Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα στην παρέα !!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΑ σε όοοοοοοοολα τα κορίτσια !!!! Να χαιρόμαστε τις φαμίλιες μας, τους αγαπημένους μας ανθρώπους να υπάρχει πάνω από όλα υγεία και μετά... αγάπη, τί άλλο ????

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 να χαίρεσαι τον γιόκα σου τον μορφονιό !!!!

Εδώ κι εμείς... όχι ότι πήγαμε κάπου εκτός δλδ... γύρω-τριγύρω είμασταν με τα παθερικά και την κουνιάδα μου ! Τα παιδάκια μας έπαιξαν πάρα πάρα πολύ ... και σήμερα ήταν ολίγον τί δύσκολη η επιστροφή στην πραγματικότητα (τη σχολική τουλάχιστον) !!!

Δεν πειράζει. Κι αυτό θα κρατήσει μόνο 2 μερούλες ... μετά άλλες 5 μέρες, πρώτα ο Θεός, θα βρεθούμε όλοι μαζί και θα ξεκουραστούμε !

Να χορτάσω κι εγώ λίγο αγκαλιές και βόλτες βρε παιδί μου !

(υ.γ. αδειεύω Παραμονή Πρωτοψρονιάς και στις 02/01)

Κι εχθές που η μέρα ήταν σαν ανοιξιάτικη βγήκαμε βόλτα σε πάρκο με κούνιες καρουζελ κλπ , έπαιξαν, γέλασαν, έτρεξαν !!!Τί αλλο θέλω ? Τπτ....

Απο μαγειρικές δεν αναφέρω κάτι επειδή ως επι το πλείστον τρώγαμε αλλού...

η σειρά μου να τραπεζώσω έ-ε-ερχεται αλλά και πάλι... αυτή η κούραση είναι πάντοτε ευχάριστη !

Φιλάκια πολλά σε όλες !

Φωτεινούλα εσύ ματάκια να προσέχεις τώρα ... κάνε κι ένα κιτ-κατ με τις δουλίτσες ! Χρειάζεσαι ΚΑΙ ξεκούραση ! !!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Μεταξάκι κι από εδώ! Σε ευχαριστώ κι εσένα για τις ευχούλες σου! Να δώσεις ένα μεγάλο φιλί σε Σεμίνα και Νικολιό από μένα κι ελπίζω να καταφέρουμε να τα πούμε και μετά τέκνων!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα!

Χρόνια πολλά σε όλους,μιας και τα Χριστούγεννα γιορτάζουμε όλοι,χρόνια πολλά και για τους εορτάζοντες το όνομά τους.

Πολλές σπέσιαλ ευχές στο αγοράκι της Αγγελικής μας!

Φωτεινούλα μια χαρα τα περάσατε.Ηρεμα και αγαπησιάρικα,τι καλύτερο από αυτό...

Σας ευχαριστώ και για τις ευχές σας για το περιστερόνι μου.Πάρα-μεγάλωσε,έγινε αντράκι!

Περάσαμε τις μέρες ήσυχα και οικογενειακά,με συγγενείς από την Αθήνα και πεθερικά.Από φαγητά,απλά πραγματάκια,μιας και η πεθερά μου,ως μεγάλη γυναίκα δεν προλάβαινε,αλλά ούτε είναι και του στυλ της οι γκουρμέ καταστασεις,ενώ για μένα ηταν μια ευκαιρία για ξεκούραση.

Την παραμονή των Χριστουγέννων έφτιαξα κοτοπουλο φιλέτο με κονιάκ και πορτοκάλι,πιλάφι με κουκουνάρια για μένα και τον περιστέρη

Χριστούγεννα φάγαμε χοιρινό με πατατούλες στα πεθερικά.Ειχα φτιάξει και γλυκό.

Χθες φάγαμε αρνάκι στο φούρνο με πατατούλες και κρεπες με κιμά,που είχε φτιάξει η αφεντομουτσουνάρα μου

Για σήμερα εφτιαξα λίγες κρεπες με σπανάκι και τυρί,μιας και μου είχαν μείνει πιτάκια καθώς και τυροπιτάκια και σπανακοπιτάκια

Το ψυγείο είναι γεμάτο με ταπεράκια πεθεράς...

Τη μέρα έχουμε;

Ε,προβλέπω να ξαναμαγειρεύω Κυριακή...

Πολλά φιλάκια σε όλες

Να περνάτε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nα μαι κι εγωωωω.....

Κοριτσάρες μου όμορφες ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΕ ΌΛΑ ΤΑ ΣΠΙΤΙΚΑ!!!!

Οσοι είχαμε εορταζοντες να τους χαιρόμαστε!

Τα Χριστούγεννά μας ήταν αρκετά υποτονικά αλλά δεν είναι μέρες για γκρίνιες τωρα...

Αγγελικούλα συγχαρητήρια για την κόρη και να χαίρεσαι τον γιόκα σου!

Εβιρι δεν σχολιάζω την μακακία των χιτλερικών μερες που είναι....

Ελπίζω να περνάτε όμορφα!

Ταζ καλή αρχή!

Δωρα καλό ταξίδι να έχετε!

Φέφη μια από τα ίδια... Τίποτα σχεδόν δεν πήρα για μενα! Όλα για την πριγκηπέσσα μου!

Περιστέρω ότι έχεις ζωγαφίσει δεν χρειάζεται να σου το πω!!!!

Καντυ υποκλίνομαι!!!! Που το βρίσκεις πουλάκι μου τοσο κουράγιο;;;;

Φωτεινή υπομονή... Λίγο έμεινε και με το καλό θα έρθει το μπεμπάκι σας!

Αννια μεγαλώνετε και λέτε και λογάκια;;;;;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!με θυμαστε ;)!!!

μπηκα να σας πω χρονια πολλα,να στε γερες κ ευτυχισμενες με τς υπεροχες οικογενειες!ειδικα στελνω πολλα φιλια στην εβιρι κ την ζωπυρον που δεν εχουν φατσα μπουκ κ της εχασα!!!!

με το καλο να ερθει ο νεος χρονο κ ελπιζουμε να φερει δωρα που τοσο ολοι μας εχουμε αναγκη!

κ μην ξεχνατε να χαμογελατε,μας κανει κ ομορφοτερους αλλα κ καλυτερους ανθρπωπους!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Χαίρομαι που βλέπω κάποια κορίτσια που είχαν να μπουν καιρό στην παρέα μας να κάνουν την εμφάνισή τους! Χρόνια Πολλά και καλά και σε σας Αννούλα και Έλεν!

Ζώπ, χθες ενώ είδα το μήνυμά σου από βιασύνη δεν σου ευχήθηκα κι εσένα Χρόνια Πολλά! Να περάσεις πολύ όμορφα αυτές τις μέρες και να έχεις μία ευτυχισμένη νέα χρονιά!

Περιστέρω, να το πιστέψω ότι δεν θα μαγειρέψεις μέχρι την Κυριακή???:tongue:

Εβιράκι πως περνάτε μαζί με την μανούλα και την κόρη σου? Τι ωραία να είστε όλη η οικογένεια μαζεμένη τέτοιες μέρες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ελένη μου μοιάζουμε κ σε αυτό! όλα για τις κουκλίτσες μας!

χρόνια πολλά με υγεία κ αγάπη!

σήμερα τρώμε σουτζουκάκια σμυρναίικα με πιλαφάκι! έχω κ προφιτερόλ οικογενειακό Κωνσταντινίδη, πέραν όλων των άλλων γλυκών!;)

πώς γίνεται να τρώμε κ να αδυνατίζουμε τόσο εγώ όσο κ ο φέφος μου;:confused:παράδοξο! ωραίο παράδοξο!:tongue:με λυπήθηκε ο Θεούλης!:rolleyes:

φιλούρες!:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χαρά σας !!!!

Ζωπάκι,

Χάρηκα πολύ που διάβασα πως είστε καλά !!!!

Εμείς σήμερα τρώμε μακαρονάδα ναι αλλά δεν ξέρω τί είδους (φούρνου, ορφανή, καρμπονάρα.... με παρέα ή χωρίς ?????) !

Θα φτιάξω όμως στάνταρ ρολό κιμά σε συνταγή του Καλλίδη που το είχα δει και μου είχε αρέσει να έχομεν για αύριο... επειδή πολλές δουλίτσες με περιμένουν και πρέπει να εξοικονομίσω και λίγο χρόνο !!!!

Είμαι ευτυχής καθότι διανύω την τελευταία εργάσιμη ώρα αυτού του έτους... χο χο χο !:cool:

Κι επειδή δεν ξέρω κατά πόσο θα τα ξαναπούμε πριν το ...

2013... ευχομαι σε όλες ...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ !!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΑ

ΑΓΑΠΗ, ΥΓΕΙΑ, ΧΑΜΟΓΕΛΑ !!!!

Να ρεβεγιονάρουμε με καλή διάθεση και να μην κοιτάμε πίσω !!!;)

5_Happy_New_Year_2013.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοπελιές!

Τι μου κάνετε; Κατορθωσα και σας διαβασα!

Ευχαριστω πολύ για τις ευχες σας. Σημερα πηγα για doppler και μου ειπαν οτι όλα πανε καλά. Τα πονακια εχουν ελαττωθει.

Ταζακι συγχαρητηρια για τη δουλεια! Καλοστεργιωτη και καλοπλήρωτη να ειναι!

Αγγελικουλα συγχαρητηρια για την κορουλα σου! Καλά κάνεις κι εισαι περηφανη γιαυτην !

Περιστερακι να χαιρεσαι τον γιοκα σου! Να ειναι πολύχρονος, γερός κι ευτυχισμένος σε ολόκληρη τη ζωη του!

Χαρηκα που ξαναδιαβασα Φεφη, Καντυ, Δωρακι, Ελενιτσες κλπ... Χαρηκα και για τα νεα της Καγκλυ. Την ειχα στο μυαλό μου καθως εχουμε ελαχιστη διαφορα στην ΠΗΤ.

Εβιρακι μου ελπιζω να περνας καλά εκει στα ξένα. Καταλαβαινω πως νοιωθεις αλλά τα Χριστουγεννα εμενα μου αρεσουν στην Κεντρικη Ευρωπη.

Θα προσπαθησω από την επόμενη εβδομαδα να φτιαξω εβδομαδιαιο προγραμμα φαγητου για να κανονιζω και τα ψωνια μου γιατι δεν μπορω να βγαινω συνεχεια εξω για ψυλλου πηδημα.

Φιλια σε όλες και καληνυχτα


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, κοριτσάκια καλησπέρα.

Δεν μπήκα για να διαβάσω τα νέα σας ακόμη. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πολύ χρόνο, επειδή περνάμε οικογενειακά τις ώρες μας, συν ότι λείπουμε αρκετά κάθε μέρα.

Θέλω όμως, να σας δείξω αυτά που έφτιαξαν ο άντρας μου και η κόρη μου σήμερα με τα χρυσά τους χεράκια.

Το ένα είναι γαριδομακαρονάδα του Έβιρου

img4826kx.jpg

και το άλλο είναι ένα λαχταριστό σουφλέ σοκολάτας συνοδευόμενο από παγωτό που μόλις απολαύσαμε από τα χεράκια της μεγάλης Εβιρίνας μου.

img4838c.jpg

Απολαύστε κι εσείς μαζί μας!!!!!!!!!!!!!!

Κάτι άλλο που με εντυπωσίασε νωρίτερα είναι το εξής: ζεστάναμε στο φούρνο μικροκυμάτων λίγη γέμιση γαλοπούλας που είχε περισσέψει να φάμε. Τρία κουκουνάρια είχαν πετάξει φύτρο, αλλά δεν ξέρω πότε συνέβη αυτό. Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι τα φύτρα δεν τα είχαν στο σακουλάκι. Σίγουρα τα έβγαλαν κατά τη διάρκεια του μαγειρέματος. Εσείς μήπως μπορείτε να το εξηγήσετε; Για μένα είναι πρωτοφανές και αδύνατον να συμβεί. Η φωτογραφία είναι από τα κουκουνάρια που τα κράτησα από το πιάτο να σας τα δείξω. Βγάλτε συμπέρασμα.

img4837q.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας μαγειροφιλενάδες μου!

Κίνηση βλέπω στο...κατάστημα.:tongue:Πάντα τέτοια:P

Τελικά η Αγγελική με ξέρει τόσο καλά...Είχα πει ότι δεν θα μαγειρέψω αυτές τις μέρες,αλλά δεν προβλέπεται:tongue:Για σήμερα λοιπόν θα κάνω κοτοπουλάκι στη γάστρα με πατατούλες,κυρίως για το παιδάκι μου.Γιατί εμείς βολευόμαστε και με περισσεύματα...Και θα φτιάξω και αχαμνόπιτα(συνταγή από Εβίρι)Ειχαμε πάρει άφθονο γάλα αυτές τις μέρες,αύριο λήγει και είναι πολύ καλό,από ποιότητα εννοώ,κρίμα να πάει χαμένο.

Θα σας πω εντυπώσεις...

Εβίρι γεια στα χεράκια του Εβιρου και της μεγάλης σου της Εβιρίνας.Λαχταριστά!

Οσο για τα κουκουνάρια,είναι ένα μυστήριο.Γκουγκλάρισες σχετικά μήπως βρεις κάτι;

Λοιπόν,παραμονή Χριστουγεννων είχα φτιάξει κοτόπουλο με κονιακ-πορτοκάλι και πιλάφι με κουκουνάρι.Εφαγα χθες από αυτό και αν και 4 ημερών ήταν σούπερ τελειο.Και τα κουκουνάρια μια χαρα.Αφού είχε μείνει κι άλλο και το πήρε ταπεράκι ο περιστερης το πρωί,ο καλος ο μύλος όλα τα αλέθει!

Σήμερα θα κάνω μια μίνι καθαριότητα στο σπίτι.Θα βγάλω έξω τον μικρό,αν κρατήσει ο καλος καιρός.Βγήκαμε χθες στη λιακάδα αι περάσαμε υπέροχα.

Αύριο το πρόγραμμα έχει κομμωτήριο και καφεδάκι με φιλενάδα και το απόγευμα επίσκεψη σε φίλους.Ηρεμα,ήσυχα,πλην όμως αγαπησιάρικα.Για παραμονή Πρωτοχρονιάς ακόμα δεν έχουμε κανονίσει,αλλά μάλλον σπίτι θα είμαστε.

Θελω να φτιάξω και λίστα με ψώνια,να τσεκάρω τι υλικά μου λείπουν για βασιλόπιτα.Λεω να κάνω πάλι το κέικ φουντουκιού,όπως πέρυσι

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μπήκα για λίγο γιατί αυτές τις μέρες πήζω!!!!

Να φανταστείτε πως αύριο Πρωτοχρονιά για μένα είναι κανονικότατη εργάσιμη!

Λοιπόν εύχομαι σε όλες σας να έχετε μία πολύ πολύ καλή χρονιά γεμάτη μόνο με καλά νέα!

Να χαρείτε τις οικογένειές σας και με το καλό να φέρετε στον κόσμο τα μωράκια σας οι εγκυμονούσες της παρέας!

Πολλά πολλά φιλιά σε όλες!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΥΓΕΙΑ-ΑΓΑΠΗ-ΕΥΤΥΧΙΑ σε καθε σπιτικο.

Υγεια πανω απο ολα κοριτσακια.ευχομαι το 2013 να μας χαρίσει μονο χαρες και ευτυχισμενες μερες!!!!!!!!

Σας φιλω και ευχομαι το καλυτερο για ολες μας!!!!!!!!!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...