Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

ωχ και εγω σε λιγο καιρο κλεινω χρονο στο καφε!!!συγκινηθηκα!!!περστερω θες να κανουμε μαζι γενεθλια???να καλεσουμ ολα τα κοριτσια, να φαμε βεβαιως βεβαιως, να πιουμε, να γελασουμε!!!τι ωραιααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα! Τι μου κάνετε;

Δεν εχω διαβασει τιποτα από οσα εχετε γραψει γιαυτο δε σχολιαζω και τιποτα. Στην πρωτευουσα εχει ζεστη. Στο νησι εχουν πνιγει στη βροχη. Το Σαββατο το πρωι δε ειχε τετοια κακοκαιρια που φοβηθηκαμε οτι δε θα ταξιδευαμε αλλά ευτυχως δεν ειχε κυμα.

Περναμε καλά, η μικρη ειναι ξετρελλαμένη με τον μπαμπα της αλλά μαντεψτε τι φοβηθηκε στην αρχη: το ασανσερ. Καθε μα κάθε φορα που το ακουει ερχεται διπλα μου. Ακομα και το αγεννητο εκανε αυτη την εβδομαδα πολυ πιο αισθητη την παρουσία του. Τι σου κάνει αυτη η άτιμη η ψυχολογια!

Απο μαγειρικές κάνω τα χατιρια του αντρα μου που του εχει λειψει το σπιτικό φαγητο. Φτιαχνω κυριως οσπρια και λαδερά και βαζω και στην καταψυξη για να εχει.

Τις άλλες δουλειες τις κάνω με ρεγουλα και λογω της μικρης και λόγω του μπέμπη. Προσεχουμε για να εχουμε. Έτσι κι αλλιως σε δυο μηνες θα ξανάρθουμε.

Φιλια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. ελπιζω να ειστε ολες καλα

φεφι περαστικα στην μικρη.

περιστερακι ειχες επετειο εδω; σου εκανε η διαχειριση κανενα δωρο; :tongue::tongue:

εμενα μου εδωσαν μια ειδοποιηση λεει για την υπογραφη μου :(:(

δεν το ηξερα μωρε... τελος παντων

σημερα εχουμε να φτιαξουμε γίγαντες, εχουμε δουλειες, απο ολα εχουμε δεν παραπονιεμαι :P


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Φαντάζομαι ότι σήμερα οι περισσότεροι απεργο΄ν! Εγώ δυστηχώς δεν μπορώ να ασκήσω αυτό το "δικαίωμα" οπότε στη δουλειά όλοι "με χαρά"!!:?

Σήμερα τρώμε κιοφτέδες τηγανητούς με κους κους!!!;)

Έλεν, μια είναι η θεραπεία! ακόμα ένα πιτσιρίκι!

Λες Φεφάκι;;;; Ασε και τελευταία με έχει πιάσει καούρα για δευτερο...

Ιδιως χθες που είχαμε ενημέρωση στο σχολείο!! Η περσινή μας δασκάλα ετοιμογεννη, η βοηθός γέννησε πριν λίγες μέρες και η προπέρσυνη δασκάλα έγγυος στον 4ο! Χαρηκα πολύ με τα κορίτσια και νοστάλγησα κοιλίτσα!!!:tongue::tongue:

ωχ και εγω σε λιγο καιρο κλεινω χρονο στο καφε!!!συγκινηθηκα!!!περστερω θες να κανουμε μαζι γενεθλια???να καλεσουμ ολα τα κοριτσια, να φαμε βεβαιως βεβαιως, να πιουμε, να γελασουμε!!!τι ωραιααα

Πολύ με άρεσε αυτή η ιδέα!!!!;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

ταζούλα, ωραίοι οι γίγαντες, αλλά ακόμα πιο ωραίοι οι κιοφτέδες της έλεν!

φωτεινούλα όλα τα μικρά κάτι φοβούνται. χάρηκα που περνάτε όμορφα, ιδίως η μικρή σου! όλα καλά με τον μπέμπη!

αφροδιτούλα, τέλεια η ιδέα για μάζωξη!

έλεν, μην το σκέφτεσαι! έχεις την ευχή μου!

η μικρή μου από το πρωί βήχει σαν παππούς κ έχει τρελό μπούκωμα. ούτε με οτριβίν δεν βγαίνουν οι μύξες!

μας ξαναβλέπω στον παιδίατρο αύριο.

απεργία; τί είναι αυτό;

σήμερα τρώμε μελιτζάνες με μπεσαμέλ, μανούλας!

φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3141328dva74uuzc5.gif

καλημερα μαγειροκοριτσια!

περιστερακι προλο που ειμαι νεα του μαγειροκαφε σου ευχομαι να τα εκατοστησεις εδω μεσα:D

ειναι πολυ συγκιτητικο σιγουρα για ολες που θυμασαι ποια ημερομηνια μπηκες πρωτη φορα:D

αγγελικουλα ο,τι αλλο εμοτικονς θελετε πειτε μου να σας βρω!!!

ελενακι ελπιζω να εισαι καλυτερα καθε μερα που περναει!η κοκκινομουρα ποτε ερχεται?ευχομαι να μην ερθει για 9 μηνες!

καλλιοπακι περισεψε κανενα κομματι πορτοκαλοπιτα ή εξαφανιστικε ολη???

φεφικο πως ειναι η μικρη ρυπα τωρα????περαστικα της!!!

εβιρυ μου εσεις τι κανετε? κανενα νεο πικαντικο απο τους αχωνευτους?

σταρφροδιτη πως ειναι το "μουντ" σημερα???

χθες κι εμενα η μερα μου ηταν περιπετειωδης , μαλλον θα ηταν αναποδο το φεγγαρι!

φωτεινη απο ποιο νησι εισαι?

κι εμεις εδω χθες ειχε ΠΑΡΑ πολυ ζεστη ,ή φταιγαν οι ορμονες της εγκυμοσηνης ή το σπιτι ειναι δροσερο και χθες που κατεβηκα κεντρο μετανιωσα που φορουσα μακρυ παντελονι και μπαλαρινες.

εσκασα λεμε ουτε αυγουστος να ηταν!

ταζ μην στεναχωριεσαι για την παρατηρηση... στο αλλο φορουμ οχι το καφε , το σκετο , εφαγα κι εγω 2 παρατηρησεις πΕρικαλω! ή πρωτη μαλιστα ηταν ασαφης και δεν ηξερα τι θελει να μου πει ο ποιητης

ή αλλη τουλαχιστον ηταν σαφης : απαγορευεται να διακινουμε φαρμακα μεσω του φορουμ(με τα κουλουβαχατα που γινεται με τα φαρμακεια ενα φαρμακο ηταν σε ελειψη και μια κοπελα το χρειαζοταν επειγοντος,ετυχε μια αλλη κοπελα να ανοιξει νεο θεμα χαριζονται φαρμακα, την ρωτησα αν εχει το συγκεκριμενο και και μετα ειπα στην αλλη α επικοινωνησει μαζι της να συννενοηθουν και τελικα φαγαμε και οι 3 παρατηρηση,εμενα μαλιστα μου ειπαν: μπορει να το εκανες με ολη σου την καρδια αλλα αυτο απαγορευεται. τα φαρμακα που μας περισσευουν δεν πρεπει να τα χαριζουμε πρεπει να τα πηγαινουμε για ανακυκλωση στα φαρμακεια)

ελπιζω να μην φαω κι εγω παρατηρηση που ειπα για την παρατηρηση που εφαγα στο αλλο φορουμ:rolleyes:

αυτα τα ολιγον

οσο για φαγητο αγνωστο τι θα φαμε

λεει να μας μαγειρεψει η πεθερα και σημερα , δεν ξερω... εγω θελω να φαω γιγαντες στο φουρνο αλλα ουτε προλαβαινω να το φτιαξω ουτε θελω να το φαω σημερα διοτι εχω μαθηματα και θα εχω προβλημα με το εντερο ..:rolleyes::rolleyes: απλα τους ονειρευομαι...


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Για σήμερα θα τηγανίσω μπακαλιάρο και θα το συνοδεύσω με τα χτεσινά χόρτα που περίσσεψαν.

το μικρό μου είναι ευαίσθητο!

Είναι ακόμη μικρή, αργότερα θα αρρωσταίνει λιγότερο.

εβυρι το φαι σου ειναι συνδυασμος που αρεσει στον αντρα μου.

Αχ, έπρεπε να σου στείλω ένα πιάτο χτες.

Χαρηκα πολύ με τα κορίτσια και νοστάλγησα κοιλίτσα!!!:tongue::tongue:

Με τις ευχές μας και σύντομα.

η μικρή μου από το πρωί βήχει σαν παππούς κ έχει τρελό μπούκωμα. ούτε με οτριβίν δεν βγαίνουν οι μύξες!

μας ξαναβλέπω στον παιδίατρο αύριο.

Εεε ρε, φτου κι απ' την αρχή. Τι τραβάει η κακομοίρα!!!!!!!!!

εβιρυ μου εσεις τι κανετε? κανενα νεο πικαντικο απο τους αχωνευτους?

Όχι Ντίντι μου, δεν έμαθα τίποτα "καλό".

χθες κι εμενα η μερα μου ηταν περιπετειωδης , μαλλον θα ηταν αναποδο το φεγγαρι!

Γιατί, τι σου έτυχε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!

Τι καλά που δεν λέει να χειμωνιάσει! Λιγότερη υγρασία να είχε και θα ήταν όνειρο!

Σήμερα τρώμε φακές.

καλημερα σας. ελπιζω να ειστε ολες καλα

φεφι περαστικα στην μικρη.

περιστερακι ειχες επετειο εδω; σου εκανε η διαχειριση κανενα δωρο; :tongue::tongue:

εμενα μου εδωσαν μια ειδοποιηση λεει για την υπογραφη μου :(:(

Γιατί καλέ, τι είχε η υπογραφή σου????

δεν το ηξερα μωρε... τελος παντων

σημερα εχουμε να φτιαξουμε γίγαντες, εχουμε δουλειες, απο ολα εχουμε δεν παραπονιεμαι :P

Καλημέρα!!!

Φαντάζομαι ότι σήμερα οι περισσότεροι απεργο΄ν! Εγώ δυστηχώς δεν μπορώ να ασκήσω αυτό το "δικαίωμα" οπότε στη δουλειά όλοι "με χαρά"!!:?

χαχαχαχα! Δεν είσαι η μόνη που δουλεύεις! Κι εγώ στους ....μαύρους συγκαταλέγομαι!!!:rolleyes:

Λες Φεφάκι;;;; Ασε και τελευταία με έχει πιάσει καούρα για δευτερο...

Ιδιως χθες που είχαμε ενημέρωση στο σχολείο!! Η περσινή μας δασκάλα ετοιμογεννη, η βοηθός γέννησε πριν λίγες μέρες και η προπέρσυνη δασκάλα έγγυος στον 4ο! Χαρηκα πολύ με τα κορίτσια και νοστάλγησα κοιλίτσα!!!:tongue::tongue:

Άντε βρε να κάνεις αδερφάκι στην Λουκίτσα! Αλήθεια γιορτάζει σήμερα?

/QUOTE]

αφροδιτούλα, τέλεια η ιδέα για μάζωξη!

συμφωνώ!

έλεν, μην το σκέφτεσαι! έχεις την ευχή μου!

η μικρή μου από το πρωί βήχει σαν παππούς κ έχει τρελό μπούκωμα. ούτε με οτριβίν δεν βγαίνουν οι μύξες!

μας ξαναβλέπω στον παιδίατρο αύριο.

να πάτε και να μας πεις τι σας είπε.

απεργία; τί είναι αυτό;

σήμερα τρώμε μελιτζάνες με μπεσαμέλ, μανούλας!

φιλιά σε όλες!

Φεφίκο έχετε επέτειο σήμερα με τον Φέφο ή κάνω λάθος? Να τα χιλιάσετε κοριτσάρα μου! Να είστε πάντα αγαπημένοι!

3141328dva74uuzc5.gif

καλημερα μαγειροκοριτσια!

περιστερακι προλο που ειμαι νεα του μαγειροκαφε σου ευχομαι να τα εκατοστησεις εδω μεσα:D

ειναι πολυ συγκιτητικο σιγουρα για ολες που θυμασαι ποια ημερομηνια μπηκες πρωτη φορα:D

αγγελικουλα ο,τι αλλο εμοτικονς θελετε πειτε μου να σας βρω!!!

Γειά σου Ντιντι με τα εμοτικόν σου!!!!

κι εμεις εδω χθες ειχε ΠΑΡΑ πολυ ζεστη ,ή φταιγαν οι ορμονες της εγκυμοσηνης ή το σπιτι ειναι δροσερο και χθες που κατεβηκα κεντρο μετανιωσα που φορουσα μακρυ παντελονι και μπαλαρινες.

εσκασα λεμε ουτε αυγουστος να ηταν!

Όντως είχε ζέστη χθες!

αυτα τα ολιγον

οσο για φαγητο αγνωστο τι θα φαμε

λεει να μας μαγειρεψει η πεθερα και σημερα , δεν ξερω... εγω θελω να φαω γιγαντες στο φουρνο αλλα ουτε προλαβαινω να το φτιαξω ουτε θελω να το φαω σημερα διοτι εχω μαθηματα και θα εχω προβλημα με το εντερο ..:rolleyes::rolleyes: απλα τους ονειρευομαι...

Προγραμμάτισε τους για το Σαββατοκύριακο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

έλεν, μην το σκέφτεσαι! έχεις την ευχή μου!

Kαι με την δική μου για εσάς!!!;)

η μικρή μου από το πρωί βήχει σαν παππούς κ έχει τρελό μπούκωμα. ούτε με οτριβίν δεν βγαίνουν οι μύξες!

μας ξαναβλέπω στον παιδίατρο αύριο.

Να πάτε σήμερα,μην το αφήνεις αν βλέπεις ότι χειροτερεύει...

απεργία; τί είναι αυτό; Ελα μου ντε;;;;;;:confused:

σήμερα τρώμε μελιτζάνες με μπεσαμέλ, μανούλας!

φιλιά σε όλες!

Πω πω!!!!! Τέλειο!!!! Στείλε και προς τα εδώ καμιά μεριδούλα!:tongue:

Καλημερούδια!!

Τι καλά που δεν λέει να χειμωνιάσει! Λιγότερη υγρασία να είχε και θα ήταν όνειρο!

Μακάρι να συνεχίσει έτσι,αν και από αύριο αλλάζει...:|

χαχαχαχα! Δεν είσαι η μόνη που δουλεύεις! Κι εγώ στους ....μαύρους συγκαταλέγομαι!!!:rolleyes:

Τελικά μάλλον είμαστε πολλοί οι μαύροι...

Άντε βρε να κάνεις αδερφάκι στην Λουκίτσα! Αλήθεια γιορτάζει σήμερα?

Οχι, Δεκέμβριο γιορτάζει!

Φεφίκο έχετε επέτειο σήμερα με τον Φέφο ή κάνω λάθος? Να τα χιλιάσετε κοριτσάρα μου! Να είστε πάντα αγαπημένοι!

Αλήθεια;;;;

Να τα εκατοστίσετε Φεφάκι και σύντομα με ένα μπεμπάκι ακόμη!!!;)

Εβιρι τι λένε για την Ελλάδα μετά τα νευράκια που τους κάναμε;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (ή καλύτερα καλησπέρα) κορίτσια!!!

Εμείς σήμερα τρώμε μακαρόνια με κιμά.

Λέω να δώσω λίγο και στο παιδί να δοκιμάσει.

fefi, έχετε επέτειο σήμερα? Να τα εκατοστήσετε!!!

Εμείς αύριο, μαζί με τα γενέθλια του πιτσιρίκου, έχουμε και επέτειο γνωριμίας.

Κι επειδή τα γενέθλια θα τα κάνουμε το Σάββατο, λέω να πάρω τους άντρες μου αύριο και να πάμε βολτούλα να γιορτάσουμε τα πρώτα γενέθλια του μικρού μας, που πέρισι ήταν δώρο επετείου...

(κατάλαβε καμιά τι έγραψα; γιατί μόλις το ξαναδιάβασα μπερδεύτηκα...)


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή επιτυχία σε όλα.

Αν έχεις όρεξη και προθυμία, κάνε μια μικρή λίστα με παιχνίδια που μπορούν να απασχοληθούν τα παιδιά.....

Ευχαριστώ και πάλι Εβίρι για τις ιδέες σου ! Θα έρθει κοπέλα να τα αποσχολήσει, θα κόψουμε και την τούρτα μας μαζί (είπε) - θα δείξει, δεν ξέρω κατά πόσο θα επιτύχει το εγχείρημα ...:cool:

Bonjour!!!!!

Τι κάνουν τα ομορφοκόριτσα;;;

Σήμερα έχουμε μάζωξη στο σχολειάκι μας! Ελπίζω να ακούσω καλά λόγια για την κοράκλα!:tongue:

...είναι δυνατόν να μην ακούσεις ? δεν χωρά αμφιβολία

.

μπράβο στην κάντυ μας που θα τα προλάβει όλα!

ΕΓΏ, πάντως, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου ... αν θα τα προλάβω όλα εννοώ :cool:............

Καλησπέρα! Τι μου κάνετε;

Δεν εχω διαβασει τιποτα από οσα εχετε γραψει γιαυτο δε σχολιαζω και τιποτα......

Γεια σου κι εσένα Φωτεινούλα !!

δεν μας είπες για τις εξετάσεις σας, πώς είναι το μωρουλίνι !!!

καλημέρα!

.....

μας ξαναβλέπω στον παιδίατρο αύριο.

απεργία; τί είναι αυτό;

!

Κι εγώ στους ... μαύρους και σιγά μην απεργήσει κανείς που διάβαζα σήμερα "ΑΠΕΡΓΕΙ ΟΛΟΣ Ο ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ" :rolleyes: μα καλά, μάς δουλεύουν ????

Φεφη, ειλικρινά, πολύ λυπάμαι που διάβασα για την Ρύπα μας ότι πάλι μπούκωσε το μνρ μου.... εύχομαι να της περάσει γμτ γρήγορα ... πολύ ευαισθητούλα είναι !

Και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και καλά για την επέτειο βρε !!! ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΤΕ

{Δεν μπορεί, Αγγελικη2 μας, κρατάς σκονάκια ε ??? :tongue:}

***ειναι πολυ συγκιτητικο σιγουρα για ολες που θυμασαι ποια ημερομηνια μπηκες πρωτη φορα:D

....

ελπιζω να μην φαω κι εγω παρατηρηση που ειπα για την παρατηρηση που εφαγα στο αλλο φορουμ:rolleyes:εεεεε μα τώρα κι εσύ πας γυρεύοντας χα χα χα...

***Περιστέρω μου όντως πώς θυμάσαι και την ημερομηνία βρε θηρίο ! Συμφωνώ με την Ντίντι μας.. ελπίζω αυτή η κολώνια να κρατήσει πολλά ακόμη χρόνια !

Κι εμείς σ' αγαπάμε βρε ! φιλάκια !

Εμείς αύριο, μαζί με τα γενέθλια του πιτσιρίκου, έχουμε και επέτειο γνωριμίας.

....

(κατάλαβε καμιά τι έγραψα; γιατί μόλις το ξαναδιάβασα μπερδεύτηκα...)

άκου να δεις σύμπτωση !!!! Με το καλό λοιπόν, και βέβαια καταλάβαμε τί μας έγραψες !!!

Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μας νέα τώρα : χθες, δεν μπήκα γιατί ήμανε αδειούχα... φτιάχτηκα λίγο (έως πολύ) και, κυρίως, μάζεψα δυνάμεις - ξεκουράστηκα-άλλαξα παραστάσεις !

Επίσης, μου την βίδωσε κι έγινα κοκκινο-μάλλα !!! Λίγο φρίκυ είναι ΟΚ αλλά το συνηθίζεις όσο το κοιτάς στον καθρέφτη !!!

Από σήμερα το βράδυ ξεκινώ μαγειρικές !!!

Το ψαράκι μας τελείωσε, οπότε λέω να φάμε κάτι σε κοτοπουλάκι αλλά μάλλον σε σνίτσελ που θα το ψήσω και σαλατούλα και καλά είμαστε....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα (ή καλύτερα καλησπέρα) κορίτσια!!!

Εμείς σήμερα τρώμε μακαρόνια με κιμά.

Λέω να δώσω λίγο και στο παιδί να δοκιμάσει.

Να του δώσεις. Τα μικρούλια συνήθως τα λατρεύουν τα μακαρόνια!

fefi, έχετε επέτειο σήμερα? Να τα εκατοστήσετε!!!

Εμείς αύριο, μαζί με τα γενέθλια του πιτσιρίκου, έχουμε και επέτειο γνωριμίας.

Κι επειδή τα γενέθλια θα τα κάνουμε το Σάββατο, λέω να πάρω τους άντρες μου αύριο και να πάμε βολτούλα να γιορτάσουμε τα πρώτα γενέθλια του μικρού μας, που πέρισι ήταν δώρο επετείου...

(κατάλαβε καμιά τι έγραψα; γιατί μόλις το ξαναδιάβασα μπερδεύτηκα...)

Και καταλάβαμε και θα σου ευχηθούμε αύριο! Αύριο έχει γενέθλια και η εγκυούλα κολλητή μου!

Ευχαριστώ και πάλι Εβίρι για τις ιδέες σου ! Θα έρθει κοπέλα να τα αποσχολήσει, θα κόψουμε και την τούρτα μας μαζί (είπε) - θα δείξει, δεν ξέρω κατά πόσο θα επιτύχει το εγχείρημα ...:cool:

Πίστεψέ με μιά χαρά θα τα καταφέρει! Έχουν τον τρόπο τους;)

Κι εγώ στους ... μαύρους και σιγά μην απεργήσει κανείς που διάβαζα σήμερα "ΑΠΕΡΓΕΙ ΟΛΟΣ Ο ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ" :rolleyes: μα καλά, μάς δουλεύουν ????

Σώπα καλέ!!!!!

Φεφη, ειλικρινά, πολύ λυπάμαι που διάβασα για την Ρύπα μας ότι πάλι μπούκωσε το μνρ μου.... εύχομαι να της περάσει γμτ γρήγορα ... πολύ ευαισθητούλα είναι !

Και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και καλά για την επέτειο βρε !!! ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΤΕ

{Δεν μπορεί, Αγγελικη2 μας, κρατάς σκονάκια ε ??? :tongue:}

χαχαχαχα! Σας έχω φακελώσει όλες!!!! Κάτι σαν την Γενική Γραμματεία Πληροφοριών είμαι!!!! :tongue::tongue::tongue:

***Περιστέρω μου όντως πώς θυμάσαι και την ημερομηνία βρε θηρίο ! Συμφωνώ με την Ντίντι μας.. ελπίζω αυτή η κολώνια να κρατήσει πολλά ακόμη χρόνια !

Μαρή, δεν έχεις δει πως κάτω απο τα ονόματά μας γράφει και ημερομηνία εγγραφής???? Υποθέτω πως από εκεί είδε η Περιστέρω μας την ημερομηνία και έσβησε χτες κεράκια!!!!

Στα δικά μας νέα τώρα : χθες, δεν μπήκα γιατί ήμανε αδειούχα... φτιάχτηκα λίγο (έως πολύ) και, κυρίως, μάζεψα δυνάμεις - ξεκουράστηκα-άλλαξα παραστάσεις !

Κούκλα είσαι! Φτου φτού!!!!

Επίσης, μου την βίδωσε κι έγινα κοκκινο-μάλλα !!! Λίγο φρίκυ είναι ΟΚ αλλά το συνηθίζεις όσο το κοιτάς στον καθρέφτη !!!

Μην την ακούτε! Θα σας πω όταν την δω από κοντα!!!!

Από σήμερα το βράδυ ξεκινώ μαγειρικές !!!

Το ψαράκι μας τελείωσε, οπότε λέω να φάμε κάτι σε κοτοπουλάκι αλλά μάλλον σε σνίτσελ που θα το ψήσω και σαλατούλα και καλά είμαστε....

Καλό κουράγιο με τις ετοιμασίες. Αν θες βοήθεια το λες και πετάγομαι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Φεφίκο έχετε επέτειο σήμερα με τον Φέφο ή κάνω λάθος? Να τα χιλιάσετε κοριτσάρα μου! Να είστε πάντα αγαπημένοι!

Αχ, Φεφάκι έχετε επέτειο; Να ζήσετε και να τα εκατοστήσετε τα χρόνια που θα είσαστε μαζί.

Εβιρι τι λένε για την Ελλάδα μετά τα νευράκια που τους κάναμε;

Δεν ξέρω Ελένη μου. Δεν έχω μάθει από πουθενά.

Εμείς αύριο, μαζί με τα γενέθλια του πιτσιρίκου, έχουμε και επέτειο γνωριμίας.

Εγώ για να μην το ξεχάσω θα σου ευχηθώ σήμερα, να τα χιλιάσει ο μικρούλης, να τον καμαρώνετε πάντα και να ζήσετε κι εσείς το ζευγάρι.

Κι επειδή τα γενέθλια θα τα κάνουμε το Σάββατο, λέω να πάρω τους άντρες μου αύριο και να πάμε βολτούλα να γιορτάσουμε τα πρώτα γενέθλια του μικρού μας, που πέρισι ήταν δώρο επετείου...

(κατάλαβε καμιά τι έγραψα; γιατί μόλις το ξαναδιάβασα μπερδεύτηκα...)

Ναι καλέ, αφού στις 19/10 γεννήθηκε ο μικρός και ταυτόχρονα έχετε και επέτειο γνωριμίας, είναι σαν να τον έκανες δώρο στον άντρα σου (και εκείνος σε σένα).

θα δείξει, δεν ξέρω κατά πόσο θα επιτύχει το εγχείρημα ...:cool:

Και μόνο ότι θα υπάρχει ένας άνθρωπος ειδικά για τα παιδιά, θα κάνει το πάρτυ επιτυχημένο και θα τα καταφέρει κι ο ίδιος, γιατί σε τέτοιες ηλικίες τον ακούνε τα παιδιά. Επίσης, θα αφήσει κι εσένα να σερβίρεις και να κάνεις παρέα με τον κόσμο με την ησυχία σου.

Επίσης, μου την βίδωσε κι έγινα κοκκινο-μάλλα !!!

Με 'γεια σου Μεταξία.

Μαρή, δεν έχεις δει πως κάτω απο τα ονόματά μας γράφει και ημερομηνία εγγραφής???? Υποθέτω πως από εκεί είδε η Περιστέρω μας την ημερομηνία και έσβησε χτες κεράκια!!!!

Αγγελική μου, η ημερομηνία αυτή είναι ημερομηνία εγγραφής στο φόρουμ, όχι στο κάθε θέμα ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...