Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερα καλημερα

αχ ενα τυροπιτακι ειναι οτι πρεπει για τωρα!!κ το ρυζογαλακι βεβαια δεν παει πισω!!

εμεις σημερα τρωμε σουτσουκακια με ρυζακι με πιπεριες χρωματιστες κ μανιταρια κ σαλατα κουνουπιδι-καροτο κ ο μικρος κοτοπουλο με αρακα κ πατατουλες.

περιστερακι κ εγω πεθυμησα φασολαδα αλλα μαλλον θα εχουμε κ για αυριο σουτζουκακια αλλιως θα ηταν τελεια!

ταζακι πολυ νοστικμα ειναι κ τα φασολακια. ειδα μια μερα στην λαικη κιτρινα αλλα ειχα παρει ηδη πρασινα.Αν δεν εχεις δοκιμασει παρε ειναι πενανοστιμα πολυ γλυκα.Οσο για τις εργο ολοι αυτο λενε μετα τους 3-6 μηνες βλεπεις μεγαλη διαφορα. Ολα καλα θα πανε!!

Αγγελικουλα εχεις το αγαπημενο μου φαγακι!!!

περιστερακι εχεις δει διαφορα με το νυχτερινο? εχουμε κ εμεις αλλα μονο κανα πλυντηριο κανω το μεσημερι κ φαγητο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Έχουμε κι εμείς νυχτερινό αλλά την τελευταία φορά που είδα τις τιμολογήσεις δεν έχει και καμία μεγάλη διαφορά το νυχτερινό από το κανονικό τιμολόγιο. Θα το ξανακοιτάξω όταν πάω στο σπίτι το απόγευμα μήπως είδα τίποτα λάθος.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Φτιάχνω μπιφτέκια γαλοπούλας στο φούρνο και θα φτιάξω ένα μικρό συμπλήρωμα από κίτρινο ρύζι, επειδή έχω και λίγα μακαρόνια σουφλέ από προχτές.

[quote name='ggeny;1827021

περιστερακι εχεις δει διαφορα με το νυχτερινο? εχουμε κ εμεις αλλα μονο κανα πλυντηριο κανω το μεσημερι κ φαγητο.

Προσπάθησε να κάνεις και σιδέρωμα' date=' σκούπισμα με την ηλεκτρική, καθώς επίσης, (γιατί όχι) και το μαγείρεμα για την επόμενη μέρα.[/color']

Link to comment
Share on other sites

eleni ειναι πολυ νωρις ακομη για να δουμε διαφορά. η μονη εξελιξη που προσεξα ειναι οτι ασχοληθηκε με τα παζλ με τις λαβες ενω στο σπιτι δεν γυρνουσε να τα κοιταξει. ολοι μου εχουν πει οτι διαφορά θα καταλαβεις στο τριμηνο, μην σου πω εξαμηνο....

Εννοείται ότι είναι πολύ νωρίς!

Συνήθως αισθητή διαφορά βλέπεις στο χρόνο, αλλά και το παραμικρό που βλέπεις σε ενθαρρύνει να συνεχίσεις!

Σήμερα τρώμε γεμιστά.

Ωραίο φαγάκι!

Ελενίτσα σε ευχαριστώ για τις ευχές! Κι εσύ να χαίρεσαι την Λουκία σου και όσους αγαπάς!

Ευχαριτώ Αγγελική μου!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

φτιαχνω κ φαγητο το μεσημερι αναγκαστικα για την επομενη μερα οσο εχει προλαβειο βασικα να γινει γιατι γυρναω σπιτι 4 παρα .... Σας ρωταω γιατι συζηταγα χτες με ενα συναδελφο κ μου ελεγε πως αν εχεις νυχτερινο δινεις 4 ευρω παραπανω στο παγιο κ δεδομενου οτι η εκπτωση ειναι συγκεκριμενες ωρες σου ερχεται μια η αλλη με το κανονικο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια βάζω κάποιες έξτρα (ίσως) πληροφορίες για τα γνωστά σε όλους μας αναψυκτικά τύπου κόλα που πρέπει να γνωρίζουμε άπαντες. Σίγουρα τα περισσότερα απ' αυτά κατά καιρούς τα έχουμε ξανακούσει. Υπάρχουν μικρές λεπτομέρειες που ίσως δεν έχουμε μάθει.

http://www.katohika.gr/2010/09/coca-cola.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιές!

Τι μου κάνετε; Εδω εχει αερα και υγρασία.

Ταζ καλή συνεχεια στις εργοθεραπείες.

Νυχτερινο εχω στην Αθηνα αλλά επειδη ειναι παλια η συνδεση ισχυει ολο το χρονο 11 με 7. Δεν το εχω το μεσημερι. Το χρησιμοποιω ετσι για πλυντηρια ή αν χρειαζεται για θερμοσιφωνα το χειμωνα. Μεγαλη διαφορα ειδα με την τοποθετηση ηλιακου. Τελικά ο θερμοσίφωνας καταναλώνει πολύ ρευμα.

Χθες ειχαμε μακαρονια με κιμά. Για σημερα ειπα να φτιαξουμε κοτόσουπα που βοηθα κι ο καιρός αλλά για να δουμε τι θα δουμε.

Όσον αφορα τα αλεσμένα της τα έχω κόψει μετά το έτος. Αλλά πεισε τη γιαγια οτι το παιδι τρεφεται καλά αν δεν βλεπει να τρωει ένα πιατο γεμάτο. Γενικά θελει να βλεπει το παιδι να μασουλάει. Εν τω μεταξυ η κορη μου ειναι μετρια ουτε παχια (ευτυχως) αλλά ουτε και πολύ αδυνατη. Αλλα η γιαγια δεν ακουει τι να κάνουμε πάσχει απο κατοχικό συνδρομο.

Φιλάκια και καλό ΣΚ


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε? κρυο κρυο κρυο

εμεις κ σημερα τρωμε τα προχτεσινα σουτζουκακια συνοδευομενα απο τορτελινακια με τυρι.

Φωτεινη εχεις χιλια δικια με τον ηλιακο.Απο οταν πηγαμε στο σπιτι που ειμαστε τωρα τρομερη ευκολια ο ηλιακος κ οικονομια στο ρευμα.Εχεις ζεστο νερο οποτε θες κ ανεξοδα!!

Αχχχ αυτες οι γιαγιαδες ειναι πονεμενο θεμα ... απαραιτητες πολλες φορες αλλα με τα δικα τους χουγια ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα τρώμε γεμιστά που έμειναν από χτες.

Φωτεινή αυτό με το φαγητό και την γιαγιά το ζω κι εγώ με την μαμά του άντρα μου. Αν δεν δει να αδειάζει το πιάτο των παιδιών δεν ησυχάζει. Εντωμεταξύ ο μικρός δεν κάθεται στην καρέκλα να φάει. Προτιμά να μασουλάει και να παίζει. Όπως καταλαβαίνεται το παιδί δεν τρέφεται καλά, σύμφωνα με την γιαγιά!!! Αλλά και η κόρη μου δεν τρώει πολύ μεγάλες ποσότητες φαγητού. Κατά την πεθερά μου το παιδί δεν τρώει και είναι πολύ αδύνατο. Η οποία κόρη μου είναι 1,45 ύψος και 44 κιλά. Δηλαδή κανονική! :rolleyes:

ggeny μένεις Αθήνα? Εγώ γιατί δεν έχω καταλάβει τόσο πολύ το κρύο? Έχει ψύχρα δηλαδή αλλά κρύο δεν το λέω....Έχω αποθέματα φαίνεται από το καλοκαίρι ακόμη!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα τρώμε γεμιστά που έμειναν από χτες.

Φωτεινή αυτό με το φαγητό και την γιαγιά το ζω κι εγώ με την μαμά του άντρα μου. Αν δεν δει να αδειάζει το πιάτο των παιδιών δεν ησυχάζει. Εντωμεταξύ ο μικρός δεν κάθεται στην καρέκλα να φάει. Προτιμά να μασουλάει και να παίζει. Όπως καταλαβαίνεται το παιδί δεν τρέφεται καλά, σύμφωνα με την γιαγιά!!! Αλλά και η κόρη μου δεν τρώει πολύ μεγάλες ποσότητες φαγητού. Κατά την πεθερά μου το παιδί δεν τρώει και είναι πολύ αδύνατο. Η οποία κόρη μου είναι 1,45 ύψος και 44 κιλά. Δηλαδή κανονική! :rolleyes:

ggeny μένεις Αθήνα? Εγώ γιατί δεν έχω καταλάβει τόσο πολύ το κρύο? Έχει ψύχρα δηλαδή αλλά κρύο δεν το λέω....Έχω αποθέματα φαίνεται από το καλοκαίρι ακόμη!!!!

Ναι Αθηνα ειμαι Αγγελικη.Κρυο κρυο δεν κανει αλλα σε σχεση με τις προηγουμενες μερες που δεν θυμιζαν καθολου φθινοπωρο εχει περισσοτερο κρυο ( ελπιζω να βγαλατε ακρη τι εννοω ε ? ) !!

Τα ιδια χουγια εχει κ ο δικοπς μου παραπονο το εχω να τον δω μια φορα να κατσει στο τραπεζι να φαει.Τρωει μι αμπουκια παιζει ξαναερχεται κλπ κλπ αλλα για την μανα μου ειναι ακτινογραφια ... εγω μια χαρα τον βλεπω τα ιδια κ η παιδιατρος

Link to comment
Share on other sites

Κανά δυό φορές που πήγε να πει ότι τα παιδιά είναι αδύνατα της είπα ότι ο παιδιάτρος τα βλέπει μια χαρά. Και της είπα επίσης πως τα προτιμώ έτσι από τα να έχουν μπούτια και @ώλους!!!! Μαζεύτηκε γιατί τα εγγονιά της από την κόρη της είναι και τα δύο υπέρβαρα. Ειδικά η μικρή που είναι 3 χρόνια μικρότερη από την κόρη μου και φοράει μεγαλύτερο ή ίδιο νούμερο με το παιδί μου!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

εμεις σημερα εχουμε φασολακια απο χθες. εφτιαξα και μια φοκατσια χθες αλλά επειδη δεν μου βγηκα πολυ καλη θα ξαναδοκιμασω σημερα

ειχαμε εργοθεραπεια σημερα αλλα δεν πηγαμε γιατι ο μικρος ειναι χαλια μπουκωμενος, εκανε και εμετο το πρωι και γενικα ολο ζαρωνει εκτος απο κατι αναλαμπες που τρωει, σηκωνεται ρημαζει το σαλονι και ξαναξαπλωνει... του εχω και το dvd με την πεππα και βλεπει...

κοριτσια δεν παιζονται οι γιαγιαδες στο θεμα φαγητου.... δεν μπορειτε ευκολα να ξεριζωσετε dna αιωνων :tongue:


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια.

Έφτιαξα κοκκινιστή σόγια που θα τη συνοδεύσω με το ρύζι που περίσσεψε από χτες.

Γράφω λίγα προς το παρόν γιατί δεν έχω κάτι να σχολιάσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...