Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας φιλεναδουλες.

Αυτες τις μερες εχω εδω την μανουλα μου και προσπαθω να την βγαζω βολτες,συγνωμη που χαθηκα.

Αυτες τις μερες φαγμε του σκασμου.

Τι γαλατοπιτα που εφερε η μανουλα,τι μελιτζανες γεμιστες με κιμα και μπεσαμελ,μακαροναδα με μπεικον και κρεμα γαλακτος..,γεμιστα...κ.α.

σημερα ψαρακια τηγανητα και μελιτζανες στο φουρνο,ροδελες, γεμιστες με φετα.καροτο σαλατα και ντοματοσαλατα.

Στελνω σε ολες σας φιλια,αλλα ιδιαιτερως στην εβιρουλα και στη ζωπυρουλα που μου ελειψαν περισσοτερο!!!

καλο βραδυ!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερούδια!

Ερημιές βλέπω στην παρεούλα μας! Τέλος πάντων!

Σήμερα τρώμε φακές που έμειναν από χτες.

Χτες σχόλασα κατά τις 2,30, πήγα ψώνισα κάτι που ήθελα για την κόρη μου και ένα μπλουζάκι του μικρού. Μαζεύτηκα σπίτι κατά τις 4,30.

Ευτυχώς δεν είχα μαγείρεμα, είχα σιδέρωμα όμως. Από το κανονικό! Έχω και σήμερα συνέχεια. Έβαλα κι ένα πλυντήριο, το άπλωσα κι ελπίζω να στεγνώσει μέχρι το βράδυ. Τι καλά που ήταν το καλοκαιράκι που στέγνωναν τα ρούχα γρήγορα και δεν μαζεύονταν βουνά τα άπλυτα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες γλυκιές σαν καραμέλες!

σας διάβασα στα πεταχτά. είμαστε καλά κ το ίδιο εύχομαι κ για σας.

Δευτέρα σουπιές, Τρίτη μοσχάρι γιουβέτσι, Σήμερα μακαρόνια με σάλτσα ντομάτας, αύριο γεμιστές πιπεριές κ μεθαύριο κεφτέδες κοκκινιστοί! Σάββατο περισσεύματα, εκτός πειναλέου απροόπτου!

για σήμερα κάτι μου σφύριξε ο φέφος για μάφιν σοκολάτας από γαστρονόμο. έχει λιγούρες το μανάρι μου.

να ευχηθώ με το καλό στην φωτεινούλα να πάει σπιτάκι της!

καλλιοπάκι κ τζένη οι αποτυχίες είναι στο πρόγραμμα, συμβαίνει κ στις καλύτερες μαγείρισσες!

η ταζούλα πού είναι;

τζένη μου αρέσει το μενού σου πάντα!

αγγελική θεός ο σύζυγος με το ελαφρύ γεύμα! στα γούστα μου!

με γειά τα ρουχαλάκια!

τελευταίες, αλλά αγαπημένες εβίρι κ ζώπυρον φιλιά σβουρηχτά στα μαγουλίνια!

να είστε όλες καλά!

Link to comment
Share on other sites

Φεφάκι όποτε βρεθείς από τα μέρη μας να έρθεις να σου κάνουμε το τραπέζι με τέτοιο ...ελαφρύ γεύμα! Το συνηθίζουμε πάντως τα Σάββατα το βράδυ να ανάβουμε την ψησταριά και να ψήνουμε. Όχι όλα αλλά τα περισότερα τσικνίζουμε την γειτονιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα όμορφα κορίτσια.

Φτιάχνω αρακά λεμονάτο. Η μικρή σίγουρα θα μου το τρίψει στη μούρη, αλλά θα προσπαθήσω να την κάνω να φάει.

Γεια σας φιλεναδουλες.

Αυτες τις μερες εχω εδω την μανουλα μου και προσπαθω να την βγαζω βολτες,συγνωμη που χαθηκα.

Ωραίο πράγμα αυτό, να βγαίνετε μαζί σαν φίλες.

Αυτες τις μερες φαγμε του σκασμου.

Τι γαλατοπιτα που εφερε η μανουλα,τι μελιτζανες γεμιστες με κιμα και μπεσαμελ,μακαροναδα με μπεικον και κρεμα γαλακτος..,γεμιστα...κ.α.

σημερα ψαρακια τηγανητα και μελιτζανες στο φουρνο,ροδελες, γεμιστες με φετα.καροτο σαλατα και ντοματοσαλατα.

Τα συγχαρητήριά μου στη μανούλα σου.

Στελνω σε ολες σας φιλια,αλλα ιδιαιτερως στην εβιρουλα και στη ζωπυρουλα που μου ελειψαν περισσοτερο!!!

Κι από μένα πολλά, πολλά.

Χτες σχόλασα κατά τις 2,30, πήγα ψώνισα κάτι που ήθελα για την κόρη μου και ένα μπλουζάκι του μικρού.

Με 'γεια τους τα καινούργια πραματάκια.

Σάββατο περισσεύματα, εκτός πειναλέου απροόπτου!

χαχαχαχαχαχα

τελευταίες, αλλά αγαπημένες εβίρι κ ζώπυρον φιλιά σβουρηχτά στα μαγουλίνια!

Κι από μένα πολλά, πολλά φιλάκια.

Το συνηθίζουμε πάντως τα Σάββατα το βράδυ να ανάβουμε την ψησταριά και να ψήνουμε. Όχι όλα αλλά τα περισότερα τσικνίζουμε την γειτονιά!

Τι τραβάει κι αυτή η γειτονιά κάθε Σάββατο (σχεδόν) να έχει λιγούρες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Πανικός γινόταν σημερα στη δουλειά. Προσπαθώ να τελειώσω και κάτι εκκρεμότητες πριν φυγω που δυστυχως παιρνουν λιγο χρονο κι ετσι τις ξεκίνησα από τώρα.

Δωράκι και Φεφάκι χάρηκα που σας "ξαναειδα".

Ευχαριστώ όλες για τη συμπαράστασή σας. Έχουν συμβεί διάφορα θεματα υγειας των δικών μου τον τελευταίο καιρό κι εχω κουραστει λιγάκι. Κυρίως γιατι προσπαθουμε να αποφυγουμε νοσοκομειο που εμένα προσσωπικά στην κατάστασή μου θα μου δημιουργουσε σοβαρή ανησυχία. Απ'οτι μας λενε το αποφυγαμε αλλά η ανάρρωση θα πάρει καιρό.

Και Καλλιοπάκι για να πάρεις κουράγιο ενώ εχω φτιάξει πάμπολλες πίτες κι έχω ανοιξει πάρα πολλά φυλλα χθες που εφτιαχνα σπανακόπιτα όλα τα φυλλα ήταν αποτυχία. Σαν την Φινλανδία με τις λίμνες. Αλλά δεν πτοηθηκα. Τα κάλυψα και τελειώσαμε.

Σήμερα έχουμε σπανακόρυζο. Το έχω επιθυμήσει να σας πω την αλήθεια και το ζητουσα καιρό.

Δυστυχως χθες η γιαγια μας άλεσε το φαγητό στη μικρη (φασολάδα ήταν). Θελει να βλεπει τη μικρη να τρωει ποσότητα και αρνειται να με ακουσει που εγω δε θελω αλεσμένα. Ελπιζω να μην εχω πάλι πισωγυρισματα τωρα που η μικρη άρχισε να συνεργάζεται.

Σορρυ για το σεντόνι.

Φιλάκια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια τι κανετε?

Επηξα στν δουλεια κ σημερα κ δεν προλαβα να μπω να πω ουτε ενα γεια.

Σημερα φαγαμε ρεβυθια με κριθαρακι λεμονατα σουπερ γινανε.Για αυριο εβγαλα κιμα να ξεπαγωσει μαλλον σουτζουκακια θα κανω.Εκανα κ ενα κεικ βανιλια -σοκολατα( το οποιο βγηκε σχεδον σοκολατας χαχαχα) με γλασο σοκολατας κ ετσι πηρα το αιμα μου πισω για το προχτεσινο που πεταξα.

Φεφακι μου εδωσες ιδες με τα γεμιστα θα τα βαλω στο προγραμμα για Παρασκευη η Σαββατο!!

Εβιρακι κ εμενα ο γιος μου ουτε να τον δει τον λεμονατο αρακα.Κ γενικα τα "ασπρα".Μπαμπας κ γιος ειναι της κοκκινης σαλτσας.Κρεμα γαλακτσος δεν μπαινει σχεδον ποτε σπιτι μας.

Αγγελικη μακαρι να ειχαμε κ εμεις μια ψησταρια να ψηναμε γινονται τελεια τα παντα!!!

Φωτεινουλα σιγα το φυλλο ετσι κ αλλιως δεν φαινεταιο βρε !! Οσο για την μικρη οι γιαγιαδες υπερβαλουν παντα !! Κ εμενα ο δευτερος γιος ειναι 16 μηνων κ ουτε να τα δει τα κανονικα φαγητα ολο αλεσμενα.Κριτσινια ομως μια χαρα τρωει κ κορν φλεικς. Να δω ποσο θα τραβηξει αυτο.

Καλιοπαλι δεν θελω ηττοπαθειες λεμε!!!!!

Δωρακι τελεια τα φαγακια σας!!

Περιστερακι καλα λεω εγω οτι εισαι σουπερ μαγειρισα!! Παλι τελειο φαγητο εκανες μιαμ μιαμ !!!

Κ εμεις χτες πηγαμε για ψωνια για τα παιδια ρουχα που δεν ειχαν για τον χειμωνα , μπουφαν κ οι δυο,-φορμες κ πυτζαμες γι ατον μικρο κ μπλουζες κ παντελονια γι ατον μεγαλο.Παλι καλα ηταν χορηγια των γονιων μου.... παπουτσια τωρα με τις εκπτωσεις εχουν κ οι δυο για τωρα.Για μας τιποτα ουτε καλτσα ....

Βρε κοριτσια ασχετο με το θεμα μας ,πως να καταφερω τον μεγαλο να παει σχολειο με φορμες( προνηπιο παει)? Ολα τα παιδακια τα βλεπω καθε πρωι που παω με τις φορμουλες τους αυτος με τζιν κ μπλουζακια να μην τις δει τις φορμες στα ματια του με τιποτα.Τις θεωρει προχειρες για το χωριο η το ποδοσφαιρο κ δεν μπορω ολη την ωρα να τον εχω με τα τζην !! λες κ ειναι κοκετα παει σχολειο καθε μερα. Μονο την πρωτη χρονια που αρχισε παιδικο κ ηταν 2 χρονων φοραγε φορμες μετα τιποτα.τωρα του εχουν φερει κ δωρο 2-3 ζευγαρι ακ ειναι κριμα ν απανε χαμενες.

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινούλα όλα καλά να πάνε με τις ασθένειές σας. Όσο για την γιαγιά, προσπάθησε να είσαι εσύ αυτή που θα της δίνεις τα περισσότερα γεύματα. Έτσι αν τρώει ένα αλεσμένο και τα υπόλοιπα κανονικά δεν νομίζω ότι θα πισωγυρίσει. Άσε που τα περισσότερα παιδιά μόλις αρχίσουν να τρώνε κανονικά σνομπάρουν τα αλεσμένα.

ggeny μπράβο για το κέικ! Εγώ την Κυριακή έφτιαξα ένα εντελώς σοκολατένιο.

Με γειά τα ρουχαλάκια και τα παπούτσια των παιδιών!

Τώρα για τα ρουχαλάκια βάλε στο κόλπο την δασκάλα του στο σχολείο. Αν την συμπαθεί, μπορείς να της ζητήσεις να του πει πως θα είναι πολύ όμορφος με την φορμίτσα του και πως δεν θα λερώνει τα τζινάκια του με τις μπογιές και τα υπόλοιπα υλικά του σχολείου. Συνήθως όταν τους λέει κάτι η δασκάλα τους πιάνει. Αυτό έγινε και με τον μικρό μου που όποτε της γκρίνιαζε του έλεγε πως είναι πολύ όμορφος όταν γελάει κι εκείνος σταμάταγε αμέσως την κλάψα και χαμογέλαγε.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια και από μένα φιλενάδες μου!

Διάβασα τα νεα σας στα γρηγορα.

Χάθηκα σήμερα...

Το πρωί βγήκα εξω με τον μικρούλη σε κάτι δουλίτσες,το μεσημέρι δουλειές με το νυχτερινό ρεύμα και το απόγευμα μάθημα.Σε δουλειά να βρίσκομαι

Δεν μαγείρεψα,μιας και είχε μείνει φαγητάκι από χθες

Για αύριο έχω πάλι εξωτερικές δουλίτσες και να πάω και τον μικρό για εμβόλιο.

Οπότε σας λέω από απόψε ότι έχω βάλει να μουλιάζουν φασόλια,για να φτιάξω μια λευκή φασολαδίτσα,που πολύ την έχουμε πεθυμήσει.

Eviri και ggeny σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!

Δημαρχέσσα μου, κράτα μου ρυζόγαλο και τυροπιτάκια και έεεεεεεεεεφτασα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

αχ εβιρι ενα τυροπιτακι το τσιμπησα πρωι πρωι.... οτι εχει να κανει με ζυμη, ειναι η αδυναμια μου.....

αυτο το διαστημα μου παει περιεργα.... πιο πολλες ωρες ειμαι εκτος σπιτιου παρα μεσα... τωρα που κρυωσε ο καιρος ελπιζω να μαζευτουμε...

σημερα θα φτιαξω φασολακια. θα φτιαξω καλη ποσοτητα να μεινει και για αυριο που εχω εργοθεραπεια και μπορει να μην προλαβω να μαγειρεψω...


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είμαστε καλά και το ίδιο εύχομαι και για εσάς!

Αν και καθυστερημένα να ευχηθώ στην Αγγελικούλα μας χρόνια πολλά και υγεία! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου φιλεναδα!

Φωτεινή ακόμη αλεσμένα;;;;:shock: Κόψτο χθες! Αν πάει παιδικό θα έχει πρόβλημα!

Εβιράκι εγώ τσίμπησα κι από τα 2!!! Πειράζει;;;:tongue:

Δώρα με το καλό να ξανάρθει η μανούλα!

Ταζ πως πάτε; Αρχίσατε να βλέπετε βελτίωση;

Περιστέρω έχεις νυχτερινό;;;; Είσαι πολύ τυχερή!

Φέφη το ίδιο φαγητό είχαμε χθες.Μακαρόνια με ντοματούλα! Εβαλα και μπολικο κρεμμυδάκι και βίγο βασιλικό κι έγιναν γιαμι!!!

Ζωπ πολύ χαίρομαι που σε βλέπουμε πιο συχνά τελευταία!

Σημερα τρώμε φασολάκι με κρέας!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις όμορφες!

Σήμερα τρώμε γεμιστά.

Έβιρι ένα τυροπιτάκι δοκίμασα. Γειά στα χέρια σου!

περιστέρω φασολάδα ε? Ε ρε τι έχει να γίνει μετά!!!!

taz18 τουλάχιστον έχει καλό καιρό και δεν χρειάζεται να τρέχεις μέσα στην βροχή!

Ελενίτσα σε ευχαριστώ για τις ευχές! Κι εσύ να χαίρεσαι την Λουκία σου και όσους αγαπάς!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

eleni ειναι πολυ νωρις ακομη για να δουμε διαφορά. η μονη εξελιξη που προσεξα ειναι οτι ασχοληθηκε με τα παζλ με τις λαβες ενω στο σπιτι δεν γυρνουσε να τα κοιταξει. ολοι μου εχουν πει οτι διαφορά θα καταλαβεις στο τριμηνο, μην σου πω εξαμηνο....

ασε αγγελικη αλλά μιλας σε ανωμαλη.... εγω οταν βρεχει θελω να ειμαι εξω και να βρεχομαι.... αλλά λυπαμαι τον μικρο.....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...