Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Χαιρετώ την ομορφοπαρέα!

Σήμερα εφτιαξα σπανακόρυζο και το τέκνο μου το τίμησε δεόντως!

Περιστερακι ωραια τα μπισκοτα ε; Αυτο με τον αντρα σου το ζω εγω ολη μου τη ζωη με τον αδελφο μου. Ειναι Ο γλυκατζής! Να φανταστειτε οτι μπορει να φαει ενα μεγαλο ταψι ραβανι στην καθισια του! Αδυνατος σαν στεκα. Κι ολα αυτα τα χρονια να ακουω "γιατι δεν παραδειγματιζεσαι απο τον αδελφο σου που προσεχει τη διατροφη του κι ειναι αδυνατος;" Όπως καταλαβες η γεματουλα ειμαι εγω. (Δεν ξερω γιατι αλλά δεν πιστευω οτι εισαι χοντρη)

Αρα καταλαβαίνεις το δράμα μου...

Πίστευε και μη ερεύνα!

μαρή περιστέρω, πως μπορείς να παρακολουθείς ταινία σιδερώνοντας??? Εγώ ή που θα έκαιγα τα ρούχα ή που δεν θα έβγαζα άκρη με την ταινία!

Ειμαι εκπαιδευμένη τα τελευταία 4 παρά κάτι χρόνια...

Εβίρι πώς είναι η κορούλα σου σήμερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Πολυάσχολη η μέρα σήμερα. Για το μεσημέρι έφτιαξα μόνο για την αρρωστούλα Εβιρίνα ένα κριθαράκι με γάλα που της αρέσει. Το απόγευμα έφτιαξα πάλι μια γαλατόπιτα/αχαμνόπιτα γιατί αύριο στο σχολείο έχουν λέει τη χριστουγεννιάτικη (;) γιορτή. Μας έδωσαν χαρτί πριν από καιρό που έλεγε ότι πρέπει να πάμε από κάτι ο καθένας (ακόμη και ατομικό πιάτο, ποτήρι, μαχαιροπήρουνο). Να δηλώσουμε αν θα πάμε γλυκό, αρμυρό, καφέ, αναψυκτικό κλπ.

Έτσι λοιπόν, έφτιαξα το γλυκό μου, αλλά θα πάω μόνη μου, αφού η μικρή μου είναι άρρωστη ακόμη.

περαστικά σας και παλι....

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Πρωί πρωί πήγα και πήρα το τεύχος του Γαστρονόμου με τα μπισκότα και τα κουλούρια,που κυκλοφορούσε με την Καθημερινή,με δελέασε μια συνταγή και αφού είχα τα υλικά την έφτιαξα και είχε μεγάλη επιτυχία...

Μπισκότα σπιράλ με βανίλια και κακάο...Μπελαλίδικο μεν,πεντανόστιμο δε..

Ωραία πράματα, μπράβο Περιστερίνα μας.

Εβιρι μου ευχομαι η Εβιρινα να ειναι καλυτερα!

Σ' ευχαριστώ πολύ. Έχει βελτίωση βέβαια, αλλά έρχεται αργά-αργά. Η γιαγιά του άντρα μου έλεγε: "Με το τσουβάλι μπαίνει, με το βελόνι βγαίνει", εννοώντας ότι, μπαίνει πολύ κρυολόγημα στον οργανισμό μας, αλλά φεύγει τόσο αργά, όσο ξύνει η μύτη της βελόνας.

Οι αμυγδαλές ταλαιπωρουν δυστυχως. Δυστυχως για τα γερμανικά συστηματα και την κολυμβηση δεν μπορω να σε παρηγορησω. Σε νοιωθω ομως απόλυτα!

Νιώσε με Φωτεινή μου.

Στην Αθήνα εστρωσα το σπιτακι μου αλλά ειναι πολλες δουλειες που πρεπει να γινουν. Όσο σκεφτομαι οτι μεσα στα Χριστουγεννα θα κανω μετακομιση αλλά θα εχω και επισκεψεις μου τη δινει.

Πολύ κουραστικό αυτό και σπαστικό ταυτόχρονα. Αλήθεια, δεν τους λες να έρθουν όλοι την ίδια μέρα, να πάρουν από ένα κουτί της μετακόμισης ο καθένας να βοηθήσουν λιγάκι στην τακτοποίηση;

Έβιρι βαθμολογούνται για το κολύμπι????:shock::shock::shock:

Είναι κανονικότατο μάθημα, όπως η γλώσσα, τα μαθηματικά κλπ. Είναι μάλιστα αυστηροί στη βαθμολογία τους.

Τι κουλός λαός!

Γι' αυτό λέω, τι το θέλουν το κολύμπι σαν μάθημα σχολείου στη χώρα της κατάψυξης!!!!!!!!

Η εβιρίνα ελπίζω να είναι καλύτερα. Μετά το πρώτο 48ωρο θα την έπιασε και η αντιβίωση λογικά.

Ναι έχει αρχίσει η βελτίωση αλλά θα την κρατήσουμε σίγουρα και αύριο στο σπίτι. Για την Τετάρτη δεν ξέρω ακόμη.

Σου άρεσε το λάχανο που σου έδωσα???;)

χαχαχαχαχα είδες πώς σε βρήκα εύκολα από τη φωνή;

Φωτεινούλα ξεκίνησα εισπνεόμενα και 1 χάπι aerious την μέρα μήπως και γλυτώσω την αντιβίωση. Θα δείξει....

Ελπίζω να δεις γρήγορα βελτίωση.

Βήχω πολύ μόλις ζοριστώ λιγάκι και δεν το αντέχω.

Πάρε αρκετή βιταμίνη C από φρούτα-λαχανικά και από το φαρμακείο σε χάπια. Ρακόμελο, χαμομήλι, τσάι, φασκόμηλο, εντριβή σε θώρακα και πλάτη με οινόπνευμα ή τσικουδιά ζεστή με διαλυμένη ασπιρίνη μέσα, θα βοηθήσουν την κατάσταση.

Έχετε όλες φιλιά από την Φέφη και ειδικά εσύ Εβιράκι κι εσύ Ζώπ!

Σ' ευχαριστώ πολύ Αγγελική, να της πεις κι από μένα χαιρετίσματα και φιλιά.

Πίστευε και μη ερεύνα!

χαχαχαχα

Εβίρι πώς είναι η κορούλα σου σήμερα;

Είναι αρκετά καλύτερα, χωρίς πυρετό, αλλά με πολύ βήχα ακόμη (παρόλο που κι αυτός έχει διαφοροποιηθεί σε σχέση με χτες) και λίγη αδυναμία στα πόδια. Σ' ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα το μενού έχει κατόπουλο στον φούρνο με πατάτες από χτες και λίγο μουσακά που είχε φτιάξει η πεθερά μου την Κυριακή.

Εβιράκι μήπως θα ήταν προτομότερο να μην την στείλεις καθόλου σχολείο αυτήν την εβδομάδα? Το κρύωμα της ήταν βαρβάτο και χρειάζεται μέρες για να συνέλθει.

Η δικιά μου αλλεργία καλά κρατεί! Συνεχίζω τα εισπνεόμενα και το ανισταμινικό χαπάκι μου. Ο βήχας είναι έντονος μόνο λίγο μετά που έχω κάνει τις εισπνοές μου και μετά ηρεμώ πολύ.

Χτες ο άντρας μου έκανε λίγο το μπάνιο με χλωρίνη, γιατί εγώ δεν αντέχω την μυρωδιά της στην κατάσταση που είμαι, κι ενώ ήμουν στην κρεβατοκάμαρά μας και σιδέρωνα με έπιασε η μυρωδιά κι άρχισα να βήχω! Που να το καθάριζα κι εγώ δηλαδή!

Αυτά για την ώρα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες μου!

Περαστικά σου Αγγελική και μπράβο στον άντρα σου που σε βοηθά στις δουλειές...Είσαι τώρα για χλωρίνες;

Και θα συμφωνήσω μαζί σου για την Εβιρίνα,ήταν βαρύ το κρύωμα και καλό θα ήταν να μείνει σπίτι για λίγο ακόμα.Αλήθεια Εβίρι,δεν θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει ποτέ,τι σύστημα υπάρχει εκεί για τις απουσίες των παιδιών στο σχολείο;

Πού είναι οι υπόλοιπες;

Για σήμερα,τι πρωτότυπο...θα φτιάξω μπιφτέκια στο αντικολλητικό τηγάνι και θα κάνω και μια νοστιμιά για τον περιστέρη,πατάτες τύπου ογκρατέν...Μου εχουν μείνει από την Κυριακή,είναι αρκετές και είπα να μην τις πετάξω,αμαρτία είναι...Να ΄ναι καλά μια ψυχή που μου δωσε την ιδέα πώς θα τις αξιοποιήσω...Ακούς Κάντυ φρου;

Μαύρη πέτρα έχεις ρίξει και εσύ και πολλές άλλες...

Για τον μικρό έχω γιουβαρλάκια και χυλοπίτες

Και αφού σας...κούνησα λίγο το δάχτυλο,εγ'ω τα λέω,εγώ τα ακούω...πάω να κάνω καμιά δουλίτσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάρες!

Χάθηκα αλλά πολλή δουλειά και διάφορα θεματάκια υγείας....

Απ'όσο είδα είστε καλά και χαίρομαι!

Να ευχηθώ περαστικά και γρήγορα στην Εβιρίνα και στην Αγγελικούλα μας!

Φεφάκι και περιστέρω ο μαγειρικός οίστρος καλά κρατεί βλέπω!

Σήμερα τρώμε αρακά.


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Από φαγητό σήμερα θα φάμε ό,τι έχει το ψυγείο. Το απόγευμα θα πάω στη γιορτή του σχολείου και θα σας πω εντυπώσεις μόλις μπορέσω.

Εβιράκι μήπως θα ήταν προτομότερο να μην την στείλεις καθόλου σχολείο αυτήν την εβδομάδα? Το κρύωμα της ήταν βαρβάτο και χρειάζεται μέρες για να συνέλθει.

Έτσι ακριβώς θα κάνω Αγγελική μου. Σήμερα το πρωί πήγαμε πάλι στη γιατρό για να την ξαναδεί και να μας δώσει καινούργιο χαρτί για τις απουσίες. Της ζήτησα να την κρατήσω στο σπίτι όλη την εβδομάδα και τη ρώτησα τι θα έκανε η ίδια αν ήταν δικό της παιδί. Η γιατρός μου είπε ότι θα την κρατούσε όλη την εβδομάδα μέσα και για την επόμενη εβδομάδα θα της έδινε απαλλαγή από τα σπορ (κολύμπι και γυμναστική), ώστε να μπορέσει να αναρρώσει.

Αυτό λοιπόν θα κάνω κι εγώ. Θα μείνει όλη τη βδομάδα στο σπίτι και την επόμενη που θα πάει δε θα κάνει κολύμπι και γυμναστική. Άσε που την ερχόμενη εβδομάδα θα έρθουν τα πρώτα μείον στις πρωινές θερμοκρασίες.

Η δικιά μου αλλεργία καλά κρατεί! Συνεχίζω τα εισπνεόμενα και το ανισταμινικό χαπάκι μου. Ο βήχας είναι έντονος μόνο λίγο μετά που έχω κάνει τις εισπνοές μου και μετά ηρεμώ πολύ.

Δεν κατάλαβα ότι πρόκειται για αλλεργία, νόμιζα ότι έχεις ίωση, γι' αυτό έγραφα στο προηγούμενο ποστ για ζεστά και βιταμίνες.

Χτες ο άντρας μου έκανε λίγο το μπάνιο με χλωρίνη, γιατί εγώ δεν αντέχω την μυρωδιά της στην κατάσταση που είμαι, κι ενώ ήμουν στην κρεβατοκάμαρά μας και σιδέρωνα με έπιασε η μυρωδιά κι άρχισα να βήχω! Που να το καθάριζα κι εγώ δηλαδή!

Φαντάσου!!!!!!!!!!!!!!! Ούτε κι εγώ αντέχω τα τελευταία χρόνια τη μυρωδιά της χλωρίνης που δεν έχω αλλεργία.

Αλήθεια Εβίρι,δεν θυμάμαι αν το έχεις αναφέρει ποτέ,τι σύστημα υπάρχει εκεί για τις απουσίες των παιδιών στο σχολείο;

Δεν έχω αναφέρει. Οι δασκάλες όταν μας συγκέντρωσαν μας έκοψαν τ' αφτιά να ειδοποιούμε οπωσδήποτε το σχολείο για την ασθένεια του παιδιού και φυσικά χωρίς χαρτί γιατρού που θα αναφέρει λεπτομερώς τις ημέρες που παίρνει άδεια το παιδί, δεν το δέχονται στο σχολείο.

Αν όμως, το παιδί έχει κάτι που δε χρειάζεται να το πάμε στο γιατρό, αλλά ως γονείς κρίνουμε ότι θα μείνει στο σπίτι, τότε πρέπει να γράψουμε επιστολή που να εξηγεί τους λόγους, να ζητάμε συγνώμη σ' αυτή και να τη δίνουμε σε φάκελο στο ταχυδρομικό κουτί του σχολείου ή στη γραμματεία με το όνομα της υπεύθυνης δασκάλας της τάξης απ' έξω από το φάκελο.

Ακούς Κάντυ φρου;

Μαύρη πέτρα έχεις ρίξει και εσύ και πολλές άλλες...

Συμφωνώ, σαν ακρωτηριασμένες είμαστε με τις απουσίες τόσων κοριτσιών.

Χάθηκα αλλά πολλή δουλειά και διάφορα θεματάκια υγείας....

Ελένη μου ελπίζω να ήταν μικρά και περαστικά τα θεματάκια υγείας.

Να ευχηθώ περαστικά και γρήγορα στην Εβιρίνα και στην Αγγελικούλα μας!

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έβιρι πάλι καλά που η γιατρός σας έδωσε το χαρτί!

Καλά αυτό το να ζητήσετε συγγνώμη που κρατάτε το παιδί στο σπίτι για κάποιο σοβαρό λόγο είναι όλα τα λεφτά!!! Χαχαχαχαχα! Για να το ζητούσαν εδώ αυτό να δεις τι απάντηση θα έπαιρναν!!!

γειά σου Έλεν! Χαίρομαι που τώρα είστε καλά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Χάθηκα πάλι.

Λοιπόν, να ευχηθώ περαστικά στην κορούλα της Εβιρι και στην Αγγελική, καθώς και στην Ελένη.

Μακάρι να είστε όλοι καλά τώρα.

Εμένα ο μικρός βγάζει δόντια... δεν τρώει και εκεί που κοιμάται ήρεμος, πετάγεται και τσιρίζει. Μέχρι τώρα δεν το είχε ξανακάνει αυτό. Πρώτη φορά το κάνει. Ευτυχώς δεν ανεβάζει πυρετό.

Από φαγητό, σήμερα έκανα μακαρονάδα με σάλτσα ντομάτας, έφτιαξα ένα κέικ και ετοίμασα τη γέμιση για να κάνω σπανακόπιτα αύριο.

Επίσης, λέω να φάμε πατάτες γιαχνί. Θα δω...

Φιλιά σε όλες!

Καλό βράδυ!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. περαστικα στους αρρώστους, ευχομαι ολες να ειστε μια χαρά και να μεγαλουργειτε !!!!!!!

εγω σημερα θα φτιαξω χταποδακι με κοκκινη σαλτσα και κοφτο μακαρονακι.

θελω να δοκιμασω να φτιαξω και κανενα μπισκοτακι, μαλλον θα κανω την συνταγη της περιστερως απο το χριστουγεννιατικο τοπικ...


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Ευχαριστώ για τα περαστικά!

Εβιρι ήταν σοβαρό αλλά ευτυχώς περαστικό!

Ηλιαχτίδα αν είναι τραπεζίτες πονά πάρα πολύ!

Ελάφρυνέ το με ντεπονάκι το παιδί. Κρίμα είναι να ταλαιπωρείται...

Ταζ τι ωραίο φαγάκι!!!!

Αγγελική κι εγώ χαίρομαι!!!;)

Σήμερα τρώμε μακαρόνια με κιμά!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!

Μουντή και βροχερή μέρα η σημερινή.

Χθες το απόγευμα που είχα κενό,βγήκα μια βόλτα στα μαγαζιά να δω τι "παίζει"και ασφαλώς με υποδέχθηκαν με τιμές αρχηγού κράτους!:tongue:

Πήρα μια μπλούζα,έτσι για ανανέωση,και έβαλα στο μάτι κάποια ρουχάκια.Αν τα πετύχω στις εκπτώσεις και είναι και "γερές"έχει καλώς,διαφορετικά δεν...:cool:

Έβιρι πάλι καλά που η γιατρός σας έδωσε το χαρτί!

Καλά αυτό το να ζητήσετε συγγνώμη που κρατάτε το παιδί στο σπίτι για κάποιο σοβαρό λόγο είναι όλα τα λεφτά!!! Χαχαχαχαχα! Για να το ζητούσαν εδώ αυτό να δεις τι απάντηση θα έπαιρναν!!!

Οσο γι αυτό...

Αλλά τελικά πολλοί μυστήριοι αυτοί οι Γερμανοί

Είδα χθες στην τηλεόραση και για την ψήφιση ενός νόμου περί κτηνοβασίας και έπαθα:shock::shock::confused:

Εμένα ο μικρός βγάζει δόντια... δεν τρώει και εκεί που κοιμάται ήρεμος, πετάγεται και τσιρίζει. Μέχρι τώρα δεν το είχε ξανακάνει αυτό. Πρώτη φορά το κάνει. Ευτυχώς δεν ανεβάζει πυρετό.

Οσο αφορά τα δοντάκια υπομονή και ντεπονάκι,δεν θα του κάνει κακό...Κρίμα να πονάει το μικρό σου

Για τις τσιρίδες,έχω να σου πω ότι μπορεί να είναι από ενθουσιασμο για μια νέα ανακάλυψη ή πιο απλά ένας τρόπος έκφρασης.Και ο δικός μου τσίριζε και τσιρίζει χωρίς να τον ενοχλεί,φοβίζει,πονάει κάτι..

θελω να δοκιμασω να φτιαξω και κανενα μπισκοτακι, μαλλον θα κανω την συνταγη της περιστερως απο το χριστουγεννιατικο τοπικ...

Καλή επιτυχία Ταζ!Να δεις που θα σου αρεσουν πολύ.Εύκολα και απλά.Αν τραβήξει περισσότερο αλεύρι μην φοβηθείς να ριξεις...

Σήμερα τρώμε μακαρόνια με κιμά!

Τι ωραίο φαγητάκι

Στο θέμα μας τώρα...

Υπάρχουν διάφορα φαγητάκια απο χθες

Το μόνο που θα φτιάξω είναι σάλτσα για μακαρόνια.Εφτιαξα τα μακαρόνια χθες βράδυ κατα απαίτηση του φαγάνα της οικογένειας και ευτυχώς που είχα σάλτσα στην κατάψυξη και τον βόλεψα

Αλλά σήμερα πρέπει να φτιαξω καινούρια,γιατί μου το δήλωσε ότι δεν ξέρει ακομα τι θα φάει από αυτά που έχουμε,οπότε ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει και σάλτσα

Μετά από όλα αυτά που τραβάω από τον φαγανό σύζυγάτο περιστέρη,έχω αρχίσει να βλέπω πολύ σοβαρά την παρασκευή ζυμαριού,να υπάρχει στο ψυγείο,καθώς και άλλα υλικά -που χαμενα δεν θα πάνε στάνταρ-μήπως και φτιάχνω τίποτις για τις λιγούρες του και κάνουμε και οικονομία στα ντιλιβερι

Ελεος πια!Θα νομίζουν 'ολοιότι δεν μαγειρεύω σε αυτό το σπίτι

Εγω τα λέω κι εσείς γελάτε,αλλά ζω ένα δράμα:tongue::D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μαγειροκοριτσακια τι κανετε?

Εβιρακι μου περαστικα στην μικρη Εβιρινα μας, να την προσεξεις μωρε γιατι δεν ηταν κ μικρο κρυωμα!

Περιστερακι εχεις απολυτο δικιο με το ζυμαρακι το ετοιμο θα σε σωσει.Εγω την προηγουμενη Κυρικαη ειχα κανει πιτσα κ μου εμεινε ζυμαρι κ σαλτσα κ τα εβαλα καταψυξη.Ενα βραδυ που ειχα μαγειρεψει οσπρια για την επομενη μερα μας εσωσε.Εωγαλα το ζυμαρι απο το πρωι κ ετοιμο στο πι κ φι το φαγακι το βραδυ. ( δεν δινω οσπρια στο παιδι για βραδυ φοβαμαι μην του πεσουν βαρυα).Κ χτες το βραδυ εκανα τυροπιτακια κουρου.Εβαλα ενα ταψακι κ τα εψησα κ φαγαμε χτες το βραδυ κ τα αλλα τα εβαλα σε ενα μεγαλο καπακι απο ταπερ σκεπασμενα με μεμβρανη στην καταψυξη.Το μεσημερι που θα παω σπιτι θα τα βγαλω κ θα τα βαλω σε σακουλακι κ αυτα θα ειναι ενα -ενα σαν αυτα που περνουμε απο το σουπερ μαρκετ κ μπορεις να βγαλεις για ψησιμο οσα θες.Ετσι παλι καποιο αλλο βραδυ θα φαμε χωρις κοπο.

Η πεθερα μου ετσι βαζει ολα τα κρεατα που αποθηκευει στην καταψυξη.Τα κοβει σε μεριδες κ τα παγωνει πανω σε δισκο κ μετα αυτα δεν ειναι μια μαζα κρεατος ενωμενα αλλα μεριδες κ ξεπαγωνεις οσα θες.

Ηλιαχτιδα αυτο που κανει ο μικρος ονομαζεται νυχτερινος τρομος λενε.Εμενα το εκανε ο μικρος πριν κανα μηνα που εβγαλε μαζεμενα 5 δοντια εκ των οποιων τα 4 ηταν τα πισω. Οπως ειπε το περιστερακι αν δεις κ εχει πολυ γκρινια κ δεν κοιμαται δωσε λιγο ντεπονακι.

Εμεις σημερα τρωμε μπιφτεκακια με πατατες στην γαστα που για αλλαγη τα εκανα γεμιστα με γραβιερα κ πολυχρωμες πιπεριες. Τωρα για αυριο η γεμιστα η αρακα δεν εχω αποφασισει ακομα ....

Αγγελικουλα περαστικα !! Ατιμο πραγμα η αλλεργια , εχει κ ο αντρας μου αλλεργικη ρινιτιδα κ η μανα μου την ανοιξη σε διαφορα κ σε καταλαβαινω τι περνας! Παλι καλα που σε βοηθαει ο αντρουλης σου!!

Αχ κοριτσια πλησιαζουν τα Χριστουγεννα !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Σαν κάτι να κουνιέται στην παρέα! Χαίρομαι!

Ηλιαχτίδα θα συμφωνήσω με τα κορίτσια. Λίγο ντεπόν πριν κοιμηθεί θα ανακουφίσει το μικράκι σου και θα το αφήσει να κοιμηθεί ήσυχο.

Ταζ καλή επιτυχία με την παρασκευή των μπισκότων!

Έλεν ωραίο φαγάκι έχετε σήμερα!

Περιστέρω μαγειρεύεις του κόσμου τα φαγητά και παραγγέλνετε κι απέξω???:shock: Καλέ πόσο τρώει ο Περιστέρης????

Καλοφόρετη η μπλούζα!

ggeny αυτό με το κρέας το κάνω κι εγώ. Μάλιστα λέω στον χασάπη και μου το κόβει εκείνος κι έτσι το έχω έτοιμο για χώρισμα!

Ζω ένα δράμα όπως καταλαβαίνεις με την αλλεργία μου!!!!

Λοιπόν, στα της μαγειρικής. Σήμερα τρώμε φακές με ελίτσες που έφτιαξε ο μπαμπούλης μου.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα αγαπούλες!!!

έχω πολλά ταξίδια και δουλειά τελευταία και μπαίνω σπάνια, αλλά όταν μπαίνω περνάω για την καλησπέρα μου!

σας διάβασα εν τάχει,

εβιράκι περαστικά σας!

Ηλιαχτίδα το ξορκίζω σιγά σιγά!!! κι ο κολοκυθοκεφτές δύσκολα βγαίνει εμφανίσιμος!

ταζ έκανα soft coockies εύκολα και γρήγορα! απλή συνταγή, αν σε ενδιαφέρει πες μου (10' ψήσιμο μόνο!!!!)

τιπ: σε ότι μπισκότο κάνεις να ανακατέψεις πολύ καλά τα βούτυρα, ζάχαρες κτλ αλλά πολύ λίγο το αλεύρι. έτσι βγαίνουν αφράτα. το αλεύρι δεν θέλει πολύ χτύπημα/ανακάτεμα!

Μου άρεσε πολύ αυτό με το ζυμάρι που κάνει η έβιρι, θα το εφαρμόσω!!

Κάπου διάβασα για ζυμωμένα μπιφτέκια? πόσο κρατάνε στην κατάψυξη?

Μαγειρικά νέα: έκανα ψωμάκι (καλό), κέικ (χάλια), μπισκότα (καλά) και σήμερα έχουμε όσπριο από ΄μαμά!

φιλάκιαααααα και καλή όρεξη (μεσημέριασε!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...