Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

εβιρυ μου με ρωτησες τι επαθα προχθες και ηταν επισοδειακη η μερα μου

Πολύ επεισοδιακή η μέρα όπως την περιέγραψες. Ο γάτος δεν ξέρω τι μπορεί να έπαθε, αλλά το στριφογύρισμα στα μάτια του και το στραβό περπάτημά του, μοιάζει σαν να γύριζε γύρω-γύρω από τον ευατό του ή από κάποιο αντικείμενο και ζαλίστηκε. Ποιος ξέρει;

Για το μωρό στην κοιλίτσα θυμάμαι ότι κι εγώ πανικοβαλόμουν όταν είχα να το ακούσω πολύ ώρα και τότε χάιδευα την κοιλιά μου κάπως πιο έντονα ώστε να το καταλάβει το μωρό και να κουνηθεί. Δηλαδή, το ξυπνούσα.

εβιρυ μου απλως το ζεστενω σε μπεν μαρι?

δεν το κανω καμια μιξη με νερο ε???

Ναι, ναι μόνο ζέσταμα όχι ανακάτεμα με άλλα υλικά.

ζηλεψες τους γιγαντες μου που ονειρευομουν χθες?ερχομαι να φαω βγαλε ενα πιατο ακομη!

Ζήλεψα λέει; Δε λες τίποτα. Έλα θα στρώσω τραπέζι κατά τις 14.00 περίπου, αν αργήσεις θα σε περιμένω.

και το βραδυ εχει τουρτα απο τα χερακια μου και πιτσα της μαμας

Τέλεια. Να προσέχεις την κούραση όμως.

Πίτσα μου ζήτησε κι εμένα ο Έβιρος για τρίτη βδομάδα στη σειρά.

Η κατσαρόλα σήμερα θα φτιάξει μακαρόνια.

Μπράβο εκπαίδευση η κατσαρόλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δηλαδή, της δίνεις παραγγελιά και μαγειρεύει μόνη της;

Ντίντι που τα έπινε ο γατούλης σου προχθές και σούρωσε????

χαχαχαχαχα στο καπηλειό.

δεν θυμαμαι πως λεγεται η υγρασια στα αγγλικα:rolleyes: αααα mist!!!! ε? ετσι δεν λεγεται????

Humitidy λέγεται η υγρασία, ενώ mist είναι η ομίχλη.

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα πάλι κάγκελο.

Το απόγευμα, μου λέει η κόρη μου, ότι το πρωί στο σχολείο που φορούσε φόρμα- ενώ σήμερα δεν είχαν γυμναστική- η δασκάλα τους είπε να μη φοράνε γιατί απαγορεύεται.

Δηλαδή, πρέπει τις ώρες του σχολείου να φοράνε άλλα ρούχα και τη φόρμα να τη φοράνε στα αποδυτήρια μόνο τη μέρα και ώρα της γυμναστικής και μετά να ξαναλλάζουνε.

Γιατί βρε παιδιά; Κι εγώ που της πήρα αρκετές φορμίτσες να είναι άνετη;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου,τι κανετε;

Το ξερω οτι χαθηκα,την μερα ο μικρος κι εγω δινουμε μαχη...για το...λαπτοπ...εκεινος για τραγουδια, εγω για σας.

Για να μην κλαιει λοιπον,βγαινω κι εγω.

Θα μου πειτε τωρα,το βραδυ δεν μπορεις να γραψεις δυο λογακια;

εδω εχετε δικιο και σας στελνω φιλακια...(να σας καλοπιασω!!!!:oops::tongue:)

Θα προσπαθησω να μπαινω πιο συχνα.

Σημερα φαγαμε φακουλες.

κατα την διαρκεια που μαγειρευα...μια ψυχη μου εκανε ενα τηλεφωνημα εκπληξη και χαρηκα παααααααααααααααααααααααααααααρρρρρρρρραααααααααααααααααα πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλακια σε ολες σας.

Να πω χρονια πολλα σε οσες γιορταζαν!!!!!

Καλο μας ξημερωμα ;)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έμεινα πάλι κάγκελο.

Το απόγευμα, μου λέει η κόρη μου, ότι το πρωί στο σχολείο που φορούσε φόρμα- ενώ σήμερα δεν είχαν γυμναστική- η δασκάλα τους είπε να μη φοράνε γιατί απαγορεύεται.

Δηλαδή, πρέπει τις ώρες του σχολείου να φοράνε άλλα ρούχα και τη φόρμα να τη φοράνε στα αποδυτήρια μόνο τη μέρα και ώρα της γυμναστικής και μετά να ξαναλλάζουνε.

Γιατί βρε παιδιά; Κι εγώ που της πήρα αρκετές φορμίτσες να είναι άνετη;

Τελικα οι γερμανοι...ειναι οτι να ναι!!!!!

Τι να βαζουν δλδ τα παιδια....."τουαλετα";;;;

απαπαπαπαπαπα!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος Δώρα μου, εκεί θα καταλήξουμε.

Και ξέρεις τι; Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό αυτής της άρνησης της φόρμας. Στο μόνο που πάει το μυαλό μου είναι ότι οι δάσκαλοι θέλουν τους μαθητές να έχουν όμορφη εμφάνιση, ενώ η φόρμα, τους κάνει να φαίνονται πιο "πρόχειροι".

Αν δεν είναι αυτό, δε μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το απολωλό πρόβατο μπήκε να σας πει μια καλησπέρα. Δεν σας έχω διαβάσει, ελπίζω να είστε όλες καλά! Δεν με ξεχάσατε, εεεε?:cool:

Τα γνωστά τρεξίματα εγώ (μου ήρθαν και κάποια νέα μαθήματα, ευτυχώς!), είχα και λίγο αδιάθετη τη μαμά μου, προέκυψαν και διάφορα θεματάκια γενικά στο σχολείο του παιδιού (που ελπίζω να λυθούν), περνάω και μια φάση αποξένωσης από το ίντερνετ, οπότε...

Για σήμερα μαγείρεψα βραστά παντζάρια και σαρδέλες ψητές στο φούρνο.

Σας φιλώ!


Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ζωπ.

Μα πώς να σε ξεχάσουμε, δε γίνονται αυτά τα πράγματα. Μπράβο, πολύ ευχάριστο που προέκυψαν καινούργια μαθήματα. Τα θεματάκια του σχολείου εύχομαι να λυθούν το συντομότερο, η μαμά σου ελπίζω να είναι καλύτερα ό,τι κι αν είχε κι όσο για την αποξένωση από το ίντερνετ, εεεε δεν πειράζει, χρειάζεται και η αποτοξίνωση κάθε τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές!

Ξέρεις Εβίρι μου, καλά καλά δεν μπαίνω ούτε τις ειδήσεις να διαβάσω - μάλλον αμύνεται πλέον ο οργανισμός μου στην αλητεία τους (μην αρχίσω τώρα). Το 'χω ρίξει και στα μυθιστορήματα, κοιμάμαι λιγότερο αλλά με ξεκουράζουν.

Για τη φόρμα που λες... νομίζω πως η απάντηση είναι απλή, λειτουργούν με "κουτάκια", στερεοτυπικά και χωρίς φαντασία/ελευθερία. Δηλαδή, το ζητάνε αυτό γιατί "έτσι πρέπει να είναι", αν καταλαβαίνεις τι λέω.

Κλείνουν λίγο τα ματάκια μου, πάω να ξαπλώσω,

καλή μας νύχτα!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι Ζωπ, καταλαβαίνω πώς το εννοείς. Εφόσον υπάρχει ο κανονισμός αυτοί είναι υποχρεωμένοι, ή μάλλον θέλουν να τον ακολουθούν χωρίς ευελιξία. Χωρίς να κοιτάνε παραπέρα αν αυτός ο κανονισμός είναι πλέον τετριμμένος ή χωρίς ουσία.

Όπως ακριβώς και το φανάρι στο δρόμο. Ακόμη κι αν είναι, για παράδειγμα, μεσάνυχτα και έχουν ορατότητα ένα χιλιόμετρο μακριά και δεν περνάει ούτε κουνούπι από το δρόμο, αυτοί θα περιμένουν να ανάψει πράσινο για να περάσουν απέναντι.

Καληνύχτα και καλή ξεκούραση.

Link to comment
Share on other sites

Το απολωλό πρόβατο μπήκε να σας πει μια καλησπέρα. Δεν σας έχω διαβάσει, ελπίζω να είστε όλες καλά! Δεν με ξεχάσατε, εεεε?:cool:

Τα γνωστά τρεξίματα εγώ (μου ήρθαν και κάποια νέα μαθήματα, ευτυχώς!), είχα και λίγο αδιάθετη τη μαμά μου, προέκυψαν και διάφορα θεματάκια γενικά στο σχολείο του παιδιού (που ελπίζω να λυθούν), περνάω και μια φάση αποξένωσης από το ίντερνετ, οπότε...

Για σήμερα μαγείρεψα βραστά παντζάρια και σαρδέλες ψητές στο φούρνο.

Σας φιλώ!

Αν ειναι ποτε δυνατον....να ξεχασουμε εσενα!!!!!!!

περαστικα στην μανουλα και ευχομαι συντομα να λυθουν ολλα τα προβλημματα και να "αυγατισουν" τα μαθηματα..;)

Αυριο υποσχομαι να κανω εκεινο το τηλεφωνημα που εδω και καιρο θελω να σου κανω.μακια σου!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα όμορφα κορίτσια.

Για σήμερα δεν έχω μαγείρεμα. Θα φύγουμε σε μια περιοχή περίπου 30' μακριά, επειδή εκεί παίζει σε αγώνα η κόρη μου. Όταν επιστρέψουμε θα φάμε αποφάγια του ψυγείου.

Εύχομαι σε όλες σας καλό Σαββατοκύριακο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες μου αγαπημένες!

Εκανα ενα μίνι σκασιαρχείο από το καφέ μας για δυο τρεις μερούλες...

Θα με συγχωρήσετε;

Διάβασα όλα τα μηνυματάκια σας,αλλά δεν θυμάμαι και πολλά πράγματα

Χάρηκα πολύ που έδωσε σημεία ζωής η φίλη Ζώπυρον

Να ευχηθώ χρόνια πολλά στον αγαπούλη της Ηλιαχτίδας μας.

Ντίντι το πόσο γέλασα με τον γάτο σου δεν λέγεται...

Και ναι,μπορεί η Κάντυ μας να έγινε λίγο φρου-φρου,ανευ ξυλουργού,αλλά Κάντυ θα την λέω και πάλι

Το καρτουνάκι της Αννιας μας με τη μαμά και τα τρία κουτσούβελα είναι απλά καταπληκτικό

Σας φιλώ και σας ευχομαι να εχετε όλες μια υπέροχη Κυριακή

Link to comment
Share on other sites

1560723jdioknu4b7.gif

καλημερα κοριτσακια!!!

Το εχουν τα σουπερ μαρκετ νομιζω και το φρεσκο πρεπει να ειδα στο ΑΒ. Για πες καμια συνταγη μπας και πειραματιστω γιατι αυτη η αναγουλα εχει κατσικωθει και μου χει σπασει τα νευρα!!!!!

(σουσι δεν ετρωγα και πριν και δεν θελω και τωρα κλασσικο κινεζικο προτιμω)

εχω ηδη βαλει συνταγη κινεζικης κοτοσουπας θα την ψαξω και θα στην στειλω

επισης χρωσταω στην φεφη lemon chicken σημερα που θα παω στη μαμα μου ΘΑ ΦΑΜΕ ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ ΣΤΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ:D:D:D:D θα ψαξω και το λεμον τσικεν και οτι συνταγη χει με τζιντζερ οκ???

καλημέρα όλη μέρα!

ευχαριστώ για τις ευχές. το παιδί θα το πάμε το απόγευμα νωρίς στο γιατρό. έχει τρελό βήχα κ καταρροή!

αλλά κέφια κ χαζοτρώει! θέλει μόνη της κ είναι όνειρο να την βλέπω να αυτονομείται!

ντίντι μου είσαι μπαχτσές!

τρώμε γεμιστές μελιτζάνες μανούλας. αύριο να δω τί θα φάμε...ή ψαράκια από πεθερικά ή θα πέσει συμβούλιο με φέφο για το τί να μαγειρέψω.

είμαστε καλά κ το ίδιο επιθυμούμε κ για εσάς, ιδίως τα παιδιά σας κ τα σποράκια!

φιλάκια!

φεφικο τι κανει η μικρη? ο γιατρος τι ειπε???

χρονια πολλα Ντιντι !! να τα εκατοστησεις κ με το καλο το μωρακι σου!!

ευχαριστω τζενυ μου

Humitidy λέγεται η υγρασία, ενώ mist είναι η ομίχλη.

νομιζα fog λεγεται η ομιχλη:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ε κοριτσια συγχωρεστε με :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Κορίτσια σχολάω!

Πάω στην κουρεύτρια που έλεγε κι η κόρη μου!

Σας φιλώ!!!

θες να γινεις κι εσυ κοκκινομαλα για να παρεις τον τιτλο του φρουφρου??

εσενα θα σε λεμε πιπη η φακιδομυτη:tongue::tongue::tongue::tongue:

Έμεινα πάλι κάγκελο.

Το απόγευμα, μου λέει η κόρη μου, ότι το πρωί στο σχολείο που φορούσε φόρμα- ενώ σήμερα δεν είχαν γυμναστική- η δασκάλα τους είπε να μη φοράνε γιατί απαγορεύεται.

Δηλαδή, πρέπει τις ώρες του σχολείου να φοράνε άλλα ρούχα και τη φόρμα να τη φοράνε στα αποδυτήρια μόνο τη μέρα και ώρα της γυμναστικής και μετά να ξαναλλάζουνε.

Γιατί βρε παιδιά; Κι εγώ που της πήρα αρκετές φορμίτσες να είναι άνετη;

αλλα κι αλλα , της παρασκευης το γαλα!!!

εδω εχουμε θεμα που δεν φορανε φορμες...

Όπως ακριβώς και το φανάρι στο δρόμο. Ακόμη κι αν είναι, για παράδειγμα, μεσάνυχτα και έχουν ορατότητα ένα χιλιόμετρο μακριά και δεν περνάει ούτε κουνούπι από το δρόμο, αυτοί θα περιμένουν να ανάψει πράσινο για να περάσουν απέναντι.

κι εγω θα περιμενω το φαναρι να αναψει πρασινο:oops::oops::oops:

ειμαι χεστρα δεν τολμω ...

Γεια σας φιλενάδες μου αγαπημένες!

Εκανα ενα μίνι σκασιαρχείο από το καφέ μας για δυο τρεις μερούλες...

Θα με συγχωρήσετε;

Διάβασα όλα τα μηνυματάκια σας,αλλά δεν θυμάμαι και πολλά πράγματα

Χάρηκα πολύ που έδωσε σημεία ζωής η φίλη Ζώπυρον

Να ευχηθώ χρόνια πολλά στον αγαπούλη της Ηλιαχτίδας μας.

Ντίντι το πόσο γέλασα με τον γάτο σου δεν λέγεται...

Και ναι,μπορεί η Κάντυ μας να έγινε λίγο φρου-φρου,ανευ ξυλουργού,αλλά Κάντυ θα την λέω και πάλι

Το καρτουνάκι της Αννιας μας με τη μαμά και τα τρία κουτσούβελα είναι απλά καταπληκτικό

Σας φιλώ και σας ευχομαι να εχετε όλες μια υπέροχη Κυριακή

εγω θα την λεω καντυ φρου ;)

αχ περιστερακι μου εγω παλι χ$στηκα με το γατο!!!ευτυχως ειναι καλα

δεν εχω αλλα νεα

αυτα για σημερα μακια σας!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...