Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Δυστυχώς όμως σας έχω και λίγο "άσχημα" νέα ... εν ολίγοις -γιατί πλέον έχω αρχίσει να φοβάμαι και τον ίσκιο μου- τα πράγματα δεν είναι καλά.... υπάρχουν πολλές αλλαγές στο εργασιακό καθεστώς... από Παρασκευή σε πολλούς ζητήθηκε να έρχονται πλέον 8 με 6... κι επειδή είναι λίγο η κατάσταση ο σώζων εαυτόν σωθήτω... και ξέρω ότι υπάρχει τμημα που δουλειά του είναι να βλέπει που μπαίνουμε κλπκλπ... ένας καλοθελητής να βρεθεί.... υπάρχει κινδυνος....- έτσι, σιγά σιγά όσο γίνεται πιο σταδιακά και πιο αθόρυβα αρχίζω να αραιώνω λίγο την παρουσία μου...

εκεί φτάσαμε , να τα σκεφτόμαστε όλα πλέον !

Μην απορήσετε λοιπόν που είμαι... απλά, ελπίζω να είμαι καλά !

Χρόνια πολλά και καλά επίσης να ευχηθώ στη Ντίντι μας (με έναν πόνο !) και στο παιδάκι της Ηλιαχτίδας, πολύχρονος !!!!!

πω πω φρου φρου μου τι τραβας κι εσυ! μαζι με την περικοπη ωραριου φανταζομαι και περικοπη μισθου

κουραγιο...

που παει αυτος ο τοπος....???


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπερά!

Αχ αυτά τα εργασιακά, και ακόμα είναι η αρχή... ένα θα πω, δεν υπάρχει πλέον τίποτα υπέρ του εργαζόμενου, τα πούλησαν όλα στους μεγαλοκεφαλαιούχους...

Από φαγάκι σήμερα είχε περίσσευμα μπριαμ από εχτές (εμ φυσικά, αφού κάνω δίαιτα έχει περίσσευμα.. :-) ). Εγώ έφτιαξα μια μεγάλη χωριάτικη σαλάτα με τα ούλα της και με κριθαρένια παξιμάδια, την έφαγα, και τώρα ονειρεύομαι το βραδινό ... γιαούρτι χαχαχα!

Για αύριο λέω ή φακές ή μακαρόνια ναπολιταίν... ανάλογα τη δουλειά!


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Καλημερα!

Τι κανετε;

Εγω τρεχω με το μικρο. Θελει να εξερευνησει οοολο το σπιτι, οποτε κι εγω απο πισω του.

Γι'αυτο δεν μπαινωνα σας γραψω. Δεν τολμαω ν' ανοιξω υπολογιστη.

Σημερα θα κανω φασολαδα για τον αντρα μου και εγω θα φαω κρεατοσουπα απο εχθες.

Θελω να δωσω και στο μικρο φασολαδα, αλλα φοβαμαι μην πνιγει. Εσεις, πώς τους τη δωσατε; μηπως να την αλεσω;


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

ηλιαχτίδα δεν πνίγονται με τα φασόλια. δώστου τα έτσι όπως είναι, χωρίς άλεσμα!

όλα τα όσπρια ρεβύθια, αρακάς, φασόλια, φακές, χωρίς άλεσμα! τα τρώνε όπως εμείς χωρίς κανένα πρόβλημα!

καλημέρα! ελπίζω να είστε όλες καλά! κ εμείς καλά.

φιλάκια!

σήμερα τρώμε σπανακόρυζο κ λαλάτζα.

για αύριο θα κάνω μακαρόνια με τί σάλτσα;;;;;θα δείξει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Σήμερα τρώμε φασολάκια που έμειναν από χτες.

ντίντι με το καλό να τα ....πεις με το αγοράκι σου!!!

Κι εγώ προτιμώ τον ήλιο!

Ηλιαχτίδα, μια χαρά γυμναστική σου κάνει ο μικρούλης σου!!!

Ούτε δίαιτες θα χρειάζεσαι ούτε τίποτα με το τρέξιμο που ρίχνεις!

Όσο για τα φασόλια, όπως σου είπε η Φέφη δεν θα έχεις θέμα. Αλλά αν φοβάσαι να του τα δώσεις ολόκληρα μπορείς απλώς να τα πιέσεις λίγο με το πηρούνι για να είναι πιο μαλακά.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Σας χρωστάω και συνταγή για τα μήλα της πεθεράς μου.

Καθαρίζουμε τα μήλα και τους βγάζουμε και τα κουκούτσια με το ειδικό μαχαιράκι.

Τα βάζουμε γύρω γύρω σε μία μεγάλη κατσαρόλα και στο κέντρο γεμίζουμε με ζάχαρη.

Ρίχνουμε κανέλα, γαρύφαλλο και ένα φλιτζάνι νερό. Δεν θέλει περισσότερο νερό γιατί τα μήλα βγάζουν τα υγρά τους κατά το βράσιμο.

Βράζουμε για μία περίπου ώρα μέχρι να πήξει το σιροπάκι που δημιουργείται.

Αυτά!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Σήμερα τρώμε κοτοπουλάκι στο φούρνο με κίτρινο ρύζι στο ταψί.

Θελω να δωσω και στο μικρο φασολαδα, αλλα φοβαμαι μην πνιγει. Εσεις, πώς τους τη δωσατε; μηπως να την αλεσω;

Αν μέχρι τώρα του δίνεις αλεσμένα, καλό θα είναι να του τα αλέσεις. Αν όμως, το μωρό έχει μάθει να τρώει λιωμένα με πιρούνι, τότε τα καλά βρασμένα φασόλια μπορεί άνετα να τα φάει μ' αυτόν τον τρόπο λιωμένα.

Σας χρωστάω και συνταγή για τα μήλα της πεθεράς μου.

Καθαρίζουμε τα μήλα και τους βγάζουμε και τα κουκούτσια με το ειδικό μαχαιράκι.

Τα βάζουμε γύρω γύρω σε μία μεγάλη κατσαρόλα και στο κέντρο γεμίζουμε με ζάχαρη.

Ρίχνουμε κανέλα, γαρύφαλλο και ένα φλιτζάνι νερό. Δεν θέλει περισσότερο νερό γιατί τα μήλα βγάζουν τα υγρά τους κατά το βράσιμο.

Βράζουμε για μία περίπου ώρα μέχρι να πήξει το σιροπάκι που δημιουργείται.

Αυτά!!!

Πολύ ωραία συνταγή, η οποία άνετα γίνεται με τον ίδιο τρόπο και στο φούρνο. Έχω πάρα πολύ καιρό να τη φτιάξω. Μπράβο Αγγελική, με την πρώτη ευκαιρία θα φτιάξω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Φέφη είμαι σίγουρη ότι θα ήταν γευστικότατα, γιατί αυτή η σιγανή και διαπεραστική φωτιά της ξυλόσομπας κάνει το καθετί νοστιμότατο. Όπως και το μαγείρεμα στο γκάζι είναι πιο νόστιμο από το μαγείρεμα στην ηλεκτρική κουζίνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κόρες! Τι κάνετε;

Ψυχρανε ο καιρος αρκετά. Εδω στα δυτικά περιμένουμε βροχες αυριο.

Χαθηκα λίγο γιατι η μικρη μου περναει μια ιωσουλα με υψηλό πυρετο που οφειλεται στο λαιμο της κι ειμαι λίγο ξενυχτισμένη αυτες τις μερες. Το θετικο της υπόθεσης ηταν οτι οταν την πηγαν οι δικοι μου στη γιατρο αυτη τη ζυγισε και προεκυψε οτι η μικρη εχει παρει 1,5 κιλό από το καλοκαιρι. Δικαιωθηκα λιγακι για την τακτικη μου στο φαγητο. Άντε να το πιστεψουν κιολας βεβαια. Ειμαι και λιγο αγχωμενη μην κολλησει η γιαγια μας και τρεχω χειροτερα.

Το μενου μας ειναι προσαρμοσμενο στις αναγκες της μικρης δηλ. κοτοσουπα κλπ.

Κάντυ μου καλό κουραγιο με τα καινουρια δεδομενα στη δουλεια. Κανε ο,τι κρινεις απαραιτητο. Σε σκεφτομαστε όλες.

Σας ευχομαι καλό ΣΚ.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

1558280wm5ylwld10.gif

καλημερα ! γιατι καλε τοσες απουσιες??? εμεις εχουμε απο χθες ηλιο!!!! φορτιζω τις μπαταριες μου γιατι μπολις ερθει η συννεφια θα ερθουν και τα νταουνιασματα!

Καλησπερά!

Αχ αυτά τα εργασιακά, και ακόμα είναι η αρχή... ένα θα πω, δεν υπάρχει πλέον τίποτα υπέρ του εργαζόμενου, τα πούλησαν όλα στους μεγαλοκεφαλαιούχους...

Από φαγάκι σήμερα είχε περίσσευμα μπριαμ από εχτές (εμ φυσικά, αφού κάνω δίαιτα έχει περίσσευμα.. :-) ). Εγώ έφτιαξα μια μεγάλη χωριάτικη σαλάτα με τα ούλα της και με κριθαρένια παξιμάδια, την έφαγα, και τώρα ονειρεύομαι το βραδινό ... γιαούρτι χαχαχα!

Για αύριο λέω ή φακές ή μακαρόνια ναπολιταίν... ανάλογα τη δουλειά!

καλήμερα δεν εχουμε μιλησει ποτε

δεν ξερω κοριτσακι ποσα κιλα θελεις να χασεις αλλα καλο ειναι να τρως μικρα γευματακια ανα 4 ωρες ετσι ο οργανισμος τα καιει καλυτερα γιατι αν τον αφηνεις πολλες ωρες νηστικο αυτος αποθηκευει γιατι εχει το συνδρομο του πολεμου

Καλημερα! Καλημερα!

Τι κανετε;

Εγω τρεχω με το μικρο. Θελει να εξερευνησει οοολο το σπιτι, οποτε κι εγω απο πισω του.

Γι'αυτο δεν μπαινωνα σας γραψω. Δεν τολμαω ν' ανοιξω υπολογιστη.

Σημερα θα κανω φασολαδα για τον αντρα μου και εγω θα φαω κρεατοσουπα απο εχθες.

Θελω να δωσω και στο μικρο φασολαδα, αλλα φοβαμαι μην πνιγει. Εσεις, πώς τους τη δωσατε; μηπως να την αλεσω;

ηλιαχτιδα μου ειναι υπεροχο τα σκατουλια να τρεχουν περα δωθε αλλα και ανησυχιτικο ε? υπαρχει τροπος να τον περιορισεις σε καποιους χωρους οπως για παραδειγμα να βαλεις ενα διαχωριστικο στο διαδρομο που πηγαινει στα υπνοδωματια ?

για τα φασολια δεν ξερω να σε βοηθησω εγω σαν αγχωδης μην μου πνιγει θα τα αλεθα

καλημέρα! ελπίζω να είστε όλες καλά! κ εμείς καλά.

φιλάκια!

σήμερα τρώμε σπανακόρυζο κ λαλάτζα.

για αύριο θα κάνω μακαρόνια με τί σάλτσα;;;;;θα δείξει!

κι εγω μακαρονια με σαλτσα ντοματας πιπεριας και ζαμπον!!!!

το ξερετε χθες οτι ηταν παγκοσμια μερα ζυμαρικων????? δεν το ηξερα το εμαθα μετα και ετσι θα την τιμησω σημερα με μια ωραιοτατη μακαροναδα!!!!

Καλημεραααα

ξεπατωθηκα χτες!! εκανα ντουλαπες κ μου φυγε ο πατος!

Σημερα τρωμε γιουβαρλακι αυγολεμονο .

αχ ποσο μου αρεσει να φτιαχνω τις ντουλαπες!!!!ειναι η αγαπημενη μου δουλεια!!!!

Καλημέρα!

Σήμερα τρώμε φασολάκια που έμειναν από χτες.

ντίντι με το καλό να τα ....πεις με το αγοράκι σου!!!

Κι εγώ προτιμώ τον ήλιο!

.

ναι σημερα εχουμε ραντεβου! γιουπι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Σήμερα τρώμε κοτοπουλάκι στο φούρνο με κίτρινο ρύζι στο ταψί.

εβιρακι πολυ λιγομιλητη εισαι αυτες τις μερες

ελπιζω να εισαι κλα! φιλακια πολλα!

(το κιτρινο ρυζι τι ειναι? με κροκο κοζανης? καρυ?)

Καλημέρα κόρες! Τι κάνετε;

Ψυχρανε ο καιρος αρκετά. Εδω στα δυτικά περιμένουμε βροχες αυριο.

Χαθηκα λίγο γιατι η μικρη μου περναει μια ιωσουλα με υψηλό πυρετο που οφειλεται στο λαιμο της κι ειμαι λίγο ξενυχτισμένη αυτες τις μερες. Το θετικο της υπόθεσης ηταν οτι οταν την πηγαν οι δικοι μου στη γιατρο αυτη τη ζυγισε και προεκυψε οτι η μικρη εχει παρει 1,5 κιλό από το καλοκαιρι. Δικαιωθηκα λιγακι για την τακτικη μου στο φαγητο. Άντε να το πιστεψουν κιολας βεβαια. Ειμαι και λιγο αγχωμενη μην κολλησει η γιαγια μας και τρεχω χειροτερα.

Το μενου μας ειναι προσαρμοσμενο στις αναγκες της μικρης δηλ. κοτοσουπα κλπ.

Κάντυ μου καλό κουραγιο με τα καινουρια δεδομενα στη δουλεια. Κανε ο,τι κρινεις απαραιτητο. Σε σκεφτομαστε όλες.

Σας ευχομαι καλό ΣΚ.

Φιλιά

περαστικα στη μικρη σου

ποτε εχεις β επιπεδου???

καλημερα και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν !!!

εμεις εχουμε λιγο παστιτσιο απο χθες αλλά θα φτιαξω και μια φακη γιατι δεν φτανει για ολους

συγνωμη τωρα πες μου βλεπεις δεξια παστιτσιο αριστερα φακη τι θα φας?

τελικα ολοι θα φανε το παστιτσιο και αδικα θα κανεις τη φακη!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα

Σημερα για μεσημερι δεν προλαβα να φτιαξω τιποτα ολο το απογευμα χτες εφτιαχνα γλυκα για το σχολειο του γιου μου ... οποτε με κανα σαντουιτσακι απ 'εξω θα την βγαλουμε.Το βραδυ μεγειρευει ο πεθερος !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...