Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα μαγειροπούλες!!!

Τι είδαν απόψε τα ματάκια μου...Ενα ολοκαίνουριο καφέ που ήρθε να καλύψει το "τεράστιο" κενό -σε αυτό το ζήτημα -στο φόρουμ...

Καλορίζικο να είναι το καφε...

Αλλά να πούμε ότι υπάρχει εδω και κάτι αιώνες το ΜΑΓΕΙΡΟΚΑΦΕ μας με τη δημαρχέσσα μας -όπως τη λέμε χαϊδευτικά και αγαπησιάρικα-Eviri και πολλές πολλές ικανότατες μαγείρισσες...

Οπότε αν στερεψουν δίπλα από ιδέες,ας κοπιάσουν εδώ να δουν και τις δικές μας,δεν τους έκλεισε κάποιος την πόρτα...

Λοιπόν σήμερα και αύριο από μαγειρική δεν εχει τίποτα το πρόγραμμα,καθότι υπάρχουν αρκετά φαγητάκια στο ψυγείο,μου εστειλε και η πεθερά ταπεράκια,οπότε να μην πάνε χαμένα.

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια

Περιστερακι μου καλό

Σου απαντώ εδώ μιας κ είχες την "απορία" ....

Το θέμα το γνωρίζω...θα ήμουν τυφλή να πω πως δεν το είδα...

ΑΛΛΆ...

1) έχει γίνει πολύ παρειστικο να το πω κ γράφονται κ πολλά άσχετα με τη μαγειρική.

Διάβασα δύο τελευταίες σελίδες πριν καταλήξω.

2) ήθελα ένα θέμα που να έχει προτάσεις μαγειρικής ζαχαροπλαστικης που έχουμε δοκιμάσει με φωτογραφίες πολύ σημαντικό για μένα αυτό(!) να μαζέψουμε ιδέες τιπς κ να μιλάμε καθαρά για αυτα αλλιώς χάνονται οι πληροφορίες με όλα τα παραπάνω.

Και φυσικά δεν το ανοιξα για να "δείξω" αν είμαι δεινή μαγείρισσα ή όχι. Δεν αναζητώ τίτλο ούτε "αυλή". Νομίζω φαίνεται.

Από εκεί κ πέρα οποίος δεν του αρέσει το δίπλα Στην ΚουΖινα Ολοταχώς... δεν έρχεται...απλά τα πράγματα :wink:

Συγνώμη κ πάλι για την μικρή παρέμβαση μου :-)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομορφοκοριτσα και μαγειροκοριτσα!!!τι κανετε??εμεις καλα. κρυωσε πολυ ο καιρος!!!σημερα τρωμε γιγαντες με ντοματουλα στο φουρνο και ομελετα.

αγγελικουλα μου χρονια πολλα , να χαιρεσαι την οικογενεια σου. χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες!!!

ναστε καλα ολοι και να περασουμε ενα ηρεμο, ξεκουραστο και αγαπησιαρικο σκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Σήμερα τρώμε ρολό κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες. Τελικά χτες το μοσχαράκι το συνοδέψαμε με μακαρόνια.

Χτες μπήκα στο σπίτι κατά τις 8,30 το βράδυ! Και είχα φύγει από τις 7,30 το πρωί! Μου έφυγε ο ....μώλος!!!

Είχα να συμμαζέψω λιγάκι, να φτιάξω την τσάντα του μικρούλη μου για σήμερα, να μαγειρέψω, να βάλω πλυντήριο. Και όλα αυτά με το τηλέφωνο στον ώμο γιατί με έπαιρναν και για τα χρόνια πολλά!

Κατά τις 11,30 που είχε κοιμηθεί πια και ο μικρός έβαλα πιτζάμες και άνοιξα λίγο το λαπτοπ να χαλαρώσω. Είπα μία καλησπέρα και στο φάτσοβιβλίο και στις 12 είχα ξεραθεί!!!

Σήμερα όμως σχολάω στις 2,30!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ζωπυρούλα μου περαστικά στον γιόκα σου!

εγώ θα κάνω σουπιές με σπανάκι την κυριακή.

η κάντυ έχει μια σούπερ εύκολη συνταγή για σπανακοτυρόπιτα! κ αμα λέει η κάντυ είναι εγγυημένα νόστιμη!

εβίρι μου καλή δύναμη σε σένα κ κυρίως στο κορίτσι σου!

η μεγάλη πώς τα πάει με τη σχολή;

χρόνια πολλά κ γλυκά με υγεία κ αγάπη αγελικούλα κ από εδώ! ό,τι επιθυμείς! ξεπατώθηκες χθες!

φωτεινούλα περαστικά!

περιστεράκι μου με γειά!

καλλιοπάκι συμβαίνει σε όλες μας αυτό!

τζένη, ταζούλα καλημέρα!

κ εμείς τρώμε τις πένες με γαρίδες, γιατί είχα κάνει πολλές!

καλημερα ομορφοκοριτσα και μαγειροκοριτσα!!!τι κανετε??εμεις καλα. κρυωσε πολυ ο καιρος!!!σημερα τρωμε γιγαντες με ντοματουλα στο φουρνο και ομελετα.

αγγελικουλα μου χρονια πολλα , να χαιρεσαι την οικογενεια σου. χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες!!!

ναστε καλα ολοι και να περασουμε ενα ηρεμο, ξεκουραστο και αγαπησιαρικο σκ!!!

αφροδιτούλα μου μούρλια τα φαγητά σου!

εμείς είμαστε καλά κ το ίδιο επιθυμούμε κ για σας!

για αύριο θα ψήσω λουκάνικα στο φούρνο, θα βράσω κ ρυζάκι κ μια σαλατούλα κ τέλος. κυριακή σπέσιαλ φαγητό σουπιές με σπανάκι παραγγελιά του άντρα μου. θα βάλω κρεμμύδια φρέσκα, κρεμμύδι ξερό κ ντομάτα στο μπλέντερ.

δεν το έχω ξανακάνει το φαγητό.

για πείτε πώς το κάνετε εσείς; εβίρι, τα φώτα σου!

κ όποια το έχει ξανακάνει δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Σας ευχαριστώ για τις παρηγοριές, είχα πολύ απογοητευτεί. Τέτοια αποτυχία μαζεμένη..... Συνεχίζω όμως! Έφτιαξα εχθές εύκολη τυρόπιτα και για σήμερα ή αύριο προγραμματίζω ελιοπιτάκια ή ελιόψωμο.

Φαγητό σημερινο κοτοπουλάκι στη γάστρα από τη μαμά. Αυτή η γάστρα βρε παιδιά μαγική... ότι γίνεται στη γάστρα νόστιμο βγαίνει!!! (βέβαια αν το κάνω εγώ.... μπορεί και να χαλάσει η γάστρα, τι να πω... ;))

Έβιρι κουράγιο , η εβιρίνα θα περάσει δύσκολα μεν, αλλά όταν με το καλό επιστρέψετε θα είναι πολυυυ πιο μπροστά σε γνώσεις :) αυτό να σκέφτεσαι, θα έχει 3 σχεδόν μητρικές.

Ζώπυρον περαστικά!!!

Φωτεινή: τι μου θύμισες!!! μετά που γέννησα, με τα ράμματα της καισαρικής φρέσκα, με πιάνει ένας βήχας..... κράτησε πολύ γιατί δεν έπαιρνα και τίποτα! εκεί να δεις τράνταγμα η μικρή και να της χαλάω τον ύπνο (κοιμόταν αγκαλίτσα μου κατά το θηλασμό....)

δεν ξέρω έαν έχεις δει ένα σχετικό ντοκυμαντέρ του bbc, είναι πολυυυυυ προστατευμένο το μπεμπάκι! όσο για εσένα: καλά κουράγια, είναι πολύ ενοχλητικός ο βήχας, ειδικά στη φάση που είσαι

Link to comment
Share on other sites

ναστε καλα ολοι και να περασουμε ενα ηρεμο, ξεκουραστο και αγαπησιαρικο σκ!!!

Φιλάκια Αφροδιτη μου!Καλά να περάσετε κι εσείς!

Καλημερούδια!

Σήμερα τρώμε ρολό κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες. Τελικά χτες το μοσχαράκι το συνοδέψαμε με μακαρόνια.

Μιαμ μιαμ μιαμ μιαμ

Σήμερα όμως σχολάω στις 2,30!

Αυτό το λένε τύχη!!!

Φιλάκια,καλό Σαββατοκύριακο!

περιστεράκι μου με γειά!

Ευχαριστώ!

Αλλος άνθρωπος,ανανεωμένη διάθεση!

εμείς είμαστε καλά κ το ίδιο επιθυμούμε κ για σας!

το καλυτερότερο!

για αύριο θα ψήσω λουκάνικα στο φούρνο, θα βράσω κ ρυζάκι κ μια σαλατούλα κ τέλος. κυριακή σπέσιαλ φαγητό σουπιές με σπανάκι παραγγελιά του άντρα μου. θα βάλω κρεμμύδια φρέσκα, κρεμμύδι ξερό κ ντομάτα στο μπλέντερ.

δεν το έχω ξανακάνει το φαγητό.

για πείτε πώς το κάνετε εσείς; εβίρι, τα φώτα σου!

κ όποια το έχει ξανακάνει δηλαδή.

Περιμένω να διαβασω κι εγω πώς γίνεται...

Δεν το εχω κανει ποτε και αρεσει και στον δικό μου αντρούλη!

Φαγητό σημερινο κοτοπουλάκι στη γάστρα από τη μαμά. Αυτή η γάστρα βρε παιδιά μαγική... ότι γίνεται στη γάστρα νόστιμο βγαίνει!!! (βέβαια αν το κάνω εγώ.... μπορεί και να χαλάσει η γάστρα, τι να πω... ;))

Καλλιοπάκι μου πράγματι ό,τι γίνεται στη γάστρα είναι τελειο...

Εχω κι εγω και την χρησιμοποιούσα σπάνια γιατι βαριόμουν να την πλένω

Τωρα όμως τελευταία την δουλεύω στο φουλ!

Σήμερα εχουμε μια υπέροχη λιακάδα

Προσπαθω να κάνω όσες πιο πολλές δουλίτσες μπορω στο σπιτι γιατι ξεκινάω νωρίς δουλειά

Για φαγητάκι φτιάχνω ταπεινες φακούλες,πλην όμως νοστιμότατες.Τις τρωει και ο μικρός μετά μανίας

Φιλιά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όντως το μαγείρεμα στη γάστρα το φαγητό το κάνει λουκούμι!

είναι από τα καλύτερα δώρα γάμου που μας είχαν κάνει!

όπως κ η χύτρα φίσλερ! τις έχω λατρέψει κ τις δύο!

πώς θα τα κάνεις τα ελιόψωμα ή ελιόψωμο;

έχω κ εγώ ζυμάρι φυλαγμένο στην κατάψυξη κ δεν θέλω άλλη πίτσα, γιατί είχα κάνει την τετάρτη. σκεφτόμουν κάτι σε τυρόψωμο ή κασερόψωμο. ζυμώνω το ζυμάρι με το κύριο υλικό ρίχνοντας ελάχιστο λάδι.

Link to comment
Share on other sites

περιστεράκι μου κ εγώ έκανα τις περισσότερες δουλειές κ τώρα μου έμειναν πλυντήρια μόνο, αλλά δεν στεγνώνουν ρε γμτ! μόνο λίγα λίγα στα καλοριφέρ!

έχει κ εδώ λιακάδα, αλλά ψοφόκρυο!

σήμερα ντύθηκα μωβ!

Link to comment
Share on other sites

ggeny γειά σου και καλό σαββατοκύριακο!

Φεφίκο ευχαριστώ για τις ευχές! Όντως χτες βγήκα off!!!

kalliopaki που να δοκιμάσεις και φαγητό φτιαγμένο σε παραδοσιακή γάστρα στα κάρβουνα!!!

περιστέρω μεγιές το μαλλί!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...