Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ζωπάκι το έχω πει κι εγώ πως δεν έχουμε όλοι την δυνατότητα να ασχολούμαστε με τον υπολογιστή και να μπαίνουμε στο ίντερνετ όποτε θέλουμε.

Να μπαίνεις να μας λες νέα σου όποτε αυτό είναι εφικτό. Φιλιά!

Έτσι είναι. Φιλάκια!

Ζωπάκι,

Είμαι καλά -την παλεύω ακόμη δλδ- τα κέφια μας είναι λίγο ντάουν...

χα χα σήμερα μου την είπανε να μην πολυ-κυκλοφορώ στους διαδρόμους και με πάρει πρέφα ο αφεντικός μας ο μεγάλος με το κόκκινο μαλλί λέει !!!!! :confused::confused: Θες κι άλλο ???? Από αστυνόμευση ? Από ρουφιανιλίκι ?????

Έχω σκιαχτεί από λίγο έως πολύ η αλήθεια είναι...

Εύχομαι περαστικά στον γιόκα σου, μετά στην μαμά σου και θα προσπαθήσω να τα πούμε από κόντα... εντός του 2012 !!!

Κάντυ μου, από κέφια είμαστε όλοι...

Για τα μαλλιά σου και τη δουλειά...:shock: μα καλά που δουλεύεις? Ήμαρτον!

Όσο για τη συνάντησή μας, βιάσου! Τελειώνει το 2012!!:tongue:

Ζωπυρουλα μου,οπως σου εγραψε η περιστερω,δεν μπορω να μπαινω πια,παρα μονο οταν κοιμαται ο θησαυρος,αν δεν κοιμαμαι κι εγω μαζι του...:rolleyes:

Πολλά γλυκά ζουμερά φιλάκια, σε σένα και κυρίως στο θησαυρούλη!!

Καλημέρα!!!

Εδώ είμαι κι εγώ. Ο μικρός μου σήμερα σηκώθηκε πολύ καλά. Νομίζω ότι το ξεπεράσαμε...

Σήμερα τρώμε σπανακόρυζο (όπως και εχθές).

Και μένα ο γιος μου, καλά! Φαίνεται πως το πέρασε στο πόδι. Πάντως, τα περισσότερα παιδάκια γύρω γύρω είναι τουλάχιστον συναχωμένα!

Τώρα που λες για σπανακόρυζο... Έχω σπανάκι στο ψυγείο και θα μου μαραθεί. Να το ζεματίσω, να κάνω καμιά σπανακόπιτα? Τι άλλο? (κάτι για σουπιές που είχε πει ο άντρας μου, το έχω ξεχάσει...:rolleyes:)

Καλημερα και απο εμας,καπου εδω γυρω και εγω..Σημερα θα φαμε γαυρο στο φουρνο με ντοματουλα-κρεμμυδι-μαιντανο και πιπερια και πατατες τηγανητες

Εσένα κοριτσάκι μου... απλά σου βγάζω το κάπελο!

Γεια σας νοικοκυρούλες.

Φτιάχνω γεμιστά στο φούρνο κατόπιν απαιτήσεως και γκαστριάς του Έβιρου. Οι εγκυμονούσοι προηγούνται στις επιθυμίες. (πώς λέμε οι εγκυμονούσες; Έτσι και οι εγκυμονούσοι)

Το ίντερνετ εξακολουθεί να με παιδεύει με το σήμα του.

Και μένα σέρνεται το παλιοίντερνετ!

Γεμιστά έχω ορεχτεί κι εγώ αλλά βαριέμαι να τα φτιάξω!:oops: Κάλεσες κούριερ να μου στείλεις ταπεράκι? Προτιμώ ντομάτες, εντάξει και πιπεριές. Χωρίς κιμά, ε?:cool:

Όσο για τα μαθήματα... τι να πω...? Πάντως, σας θαυμάζω που έχετε μπει σ' ένα καινούριο "περιβάλλον" και το παλεύετε τόσο ωραία. Ειλικρινά, δεν ξέρω, εγώ αν θα ήμουν τόσο ευπροσάρμοστη. (είναι σωστή αυτή η λέξη τώρα?)

Καλησπέρα! Τωρα κατορθωσα να μπω.

Ετοιμάζεται για βροχή εδω.

Χτες εφτιαξα για πρωτη φορα μηλοπιτα.

Καλησπέρα Φωτεινούλα μου. Κι εδώ για βροχή ετοιμάζεται. Πώς πας με την εγκυμοσύνη?

Η μηλόπιτα είναι από τα ελαχιστότατα γλυκά που δεν μου αρέσουν.:?

Αύριο θα φτιάξω μάλλον μπουγάτσα. Μου την ζήτησε το καμάρι μου (υιός)!

Μήπως γι αυτό τα χουνε κάνει λίγο μώλο με τις δόσεις των δανείων;Αλλιώς τα υπολογίζουν αυτοί και αλλιώς εμείς;:tongue::tongue:

Ετσι εξηγούνται όλα...:shock::shock:

Όσο σκέφτομαι τι ψηφίζουν πάλι...:evil: Άσε μην το ανοίξω τώρα το στόμα μου...

Σήμερα φάγαμε διάφορα υπόλοιπα από προηγούμενες μέρες και σαλατούλα.

Σας φιλώ σταυρωτά

Κάπου εδώ θα είμαι τις επόμενες μέρες - έρχονται μεγάλες γιορτές, αύριο και μεθαύριο, δεν γίνεται να μην ευχηθώ...:D

Καλό απόγευμα!


Link to comment
Share on other sites

Έντιτ: το προηγούμενο μήνυμα δεν ξέρω πώς μπήκε δύο φορές, εγώ πάντως μία το πάτησα. Είναι τα παλαβά του κομπιούτερ μου.

Χτες εφτιαξα για πρωτη φορα μηλοπιτα. Μου βγηκε λιγο γλυκια για τα γουστα μου την επόμενη φορα θα προσαρμοσω λιγο τη δοση.

Δωσ' τη σε μένα δε θα πάει χαμένη.

Εβιρι μου φανταζομαι τη δυσκολία που έχει η Εβιρινουλα στο σχολείο. Θέλει υπομονη και να μην απογοητευεται.

Θέλει υπομονή όπως λες, αλλά θέλει και χρόνο.

Γενικά τα μαθηματικά τους τα διδασκονται τελειως διαφορετικά απο εμας. Μου ελεγε ο πατερας μου που σπουδασε εκει ότι του ειχε κάνει κάνει φοβερη εντυπωση ο τροπος που ελυναν ασκησεις με κλασματα. Επειδη εκεινος με τα περιφημα "καπελλακια" τα έλυνε σε 5 λεπτά τον κοιταζαν λες κι ηταν ο Άινστάιν! Εκεινοι έκαναν αναγωγη στην αναγωγη και έτρωγαν καμια ωριτσα.

Κι άλλες δασκάλες εδώ, μου έχουν πει ότι στα μαθηματικά τα ελληνόπουλα διδάσκονται σε μικρότερη ηλικία περίσσότερα πράγματα.

Φιλάκια σε όλες

Μήπως γι αυτό τα χουνε κάνει λίγο μώλο με τις δόσεις των δανείων;Αλλιώς τα υπολογίζουν αυτοί και αλλιώς εμείς;:tongue::tongue:

Ετσι εξηγούνται όλα...:shock::shock:

Πες το ψέματα.

Τώρα που λες για σπανακόρυζο... Έχω σπανάκι στο ψυγείο και θα μου μαραθεί. Να το ζεματίσω, να κάνω καμιά σπανακόπιτα? Τι άλλο? (κάτι για σουπιές που είχε πει ο άντρας μου, το έχω ξεχάσει...:rolleyes:)

Και βέβαια σουπιές με σπανάκι που είναι πολύ ωραίο φαγητό.

Γίγαντες με σπανάκι στο φούρνο (σλουρπ).

Σπανακόρυζο.

Κρέπες με γέμιση σπανάκι, φέτα.

Τάρτα με σπανάκι (τύπου κις λορέν).

Ζυμαρικά με σπανάκι (πένες ή τις πολύ μεγάλες αχιβάδες που γίνονται γεμιστές).

Κανελόνια με σπανάκι.

Σουφλέ με σπανάκι.

Κάποιοι φτιάχνουν και ψάρι με σπανάκι (δεν το έχω φτιάξει ποτέ, δεν το έχω φάει ποτέ και δεν ξέρω να σου πω λεπτομέρειες, παρά μόνο την ιδέα).

Ακόμη και γεμιστά ζυμαρικά μπορείς να φτιάξεις -αν και έχουν αρκετή φασαρία- πώς τα λένε τώρα; Τορτελίνι ή ραβιόλια; Αυτά που είναι συνήθως τετράγωνα με δαντελωτό περίγραμμα και έχουν γέμιση σπανάκι ή τυρί.

Γεμιστά έχω ορεχτεί κι εγώ αλλά βαριέμαι να τα φτιάξω!:oops: Κάλεσες κούριερ να μου στείλεις ταπεράκι? Προτιμώ ντομάτες, εντάξει και πιπεριές. Χωρίς κιμά, ε?:cool:

Τα έχω φτιάξει όπως ακριβώς τα ονειρεύτηκες. Σε λίγο θα σου χτυπήσει την πόρτα ο παιδής.

Όσο για τα μαθήματα... τι να πω...? Πάντως, σας θαυμάζω που έχετε μπει σ' ένα καινούριο "περιβάλλον" και το παλεύετε τόσο ωραία. Ειλικρινά, δεν ξέρω, εγώ αν θα ήμουν τόσο ευπροσάρμοστη. (είναι σωστή αυτή η λέξη τώρα?)

Πολύ σωστή λέξη χρησιμοποίησες μην ανησυχείς. Κάτι άλλο που θαυμάζω και λυπάμαι ταυτόχρονα την Εβιρίνα, είναι ότι πρέπει να μεταφράζει τη γλώσσα των αγγλικών, από τα γερμανικά στα αγγλικά και τούμπαλιν. Συγκεκριμένα, όταν πρωτοείδα το τετράδιο του λεξιλογίου φέτος, ήταν μία στήλη γραμμένη στα αγγλικά και η διπλανή στήλη της μετάφρασης στα γερμανικά. Άσε, εκεί θεώρησα ότι κάνει άθλο, σύμφωνα με την ηλικία που βρίσκεται και σύμφωνα με το ότι και οι δύο γλώσσες ούτε μητρικές της είναι, ούτε γνωστές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έχει αέρα εδω σημερα. Μποφόρια.

Αγγελικούλα Χρόνια πολλά να εισαι πολύχρονη, γερή κι ευτυχισμένη! Να σε χαιρονται αυτοι που σε αγαπάνε!

Χρονια Πολλά και σε όποιον άλλο γιορτάζει σημερα και λόγω νικ δεν το ξέρω ή σε όποιον έχετε στις οικογένειές σας.

Η εγκυμοσύνη μου καλά προχωρά. Ο μπέμπης έχει τρανταχτει καλά από το βήχα μου αλλά εντάξει δεν δειχνει να ενοχλειται.

Εβιρι μου αυτο με τις δυο γλώσσες ότνως ειναι άθλος για τη μικρη σου. Μπράβο της για την προσαρμοστικότητά της. Θα μεινετε Γερμανία μέχρι να τελειώσει το αντιστοιχο Λυκειο;

Σημερα κάτι με αρνάκι θα φαμε λόγω της ημέρας αλλά δεν ξερω τι.

Φιλάκια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα στα ομορφοκόριτσα!

Και εδω ο καιρός έχει ψυχράνει αρκετά.Χθες εβρεξε μάλιστα,αλλά σήμερα πάλι υπέροχη λιακάδα

Χρόνια πολλά σε όσες και όσους γιορτάζουν σήμερα!

Αγγελικούλα Χρόνια πολλά να εισαι πολύχρονη, γερή κι ευτυχισμένη! Να σε χαιρονται αυτοι που σε αγαπάνε!

Αγγελικούλα μου γιορτάζεις σήμερα;

Νόμιζα του Ευαγγελισμού

Χρόνια σου πολλά αγάπη και άμα βρεις χρόνο πάρε με και ενα τηλέφωνο να στα πω live(τι γαϊδάρα είμαι:tongue::tongue:).Θα είμαι όλη μέρα σπίτι και θα κάνω δουλίτσες

Αλλά το απόγευμα θα πάω να κόψω μαλλάκι και να το χτενίσω και λίγο.Το έχω κομμένο το κομμωτήριο πλέον,πήγαινα μια φορα΄την εβδομάδα παλιότερα και μόνο τον χειμώνα και μου διατηρούνταν πολυ καλά.Μετά από την εγκυμοσυνη όμως διαπίστωσα ότι το μαλλί δεν έστρωνε,οπότε τζάμπα έξοδα.Πέρυσι αραίωσα τις επισκέψεις μου,φέτος ακόμα περισσότερο και λόγω κρίσης...Οπότε,όπως αντιλαμβάνεστε,το βλέπω σαν σπέσιαλ μπωτέ περιποίηση αυτό το σημερινό...Πού φτάσαμε και πού είμαστε ακόμα...:evil:

Για σήμερα πάλι δεν θα μαγειρέψω.Υπάρχει φαγητάκι για όλους

Αλλά ποτε δεν ξερω πώς θα μου την βαρέσει,ίσως φτιάξω κάτι προς το βράδυ,για να υπάρχει για αύριο.

Χθες το πρωί έκανα σε βαθος καθαριότητα στην κουζίνα,φούρνος,ντουλάπια,τοστιέρα,φούρνος μικροκυμάτων...Πέταξα,πέταξα...Απορώ πώς μαζεύονταν άχρηστα πράγματα,αφού κάθε τόσο το κάνω το ΝΤΟΥ στα ντουλάπια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημεεερααααα! I'm back!!!!

Πολύ ταξίδι έχει πέσει τελευταία.... τεσπα, καλά να είμαστε!

Ξύπνησα κουρασμένη και κακόκεφη, αλλά εδώ έχουμε ήλιο και ωραίο κρυουλάκι (εντάξει, δεν θα σκεφτώ ότι θα πρέπει πλέον να ανοίξουμε θέρμανση....) οπότε έφτιαξε λίγο η διάθεση!

Στο θέμα μας τώρα: ότι έχω φτιάξει τελευταία ήταν μία μεγάλη αποτυχία. Άνοστο, ανάλατο, παραψημένο, όχι καλά ψημένο, καμμένο, κάτι θα είχε. Όχι ότι είμαι και σούπερ μαγείρισσα, αλλά και αυτό το χάλι.... απαπαπαπαππαααα

και σκέφτομαι: εμένα τα παιδάκια μου δεν θα μου κάνουν παραγγελιές όπως τα δικά σας και οι άντρες σας, γιατί αυτά που τους κάνω ΔΕΝ τρώγονται! μπου χουουουυυυυυυυυυυ

Σήμερα λέω να κάνω ελιοπιτάκια, μπας και γυρίσει το κακό... ελπίζω να έχω επιτυχία....

Από φαγητό κάτι πρόχειρο, ότι φτιάξει η μάμα, μιας και η μικρή δεν χρειάζεται φαγητό για αύριο στον παιδικό, οπότε είμαστε άνετοι!

Φιλιά σε όλες, έχω χάσει επεισόδια, ελπίζω να αναπληρώσω σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

καλεεεεε,

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙΣ ΕΟΡΤΑΖΟΥΣΕΣ!!!! Αγγελική2 σίγουρα σε εσένα πρώτες και καλύτερες οι ευχές!!! Δεν ξέρω εάν έχουμε κι άλλες ή έχετε στις οικογένειες σας κάποιον! Ευχές και σε εσάς!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κοριτσάκια μου!

Ευχαριστώ για τις ευχές σας! Να χαίρεστε κι εσείς τις οικογενειές σας!

2Q==

Να σας κεράσω και ένα γλυκάκι!

Επιστρέφω σε λίγο....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα !!

Εμεις παστιτσιο παλι κ σημερα.. γι αυριο δεν εχω αποφασισει ακομα καμια φακη μαλλον.

Αγγελικουλα πολυχρονη να εισαι κ οτι επιθυμεις!! Χρονια πολλα κ σε οποιον αλλον γιορταζει!

Εβιρακι πακετο η μικρη εβιρινα αλλα ειμαι σιγουρη σιγα σιγα θα βγαλει ακρη!!

Περιστερω ζηλευωωωω!! καλα κουρεματα λοιπον!!

Φωτεινη να προσεχεις τωρα με το βηχα ε?

Καλιοππακι δεν πειραζει για τις αποτυχιες στο προγραμμα ειναι κ αυτες σε ολες μας συμβαινει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδώ είμαι πάλι!

Έβιρι αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στην κορούλα σου για την μεγάλη προσπάθεια που κάνει στο σχολείο! Και φυσικά πολλά μπράβο και στην μανούλα της που την στηρίζει τόσο πολύ!

Φωτεινούλα όταν ήμουν έγκυος στον μικρούλη μου είχα περάσει 3 απανωτές βρογχίτιδες με τρελό βήχα. Είχα κι εγώ ανησυχήσει για το μωρό αλλά ο γυναικολόγος με καθησύχαζε λέγοντας μου πως είναι προστατευμένα εκεί που βρίσκονται! Μην ανησυχείς λοιπόν, όλα καλά είναι και περαστικούλια σου!

Περιστέρω ίσως λίγο αργότερα σε πάρω τηλέφωνο να τα πούμε.

kalliopaki έχω άπειρες αποτυχίες στις μαγειρικές μου απόπειρες! Οπότε δεν είσαι η μόνη! Σου στέλνω τους συντροφικούς μου χαιρετισμούς!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπούλες μου.

Αγγελικούλα μου - όνομα και πράγμα! - σου εύχομαι χρόνια πολλά και καλά!! Να είσαι γερή, δυνατή κι ευτυχισμένη με τους ανθρώπους που αγαπάς!!

Πραγματικά, ωραία γιορτή σήμερα - των Αγγέλων...

Φτιάχνω κοτόσουπα κι είμαι προς το παρόν τουλάχιστον σπίτι μιας και πήγα εκτάκτως και πήρα το γιο μου από το σχολείο, με συμπτώματα οξείας τροφικής δηλητηρίασης:shock: κι ότι αυτό συνεπάγεται:shock: (μάλλον από αυγό την πατήσαμε).:? Τώρα είναι ξαπλωμένος και κάπως καλύτερα.

Ίσως να μπω λίγο αργότερα.

Φιλιά στα γλυκά μουτράκια σας.


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.

Αγγελική μου, χρόνια σου πολλά κι ευτυχισμένα. Να σε χαιρόμαστε κι εμείς και η οικογένειά σου.

Χρόνια πολλά σε όλους τους Άγγελους και Αγγελικές, τους Μιχάληδες και Μιχαηλίες, τους Σταμάτηδες και Σταματίνες, τους Ταξιάρχες και Ταξιαρχούλες, τους Γαβριήλ και Γαβριέλες, Σεραφείμ (δεν ξέρω αν έχει γυναικείο όνομα) και σε όσους Στατήδες γιορτάζουν σήμερα κι όχι στη γιορτή του αγίου Ευστρατίου.

Η εγκυμοσύνη μου καλά προχωρά. Ο μπέμπης έχει τρανταχτει καλά από το βήχα μου αλλά εντάξει δεν δειχνει να ενοχλειται.

Μη φοβάσαι Φωτεινή μου. Φαντάσου ότι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη πριν μάθω ότι είμαι έγκυος, τον πρώτο μήνα της καθυστέρησης είχα έντονους πόνους χαμηλά στην κοιλιά. Θυμάμαι πόσο δυνατά έτριβα την κοιλιά μου σε βαθμό να μπήγω το χέρι μου, κι όμως δεν έπαθε τίποτα το έμβρυο. Άρα είναι πολύ καλά προστατευμένα.

Εβιρι μου αυτο με τις δυο γλώσσες ότνως ειναι άθλος για τη μικρη σου. Μπράβο της για την προσαρμοστικότητά της. Θα μεινετε Γερμανία μέχρι να τελειώσει το αντιστοιχο Λυκειο;

Όχι, η μία πιθανότητα είναι να γυρίσουμε στα 4 χρόνια, δηλαδή στην επιστροφή να κάνει στην Ελλάδα τη Β' Γυμνασίου και πέρα και η δεύτερη πιθανότητα η πιο ισχυρή είναι να επιστρέψουμε στα 6 χρόνια και να κάνει την Α' Λυκείου και πέρα.

Αλλά το απόγευμα θα πάω να κόψω μαλλάκι και να το χτενίσω και λίγο.

Να σου πω από τώρα με 'γεια, γιατί θα το ξεχάσω.

Στο θέμα μας τώρα: ότι έχω φτιάξει τελευταία ήταν μία μεγάλη αποτυχία. Άνοστο, ανάλατο, παραψημένο, όχι καλά ψημένο, καμμένο, κάτι θα είχε. Όχι ότι είμαι και σούπερ μαγείρισσα, αλλά και αυτό το χάλι.... απαπαπαπαππαααα

Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.:D:D:D

και σκέφτομαι: εμένα τα παιδάκια μου δεν θα μου κάνουν παραγγελιές όπως τα δικά σας και οι άντρες σας, γιατί αυτά που τους κάνω ΔΕΝ τρώγονται! μπου χουουουυυυυυυυυυυ

Κάνεις μεγάλο λάθος, θα φτιάξεις πολύ καλύτερα πράγματα στο μέλλον, αρκεί να μην απογοητεύεσαι και το βάζεις κάτω.

images?q=tbn:ANd9GcQD8Z18aCl-cuCg1JqNGgbC1EnaFp3TORNkXdyhmy6-qbHOCuyIGA

Ευχαριστούμε Αγγελική για το κέρασμα. Εγώ θα πάρω μια πιατελίτσα.:D:D

Εβιρακι πακετο η μικρη εβιρινα αλλα ειμαι σιγουρη σιγα σιγα θα βγαλει ακρη!!

Από το στόμα σου και στου Θεού τ' αφτί.

Έβιρι αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στην κορούλα σου για την μεγάλη προσπάθεια που κάνει στο σχολείο! Και φυσικά πολλά μπράβο και στην μανούλα της που την στηρίζει τόσο πολύ!

Σ' ευχαριστώ και για τα δύο.

Φτιάχνω κοτόσουπα κι είμαι προς το παρόν τουλάχιστον σπίτι μιας και πήγα εκτάκτως και πήρα το γιο μου από το σχολείο, με συμπτώματα οξείας τροφικής δηλητηρίασης:shock: κι ότι αυτό συνεπάγεται:shock: (μάλλον από αυγό την πατήσαμε).:? Τώρα είναι ξαπλωμένος και κάπως καλύτερα.

Ωχ, τον καημενούλη, θα πρέπει να πονάει πολύ η κοιλίτσα του εεε; Περαστικά του του παιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Αγγελική, χρόνια πολλά!!! Να' σαι πάντα υγιής κι ευτυχισμένη!!! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου!!!

Εμείς σήμερα τρώμε μακαρονάδα.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ζωπυράκι για τις ευχές σου! Περαστικά στον γιόκα σου!

Εβιράκι ευχαριστώ κι εσένα και πάρε όσες πιατελίτσες θέλεις!!!

Ηλιαχτίδα σε ευχαριστώ κι εσένα κι εσύ να τους χαίρεσαι όλους αυτούς που αγαπάς!

Εμείς σήμερα τρώμε μοσχάρι κοκκινιστό με μακαρόνια ή ρύζι ή πουρέ. Θα αποφασίσουν τα παιδιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...