Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!!

Κατ' αρχήν να ευχηθώ στη didi... Να είσαι πάντα ευτυχισμένη και με το καλό το μωράκι σου!!!

Στη συνέχεια, να σας ευχαριστήσω για τις ευχές σας... Να είστε όλες καλά, και να χαίρεστε τα μωράκια σας (οι μανούλες) και με το καλό τα σποράκια σας (οι εγκυούλες)!!!

Εμείς εχθές είχαμε τραπέζι για τα γενέθλια του μικρού, οπότε σήμερα φάγαμε περισσέματα από εχθές... Μα, καλά, είχα πει δε θα έφτιαχνα πολλά για να μη μείνουν (και όντως δεν έφτιαξα) και πάλι περίσσεψε φαγητό για τρεις μέρες (τουλάχιστον).


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Σήμερα έφτιαξα παστίτσιο για όλους μας κι ένα συκώτι μοσχαρίσιο στο γκριλ για τον Έβιρο.

Είχαμε και καλό καιρό για δεύτερη μέρα, το ίδιο θα έχουμε και αύριο. Σταδιακά όμως και μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας θα πέσει αρκετά η θερμοκρασία.

Εκανα ενα μίνι σκασιαρχείο από το καφέ μας για δυο τρεις μερούλες...

Θα με συγχωρήσετε;

Εεεεεε και το ρωτάς;

Και ναι,μπορεί η Κάντυ μας να έγινε λίγο φρου-φρου,ανευ ξυλουργού,

χαχαχαχαχα

νομιζα fog λεγεται η ομιχλη:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ναι πολύ σωστά η ομίχλη λέγεται κυρίως φογκ, αλλά και το μιστ πάλι ομίχλη σημαίνει στα ελληνικά, παρόλο που υπάρχει μεταξύ τους κάποια διαφορά. Το μιστ είναι πιο λεπτή ομίχλη από το φογκ.

ε κοριτσια συγχωρεστε με :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Σιγά καλέ, δεν έγινε κάτι κακό.

κι εγω θα περιμενω το φαναρι να αναψει πρασινο:oops::oops::oops:

ειμαι χεστρα δεν τολμω ...

Δε λέω πως κάνεις άσχημα Ντίντι μου, αλλά όταν υπάρχει μεγάλη ορατότητα και ερημιά ταυτόχρονα, προσωπικά το θεωρώ άσκοπο να περιμένω.

Γ

Μα, καλά, είχα πει δε θα έφτιαχνα πολλά για να μη μείνουν (και όντως δεν έφτιαξα) και πάλι περίσσεψε φαγητό για τρεις μέρες (τουλάχιστον).

Δεν είναι κι άσχημα. Έτσι θα έχεις μια δουλειά λιγότερη.

Link to comment
Share on other sites

εβιρούλα μου αυτό με τη φόρμα μου φαίνεται βλακεία! αλλά τί να πεις!

φαντάσου ότι κ εδώ πριν χρόνια φορουσαμε στολές στο σχολείο.

κ υπάρχει σχολείο που ακόμα κ τώρα προτείνει προαιρετικά στολή του σχολείου, ιδιωτικού εννοείται κ εννοείται τη σύσταση αυτή την γράφουν οι γονείς στα άγραφα! κ καλά κάνουν!

πάντως κ εγώ της έχω πάρει πολλές φόρμες, για να είναι βολικά!

ζωπυράκι μου καλώς το!

χάρηκα με τα εξτρά μαθήματα!

περαστικά της μανούλας!

να ξεπεράσετε τα θεματάκια του σχολείου!

ωραία τα παντζάρια! καιρό έχω να φάω κ χθες μου τα μελετούσε ο φέφος μου!

ντίντι μου η μικρή τελικά έχει θέμα με το αλλεργικό που κληρονόμησε από τον πατέρα της κ σε κάθε μικρόβιο που είναι πιο επίμονο...γαϊδουροβήχει, μπουκώνει, μετά καταρροή, μετά μπούκωμα....μας έδωσε ο γιατρός κορτιζονούχες σταγόνες για 4 δόσεις, αλλά δεν είδαμε βελτίωση στο βήχα!

έτσι κ σήμερα έχουμε επανεξέταση!

το ΠΣΚ έκανα πίτσα, κοτόπουλο με πατάτες με το μείγμα μπαχαρικών από την Πόλη! γαρίδες σαγανάκι, κρεμούλα κ αρακά!

έτσι, έχω φαγητό μέχρι κ την Τετάρτη!

μόνο για το αγαπάκι μου θέλω να κάνω τραχανά με κοτόπουλο για βραδινό, να έχει κ ένα ρυζογαλάκι! περνάει φάση ανορεξίας κ άρνησης!

κ έντονης εξάρτησης από την αγκαλιά της μαμάς! ακόμα κ στην τουαλέτα αγκαλιά μου είναι!:oops:

κατά τα άλλα...φιλάκια! να είστε όλες καλά κ τα παιδάκια σας καλύτερα, τα σποράκια ακόμα πιο καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Επέστρεψα στο νησί χθες το βραδυ.

Δεν εχω προλάβει να διαβασω τα νεα σας. Θα τα διαβασω εν καιρώ και θα τα σχολιασω.

Το μωρό μας ειναι καλά. Η μικρη ξετρελάθηκε με τον μπαμπα της. Περασαμε ωραια αν και τις 3 τελευταιες μερες ημουν συνεχεια στους δρομους. Ψυχολογικά ανεβηκα πολύ.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες!

Τι κάνετε;

Εδώ ο καιρός ψύχρανε πλέον για τα καλά...

Σήμερα δεν έχω μαγειρέματα γιατί υπάρχει φαγητάκι από χθες

Χοιρινό με σέλινο για τον περιστερη,που το έφτιαξε ο ίδιος γιατί το ορέχτηκε και κοτόπουλο στη γάστρα με πατατούλες για τον περιστερόνι μου και μενα.

Χθες ξαναπήγα για καφεδάκι με μια φίλη μου και πολύ το ευχαριστήθηκα.Αλλαζει τελείως η ψυχολογία.

Εύχομαι να έχουμε όλες μια υπέροχη εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια τι κανετε? Πως περασαμε ΣΚ ξεκουραστηκαμε καθολου?

Εγω ξεκινησα μια ψιλογενικη κ δεν εβαλα κ@λο. Εκανα ντουλαπια κουζινας, την τροφαποθηκη , τοιχους οσο φτανει ο μεγαλος ο γιος, μπανιο , μπριζες-διακοπτες κ κουζινα.Τωρα μου εχουνε μενει απο μεσα ντουλαπες, πορτες κ καλοριφερ κ μετα εξω τα πατζουρια..Ουφφφ να δω ποτε θα τα κανω?

Απο φαγητα το Σαββατο εφτιαξα για μενα σολωμο με βραστα λαχανικα κ για τους υπολοιπους σνιτσελακι τηγανιτο με πατατες τηγανιτες κ χτες εκανα γι αολους κοτοπουλο λεμονατο στο φουρνο με πατατες κ ενα κεικ σοκολατενιο με γλασο το οποιο εγινε πεντανοστιμο.Δυστυχως μονο μι αμπουκιτσα εφαγα....

Καντυ μου που εισαι, μπες να μας πεις πως περασατε στο παρτυ της μικρης σου? Φανταζομαι τωρα θα εισαι κομματια ....

Καλα βρε Εβιρι εδψ λενε να φορανε τα παιδια φορμες για ευκολια( στο προνηπιο που ειμαστε εμεις τουλαχιστον κ δημοτικο απο οσο ακουω απο αλλες μαμαδες) κ εσας τα θελουν τα παιδια γκραντε? Τι αλλο θα ακουσουμε απο αυτους πραγματικα ελεος!!

Ηλιαχτιδα μου δεν πειραζει που περισσεψανε φαγακια , ευκαιρια να μην ασχοληθεις με την κουζινα κ ν αευχαριστηθεις το μικρακι σου!

Περιστερακι ιδι φαγακι φαγαμε χτες. Γενικα εγινε το ΣΚ του κοτοπουλου χαχαχα!! πολυ καλα εκανες κ πηγες για καφεδακι!!!

φεφακι μου περαστικα μωρε στην μικρουλα πολυ ταλαιπωρειται η καημενη!! Ωραια φαγακια εκανες κ εσυ!!

Φωτεινουλα τελεια τα νεα σας!! Αντε με το καλο να ερθετε μονιμα Αθηνα να βρειτε τους ρυθμους σας!

Link to comment
Share on other sites

Helloooo, i'm back!!!

Αλλά λόγω της απουσίας με πολύ δουλίτσα, οπότε ίσα που μπήκα για μια καλημέρα. Ούτε ξέρω τι τρώμε σήμερα, ότι φωτιστεί η μάνα να μαγειρέψει.

Δεν πρόλαβα να σας διαβάσω, πολύ πεταχτά, ελπίζω να είστε όλες καλά και να μη μου ξέφυγε τίποτα σημαντικό!

Α! +0,5 κιλό, άτιμη πορτοκαλόπιταααααα, Φέφη κάτι είδα και για μερέντες και δεν το διάβασα, έστρεψα οφθαλμόν, γιατί πολύ μου ανοίγεις την όρεξη και δεν θα μου βγει σε καλό!!!! ;)

φιλιά κι επανέρχομαι το μεσημέρι ή αύριο

Link to comment
Share on other sites

φιλιά καλλιοπάκι, τζένη κ φωτεινούλα!

περιστεράκι μου μάκια μάκια!

τί έκανε το φατσόνι μου στη γιαγιά του;

γιαγιά: να σου κάνω αβγουλάκι;

εγγονή: δεν θέλω! δεν μ' αρέσει! μπικότο θέλω!!!!!

γιαγιά: μπισκότο δεν έχω. θέλεις βούτυρο με μέλι ή με μαρμελάδα;

εγγονή: δεν θέλω, είμαι άρρωστη, γκούχου γκούχου-ψευτόβηχας!!!!!μπικότο θέλω!

της κάνει η γιαγιά ψωμάκι με βούτυρο κ μαρμελάδα κ της λέει θα φας κ θα πεις κ ένα τραγούδι, τώωωωωωωωωωρα!

κ έφαγε!!!!!!!!!!!!!!

αχ, από τώρα μας δουλεύει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Δε μαγειρεύω σήμερα επειδή περίσσεψε παστίτσιο από χτες. Μόλις σχολάσει η κόρη μου θα πάμε κατευθείαν να της αγοράσω καθημερινά χειμωνιάτικα παπούτσια.

εβιρούλα μου αυτό με τη φόρμα μου φαίνεται βλακεία! αλλά τί να πεις!

Κι εμένα έτσι μου φαίνεται. Τουλάχιστον να είχαν στολή στο σχολείο αυτό, να πω ότι υπάρχει κανονισμός. Όμως δεν υπάρχει, άρα δε βρίσκω το λόγο.

ντίντι μου η μικρή τελικά έχει θέμα με το αλλεργικό που κληρονόμησε από τον πατέρα της κ σε κάθε μικρόβιο που είναι πιο επίμονο...γαϊδουροβήχει, μπουκώνει, μετά καταρροή, μετά μπούκωμα....

Αυτό θα είναι σκέτη ταλαιπωρία για τη μικρούλα.

Το μωρό μας ειναι καλά. Η μικρη ξετρελάθηκε με τον μπαμπα της. Περασαμε ωραια αν και τις 3 τελευταιες μερες ημουν συνεχεια στους δρομους. Ψυχολογικά ανεβηκα πολύ.

Μπράβο σε όλα Φωτεινή μου. Πολύ ευχάριστα τα νέα σας, έτσι να είναι πάντα.

Χοιρινό με σέλινο για τον περιστερη,

Κι εγώ το πεθύμησα αυτό το φαγητό. Έχω να το φτιάξω......δε θυμάμαι από πότε. Ίσως πέρσι εδώ στη Γερμανία να μην το είχα φτιάξει.

Καλα βρε Εβιρι εδψ λενε να φορανε τα παιδια φορμες για ευκολια( στο προνηπιο που ειμαστε εμεις τουλαχιστον κ δημοτικο απο οσο ακουω απο αλλες μαμαδες) κ εσας τα θελουν τα παιδια γκραντε? Τι αλλο θα ακουσουμε απο αυτους πραγματικα ελεος!!

Τι να πω βρε Τζένη μου, κι εγώ έτσι τα βλέπω παράξενα.

Α! +0,5 κιλό, άτιμη πορτοκαλόπιταααααα, Φέφη κάτι είδα και για μερέντες και δεν το διάβασα, έστρεψα οφθαλμόν, γιατί πολύ μου ανοίγεις την όρεξη και δεν θα μου βγει σε καλό!!!! ;)

χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και από εμένα αν και μεσημέριασε!

Από τις 10 το πρωί τώρα κάθομαι..σουπερ μάρκετ, ταχυδρομείο, φαγητά, ουφ πέρασε η ώρα! Εφταιξα μπιφτεκιά με πατατούλες στο φούρνο, σπανακόρυζο (γιατί θα το πέταγα το σπανάκι στο τέλος) και έβαλα και κάτι ελιές στο λαδόξυδο που μου έφερε ο θείος....και σκέφτομαι να φτιάξω και τη ζύμη να είναι έτοιμη το απόγευμα να φάμε καμιά πιτσούλα...

Φωτεινούλα μπράβο που περάσατε καλά!Σε διάβασω στο άλλο αλλά δεν έχω προλάβει να σου απαντήσω....

κάντυ κάντυ χαθήκαμε στα τηλέφωνα!Πάω να σε πάρω τώρα....ελπίζω να περάσατε καλά στο παρτάκι σας. Ξέχασα η χαζή να σε πάρω το πρωί και το απόγευμα που να σε βρω η έρημη;Τόσα πράγματα που είχες να κάνεις, αλλά είμαι σίγουρη ότι όλα θα ήταν τέλεια!

Βρέχει στα μέρη σας; Εδώ δεν έχει σταματήσει για καμιά ώρα...ευτυχώς πλύναμε σιδερώσαμε το Σκ.

Link to comment
Share on other sites

γειά σου μαρίτα! εδώ έχει ήλιο, αλλά πολύ κρύο! ψόφο για να είμαι ακριβής! μόνο με μακρύ μανίκι επιβιώνεις!

σκέφτομαι σήμερα μήπως κατεβάσω κουβέρτα ακρυλική κ παρατήσουμε την πικέ, αλλά απ' την άλλη το μικρό μου ιδρώνει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααα!!!!

Τι κάνετε όμορφες;

Εμείς περάσαμε ένα ήσυχο σκ, πήγαμε σε πάρτυ γενεθλίων όπου είχε και φεϊς πεϊντινκ και την έβαψε πεταλούδα! Που να βλέπατε καμάρι.... Μέχρι την ώρα που κοιμήθηκε δεν ξεβαφόταν με τίποτα!!:tongue::tongue:

Φυσικά είμαστε με μπούκωμα και βήχα κι εμείς!!!:rolleyes: Ξεκινήσαμε μασκούλα και είναι καλύτερα!

Σήμερα τρώμε φασολάκια με κρέας..

Στο μόνο που πάει το μυαλό μου είναι ότι οι δάσκαλοι θέλουν τους μαθητές να έχουν όμορφη εμφάνιση, ενώ η φόρμα, τους κάνει να φαίνονται πιο "πρόχειροι".

Ρίξε ένα τηλέφωνο στον Ασλάνη να σας ετοιμάσει καμιά δεκαριά σχολικές τουαλέτες!!!:tongue::tongue:

τί έκανε το φατσόνι μου στη γιαγιά του;

γιαγιά: να σου κάνω αβγουλάκι;

εγγονή: δεν θέλω! δεν μ' αρέσει! μπικότο θέλω!!!!!

γιαγιά: μπισκότο δεν έχω. θέλεις βούτυρο με μέλι ή με μαρμελάδα;

εγγονή: δεν θέλω, είμαι άρρωστη, γκούχου γκούχου-ψευτόβηχας!!!!!μπικότο θέλω!

της κάνει η γιαγιά ψωμάκι με βούτυρο κ μαρμελάδα κ της λέει θα φας κ θα πεις κ ένα τραγούδι, τώωωωωωωωωωρα!

κ έφαγε!!!!!!!!!!!!!!

αχ, από τώρα μας δουλεύει!!!!

αχαχαααααα!!!! Γεια σου ρε Ρύπα!!!!:P:p:p

Μόνο μας δουλέυουνν Φεφάκι;;;;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...