χτες με το που μπηακμε σπιτι το παιδι ααρχισε να ζηταει φαγητο.

Λοβακι που εισαι βρε κοριτσι μας ελειψες!!! Τελεια θα γινει η τουρτα αφου εισαι χρυσοχερα!!

Εβιρακι μου καλο, παντα νοιαζεσαι γαι ολους!Ολοι καλα !! Ευχαριστω πολυ πολυ για τις ιδεες !! Το παρτυ μας ειναι στις 9 εχω να κανω 2 τουρτες μια για το σχολειο κ μια για το σπιτι. Πολυ ωραιο το χοιρινο στην λαδοκολα.

Μαρια καλως ηρθες!!

Απο φαγακι σημερα τρωμε μπιφτεκια με χορτα που εφερα χτες απο μαμα! Γι αυριο λεω να κανω φασολακια

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι, μαγειροφιλενάδες!

Σήμερα τρώμε φακές. Χτες φάγαμε αρνάκι στον φούρνο με πατάτες.

Το ιατρικό μας δελτίο είναι καλό. Σήμερα τα παιδάκια μου επέστρεψαν στο σχολείο κανονικά. Έχουν κάτι λίγο απο μπούκωμα και βήχα αλλά αντιμετωπίοζεται η κατάσταση. Εμένα με γυροφέρνει τώρα αλλά ελπίζω να μην κρεβατωθώ!

Φωτεινούλα να σου ζήσει ο μπεμπάκος!!!! Γερός και καλότυχος να είναι! Μπράβο και στην κορούλα σου που υποδέχτηκε με χαρά τον αδεφούλη της!

Εβιράκι 2 ώρες κάναμε να φτάσουμε στην δουλειά την Παρασκευή! Εκδρομή θα είχαμε πάει.....

Μαράκι χρυσοχέρα είσαι κι εσύ! Συνέχισε τις προσπάθειες!

ggeny καλημέρα και καλή εβδομάδα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γεννησα την Τριτη το απογευμα εναν μπεμπη 3550 γρ. Απο χτες ειμαστε στο σπιτακι μας και προσαρμοζόμαστε. Ευτυχως η μικρη αντεδρασε μεχρι στιγμης πολύ καλά.

Να σας ζήσει ο μπεμπάκος σας Φωτεινή!Γερός και καλότυχος!

Μπράβο στη ζουζουνέλα που τον υποδέχθηκε με χαρά!

Δεν προλαβαινω να σχολιασω τωρα. Θα προσπαθησω άλλη φορα μόλις βρούμε λίγο τους ρυθμους μας.

Οποτε έχεις ανάγκη από παρεούλα-κουβεντούλα εδώ είμαστε εμείς!

Καλή προσαρμογή στα νέα δεδομένα,καλή δύναμη,καλό σαραντισμό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...