Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Χαίρετε!

Σήμερα επέστρεψα στην δουλειά μετά από άδεια 3 ημερών! Ξεστόλισα με την ησυχία μου και ξεκουράστηκα λίγο.

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες.

Πάω να διαβάσω τα νεά σας και επιστρέφω...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αγγελική καλά να περάσετε!

Πραγματικά Περιστεράκι μου περάσαμε πολύ καλά! Τα παιδάκια μας ταίριαξαν στο παιχνίδι και οι άντρες μας βρήκαν αρκετά κοινά λόγω επαγγέλματος!

Βρε παιδιά, τι πράγμα κι αυτό!!!!!!!!!! Εδώ η Εκκλησία σχολάει πολύ αργά, γιατί αρχίζει αργά. Φανταστείτε ότι σήμερα των Θεοφανείων, όπως και πέρσι, σχόλασε 13:10. Αργά μαγειρέψαμε, αργά φάγαμε, αργά πίνουμε καφέ.

Ξελιγομάρα μου κάνει αυτό Εβιράκι! Ανάποδοι και σε αυτό οι Γερμανοί!

Ξέχασα να σας πω ότι τα κορίτσια μου έφυγαν χτες Σάββατο. Στο τσακ πρόλαβαν να ταξιδέψουν με καλούτσικο καιρό. Φέτος, έμοιαζε λες και τους έκανε χάρη ο καιρός της Γερμανίας. Είχαμε αρκετές μέρες με θερμοκρασίες πάνω από 5 βαθμούς, με αρκετή ηλιοφάνεια και φυσικά χωρίς χιόνι, το οποίο απεχθάνεται η μαμά μου. Από σήμερα άρχισε να χαλάει κι εδώ και στην Ελλάδα απ' ό,τι είδα.

να είσαι καλά να τις ξαναυποδεχτείς!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

kalliopaki μια χαρά ηταν το εορταστικό σου τραπέζι! Και του χρόνου!

Φωτεινούλα πολύχρονη να είσαι! Με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου! Όσο για το τραπέζι ήταν μια χαρά! Έγκυος είσαι! Δεν θα πρέπει να κουράζεσαι!

Περιστεράκι, χρόνια πολλά για τον γιόκα σου και από εδώ!

Μεταξάκι μου εύχομαι να ξανασυναντηθούμε πολύ σύντομα!

Ιωάννα κι εσύ πολύχρονη να είσαι! Να τους χαίρεσαι όλους!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες!

Αγγελική καλώς μας ήλθες πάλι.

Από αύριο ξεκινώ επισήμως δίαιτα...Από τη Δευτέρα προσέχω,αλλά απο αύριο με κανονικό πρόγραμμα.

Για σήμερα εφτιαξα μπριζολίτσες χοιρινες και μπιφτεκάκια με πατατες στο φούρνο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! σε κατ' οίκον περιορισμό εγώ, με μπουκωμα, δέκατο, πονοκέφαλο και τα λοιπά σχετικά. πολύ αρρωστίλα βρε παιδιά και φέτος. Τεσπα, ανακάμπτω σιγά σιγά!

Σήμερα σούπα, πάει με την αρρώστια και με το κρύο....

Φωτεινή μπράβο στην εγκράτεια σου! και τζιζ κεικ, αμάν αμάν! Να ξες ότι παίρνω κουράγιο να είμαι κι εγώ εγκρατής. 2η μέρα εγκράτειας και συνεχίζω!

Περιστεράκι καλή αρχή! Δεν τολμώ να γράψω στο θέμα της δίαιτας, 2 χρόνια εκεί τα ίδια και τα ίδια λέω... αλλά σε εσάς το μαρτυρώ: προσέχω κι ελπίζω να συνεχίσω. Τώρα που κοιμάμαι καλύτερα πιστεύω να δω και αποτέλεσμα!

Αγγελική ωραία που ξεστόλισες, δεν "αλάφρυνε" το σπιτάκι τώρα? το τραπέζι μου δεν ήταν και τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά οκ, αξιοπρεπρές. και μετά από τοσο φαγητό μέσα στις γιορτές καλό ήταν, όχι υπερβολικό. του χρόνου πάλι!

αύριο τρώμε υπόλοιπα ν'αδειαζει το ψυγείο και ψάχνω το μενού του σκ. Για πείτε τα πλάνα σας να πάρω ιδεες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας βρε κορίτσια.

Έφτιαξα κοτόσουπα σήμερα και δεν τη χορταίναμε.

βρεεε περιπέτειες που έζησε το παντελόνι σας εβιράκι!!!

Πέρασε από 40 κύματα.

υγ. ζηλεύουμε που βρεθήκατε, αλλά θα το ξεπεράσουμε!

:D:D:D:D

Εβίρι μου,

Εσείς τουλάχιστον το βρήκατε το παντελόνι... εγώ ακόμη ψάχνω μια φούστα της μαμάς μου σε ένα καθ/ριο

Κρίμα όμως. Ζητήσατε τουλάχιστον αποζημίωση;

Ευτυχως το καλοριφερ αναβει το βραδυ για 3 ωρες (δεν εχουμε αυτονομια καθοτι η πολυκατοικια ειναι παλια) αλλά δεν ξερω για ποσο ακομη.

Με το κρύο που λένε ότι κάνει οι 3 ώρες είναι λίγες, αλλά τι να κάνει κανείς!!!!!!!!

Εβιρι μου τελος καλό όλα καλά για το παντελονι. Στον πατερα μου μια φορα ειχαν δωσει λαθος καπαρντινα (ιδιο χρωμα - άλλο νουμερο και δεν το πηρε εγκαιρως χαμπαρι) κι ηταν του μακαριτη που λεμε - κοντη στα μανικια κλπ. Ειχε πλακα.

Τελικά, συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες;

Παντως δεν μπορεις να εχεις παραπονο, οι Γερμανοι δε σε αφηνουν να πληξεις.

χαχαχαχαχα ναι, ναι για να μην έχω μονοτονία τα κάνουν όλα.

Πραγματικά Περιστεράκι μου περάσαμε πολύ καλά! Τα παιδάκια μας ταίριαξαν στο παιχνίδι και οι άντρες μας βρήκαν αρκετά κοινά λόγω επαγγέλματος!

Μπράβο βρε κορίτσια που βρεθήκατε και που περάσατε τόσο ωραία.

Ξελιγομάρα μου κάνει αυτό Εβιράκι! Ανάποδοι και σε αυτό οι Γερμανοί!

Εντελώς ξελιγομάρα, αλλά αυτό το κάνουν οι Έλληνες όχι οι Γερμανοί. Σε ορθόδοξη ελληνική εκκλησία ήμασταν.

να είσαι καλά να τις ξαναυποδεχτείς!

Σ' ευχαριστώ πολύ.

γεια σας! σε κατ' οίκον περιορισμό εγώ, με μπουκωμα, δέκατο, πονοκέφαλο και τα λοιπά σχετικά. πολύ αρρωστίλα βρε παιδιά και φέτος. Τεσπα, ανακάμπτω σιγά σιγά!

Περαστικά σου Καλλιοπάκι.

αύριο τρώμε υπόλοιπα ν'αδειαζει το ψυγείο και ψάχνω το μενού του σκ. Για πείτε τα πλάνα σας να πάρω ιδεες

Ακόμη δεν είμαι σίγουρη, αλλά προσανατολίζομαι να φτιάξω ένα κομμάτι αρνάκι που έχω στην κατάψυξη. Τη συνοδεία ακόμη δεν την έχω σκεφτεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Σήμερα τρώμε ξανά κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες που έμεινε από χτες.

Συνεχίζω τον σχολιασμό από εκεί που έμεινα χτες....

Ηλιαχτίδα29 μου μην αγχώνεσαι! Όπως σου είπε και η Έβιρι γράφε μας τα νέα σου όποτε νομίζεις!

ggeny και το δικό σου λαπτοπ? Επιδημία???? Ζόρικο μου φαίνεται από το κινητό να γράφεις κυρίως...

Eviri τελικά και οι Γερμανοί κάνουν τις λαλακίες τους!!! Εγώ θα έκανα χοντρό σκηνικό για το πεντελόνι, ειδικά αφού ήταν και μάρκα:rolleyes: Πάλι καλά που βρέθηκε τελικά!

Περιστέρω, τρία πιάτα ψαρόσουπα??? Που το βάζει καλέ???

Φωτεινούλα ούτε για αστείο μην επιχειρίσεις να ανέβεις στην σκάλα μόνη σου έγυος γυναίκα! Το ξεστόλισμα μπορεί να περιμένει....

kalliopaki δεν θα ήταν καθόλου άσχημη ιδέα να οργανώσουμε μία ομαδική συνάντηση όσες από την παρεούλα μας μπορούν! Θα ήταν πολύ καλά!

Ελενάκι σε καταλαβαίνω! Όταν φιλιξενείς κόσμο δεν μπορέις να κάνεις τις δουλειές σου εύκολα. Θα μείνουν καιρό ακόμη?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Από αύριο ξεκινώ επισήμως δίαιτα...Από τη Δευτέρα προσέχω,αλλά απο αύριο με κανονικό πρόγραμμα.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ λοιπόν και σ εσένα και σε όποιο άλλο κοριτσάκι θελήσει να προσέξει διατροφή.... (και σ εμένα που δεν το πάιρνω απόφαση και όοοοοοοολο αναβάλλω...:cool:)

Πραγματικά Περιστεράκι μου περάσαμε πολύ καλά! Τα παιδάκια μας ταίριαξαν στο παιχνίδι και οι άντρες μας βρήκαν αρκετά κοινά λόγω επαγγέλματος!

πράγματι !;)

Μεταξάκι μου εύχομαι να ξανασυναντηθούμε πολύ σύντομα!

:rolleyes::rolleyes: Αγγελικούλα,

Εγώ τον έμαθα τον δρόμο για το σπίτι σου... εσύ τον δικό μου τον θυμάσαι ?????????????:tongue::tongue::tongue: όποτε θέτε, θα είμεθα σε επαφή !

γεια σας! σε κατ' οίκον περιορισμό εγώ, με μπουκωμα, δέκατο, πονοκέφαλο και τα λοιπά σχετικά...

Περαστικά ! Πώς είσαι σήμερα ??? λίγο καλύτερα ?

Σήμερα φτιάχνω ένα ψαράκι στον φουρνο στη λαδόκολλα με χόρτα βραστά (τα Ιταλικά που λένε).

Περιμένω κοπέλα για μανικιούρ πεντικιούρ, αύριο σειρά έχει το μαλλί... ανάποδο είμαι πλάσμα εν τέλει: την ανανέωση και τα μποτέ τα κάνω μετά τις γιορτές !!! χα χα χα :D

ουπς ! ξαναμπαίνω σε λίγο !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας, γεια σας κι από μένα.

Έφτιαξα κοκκινιστή σόγια με βίδες το μεσημέρι.

Eviri τελικά και οι Γερμανοί κάνουν τις λαλακίες τους!!! Εγώ θα έκανα χοντρό σκηνικό για το πεντελόνι, ειδικά αφού ήταν και μάρκα:rolleyes: Πάλι καλά που βρέθηκε τελικά!

Εγώ δεν ήθελα να κάνω σκηνικό, γιατί σκέφτηκα ότι όλοι οι υπάλληλοι κάνουν λάθη, αρκεί αυτά να διορθώνονται. Δηλαδή, δε θα με πείραζε να με αποζημιώσουν, σε περίπτωση που το παντελόνι δε θα είχε βρεθεί. Άρα λοιπόν, η δουλειά μου με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο θα γινόταν.

Εβιράκι Έλληνες και το κάνουν τόσο αργά? Πως κι έτσι?

Κι εμένα την ίδια εντύπωση μου έκανε. Το μυαλό μου πάει στο εξής: ίσως επειδή εδώ υπάρχουν πολλοί που εργάζονται με δύσκολες και νυχτερινές βάρδιες, ο παπάς τους δίνει μια ευκαιρία να προλάβουν να ξεκουραστούν ή να ετοιμαστούν τέλος πάντων, για να έρθουν στην εκκλησία.

Αν δεν είναι αυτός ο λόγος, τότε σημαίνει ότι, το πρωινό ξύπνημα κάνει κακό στην υγεία του παπά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα

Η πρώτη μέρα της δίαιτας κύλησε με επιτυχία.Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας.Μακάρι να πιάσουν τόπο!

Σήμερα δεν είχα μαγειρέματα.

Βολευτηκαμε με περισσεύματα.Εγω εφαγα φακούλες που συμπτωματικά ταίριαξαν και με το διαιτολόγιο.

Για αύριο το δικό μου μενού εχει αυγό βραστό και σαλάτα για μεσημέρι και κοτοπουλάκι ψητό με σαλάτα για το βράδυ.

Σας εύχομαι να περάσετε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα φάγαμε χοιρινά μπριζολάκια τηγανητά με πατάτες.

Το απόγευμα βγήκαμε μια βόλτα στους χιονισμένους δρόμους της Στουτγκάρδης και στα μαγαζιά, να εκμεταλλευτούμε λίγο την περίοδο των εκπτώσεων. Το χιόνι ξεκίνησε από χτες το βράδυ, που ήδη το είχε στρώσει και συνεχίστηκε μέχρι σήμερα το μεσημέρι.

Μπράβο βρε Περιστεράκι για την προσπάθειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιές!

Καλλιοπάκι μου έστω και καθυστερημένα περαστικά σου!

Περιστερακι καλή συνεχεια με τη διατροφη και συγχαρητηρια με την αποφαση σου αλλά και την αποφασιστικότητά σου (ειδικά αν εχεις αντρα που τρωει οσο ο δικος σου και σε βαζει σε πειρασμο συνέχεια).

Κάντυ μου μπραβο για το μποτε. Δε σε θεωρω αναποδη. Ίσα ισα που το θεωρω καλύτερο μετα τις γιορτες καθως όλες οι άλλες δειχνουν ταλαιπωρημένες.

Εβιρι μου μηπως ο παπας πηγαινει και σε μικροτερα μερη κι ετσι καταληγει αργα στη Στουτγκαρδη; (συνεβαινε πιο παλια στη Νυρεμβεργη και στο Μοναχο). Τι ωραια που βολταρετε σε χιονισμένο τοπίο!

Την Παρασκευη καθάριζα ενδελεχως το σπιτι (ξεστολισα κιολας) γιατι το απόγευμα θα ειχαμε επισκεψεις. Δεν μπορω να πω η μικρη με βοηθησε παρα πολύ - κατουρησε κρεβατια και καναπεδες χωρις να το λεει κι ειχα να αλλάζω και να πλενω επιπλεον σεντονια, υποσεντονα κλπ. Λογω περιορισμενου χρονου εφτιαξα μακαρονια με κιμά κι εγω έφαγα μονο μια πηρουνια. Το Σαββατο εφτιαξα σπανακορυζο (ουτε απο αυτο εφαγα κανονική μεριδα) και το απογευμα πηγαμε να συλλυπηθουμε κατι φιλους μας που εχασαν ενα δικο τους άνθρωπο - ευτυχως ηταν πλήρης ημερων. Σημερα έχω ξυπνησει λίγο κακοκεφη. Τα πονάκια δε με αφηνουν και δεν καλοκοιμάμαι. Έχω και τη μικρη που θελει να κοιμαται στην κοιλια μου παρακαλώ. Για φαγητο κανονισα απο χθες να παμε στη μαμά μου για να μην εχω κιαυτην την εννοια.

Σας χαιρετω και σας ευχομαι καλή Κυριακή.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...