Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερούδια!

Δουλειές με φούντες είχε το Σαββατοκύριακο για εμάς! Στρώσαμε με τον άντρα μου σαλόνι, τραπεζάρια και κουζίνα γιατί ο μικρός κάλτσα δεν βάζει στο πόδι του και κυλιέται συνέχως κάτω! Οπότε επιβαλόταν το στρώσιμο στους χώρους που παίζει το καμάρι μου!

Οι κρεβατοκάμαρες το άλλο σαββατοκύριακο μάλλον.

Από φαγητό το Σαββατο ψήσαμε ψαράκια, δεν θυμάμαι πως τα έλεγαν, που τα είχα ψαρέψει ο μπαμπάς μου.

Το βράδυ έψησε ο αντρούλης μου κοντοσούβλι, πιτούλες, λουκανικάκια και φάγαμε ελαφρά!!!!

Την Κυριακή μαγείρεψε η πεθερά μου μοσχαράκι κοκκινιστό με πατατούλες τηγανιτές και ρυζάκι.

Εγώ τους είχα φτιάξει το επιδόρπιο, ένα κέικ σοκολάτας.

Σήμερα τρώμε περισεύματα από το Σαββατοκύριακο.

Το Σάββατο είπαμε να πιούμε κι ένα καφεδάκι με μια ψυχή αλλά δεν μας έκατσε! Next time!!!

Αυτά για την ώρα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κι από εμένα!

Καλή εβδομάδα!

Κι εμείς στρώσαμε σαλόνι και τραπεζαρία το Σάββατο. Του μικρού το είχα στρώσει το προηγούμενο Σ/Κ. Μένει μόνο η κρεβατοκάμαρα και η κουζίνα. Για την κουζίνα δεν έχω κάτι να στρώσω, άρα πρέπει να ψωνίσω... δηλαδή, μάλλον δε θα στρώσω...

Σήμερα θα κάνω τραχανά κόκκινο και θα δώσω και στο μικρό. Αν δε φάει, έχει ψαρόσουπα από εχθές.

Αυτά...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κ καλη βδομαδα μαγειροκοριτσακια μου!!

πωπω καλοφαγαμε ολες το Σκ διαβαζω!!

Καλιοπακι μην ξαναγραψεις χαζα βρε , σου ξανα ειπα σε ολες μας συμβαινει.Κ εμενα με τσαντιζει οταν φτιαχνω βλακειες αλλα δεν το βαζω κατω.

φεφακι δεν σε προλαβα να σου πω συνταγη για σουπιες.Αν κ κατα την γνωμη μου οι φρεσκιες ειναι μακραν πιο νοστημες απο τις κατεψυγμενες.

Διαβασα για κατσικακι ψητο κ ζηλεψα, θ αφτιαξω κ εγω το ΣΚ.

Αγγελικη καλο χειμωνα λοιπον. Κ εμενα η μαμυ εχει γαστρα παραδοσιακη στο χωριο κ το κοτοπουλο με πατατες εκει ειναι ονειρο.Καιρο εχει να φτιαξει ομως.....

Εβιρακι ειναι καλος ο καπνιστος σολωμος? Εγω τωρα τελευταια εχω αρχισει κ περνω σολωμο γενικα κ περνω φετες φρεσκο κ το ψηνω σε σχαρα με λεμονομουσταρδα να σπαει λιγο η βαρυα γευση.

Το Σαββατο εφτιαξα κεφτεδακια με πατατες τηγανιτες κ σπετσοφαι ( δεν τα τηγανιζω ολα μαζι στην γαστρα κ γιξνεται λουκουμι κ πολυ πιο ελαφρυ). Εφτιαξα κ μια σοκολατινα τουρτα για δωρο κ τελος. Χτες μας τραπεζωσανε οποτε μαγειρεψα μονο φασολακια λαδερα για σημερα.

Περιστερακι ξεπατωθηκες κ εσυ χτες ε? Γι ατην γαλατοπιτα που ρωτας κ εεγω ετσι την κανω με μισο μισο καλαμποκισιο αλευρι κ σιμιγδαλι κ πολυ λιγοτερη ζαχαρη κ γινεται απαιχτη.Αν βαλεις κ φρεσκο βουτυρο αποτελειωνεται.εγω στο 1 λιτρο γαλα βαζω 4 κσ σιμιγδαλι 4κσ καλαμποκαλευρο , λιγοτερο απο μια κουπα ζαχαρη, 2 αυγα κ 1-2 βανιλιες κ 1κσ βουτυρο.

Ζωπακι εγω δεν εχω φαει ποτε κιμαδοπιτα καλο ακουγεται παντος!

ηλιαχτιδα εγω δεν στρωνω ποτε την κουζινα . εχω μονο ενα χαλακι μπροστα απο τ νεροχυτη ψαθα τα λενε που πλενεται κ σκουπιζεται πανευκολα. Δεν στρωνω γιατι πεφτουν συνεχως κατω διαφορα ειδικα τωρα με τα παιδια κ θεωρω πως θα ειναι περισσοτερο βρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλες μου!

Καλή εβδομάδα να έχουμε!

Σήμερα, είχαμε μεσημεριανό πάρτυ γενεθλίων μιας φίλης και δεν μαγείρεψα. Βρε παιδιά, είχε φτιάξει μια κιμαδόπιτα μούρλια! Είναι κάτι σαν παστίτσιο με φύλλο. Δεν είχα ξαναφάει, έπεσα με τα μούτρα στην πιατέλα!:mrgreen: Λέτε γι' αυτό να έχει τουμπανιαστεί το εντεράκι μου και τώρα πίνω χαμομήλι το νιάτο μπας και ισιώσω και κοιμηθώ κιόλας?:cool:

Την φτιάχνω κι εγω,όντως είναι μούρλια!Ειχε και μπεσαμέλ;Φυλλο σφολιατα,κιμας,μπεσαμέλ.....

Για αύριο λέω να φτιάξω κάτι σε κρέας αλλα γρήγορο. Για πείτε καμιά ιδέα!:confused:

Ενα ψητό στο φούρνο να γίνεται μόνο του;

Αχαμνόπιτα... πως να πήρε αυτό το όνομα άραγε...?:rolleyes:

Μήπως γιατι είναι γαλατοπιτα με λιγότερα υλικά και δεν έχει και φύλλο;

Αν και στην γαλατόπιτα δεν βαζω φύλλο

Εβιρι θα την φτιαξω σιγουρα,την εχω γραψει στο τετραδιάκι μου

Πήρα ενα τετραδιάκι τις προάλλες για να γράφψω συνταγες που μου δίνουν φίλες και συγγενισσες και εχω δοκιμάσει.Τη δικιά σου την εγραψα χωρίς δοκιμή...

Τι κακό είναι αυτό ρε γμτ, και συνεχίζεται!!!

Μην απελπίζεσαι!

Κι όπως λέει και η παροιμία..."Αμα δεν σπάσεις τα αβγά,ομελέτα δεν γίνεται!"Ολα είναι ρίσκο...Ακομα και η κουζίνα..

Τώρα μ'αυτά και μ'αυτά λιμπίστηκα κρεμ μπρουλέ, έχετε κάνει ποτέ? (έτσι, την τραβάει ο οργανισμός μου την αποτυχία....)

Ε ρε λιγούρες:tongue:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Για σήμερα φτιάχνω φασολάδα ελληνική και πατροπαράδοτη. Έρε τι έχει να γίνει πάλι.

Τραγουδάτε και της τάβλας τραγούδια τρωγοντάς την;:tongue:

Καλημερούδια!

Δουλειές με φούντες είχε το Σαββατοκύριακο για εμάς! Στρώσαμε με τον άντρα μου σαλόνι, τραπεζάρια και κουζίνα γιατί ο μικρός κάλτσα δεν βάζει στο πόδι του και κυλιέται συνέχως κάτω! Οπότε επιβαλόταν το στρώσιμο στους χώρους που παίζει το καμάρι μου!

Οι κρεβατοκάμαρες το άλλο σαββατοκύριακο μάλλον.

Καλό χειμώνα Αγγελική μου

Κι εγω το μισό σπίτι εχω στρωσει,αλλά το ανάποδο από σενα...

. Για την κουζίνα δεν έχω κάτι να στρώσω, άρα πρέπει να ψωνίσω... δηλαδή, μάλλον δε θα στρώσω...

Φαντάζομαι τον λόγο...

Πέρυσι ούτε κι εγω εστρωσα

Αλλά φετος πήρα από το λιντ ενα χαλί και εχει βολευτεί μια χαρα η κατασταση

Τη μοκετα λυπήθηκα να την στρωσω

πωπω καλοφαγαμε ολες το Σκ διαβαζω!!

.

Του δώσαμε και καταλαβε...

Και στο θεμα μας τωρα

Εχω φτιάξει καλαμαράκια με ρύζι και πιπεριες,σβησμενα σε τσιπουρο

Και πάω να φάω γιατι εχω λυσσάξει:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Από φαγητό το Σαββατο ψήσαμε ψαράκια, δεν θυμάμαι πως τα έλεγαν, που τα είχα ψαρέψει ο μπαμπάς μου.

Το βράδυ έψησε ο αντρούλης μου κοντοσούβλι, πιτούλες, λουκανικάκια και φάγαμε ελαφρά!!!!

Ναι θα 'λεγε κανείς σχεδόν νοσοκομειακά.

Εβιρακι ειναι καλος ο καπνιστος σολωμος?

Ναι είναι πολύ νόστιμος και κυρίως ξεκούραστος. Δε χρειάζεται καθόλου μαγείρεμα. Τη μόνη φασαρία που κάνει κανείς είναι το κόψιμο μαϊντανού, κρεμμυδιού και καρότου.

Εγω τωρα τελευταια εχω αρχισει κ περνω σολωμο γενικα κ περνω φετες φρεσκο κ το ψηνω σε σχαρα με λεμονομουσταρδα να σπαει λιγο η βαρυα γευση.

Ναι, κι έτσι γίνεται πολύ ωραίος και αυτό το ψάρι έχει πολύ ασβέστιο.

Εβιρι θα την φτιαξω σιγουρα,την εχω γραψει στο τετραδιάκι μου

Πήρα ενα τετραδιάκι τις προάλλες για να γράφψω συνταγες που μου δίνουν φίλες και συγγενισσες και εχω δοκιμάσει.Τη δικιά σου την εγραψα χωρίς δοκιμή...

Εγώ είχα μαζέψει πολλά χαρτιά από περιοδικά και τετράδια στα οποία έγραφα συνταγές από την τηλεόραση που μου άρεσαν. Τα μετέφερα όλα στο κομπιούτερ σε ένα αρχείο που άνοιξα ειδικά για μαγειρική-ζαχ/κή και πέταξα το χαρτομάνι.

Τραγουδάτε και της τάβλας τραγούδια τρωγοντάς την;:tongue:

χαχαχαχαχαχαχαχαχα ναι, ναι το "παπάκι πάει στην ποταμιά", "του Κήτσου η μάνα κάθονταν" κι άλλα πολλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοπελούδες μου και καλή μας εβδομάδα.:D

Λίγο πριν πάω να κλείσω τα μπιρμπιλωτά μου ματάκια:rolleyes: για απόψε, να σας πω ότι το "γρήγορο κρέας" ήταν τελικά μακαρόνια με κιμάς - κλασσικό και πολυαγαπημένο!!

Ο γιος μου απαιτεί να του φτιάξω μπουγάτσα:cool: κι ίσως το αποτολμήσω σε κάποιο κενό αύριο (κενό, ποιό κενό? τέλος πάντων).

Γέλασα πολύ με κάποια από τα σχόλια σας, δεν έχω κουράγιο να σχολιάσω χωριστά, να μου είστε όλες καλά, φιλιά!!!

υ.γ.1) Ποιά κακούργα:tongue: είπε για κρεμ μπρουλέ και θυμήθηκα τέτοια ώρα καζάν ντιπί:evil:? Άπονες...:mrgreen:

υ.γ.2) Τζένη, τούρτα σοκολατίνα βρε θηρίο?

υ.γ.3) Καλλιοπάκι, δεν το βάζουμε κάτω!


Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες τις κοπελιές!

Τι μου κάνετε;

Εμεις τα ιδια. Τιποτα ιδιαιτερο. Σημερα εχουμε φασολάδα.

Καλλιοπακι δεν το βαζουμε κάτω. Αν καθισω να μετρησω τις αποτυχίες μου ... βραστα.

Θελω να παω κι εγω στην Αθηνα να στρωσω το σπιτι να βρω τουλάχιστον κατι έτοιμο με τη μετακομιση αλλά δεν ξερω αν θα τα καταφερω. Σ'ενα μηνα πρωτα ο Θεός γυριζω σπιτακι μου! Σας εχω πρηξει αλλά δεν ξερετε πόσο το περιμενω.

Φιλάκια σε όλες!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

εμεις σημερα τρωμε κοτοπουλο με πατατες στο φουρνο με λαχανοσαλατα.

Χτες κοριτσια εφτιαξα ενα κεικ σκετη αποτυχια.Εχω κανει απειρα κεικ ειλικρινα κ κανενα δεν μου εχει αποτυχει.Αυτο το πραγμα χτες δεν μπορω να το εξηγησω.Οπως το εβαλα στο φυρνο ετσι βγηκε.Ουτε φουσκωσε ουτε τιποτα.το εψηνα μιαμιση ωρα κ παλι δεν καλοψηθηκε.Δεν μπορω να καταλαβω τι λαθος εκανα βρε κοριτσια.Ο φουρνος εκαιγε γιατι εψηνα πριν την κοτα. Η μονη διαφορα απο τις αλλες φορες ειναι που εβαλα κοκκινη φαρινα κ βιταμ πλακα αλλα γιατι να εφταιξε αυτο? Απατο παει για τα σκουπιδια λασπισε σφουγγαρι εντελως.Κ το συγκεκριμενο κεικ ποτε δεν αποτυχαινει.Εκανα κεικ πορτοκαλι που αντι γι αγαλα βαζω 1 ποτηρι χυμο πορτοκαλι.τι να πω να μην ηταν τα πορτοκαλι ακαλα δεν ξερω.Λυοηθηκα τα υλικα κ την κουραση μου που καθησα κ το εφτιαξα μετα απο δουλεια, μαγειρεμα κ σιδερωμα 3 πλυντηριων....

Φωτεινουλα αντε τα χριστουγεννα θα σας βρουν σπιτακι σας!! με το καλο!!!

Εβιρι καλου κακου κανε κοπυ κ σε ενα φλασακι τις συνταγες γιατι με pc ποτε δεν ξερεςι ενα μπαμ γινετε κ χανονται ολα. την εχω παθει με φωτο γι αυτο στο λεω.

Περιστερακι εσυ πρεπει να εισαι πολυ σουπερ μαγειρισσα.

Ζωπακι τελειο φαγακι ειναι τα μακαρονια με κιμα!! Κ η μπουγατσα δεν παει πισω ομως!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα!

Τι κρύο είναι αυτό;

Ψόφος!:tongue:

Πουθενά δεν θα με βρείτε...Κάνει ζεστη,γκρινιάζω...Κάνει κρυο,γκρινιάζω...Επάγγελμα -γκρίνια,που με λέει και μια ψυχή.

Λίγο πριν πάω να κλείσω τα μπιρμπιλωτά μου ματάκια:rolleyes: για απόψε, να σας πω ότι το "γρήγορο κρέας" ήταν τελικά μακαρόνια με κιμάς - κλασσικό και πολυαγαπημένο!!

Ο γιος μου απαιτεί να του φτιάξω μπουγάτσα:cool: κι ίσως το αποτολμήσω σε κάποιο κενό αύριο (κενό, ποιό κενό? τέλος πάντων).

Γέλασα πολύ με κάποια από τα σχόλια σας, δεν έχω κουράγιο να σχολιάσω χωριστά, να μου είστε όλες καλά, φιλιά!!!

υ.γ.1) Ποιά κακούργα:tongue: είπε για κρεμ μπρουλέ και θυμήθηκα τέτοια ώρα καζάν ντιπί:evil:? Άπονες...:mrgreen:

υ.γ.2) Τζένη, τούρτα σοκολατίνα βρε θηρίο?

υ.γ.3) Καλλιοπάκι, δεν το βάζουμε κάτω!

Μπιρμπίλω!!

Καλλιοπακι δεν το βαζουμε κάτω. Αν καθισω να μετρησω τις αποτυχίες μου ... βραστα.

Συμφωνώ απολύτως!

Θελω να παω κι εγω στην Αθηνα να στρωσω το σπιτι να βρω τουλάχιστον κατι έτοιμο με τη μετακομιση αλλά δεν ξερω αν θα τα καταφερω. Σ'ενα μηνα πρωτα ο Θεός γυριζω σπιτακι μου! Σας εχω πρηξει αλλά δεν ξερετε πόσο το περιμενω.

Φιλάκια σε όλες!

Με το καλό να γυρισεις στο σπιτάκι σου!

Και μην ξανακούσω ότι μας πρήζεις!

Χτες κοριτσια εφτιαξα ενα κεικ σκετη αποτυχια.

Το εχω πάθει κι εγώ,έτσι ακριβώς όπως το περιγράφεις και ποτε δεν εχω καταλάβει τι έφτιαξε

Ξέχασέ το!

Περιστερακι εσυ πρεπει να εισαι πολυ σουπερ μαγειρισσα.

Μπα...Τα κλασικά...Τωρα με τον μικρό πάνε οι εξοχες μαγειρικές και τα πειράματα!

Σε ευχαριστώ πάντως:P

Σήμερα δεν εχω αποφασίσει ακόμα τι θα φτιάξω.

Για τον μικρούλη μου υπάρχει φαγητάκι,οπότε από αυτήν την άποψη έχω το κεφάλι μου ήσυχο...Για εμας θα δω τι θα κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Σήμερα το μενού έχει φακές.

Ηλιαχτίδα στην κουζίνα στρώνω μοκέτα και μπροστά στον νεροχύτη και στον πάγκο που τρώμε την καλύπτω με δύο μικρά χαλάκια για να μην λερώνεται.

ΦΩΤΕΙΝΗ763 μην ξανακούσω ότι μας πρήζεις! Με το καλό να πας σπιτάκι σου και να κάνετε Χριστούγεννα όλη η οικογένεια μαζί!

ggeny καμία φορά φταίει και το αλεύρι. Έχω αποτύχει κι εγώ σε δοκιμασμένες συνταγές. Ξέχνα το!

Περιστέρω Επάγγελμα - γκρίνια? Χαχχαχαχα! Μπορώ να φανταστώ πια ψυχή σου το κόλλησε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχ, κι ότι έφαγα κάτι πιτάκια, διαβάζω και για το "νοσοκομειακό φαγητό" ποποοοο, λύθηκα στα γέλια εβιράκι και αγγλική.

ζώπυρον τι μπουγάτσα θα κάνεις? εγώ έκανα αυτή με το ζαχαρούχο, καλά περιττό να σημειώσω ότι δεν πέτυχε!!

φωτεινή με το καλό να πας σπιτάκι σου, εγώ είμαι και άσχετη, γιατί είσαι εκτός? να υποθέσω είσαι εκπαιδευτικός?

Σήμερα περίεργα τα πράγματα μαγειρικά, από σνίτσελ θα αλλάξει το πλάνο γιατί τα μικρά είναι άρρωστα, το ένα με πυρετό το άλλο με γαστρεντερίτιδα, καλο? Οι μεγάλοι παραπαίουμε επίσης, ελπίζω να μην πέσουμε όλοι με τη μία, αλλά σταδιακά.....

με τις αρρώστιες (εχθές είχαμε τα προκαταρκτικά) δεν έμεινε χρόνος για μαγειρικές προσπάθειες, οπότε γλιτώσαμε κόπο και υλικά!! χαχαχαχαχαχαχαααα, ας γελάσω για να μην κλάψω!!!

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και την ενθάρρυνση! βρε μπας και με ματιάξανε που τα κανα όλα νόστιμα????? μπου χαχαχαχαχααααααααα (εδώ γελάμε)

αυτό θα είναι, φτου φτου

Link to comment
Share on other sites

Περιστέρω Επάγγελμα - γκρίνια? Χαχχαχαχα! Μπορώ να φανταστώ πια ψυχή σου το κόλλησε!

Ποια;Ποια;

Ακούω προσφορές...

Πήγαμε με τον μικρό σούπερ μάρκετ και πήρα κοτόπουλο,μόνο φιλέτο μπούτι και στήθος είχε μείνει.Το πλήρωσα χρυσό,αλλά τι να κάνω...

Θα το βαλω στη γαστρα με πατατούλες και για έξτρα νοστιμιά να δελεάσω τoν συζυγο,θα τυλίξω κάποια κομματάκια με μπέικον.Εχω στην καταψυξη,να το βγάλω να ζεσταθεί

Οι άλλες πού έχουν χαθεί;

Η ντίντι τι να κάνει;

Εχει μερες να φανεί...

Μιλάει καμιά σας;

Η ταζ;

Link to comment
Share on other sites

kalliopaki περαστικά σας! Ελπίζω οι υπόλοιποι να σταθήτε στο ύψος σας και να μην πέσετε στον βωμό της ασθένειας!!!!! Τι γράφω η λογοτέχνης???:tongue:

Όσο για τις μαγειρικές σου ικανότητες μην πτοείσαι! Υπάρχουν και χειρότερα!

Περιστέρω θα κάνεις δηλαδή κοτομπέικον? Έχω καιρό να φτιάξω και μιαμ μιαμ μου άνοιξες την όρεξη! Όχι ότι ήταν κλειστή δηλαδή.....:rolleyes:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Έφτιαξα μια απλή μακαρονάδα φούρνου με γάλα και ζαμπόν (σαν καρμπονάρ περίπου). Βασικά, εγώ την προτιμούσα με σάλτσα και αλλαντικά, αλλά η Εβιρίνα δε θέλει σάλτσες. Ιδιοτροπίες τι να κάνουμε.

Θελω να παω κι εγω στην Αθηνα να στρωσω το σπιτι να βρω τουλάχιστον κατι έτοιμο με τη μετακομιση αλλά δεν ξερω αν θα τα καταφερω. Σ'ενα μηνα πρωτα ο Θεός γυριζω σπιτακι μου! Σας εχω πρηξει αλλά δεν ξερετε πόσο το περιμενω.

Δε μας πρήζεις καθόλου. Με το καλό να γίνουν όλα.

Χτες κοριτσια εφτιαξα ενα κεικ σκετη αποτυχια.

Πραγματικά, δεν εξηγείται γιατί δεν πέτυχε.

Εβιρι καλου κακου κανε κοπυ κ σε ενα φλασακι τις συνταγες γιατι με pc ποτε δεν ξερεςι ενα μπαμ γινετε κ χανονται ολα. την εχω παθει με φωτο γι αυτο στο λεω.

Έχω κάνει σε κάποιες. Οι πολλές βρίσκονται στην Αθήνα, εδώ δεν έχω μεταφέρει παρά κάποιες ελάχιστες.

Μπα...Τα κλασικά...Τωρα με τον μικρό πάνε οι εξοχες μαγειρικές και τα πειράματα!

Κι εγώ συμφωνώ ότι είσαι σούπερ μαγείρισσα.

αχ, κι ότι έφαγα κάτι πιτάκια, διαβάζω και για το "νοσοκομειακό φαγητό" ποποοοο, λύθηκα στα γέλια εβιράκι και αγγλική.

:D:D:D:D:D:D:D

Σήμερα περίεργα τα πράγματα μαγειρικά, από σνίτσελ θα αλλάξει το πλάνο γιατί τα μικρά είναι άρρωστα, το ένα με πυρετό το άλλο με γαστρεντερίτιδα, καλο? Οι μεγάλοι παραπαίουμε επίσης, ελπίζω να μην πέσουμε όλοι με τη μία, αλλά σταδιακά.....

Ωχ, ωχ, ωχ, περαστικά κυρίως στα μικρά, αλλά κι εσείς οι μεγάλοι να προσέχετε να μη χειροτερέψετε.

Η ντίντι τι να κάνει;

Εχει μερες να φανεί...

Μιλάει καμιά σας;

Η ταζ;

Κορίτσια πού είσαστε;

kalliopaki περαστικά σας! Ελπίζω οι υπόλοιποι να σταθήτε στο ύψος σας και να μην πέσετε στον βωμό της ασθένειας!!!!! Τι γράφω η λογοτέχνης???:tongue:

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...