Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια και από μένα φιλενάδες μου

Καλέ τι βλέπω;

Η Κάντυ μας;Χρόνια πολλά του γιόκα σου!

Και χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες.

Σήμερα έχω freeday.Για φαγητό φάγαμε περισσεύματα και έφτιαξα μόνο λίγα μανιτάρια στο τηγάνι με σκορδάκι και κρασί.

Κάναμε μια όμορφη βόλτα με το αυτοκίνητο και φτάσαμε παραλία.Ο μικρός κοιμήθηκε στο καρεκλάκι του και εμείς ρομαντζάραμε λίγο χαζεύοντας την θάλασσα

Και στον γυρισμό οδήγησα κιόλας.Αμέ!!!Οχι πολύ,αλλά μπορώ να πω ότι τα πήγα πολύ καλά και ο περιστέρης κατενθουσιάστηκε,μιας και μου έχει φάει τα αυτιά να πιάσω το τιμόνι...Σωφέρ τον έχω κάνει τον άνθρωπο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Εβίρι, Αγγελική2 (τα είπαμε και τηλ/κά)... Φωτεινούλα-εγκυούλα και οι λοιπές κυρίες ... μου λείψατε βρε !!!!!!

Κι εμάς μας έλειψες Κάντυ μου.

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές !!!! Βέβαια, γιορτάζει το Νικολιό μου σήμερα κι έχω να σας φιλέψω ένα κατιτίς !!!

Ευχαριστούμε για το κέρασμα (παρόλο που δεν είδα τη φωτογραφία η γεύση ήταν πολύ ωραία)

Και λίγη τουρτίτσα για τα γενέθλιά μου που πέρασαν -29/11-

Να είσαι χιλιόχρονη και πάντα ευτυχισμένη μαζί με την οικογένειά σου. Ευχαριστούμε και για τη γλυκιά τουρτίτσα.

ΓΕΝΙΚΑ μαγειρεύω πολύ τώρα τελευταία όλο δοκιμάζω ζύμες νέα πράγματα ιδίως μέσα στο Σ/Κ δεν ξέρω τί έχω πάθει.. εμένα η κρίση με βάρεσε εκεί !!!

Πολύ ωραίο ξέσπασμα είναι αυτό.

Στο γραφείο μια από τα γίδια... μας πειράζει και ο αέρας που αναπνέουμε και το κλίμα εδώ δεν είναι Χριστουγεννιάτικο !

Κατάλαβα.

Α ! Στολίσαμε κιόλας το Σάββατο που μας πέρασε !

Και του χρόνου να είστε καλά.

Εκτός εάν βρω κάτι ενδιαφέρον στο ενδιάμεσο... κυκλοφορούν και οι Γλ.Ιστ. την Δευτέρα οϊμέ !!

Ποιος ήρθε;

Μεταξάκι οι φωτογραφίες που ανέβασες δεν ανοίγουν!

Εσείς οι υπόλοιπες τις βλέπετε?

Όχι δε βλέπω τίποτα.

το πρωί που έκανα την ανάρτηση μου τις έβγαζε, τώρα... εξαφανίστηκαν οεο...

Λόγω οικονομικής ανέχειας τις έκλεψαν κι αυτές. Νόμιζαν ότι τρώγονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από το βροχερο Ιονιο! Μας εχει φαει η υγρασια βρε κοπέλες!

Κάντυ μου σαν τα χιονια! Να χαιρεσαι το Νικόλα σου! Να ειναι γερος σαν τα ψηλά βουνα! Πολύχρονη κι εσυ! Να τα εκατοστησεις! Και τα γλυκάκια σου υπεροχα (αν και δεν τα ειδα ουτε εγω αλλά δεν πειραζει - δεν μπηκα και στον πειρασμό)

Συγχαρητηρια και για το μαγειρικο σου οιστρο! Καλη εκτονωση ειναι κι η μαγειρικη μην νομιζεις!

Περιστερακι μπραβο που περασατε ωραια και ακομα περισσοτερα μπραβο για την οδηγηση! Όλα μια ιδεα ειναι μη φοβασαι τιποτα!

Σημερα εγω εχω φακες (περιορισμενη μεριδα χωρις ψωμι) που υπηρχαν στην καταψυξη κι οι υπόλοιποι ρεβυθια.

Φιλάκια σε όλες!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα!!

τι κανετε κοριτσακια?

Καντυ μου να τον χαιρεσαι τον Νικολιο σου !! Γερος κ καλοτυχος να ειναι !Βαλε μας οποτε μπορεσεις τις φωτο γιατι δεν ανοιγουνε! Αν κ ειμαι σιγουρη πως θα ειναι μουρλια!!!

Περεστερω καλες βολτες!!!!

Εβιρακι μια χαρα ειναι κ τα σκετα μακαρονακια!!

Φωτεινουλα ωραιοτατες κ οι φακες!!! Κορμαρα θα γεννησεις!!

Εμεις χτες φαγαμε τα ρεβυθια με το κριθαρακι κ για σημερα εφτιαξα χοιρινο ποντικι λεμονατο με πατατες στην κατσαρολα κ μεσα εριξα κ ενα κουτι μανιταρια ολοκληρα κ καροτακια.Στο τελος αφου εγινε το εσβησα με λεμονομουσταρδα κ ριγανη φρεσκια απο το χωριο.Ο αντρας μου εγλειφε κ το πιατο του.

Φαγαμε κ μια τουρτιτσα που εφτιαξα γιατι γιορταζε χτες κ εμενα το Νικολιο μου κ ταρατσωσαμε ....

Χριστουγεννιατικα γλυκα εγω το αλλο ΣΚ θα κανω μαζι με το γιο μου εννοειται ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια.

Φτιάχνω φάβα σήμερα.

Χτες τελικά και σόγια έφαγα (διαφορετική απ' αυτή που περίμενα) και έξω βγήκα. Λένε ότι όποιος ψάχνει βρίσκει. Έτσι κι εγώ ψάχνοντας το πίσω μέρος του ντουλαπιού θυμήθηκα ότι ο Έβιρος πριν από καιρό είχε αγοράσει ένα σακουλάκι με μείγμα από σόγια και λαχνικά το οποίο προοριζόταν να γίνει μπιφτέκια νηστίσιμα. Το έφτιαξα κι εγώ λοιπόν αργά το μεσημέρι στο τηγάνι συν τα αλατισμένα μακαρόνια που τους έβαλα κέτσαπ και σπορέλαιο (τι να κάνω βρε παιδιά μ' αρέσει να βουτάω το ψωμάκι μου) και έγινε ένα πολύ ωραίο γεύμα.

Αργότερα βγήκα αναγκαστικά έξω στο χιόνι για να αγοράσω ένα δωράκι σε συμμαθητή της κόρης μου, επειδή την άλλη βδομάδα θα κάνουν ανταλλαγή δώρων.

Φαγαμε κ μια τουρτιτσα που εφτιαξα γιατι γιορταζε χτες κ εμενα το Νικολιο μου κ ταρατσωσαμε ....

Καταρχήν, να σου ευχηθώ χρόνια πολλά για το Νικολιό σου, να τον χαίρεσαι. Να πω όμως επίσης, 'γεια στα χέρια σου Τζένη που έφτιαξες τούρτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια!!!

Επιτέλους ο καιρός αποφάσισε να βελτιωθεί! Ήλιος και σήμερα!

Το μενού σήμερα έχει χοιρινές μπουκίτσες λεμονάτες με πουρέ.

Μεταξία τώρα με τον πλάστη ποιος σε πιάνει!!!

Περιστέρω να προσπαθείς να οδηγείς όσο γίνεται πιο πολύ. Μόνο έτσι θα εξοικιωθείς με το αυτοκίνητο. Μην το κάνεις σαν και μένα που οδηγώ, λέμε τώρα, μία φορά στο τόσο και φυσικά δεν το έχω συνηθήσει!

Η ρομαντζάδα συνδιάστηκε και με σιδέρωμα το βράδυ????:tongue:

Εβιράκι καλημέρα!

Φωτεινούλα μια χαρά κρατάς την διατροφή σου! Μπράβο!

ggeny να χαίρεσαι κι εσύ τον Νικολιό σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Τι κάνετε?

Εγώ πάλι εξαφανίστηκα, αλλά είπαμε... μόνο όταν κοιμάται ο πιτσιρίκος μου μπορώ να κάθομαι.

Σήμερα τρώμε φακές από προχθές. Άλλο ένα φαγητό προστέθηκε στα φαγητά που τρώει ο μικρός μου.

Προς το παρόν το μόνο που δεν τρώει είναι γιαούρτι και πορτοκάλι. Πού θα μου πάει όμως; θα τον στρώσω...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα!!

τι κανετε κοριτσακια?

Καντυ μου να τον χαιρεσαι τον Νικολιο σου !! Γερος κ καλοτυχος να ειναι !Βαλε μας οποτε μπορεσεις τις φωτο γιατι δεν ανοιγουνε! Αν κ ειμαι σιγουρη πως θα ειναι μουρλια!!!

Περεστερω καλες βολτες!!!!

Εβιρακι μια χαρα ειναι κ τα σκετα μακαρονακια!!

Φωτεινουλα ωραιοτατες κ οι φακες!!! Κορμαρα θα γεννησεις!!

Εμεις χτες φαγαμε τα ρεβυθια με το κριθαρακι κ για σημερα εφτιαξα χοιρινο ποντικι λεμονατο με πατατες στην κατσαρολα κ μεσα εριξα κ ενα κουτι μανιταρια ολοκληρα κ καροτακια.Στο τελος αφου εγινε το εσβησα με λεμονομουσταρδα κ ριγανη φρεσκια απο το χωριο.Ο αντρας μου εγλειφε κ το πιατο του.

Φαγαμε κ μια τουρτιτσα που εφτιαξα γιατι γιορταζε χτες κ εμενα το Νικολιο μου κ ταρατσωσαμε ....

Χριστουγεννιατικα γλυκα εγω το αλλο ΣΚ θα κανω μαζι με το γιο μου εννοειται ...

Μια χαρά φάγατε εχθές! Αλλά και το σημερινό σας... υπέροχο!!!

Να τον χαίρεσαι!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!

Νυχτερινή επίσκεψη απόψε! Ο μικρούλης μου κοιμήθηκε πριν από λίγο, ο άντρας μου έχει πάει σε έναν φίλο του και η κόρη μου είναι σε ένα πάρτυ και την περιμένω να γυρίσει! Έτσι βρήκα ευκαιρία να μπω λίγο...

Σήμερα φαγαμε καλαμαράκια τηγανιτά, με πατάτες τηγανιτές και σαλατούλα λάχανο- μαρούλι με διάφορα μυρωδικά και μαγιονέζα. Αύριο τρώμε στης πεθεράς μου, δεν ξέρω τι...

Ηλιαχτίδα μια χαρά τα πάει ο μικρούλης σου με το φαγητό! Σιγά - σιγά θα τα φάει όλα!

Εβιράκι να σου πω και μία καληνύχτα!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κι από μένα.

Το μόνο που έφτιαξα σήμερα ήταν πατάτες τηγανητές για να συνοδεύσει ο Έβιρος τον καπνιστό σολομό του, η Εβιρίνα το κοκκινιστό κοτοπουλάκι που φύλαξα στην κατάψυξη κι εγώ να συνοδεύσω τη μουσταρδοκέτσαπ μου. :rolleyes::rolleyes:

Εβιράκι να σου πω και μία καληνύχτα!!!!

Καληνύχτα Αγγελικούλααααα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπελίτσες μου.

Αννούλα4 χρόνια σου πολλά κι ευτυχισμένα, να σε χαίρονται ο Στρουμφούλης και ο στρουμφομπαμπάς του.

Χρόνια πολλά και στις υπόλοιπες Αννούλες.

Σήμερα που λέτε έβαλα για την υπόλοιπη οικογένια αρνάκι με πατάτες στη γάστρα (δεύτερη φορά μου το ζητάνε). Για μένα έβαλα στην κατσαρόλα γαρίδες με κρεμμύδι, σκόρδο, πιπεριά και σάλτσα και στο τέλος έριξα μέσα ρυζομακάρονα. Στο πιάτο μου έβαλα και λίγο μπούκοβο και πιπέρι και το έκανα μπουρλότοοοοοοοο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομαδα!

Καταρχην να ευχηθω στην Ggeny να της ζησει ο γιος της! Να τον χαιρεται και να τον δει όπως επιθυμει! Με υγεια πάνω απ'όλα!

Αννουλα χρονια πολλά και σε σενα! Να σε χαιρεται η οικογενεια σου!

Χρονια Πολλά και σε όλες όσες γιορταζαν και πολύ πιθανόν να μην γνωριζω.

Εδω απο τις βροχες κοντευουμε να βγαλουμε λεπια! Έχει χιονισει και ψηλά στα βουνα! Μου αρεσει που λενε ότι στα νησια ειναι πιο ηπιος ο χειμώνας!

Και για να ειμαι στο θεμα: ΣΚ εγω εφαγα μπριζολα με σαλάτα οι υπόλοιποι κουνουπιδι στιφαδο. Σημερα εχουμε ψαροσουπα αλλά εγω θα φαω μονο ψαρι. Πρεπει να ψαξω να βρω κι ενδοκρινολογο στην Αθηνα τωρα που θα πάω για να δει τις μετρησεις που κάνω και να μου πει πως θα κινηθουμε. Αυτη ειναι η τελευταια εβδομαδα μου στη δουλειά!

Φιλάκια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ήλιο με δόντια έχουμε σήμερα αλλά το προτιμώ από την βροχή!

Για σήμερα τρώμε κοκκινιστό μοσχάρι με μακαρόνια ή πατάτες τηγανιτές ή ρύζι ή πουρέ! Τα παιδιά θα αποφασίσουν το μεσημέρι και θα τους το φτιάξει η γιαγιά!

Έβιρι αφού έχεις διάθεση να φτιάχνεις ξεχωριστό φαγητό για σένα μπράβο! Εγώ θα την έβγαζα με κανένα τοστάκι!

Φωτεινούλα μία βδομάδα ακόμη ε? Και μετά έρχεσαι Αθήνα. Με το καλό κοριτσάκι μου και μακάρι να μπορέσουμε να τα πούμε από κοντά!

Αννούλα χρόνια πολλά και από εδώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσακια τι κανετε?

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας κοριτσακια κ εσεις να χαιρεστε τις οικογενειες σας!!

Εβιρακι ποσες μερες θα νηστευεις, μεχρι τα Χριστούγεννα η νωριτερα?

Φωτεινουλα αντε να ρθεις Αθηνα με το καλο να μαζευτεις στο σπιτακι σου!! Παει η κουμπαρα μου σε ενδοκρινολογο γιατι κ ευτη εχει ανεβασμενο ζαχαρο στην κυηση αν θες πληροφοριες πες μου.

Ηλιαχτιδα καλοφαγο το παιδακι σου φτου φτου φτου!!! Μην αγχωνεσαι θα φαει κ γιαουρτακι κ πορτοκαλι κ απ'ολα!!!

Εμεις το Σαββατο φαγαμε ψαροσουπα με πεσκανδριτσα κ σαλατα μπροκολο κ χτες γαριδομακαροναδα.

Ζυμωσα κ ενα ψωμακι να εχουμε για μεσα στην εβδομαδα κ εφτιαξα κ φακουλες για σημερα.

Τωρα για αυριο μαλλον αρακα θα κανω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...