Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα !!!!

Χρόνια πολλά στην Άννια μας για σήμερα και για εχθές στην Φωτεινή !!! Με ένα πόνο σου εύχομαι Φωτεινούλα ! Μια χαρά σου βγήκε το τραπέζι, απλό και περιεκτικό ! Περαστικά στην μικρή σου κιόλας... πρόσεχε να μην κολλήσεις εσύ όσο γίνεται !

Εγώ σήμερα θα κάνω ένα σπανακόρυζο γιατί το ζήλεψα από προχθές που το γράφατε όλες ... η αλήθεια είναι πως θα έπρεπε να μπω σε πρόγραμμα αλλά.. δε με βλέπω και πολύ ... ορεξάτη ! Θα δείξει ....

Προχθές στην Αγγελική το καταχαρήκαμε (μικροί-μεγάλοι) ! Τα παιδιά μας σε γενικές γραμμές ήταν ήσυχα, έπαιξαν μεταξύ τους χωρίς εντάσεις... εκείνο το κορίτσι της, θα έχω να το λέω.... πόσο γλυκό παιδί είναι ! Ο μικρός δε, φατσόνι από τα λίγα !

Ευχαριστούμε Αγγελική που μας υποδεχθήκατε ! Για την όμορφη βραδιά !

Την επομένη σπίτι μου, έτσι ??? Φιλάκια πολλά !

Εβίρι μου,

Να είστε όλοι καλά να ξανα-ανταμώσετε !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Χρόνια πολλά στους Γιάννηδες και στις Ιωάννες. Στην Άννια ιδιαιτέρως.

Φωτεινή μου και σε σένα ιδιαιτέρως χρόνια πολλά για χτες.

Φυσικά, και στο Περιστερόπουλο ιδιαιτέρως χρόνια πολλά για χτες.

Φάγαμε κοκκινιστό αρακά. Άρχισα το ξεστόλισμα των χριστουγεννιάτικων και από σήμερα ξαναμπαίνουμε σε ρυθμούς σχολείου γιατί εδώ είναι κανονική σχολική εργάσιμη μέρα του Άϊ-Γιαννιού.

Πολύ κρέας βρε παιδιά, το βαρέθηκα.... (κι έχω και κατεψυγμένο μαγειρεμένο, πόσο κρατάει άραγε?).

Κρατάει αρκετό καιρό, αλλά προσπάθησε να το κρατήσεις μόνο ένα μήνα για να μην μπαγιατέψει περισσότερο.

Τελευταία το 'χω ρίξει στις πίτες. ¨Εχετε καμία συνταγή για φύλλο σφολιάτας?

Είχα φτιάξει πριν πολλά χρόνια και δεν την έχω κρατήσει δυστυχώς.

Εβιρι μου με υγεια να γιορτάσετε και του χρόνου όλοι μαζί και με το καλό να ξαναβρεθειτε.

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Εμείς που στο σπίτι και στο στενό οικογενειακό περιβάλλον δεν έχουμε Γιάννη-Γιάννα ούτε για δείγμα,μείναμε ανεπρόκοποι!:tongue:

χαχαχαχαχαχα

Σήμερα βράζω ενα κουνουπιδάκι για μένα,που θα το φάω ως αλλος Κατακουζηνός,όλο δικό μου...

χαχαχαχαχα μετά να απολυμάνεις τα πάντα με μπεταντίν όπως κι ο Κατακουζηνός.

Εβίρι μου,

Να είστε όλοι καλά να ξανα-ανταμώσετε !

Σ' ευχαριστώ Κάντυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε? Εγώ χάθηκα και μάλλον θα ξαναχαθώ, γιατί την Παρασκευή έπεσε το λαπτοπ κάτω και έσπασε η οθόνη του. Δεν υπάρχει περίπτωση να το φτιάξω (τουλάχιστον, όχι άμεσα). Η μοναδική λύση είναι να χρησιμοποιώ την τηλεόραση ως οθόνη υπολογιστή, αλλά είναι πολύ δύσκολο. Τον χρησιμοποιώ πλέον σπάνια.

Θα σας διαβάζω από το κινητό, αλλά από εκεί είναι λίγο δύσκολο να σας γράφω. Θα σας γράφω, όμως, όποτε μπορώ.

Στα δικά μας τώρα. Εχθές το βράδυ έφτιαξα σπανακόρυζο και γέμιση για σπανακόπιτα και κοτόπουλο κοκκινιστό. Θα δείξει τι θα φάμε σήμερα. Ο,τι επιλέξει ο καθένας.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα!!

Ηλιαχτιδα κ εγω εδω κ 2 μηνες ειμαι χωρις λαπτοπ κ με καιει ο λογαριασμος να παω να το φτιαξω...

Τι καλα που βρθηκατε ! παντα τετοια!!!

Εβιρακι κ εμεις ξεστολισαμε το Σαββατο, να σου πω την αληθεια να ειχα βαρεθει πλεον..

Σημερα τρωμε κοτοπουλο στην γαστρα με μπαμιες. Για αυριο εχω βαλει στο νερο φασολαδα, την καλει κ ο καιρος ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειρίνες μου.

Το μενού σήμερα έχει σουφλέ ζυμαρικών.

Αργότερα πρέπει να πάω στο καθαριστήριο γιατί μου έκαναν μια κασκαρίκα και δεν ξέρω πού θα βγει. Συγκεκριμένα στις 20/12 ο άντρας μου έδωσε ένα παντελόνι του για καθάρισμα. Δεν πήγε να το πάρει μέσα στις γιορτές κυρίως από αμέλεια και δεύτερον επειδή όλο κάπου πηγαίναμε. Την Πέμπτη όμως, 3/1 πήγε και το ζήτησε. Το καθαριστήριο δεν το έβρισκε και του είπε να ξαναπεράσει άλλη μέρα.

Πήγα εγώ χτες κι ενώ στην αρχή με έβαλε να διαλέξω ανάμεσα σε ένα γκρι κι ένα μαύρο (το δικό μας είναι καφέ μιας πολύ συγκεκριμένης μάρκας) μετά μου είπε ότι μάλλον είναι στο καθαριστήριο που έχουν σε άλλη περιοχή κι έχει μπερδευτεί, γι' αυτό λέει να περάσω σήμερα γύρω στις 12.00 να δούμε αν το βρήκαν. Άρες μάρες κουκουνάρες.

Όπως είπα πιο πριν με το μαύρο και το γκρι παντελόνι τα οποία δεν έχουν αριθμό πελάτη πάνω τους, θα υπάρξουν κι άλλοι "τυχεροί" σαν εμένα.

Θα σας διαβάζω από το κινητό, αλλά από εκεί είναι λίγο δύσκολο να σας γράφω. Θα σας γράφω, όμως, όποτε μπορώ.

Δεν πειράζει Ηλιαχτίδα, διαβάζοντάς μας δε θα χάνεις επαφή. Να απαντάς όποτε σου είναι εσένα εύκολο.

Εβιρακι κ εμεις ξεστολισαμε το Σαββατο, να σου πω την αληθεια να ειχα βαρεθει πλεον..

Μα πραγματικά, μετά από ένα μήνα στολισμένο το σπίτι μοιάζει με βάρος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα φιλενάδες!

Εχω σηκωθεί πρωι πρωί και κάνω δουλίτσες,πριν ξυπνήσει το μικρό μου,οπότε και θα αρχισει το ατέλειωτο παιχνίδι...

Για φαγητάκι σήμερα δεν φτιάχνω τίποτα.

Εκτός από περισσεύματα από Κυριακή και Δευτέρα,χθες βράδυ ο περιστερούλης έφτιαξε ψαρόσουπα!Αυτό ορέχθηκε η γκαστριά του!Εφαγε τρία πιάτα και έμεινε και κατιτίς,οπότε είμαστε ΟΚ.

Εγώ το χω ρίξει στις σαλάτες αυτές τις μέρες.Χθες εφαγα λάχανο-καρότο-τόνο.Και σήμερα ίσως να φτιάξω μαρούλι-ντομάτα-κοτόπουλο(αυτό εκ καταψύξεως,όπου το έχω αποθηκευμένο σε κομματάκια,έτοιμο για σαλατούλα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κρυο και σημερα!

Ευχαριστω ξανά για τις ευχές σας! Ηλιαχτίδα μου να χαιρεσαι το γιοκα σου! Να ειναι πάντα γερός σαν τα ψηλά βουνά! Συγγνωμη που τον ξεχασα τις προάλλες...

Χθες μαγειρεψα φασολάδα. Ταιριαζε με τον καιρο. Μαγειρεψα παραπάνω κι έβαλα και στην κατάψυξη ωστε να το φαμε άλλη φορά. Σημερα θα φτιαξω χταποδακι με μακαρονακι κοφτο (εγω θα φαω μονο χταποδακι).

Εμεις αργα στολίσαμε αργα θα ξεστολισουμε απ'οτι βλέπω. Απλά ο άντρας μου σχολάει αργά κι επειδη τριγυριζει κι αυτον η ιωσουλα της μικρης όπως κι εμένα τον αφηνω να ξεκουραζεται για να μην κυλήσει. Μονη μου δεν ξεστολιζω γιατι πρεπει να ανεβω σε σκάλα και το αποφευγω όταν ειμαι μονη με το παιδί (ειμαι λιγο ατσουμπαλη γενικά). Προσπαθω να διατηρω το σπιτι καθαρο αλλά σε πιο χαλαρους ρυθμους γιατι προσεχουμε για να εχουμε.

Αυτα τα νεα μας. Φιλάκια σε όλες.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

Καλα Εβιρακι δεν το πιστευω με το καθαριστηριο!!! Αντε να βρειτε τωρα το παντελονι!!

Πολυ καλο κ το σουφλεδακι σας!

Περιστερω πολυ ωραια κ η ψαροσουπα, το Σαββατο μαλλον που τρωμε ψαρι θα την κανω κ εγω! Κ η σαλατουλες καλες ειναι. Κ εγω παλευω μπας κ κοψω λιγο την μασα αλλα δεν το καταφερνω κ πολυ καλα ειναι η αληθεια.

Φωτεινη ιδιο φαγακι εχουμε !! Ε στην κατασταση σου τωρα αυτο ελειπε να μπαινεις κ πανω σε σκαλες να ξεστολιζεις!! Ολα θα γινουν σιγα σιγα μην αγχωνεσαι.

Εμεις σημερα τρωμε φασολαδα κ για αυριο λεω να κανω καμια μακαροναδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες.

Φτιάχνω φακές.

Εγώ το χω ρίξει στις σαλάτες αυτές τις μέρες.Χθες εφαγα λάχανο-καρότο-τόνο.Και σήμερα ίσως να φτιάξω μαρούλι-ντομάτα-κοτόπουλο(αυτό εκ καταψύξεως,όπου το έχω αποθηκευμένο σε κομματάκια,έτοιμο για σαλατούλα)

Χρειάζεται λίγη αποτοξίνωση Περιστεράκι. Πρέπει να αρχίσω κι εγώ.

Σημερα θα φτιαξω χταποδακι με μακαρονακι κοφτο (εγω θα φαω μονο χταποδακι).

Το πεθύμησα αυτό το φαγητό.

Καλα Εβιρακι δεν το πιστευω με το καθαριστηριο!!! Αντε να βρειτε τωρα το παντελονι!!

Τελικά, τέλος καλό, όλα καλά, το παντελόνι βρέθηκε, αλλά με πολύ κόπο. Συγκεκριμένα, όταν πήγα χτες ήταν άλλη υπάλληλος. Της εξηγώ ξανά κι άρχισε να ψάχνει, με ρώταγε και με ξαναρώταγε αν το παντελόνι ήταν βελούδινο στο ύφασμα και μου έφερνε κάτι κοτλέ και κάτι άλλα άσχετα να τα δω μήπως είναι ένα απ' αυτά.

Αφού μου έδειξε δυο-τρία τα οποία φυσικά, της είπα ότι δεν ήταν δικά μας, μου εξήγησε ότι είναι πολύ πιθανό το παντελόνι να δόθηκε σε άλλο πελάτη κατά λάθος. Τη ρωτάω λοιπόν, τι πρέπει να γίνει τώρα; Με παρέπεμψε στην αφεντικίνα της να έρθω άλλη μέρα και κράτησε τα στοιχεία μου και το τηλέφωνο να με ειδοποιήσει αν έχει νεότερα σε περίπτωση που βρεθεί το παντελόνι ή αλλιώς να μου δώσει αποζημίωση.

Εγώ έφυγα αλλά, ήμουν πολύ κοντά σε ένα κατάστημα για ψώνια. Μετά από 30' με ειδοποίησε τηλεφωνικά ότι το παντελόνι βρέθηκε.

Μου είπε ότι είχε παραπέσει σε μια γωνία του καταστήματος. Δίνω 50% πιθανότητες να λέει αλήθεια, αν και, δείχνει ότι δεν είναι σοβαρό μαγαζί να ψάχνουν τόσες μέρες και να μην το βρίσκουν στις γωνίες και άλλες 50% να το έδωσαν σε άλλον, αυτός τυχαία να το επέστρεψε στο καθαριστήριο τη χτεσινή μέρα, όταν ο άνθρωπος διαπίστωσε ότι έχει λάθος παντελόνι.

Σημασία έχει ότι το παντελόνι είναι τώρα στη ντουλάπα μας.

Link to comment
Share on other sites

βρεεε περιπέτειες που έζησε το παντελόνι σας εβιράκι!!!

με τις φασολάδες σας βρε κορίτσια που ανοίξατε την όρεξη!! εμείς αύριο σούπα με κρέας και λαχανικά, σήμερα έχουμε συκώτι (με κάτι συνοδευτικό, δεν ξέρω τι).

Το σπιτάκι είναι περίπου στα ίσα του, μετά από τοσους φιλοξενούμενους παίρνει μέρες να συμμαζευτεί κανείς!

Η κατάψυξη γεμάτη φαγητά, πρέπει να αρχίσω να τα καταλανώνω.

Κι εγω ξαναμπαίνω σε δίαιτα..... τα κεκάκια, τα πιτάκια και τα σοκολατάκια αναβάλλονται προς το παρόν.... θα το ρίξω στο σαλατικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηλιαχτίδα,

Είναι όντως κουραστικό να διαβάζεις από κντ ... μα από την άλλη τα λεφτά είναι αρκετά για επισκευή της οθόνης ! Λάθη γίνονται, μην στεναχωριέσαι !

Εβίρι μου,

Εσείς τουλάχιστον το βρήκατε το παντελόνι... εγώ ακόμη ψάχνω μια φούστα της μαμάς μου σε ένα καθ/ριο που πήγαινα κοντά στα παλιά μας γραφεία... την έδωσαν αλλού την έχασαν την κράτησαν να την φοράνε εκείνοι -τόσο πολύ τούς άρεσε ????-... δεν ξέρω, αυτό που ξέρω είναι πως η φούστα δεν βρέθηκε ποτε... οπότε, υπάρχουν και χειρότερα !

Ποιό κοριτσάκι ζηλεύει ???? Το Καλλιοπάκιον ????

Περιστέρω,

Μπράβο που δείχνεις εγκράτεια και ξεκίνησες τα ζαρζαβατικά.. κι εγώ λέω μπας και... τώρα που πέρασαν οι γιορτές καλά θα ήταν να το έραβα λίγο κι εγώ γιατί παρα-ξεχειλίζω !!!! από παντού ... όταν ξεκινήσω θα σας πω !

Φωτεινή,

Να μην ανέβεις στην καμία σκάλα με την κοιλιά ίσα μ εκεί ... σβήσε τα λαμπάκια και κάτσε να τα κοιτάς ! Δεν πειράζει... κι εμείς, να φανταστείς, μια το ένα μια το άλλο, ΧΘΕΣ το απόγευμα προς βράδυ (αργά) ξεστολίζαμε... ΄

άντε και του χρόνου με υγεία !

Για σήμερα τρώμε ρεβύθια ! Καλέ τι ψοφόκρυο είναι αυτό .... φιλάκια !

Link to comment
Share on other sites

Μην μου αγχώνεστε καθόλου με το ξεστόλισμα!

Τα εχω μαζεψει από το Σάββατο,αλλά βαριέμαι να μαζέψω το δέντρο...

Αλλο και τούτο πάλι!

Το βλέπω να μενει εκεί μέχρι το Σ/Κ που θα ξανακάνω καθαριότητα

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!!!

Μίλησε κανείς για ξεστόλισμα;;;; Εγώ ακόμη δεν....:oops::oops:

Φιλοξενώ τα πεθερικά και τρέχουμε σε γιατρούς οπότε χρόνος μηδέν!

Ευελπιστώ να το κάνω σήμερα ή αύριο!

Για σήμερα έκανα γιουβαρλίδια μιας και έχει ψοφόκρυο εδώ.


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι μου κάνετε;

Κρυο βρε κοριτσια αυτες τις μέρες. Ευτυχως το καλοριφερ αναβει το βραδυ για 3 ωρες (δεν εχουμε αυτονομια καθοτι η πολυκατοικια ειναι παλια) αλλά δεν ξερω για ποσο ακομη. Όταν ερθει ο λογαριασμος και δεν πληρωσουν αρκετοι μαλλον θα εχουμε προβλημα.

Εβιρι μου τελος καλό όλα καλά για το παντελονι. Στον πατερα μου μια φορα ειχαν δωσει λαθος καπαρντινα (ιδιο χρωμα - άλλο νουμερο και δεν το πηρε εγκαιρως χαμπαρι) κι ηταν του μακαριτη που λεμε - κοντη στα μανικια κλπ. Ειχε πλακα.

Παντως δεν μπορεις να εχεις παραπονο, οι Γερμανοι δε σε αφηνουν να πληξεις.

Μπραβο στα κοριτσια που μετα το ξεσαλωμα επιδεικνυουν εγκρατεια. Εγω επεδειξα και μεσα στις γιορτες αλλά θα ηθελα που και που να ξεφυγω - όχι κατι ιδιαιτερο κανενα μπισκοτακι με το τσαγακι μου. Προχθες μου ειχαν φερει ενα ωραιοτατο τσιζκεικ αλλά ουτε που το αγγιξα αν και το λιμπιστηκα να σας πω την αληθεια. Φοβηθηκα ομως μηπως δε συγκρατηθω μετα κι εχω προβλημα.

Κατι άλλο που μου εχει κανει εντυπωση ειναι οτι η μικρη στην αρχη ειχε κολλησει με ολους τους άλλους και κυριως τον μπαμπα της (λογικο αφου της ειχε λειψει). Τωρα δεν θελει κανεναν αλλον παρα εμενα κι εχει γινει η ουρα μου, οπου παω εγω απο πισω εκεινη. Αν της πει καποιος άλλος να την παρει αγκαλια αυτη αντιδρα κι ολο ερχεται και με φιλαει. Μαλλον αρχιζει να εκδηλωνεται καποια ζηλεια προς το νεο μελος.

Και για να μην ξεχνιομαστε σημερα εχω βγαλει φακες απο την καταψυξη.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...