Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα μαγειροκοριτσα τι κανετε?

Χαθηκα αυτες τις μερες αλλα δεν ξερω γιατι δεν μπορουσα να συνδεθω ....Οποτε δεν μπορω να σχολιασω τα προηγουμενα.

Θα πω μονο καλες ετοιμασιες στο Λοβακι μας για το σουπερ παρτυ που ετοιμαζει κ να ζησετε στην φεφη μας με τυο φεφο!! Χιλιοχρονοι κοριτσακι!!

Σημερα τρωμε σπανακορυζο με σαλαταουλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα κοριτσια!

Εχω μερες να μπω γιατι με τις αναγουλες τα χω παιξει και δεν το χω με τη μαγειρικη αυτη την εβδομαδα! Πηγαμε χθες γιατρο και ηταν μια χαρα το φασολακι....

Εν τω μεταξυ λεω χθες στον αντρα μου "θελω να φαω κινεζικο" και μου λεει "αστα τωρα μπορει να σε πειραξουνε καλυτερα να φαμε σπιτι". Και παω στο γιατρο και τον ρωταω τι μπορει να καλμαρει τις αναγουλες και τι μου λεει "το τζιντζερ" (ξερετε που το βαζουν κατακορον στα κινεζικα). Ντονγκ! Οποτε σημερα θα παραγγειλω κινεζικο!!!!! Και ελπιζω να μην με πειραξει.....:D


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μου τι κανετε??Μια ερωτηση στα γρηγορα ειχα φακες στην καταψυξη αλλα ξεχασα να τις βγαλω χτες το βραδυ και τις εβγαλα σημερα πριν κανενα 2ωρο..Μεχρι της 1,30 που θα φαμε αν δεν εχουν ξεπαγωσει μπορω να της βαλω σε κατσαρολα να της ζεστανω?


:-D

Link to comment
Share on other sites

1361251igvtiyq3y9.gif

καλημερα !!

πρωτα απο ολα πριν απαντησω στα μηνυματα σας θελω ζαχαροπλαστικη βοηθεια και ειναι επειγον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ξερει καμια πως φτιαχνεται το γλασσο με την βανιλια?(βανιλια=υποβριχιο που το βαζεις σε εκαν κουταλακι και το τρως μεσα σε ενα ποτηρι νερο!! )

εχω γενεθλια σημερα:oops: μεχρι χθες ημουν 33:rolleyes: πως εγινε ξαφνικα μεσα σε ενα βραδυ και εγινα 34 δεν το καταλαβα:cool:

θα κανω μια προχειρη τουρτα με κεικ και ελεγα να τη στρολισω με τετοιο γλασσο αντι για νουτελα που κανω παντα


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Να ευχηθώ Χρόνια πολλά Για τον Ιωάννη σου Ηλιαχτίδα!

Πολύχρονος κι ευτυχισμένος να είναι!

Σήμερα τρώμε περισσεύματα..

Καλημερα κοριτσαρες μου τι κανετε??Μια ερωτηση στα γρηγορα ειχα φακες στην καταψυξη αλλα ξεχασα να τις βγαλω χτες το βραδυ και τις εβγαλα σημερα πριν κανενα 2ωρο..Μεχρι της 1,30 που θα φαμε αν δεν εχουν ξεπαγωσει μπορω να της βαλω σε κατσαρολα να της ζεστανω?

Όχι δεν πειράζει Αννια μου, απλώς μην το βάλεις πολύ δυνατά το μάτι!

θελω ζαχαροπλαστικη βοηθεια και ειναι επειγον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτό δεν το γνωρίζω!

εχω γενεθλια σημερα:oops: μεχρι χθες ημουν 33:rolleyes: πως εγινε ξαφνικα μεσα σε ενα βραδυ και εγινα 34 δεν το καταλαβα:cool:

Χρονια πολλά και με το καλό το μωράκι σου!

Να περάσετε πολύ όμορφα!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Έβαλα στη γάστρα γίγαντες, έρε τι έχει να γίνει σήμερα!!!!!!!!

Πηγαμε χθες γιατρο και ηταν μια χαρα το φασολακι....

Μπράβο στο φασολάκι, μπράβο και στη μαμά του.

Εν τω μεταξυ λεω χθες στον αντρα μου "θελω να φαω κινεζικο" και μου λεει "αστα τωρα μπορει να σε πειραξουνε καλυτερα να φαμε σπιτι".

Μαρία μου, να είσαι προσεκτική με το κινέζικο, να μη φας σούσι, γιατί εφόσον έχει ωμό ψάρι, ελοχεύει πάντα ο κίνδυνος για σαλμονέλα. Το τζίντζερ μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σε σαλάτες και σε φαγητά. Μη με ρωτήσεις πώς, γιατί ούτε το έχω φτιάξει ποτέ, ούτε το έχω φάει. Υπάρχουν όμως, πολλές συνταγές στο ίντερνετ.

Καλημερα κοριτσαρες μου τι κανετε??Μια ερωτηση στα γρηγορα ειχα φακες στην καταψυξη αλλα ξεχασα να τις βγαλω χτες το βραδυ και τις εβγαλα σημερα πριν κανενα 2ωρο..Μεχρι της 1,30 που θα φαμε αν δεν εχουν ξεπαγωσει μπορω να της βαλω σε κατσαρολα να της ζεστανω?

Στην Αθήνα κάνει και ζέστη αυτές τις μέρες, πιστεύω πως θα έχουν ξεπαγώσει. Αν δεν έχουν μέχρι τότε, βάλ' τις σε χαμηλή φωτιά στην κατσαρόλα.

πρωτα απο ολα πριν απαντησω στα μηνυματα σας θελω ζαχαροπλαστικη βοηθεια και ειναι επειγον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ξερει καμια πως φτιαχνεται το γλασσο με την βανιλια?(βανιλια=υποβριχιο που το βαζεις σε εκαν κουταλακι και το τρως μεσα σε ενα ποτηρι νερο!! )

Το ζεσταίνεις να λιώσει σε μπεν μαρί και το περιχύνεις στο γλυκό.

εχω γενεθλια σημερα:oops: μεχρι χθες ημουν 33:rolleyes: πως εγινε ξαφνικα μεσα σε ενα βραδυ και εγινα 34 δεν το καταλαβα:cool:

Βρε το Ντιντάκι μας, μεγάλωσε λίγο μωρέ. Να τα χιλιάσεις να σε χαιρόμαστε κι εμείς και η οικογένειά σου και με το καλό να αποκτήσεις χωρίς πόνο το μωράκι σου.

Καλή επιτυχία στο γλυκάκι.

Link to comment
Share on other sites

εβιρυ μου με ρωτησες τι επαθα προχθες και ηταν επισοδειακη η μερα μου

καταρχην τα κουταβια ξυπνησαν 2 φορες την νυχτα γιατι πειναγαν

τη δευτερη φορα που ξυπνησαν ηταν 6 η ωρα και ο γατος μας εκανε εμετο 4-5 φορες

ο συζυγος ειχε τη φαινη ιδεα να τον ταισει για να δει αν ειναι καλα(λογικη: αν τρωει ειναι καλα) και αφου εφαγε και ο γατος και παω να χωθω στην αγκαλια του συζυγου βλεπεω να γατι να εχει παθει κατι και να πηγαινει το κεφαλι του περα δωθε σαν αυτιστικο

σαν να ειχε παθει ιλλιγκο σαν να ειχε παθει εγκεφαλικο τι να σου πω εγω χεστηκα πανω μου και εβαλα τα κλαματα παει ο γατος τον χανουμε λεω! ο συζυγος πηγε να πιασει τον γατο να δει τι εχει και ο γατος αντι να πηγαινει ευθεια πηγαινε θεοστραβα και πεφτει απο το κρεβατι ! εγω να κλαιω με λυγμους ο συζυγος να μου λεει ηρεμησε θα κανεις κακο στο παιδι ! τα ματια του γατου πηγαιναν περα δωθε οι κορες

πηγε και κρυφτηκε κατω απο το κρεβατι τον εβγαλε ο συζυγος τον εβαλε πανω στο κρεβατι και απο εκεινην την ωρα δεν κοιμηθηκαμε απλα ειχαμε κλειστα τα ματια και το νου μας στο γατο οποτε καθε 5 λεπτα ελεγχαμε αν ειναι καλα

τελικα ο γατος ειναι μοια χαρα

τι επαθε δεν ξερω:|

εχει κξαι συνεχεια η μερα

κατεβηκα στον γυναικολογο το πρωι για να μου δωσει συνταγη για να παρω σιδηρο που μου τελειωσε αλλα δεν εβρισκε που την ειχε βαλει και μου λεει μπορεις να ξαναπερασεις

ναι του λεω εχω κι αλλες δουλειες

πηγα κεντρο παρκαρω και παω με τα ποδια μεχρι τον ενδοκρινολογο μια αποσταση... αρκετα μεγαλη θα ελεγα αλλα ενδιαμεσα θα σταματουσα και σε μαγαζια

σταματαω στα h&* ρωταω για ρουχα εγκυμοσυνης: τσου

σταματαω στα μαρκς εντ σπενσ#ρ ρωταω για ρουχα εγκυμοσυνης :τσου κι εκει:evil:

παω στον ενδοκρινολογο μου γραφει τις εξετασεις και κατηφοριζω προς το αυτοκινητο σταματαω στα μ..κερ και ευτυχως εκει εχουν ρουχα εγκυμοσυνης οποτε παιρνω ενα καλτσον για αρχη μετα σταματαω σε ενα σφολιατοτυροπιταδικο και παιρνω σφολιατα σπεσιαλ με ζαμπον και τυρι κρεμα(να χα τωρα ενα:rolleyes:) καθομαι σε ενα παγκακι να ξεκουραστω και να το φαω

παω μετα στα μπεν$τον εκει ειχε μονο 2 τζιν εγκυμοσυνης

και απογοητευμενη που δεναγορασα τπτ παω στο αυτοκινητο

τετοια ζεστη που βγηκε απο το αυτοκινητο με το που το ανοιξα μονο τον αυγουστο!!! τι το θελα το πολο το μπλουζακι με το μακρυ το παντελονι ? ΕΣΚΑΣΑ

παω στον γυναικολογο παιρνω τη συνταγη και επιτελους απο τις 10 που εφυγα απο το σπιτι γυρησα στις 2:30 πινω 3 ποτηρια νερο και δεν ελεγα να ξεδιψασω με τπτ!!! (ειχα πιει και ενα σοκολατουχο 250 μλ γαλα οσο περιμενα στον γυναικολογο) οποτε βαζω και ενα ποτηρι χυμο ανανα και ξερενομαι στον υπνο μεχρι τις 7 (που λεει ο λογος ξεραθηκα γιατι καθε μια ωρα καποιος με ξυπνουσε!)

ε αφου ξυπνησα εφαγα τη ψαροσουπα και αρχισα να μαζευω το σπιτι που το ειχα αφησει ετσι απο το πρωι

ερχεται ο συζυγος κατα τις 9 και απλωνα ρουχα με ρωταει τι κανει ο μπεμπης και του λεω εχω ωρα να τον ακουσω νομιζω απο το μεσημερι με πιανει ενα σοκ

βρε να ξαπλωνω

βρε να τον σκουνταω βρε να βρεχω την κοιλια μου κανενα σημαδι ο μπεμπης

εφαγα μετα και λιγο ψαρι με μαγιονεζα μπας και ζβωηρεψει

και τελικα με κλωτσισε 2 φορες χαραρες κλωτσιτσες σαν να μου ελεγε: μανα καλα ειμαι ασε με να κοιμηθω με ξεπατωσες σημερα!

και ουφ η μερα τελειωσε

σας ζαλισα???

μαλλον ηθελα καπου να τα πω και το παραχ..σα με την αναλυτικοτητα μου

ευχαριστω που με ακουσατε


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

εβιρυ μου απλως το ζεστενω σε μπεν μαρι?

δεν το κανω καμια μιξη με νερο ε???

ζηλεψες τους γιγαντες μου που ονειρευομουν χθες?ερχομαι να φαω βγαλε ενα πιατο ακομη!

εμενα σημερα μου στελνει η μαμα μου μουσακα αψητο, θα τον ψησω εγω

και το βραδυ εχει τουρτα απο τα χερακια μου και πιτσα της μαμας


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!!

Ηλιαχτίδα πολύχρονος ο γιόκας σου και εσύ να γιορτάσεις πολλές επετείους γνωριμίας με τον αντρούλη σου!

Σήμερα δρόσισε ελαφρώς κι έχει έναν ήλιο άλλο πράγμα!

Το μεσημέρι θα πάω να βάψω μαλλί. Έχει κατέβει η άσπρη ρίζα....

Η κατσαρόλα σήμερα θα φτιάξει μακαρόνια.

Καλημερα κοριτσια!

Εχω μερες να μπω γιατι με τις αναγουλες τα χω παιξει και δεν το χω με τη μαγειρικη αυτη την εβδομαδα! Πηγαμε χθες γιατρο και ηταν μια χαρα το φασολακι....

Εν τω μεταξυ λεω χθες στον αντρα μου "θελω να φαω κινεζικο" και μου λεει "αστα τωρα μπορει να σε πειραξουνε καλυτερα να φαμε σπιτι". Και παω στο γιατρο και τον ρωταω τι μπορει να καλμαρει τις αναγουλες και τι μου λεει "το τζιντζερ" (ξερετε που το βαζουν κατακορον στα κινεζικα). Ντονγκ! Οποτε σημερα θα παραγγειλω κινεζικο!!!!! Και ελπιζω να μην με πειραξει.....:D

Είδες λοιπόν που θα φας και το κινέζικο? Μόνο μην φας μεγάλη ποσότητα και σε βαρύνει.

Καλημερα κοριτσαρες μου τι κανετε??Μια ερωτηση στα γρηγορα ειχα φακες στην καταψυξη αλλα ξεχασα να τις βγαλω χτες το βραδυ και τις εβγαλα σημερα πριν κανενα 2ωρο..Μεχρι της 1,30 που θα φαμε αν δεν εχουν ξεπαγωσει μπορω να της βαλω σε κατσαρολα να της ζεστανω?

Μια χαρά θα σου ξεπαγώσουν μέχρι εκείνη την ώρα. Αλλιώς σε χαμηλή φωτιά θα πάρουν μία βράση και θα είναι σαν να τις έφτιαξες εκέινη την ώρα!

1361251igvtiyq3y9.gif

καλημερα !!

πρωτα απο ολα πριν απαντησω στα μηνυματα σας θελω ζαχαροπλαστικη βοηθεια και ειναι επειγον!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ξερει καμια πως φτιαχνεται το γλασσο με την βανιλια?(βανιλια=υποβριχιο που το βαζεις σε εκαν κουταλακι και το τρως μεσα σε ενα ποτηρι νερο!! )

Σου έδωσε την απάντηση η αρχηγός μας!

εχω γενεθλια σημερα:oops: μεχρι χθες ημουν 33:rolleyes: πως εγινε ξαφνικα μεσα σε ενα βραδυ και εγινα 34 δεν το καταλαβα:cool:

θα κανω μια προχειρη τουρτα με κεικ και ελεγα να τη στρολισω με τετοιο γλασσο αντι για νουτελα που κανω παντα

Πολύχρονη να είσαι! Μαζί με την κολλήτή μου γενεθλιάζεις κι εσύ και είστε και οι δύο εγκυούλες!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ντίντι που τα έπινε ο γατούλης σου προχθές και σούρωσε????

Αστειεύομαι φυσικά!

Χαίρομαι που είναι καλά τώρα για να είσια κι εσύ ήρεμη.

Όσο για την υπολοιπη μέρα σου πραγματικά μεγάλη ταλαιπωρία! Να μην τα κάνεις όλα μαζεμένα κοριτσάκι. Το μπεμπάκι σου σε θέλει ξεκούραστη.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια!!

Τι καλά που δεν λέει να χειμωνιάσει! Λιγότερη υγρασία να είχε και θα ήταν όνειρο!

Σήμερα τρώμε φακές.

Προγραμμάτισε τους για το Σαββατοκύριακο.

συμφωνω επι 3!

1 φορα γιατι χαιρομαι που αργει ο χειμωνας

1 φορα γιατι κι εγω ευχομαι για λιγοτερη υγρασια! i hate ...ygrasia!!!! οι καθηγητριες αγγλικων να με συγχωρεσουν αλλα αυτη τη στιγμη επαθα μπλακ αουτ!δεν θυμαμαι πως λεγεται η υγρασια στα αγγλικα:rolleyes: αααα mist!!!! ε? ετσι δεν λεγεται????

1 φορα γιατι εβαλα στο προγραμμα του γιγαντες για αυριο :D

Καλημέρα (ή καλύτερα καλησπέρα) κορίτσια!!!

Εμείς σήμερα τρώμε μακαρόνια με κιμά.

Λέω να δώσω λίγο και στο παιδί να δοκιμάσει.

fefi, έχετε επέτειο σήμερα? Να τα εκατοστήσετε!!!

Εμείς αύριο, μαζί με τα γενέθλια του πιτσιρίκου, έχουμε και επέτειο γνωριμίας.

Κι επειδή τα γενέθλια θα τα κάνουμε το Σάββατο, λέω να πάρω τους άντρες μου αύριο και να πάμε βολτούλα να γιορτάσουμε τα πρώτα γενέθλια του μικρού μας, που πέρισι ήταν δώρο επετείου...

(κατάλαβε καμιά τι έγραψα; γιατί μόλις το ξαναδιάβασα μπερδεύτηκα...)

να τον χαιρεσαι!!!! χρονια του πολλα!!! εχουμε ιδια μερα γενεθλια!!!642442s5am4b2ugx.gif

Στα δικά μας νέα τώρα : χθες, δεν μπήκα γιατί ήμανε αδειούχα... φτιάχτηκα λίγο (έως πολύ) και, κυρίως, μάζεψα δυνάμεις - ξεκουράστηκα-άλλαξα παραστάσεις !

Επίσης, μου την βίδωσε κι έγινα κοκκινο-μάλλα !!! Λίγο φρίκυ είναι ΟΚ αλλά το συνηθίζεις όσο το κοιτάς στον καθρέφτη !!!

Από σήμερα το βράδυ ξεκινώ μαγειρικές !!!

Το ψαράκι μας τελείωσε, οπότε λέω να φάμε κάτι σε κοτοπουλάκι αλλά μάλλον σε σνίτσελ που θα το ψήσω και σαλατούλα και καλά είμαστε....

μεγεια το μαλλι!!!!

τωρα ομως που δεν εισαι ξανθια δεν θα σε λεω καντυ:tongue:

να σε λεω φρου φρου???:tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλημερα κοριτσια!

Εχω μερες να μπω γιατι με τις αναγουλες τα χω παιξει και δεν το χω με τη μαγειρικη αυτη την εβδομαδα! Πηγαμε χθες γιατρο και ηταν μια χαρα το φασολακι....

Εν τω μεταξυ λεω χθες στον αντρα μου "θελω να φαω κινεζικο" και μου λεει "αστα τωρα μπορει να σε πειραξουνε καλυτερα να φαμε σπιτι". Και παω στο γιατρο και τον ρωταω τι μπορει να καλμαρει τις αναγουλες και τι μου λεει "το τζιντζερ" (ξερετε που το βαζουν κατακορον στα κινεζικα). Ντονγκ! Οποτε σημερα θα παραγγειλω κινεζικο!!!!! Και ελπιζω να μην με πειραξει.....:D

ναι το εχω διαβασει και στο βιβλιο εγκυμοσυνης μου για το τζιντζερ

εγω διοτι ειμαι του ιταλικα αλλα ΚΑΙ του κινεζικου φαγητου το ξερω το τζιντζερ

καποια κοπελα εγραψε για το σουσι οντως δεν κξανει στην εγκυμοσυνη αλλα τα περισσοτερα κινεζικα τα εχουν ολα μαγειρευμενα, και λιγα εχουν σουσι

εχω αν θες να σου στειλω συνταγες με τζιντζερ θα τοβρεις με 2 μορφες

1 σε σκονη εκει που τα σουπερ μαρκετ εχουν και τη ριγανη και το πιπερι και μια στη μαναβικη φρεσκο ειναι ενα πραγμα σαν ανωμαλο κοκκαλο

το φρεσκο τζιντζερ παντως ειναι πιο αρωματικο

Καλημερα κοριτσαρες μου τι κανετε??Μια ερωτηση στα γρηγορα ειχα φακες στην καταψυξη αλλα ξεχασα να τις βγαλω χτες το βραδυ και τις εβγαλα σημερα πριν κανενα 2ωρο..Μεχρι της 1,30 που θα φαμε αν δεν εχουν ξεπαγωσει μπορω να της βαλω σε κατσαρολα να της ζεστανω?

ναι το εχω κανει με φασολαδα που δεν ειχε ξεπαγωσει τελειως και ηταν μια χαρα!!!!

τα τικερακια σου τι απεγιναν κοριτσακι?

επισης η μικρη μπουμπου τι κανει?

και ο μικρος αδερφος επισης πως ειναι???


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω διαβασει και στο βιβλιο εγκυμοσυνης μου για το τζιντζερ

εγω διοτι ειμαι του ιταλικα αλλα ΚΑΙ του κινεζικου φαγητου το ξερω το τζιντζερ

καποια κοπελα εγραψε για το σουσι οντως δεν κξανει στην εγκυμοσυνη αλλα τα περισσοτερα κινεζικα τα εχουν ολα μαγειρευμενα, και λιγα εχουν σουσι

εχω αν θες να σου στειλω συνταγες με τζιντζερ θα τοβρεις με 2 μορφες

1 σε σκονη εκει που τα σουπερ μαρκετ εχουν και τη ριγανη και το πιπερι και μια στη μαναβικη φρεσκο ειναι ενα πραγμα σαν ανωμαλο κοκκαλο

το φρεσκο τζιντζερ παντως ειναι πιο αρωματικο

Το εχουν τα σουπερ μαρκετ νομιζω και το φρεσκο πρεπει να ειδα στο ΑΒ. Για πες καμια συνταγη μπας και πειραματιστω γιατι αυτη η αναγουλα εχει κατσικωθει και μου χει σπασει τα νευρα!!!!!

(σουσι δεν ετρωγα και πριν και δεν θελω και τωρα κλασσικο κινεζικο προτιμω)


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα!

ευχαριστώ για τις ευχές. το παιδί θα το πάμε το απόγευμα νωρίς στο γιατρό. έχει τρελό βήχα κ καταρροή!

αλλά κέφια κ χαζοτρώει! θέλει μόνη της κ είναι όνειρο να την βλέπω να αυτονομείται!

ντίντι μου είσαι μπαχτσές!

τρώμε γεμιστές μελιτζάνες μανούλας. αύριο να δω τί θα φάμε...ή ψαράκια από πεθερικά ή θα πέσει συμβούλιο με φέφο για το τί να μαγειρέψω.

είμαστε καλά κ το ίδιο επιθυμούμε κ για εσάς, ιδίως τα παιδιά σας κ τα σποράκια!

φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά στην ντίντι να τα εκατοστήσεις με το καλό το μπεμπουδάκι σου, γερό κ όμορφο! κ με έναν πόνο!

ηλιαχτίδα να χαίρεστε την αγάπη σας μέχρι να γεράσετε μαζί!

χρόνια πολλά για το σπλάχνο σου, με υγεία κ καλή πρόοδο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...