Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 ώρες πρίν, Sunshine. είπε:

      Καλησπέρα,

      Ο γιατρός μου είναι. Ξεκίνησες μαζί του;

      Από όσο ξέρω όχι. Μόνο από το στόμα.

      Αχ κορίτσια...έχω ένα άγχος...αύριο κάνω χοριακή 9η ημέρα. Χθες που έκανα τεστ ούρων ήταν αρνητικό. Σήμερα δεν έκανα. Λέω να αλλάξει το γούρι αυτήν τη φορά. 

      Καλημέρα κορίτσι μου! Έκανες χοριακη? Εύχομαι να είναι θετικότατη!!! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα το μενού μας έχει γιουβαρλάκια. Θα τα μαγειρέψει η πεθερά μου γιατί είχε κιμά στην κατάψυξη και ήθελε να κάνει χώρο. Οπότε γιοκ μαγείρεμα για μένα χτες. Σήμερα το απόγευμα θα μαγειρέψω αρακά για αύριο.

Δωράκι μου είσαι πάντα πολύ αγαπητό μέλος της παρέας μας και φυσικά χαιρόμαστε για την ......επιστροφή σου! Φιλιά!

Εβιράκι η μεγάλη Εβιρίνα έχει πάρει το χάρισμα της μανούλας της στην μαγειρική ε???? Μπράβο και του χρόνου να είστε καλά να φτιάξετε ξανά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στη μαγειροπαρέα.

Τι μας κάνεις Εβίρι,τι μας κάνεις!Μπράβο στην κόρη σου,κληρονομικό χάρισμα λέγεται αυτό!Μάνα και κόρη χρυσοχέρες.

Δωράκι μου πολύ γλυκό το μήνυμά σου.

Σήμερα εγώ τρώω ψαράκι με σαλάτα και τα αγόρια μου έχουν φαγητάκια,ο μικρός από χθες κοτοπουλάκι με πατάτες και ο μεγάλος το...τύπου φρικασέ.Εχει φτιάξει τη μαρμίτα των Αστερίξ και Οβελίξ,οπότε αυτό θα τρώει μέχρι να τελειώσει!Ας πρόσεχε!Αν και δε νομίζω να τον ενοχλεί...

Κατα τα άλλα παλιόκαιρο έχουμε πάλι από χθες,βροχή και κρύο.

Link to comment
Share on other sites

περιστεράκι μάντεψε! Εμείς εδώ έχουμε ήλιο!!! Άντε και λίγα συννεφάκια αλλά πιο πολύ ήλιο!

Ο άντρας σου στο τέλος θα κάνει να φάει φρικασέ κανένα χρόνο!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Περιστεράκι τι ακριβώς είναι η μαρμίτα του Αστερίξ και του Οβελίξ;

Για το φαγητό τελικά, αποφάσισα να κάνω απλά τηγανητές πατάτες κι αυγά, αλλά και μία σπανακοτυρόπιτα με φύλλο που άνοιξα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοπελιές! Τι μου κάνετε;

Περιστερακι άλλαξε ο καιρός σε εσας ε; Εδω όχι ακομη έχει ήλιο σημερα. Να σου πω την αλήθεια το μονο που δε μου λειπει απο το νησί ειναι ο βροχερος καιρός του. Για τη μαρμιτα δεν το σχολιάζω - περι ορεξεως κολοκυθοπιτα που λενε. 3 κιλάκια ειναι πολύ καλά για 15 μερες.

Δωρακι τι ειναι αυτα που λες; Αφου εισαι βασικο μελος της μαγειροπαρεας!

Εβιρακι η μεγαλη Εβιρινα πηρε το ταλεντο της μαμάς της ε; Να τη χαιρεστε και να ειναι πάντα καλά στη ζωη της!

Αγγελικουλα ωραια που δεν εχει μαγειρεμα σημερα!

Χθες πηγα κι εκανα κάποια ψωνια. Επειδη υπάρχει η κριση κι εχω τη νοοτροπία να ενισχυω οσο γινεται τις ελληνικες εταιριες πηγα σε συγκεκριμένο κατάστημα για να παρω 3 φορμακια για τον μπεμπη. Λοιπον ενω ειναι περιοδος εκπτωσεων έκαναν με το ζορι 10% και όχι σε όλα τα ειδη. Και δεν ηταν και απο τα οικονομικά για να πω οτι δεν ειχε νοημα να κανουν παραπανω εκπτωση! Μετα αναρωτιουνται γιατι με τετοιες στρεβλωσεις στην αγορά εμεις ψαχνομαστε στο πολυκαταστηματα ή σε εταιριες του εξωτερικου! Το συζητουσα με τον άντρα μου που ειναι στο χωρο του εμποριου και κουνουσαμε τα κεφαλια μας. Τέλος πάντων τον ειπα τον πόνο μου! Απο την άλλη όλο μαζευω κι όλο νοιωθω οτι εχω χιλιαδες εκκρεμοτητες ακομη...Σνιφ (σαν πολυ δεν γκρινιαζω σημερα;)

Και για να ειμαι στο θεμα εφτιαξα για σημερα κοτοπουλο στο φουρνο με πατάτες. Εγω εφαγα μονο το κοτοπουλο φυσικά.

Φιλιά σε όλες!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή μου σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Σε όσα λες για τους Έλληνες εμπόρους και τις εκπτώσεις συμφωνώ απόλυτα. Η παροιμία έλεγε: "Συν Αθηνά και χείρα κίνει." Δε φτάνουν μόνο οι προσευχές τους να μπαίνουν πελάτες στο μαγαζί τους, θα πρέπει και οι ίδιοι να κάνουν κάτι για να τους προσελκύσουν. Λυπάμαι πραγματικά που δεν λένε να αλλάξουν νοοτροπία.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τι κανετε?

Σημερα τρωμε ομελετα φουρνου με πατατες-λουκανικα-τυρι-πιπεριες οι μεγαλοι αντρες, ο μικρος κοτοπουλακι χωριατικο με λαχανικα κ εγω περκα ψητη με βραστα λαχανικα.

Εβιρακι κατα μανα κατα κορη δεν λενε? Κ του χορνου να ειστε καλα να φτιαξετε παλι μαζι την βασιλοπιτακ σας.

Φωτεινη εχεις απολυτο δικιο με τις εκπτωσεις.Βγηκα χτες μια βολτα να βρω παππουτσια κ εφριξα.Εννοειτε πως δεν βρηκα τιποτα, εχουν αφειρεσαι ολα τα προ-εκπτωσεων κ εχουν εμφανισει πραγματα προ 10ετιας να πω ? παλιατζουρες να πω οτι κ ν απω θα ειναι λιγο.Κ ειμαστε στην πρωτη βδομαδα απορω τελευταιες μερες τι θα εχουνε! Οσο για τις εκπτωσεις τραγικες. Σε πραγματα τις προκοπης αν καταφερεις να βρεις ελαχιστες ως καθολου. Μετα μην αναρωτιουνται γιατι δεν εχουν δουλεια.Ειναι δυνατον παππουτσι 120 ευρω κ μποτα 150 ελεος!!

Περιστερακι ψαρακι κ εγω σημερα!! αντε να δουμε τι αποτελεσματα θα εχουμε.Εγω δεν εχω ζυγιστει ακομα, τελος βδομαδας μαλλον.

Αγγελικη χτες ειχαμε εμεις αρακα , κ τα γιουβαρλακι απολυ ωραιο φαγητο !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια κορίτσια!

Κατ'αρχάς να σας ευχαριστήσω όλες για την ενθάρρυνση που μου δίνετε ανα φορικά με τη δίαιτα.Ggeny σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς.

Σε όσα λέτε περί εκπτώσεων,θα συμφωνήσω με όλα...Κι εδώ μία από τα ίδια.Για ενα μπουφάν θα βγω να ψάξω αύριο,οπότε θα σας πω με λεπτομέρειες τα χαμπέρια εδώ...Αν και τα ξέρω από άλλες χρονιές.Για παιδικά εχω κοιτάξει και έχω να πω...φαρμακείο,πλην ελαχίστων εξαιρέσεων.

Το μενού σήμερα έχει μπιφτεκάκια στο αντικολλητικό τηγάνι,γίνονται σαν σχάρας και τα προτιμώ έτσι,και πατατούλες φούρνου.

Θα φτιάξω κι ένα κέικ πορτοκαλιού με κομματάκια σοκολάτας για τα αγόρια μου,λέω.

Εχω και αρκετές οικιακές δουλίτσες,σιδερώματα-πλυσίματα και μιας κι έτυχε να μην έχω άλλη δουλειά το απόγευμα θα επωφεληθώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα έχουμε μία ηλιόλουστη μέρα και πολύ το χαίρομαι!

Χτες πήγα και έβαψα κα έκοψα το μαλλί και ανανεώθηκα!

Το φαγητάκι μας σήμερα είναι αρακάς.

Για το φαγητό τελικά, αποφάσισα να κάνω απλά τηγανητές πατάτες κι αυγά, αλλά και μία σπανακοτυρόπιτα με φύλλο που άνοιξα.

Εβιράκι δεν έχω καλύτερο φαγητό!

Χθες πηγα κι εκανα κάποια ψωνια. Επειδη υπάρχει η κριση κι εχω τη νοοτροπία να ενισχυω οσο γινεται τις ελληνικες εταιριες πηγα σε συγκεκριμένο κατάστημα για να παρω 3 φορμακια για τον μπεμπη. Λοιπον ενω ειναι περιοδος εκπτωσεων έκαναν με το ζορι 10% και όχι σε όλα τα ειδη. Και δεν ηταν και απο τα οικονομικά για να πω οτι δεν ειχε νοημα να κανουν παραπανω εκπτωση! Μετα αναρωτιουνται γιατι με τετοιες στρεβλωσεις στην αγορά εμεις ψαχνομαστε στο πολυκαταστηματα ή σε εταιριες του εξωτερικου! Το συζητουσα με τον άντρα μου που ειναι στο χωρο του εμποριου και κουνουσαμε τα κεφαλια μας. Τέλος πάντων τον ειπα τον πόνο μου! Απο την άλλη όλο μαζευω κι όλο νοιωθω οτι εχω χιλιαδες εκκρεμοτητες ακομη...Σνιφ (σαν πολυ δεν γκρινιαζω σημερα;)

Και για να ειμαι στο θεμα εφτιαξα για σημερα κοτοπουλο στο φουρνο με πατάτες. Εγω εφαγα μονο το κοτοπουλο φυσικά.

Φιλιά σε όλες!

Φωτεινή μου σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Σε όσα λες για τους Έλληνες εμπόρους και τις εκπτώσεις συμφωνώ απόλυτα. Η παροιμία έλεγε: "Συν Αθηνά και χείρα κίνει." Δε φτάνουν μόνο οι προσευχές τους να μπαίνουν πελάτες στο μαγαζί τους, θα πρέπει και οι ίδιοι να κάνουν κάτι για να τους προσελκύσουν. Λυπάμαι πραγματικά που δεν λένε να αλλάξουν νοοτροπία.

Φωτεινούλα με κάλυψε πλήρως η Έβιρι με την απάντησή της! Κάπως έτσι λειτουργούν και οι Έλληνες μάστορες που δεν κατεβάζουν λίγο τις τιμές τους για να δουλέψουν και μετά κατηγορούν τους αλλοδαπούς που τους τρώνε τις δουλειές!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τι κανετε?

Καλημέρα και σε σένα!

Φωτεινη εχεις απολυτο δικιο με τις εκπτωσεις.Βγηκα χτες μια βολτα να βρω παππουτσια κ εφριξα.Εννοειτε πως δεν βρηκα τιποτα, εχουν αφειρεσαι ολα τα προ-εκπτωσεων κ εχουν εμφανισει πραγματα προ 10ετιας να πω ? παλιατζουρες να πω οτι κ ν απω θα ειναι λιγο.Κ ειμαστε στην πρωτη βδομαδα απορω τελευταιες μερες τι θα εχουνε! Οσο για τις εκπτωσεις τραγικες. Σε πραγματα τις προκοπης αν καταφερεις να βρεις ελαχιστες ως καθολου. Μετα μην αναρωτιουνται γιατι δεν εχουν δουλεια.Ειναι δυνατον παππουτσι 120 ευρω κ μποτα 150 ελεος!!

Να σου πω, αν ένα προιόν δεν είναι φετεινό αλλά είναι ωραίο δεν με πειράζει να το πάρω. Αν δεν βλέπεται όμως αλλάζει το πράγμα! Δεν έχω πολυβγεί για να δω τι παίζει με τις εκπτώσεις. Κάποια στιγμή θα το κάνω όμως!

Περιστερακι ψαρακι κ εγω σημερα!! αντε να δουμε τι αποτελεσματα θα εχουμε.Εγω δεν εχω ζυγιστει ακομα, τελος βδομαδας μαλλον.

Καλά αποτελέσματα!

Καλημερούδια κορίτσια!

Κατ'αρχάς να σας ευχαριστήσω όλες για την ενθάρρυνση που κου δίνετε ανα φορικά με τη δίαιτα.Ggeny σου στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς.

Σηκώστε τα λάβαρα και μπείτε μπροστάρες στον αγώνα κατά των κιλών!!!!

Σε όσα λέτε περί εκπτώσεων,θα συμφωνήσω με όλα...Κι εδώ μία από τα ίδια.Για ενα μπουφάν θα βγω να ψάξω αύριο,οπότε θα σας πω με λεπτομέρειες τα χαμπέρια εδώ...Αν και τα ξέρω από άλλες χρονιές.Για παιδικά εχω κοιτάξει και έχω να πω...φαρμακείο,πλην ελαχίστων εξαιρέσεων.

Περιμένουμε να μας πεις αν βρήκες τελικά!

Εχω και αρκετές οικιακές δουλίτσες,σιδερώματα-πλυσίματα και μιας κι έτυχε να μην έχω άλλη δουλειά το απόγευμα θα επωφεληθώ.

Πλυντήρια έχω να βάλω κι εγώ και φυσικά και σιδέρωμα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!! η πολύ δουλειά τρώει τον αφέντη έλεγε η γιαγιά μου... στην περίπτωση μου η αφεντιά μου έχει πήξει στη δουλειά και από φαί τρώει τα ελαχιστότατα, αλλά η ζυγαριά δεν είναι με το μέρος μου!

Τα μαγειρικά μας λοιπόν πολύ περιορισμένα. Σήμερα πρασόρυζο έχει το πρόγραμμα.

Εβιρι ευχαριστώ για τη συνταγή, την έκανα στο περίπου γιατί είχα ένα γάλα ζαχαρούχο ανοικτό, μια χαρά έγινε! αλλά νομίζω θα μου άρεσε ζεστή, την έφαγα κρύα.

Ο στολισμός σας στη πίτα τέλειος!!! καλή συνέχεια χειμώνα, περιμένουμε κι εμείς χιονάκια εδώ.

Φωτεινή πολύ συγκινήθηκα που ψάχνεις δωμάτιο παιδικό. Μου 'κανε ένα κλικ η περιγραφή σου, θυμήθηκα τα δικά μου και ναααα το δάκρυ. Αμάν αυτές οι ορμόνες, 1,5 χρόνο μετά και κλαίω με το παραμικρό!! με το καλό να γίνουν οι ετοιμασίες!

Περιστεράκι συγχαρητήρια!!! να δεις κι άλλες μειώσεις!

Ggeny κι εσύ επίσης

Love4four καλή επιτυχία και στη δική σου προσπάθεια!

Αγγελική μεγειά τα μαλλιά! να ευχαριστηθείς την καλη μέρα με καμιά βολτίτσα!

Δώρα και ελένη φιλάκια και σε εσάς! Γεια σου κι εσένα Φέφη και σε όλες τις κοπέλες που μπαίνουν πιο σπάνια, όπως κι εγώ πλέον!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!! η πολύ δουλειά τρώει τον αφέντη έλεγε η γιαγιά μου... στην περίπτωση μου η αφεντιά μου έχει πήξει στη δουλειά και από φαί τρώει τα ελαχιστότατα, αλλά η ζυγαριά δεν είναι με το μέρος μου!

Άλλαξε ζυγαριά! Αυτή προφανώς έχει προηγούμενα μαζί σου!!!

Φωτεινή πολύ συγκινήθηκα που ψάχνεις δωμάτιο παιδικό. Μου 'κανε ένα κλικ η περιγραφή σου, θυμήθηκα τα δικά μου και ναααα το δάκρυ. Αμάν αυτές οι ορμόνες, 1,5 χρόνο μετά και κλαίω με το παραμικρό!! με το καλό να γίνουν οι ετοιμασίες!

καλλιοπάκι έχω γεννήσει εδώ και 2,5 χρόνια και τα ζουμιά συνεχίζουν να με παίρνουν με το παραμικρό! Χτες που διάβασα για το μωράκι από την Λέρο που ξεψύχησε αρρώστησα! Ήμουν έτοιμη να βάλω τα κλάματα όλη μέρα :cry::cry::cry: Άτιμες ορμόνες....

Περιστεράκι συγχαρητήρια!!! να δεις κι άλλες μειώσεις!

Αυτές οι μειώσεις είναι οι πλέον καλοδεχούμενες!!!!

Ggeny κι εσύ επίσης

Love4four καλή επιτυχία και στη δική σου προσπάθεια!

Αγγελική μεγειά τα μαλλιά! να ευχαριστηθείς την καλη μέρα με καμιά βολτίτσα!

Εδώ γελάνε! Μόλις σχολάσω από την δουλειά έχω μαγείρεμα, να βάλω πλύντήριο και να σιδερώσω! Όταν θα τελειώσω θα έχει πάει 11 η ώρα οπότε βόλτα στο κρεβάτι μου θα πάω!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...