Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα, καλημέρα.

Ύστερα από αρκετές μέρες μπαίνω να διαβάσω τα νέα σας και να σας πω τα δικά μου.

Περάσαμε πολύ ωραία, ζεστά και οικογενειακά τις δύο αυτές βδομάδες. Πήγαμε αρκετές βόλτες εντός Στουτγκάρδης, αλλά και εκτός και πιο συγκεκριμένα στη Χαϊδελβέργη.

Αυτή είναι μία κουκλίστικη πόλη (αναφέρομαι στην παλιά, όχι στην καινούργια πόλη) με ένα τεράστιο κάστρο σαν μπιζουτιέρα. Εν καιρώ, θα βάλω φωτογραφίες στο "φωτογραφικό οδοιπορικό". Είναι χτισμένη κατά μήκος αριστερά και δεξιά του ποταμού Νέκαρ που υπάρχει και μέσα στη Στουτγκάρδη, έχει 3-4 πέτρινες γέφυρες (ίσως και περισσότερες, δεν ξέρω) που συνδέουν τις όχθες, πάνω τους υπάρχουν αγάλματα (είδα της θεάς Αθηνάς ένα).

Τα σπίτια φτιαγμένα με την παραδοσιακή γερμανική αρχιτεκτονική σου αιχμαλωτίζουν το βλέμμα. Βρήκαμε επίσης, αρκετά ελληνικά στοιχεία, όπως ταβέρνες, Έλληνες που μένουν εκεί, άλλους συμπατριώτες που ήρθαν για τουρισμό, άλλους που δούλευαν σε μαγαζιά.

Αυτή η εκδρομή μας άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.

Θέλαμε να πάμε χτες Τετάρτη στο Νταχάου, αλλά επειδή είχαμε κουραστεί υπερβολικά τις προηγούμενες μέρες και ταυτόχρονα ξενυχτούσαμε κάθε βράδυ, δεν αντέξαμε να προσθέσουμε μία ακόμη μέρα με αρκετό περπάτημα και μάλιστα σε εξωτερικούς χώρους με το ανάλογο κρύο που κάνει. Έτσι θα πάμε κάποια άλλη φορά.

Το υπόλοιπο πρόγραμμά μας περιείχε το γύρο της Στουτγκάρδης στα πιο κύρια σημεία της, αλλά και συγκεντρώσεις σε φιλικές οικογένειες που πήγαμε σ' αυτούς και ήρθαν σε μας.

Σε γενικές γραμμές, περάσαμε πάρα πολύ ωραία φέτος.

'Οσο για τα μαγειρέματα, δεν τα θυμάμαι όλα όσα φάγαμε αλλά τα κυριότερα ήταν ψητό κοτόπουλο με περιχυμένο χυμό λεμονιού και πορτοκαλιού (η γαλοπούλα δε μας πολυαρέσει), γέμιση κιμά με πολλά μπιχλιμπίδια μέσα, χοιρινό με σέλινο, χοιρινό με δαμάσκηνα-βερίκοκα-κουκουνάρια, τζατζίκι, κοτόσουπα βελουτέ, κατσικίσιο τυρί περασμένο στο ασπράδι αυγού για να κολλήσουν τριμμένα αμύγδαλα πάνω του ψητό στο φούρνο, και άλλα που δε θυμάμαι τώρα. Χτες έφτιαξα δεύτερη δόση δίπλες για να στείλω και στην Ελλάδα.

Για σήμερα έχω παντζάρια με σκορδαλιά και λίγες τηγανητές πατάτες.

Και μετά από πολύ καιρό μπήκα και εγώ ξανά στην παρέα σας!!!

Καλώς την Άννια.

η μπουμπού έχει αρχίσει και ξεπετάγεται και όλο βγάζει φωνούλες.

Να μου τη φιλήσεις.

Τα άλλα 2 θηριάκια μου όλη μέρα τσακώνονται και κάνω τον διαιτητή αλλά υπάρχουν και μέρες που παίζουν τόσο ήσυχα και αγαπημένα μαζί...

Όπως όλα τα αδερφάκια.

Καταφεραμε και στολισαμε λίγο το σπιτι παραμονη Χριστουγεννων για τη μικρη περισσοτερο.

Φαντάζομαι πόσο χάρηκες και πόσο το περίμενες.

Το Σαββατο ενοιωθα κάποια πονακια και πηγα εκτακτως στο γιατρο ο οποιος μου εδωσε κάποια φαρμακευτική αγωγή και συνέστησε- τι άλλο- ξεκουραση. Οπότε χαλαρώσαμε λίγο τους ρυθμους μας.

Να προσέχεις πολύ.

χθες το πρωί με την κοράκλα μου κάναμε κ τους κουραμπιέδες (παρλιάρου συνταγή-εύκολη κ νόστιμη). κρατούσε το μίξερ η ζουζού! "με τα χεράκια μας τα κάναμε"! έτσι έλεγε στη γιαγιά της κ στη θεία της καμαρωτή!!!!!!!!!

Αχ τι ωραία που φτιάχνονται έτσι τα γλυκάκια!!!!!!!!!!!

Κι εχθές που η μέρα ήταν σαν ανοιξιάτικη βγήκαμε βόλτα σε πάρκο με κούνιες καρουζελ κλπ , έπαιξαν, γέλασαν, έτρεξαν !!!Τί αλλο θέλω ? Τπτ....

Έτσι είναι Λοβ μου, η χαρά τους είναι χαρά μας.

!

Εβιρι

Ελπίζω να περνάτε όμορφα!

Ελένη μου περάσαμε πάρα πολύ ωραία.

καλημερουδια!με θυμαστε :wink:!!!

Τη χαρά της παρέας θα ξεχάσουμε;

ειδικα στελνω πολλα φιλια στην εβιρι κ την ζωπυρον που δεν εχουν φατσα μπουκ κ της εχασα!!!!

Σου στέλνω και τα δικά μου φιλιά.

Εβιράκι πως περνάτε μαζί με την μανούλα και την κόρη σου? Τι ωραία να είστε όλη η οικογένεια μαζεμένη τέτοιες μέρες!

Τέλεια περνάμε, στενοχωριέμαι μόνο που σε δύο μέρες θα φύγουν.

Ευχαριστω πολύ για τις ευχες σας. Σημερα πηγα για doppler και μου ειπαν οτι όλα πανε καλά. Τα πονακια εχουν ελαττωθει.

Μπράβο στο κοριτσάκι μας.

Εβιρακι μου ελπιζω να περνας καλά εκει στα ξένα. Καταλαβαινω πως νοιωθεις αλλά τα Χριστουγεννα εμενα μου αρεσουν στην Κεντρικη Ευρωπη.

Σ' ευχαριστώ Φωτεινή μου.

Εβίρι γεια στα χεράκια του Εβιρου και της μεγάλης σου της Εβιρίνας.Λαχταριστά!

Σ' ευχαριστώ.:-D:grin:

Οσο για τα κουκουνάρια,είναι ένα μυστήριο.Γκουγκλάρισες σχετικά μήπως βρεις κάτι;

Μπα όχι, δεν το έψαξα γιατί δεν έμπαινα καθόλου στο κομπιούτερ.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΥΓΕΙΑ-ΑΓΑΠΗ-ΕΥΤΥΧΙΑ σε καθε σπιτικο.

Δωράκι μου εύχομαι να σε βλέπουμε συχνότερα.

Εβιρι μου,

Συγχαρητήρια και στον μπαμπά σας αλλά κυρίως σε εσένα για τα καλά που έχεις μεταδώσει στην κορη σου τη μεγάλη !!!! ΜΠΡΑΒΟ σου !

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Ερώτηση μαγειρική...

Εχω ενα πακέτο μπαρμπουνοφάσουλα στο ντουλάπι..Καμιά συνταγή περικαλώ..

Εγώ τα φτιάχνω κοκκινιστά, όπως και τη φασολάδα, αλλά δε βάζω μέσα σέλινο. Άλλες φορές βάζω μαϊντανό, άλλες φορές κανένα μυρωδικό. Μόνο κρεμμύδι, σάλτσα, πατάτα, καρότο, λάδι, αλάτι, πιπέρι, λίγη πάπρικα και κανέλα. Αν θες μπορείς να ρίξεις ένα ποτηράκι κόκκινο κρασί.

Σε λίγο δεν θα μου χωράνε ούτε οι κάλτσες μου,τόσο που έχω φάει...

χαχαχαχα

Ναι, φτιάχνουμε πολύ ωραίες πάστες στον οικονομικολογιστικό κλάδο!!!!!

χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Κοιμάται η μικρη μου κι ειπα να μπω να δω τι κάνετε!

Χαιρομαι που ειστε όλες καλά!

Εγω απεφυγα τα πολλά κρεαιτκά τις ενδιαμεσες μέρες κι έτσι δεν εχουμε την αισθηση οτι μπουχτίσαμε. Επιπλέον κάνω και τη ρημαδοδιαιτα κι έχω την αισθηση οτι εχω χασει κι οχι οτι εχω παραφάει! Ξερω ειμαι ανάποδη. Σημερα έφτιαξα μπιφτεκάκια και λουκανικάκι στο φουρνο με πατάτες. Χτες ειχαμε φακες. Έχω τη μικρη μου αρρωστουλα απο την παραμονη της Πρωτοχρονιάς κι ετσι κανω ευκολα φαγητακια γιατι με θελει κοντά της. Δυστυχως αρνειται να φαει σουπιτσα. Σημερα ειναι απυρετη απο το πρωι οπότε μάλλον έκανε τον κυκλο της. Αν επιμεινει ομως ο βηχας θα την παω στο γιατρο γιατι την κάνει να γκρινιάζει.

Απο δουλειες αλλο τιποτα. Έχω βαρεθει να βαζω πλυντηρια. Να δω ποτε και ποιος θα τα σιδερώσει. Τα πονάκια δεν έχουν περασει ακόμη και να σας πω την αλήθεια με εχει πιασει ενα άγχος να ετοιμασω τα πραγματα του μπεμπη γιατι σκεφτομαι μηπως και αποφασισει να ερθει στον κοσμο νωριτερα. Περιμενω και τις εκπτωσεις να αρχίσουν για να παρω οτι μου λειπει (γιατι εχω πραγματακια απο τη μικρη αλλά ο μπαμπας μας αρνειται ο γιος να φοράει έστω και ελάχιστο ροζ ακομα και μέσα στο σπίτι).

Γενικά προσπαθω να οργανωθώ αλλά ακομα δεν τα έχω καταφερει όπως θέλω.

Φιλάκια σε όλες και σορρυ για το σεντονι.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Κάντυ μου,χαρά στο κουράγιο σου που εκατσες και μαγείρεψες σήμερα με τόσα φαγάκια στο ψυγείο.Αλλά από μια άποψη,καλά έκανες...Καθότι αδειούχα,φτιάχνεις ατμόσφαιρα ζεστή!

...

Περιστέρω μου,

Μαγείρεψα όχι για να κάνω ατμόσφαιρα.... αλλά επειδή στην προσπάθειά μου να βάλω μια τάξη στο ψυγείο (ταπεράκια από εδώ ταπεράκια από εκεί, ζαρζαβατικά κλπ και να πρέπει να μπει και η γάστρα....) ανακάλυψα τα σνίτσελ που μου είχαν διαφύγει !!!! Ιου ιου amber alert !!! :cool:

.............

Καντυ πολυ σωστη σε βρισκω σουφλεδακι μιαμ μιαμ.

... 5 πλυντηρια εχω βαλει ....

εγώ έβαλα 3 εχθές ! ;)

ΔΕΝ το έφτιαξα τελικά... ρε κόρες έλεος ξέρετε πόσα αυγά ήθελε ????

6 ολόκληρα κι έξι (6) κρόκους !!!:confused::confused::confused::confused: έχουμε που έχουμε φάει τον άμπακο, μην το παραξηλώσω και με το σουφλέ... άααααλλη φορά !:cool:

...

Ετσι μου έρχεται να μαζέψω και το δέντρο...Ο μικρός,μέχρι εκεί που φτάνουν τα χεράκια του,δεν έχει αφήσει τίποτα στη θέση του.Είναι ένα ταλαίπωρο,"ψωριάρικο" πια,χριστουγεννιάτικο δέντρο! Άσ' το βρε το παιδί δεν πειράζει !!!το μαζεύεις την Κυριακή δεν πειράζει ! :tongue:

Μπαρμπουνοφάσουλα δεν έχω φτιάξει ποτέ... είναι σαν τις χάντρες ???? Αλλά αν ήταν, κάπως έτσι θα τα έφτιαχνα όπως είπε η Τζενυ !

η ωρα είναι μόνο 2.5........ τον ατελείωτο έχει αυτή η μέρα ! (το μόνο καλό είναι πως το περνάω για Δευτέρα !!!! χο χο χο)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα!!!

Καλή χρονιά με υγεία, πάνω απ' όλα!!!

Εγώ σήμερα έφτιαξα ψαρόσουπα για το παιδί και για εμάς έκανα μια έτοιμη κοτόσουπα. Μόνο νεράκι έβαλα και τελείωσα (τεμπελιές σήμερα).

Εμείς δεν μπορώ να πω ότι φάγαμε πολύ κρέας φέτος. Πιο πολλά ήταν τα γλυκά, τα οποία δε λένε να τελειώσουν.

Εχθές έκανα φακές, τις οποίες τσάκισε και ο πιτσιρίκος μου (πόσο χαίρομαι όταν τρώει όσπρια και ψάρι, δε λέγεται...)

Σας αφήνω.

Ήρθε ο αντρούλης μου. Πάω να ετοιμάσω να φάμε.

Φιλιά σε όλες!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εβιράκι η περιγραφή σου από τα μέρη που επισκεφτήκατε είναι πολύ όμορφη! Περιμένουμε να δούμε και φωτογραφίες!

Φωτεινούλα με το μαλακό οι δουλίτσες σου γιατί τα πονάκια δεν θα σε αφήσουν! Ο μπεμπάκος προηγείται!

Μεταξάκι 12 αυγά για ένα σουφλέ? Ούτε κι εγώ θα το έφτιαχνα!!

Ηλιαχτίδα εγώ έχω μπουχτίσει από γλυκά φέτος! Να φανταστείς πως έχω μία σοκολάτα 10 μέρες στο συρτάρι του γραφείου μου και δεν μου κάνει αίσθηση να την φάω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αν και τοσο αργά!

Θέλω τα φωτα σας! Για απλό τραπέζι (που θα σερβιριστει ως μπουφες) τι κρεας θα φτιαχνατε για κυριως; Σημειωση: δεν τρωνε όλοι κατσικι - αρνι άρα τα αποκλειω και τα δυο τελευταια χρονια εχω φτιαξει ρολό κοτοπουλο οπότε λεω να μην επαναληφθώ. Λόγω της κατάστασης μου δε θελω να κάνω πολλά γιατι με τη μικρη γκρινιάρα λόγω ίωσης κι εμενα κάπως καθως θα πρεπει να καθαρισω και το σπίτι φοβαμαι μην εχω παρατραγουδα. Για συνοδευτικά θα εχω 2 απλές πράσινες σαλάτες λογικά και κανενα από τα έτοιμα σφολιατοειδή. Για γλυκο σκεφτομαι αμυγδαλόπιτα. Σκεφτομουν γιουβετσακι με κριθαράκι ή ψητο κατσαρόλας. Πολύ κλασσικά λέτε;

Ευχαριστω εκ των προτερων


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα τρώμε σπανακόρυζο που έμεινε από χτες.

Φωτεινούλα το ρολό χοιρινό το σκέφτηκες? Αλλιώς μπορείς να ζητήσεις από τον χασάπη σου να σου κόψει χοιρινό μπουκιές και να το φτιάξεις στην κατσαρόλα λεμονάτο και να το συνοδέψεις με ρυζάκι.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα μαγειροκόριτσα!

Φωτεινούλα θα σου έλεγα να μην αγχωθείς με το τραπέζωμα και να είσαι πολύ χαλαρή.Αλλωστε θα ήταν κουτό εκ μέρους των καλεσμένων να περιμένουν πολλές ετοιμασίες από μια μια έγκυο γυναίκα με μικρό παιδί.Οπότε ήρεμα και χαλαρά.Συμφωνώ με σαλάτες και γλυκό.Κοτοπουλάκι εφόσον το τρωνε,αντί για ρολό μπορείς να κάνεις την πιο κλασική εκδοχή του,στο φούρνο με πατάτες.

Και το χοιρινό ρολό πολύ ωραία ιδέα,που λέει η Αγγελική.

Για οικονομία χρόνια μπορείς να κάνεις ενα κρεατικό ψητό(χοιρινό ρολό ή κοτόπουλο)και ένα κρεατικό κατσαρόλας.(το μοσχάρι ας πούμε με πιλαφάκι,πολύ καλό).Καμιά πίτα ή ζυμαρικά φούρνου,τυράκια και είσαι ΟΚ!Και με το παραπάνω θα έλεγα!

Εβίρι μου,με τις υπέροχες περιγραφές και τις ωραίες φωτο που περιμένουμε να βάλεις,δεν σου είπα περι αχαμνόπιτας.Την εκανα τελικά...Τι νόστιμο και εύκολο γλυκάκι.Κρεμα φούρνου θα την χαρακτηριζα.Πεντανόστιμη!

Σήμερα θα φάμε σπανακορυζο από χθες.Και εφτιαξα και μπιφτεκάκια με πατατες για τον μικρό.Τον εχω λίγο συναχωμενούλη,τον καημένο.Κοιμάται τώρα το πουλάκι μου

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα!!

τι κανετε υπερμαγειρισες?

Εβιρακι μου να πω οτι δεν ζηλεψα την βολτα σου θα ειναι ψεμα.Τελεια πρεπει να ητανε!!

Λοβ κ εγω δεν θα το εφτιαχνα με τοσα αυγα ελεος!! Γι αυτο δεν φτιαχβω κ καρυδοπιτα επειδη εχει απειρα αυγα.Εχουν η μαμα κ πεθερα μια συνταγη που κανουν κ εχει 25 αυγα!!!!! ενταξει ειναι μεγαλο το ταψι αλλα κ την μιση δοση ν ακανεις παλι ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ!!Τον αγλεορα φαγαμε αυτες τις μερες να δω ποτε θα το ραψουμε.....

Φωτεινουλα μου να προσεχεις με τα πονακια κ λαου λαου τις δουλειες. Οσο για το τραπεζι επειδη ολοι εχουν παραφαει αυτες τις μερες μην κανεις κατι βαρυ.Το τραπεζι μεσημερι η βραδυ θα ειναι ? Το γιουβετσακι μια χαρα ειναι σαν φαγητο πολυ ωραιο αλλα νομιζω λιγο βαρυ ειδικα αν ειναι βραδυ.Εχω ξαναπει σε τραπεζια σου λυνει τα χερι το κρεας στην λαδοκολα το πετας μεσα κ το ξεχνας.Χοιρινο ας πουμε με πιπεριες ντοματες βγαινει λουκουμι. Κανεις κ καμια πατατα φουρνου η ρυζακι κ τελος.Αλλιως Μπριζολες η χοιρινο με πατατες φουρνου, ρολο κιμα με γεμιση αυγα η τυρι-πιπεριες με πατατες , κανα λεμονατο κατσαρολας με ρυζακι , μοσχαρι στην γαστρα με μπυρα ...

Περιστερακι κ εσυ σπανακορυζο ε?

Εμεις σημερα αλλαξαμε . Θα φαμε ρεβυθια χαχαχα

Αγγελικη κ εγω εχω στο ψυγειο σοκολατες που φερναν στο μικρο κ δεν τις τρωει κ ουτε τους δινω σημασια ( παλι καλα να λεμε)!! Εχουν μεινει κ απο 3-4 κουραμπιεδες κ μελομακαρονα κ εκει καθονται κ μας κοιτανε.Το απογευμα που θα γυρισω σπιτι θα τα πεταξω να μου αιδασει κ ο χορος απο τις πιατελες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περαστικά στον γιόκα σου Περιστεράκι!

Κι εμένα ο δικός μου χτες το απόγευμα είχε κάτι μυξούλες αλλά ευτυχώς είναι διαφανείς! Κι ελπίζω να παραμείνουν έτσι....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σας! Χοιρινο ρολό δυστυχως δεν τρωνε όλοι. Ψητο θα ετρωγαν αλλά αυτες τις μέρες φαγαμε αρκετο χοιρινο οπότε προσανατολιζόμουν σε μοσχαρι ειτε με καποιο ζυμαρικό ειτε με ρυζι. Τις προηγουμενες χρονιές έκανα περισσοτερη ποικιλία κι έτσι καλυπτα όλα τα γουστα αλλά φετος δεν γινεται να ασχοληθω τόσο πολύ όσο κι αν θα το ηθελα.

Φιλάκια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

ggeny μην τα πετάξεις! Μπορείς να τα κάνεις ωραιότατη βάση για τσιζκέικ!

Φωτεινούλα φτιάξε ότι σου φαίνεται πιο εύκολο και δεν νομίζω να παρεξηγηθεί κανείς όοπως σου είπε και η Περιστέρω μας! Έγκυος είσαι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

φωτεινη κ που θα κανεις τραπεζι στην κατασταση που εισαι πολυ ειναι απο μονο του!! σκεψου κ το αλλο, εδω μονοι μας ειμαστε μια οικογενεια κ ενας θελει ρυζι ο αλλος πατατες ο αλλος μακαρονια κ ποτε δεν ευχαριστιουνται ολοι.Οσα κ να φτιαξεις ολο κ καποιος θα βρεθει να μην τρωει κατι. Οποτε φτιαξε αυτο που θες κ μπορεις κ μην τα κοιτας αυτα.Μοσχαρι κοκκινιστο ας πουμε ολοι τρωνε !!! το βαζεις κ στην χυτρα κ τελειωσες. Εχεις κ τα πονακια τωρα μην καθεσαι κ κανεις δουλειες κ επιβαρυνεις την κατασταση, δεν νομιζω να σε παρεξηγησει κανεις.Οντως εχεις δικιο χοιρινο το σηχαθηκαν ολοι αυτες τις μερες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...