Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλώς την Έλεν !!!! Μας λείψατε μανδάμ !

Ντιντάκο, καλημέρα !

Εμείς σήμερα θα φάμε χόρτα βραστά με ψαράκι ψητό στην λαδόκολλα ... κι επειδή το ψάρι είναι... ψαρούκλα (από μέγεθος) θα μας μείνει και γι αύριο !

Να ρωτήσω μια βλακεία ????? Μπορώ να φτιάξω την σπανακοτυρόπιτα πχ από την Παρασκευή και να την ψήσω το Σάββατο ????

Σας παραθέτω λίγο το μενού (ο Θεός να το κάνει) - χρειάζομαι βοήθεια πώς να τα κάνω με τί σειρά εκεί έχει κολλήσει ο εγκέφαλός μου... {σημ.: τα τυρο-τέτοια ψήνονται στον φούρνο δεν θα τα κάνω τηγανητά κι σ' αυτό που σας έβαλα, έχω ξεχάσει να γράψω, εννοείται, τις πατατούλες baby στρογγυλές που θα τις ψήσω σε αυτή την φριτέζα με την μια κουταλιά λάδι για τα πιτσιρίκια} α! η ρούλα μας θα μου στείλει (παραγγελιά) κάτι ωραία που φτιάχνει σαν κρουασανάκια στην όψη με γέμιση τυριού, τηγανητά όμως, και είναι... σούπερ !

ΣΑΛΑΤΕΣ

Μακαρονάκι κοφτό σαλάτα

Σαλάτα Πράσινη ανάμικτη με σως

Σαλάτα Σουβλάκι (παιδική) ντοματίνι-αγγουράκι-κασέρι σε κύβους

Πίτες

Σπανακοτυρόπιτα

Κυρίως

Τυροκεφτεδάκια με Ανθότυρο

Κεφτέδες κλασικοί

Μπόμπα με γέμιση ελιάς

Σουδάκια με τόνο

Κρουασανάκια τυρί γαλοπούλα ντομάτα μαγιονέζα

Μπριοσάκια φιλέτο κοτόπουλο, σιζαρς σως

Μπουτάκια με κινέζικη σάλτσα καραμελωμένα

Αλμυρό Ρολό Κοτόπουλο

Μίνι χοτ-ντογκ

ΓΛΥΚΑ

η Τούρτα μας

Σοκολατένιες τραγανές μαρέγκες -Αργυρώ-

Καραμελωμένα Μήλα

γεια σου καντυ μου!

τις σαλατες μπορεις να τις κανεις απο την προηγουμενη μερα αλλα τη σος θα την βαλεις τελευταια στιγμη

εννοειται μπορεις να ετοιμασεις απο την προηγουμενη μερα τη σπανακοπιτα , τυροκεφτεδακια και κεφτεδαξκια απο την προηγουμενη μερα και να τα ψησεις-τηγανισεις την επομενη!επισης την μπομπα και τα σουδακια απο την προηγουμενη

ολα τα υπολοιπα (κρουασανάκια τυρί γαλοπούλα ντομάτα μαγιονέζα,Μπριοσάκια φιλέτο κοτόπουλο, σιζαρς σως,Μπουτάκια με κινέζικη σάλτσα καραμελωμένα , Αλμυρό, Ρολό Κοτόπουλο, Μίνι χοτ-ντογκ)καλυτερα να τα κανεις την ιδια μερα

τα γλυκα τωρα δεν εχω ιδεα... δεν εχω φτιαξει ουτε μαρεγκες ουτε καραμελωμενα μηλα:rolleyes:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ντιντι τις φακές να τις τρως με γαύρο. Μόνο τότε συγκρατούν και απορροφούν σωστά το σίδηρο. Μου το είχε πει ο γυναικολόγος αυτό.

Αγγελικούλα τι κάνει η κοράκλα σου; Πως τα πάει;

πως εισαι ελενη με την πιεση???

μπας και τρως γαυρους(= αλμυρο) και ανεβαινει???:P

τελικα δεν εφαγα τριτη μερα φακες

να φανε και τπτ οι γατες των σκουπιδιων οι κακομοιρες:rolleyes:

εφτιαξα νουντλς για εμενα και τελικα η πεθερα δεν εκανε παστιτσιο τηγανισε σπεσιαλ κοτοπουλο για τον κανακαρη της κι εμενα μου εδωσε ψαροσουπα που εφτιαξε και ψαρακι και τα φυλλαξα να τα φαω αυριο γιατι περασα απο το σπιτι της και ειχε ψησει λουκανοπιτακια και τυροπιτακια και τα εφαγα και τωρα εχω καουρες(οχι που δεν θα ειχα ετσι κι αλλιως! καθε βραδυ εχω...)

ζητουσες ειμοτικον που να στελνει φιλακια σου παραθετω μερικα πατα οποιο σου αρεσει και θα σε βγαλει στο σαιτ που τα εχει

669332wq98chfu8j.gif 948521dz52i3dqyw.gif 1533433wpo8a6ua3y.gif 368959bc81nd29tx.gif


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο περιστεράκι μας το έχω πάθει κι εγώ και μόνο που δεν έσπασα τον υπολογιστή εκείνη την ώρα!!!:rolleyes:

το μονο που θ γραψω απο οσα ειχα γραψει ειναι:

εβιρυ μια φορα ειχα αναφερει οτι θα γραψω πως κολλαμε τοξοπλασμα και το αμελησα

χθες ειπα να το ψαξω λιγο εκτενεστερα μιας και εχουμε τα κουταβια τωρα

οποτε βρηκα ακριβως τα ιδια πραγματα που θα ελεγα(με πιο πολλες λεπτομεριες ομως) και θα σας τα παραθεσω σε ειδικο μηνυμα

θα το διαβάσω με μεγάλο ενδιαφέρον!

φιλια πολλα

δεν ξερω τι να φαω...

ο ντεξτερ θελει παστιτσιο που θα κανει η μαμακα του και εγω λεω να μην μαγειρεψω και να φαω τριτη μερα φακες... λετε να εχουν χαλασει απο την κυριακη που τις μαγειρεψα και τις εχω στη συντηρηση???

δεν νομίζω να έχουν πάθει κάτι.

τπτ δεν επαθαν οι φακες αλλα προτιμησα τα νουντλς:D

οσο για τις γατες αυτο που εστειλα δεν αναλυει πως το κολλανε οι γατες γραφει πως το μεταφερουν

1 γατα για να κομλλησει τοξοπλασμα πρεπει να φαει ποντικο που εχει το τοξοπλασμα

οπως διαβασατε ο ιος του τοξοπλασματος μενει στον οργανισμο της γατας για περιπου 1 μηνα

οπου εκολαπτεται και το αποβαλει με τα κοπρανα της (το ειπα κοσμια:rolleyes:) αλλα και παλι ο ιος αυτος δεν μπορεις να τον κολλησεις αν δεν περασουν 2 μερες αφου χ..σει η γατα(δεν το ειπα κοσμια) και φυσικα φυσικα πρεπει μετα να φας και τα σκ@τα της γατας(το παραχεσα:cool:)

αλλα να σας πω και κατι, τοσος ντορος για το τοξοπλασμα γινεται πιο πολυ στην ελλαδα

στο εξωτερικο δεν σε βαζουν ουτε καν την εξεταση να κανεις νομιζω


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν τα σουδάκια τα φτιάξεις μόνη σου, φτιάξε και ψήσε τη ζύμη τους από την προηγούμενη μέρα. Βάλ' τα σε ένα σακουλάκι και την επόμενη φτιάξε τη γέμιση τους.

Ψήσε πρώτα τις μαρέγκες για να μην καίει πολύ ο φούρνος από τα άλλα φαγητά. (κι αυτές νομίζω γίνονται από την προηγούμενη μέρα)

Βάλε στο φούρνο τη σπανακόπιτα.

Φτιάξε τη ζύμη για τα κρουασανάκια, ψήστα αφού βγάλεις τη σπανακόπιτα. Ψήσε και τα μπριος (εκτός αν πάρεις τη ζύμη τους έτοιμη).

Ψήσε τα μπουτάκια κοτόπουλου και το ρολό κοτόπουλου αν χωράνε τα δύο ταψάκι μαζί. Αλλιώς βάλε το πιο στεγνό από τα δύο σε ανοιχτή λαδόκολλα, αντί για ταψί και το άλλο στο σκεύος που χρειάζεται.

Βάλε τα καραμελωμένα μήλα.

Τα τυροκεφτεδάκια και οι κεφτέδες δε χρειάζεται να είναι ζεστά άρα μπορείς να τηγανίσεις το πρωί, ταυτόχρονα με το φούρνο που θα έχει κάποιο φαγητό μέσα.

Φτιάξε τα χοτ-ντογκ και τη μπόμπα.

Τηγάνισε τις πατατούλες.

Βράσε τα μακαρόνια της σαλάτας και την αποτελειώνεις όταν βράσουν.

Φτιάξε πρώτα τη σαλάτα με τα σουβλάκια.

Την πράσινη σαλάτα την κόβεις τελευταία και όσο πιο κοντά στην ώρα προσέλευσης των παιδιών γίνεται.

πω πω εβιρυ μου οργανωτικοτατη!!:shock:

απο εδω και περα εσενα θα ρωτα ω με ποια σειρα να τα φτιαχνω ολα οταν εχω τραπεζι

εισαι απιστευτη! σου βγαζω το καπελο!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπούλες μου!!!

Σήμερα είναι μια ξεχωριστή μέρα για μένα γιατί κλείνει ένας χρόνος από τότε που μπήκα στην όμορφη παρέα σας!!!

Δεν θα ξεχάσω ποτέ πόσο ζεστά με υποδεχθήκατε οι παλιές και πόσες όμορφες γνωριμίες έκανα

Σας ευχαριστώ γι αυτήν την υπέροχη χρονιά μαζί σας

Σας αγαπώ πάρα μα πάρα πολύ...

Είστε η παρεούλα μου!

Στο θέμα μας τωρα...

Σήμερα θα φτιαξω μπιφτεκια με πατατες στον φούρνο.Εχω 4 μπιφτεκια στην καταψυξη,πλασμενα από άλλη φορά,αλλά επειδή στάνταρ δε φτάνουν,θα φτιάξω και μια μακαρονάδα με σάλτσα μελιτζανας.

Σας φιλώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μαγειροπούλες μου!!!

Σήμερα είναι μια ξεχωριστή μέρα για μένα γιατί κλείνει ένας χρόνος από τότε που μπήκα στην όμορφη παρέα σας!!!

Δεν θα ξεχάσω ποτέ πόσο ζεστά με υποδεχθήκατε οι παλιές και πόσες όμορφες γνωριμίες έκανα

Σας ευχαριστώ γι αυτήν την υπέροχη χρονιά μαζί σας

Σας αγαπώ πάρα μα πάρα πολύ...

Είστε η παρεούλα μου!

Στο θέμα μας τωρα...

Σήμερα θα φτιαξω μπιφτεκια με πατατες στον φούρνο.Εχω 4 μπιφτεκια στην καταψυξη,πλασμενα από άλλη φορά,αλλά επειδή στάνταρ δε φτάνουν,θα φτιάξω και μια μακαρονάδα με σάλτσα μελιτζανας.

Σας φιλώ!!!

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι αυτο σηκωνει σχολιο κ απο εμενα που δεν γραφω πλεον στο μαγειροκαφε!!!να σε χαιρομαστε περιστερω,σ'αγαπαμε κ εμεις :)!!!

Εβιρι κ Ζωπυρον σας στελνω πολλα πολλα φιλακια,μου εχετε λειψει!!!!που κ που μαθαινω τα νεα σας!!!!!!

με τις αλλες αγαπημενες μου ευτυχως μιλαμε κ στο φατσα μπουκ:D!!!!

κ για να ειμαι κ στο κλιμα του καφε σημερα τρωμε κοτοπουλο ψητο με ρυζακι!!!

φιλακια πολλαααααααααα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας όμορφες!!!

Βρήκα λίγο ελεύθερο χρόνο και μπήκα να διαβάσω τα νεά σας.

Σήμερα τρώμε μελιτζάνες ιμάμ στον φούρνο.

Καταρχήν Περιστεράκι μου είδες πότε πέρασε ένας χρόνος? Και δική μας χαρά είναι που σε γνωρίσαμε γιατί είσαι μία εξαιρετική μανούλα και πολύ καλό παίδί! Έτσι δεν έιναι κορίτσια???

Αφροδιτούλα συγχαρητήρια για την άτυπη, όπως κατάλαβα, προαγωγή σου! Όσο για τους ανταγωνιστές, να σου φάνε τον μώλο!!!!

και μπράβο σας για την πιπίλα εννοείται!!

Εβιράκι είσαι χείμαρος ιδεών!!! Άξια αρχηγός μας!!!

ντίντι πολύ ωραία τα εμότικονς με τα φιλάκια!

Αννούλα έχω καιρό να μπω φέις και να μάθω νέα σας. Χαίρομαι που είσαι καλά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Bonjour!!!!!

Τι κάνουν τα ομορφοκόριτσα;;;

Σήμερα έχουμε μάζωξη στο σχολειάκι μας! Ελπίζω να ακούσω καλά λόγια για την κοράκλα!:tongue:

Τώρα στο θέμα μας.... Τρώμε γεμιστά σήμερα, και έγιναν μουρλια!!!!

Σήμερα είναι μια ξεχωριστή μέρα για μένα γιατί κλείνει ένας χρόνος από τότε που μπήκα στην όμορφη παρέα σας!!!

Δεν θα ξεχάσω ποτέ πόσο ζεστά με υποδεχθήκατε οι παλιές και πόσες όμορφες γνωριμίες έκανα

Σας ευχαριστώ γι αυτήν την υπέροχη χρονιά μαζί σας

Σας αγαπώ πάρα μα πάρα πολύ...

Είστε η παρεούλα μου!

Πέρασε κιόλας ένας χρόνος περιστέρω;;;:shock:

Εμείς σ'ευχαριστούμε για την όμορφη παρεούλα σου γιατί είσαι παιδί μάλαμα!!!;)

πως εισαι ελενη με την πιεση???

μπας και τρως γαυρους(= αλμυρο) και ανεβαινει???:P

Μπαααα....Παλιές καλές εποχές αυτά ντιντι μου!!!:cry::cry:

Καλά είμαι προς το παρόν,αλλά περιμένω την εξέλιξη με την κοκκινομούρα.. Εκεί θα δείξει.

Ξεκίνησα και ομοιοπαθητική κι ελπίζω να βοηθήσει!

Σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχ didi πολύ γέλασα με το τοξόπλασμα!!! γλαφυρότατη περιγραφή, ακομα γελάω...

Περιστέρι χρόνια πολλά για το 1 έτος :)

Φέφη με έχεις καταστρέψει. Έφτιαξα την πορτοκαλόπιτα και τσάκισα και μια κομματάρα!!!

Δεν ξέρω πως είναι η original συνταγή, μου άρεσε αυτό που έφτιαξα πάντως. Έκανα μία πιο απλή από της Αργυρώς, περίπου σαν αυτή που έγραψε΄η Έβιρι. Μόνο το σιρόπι μου φάνηκε πολύ (έβαλα πολύ λιγότερο) κι επίσης δεν μου έγινε πολύ "σφιχτό", αλλά δεν πειράζει, γευστικά είναι οκ!

Έβιρι πάω (? λόγω απεργιών) Βέλγιο.

Σήμερα κάτι σε ψάρι τρώμε, οπότε θα πρέπει να μαγειρέψω εγώ για τον παιδικό της μικρής για αύριο. α! τρώμε και πορτοκαλόπιτα!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα σε όλες!

από όσα θυμάμαι...μπράβο αφροδιτούλα για τις δουλίτσες κ όσα προλαβαίνεις.

μπράβο στην κάντυ μας που θα τα προλάβει όλα!

εβίρι, τελικά ρώτησα την αδερφή μου κ τη συνταγή της πορτοκαλόπιτας την έχει κάνει κ με τις δύο εκδοχές κ της αργυρώς κ της βέφας. προτιμάει της βέφας. κ εγώ προτιμώ της αδερφής μου! έτοιμη δηλαδή!

χθες πήγαμε παιδιατρο. ιογενή στοματίτιδα. δέκατα. στοματικό τζελ κ από χθες βράδυ που ξεκίνησε ξηρός βήχας, μάσκα!

έκανα ποπ κορν κ τα τσακίσαμε!

μόλις κοιμήθηκε το σπλάχνο, φάγαμε καραμέλ, φουντουκέν ταμερέν!

στις 3.30 το σπλάχνο είχε 37.7 κ τρελή όρεξη για πάρλα!!!!!!!!!πήρε το ντεπονάκι της, ήπιε κ γάλα, πρωτοφανές να μαλακώσει ο λαιμός που δεν την άφηνε από το βήχα!

την άλλαξα 3 φορές από ιδρώτα! μούσκεψε το στρώμα!

σέρνομαι, πονάω στην κοιλιά μου, από άγχος δουλειάς, νυστάζω κ πεινάω. θέλω μια κουβέρτα κ να κοιμηθώ ήσυχα!

τζίγκα μπελ τζίγκα μπελ! το τραγουδάμε από τώρα!!!!!!!

θέλω να σχολάσω............

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα όμορφα κορίτσια.

Σήμερα θα φάμε παντζάρια, χόρτα, σκορδαλιά, μανιτάρια πλευρώτους στο φούρνο και πουρέ για τη μικρή Εβιρούλα.

απο εδω και περα εσενα θα ρωτα ω με ποια σειρα να τα φτιαχνω ολα οταν εχω τραπεζι

:D:D:D:D:D:D:D:D:D Όποτε με χρειαστείς εδώ είμαι.

Σήμερα είναι μια ξεχωριστή μέρα για μένα γιατί κλείνει ένας χρόνος από τότε που μπήκα στην όμορφη παρέα σας!!!

Τι όμορφη σκέψη.

Σας ευχαριστώ γι αυτήν την υπέροχη χρονιά μαζί σας

Σας αγαπώ πάρα μα πάρα πολύ...

Είστε η παρεούλα μου!

Κι εμείς οφείλουμε να σ' ευχαριστήσουμε για την δική σου ξεχωριστή συντροφιά και για όσα μας έδωσες μέσα από τις αναρτήσεις σου. Να σου πούμε ότι κι εμείς σ' αγαπάμε.

Εβιρι κ Ζωπυρον σας στελνω πολλα πολλα φιλακια,μου εχετε λειψει!!!!που κ που μαθαινω τα νεα σας!!!!!!

Γεια σου Αννούλα μας. Εγώ, δεν ξέρω γιατί, αλλά σε αισθάνομαι σαν να είσαι μαζί μας όσο καιρό δε γράφεις στο μαγειροκαφέ. Δηλαδή, μοιάζει ότι είσαι κάθε μέρα εδώ κι ας μη μπαίνεις συχνά.

Φιλάκια στα πατουσάκια του μωρού και στα δικά σου μαγουλάκια.

Και δική μας χαρά είναι που σε γνωρίσαμε γιατί είσαι μία εξαιρετική μανούλα και πολύ καλό παίδί! Έτσι δεν έιναι κορίτσια???

Συμφωνώ κι επαυξάνω.

Εβιράκι είσαι χείμαρος ιδεών!!! Άξια αρχηγός μας!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ξεκίνησα και ομοιοπαθητική κι ελπίζω να βοηθήσει!

Σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

Μακάρι βρε Ελενίτσα να βρεις γιατρειά. Αυτό που πρέπει να κάνεις τώρα, είναι να σκέφτεσαι κάθε φορά που θα παίρνεις ομοιοπαθητικά φάρμακα, ότι το βράδυ ή αύριο θα είσαι πολύ καλύτερα και να το πιστεύεις όταν το λες. Πρέπει να επιβάλλεις στον εαυτό σου με το μυαλό σου, ότι δε θα ξαναέχεις άλλη ενόχληση από την πίεση. Ακριβώς όπως ζητούσε ο Χριστός από τους ασθενείς που θεράπευε να πιστέψουν ότι θα γίνουν καλά.

Αχ didi πολύ γέλασα με το τοξόπλασμα!!! γλαφυρότατη περιγραφή, ακομα γελάω...

Κι εγώ γέλασα πολύ και ξέχασα να της το πω.

Μόνο το σιρόπι μου φάνηκε πολύ (έβαλα πολύ λιγότερο) κι επίσης δεν μου έγινε πολύ "σφιχτό", αλλά δεν πειράζει, γευστικά είναι οκ!

Μήπως ήθελε κι άλλο ψήσιμο; Εγώ το αφήνω στο φούρνο μέχρι η επιφάνεια να γίνει καφετί.

Έβιρι πάω (? λόγω απεργιών) Βέλγιο.

Ααααα πολύ ωραία. Δεν έχω πάει αλλά έχω ακούσει ότι είναι πολύ ωραία. Καλό ταξίδι εύχομαι για να μην το ξεχάσω.

τρώμε και πορτοκαλόπιτα!!!!!

Τι, και θα τη φάτε όλη; :shock::shock::shock::shock: Όχι μη, μηηηηηηη.

εβίρι, τελικά ρώτησα την αδερφή μου κ τη συνταγή της πορτοκαλόπιτας την έχει κάνει κ με τις δύο εκδοχές κ της αργυρώς κ της βέφας. προτιμάει της βέφας. κ εγώ προτιμώ της αδερφής μου! έτοιμη δηλαδή!

χαχαχαχαχαχαχα

χθες πήγαμε παιδιατρο. ιογενή στοματίτιδα. δέκατα.

Άιντεεεε, βρε παιδί μου οι ιώσεις σε σας έγιναν συγκάτοικοι. Περαστικά στη μικρούλα όσο πιο γρήγορα γίνεται.

μόλις κοιμήθηκε το σπλάχνο, φάγαμε καραμέλ, φουντουκέν ταμερέν!

χαχαχαχαχα

στις 3.30 το σπλάχνο είχε 37.7 κ τρελή όρεξη για πάρλα!!!!!!!!!πήρε το ντεπονάκι της, ήπιε κ γάλα, πρωτοφανές να μαλακώσει ο λαιμός που δεν την άφηνε από το βήχα!

Ξέρεις τι; Όταν έχει βήχα μην της δίνεις αρμυρά όπως το ποπκορν, τα πατατάκια κλπ, γιατί αυτά φέρνουν περισσότερο βήχα.

Πλάκα, πλάκα Φεφάκι στα Τζάμπο που πήγαμε χτες έχουν ξεκινήσει να στήνουν τα Χριστουγεννιάτικα!

περαστικά στο Ρυπάκι!

Φέτος εδώ είδα από την 3η εβδομάδα του Σεπτεμβρίου σε πολλά μαγαζιά προσφορές από περσινά κομμάτια χριστουγεννιάτικων ειδών, εδώ και αρκετό καιρό έχουν βάλει στολίδια και στις βιτρίνες.

Πέρσι δεν είχα μπει σε τόσα μαγαζιά από το Σεπτέμβριο, επειδή το μέλημά μας ήταν άλλες εξωτερικές δουλειές και τα σχολεία κλπ. γι' αυτό δεν είχα δει.

Link to comment
Share on other sites

ένας χρόνος με το περιστεράκι; για πάντα μαζί μπουμπουκάκι μου!

αγγελικούλα κ εγώ μήκα στο μουντ! ω έλατο!

εβίρι μου, κ εγώ πουρέ θα ήθελα από όσα είπες κ μανιτάρια βεβαίως βεβαίως!

το μικρό μου είναι ευαίσθητο!

Έλεν, μια είναι η θεραπεία! ακόμα ένα πιτσιρίκι!

καλλιοπάκι καλό ταξίδι! δεν φταίω εγώ, η αδερφή μου φταίει κ ο φέφος που μου είπε ότι μου πήρε μεγαλύτερη συσκευασία μερέντας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ομορφιες μου, τι κανετε???για μενα ειναι σημερα μια απτις μερες που δεν θελω να κανω τιποτα, να μιλησω με κανεναν. ανταυτου ειμαι στη δουλεια και πηζωωω!!!δεν υπαρχει καποιος λογος απλα ξυπνησα με bad mood!!!αγγελικη μου αυτο δεν ειναι προαγωγη , χωσιμο εγω το λεω!!!οσο λιγοστευουμε, αυξανονται και οι υποχρεωσεις του καθενος. και οταν βλεπουν οτι καποιος ενδιφερεται και ασχολειται, τοτε του φορτωνουν πιο πολλα τελικα!!!εκει εχω καταληξει!!τελος παντων, κατα ταλλα ησυχια. φεφακο περαστικα στο αστερακι σου. περιστερακι , πως περναει ο καιρος. και εμεις σε αγαπαμε και σευχαριστουμε για τις ωραιες αλλα και τις δυσκολες στιγμες που μοιραστηκαμε!!!τι κριμα να μην ημασταν ολες στο ιδιο μερος!!!χαμος θα γινοταν!!!το φανταζεστε???να οριστε και μονο με τη σκεψη χαμογελαω...καλλιοπακι στειλε βρε και ενα κομματι απο εδω-θελω να χασω και κιλα τρομαρα μου!!!εβυρι το φαι σου ειναι συνδυασμος που αρεσει στον αντρα μου. εμεις σημερα τρωμε αρακα.και θα ψησω και 2-3 μπιφτεκια, γιατι κατα τον αντρουλη σκερτος αρακας δεν ειναι κανονικο φαι!!!ντιντι εισαι χαρα θεου, φτου σου κουκλα μου!!!ελενακι μακαρι να βρεις γατρεια και να μην ταλαιπωρηθεις αλλο. θελω να σχολασω .....τωραααα!!!!εχω σιδερο για το βραδυ και θελω να βαλω και σκουπα. και να μαγειρεψω αλλα και να μην στερηθω και το αγαπακι μου!!!ειδομεν...μακια σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...