Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 ώρες πρίν, sunshine1982 είπε:

      Σε αναμονή χοριακης και εγω . Μεγαλη αγωνια εχω 🫶🫶🫶

      Αντε έχω και παρέα..  πότε θα κάνεις χοριακη?

      13 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

      Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

      Μόλις μου είπαν ότι έχω και δύο βλαστοκυστες για κατάψυξη..  και λίγο έχω χαλαρώσει.. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

και ενω ξεκινησε μια ομορφη μερα με τους καλυτερους οιωνους(αγκαλιτσες και φιλακια και τραγουδια με το κοριτσακι μου) , μουχουν σπασει τα νευρα απτο πρωι στη δουλεια!!!ειναι πραγματι απτις μερες που λεω αμαν να τελειωσει!!!

Τι καλά κατι τέτοιες στιγμές να είχαμε τα μαναράκια μας να τα σφιχταγκάλιάζουμε και να μας περνάνε όλα...


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Και λίγα λες Φέφη μου.

με το ζόρι συγκρατήθηκα! με είδες, είμαι αξιέπαινη σήμερα.:rolleyes:

Δεν ξέρω αν θα ήμουν ψύχραιμη ακούγοντας πως το παιδί μου χάθηκε και το μάζεψε η αστυνομία:rolleyes:

δεν θα ήμουν ψύχραιμη! θα ήμουν Ελληνίδα μάνα!

Δεν τα παίρνω έτοιμα Ταζουλίνι μου.;)

Από στήθος κοτόπουλο (φιλεταρισμένο) τα φτιάχνω εγώ αφού πρώτα το "αλέσω" στο μπλέντερ, φορώντας πάντα γάντια μιας χρήσης με τα κρεατικά -ιδίως ένα παραπάνω με το κοτόπουλο-, στη συνέχεια πλάθω μπιφτέκια όπως κάνουμε με τα "κανονικά" μπιφτέκια !

εγώ δεν φοράω γάντια, πειράζει; αφού μετά πέφτει σαπούνισμα στον πάγκο κ σε ό,τι χρησιμοποιώ...:confused: ξέρω ότι μεταδίδονται πιο γρήγορα με το κοτόπουλο, αλλά ...

βάζεις τίποτα άλλο στο μπλέντερ για να γίνει κιμάς;

στο μούλτι θα γίνει λες; έχω της ίζυ.

*Κοινώς, κι εσύ και το μαρακιπαπ την ταρατσώσατε χθες !!!! α χα χα !!!

Ταρατσώνω, -νεις-, -νει ... πλάκα έχετε !!!

κ οι τρεις! η μικρή μου "κόρτασε"!!!!!

μας είχε φέρει κ ο φεφούλης μου παστούλες φρεσκότατες κ γίναμε κομπλαδούρες! κεράσαμε κ τους γονείς μου.

Υπομονή με το γραφείο τί στο καλό ? Παρασκευή είναι, θα περάσει πού θα πάει... εμάς από εχθές δεν μας βλέπω στα καλά μας εδώ μέσα... αλλά δεν μιλώ... κάτι είναι ανάδρομο - δεν παίζει ! :evil:

από χθες, αλλά θα τον φέρουμε τούμπα να ισιάξει ο φούστης!

Τί να πω βρε Εβίρι μου !!!! Συμφωνώ με την Σέβη πάντως ότι εάν (λέμε τώρα) είχε σκάσει τέτοιο θέμα εδώ, θα είχε γίνει τσι μουρλής το κάγκελο !

κ θα έφταιγε η χώρα κ το κρατος κ οι ξένοι τα κάνουν τέλεια, ενώ εδώ είμαστε οπισθοδρομικοί, κλπ

Στην τελική, μπορεί να κάνουν και καλά που τα διδάσκουν έτσι να είναι υπεύθυνα και υπόλογα των πράξεών τους ...

μμμμμμ ναι, ίσως, με κάποιες προυποθέσεις, όπως αυτές που αναφέρει η εβίρι παρακάτω.

Εμείς σήμερα κορίτσια είπαμε να φάμε κι ένα λαδερό έτσι, να λιγδώσει λίγο το αντεράκι βρε παιδί μου όλο ψητά ψητά .... 2 μερούλες διάλειμμα ...

οπότε, είμαι μεταξύ αρακά και πατατούλας γιαχνί με λουκανικάκια .... δεν ξέρω τί θα υπερισχύσει τελικά !

Τα τέκνα μου μού ζήτησαν (απ' το πρωί) πατάτες με αυγά τηγανητά για το απόγευμα ... "Μαμά θέλω αυγό μάτι !!!!!" χα χα έχουν πλάκα !!!

αφού έδωσαν παραγγελιά τα τέκνα τί το ψάχνεις;

πάντως κ εγώ γιαχνί έκανα κ αυτό θα φάω σήμερις! ο φέφος ούτε να το δει!

επιθύμησα αβγουλάκια! μάτια! στην Χρύσπα ακόμα δεν έδωσα μάτια. υπερβολή, ξέρω. μπορεί να επανορθώσω σήμερα το βράδυ.

Μεταξάκι τα παιδιά σου ζήτησαν το καλύτερο φαγητό! Τηγάνισε και για μένα ένα αυγουλάκι να έρθω να βουτήξω πατατούλες μέσα, γυρνώντας από την δουλεια!!!

συμφωνώ!

αφροδίτη, ώρες είναι θα περάσουν! ανεκτίμητες οι μανούλες! δεν παίζονται! κ μόνο να την ακούσω...καλά αν την έχω μπροστά μου την φιλάω στο λαιμό κ βυθίζω τα ρουθούνια μου να πάρω τη μυρωδιά της! ούτε ηρεμιστικό να ήταν. γλυκειά μαστούρα! μετά είμαι αλοιφή!

ελένη μου, χθες αφού έκανα γιαχνί, τάισα, πότισα το σπλάχνο, κρέμα, φρέσκο χυμό, αγγουράκι, παστούλα σοκοφράουλα, σουβλακολουκάνικο, γάλα, αφού κάναμε μπανάκια, είχα σφουγγαρίσει προηγουμένως, είπα να κοιμίσω το σπλάχνο κ να μείνουμε τα δυο μας με τον αντρούλη μου...κοιμήθηκα με την κοράκλα σαν τούβλο, αφού μου έκανε κάτι αγκαλιές κ κάτι χάδια...αφού στον ύπνο μου κατάλαβα ότι μου πήρε το μούτρο κ με φιλούσε!!!!!:cry::D:cry::D

οπότε, κόρες λίγες ώρες να σχολάσουμε. άει στο καλό! έρχεται ΣΚ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

είπα να κοιμίσω το σπλάχνο κ να μείνουμε τα δυο μας με τον αντρούλη μου...κοιμήθηκα με την κοράκλα σαν τούβλο, αφού μου έκανε κάτι αγκαλιές κ κάτι χάδια...αφού στον ύπνο μου κατάλαβα ότι μου πήρε το μούτρο κ με φιλούσε!!!!!:cry::D:cry::D

Για μένα ο καλύτερος τρόπος για να γιορτάσεις!!!!;):tongue: Δεν πειράζει θα το γιορτάσετε σήμερα!!!

οπότε, κόρες λίγες ώρες να σχολάσουμε. άει στο καλό! έρχεται ΣΚ!!!!!

Και τι σκ.... Κυριακή πάμε στην ρούλα!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρός δεν έχει κάνει άλλο εμετό από τις 7 το πρωί Εβιράκι οπότε και τείνουμε να καταλήξουμε πως είναι μάλλον κρύωμα.

Του έβρασε η πεθερά μου κοτόπουλο με φιδέ και έφαγε λιγάκι.

Ελενάκι του είχαμε κάνει και κλίσμα παιδικό αλλά και υποθετάκι του είχαμε βάλει και τίποτα! Τελικά του κάναμε μισή δόση από κλισμα για μεγάλους κι έκανε κακά! Και φυσικά τώρα είναι ράκος με τόσο σέσιμο που έριξε!!!

Αφροδιτούλα κουράγιο, τελειώνει η μέρα!!! Ακολουθεί και σαββατοκύριακο....

Φεφίκο το έριξες έξω με τον φέφο χτες εεεε????:tongue::tongue::tongue::tongue:

Νυστάζωωωωωωωω ( εμότικον που χασμουριέται έχουμε??)


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελένη μου, τότε να το ρίξεις στο φαγητό! κ στο σιδέρωμα!

αγγελική γιατί νυστάζεις; σιδέρωνες αργά;

κ σήμερα με βλέπω να αποκοιμιέμαι. δεν τραβάει πάντως. δεν θέλει να κλείσει η μαμημένη...κ τα νεύρα είναι κρόσια.

ονειρεύομαι αρνάκι ψητό με πετσούλες!:|

Link to comment
Share on other sites

Νυστάζω και δεν εννόησα τι εννοείς??????:?

Την πεθερούλα ντε!!!!!:tongue:;)

ελένη μου, τότε να το ρίξεις στο φαγητό! κ στο σιδέρωμα!

Επειδή σήμερα είμαι κομμάτια λέω να το ρίξω στο φαγητό, αλλά αύριο θα πέσει σιδέρωμα!!!!!

Εγώ πάλι θα ήθελα μια καρμπονάρα τωρα....:tongue:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

ελένη μου, τότε να το ρίξεις στο φαγητό! κ στο σιδέρωμα!

αγγελική γιατί νυστάζεις; σιδέρωνες αργά;

κ σήμερα με βλέπω να αποκοιμιέμαι. δεν τραβάει πάντως. δεν θέλει να κλείσει η μαμημένη...κ τα νεύρα είναι κρόσια.

ονειρεύομαι αρνάκι ψητό με πετσούλες!:|

Μαρή, θες και τα λες ή σου ξεφεύγουναι??? Δεν σας είπα ότι ο μικρός έκανε εμετό στις 3,30 το πρωί αλλά και στις 4???? θα έλεγα στο παιδί, βολέψου μόνος σου χρυσό μου εγώ και ο μπαμπάς σιδερώνουμε τώρα!!!!:tongue::tongue::tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ελένη είδες πόσο μοιάζουμε;:cool:

αγγελική, εγώ όντως το ξέχασα η δόλια ότι το παιδί έκανε εμετό όλο το βράδυ:oops:...εσύ μαρή ενώ νυστάζεις από την κούραση σε όλες μας πετάς υπονοούμενα για σιδέρωμα! :Pδεν θέλω κ πολύ .... παρασύρθηκα!:rolleyes::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α χα χα χα !!! Έχετ πολύ πλάκα εδώ μέσα - εκπέμπετε σε διαφορετικά μήκη κύματος και δεν πιάνει σήμα η μια την άλλη !! οβερ !!! :tongue::tongue:

Αγγελική2 (που είσαι και ταλαιπωρημένη) και Φέφη,

Να σας τηγανήσω όσα αυγά θέλετε και όπως τα θέλετε.... σιγά το πράγμα... κοπιάστε !!! :cool:

Εβιράκο μου,

Βέβαια και συμφωνώ μαζί σου στο ποιός θα ευθυνόταν αν, ο μη γένοιτο, συνέβαινε κάτι κακό στα παιδιά ..... εκεί διέπραξαν σφάλμα... έπρεπε π.χ. αφού θεώρησαν σωστό να μην τους επιτραπεί η είσοδος στο τραμ.... να ειδοποιήσου κάποιον να έρθει να τα παραλάβει τέλος πάντων....

βέβαια, εμένα ως γνήσια Ελληνίδα μου φαίνεται κάπως τραβηγμένο από τα μαλλιά... ας έριχναν το πρόστιμο κι ας τα άφηναν να πάνε στην ευχή της Παναγίας ! τεσπα... οι νοοτροπίες μας απέχουν παρασάγγας -Ελλήνων/Γερμανών εννοώ- σε πολλά, σε πάρα πολλά !:cool::cool::cool:

Για τον κιμά κοτόπουλου, ναι Φεφίκο, μουλτι έχω κι εγώ αυτό που λες με την διπλή λεπίδα... το κόβω σε πιο μικρά κομμάτια και το αλέθω, ΟΚ, μη φανταστείς δεν γίνεται νιανιά αλλά ούτως ή άλλως είναι πολύ μαλακό κρέας από μόνο του, οπόταν, με το πλάσιμο είναι μια χαρούλα ...

για τα γάντια σκαλωσα κι εγώ κι έφαγα κόλλημα από τότε που ο Νικόλας μου ήταν 5 μηνών κι έπαθε σαλμονέλλα... μη με ρωτήσει από πού, ποτέ δεν θα μάθω !!!!! Έκτοτε, βάζω γάντι πάντα και μετά απολυμαίνω με αυτά τα 5 σε 1 τύπου καθαριστικά... (είμαι τρελή το ξέρω)

τόσο πολύ που ο Λοβ εξέρχεται της κουζίνας !!! χ α χ α χ α

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ μου θα περάσει λέμε ! ΈΛΑ, μέτρα ανάποδα !

Ελένη (Λενιώ)

Καλά να περάσετε στης ....ρούλας !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σταματάς να με εκπλήσσεις κάθε φορά Εβιράκι...

Κι αν δεν τα έβρισκε η αστυνομία τι θα γινόταν;;;;;

Δε θέλω να το φανταστώ κι ας μην τα γνωρίζω ούτε στη φάτσα τα παιδιά.

Δεν μπορώ να καταλάβω την νοοτροπία τους και το σκεπτικό τους...

Κι απ' τη δική μου νοοτροπία/σκεπτικό απέχουν πολύ. Τουλάχιστον είχα συνηθίσει στην Γ' δημοτικού στην Αθήνα οι δασκάλες να κρατάνε από το χέρι τα παιδιά που έδιναν αυτοπροσώπως στον κάθε γονέα. Δεν τα έδιναν σε κανένα άγνωστο, πόσο μάλλον να τα αφήσουν μόνα τους να φύγουν, δεν το συζητάμε.

εβυρι εχω φρικαρει με τα συστηματα τους, τα γερμανικα!!!μη χ..σω!!!

Κι εγώ με αρκετά απ' αυτά.

με το ζόρι συγκρατήθηκα! με είδες, είμαι αξιέπαινη σήμερα.:rolleyes:

:D:D:D:D:D:D:D:D

Ο μικρός δεν έχει κάνει άλλο εμετό από τις 7 το πρωί Εβιράκι οπότε και τείνουμε να καταλήξουμε πως είναι μάλλον κρύωμα.

Μακάρι, γιατί έτσι θα περάσει πιο γρήγορα.

Εβιράκο μου,

Βέβαια και συμφωνώ μαζί σου στο ποιός θα ευθυνόταν αν, ο μη γένοιτο, συνέβαινε κάτι κακό στα παιδιά ..... εκεί διέπραξαν σφάλμα... έπρεπε π.χ. αφού θεώρησαν σωστό να μην τους επιτραπεί η είσοδος στο τραμ.... να ειδοποιήσου κάποιον να έρθει να τα παραλάβει τέλος πάντων....

βέβαια, εμένα ως γνήσια Ελληνίδα μου φαίνεται κάπως τραβηγμένο από τα μαλλιά... ας έριχναν το πρόστιμο κι ας τα άφηναν να πάνε στην ευχή της Παναγίας ! τεσπα... οι νοοτροπίες μας απέχουν παρασάγγας -Ελλήνων/Γερμανών εννοώ- σε πολλά, σε πάρα πολλά !:cool::cool::cool:

Συμφωνώ σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

αγεγλικούλα μου, παρανόησα. συγνώμη.

είμαι αλλού γι' αλλού!

Α χα χα χα !!! Έχετ πολύ πλάκα εδώ μέσα - εκπέμπετε σε διαφορετικά μήκη κύματος και δεν πιάνει σήμα η μια την άλλη !! οβερ !!! :tongue::tongue:

Αγγελική2 (που είσαι και ταλαιπωρημένη) και Φέφη, που είσαι άλλ'αντ'άλλα

Να σας τηγανήσω όσα αυγά θέλετε και όπως τα θέλετε.... σιγά το πράγμα... κοπιάστε !!! :cool:

μόλις έφαγα γιαχνί!

Για τον κιμά κοτόπουλου, ναι Φεφίκο, μουλτι έχω κι εγώ αυτό που λες με την διπλή λεπίδα... το κόβω σε πιο μικρά κομμάτια και το αλέθω, ΟΚ, μη φανταστείς δεν γίνεται νιανιά αλλά ούτως ή άλλως είναι πολύ μαλακό κρέας από μόνο του, οπόταν, με το πλάσιμο είναι μια χαρούλα ...

για τα γάντια σκαλωσα κι εγώ κι έφαγα κόλλημα από τότε που ο Νικόλας μου ήταν 5 μηνών κι έπαθε σαλμονέλλα... μη με ρωτήσει από πού, ποτέ δεν θα μάθω !!!!! Έκτοτε, βάζω γάντι πάντα και μετά απολυμαίνω με αυτά τα 5 σε 1 τύπου καθαριστικά... (είμαι τρελή το ξέρω)

τόσο πολύ που ο Λοβ εξέρχεται της κουζίνας !!! χ α χ α χ α

ευχαριστώ αγαπούλα μου!

....ωρέ δεν είστε εσείς για συμπεράσταση ....

φτου σας !

φτου μου που έφαγα γιαχνί, ενώ ονειρευόμουν πετσούλες!:oops:

καλό ΣΚ κορίτσια!

Link to comment
Share on other sites

1406866wrgtv3zfyp.gif

καλημερα και καλο σκ!!

προχθες που μπηκα ξεχασα να σας πω τι μαγειρεψα! δεν μαγειρεψα ! χαχαχαχα

κατεβασα για εμενα μπαμιες που ειχα φτιαξει και ειχα στην καταψυξη και για τον ντεξτερ κατεβασα φασολαδα που κι αυτην την ειχα φτιαξει και την ειχα βαλει καταψυξη!:D:D:D

αγγελικη τα κουταβακια μια χαρα τρωνς κοιμουνται κατουρανε και ξανα τα ιδια. τωρα ανοιξαν και τα ματακια τους και προσπαθουν να μεινουν ορθια

εμεις βεβαια ειμαστε λιγο ταλαιπωρημενοι... στην αρχη ηταν πιο δυσκολο τωρα συβηθισα, κλαινε ξυπναω βραζω νερο, φτιαχνω γαλα και τα ταιζω . ο ντεξτερ αναλαμβανει τα κατουρηματα τους και μετα πεφτουμε για υπνο .σημερα ξυπνησαν στις 4 και μετα ξανα στις 8 μετα τις 8 δεν ξανακοιμηθηκα και ο ντεξτερ μετα πηγε δουλεια . εβαλα αγγελια στο fb kαι περιμενω

περαστικα στον μικρουλη σου!!!

καντυ μου κατω απο το μεμο του αφεντικου βαλε κι εσυ ενα μηνυμα:σε ολους τους εργασιακους χωρους υπαρχουν καπνιστες και μη καπνιστες. οι μη καπνιστεςδεν ειναι υποχρεωμενοι να αναπνεουν τον καπνο του αλλου. γι'αυτο οι καπνιστες βγαινουν εξω για ενα τσαγαρακι.ΟΛΟΙ δικαιουνται ενα 20λεπτο διαλειμμα=4-5 τσιγαρα

φωτεινη καλο ταξιδι και καλο ΣΚ

μαριαπαπ πως παει η εγκυμοσυνη????

ελενη περαστικα! η πιεση σου ειναι υψηλη? προσπαθησε να μην τρως πολυ αλμυρα και να μην εχεις αγχος!!!!!!

φεφικο μου τι κανεις? πως τα περασατε στα γενεθλια???

και τελος εβιρι μου σε αφησα στο τελος! εχω παθει το λιγοτερο να σου πω ΣΟΚ

διαβασα για τα παιδακια που τα κατεβασαν απο το τραμ και ανατριχιασα!!!!καλεεεεεεεε!!!!!! να φυγετε!!!!!! να πατε αλλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σιχαμενοι γερμανοι!!:evil::evil::evil::evil:ελεηνοι!!:evil::evil::evil::evil::evil:

τα πηρα τωρα!!!!!!!!!!!!!! θελω να πω κι αλλα αλλα θα φαω καρτα

γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ θελω να βρισω!

παω στο φουρνο τωρα συγχιστηκα!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...