Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

χέλοου! είμαστε καλά, τρώμε ακόμα καλύτερα!

μου λείψατε!

πορτοκαλόπιτα, παστίτσιο, μπιφτέκια με λεμονάτες πατάτες! κ σήμερα λέω να κάνω μπουγάτσα εύκολη από δίπλα!

φιλούρες να είστε όλες καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας φίλες μου!

Δυο πράγματα εγραψα πριν και με πέταξε έξω το καφε

Α στο καλό...

Τα λέω συνοπτικά

Σήμερα δεν μαγειρεψα,καθότι εχουμε πολλά φαγακια από προηγούμενες μέρες

Εφτιαξα όμως μια φανουρόπιτα που πρεπει να βγηκε καλή,γιατί ο γιόκας μου την δοκίμασε μετά μανίας.Θα γκρέμιζε το σπίτι,αν δεν του έδινα

Φιλάκια σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Τι κανετε?

Εμεις σημερα τρωμε κοτοπουλο κοκκινιστο με χυλοπιττες! Το μεσημερι ειχε λιγη ομελετα με λουκανικο αλλα μετανιωσα που εφαγα, το στομαχι μου δεν την πολυ αντεχει...:|

Να ρωτησω..τις χυλοπιττες τις βραζετε και μετα τις σουρωνετε και τις καιτε λιγο με φρεσκο βουτυρο ετσι?Βαζετε και τιποτ αλλο?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μαγειροκόριτσα!

Μου ακυρώθηκαν 2 μαθήματα λόγω ιώσεων κι έτσι ήρθα νωρίτερα στο σπίτι. Μάλλον με λυπήθηκε ο Θεός γιατί η μέρα μου ήταν πολύ δύσκολη σήμερα. Μπας και ξαπλώσω νωρίς...:|

Ο μικρός έκανε πριν 2 μέρες ένα 37,6-38,3 (κράτησε λιγότερο από μια μέρα όλο αυτό), τον έχω κρατήσει μέσα αλλά φαίνεται να το έχει ξεπεράσει γιατί είναι ντούρασελ! Κρίνοντας κι από τις τελευταίες φορές γενικά μάλλον έχει δυναμώσει το παλληκαράκι μου και περνάει τις περισσότερες ιώσεις στο πόδι. Μακάρι!:D

Η μάνα μου είναι πάλι λίγο αδιάθετη, δεν ξέρω, με προβληματίζει αυτή η κατάσταση (που να σας λέω τώρα όλο το ιστορικό!)... μάλλον θα πάμε να την δει ο γιατρός.:?

Καλησπέρα μαγειροπούλες!!!

Τι είδαν απόψε τα ματάκια μου...Ενα ολοκαίνουριο καφέ που ήρθε να καλύψει το "τεράστιο" κενό -σε αυτό το ζήτημα -στο φόρουμ...

Καλορίζικο να είναι το καφε...

Αλλά να πούμε ότι υπάρχει εδω και κάτι αιώνες το ΜΑΓΕΙΡΟΚΑΦΕ μας με τη δημαρχέσσα μας -όπως τη λέμε χαϊδευτικά και αγαπησιάρικα-Eviri και πολλές πολλές ικανότατες μαγείρισσες...

Οπότε αν στερεψουν δίπλα από ιδέες,ας κοπιάσουν εδώ να δουν και τις δικές μας,δεν τους έκλεισε κάποιος την πόρτα...

Λατρεύω τον σκωπτικό σου λόγο! :rolleyes: Και συμφωνώ...

Αλλά Περιστεράκι μου... δημοκρατία έχουμε, ανοιχτό είναι το φόρουμ, χώρος υπάρχει άπλετος για νέες ιδέες. Εντάξει, καινούριο κοσκινάκι, καινούριο παρεάκι... όλοι οι καλοί χωράνε.:cool:

Επί της ευκαιρίας, να ρωτήσω : Η Κάντυ και η Φέφη δεν γράφουν πολύ εδώ, λόγω δουλειάς? Το Δωράκι που είναι?:confused:

Να ρωτησω..τις χυλοπιττες τις βραζετε και μετα τις σουρωνετε και τις καιτε λιγο με φρεσκο βουτυρο ετσι?Βαζετε και τιποτ αλλο?

Ελενίτσα μου, είσαι καλά? Εξαφανισμένες είμαστε και οι δύο νομίζω!:roll:

Κοίτα να δεις : Εγώ, εδώ και καιρό, σε όλα σχεδόν τα ζυμαρικά όταν τα βράζω, βάζω λίγο ελαιόλαδο μέσα στη κατσαρόλα κι έτσι μετά δεν τα "καίω".

Εβίρι, πως είναι η μικρή σου στη δεύτερη χρονιά στο σχολείο? "Συγχρονίστηκε" η ύλη με το επίπεδο της και την τάξη που πηγαίνει? Μαθήματα Ελληνικών κάνει? (κατάλαβες τι σε ρώτησα, ε? γιατί τα είπα λίγο μπερδεμένα:oops:! αυτά τα "θεματάκια" που είχατε πέρσι εννοώ).

Ελένη/Θεσσαλονίκη, πως είσαι με την υγεία σου?

Φωτεινούλα, πως πάει η εγκυμοσύνη σου? Ούτε κι εγώ ήμουν φαν των γιορτών αλλά μετά... παιδιού, έγινα!! Μη φανταστείς δηλαδή και τρομερά πράγματα...

Ηλιαχτίδα και Κάντυ, περαστικά στα βλασταράκια σας!!!

Η Κάγκλυ που είναι????

Λέω να την κάνω σιγά σιγά προς το κρεββατάκι μου,

Εύχομαι καλό βράδυ σε όλες!

υ.γ. Για σήμερα μαγείρεψα ένα ωραιότατο μπριαμ!! Αύριο να κάνω κανά όσπριο? Κανά εύκολο ψάρι? Τι λέτε?


Link to comment
Share on other sites

Ζώπυρον ακριβοθωρητο,πλην όμως αγαπημένο φιλαράκι,συμφωνώ με όσα λες,αλλά ξαφνιάστηκα δυσάρεστα και εκανα μια απλή νύξη...Πέραν τούτου ουδέν!

Ολα τα κορίτσια που ρωτάς είναι μια χαρα.

Και επειδή ξέρω πως δεν θα ενοχληθούν αν το γράψω,να σου πω ότι η Δώρα κινδυνεύει να κάτσει στο λαπ τοπ από τον θησαυρό!Της το απαγορεύει:tongue::tongue:

Κάντυ και Φέφη εχουν δεχθεί στενό μαρκάρισμα στη δουλειά και προσεχουν για να έχουν.Και η Κάγκλυ μας ποτε δεν ήταν καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερες

σημερα εχω τουρλι απο χθες, τραχανα με ζουμε απο το τουρλι για τον μικρο, και θα κανω και κεφτεδακια τηγανητα. (οχι εγω, η μανα μου οση ωρα εγω θα παιζω με τον μικρο στο παρκο....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:)


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέραααα!!!

Φεφακι την ζηλεψαμε ολες την πορτοκαλοπιτα τελικα! Κ εγω την εκανα την Παρασκευη κ την πηγα στην μανουλα κ μεχρι την Κυριακη που φυγαμε δεν ειχε μεινει ουτε ιχνος!!Την τσακισαν μπαμπας κ γιος!!! κ οι υπολοιποι βεβαια.

Σημερα τρωμε σπανακορυζο με μπολικο λεμονακι κ φετουλα.Εκανα κ ενα κεικ σοκολατας χτες με γλασο για να παιρνει ο αντρας μου μαζι στην δουλεια του κ τωρα σκεφτομαι τι να κανω για το απογευμα για να φαει ο μεγαλος ... καλη η ιδεα της μπουγατσας ....ειδωμεν ...

οσο για το αλλο καφε που λεμε , εγω θεωρω πως απο την στιγμη που υπαρχει ηδη ενα κ μαλιστα εχει κ μεγαλη επιτυχια κ συμμετοχη ,απλα θα μπορουσαν να γραφουν εδω για να μην υπαρχουν πολλα ιδια θεματα ( διαχειριστικα κ μονο το λεω) διαφορετικα ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει.

Ζορισανε τα πραγματα παντου κοριτσακια μου ουφ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την ομορφοπαρέα!

Ταζ και ggeny εχετε ωραία φαγάκια για σήμερα!

Εγώ και πάλι θα τεμπελιάσω μιας και υπάρχει φαγητάκι από προηγούμενες μέρες για όλους μας...

Από αύριο θα πρέπει πάλι να σκεφτώ τι θα φτιάξω

Τωρα τελευταία φτιάχνω όλο τα ίδια και τα ίδια,για να προσαρμόσω τα γεύματα σε ό,τι είναι εύκολο να τρώει και ο μικρός...Για παράδειγμα,ενώ εφτιαχνα βδομάδα παρά βδομάδα και διαφορετικά όσπρια,τώρα φτιάχνω μόνο φακές που τρωει σίγουρα ο μικρούλης.Σιγά σιγά θα πρέπει να του δίνω και άλλες γεύσεις.Τόσο καλόφαγο μωράκι που ήταν μέχρι 1,5 χρονών,τόσο μας έχει βγάλει το λάδι σχεδόν 5 μήνες

Φιλάκια,θα ξαναμπω μετα

Link to comment
Share on other sites

ντέμι μου με όλο το σεβασμό, αν ως εργαζόμενη πρέπει να κάνω μια ώρα να φάω μακαρόνια τύπου α λα κρεμ, τα κάνω στην κατσαρόλα με κρέμα γάλακτος πιο γρήγορα! κ πιο νόστιμα.

το βιτάμ δεν το χρησιμοποιώ παρά μόνο όταν δεν μπορώ να το αποφύγω. π.χ. μπουρεκάκια, γιατί με το βούτυρο δεν γίνονται τόσο αφράτα.

χθες έκανα μια εύκολη μπουγάτσα. δεν μου άρεσε. έφαγε το μισό ταψί ο σύζυγος.

έβρασα κ κοτοπουλάκι κ έριξα μέσα τραχανούλι για τη μικρή μου τα βράδια να έχει να τρώει ζεστούλικο φαγάκι!

σήμερα θα κάνω πένες με γαριδούλες με σάλτσα ντομάτας για αύριο. απλά πράγματα.

για βράδυ σκεφτομαι αβγοφέτες αν βρω παλιό ψωμί ή αβγά μάτια! πάντως αβγά. τα πεθύμησα.

η πορτοκαλόπιτα...μου έδωσε συνταγή η πεθερά. αν κ μου την έδωσε λειψή...φαντάζομαι όχι επίτηδες...την πέτυχα η ρουφιάνα, αφού αυτοσχεδίασα, βάζοντας διπλή βανίλια για άρωμα.

κ αφού δεν μου είπε τίποτα για χυμό λεμονιού, έστυψα μισό λεμόνι από μόνη μου για να δέσει. έχω ξανακάνει σιρόπι κ ήξερα πως αλλιώς δεν θα έδενε.

αφού της έστειλα ταπεράκι με πήρε να με ευχαριστήσει κ με ρωτούσε τί άλλο έβαλα πέρα από τα υλικά που μου είπε...

δικό σας το σχόλιο...

κατά τα άλλα καλά. φιλάκια!

ρε ζωπ, εμφανίζεσαι μια στο τόσο κ εξαφανίζεσαι όπως εμφανίζεσαι κ απορείς με την απουσία μου που δεν είχα άλλες στο απουσιολόγιο ....

περαστικά στα άρρωστα.

Ελένη αγγλία τις χυλοπίτες τις βράζω σε νεράκι, αλλά όχι τόσο πολύ όσο τα υπόλοιπα ζυμαρικά κ μέσα ρίχνω κ βούτυρο αγελάδας! τί να λέμε! σερβίρονται με το νεράκι τους, ώστε τρίβοντας τυράκι από πάνω να λιώνει κ να γίνεται υγρό! ξελιγώθηκα που το θυμήθηκα!

τί άλλο; α, ναι. τα υπόλοιπα ζυμαρικά λένε οι σεφ δεν είναι σωστό να τα βράζουμε με λάδι (που έλεγε κ η Βέφα για να μη κολλάνε)...το είδα σε εκπομπή του όλιβερ κ ενός σεφ στον σκάϊ, αλλά δεν θυμάμαι όνομα.ένας χοντρούλης γλυκούλης που κάνει υπέροχα πιάτα κ εύκολα!

Τζένη, η μαμά σου είναι η Λωξάντρα του καφέ μας! να μας γράφεις κ τί μαγειρεύει για το σπίτι της μόνο κ μόνο να μας τρέχουν τα σάλια! υπέροχα τραπεζώματα! άξια!

ήταν που θα έγραφα λίγα...

μάκια!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!

Πήζω στην δουλειά και γι αυτό δεν μπήκα χθες καθόλου!

Έγραψα και λίγο πιο πριν ένα κατεβατό και τι πρωτότυπο......με πέταξε έξω !

Λοιπόν σήμερα τρώμε λίγο παστίτσιο που έμεινε από την Κυριακή και λίγες φακές που έμειναν από χτες.

περαστικά στις αρρωστούλες της παρέας και στα αρρωστούλικα μικρούλια!

Ζωπ περαστικά και για την μανούλα σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ρε ζωπ, εμφανίζεσαι μια στο τόσο κ εξαφανίζεσαι όπως εμφανίζεσαι κ απορείς με την απουσία μου που δεν είχα άλλες στο απουσιολόγιο ....

Σίγουρα δεν ρώτησα για κακό αλλά γιατί νοιάστηκα (εσύ δεν μας έχεις συνηθίσει σε απουσίες, σκέφτηκα μήπως συμβαίνει κάτι, σε σένα και σε κάποια άλλα κορίτσια)(που δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου) κι ακόμα πιο σίγουρα δεν κρατάω απουσιολόγιο (μακριά από μένα τα τεφτέρια).

Φιλενάδες... να μην ξαναπώ τα ίδια και τα ίδια και σας κουράζω (περί των λόγων που με κρατάνε μακριά από δω) - όταν μπορώ θα μπαίνω να λέω μια καλησπέρα κι ελπίζω να είναι καλοδεχούμενη.

Η Εβίρι που είναι?

Αγγελικούλα, ευχαριστώ για τις ευχές!

Περιστεράκι μου, φιλιά!

Καλό μεσημέρι σε όλες σας.


Link to comment
Share on other sites

Ζωπάκι το έχω πει κι εγώ πως δεν έχουμε όλοι την δυνατότητα να ασχολούμαστε με τον υπολογιστή και να μπαίνουμε στο ίντερνετ όποτε θέλουμε. Μακάρι να είχα κι εγώ την δυνατότητα να δίνω καθημερινή παρουσία και εδώ αλλά και στο φατσοβιβλίο. Είναι όμως αδύνατο! Φυσικά και δεν κρατάμε απουσιολόγιο! Αυτό έλειπε άλλωστε!!!

Να μπαίνεις να μας λες νέα σου όποτε αυτό είναι εφικτό. Φιλιά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν ρώτησα για κακό αλλά γιατί νοιάστηκα .....

Ζωπάκι,

Είμαι καλά -την παλεύω ακόμη δλδ- τα κέφια μας είναι λίγο ντάουν...

χα χα σήμερα μου την είπανε να μην πολυ-κυκλοφορώ στους διαδρόμους και με πάρει πρέφα ο αφεντικός μας ο μεγάλος με το κόκκινο μαλλί λέει !!!!! :confused::confused: Θες κι άλλο ???? Από αστυνόμευση ? Από ρουφιανιλίκι ?????

Έχω σκιαχτεί από λίγο έως πολύ η αλήθεια είναι...

Εύχομαι περαστικά στον γιόκα σου, μετά στην μαμά σου και θα προσπαθήσω να τα πούμε από κόντα... εντός του 2012 !!!

Φιλάκια σε όλες !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

Σημερα φαγαμε μελιτζανες και πατατουλες τηγανητα,ντοματοσλατα σπεσιαλ και φετα.

Αυριο εχει Ο Θεος!!!!!!!!!!!!!!!!

Ζωπυρουλα μου,οπως σου εγραψε η περιστερω,δεν μπορω να μπαινω πια,παρα μονο οταν κοιμαται ο θησαυρος,αν δεν κοιμαμαι κι εγω μαζι του...:rolleyes:

Ερχετε πανω μου και γινεται πολεμος για το ποιος θα πατησει τα πληκτρα να πρωτο ¨"μπαψει"(γραψει)!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τωρα τον ξεγελασα με ενα dvd με τον Dieggo κι ετσι μπηκα....η ετσι νομιζα...:tongue::?!!!!

Σας φιλω ολες.καλο ξημερωμα!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...