Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Πάει ο παλιός ο χρόνος.....

Ξου ξου ξου και να πάρει μαζί του όλα τα κακά που έφερε!

Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά σε όλες σας!

Και κορίτσια ..... λιγότερο ξεκατίνιασμα please!!!!!

Φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα.

Χρόνια πολλά, Καλή χρονιά, υγεία κι ευτυχία για κάθε μέρα του χρόνου εύχομαι σε όλες σας.

Η καινούργια χρονιά ας αναστήσει το χαμόγελο στα χείλη των ανθρώπων, ας ζεστάνει τις παγωμένες καρδιές τους και ας χαρίσει σ” αυτούς που αγωνίζονται την ζωή που τους αξίζει.

Ο παλιός χρόνος έφυγε κι ελπίζω να πήρε μαζί του όλες τις ψεύτικες υποσχέσεις για μια καλύτερη ζωή. Εύχομαι η καινούργια χρονιά να είναι σύμμαχος μιας μεγάλης επανάστασης για μια ζωή ανθρώπινη πάνω απ' όλα.

Τα φιλιά μου σε όλες σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΆ !!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ !

Εύχομαι με το καλό η Φωτεινή η Γλύκα η ΝΤΙΝΤΙ να αγκαλιάσουν τα μωρουδέλια τους !!!! Και άλλα σποράκια να φουσκώσουν σε κοιλίτσες !!!!

Είμαι σε άδεια μέχρι και σήμερα ... τί γρήγορα που κυλούν οι μέρες όταν ΔΕΝ εργάζεσαι !!! Αγγελική2 το ξέρω σε πληγώνω αλλά σόρρυ ... το είχαμε ανάγκη όλοι μας τελικά... κι αφού έκανα όλο το σπιτι, τώρα πλένει και το πλυντήριο πιάτων και των ρούχων φυσικά... το απόγευμα περιμένω επισκέψεις και λέω να κάμω ένα σούπερ ντούπερ σοκολατένιο σουφλέ !!!!

Από φαγητάκι έφτιαξα σνίτσελ χοιρινά για τα παιδιά με πουρέ πατάτας και σαλάτα με ντοματίνια και σπανάκι ... την έκαναν ναααα, παράπονο δεν έχω !!!!

Βεβαια, με τόσα περισσεύματα που έχω με βλέπω να ξαναμαγειρεύω καλο Σάββατο ! δεν με χαλάει καθόλου...

Εβιρι μου,

Συγχαρητήρια και στον μπαμπά σας αλλά κυρίως σε εσένα για τα καλά που έχεις μεταδώσει στην κορη σου τη μεγάλη !!!! ΜΠΡΑΒΟ σου !

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα

Δουλειές,πολλές δουλειές οικιακές σήμερα...Η μία πίσω από την άλλη...Μαζεύονται οι ρουφιάνες!Ειδικά μετα από διάστημα χαλάρωσης και διακοπών.

Κάντυ μου,χαρά στο κουράγιο σου που εκατσες και μαγείρεψες σήμερα με τόσα φαγάκια στο ψυγείο.Αλλά από μια άποψη,καλά έκανες...Καθότι αδειούχα,φτιάχνεις ατμόσφαιρα ζεστή!

Σήμερα δεν έχω μαγειρέψει κάτι για την ώρα...

Αλλά εχω ήδη βάλει δύο πλυντήρια ρούχων,καθάρισα ντουλάπια κουζίνας και κουζίνα.Για την ώρα είναι καθαρή...

Ερώτηση μαγειρική...

Εχω ενα πακέτο μπαρμπουνοφάσουλα στο ντουλάπι.Τα είχε αρπάξει από το ράφι τπυ σούπερ μάρκετ ο μικρός και δεν τα άφηνε με τίποτε,αοπότε τα πήραμε και τα έχω μήνες να φυλάνε...Δεν εχω φτιαξει ποτέ και λέω να δοκιμάσω...Καμιά συνταγή περικαλώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα θα πέσει η πρώτη κατσαρολιά της χρονιάς και θα είναι σπανακορυζο,γιατί αρκετά με τα κρεατικά τόσες μέρες...

Σε λίγο δεν θα μου χωράνε ούτε οι κάλτσες μου,τόσο που έχω φάει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα καλημερα!!

καλη χρονια να εχουμε κοριτσια κ οτι επιθυμει η καθε μια μας ξεχωριστα με ΥΓΕΙΑ πανω απο ολα!!

Πολυ φαι βρε κοριτσια αυτες τις μερες ελεος!!!!

Καντυ πολυ σωστη σε βρισκω σουφλεδακι μιαμ μιαμ.Αλλα κ το σνιτσελακι δεν παει πισω.

Περιστερακι σπανακορυζο εχω κ εγω σημερα για φαγητο ,μπουχτησαμε τα κρεατα.

Τα μπαρμπουνοφασουλα που λες εγω τα φτιαχνω ως εξης.

Τα βαζω απο το βραδυ σε λεκανιτσα με νερο να μουλιαοσυν.Την αλλη μερα πεταω το νερο κ τα βαζω παλι στην κατσαρολα με καινουριο νερο κ τα αφηνω να παρουν ξανα μια βραση κ μετα τα σουρωνω. Μετα ψιολοκοβω πρασινες πιπεριες κ τριβω κρεμμυδακι στον τριφτη κ τα στιγαριζω με λαδακι.Αφου τσιγαριστουν προσθετω ντοματουλα μιση -μιση πελτε με ντοματακια κ ανακατευω.Ριχνω μεσα κ τα φασολια,πιπερακι κ νερο κ τα αφηνω να βρασουν σε σιγανη φωτια μεχρι να μαλακωσουν τα φασολια κ να χυλωσει το φαγητο.Αλατι βαζω προς το τελος στα οσπρια για να μην σκληραινουν ετσι ειχα ακουσει καπου.

Το απογευμα θα φτιαξω τα ρεβυθια λεμονατα για αυριο.Κ εγω απο προχτες που γυρισαμε μετα απο τοσες μερες ολο δουλειες κανω.τακτοποιησα ολα τα πραγματα που φεραμε ρουχα κ φαγωσιμα,πλυντηρια απλωνω κ μαζευω, εκανα ενα σκουπισμα μεσα εξω,καθαρισα την κουζινα,παγκους κ συσκευες κ ντουλαπια απ εξω , το ψυγειο μεσα για να βαλω τα φρεσκα τροφιμα , εκανα το μπανιο με χλωρινη , αλλαξα σεντονια πετσετες κ σε μας κ στα παιδια ,σιγυρισα το σαλονι απο τα παιχνιδια , εφτιαξα τα ριχταρια κ μου εχει μεινει το ξεσκονισμα,σφουγγαρισμα κ σιδερο... 5 πλυντηρια εχω βαλει ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Για σήμερα έχω φτιάξει μαντέψτε......σπανακόρυζο!!!!!

Η μέρα του είναι σήμερα μου φαίνεται!!!

Μεταξάκι μια χαρά σε βρίσκω από μαγειρικής άποψης! Σήμερα δουλεύεις ε? Με πλήγωσες βαθιά με την άδειά σου αλλά σε συγχωρώ γιατί είσαι καλό παιδί!!!!:tongue:

Περιστέρω τα μπαρμπουνοφάσουλα δεν τα έχω φτιάξει αλλά μήπως μπορείς να τα βράσεις και να τα κάνεις σαλατούλα μαζί με άλλα λαχανικά?

Ιωάννα καλή χρονιά και σε σένα και να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και τα παιδάκια σου!

ggeny τις ευχές μου και σε σένα για την νέα χρονιά! Ένα σωρό δουλίτσες έκανες κι εσύ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ggeny κάπως έτσι σκεφτόμουν να τα φτιάξω κι εγώ

Μάλλον για αύριο το κόβω.

Ετσι μου έρχεται να μαζέψω και το δέντρο...Ο μικρός,μέχρι εκεί που φτάνουν τα χεράκια του,δεν έχει αφήσει τίποτα στη θέση του.Είναι ένα ταλαίπωρο,"ψωριάρικο" πια,χριστουγεννιάτικο δέντρο!

Αγγελική,τις προάλλες,κατάλαβα καλά;Δούλευες ανήμερα πρωτοχρονιά;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά κατάλαβες Περιστέρω! Δούλευα ανήμερα Πρωτοχρονιά! Για μένα είναι πολύ συνηθισμένο αυτό λόγω της φύσης της δουλειάς μου! :rolleyes:

Θα νομίζουν όλες ότι είσαι ζαχαροπλάστρα!!!:tongue::tongue::tongue::P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...