Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

2692152nrnfnpsso6.gif

καλημερα και καλη εβδομαδα!!!

εβιρι στειλε ενα κομματι κι απο εδω απο την σοκολατοπιτα!!!!!

με εβαλες σε πειρασμο θελω να το φτιαξω κι εγω!!! αλλα αντι για γαλα και ζαχαρη λεω να βαλω ζαχαρουχο!!

αχ τι μου εκανες!!

να σου πω το φυλλο τι φυλλο ηταν?

αγγελικουλα κι εγω ευχομαι τα κουταβακια να βρουνε σπιτακι!

το δυσκολο ειναι οτι τα 2 ειναι μαυρα

η λευκη θα δωθει πιστευω ευκολα!

φεφικο βαρυ φαγητο!! αλλα με το κυμινο απο την πολη πρεπει να εγιναν χαρμα!!!

η μαμα μου τα φτιαχνει ετσι

η πεθερα μου τα κανει ανοστα, μαλλον δεν βαζει ουτε κυμινο απο την πολη ουτε κυμινο απο τη ροδο:D:p:tongue::D:p:tongue:

μαριτακι δεν εχω καποια ιδεα πιο γρηγρη απο τον αρακα της φεφης...

εμεις σημερα τρωμε παλι φακες!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

όλη η μαγκιά στα σουτζουκάκια είναι στο κύμινο κ στο σκόρδο!

μόνο που σε αυτή τη συνταγή έγραφε ένα μυστικό!

το νεράκι! έτσι γίνονται πιο αφράτα!

εγώ για να μην τα κάνω ακόμα πιο βαριά σε ταψί ή σε τηγάνι τα έψησα στη σχάρα! ξεπατώθηκα στη λάντζα μετά!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι όμορφες!

Σήμερα τρώμε μπιφτέκια στον φούρνο με πατάτες.

Ο μικρός πήγε σχολείο σήμερα με λίγη γκρίνια γιατί τον είχε τσιμπήσει ένα κουνούπι σε τρία σημεία στο ένα χέρι και σε δύο στο άλλο. Τον τάραξε στην φαγούρα τον κακομοιρούλη! Του δώσαμε atarax να ηρεμήσει γιατί η fenistil δεν του έκανε τίποτα!

Φεφάκι ούτε κι εγώ θέλω να σκέφτομαι ότι θα δουλεύουμε Σάββατα:mad:

Δεν θα ζω για να δουλεύω αλλά δουλεύω για να ζήσω. Πιστεύω πως δεν θα φτάσουμε σε αυτό το σημείο.

Ωραία τα σουτζουκάκια!

Μαρίτα πιστεύω πως η Έβιρι σε έχει καλύψει πλήρως για τι να μαγειρέψεις!

Έβιρι ελπίζω να μην χειροτερέψουν τόσο τα πράγματα ώστε να σκεφτόμαστε να φύγουμε μετανάστες:?

Ντίντι εμένα μου αρέσουν και τα μαύρα σκυλάκια! Αν είχα αυλή σίγουρα θα είχα ένα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αν πάντως εφαρμοστεί το 6ήμερο δεν θα καθίσω να με πατήσουν άλλο. γιατί δεν θα μας αφήνουν στο 6ωρο να φεύγουμε.

θα την κάνουμε για άλλη χώρα, όπου οι εργαζόμενοι δεν είναι σκλάβοι!

ήδη με το πενθήμερο κ τις παραπανίσιες ώρες που τυχαία δουλεύουμε, με τις μειώσεις στο μισθό, με την ακρίβεια στα ύψη, με την τρομοκρατία από εργοδοσία, από παντού, με την απειλή της απόλυσης, με τα φορολογικά μέτρα να μας έχουν κόψει κάθε ελπίδα για το μέλλον...λίγο ακόμα κ θα την κάνουμε!

δεν παλέυεται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω καλυφθεί πλήρως!Μάλλον για αυγά με ντοματούλα με βλέπω..ευχαριστώ για τις ιδέες!:D

Είναι τραγική η κατάσταση στη χώρα μας, τι να λέμε τώρα;έχω φτασει σε σημείο να χαίρομαι που είμαι άνεργη, γιατί δε θα άντεχα το άγχος της απόλυσης ή του κοψίματος κλπ κλπ....τουλάχιστον τώρα συνηθίσαμε στη φτώχεια μας:(

Μακάρι να μπορούσα να φύγω Εβιρι αλλά δύσκολο....το θέλω τόσο πολύ αλλά ο άντρας μου δε πείθεται εύκολα, και σκέφτομαι και τους γονείς μου..η αδερφή μου έχει ξενιτευτεί ήδη εδώ και 2 χρόνια, πως να τους αφήσω και εγώ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κ καλη βδομαδα μαγειροκοριτσα τι κανετε?

Εγω απο την Παρασκευ το βραδυ ειμαι με 39 πυρετο ανα 3 ωρες χαλια.Συν πονολαιμος,πονοκεφαλος κ μυικοι πονοι ...ΣΗμερα λιγο καλυτερα με δεκατα 37,8 αλλα δυστυχως ηρθα γραφειο.

Οσο για φαγητο το Σαββατο εκανα ψαροσουπα με πεσκανδριτσα κ χτες κατσικακι γιουβετσι με κριθαρακι.Μας εφερε κ η μαμα μου σπανακοπιτα με δικο της φυλλο σουπερ.Εγω βεβαια δεν εχω καθολου ορεξη για φαγητο ...καλυτερα μπας κ φυγει κ κανα κιλο που δεν το βλεπω.Για μενα εκανα για σημερα λιγο σουπιτσα φιδε.

Βρε συ Φεφακι τι ωραιο φαγητο εχεις !!!

Ευκολο φαγακι ειναι κ οι φακες!! Αν κ ο αρακας ειναι πιο ωραιος!!

Εβιρι χειμαρος ιδεων εισαι !!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια φθινοπωρινά!!! αααχ, την έχω καταβρεί!

Έχω πολύ δουλειά, οπότε γεια και αντίο!!!

Σημείωση: σήμερα τρώμε χθεσινό κοτόπουλο. Για αύριο έψαχνα λαδερο, λιγουρεύτηκα πατατούλα γιαχνί με λουκάνικο που γράψαμε, αλλά φοβάμαι ότι δεν θα το φάει η μικρή στο σχολείο, οπότε για αρακά μας βλέπω.

Έβιρι ή όποια μπορεί: τα κολοκυθάκια τα γεμιστα που έγραψες για την καταρόλα γίνονται και στο φουρνο εξίσου γρήγορα?

γειιαιιαιαιαιααααααα

Link to comment
Share on other sites

καλλιοπάκι θα την καταέβρισκα αν ήμουν σπίτι!

τζένη, κατσικάκι κ σπανακοπιτούλα μανούλας θέλω. περαστικά σου κ γρήγορα!

μαρίτα, κουράγιο. σας εύχομαι τα καλύτερα σύντομα!

ρε κορίτσια, πριν λίγο μίλησα με την αδερφή μου. είχε γιαχνί με λουκάνικα. έχει κ πορτοκαλόπιτα κ έφτιαξε μόλις κ πεϊνιρλάκια βέφας. δηλαδή είμαι πολύ γουρούνα που της είπα να μου στείλει με τον γαμπρό μου το απόγευμα να φάω απ' όλα λίγο; αμαρτία να πεινάω κ να έχει τόσα η αδερφή μου!

πεινάω ασύστολα! γουργουρίζει το στομάχι μου! κ είναι νωρίς να φάω μεσημεριανό...:oops:;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια, καλησπέρα πρεπει να πω αλλά μου αρέσει καλύτερα το καλημέρα!!!

Σήμερα έκανα σπανακόρυζο. Πολύ μου αρέσει αυτό το φαγητό και πολύ εύκολο εκτος απο την ωρα κοψίματος-πλυσιματος του σπανακιού.

Σήμερα μου χτυπάει η νονά του άντρα μου μένουμε δίπλα ακριβώς και εμείς εχουμε βαφτήσει το΄εγγόνι της διπλή κουμπαριά. Λοιπόν μου χτυπάει να με ρωτήσει τι κάνω γιατί είχε μέρες να με δεί. Και με ρωτάει κιόλας αν θέλω να μου φέρει κάτι απο τη λαική. Πραγματικά κορίτσια ενθουσιάστηκα. Οταν άλλοι αδιαορούν τελείως ονόματα δεν λέμε οικογένειες δεν θίγουμε.

Για τα ρούχα που σας έλεγα χτες, μόνο ένα παντελόνι έχω σκοπό για την ώρα. Οι μπλούζες όλες μου χωράνε έχω και φουστανάκια χειμωνιάτικά. Αλλά με αυτό το καιρό δεν μπορώ να τα βάλω ακόμα.

Φιλάκια κοριτσάκια και ναι σήμερα είμαστε πεντανόστιμες μπανανούλες!!!


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλλιοπάκι θα την καταέβρισκα αν ήμουν σπίτι!

τζένη, κατσικάκι κ σπανακοπιτούλα μανούλας θέλω. περαστικά σου κ γρήγορα!

μαρίτα, κουράγιο. σας εύχομαι τα καλύτερα σύντομα!

ρε κορίτσια, πριν λίγο μίλησα με την αδερφή μου. είχε γιαχνί με λουκάνικα. έχει κ πορτοκαλόπιτα κ έφτιαξε μόλις κ πεϊνιρλάκια βέφας. δηλαδή είμαι πολύ γουρούνα που της είπα να μου στείλει με τον γαμπρό μου το απόγευμα να φάω απ' όλα λίγο; αμαρτία να πεινάω κ να έχει τόσα η αδερφή μου!

πεινάω ασύστολα! γουργουρίζει το στομάχι μου! κ είναι νωρίς να φάω μεσημεριανό...:oops:;)

Εδώ μου ανοιξες εμένα την όρεξη, φαντάσου εσύ που είναι και αδερφή σου και μπορείς να τα έχεις όλα αυτά!:D

Για πες συνταγή για πορτοκαλόπιτα; Μου αρέσει τρελά-αυτή που είναι σαν πεταμένα φύλλα μέσα, καταλαβαίνετε τι λέω ε;;:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κι από εμένα!

fefi, δεν είσαι καθόλου γαϊδούρα. Κι εγώ στη θέση σου το ίδιο θα έκανα.

Σήμερα τρώμε μπριζόλες με ρύζι στο φούρνο. Έκανα και μία κρεμούλα μήπως φάει ο μικρός το απόγευμα. Θα σταματήσω τις βρεφικές κρέμες, αλλά πειραματίζομαι πριν τελειώσει το κουτί που έχω στο σπίτι, για να έχω την εναλλακτική. Εχθές του έδωσα λίγο γιαούρτι, αλλά δεν το ήθελε. Του έβαλα φρούτα μέσα, αλλά πάλι δεν το ήθελε. Σήμερα θα δοκιμάσω να του βάλω λίγο μέλι μέσα μήπως και το φάει.

Είμαι σχεδόν άυπνη δύο βράδια. Με ξέκανε ο πιτσιρίκος μου. Ήθελε αγκαλιά και κρεβάτι μανούλας για να κοιμηθεί. Εκείνος κοιμόταν, κι εγώ πεταγόμουν σε κάθε κίνηση του. Κι έλεγα ότι δεν έχει μάθει να κοιμάται μαζί μας. Δεν έχω σκοπό να τον πιέσω αν θέλει να έρχεται κάποια στιγμή το βράδυ στο κρεβάτι μας, αλλά δεν ξέρω πώς θα το αντέξω. Μόλις αισθανθεί ότι μετακινήθηκα λίγο και δεν τον ακουμπάω, με ψάχνει και έρχεται και κουρνιάζει επάνω μου. Είμαι σαν ζόμπι...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια, καλησπέρα πρεπει να πω αλλά μου αρέσει καλύτερα το καλημέρα!!!

Σήμερα έκανα σπανακόρυζο. Πολύ μου αρέσει αυτό το φαγητό και πολύ εύκολο εκτος απο την ωρα κοψίματος-πλυσιματος του σπανακιού.

Σήμερα μου χτυπάει η νονά του άντρα μου μένουμε δίπλα ακριβώς και εμείς εχουμε βαφτήσει το΄εγγόνι της διπλή κουμπαριά. Λοιπόν μου χτυπάει να με ρωτήσει τι κάνω γιατί είχε μέρες να με δεί. Και με ρωτάει κιόλας αν θέλω να μου φέρει κάτι απο τη λαική. Πραγματικά κορίτσια ενθουσιάστηκα. Οταν άλλοι αδιαορούν τελείως ονόματα δεν λέμε οικογένειες δεν θίγουμε.

Για τα ρούχα που σας έλεγα χτες, μόνο ένα παντελόνι έχω σκοπό για την ώρα. Οι μπλούζες όλες μου χωράνε έχω και φουστανάκια χειμωνιάτικά. Αλλά με αυτό το καιρό δεν μπορώ να τα βάλω ακόμα.

Φιλάκια κοριτσάκια και ναι σήμερα είμαστε πεντανόστιμες μπανανούλες!!!

την είδαμε την μπανανούλα! γλυκουλίνα σαν τη μαμά!

μπράβο στη νονά!

ωραίο το σπανακόρυζο. εγώ δεν προλαβαίνω για φρέσκο σπανάκι. οπότε μαγειρεύω μπαρμπα στάθη.

Εδώ μου ανοιξες εμένα την όρεξη, φαντάσου εσύ που είναι και αδερφή σου και μπορείς να τα έχεις όλα αυτά!:D

Για πες συνταγή για πορτοκαλόπιτα; Μου αρέσει τρελά-αυτή που είναι σαν πεταμένα φύλλα μέσα, καταλαβαίνετε τι λέω ε;;:confused:

της αργυρώς.

η αδερφή μου μένει στην ίδια πόλη, αλλά μακριά. θα στείλει τον γαμπρό μου με αυτοκίνητο! αν ήμασταν δίπλα, στάνταρ δεν θα μαγείρευα!

όταν ήμασταν φοιτήτριες μαγείρευε εκείνη! σαν τη μαμά μας κ καλύτερα! κ ζύμωνε κιόλας!;) εγώ απολάμβανα! κ φαγητό κ καθαριότητα! ήμανε τεμπελα ήμανε!:oops:

Καλησπέρα κι από εμένα!

fefi, δεν είσαι καθόλου γαϊδούρα. Κι εγώ στη θέση σου το ίδιο θα έκανα.

Σήμερα τρώμε μπριζόλες με ρύζι στο φούρνο. Έκανα και μία κρεμούλα μήπως φάει ο μικρός το απόγευμα. Θα σταματήσω τις βρεφικές κρέμες, αλλά πειραματίζομαι πριν τελειώσει το κουτί που έχω στο σπίτι, για να έχω την εναλλακτική. Εχθές του έδωσα λίγο γιαούρτι, αλλά δεν το ήθελε. Του έβαλα φρούτα μέσα, αλλά πάλι δεν το ήθελε. Σήμερα θα δοκιμάσω να του βάλω λίγο μέλι μέσα μήπως και το φάει.

Είμαι σχεδόν άυπνη δύο βράδια. Με ξέκανε ο πιτσιρίκος μου. Ήθελε αγκαλιά και κρεβάτι μανούλας για να κοιμηθεί. Εκείνος κοιμόταν, κι εγώ πεταγόμουν σε κάθε κίνηση του. Κι έλεγα ότι δεν έχει μάθει να κοιμάται μαζί μας. Δεν έχω σκοπό να τον πιέσω αν θέλει να έρχεται κάποια στιγμή το βράδυ στο κρεβάτι μας, αλλά δεν ξέρω πώς θα το αντέξω. Μόλις αισθανθεί ότι μετακινήθηκα λίγο και δεν τον ακουμπάω, με ψάχνει και έρχεται και κουρνιάζει επάνω μου. Είμαι σαν ζόμπι...

ηλιαχτίδα μου κ η κόρη μου στο χρόνο που μας επέτρεψε παιδίατρος το μέλι, τότε έφαγε με όρεξη γιαούρτι. δοκίμασε μάρκες. οι πιο καλές είναι αυτές που έχουν πέτσα!

για τον ύπνο, κοιμόμαστε μαζί κ κάνω τον πιο γλυκό ύπνο. θέμα συνήθειας είναι.

Link to comment
Share on other sites

.... δεν έχω ρούχα. Με αυτό το καιρό και χωρίς να ξέρω πώς θα είναι το σώμα μου σε ένα μήνα δεν πήρα τπτ ακόμα.

Καλέ Κάγκλυ μας εδώ δεν έχουμε ρούχα εμείς που δεν είμαστε έγκυες !!!! -εμότικον που σφυρίζει αδιάφορα !- :rolleyes:

Θα σε συμβούλευα ν αγόραζες μόνο παντελόνι εγκυμοσύνης αυτό με τα λάστιχο που θα το βάλεις μέχρι τέλους ... ευτυχώς που υπάρχουν και αυτές οι αλυσίδες που είναι πιο οικονομικές ή φόρμες με λάστιχο.. ούτως ή άλλως κυκλοφορούν ευρέως μπούζες φαρδιές για κολάν, οπότε μια χαρά θα την βγάλεις !

Σήμερα κορίτσια μου έφτιαξε ο Έβιρος γουρουνόπουλο στη λαμαρίνα...

αυτό το γουρουνόπουλο... ήταν μαχαιριά !

Μου άρεσε το σύστημά τους που υπογράφετε εσείς και τα παιδιά ! Να και κάτι καλό !

κάγκλυ μου, τί ωραία μπανάνα!

λίγα κ βολικά ρούχα πάρε!

ωραίο φαγάκι είχες χθες!

τί έχετε να πείτε για το εξαήμερο που πάνε να μας φορτώσουν;

αν γίνει, ειλικρινά θα μεταναστεύσω. δεν θα πεθάνω δουλεύοντας!

...... μπα, το 6ήμερο που λένε αφορά περισσότερο τις επιχειρήσεις τις εμπορικές - δε νομίζω ότι έχει να κάνει με δουλειές γραφείου- αλλά, και πάλι, μεσαίωνας μου μυριζεται... θα ήθελα να βγω στο Σύνταγμα και να τα σπάω όλα... αντιδημοκρατικό, ξέρω, αλλά ούτε να βγω να φωνάξω μπορώ.... και με τις αποζημιώσεις/απολύσεις, με τους συνταξιούχους τους κόβουν τα δώρα... φορολογία στο ταβάνι από παντού και πάντα από τους ίδιους.... αύξηση και παλι στα τιμολόγια της δεη, πετρέλαιο εμείς δεν θα βάλουμε (να δω πώς θα ζεσταθούμε οεο)... τί να πω ... :cry:

ξέχασα, χθες τελικά έκανα σουτζουκάκια σμυρνέϊκα από γαστρονόμο με ρυζάκι. έβαλα όμως κύμινο από την Πόλη... χωρίς σκόρδο κύμινο έχεις δίκιο, δεν είναι σουτζουκάκια !;)

το σπίτι λαμποκοπάει! έχω λιγάκι σιδέρωμα ακόμα-δεν στέγνωσαν χθες όλα!

κατά τα άλλα είμαστε καλά!

Κι εμένα μου έμεινε ένα πλυντήριο αμανατι με σκούρα... χθες το βράδυ με κοίταζε, με κοίταζε δεν υπέκυψα ... οπότε, απόψε λέω να μην κοιμηθούμε κατάσταση ... να φύγουν ! :cool:

μόνο που σε αυτή τη συνταγή έγραφε ένα μυστικό!

το νεράκι! έτσι γίνονται πιο αφράτα! αυτό με το νερό να το κάνεις και στα μπιφτέκια μαρή - και λίγο ξύδι, σπάνε οι ίνες του κιμά !

εγώ για να μην τα κάνω ακόμα πιο βαριά σε ταψί ή σε τηγάνι τα έψησα στη σχάρα! ξεπατώθηκα στη λάντζα μετά!

Το έχω ξαναγράψει ???? δεν τα τηγανίζω ούτε τα ψήνω... απευθείας στο πυρέξ ένα κονκασέ κάτω, σουτζουκάκια, άλλο ένα από πάνω - λαδάκι αλατάκι πιπεράκι και βουρ στον φούρνο !!!! Γίνονται πιο ελαφριά και πεντανόστιμα !;)

Ο μικρός πήγε σχολείο σήμερα με λίγη γκρίνια γιατί τον είχε τσιμπήσει ένα κουνούπι σε τρία σημεία στο ένα χέρι και σε δύο στο άλλο.

...τί κακό κι αυτό με τους κώνωπες !!!! και το Σεμινάκι χθες το απόγευμα το τάραξαν το έρημο ! Φταίει η περιοχή μας άρα

....

Έβιρι ελπίζω να μην χειροτερέψουν τόσο τα πράγματα ώστε να σκεφτόμαστε να φύγουμε μετανάστες:?

Μωρέ μπας κι έχουμε αργήσει .... δε λές ???

Αν πάντως εφαρμοστεί το 6ήμερο δεν θα καθίσω να με πατήσουν άλλο. γιατί δεν θα μας αφήνουν στο 6ωρο να φεύγουμε.

θα την κάνουμε για άλλη χώρα, όπου οι εργαζόμενοι δεν είναι σκλάβοι!

.....λίγο ακόμα κ θα την κάνουμε!

δεν παλέυεται.

είμαι "γκιοτού" όμως φοβάμαι να την κάνω σ' άλλη Γη σ΄άλλα μέρη :oops::oops::oops:

Εγω απο την Παρασκευ το βραδυ ειμαι με 39 πυρετο ανα 3 ωρες χαλια.Συν πονολαιμος,πονοκεφαλος κ μυικοι πονοι ...ΣΗμερα λιγο καλυτερα με δεκατα 37,8 αλλα δυστυχως ηρθα γραφειο. Α ! Περαστικά σου !!!! Εύχομαι να τους κολλήσεις όλους :rolleyes: και δη τα αφεντικά !!!!

α μα πια... τώρα προχθές το διάβαζα ότι οι Έλληνες εργαζόμενοι σύμφωνα με έρευνα είναι οι τελευταίοι σε ποσοστό που ζητάνε αναρρωτική άδεια -λόγω ασθένειας- λόγω του φόβου της απόλυσης !!!! Θου Κύριε !

QUOTE]

ρε κορίτσια, πριν λίγο μίλησα με την αδερφή μου... της είπα να μου στείλει με τον γαμπρό μου το απόγευμα να φάω απ' όλα λίγο; αμαρτία να πεινάω ...

πεινάω ασύστολα!

χα χα χα όχι μωρό μου καλά έκανες ! Αν δεν ζητήσεις απο το αίμα σου, τότε από ποιόν ???

Για πες συνταγή για πορτοκαλόπιτα; Μου αρέσει τρελά-αυτή που είναι σαν πεταμένα φύλλα μέσα, καταλαβαίνετε τι λέω ε;;:confused:

Έχω μια συνταγή της Μπαρμπαρίγου που προψήνει τα φύλλα... εγώ όμως παλιά από περιοδικό είχα φτιάξει μια άλλη που ήταν πολύ απλή απλά τα πέταγες όλα μέσα, έψηνες και μετά σιρόπιαζες ... εμ, την έχασα !:|

Επίσης, η Φέφη σου είπε ότι θέλει να την φάει όχι ότι ξέρει απ' έξω κι ανακατωτά τη συνταγή !!!! :rolleyes::rolleyes:

Δεν παρακολουθείς, δεν παρακολουθείς !!!:tongue::tongue::tongue:

Είμαι σχεδόν άυπνη δύο βράδια. Με ξέκανε ο πιτσιρίκος μου. Ήθελε αγκαλιά και κρεβάτι μανούλας για να κοιμηθεί. Εκείνος κοιμόταν, κι εγώ πεταγόμουν σε κάθε κίνηση του. Κι έλεγα ότι δεν έχει μάθει να κοιμάται μαζί μας. Δεν έχω σκοπό να τον πιέσω αν θέλει να έρχεται κάποια στιγμή το βράδυ στο κρεβάτι μας, αλλά δεν ξέρω πώς θα το αντέξω....

μμμμμμ είναι στον άνθρωπο... αν το αντέχεις (-χετε) έχει καλώς.. περάσαμε κι εμείς ένα διάστημα αρκετά μεγάλο κιόλας που ερχόντουσαν και τα δυο στο κρεββάτι μετά ευτυχώς ξέκοψαν...

η αλήθεια είναι, για να είμαι τελείως αντικειμενική, ότι κανονικά εξ αρχής πρέπει να το κόψεις... :cool::cool: μπορείς ???

ωραίο το σπανακόρυζο. εγώ δεν προλαβαίνω για φρέσκο σπανάκι. οπότε μαγειρεύω μπαρμπα στάθη.

έχει κι έτοιμο πλυμμένο κομμένο σπανάκι ! εγώ αυτό παίρνω... το περνάω 1-2 χέρια νεράκι το ψιλοκόβω ... φραστ-φρουστ έτοιμη η λεμονίτσα !:tongue::tongue:

....ήμανε τεμπελα ήμανε!:oops:

χα χα καλά να πάθεις !!! τα βρήκαμε όλα εμπρός μας !!! :rolleyes:

Σας χαιρετώ !!!

Κάγκλυ μου,

Μου άρεσε τρελά η μπανανίτσα σου ! Μάκια στην κοιλίτσα !

Εγώ ύστερα από ένα Σ/Κ ολίγον τί εξοντωτικό ήρθα εδώ να ηρεμήσει το κεφάλι μου... έκανα πάρα πάρα πολλές δουλειές εν όψει των γενεθλίων της Σεμίνας μας - το Σάββατο-...

γενική στο σύνθετο, την βιτρίνα, όλες τις κουρτίνες εκτός από του δικού μας υπνοδωματίου, όοοολα τα σημικά, ένα βουνό ρούχα που σιδέρωσα και τα καλύμματα των καναπέδων που θα τα στρώσω μια και καλή πλέον στο πάρτυ...

Ζήτησα άδεια την Τετάρτη να πάω για νύχια, μαλλί, σούπερ-μάρκετ γιατί είμαι και γκαντέμω βλεπς...

την Πέμπτη δεν θα κινείται κολυμπηθρόξυλο λόγω γενικής απεργίας, ούτε ταξί, ούτε εμπορικά λέει και την Παρασκευή (που κανονικά ήθελα) θέλει άδεια το μωρό μου ο δ/ντής μας χο χο χο !!!

Έχω ξεχάσει εδώ να σας πω ... ότι έσκασε και ραντεβού με την αναπτυξιολόγο την Παρασκευή στις 19.00... βράσε όρυζα κοινώς... θα πέσει τρελό ξενύχτι !

Από φαί τπτ το ιδιαίτερο σήμερα κάνω και την μονοφαγία και η αλήθεια είναι ότι πεινάω !!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κάντυ, τα μοιράζει στη γειτονιά, κρίμας δεν είναι;

Μόλις της είπα πεινάω, προσφέρθηκε να στείλει το ντελίβερυ μπόη, τον νονούλη μας!

Χαρές που θα κάνουμε!

Ξύδι, ε;

χα χα χα είδα κι έπαθα να καταλάβω ότι γράφοντας "ξύδι" αναφέρεσαι στον κιμά και όχι με την έννοια να πιεις ξύδι άμα δε σ' αρέσει !!! :tongue::tongue::tongue:

πρέπει να φύγει το ξανθό τα τάχιστο !!! όβερ !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...