Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Eflenew είπε:

      Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

      Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

      Σε ευχαριστώ πολύ 🥰😊!! 

      2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Πόσο χαίρομαι! ΜΠΡΑΒΟ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!

      να έχεις μια καλή εγκυμοσυνη και τελειομηνη! ❤️❤️❤️🙏

      Σε ευχαριστώ πολύ 😘❤️🥰!!! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερα!

ΦΩΤΕΙΝΗ763 με το καλο η εξεταση να πανε ολα καλα!

Τελικα χθες φτιαξαμε σουβλακια (με πιτα,τζατζικακι απολα) την ταρατσωσα που λενε!

Σημερα κι εγω δεν ξερω ακομα...


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα!

Δεν είμαι στα καλά μου σήμερα... Πάλι τα ίδια με την πίεση και έχω κουραστεί.. Στο μεταξύ βλέπω και κατι τρελλά όνειρα και με επηρρεάζουν πολύ.. Λέτε να σας χαιρετήσω;;:(

Τες πα...

Σήμερα τρώμε κεφτεδάκια με μακαρονάδα!

σήμερα από το πρωί δεν είχα βγει καθόλου για τσιγ ... κι είπα να βγω κατά τις 2 ... και δυστυχώς έπεσα πάνω στο Big big boss.... :| καλά, περιττό να σας πω ότι η σκηνή που εξελίχθηκε ήταν κωμικο-τραγική...

Αυτές οι βλακείες να μην υπήρχαν... Δηλαδή όλα τα λύσαμε και η απαγόρευση του τσιγάρου θα σώσει την Ελλάδα;;;;

Εδώ μας ραντίζουν χίλια δυο για να μας ξεκάνουν και ξαφνικά σκέφτονται την υγεία μας και μας απαρορεύουν το κάπνισμα;;; Τι παπαριές....

εξαλλου την πρωτη φορα που πηγα σ αυτον δεν ειχα καν ραντεβου... απλα ανοιξα την πορτα και μπηκα γιατι με ειχε σκασει ο παιδονευρολογος απο το ιδιο τμημα.... ειμαι λιγο τρελλη, δεν ξερω αν σας το ειπα :tongue::tongue:

Βρε μια χαρά έκανες! Για να πετύχεις κάτι θέλει και τσαμπουκά!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Εμεις αυριο φευγουμε για Αθηνα. Η μικρη δεν κρατιεται.

Καλή διαδρομή να έχετε, καλά αποτελέσματα από τους γιατρούς και να περάσετε καλά εύχομαι.

Δεν είμαι στα καλά μου σήμερα... Πάλι τα ίδια με την πίεση και έχω κουραστεί.. Στο μεταξύ βλέπω και κατι τρελλά όνειρα και με επηρρεάζουν πολύ.. Λέτε να σας χαιρετήσω;;:(

Δε σε αφήνουμε, στο απαγορεύουμε.

Ελένη μου μακάρι να εξαρτώταν από μένα για να σου δώσω άδεια να πας διακοπές. Προσπάθησε να βρεις τι ακριβώς είναι αυτό που σε αγχώνει. Βρες την πηγή της αγωνίας σου, των υποσυνείδητων σκέψεών σου, ώστε κάνοντας κι εσύ μια προσπάθεια να μπορέσεις να το τιθασεύσεις.

Στην περίπτωση που δεν μπορέσεις να βρεις την πηγή του άγχους σου, τότε πρέπει να επιβάλλεις στον εαυτό σου ότι, "εε και, τι έγινε που έχω πίεση, άλλοι έχουν καρκίνο και το παίρνουν αψήφιστα και ζουν τη ζωή τους, εμένα μια ψευτοπίεση θα με καταβάλλει;" Πρέπει όμως, την ώρα που θα το λες να το πιστεύεις κιόλας. Ίσως με αυτόν τον τρόπο να φύγει από το μυαλό σου η αγωνία του τι θα γίνει αν ανέβει η πίεση και ρυθμιστεί κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σήμερα είμαι σχεδόν άυπνη. Ο μικρός κατά τις 3,30 την νύχτα έκανε έναν εμετό και μετά από κανένα μισάωρο κι έναν δεύτερο. Μοίριζε πολύ έντονα ξινίλα οπότε και υποθέσαμε πως μάλλον έχει κρυώσει γιατί κυλιέται στα πλακάκια συνέχεια. Το πρωί κατά τις 7 έκανε πάλι πολύ λίγο κι έβγαλε λίγο νεράκι που του είχα δώσει. Οπότε είμαστε σε αναμονή για να δούμε μήπως τελικά είναι ίωση η οποία κυκλοφορεί ευρέως αυτήν την περίοδο!

Συν το γεγονός ότι έχει να κακά 7 μέρες!!!

Ως εκ τούτου σέρνομαι στην δουλειά και δεν β΄λέπω την ώρα να σχολάσω και να πάω σπίτι μου!

Μεταξάκι τα είπαμε και στο τηλέφωνο. Όλα καλά πήγαν όπως σου είχα πει. Μην μου αγχώνεσαι με το παραμικρό!

Ελενάκι τελικά η πίεσή σου είναι καθαρά από ψυχολογικούς λόγους! Ψάξε να δεις τι σε αγχώνει και καταπολέμησέ το, όπως σου είπε και το Εβιράκι μας!

Φωτεινούλα καλό δρόμο να έχετε και ακόμη καλύτερα αποτελέσματα!

Καλημέρα και σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια του καφέ!

Σήμερα τρώμε ρολό κοτόπουλο που έχει μείνει από χτες.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Φεφάκι σε περιμένω ότι ώρα γουστάρεις!!!! Σήμερα δικαιούσαι ότι ποθεί η ψυχούλα σου!!!;)

πώς με περιποιείσαι!:)

Φέφη, θέλω να σε δω να τρως ταυτόχρονα στην Θεσσαλονίκη και στον Πειραιά!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

ευκολάκι!

κρασάτη πάπια σήμερα με ρυζάκι

μια μιαμ μιαμμμ:P

τί γκουρμεδιές!

Φέφι το κορίτσι λάστιχο!!!!

μπα! το κορίτσι ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει!

Γεια σας ομορφοπαρεντομαγειροπαρεοκόριτσα.

Για σήμερα έφτιαξα κοτόπουλο κοκκινιστό στη γάστρα με μανιτάρια και θα τα συνοδεύσω με ζυμαρικά.

Να σου ευχηθώ Φέφη μου για τα γενέθλιά σου χιλιόχρονη, γερή κι ευτυχισμένη να είσαι, να δεις την οικογένειά σου να μεγαλώνει να πληθαίνει και να ομορφαίνει.

σ' ευχαριστώ Εβιρούλα μου! ό,τι επιθυμείς καλή μου!:):D

Γεια σας κορίτσια!

Πήρα πρόσκληση από τη κάντυ κάντυ και ειπα να χτυπήσω τη πόρτα:D

Ωραίες συνταγές διαβάζω ότι φτιάχνετε, εγώ δεν είμαι τόσο χρυσοχέρα αλλά το παλεύω αφού είμαι όλη μέρα σπίτι δυστυχώς (ή μπορεί και ευτυχώς;) -ανάλογα με τη διάθεση)

Σήμερα πάντως θα φάμε κοτοπουλάκι στο φούρνο με πατατούλες και κουρκουμά που του δίνει ιδιαίτερη γεύση:P

καλώς την!

αφού είσαι συστημένη από την κάντυ μας, είσαι παιδί μάλαμα!

καλώς ήρθες!

κάτι μου λέει ότι είσαι τοπ σεφ. δεν έχω χρησιμοποιήσει κουρκουμά. έχω όμως ακουστά.

πιο πολύ στην κομοτηνή, τον έβρο, ξάνθη τον χρησιμοποιούν!

όντως κάνει καλό στον οργανισμό.

[quote name='love4four;1769778

ΔΕΝ θα βαρεθώ να σου γράφω χρονια πολλά !!!! θα βαρεθείς εσύ να μου απαντάς !!!!

Φεφάκι μου γλυκό - φιλάκια ! :cool:

φιλιά καλή μου κάντυ κ όλα τα καλά να έχεις εσύ κ η οικογένεια!

σιγά που θα σε έκανε ντα για το τσιγάρο! 1 στις 9 ώρες; πας καλά;

4 στις 9 ώρες!

μπιφτεκι κοτοπουλο; δηλαδη απο κιμα κοτοπουλου; με δυο κρεοπωλς που το εχω συζητησει μου ειπαν οτι απαγορευεται να περνανε το κοτοπουλο απο την μηχανη του κιμα για τον φοβο της σαλμονελας... :confused:

ούτε ο δικός μας το κάνει κιμά...:(;)

χρονια πολλα στο φεφακι μας!!!νασαι γερη καλη μου και να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και το κουκλακι σου. ναστε αγαπημενοι ως τα βαθια γεραματα και να δειτε και εγγονια και δισεγγονα!!!ολα τα καλα ναχεις!!!

καλο απογευμα ναχουμε

ευχαριστώ αφροδιτούλα μου. κ εσείς να χαίρεστε την υγειά σας' date=' την αγάπη σας με τον σύζυγο κ κυρίως το κορίτσι σας να προοδεύει ευτυχισμένο!

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ..μΠΗΚΑ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΣΤΟ ΦΕΦΙΚΟ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΤΕ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΑΚΟΜΑ :D

ευχαριστώ! να χαίρεσαι την πανέμορφη οικογένειά σου με υγεία κ αγάπη κ πολλά λεφτά!

Καλημέρα! Συννεφιες και σημερα!

Καταρχην να ευχηθω ακομη μια φορα καθυστερημένα χρονια πολλά στη Φεφη μας! Πολύχρονη, με υγεια, να χαιρεσαι την οικογενεια σου! Σου ευχομαι ο,τι ποθεις να το παθεις!

Εμεις αυριο φευγουμε για Αθηνα. Η μικρη δεν κρατιεται. Δεν ξερω αν θα μπορεσω να μπω καθολου. Ευχομαι να ειστε όλες καλά και να περνάτε ακομη καλύτερα.

Φιλιά και καλό ΣΚ.

ευχαριστώ για τις ευχές!

με το καλό να γεννήσεις στην ώρα σου με έναν πόνο ένα γερό μπεμπουλίνι!

να χαίρεστε την κοράκλα σας με υγεία κ αγάπη!

να περάσετε σούπερ κ όλα να είναι καλά!

Κι επειδη ξεχαστηκα χτες ειχαμε γιουβαρλάκια. Σημερα πάλι δεν ξερω....

θέλω!

Καλημερα!

Τελικα χθες φτιαξαμε σουβλακια (με πιτα,τζατζικακι απολα) την ταρατσωσα που λενε!

Σημερα κι εγω δεν ξερω ακομα...

χθες ήρθαν οι γονείς μου κ έφεραν σουβλάκια, λουκάνικα, πατάτες κ ψωμάκι, για να μου ευχηθούν κ δωράκι εξτρά για να ψωνίσω!

κ κρεατικά κ λάδι!

κ πήρε κ το παντελόνι μου για να το κοντύνει! μάνα ανεπανάληπτη!:cool::D

καλημέρα μαρία. κάτι απλό, όπως γιαχνί;

Καλημέρα!

Δεν είμαι στα καλά μου σήμερα... Πάλι τα ίδια με την πίεση και έχω κουραστεί.. Στο μεταξύ βλέπω και κατι τρελλά όνειρα και με επηρρεάζουν πολύ.. Λέτε να σας χαιρετήσω;;:(

Τες πα...

Σήμερα τρώμε κεφτεδάκια με μακαρονάδα!

τί ωραίος συνδυασμός!

για την πίεση θα συμφωνησω με εβίρι. αλλά όπως κ να 'χει, σου εύχομαι ολόψυχα να το ξεπεράσεις, ό,τι σου το προκαλεί.

Τι παπαριές....

συμφωνώ!

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

μπονζούγ μεζ αμί!

σήμερα η μέρα είναι ζόρικη! για γραφείο μιλάω. από χθες η ασυνεννοησία πάει σύννεφο! πρέπει να κλείσει μια υπόθεση κ θα την κλείσω!:mad::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Οπότε είμαστε σε αναμονή για να δούμε μήπως τελικά είναι ίωση η οποία κυκλοφορεί ευρέως αυτήν την περίοδο!

Περαστικά του του παιδιού, ποιος το προσέχει τώρα;

Σας έχω καινούργια, φρέσκα νέα.

Χτες το βραδάκι είχαμε συνάντηση γονέων στο σχολείο. Παρέλασαν όλοι οι δάσκαλοι που διδάσκουν στο τμήμα μας. Μέχρι και η επιστάτρια μπήκε.

Οι δασκάλες είναι αρκετά αυστηρές και περισσότερο είναι αυστηρές ως προς την την τακτοποίηση των πραγμάτων των μαθητών.

Συγκεκριμένα, θέλουν από τα παιδιά να έχουν τακτοποιημένα τα τετράδια και τα βιβλία τους, έτσι ώστε, να μην είναι τσαλακωμένα, λερωμένα, κακογραμμένα. Να έχουν οπωσδήποτε ημερομηνία καθημερινή πάνω στα τετράδια και στις φωτοτυπίες, οι σελίδες των ντοσιέ να είναι περασμένες στη σωστή χρονική σειρά πάνω στα σιδεράκια, γιατί αν κάποιο παιδί δώσει ντοσιέ στη δασκάλα με φωτοτυπία απλώς χωμένη μέσα κι όχι περασμένη στα σιδεράκια, αυτομάτως θα πάρει 6.

Να σας διευκρινίσω, γιατί δε θυμάμαι αν το έχω ξαναπεί, ότι το 6 εδώ είναι ο χειρότερος βαθμός, δεν έχει παρακάτω. Το άριστα είναι το 1 και οι μέτριοι βαθμοί το 2 και το 3.

Κάτι άλλο που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι το εξής: όπως σας είχα πει τα παιδιά των δύο τμημάτων της Ε' πάνε ασυνόδευτα από το σχολείο στο κολυμβητήριο για το μάθημα κολύμβησης. Παίρνουν το τραμ και κατεβαίνουν περίπου 5 στάσεις μετά δεν ξέρω σε ποια περιοχή ακριβώς.

Όσα παιδιά χρησιμοποιούν τραμ-τρένο καθημερινά, δικαιούνται επιδοτούμενη από το σχολείο μηνιαία κάρτα, της οποίας τα κουπόνια έρχονται ταχυδρομικά από την εταιρεία των εισητηρίων στο σπίτι κάθε εξάμηνο. Αυτό σημαίνει ότι, έτσι κι αλλιώς τα κουπόνια είναι κάθε μήνα ήδη πληρωμένα. Επίσης, αν ψάξουν στην εταιρεία εισητηρίων το όνομα του παιδιού θα βρουν αυτομάτως ότι όντως υπάρχει κάρτα, υπάρχουν τα κουπόνια και είναι πληρωμένα.

Την Τρίτη προχτές, δύο παιδιά από το τμήμα μας έτυχε να έχουν ξεχάσει να αλλάξουν στην κάρτα τους το κουπόνι του Σεπτεμβρίου και δεν έβαλαν το καινούργιο του Οκτωβρίου.

Μπήκαν ελεγκτές στο τραμ, όταν αυτά κατευθύνονταν στο κολυμβητήριο και τα κατέβασαν κάτω, επειδή δεν είχαν το καινούργιο του Οκτωβρίου. Το αποτέλεσμα ήταν τα παιδιά να ξεκινήσουν να πάνε το υπόλοιπο της διαδρομής με τα πόδια και χάθηκαν.

Αυτό έγινε γιατί το τραμ είναι κάτι σαν το μετρό το δικό μας που πηγαίνει και υπογείως σε κάποια σημεία της διαδρομής. Όταν κινείται κάποιος υπογείως, δεν αναγνωρίζει πώς πρέπει να κινηθεί όταν βρίσκεται επίγεια. Γι' αυτό χάθηκαν τα παιδιά.

Τελικά, ήρθε η αστυνομία και τα πήγε δε θυμάμαι πού, στο κολυμβητήριο, στο σπίτι τους (καλά δεν έχει σημασία το πού). Αυτό το ανέφερε η μαμά του ενός από τα δύο παιδιά της τάξης μας κι εγώ τα άκουσα όλα αυτά από τη μετάφραση που μου έκανε μέσες άκρες η διπλανή μου μαμά.

Εγώ και πάλι θα το αφήσω ασχολίαστο, γιατί έχω χάσει το μπούσουλα με το πιο είναι το σωστό και πιο όχι.

Link to comment
Share on other sites

αγγελικούλα περαστικά στο παιδί.

εβιρι αν γινόταν εδώ στη χώρα μας αυτό, θα έσκιζαν τα ιμάτιά τους οι γονείς για το κράτος κ το ελλάντα όπως το αποκαλούν όσοι δεν νιώθουν καλά που γεννήθηκαν Έλληνες!

κ λίγα λέω.

Link to comment
Share on other sites

Εβιράκι τον μικρό τον κρατάει η πεθερά μου.

Όσο για το σχολείο και τις μετακινήσεις των παιδιών δεν μπορώ να πω κάτι. Άλλες νοοτροπίες έχουν εκεί. Δεν ξέρω αν θα ήμουν ψύχραιμη ακούγοντας πως το παιδί μου χάθηκε και το μάζεψε η αστυνομία:rolleyes:

Ευχαριστώ για τα περαστικά για τον μικρούλη μου κορίτσια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

μπιφτεκι κοτοπουλο; δηλαδη απο κιμα κοτοπουλου; με δυο κρεοπωλς που το εχω συζητησει μου ειπαν οτι απαγορευεται να περνανε το κοτοπουλο απο την μηχανη του κιμα για τον φοβο της σαλμονελας... :confused:

Δεν τα παίρνω έτοιμα Ταζουλίνι μου.;)

Από στήθος κοτόπουλο (φιλεταρισμένο) τα φτιάχνω εγώ αφού πρώτα το "αλέσω" στο μπλέντερ, φορώντας πάντα γάντια μιας χρήσης με τα κρεατικά -ιδίως ένα παραπάνω με το κοτόπουλο-, στη συνέχεια πλάθω μπιφτέκια όπως κάνουμε με τα "κανονικά" μπιφτέκια !

συμπεθερα σιγα το κακο που εκανες!!!μηπως να σας βγαλουν καρτες και για την τουαλετα????

Σσσσσσσσσσσσςςςςςς μην τους βάζεις ιδέες μανίτσα μου ! Λίγο θέλουν !:cool:

Εμεις αυριο φευγουμε για Αθηνα. Η μικρη δεν κρατιεται. Δεν ξερω αν θα μπορεσω να μπω καθολου. Ευχομαι να ειστε όλες καλά και να περνάτε ακομη καλύτερα

Με το καλό αγάπη και οι εξετάσεις σου και όλα ! Να δεις τον αντρούλη σου, η μικρή τον μπαμπάκα της και να ξεκουραστείς γυρνοβολώντας !!!! Να γεμίσεις μπαταρίες ! Φιλάκια !

την ταρατσωσα που λενε!
Λέτε να σας χαιρετήσω;;:( *****

Σήμερα τρώμε κεφτεδάκια με μακαρονάδα! πω πω τί καλά !

Τι παπαριές....:oops::oops::oops::oops::oops:ω Ελεν μου αρέσει ο τρόπος που εκφράζεσαι ! ΕΛΕΥΘΕΡΑ !!! Σα να με ακούω ένα πράγμα !!!

**** να , αυτά να μην έλεγες που με σκας τώρα κι εγώ θα σ' αγάπαγα πιο πολύ !!!!

Καλέ, τί βλακείες είναι αυτές ????? Να μας χαιρετήσεις, λέει, λόγω πίεσης !!! Κοίτα τί είναι αυτό που σε αγχώνει, πάρε και λίγο τα πάνω σου .... δεν είναι δα και κάτι σοβαρό... ψυχολογικο-ορμονικό μου μυρίζει... και πάταξον !!! ;););)Αγκαλιά !

Σήμερα είμαι σχεδόν άυπνη. Ο μικρός κατά τις 3,30 την νύχτα έκανε έναν εμετό και μετά από κανένα μισάωρο κι έναν δεύτερο. Μοίριζε πολύ έντονα ξινίλα οπότε και υποθέσαμε πως μάλλον έχει κρυώσει γιατί κυλιέται στα πλακάκια συνέχεια. Το πρωί κατά τις 7 έκανε πάλι πολύ λίγο κι έβγαλε λίγο νεράκι που του είχα δώσει.

Γαστρίτιδα/ίωση μάλλον.... δεν έχει ενεργηθεί κιόλας το ψυχάκι μου !!!

Αγγελικούλα2 φιλάκια - θέλω να σε κάνω μια μεγάαααλη αγκαλιά... ξέρω ξέρω είναι από αυτές τις μέρες που θες να βγάλεις φτερά να εκτιναχθείς στο σπίτι σου !!! μανούλα !

......

χθες ήρθαν οι γονείς μου κ έφεραν σουβλάκια, λουκάνικα, πατάτες κ ψωμάκι, για να μου ευχηθούν κ δωράκι εξτρά για να ψωνίσω! *

.....

σήμερα η μέρα είναι ζόρικη! για γραφείο μιλάω. από χθες η ασυνεννοησία πάει σύννεφο! πρέπει να κλείσει μια υπόθεση κ θα την κλείσω!:mad::evil:

*Κοινώς, κι εσύ και το μαρακιπαπ την ταρατσώσατε χθες !!!! α χα χα !!!

Ταρατσώνω, -νεις-, -νει ... πλάκα έχετε !!!

Υπομονή με το γραφείο τί στο καλό ? Παρασκευή είναι, θα περάσει πού θα πάει... εμάς από εχθές δεν μας βλέπω στα καλά μας εδώ μέσα... αλλά δεν μιλώ... κάτι είναι ανάδρομο - δεν παίζει ! :evil:

....Την Τρίτη προχτές, δύο παιδιά από το τμήμα μας έτυχε να έχουν ξεχάσει να αλλάξουν στην κάρτα τους το κουπόνι του Σεπτεμβρίου.....Το αποτέλεσμα ήταν τα παιδιά να ξεκινήσουν να πάνε το υπόλοιπο της διαδρομής με τα πόδια και χάθηκαν.

....

Τελικά, ήρθε η αστυνομία και τα πήγε δε θυμάμαι πού, στο κολυμβητήριο, στο σπίτι τους (καλά δεν έχει σημασία το πού). ....

....Εγώ και πάλι θα το αφήσω ασχολίαστο, γιατί έχω χάσει το μπούσουλα με το πιο είναι το σωστό και πιο όχι.

Τί να πω βρε Εβίρι μου !!!! Συμφωνώ με την Σέβη πάντως ότι εάν (λέμε τώρα) είχε σκάσει τέτοιο θέμα εδώ, θα είχε γίνει τσι μουρλής το κάγκελο !

Στην τελική, μπορεί να κάνουν και καλά που τα διδάσκουν έτσι να είναι υπεύθυνα και υπόλογα των πράξεών τους ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς σήμερα κορίτσια είπαμε να φάμε κι ένα λαδερό έτσι, να λιγδώσει λίγο το αντεράκι βρε παιδί μου όλο ψητά ψητά .... 2 μερούλες διάλειμμα ...

οπότε, είμαι μεταξύ αρακά και πατατούλας γιαχνί με λουκανικάκια .... δεν ξέρω τί θα υπερισχύσει τελικά !

Τα τέκνα μου μού ζήτησαν (απ' το πρωί) πατάτες με αυγά τηγανητά για το απόγευμα ... "Μαμά θέλω αυγό μάτι !!!!!" χα χα έχουν πλάκα !!!

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι τα παιδιά σου ζήτησαν το καλύτερο φαγητό! Τηγάνισε και για μένα ένα αυγουλάκι να έρθω να βουτήξω πατατούλες μέσα, γυρνώντας από την δουλεια!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα στην κατσαρόλα αρακά με πατατούλες λεμονάτο.

Εβιράκι τον μικρό τον κρατάει η πεθερά μου.

Πες της να μετράει τον αριθμό των εμετών του παιδιού.

Από στήθος κοτόπουλο (φιλεταρισμένο) τα φτιάχνω εγώ αφού πρώτα το "αλέσω" στο μπλέντερ, φορώντας πάντα γάντια μιας χρήσης με τα κρεατικά -ιδίως ένα παραπάνω με το κοτόπουλο-, στη συνέχεια πλάθω μπιφτέκια όπως κάνουμε με τα "κανονικά" μπιφτέκια !

Μπράβο Μεταξία, σου πετυχαίνει τόσο ωραία στο μπλέντερ; Να σου πω ότι το έχω σκεφτεί κι εγώ αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ. Αφού όμως το έχεις φτιάξει εσύ με επιτυχία θα το δοκιμάσω κι εγώ.

Τί να πω βρε Εβίρι μου !!!! Συμφωνώ με την Σέβη πάντως ότι εάν (λέμε τώρα) είχε σκάσει τέτοιο θέμα εδώ, θα είχε γίνει τσι μουρλής το κάγκελο !

Στην τελική, μπορεί να κάνουν και καλά που τα διδάσκουν έτσι να είναι υπεύθυνα και υπόλογα των πράξεών τους ...

Μωρέ εγώ δε διαφωνώ καθόλου να διδαχθούν υπευθυνότητα, αλλά θα κάνω κάποιες ρητορικές ερωτήσεις: τα παιδιά βρίσκονται εντός σχολικών ωρών, άρα οι γονείς απαλλάσσονται ευθυνών.

Ποιος θα ήταν υπεύθυνος αν βγαίνοντας από τρένο το ένα παιδί, χτύπαγε αρκετά (π.χ. σπρώχνονταν με το άλλο παιδί και χτύπαγε το κεφάλι του ή το μάτι του);

Ποιος θα ήταν υπεύθυνος αν το ένα παιδί έπεφτε θύμα τροχαίου (σπάνιο πράγμα εδώ με τη σωστή οδήγηση που υπάρχει, αλλά παραλίγο να μας συμβεί μια φορά της κόρης μου κι εμένα, άρα δεν είναι απίθανο);

Ποιος θα ήταν υπεύθυνος αν το ένα παιδί έπεφτε θύμα σωματέμπορα ή παιδεραστή; Ή μήπως κι αυτό το σενάριο είναι αρκετά απίθανο και συμβαίνει μόνο στη Ζιμπάμπουε;

Ίσως να είμαι υπερβολική στις σκέψεις που κάνω.

οπότε, είμαι μεταξύ αρακά και πατατούλας γιαχνί με λουκανικάκια .... δεν ξέρω τί θα υπερισχύσει τελικά !

Βάλε αρακά να φάμε μαζί την ταύτιση.:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

σήμερα η μέρα είναι ζόρικη! για γραφείο μιλάω. από χθες η ασυνεννοησία πάει σύννεφο! πρέπει να κλείσει μια υπόθεση κ θα την κλείσω!:mad::evil:

Πως πέρασες χθες που γενεθλίαζες πουλάκι μου;;;;

Τελικά, ήρθε η αστυνομία και τα πήγε δε θυμάμαι πού, στο κολυμβητήριο, στο σπίτι τους (καλά δεν έχει σημασία το πού). Αυτό το ανέφερε η μαμά του ενός από τα δύο παιδιά της τάξης μας κι εγώ τα άκουσα όλα αυτά από τη μετάφραση που μου έκανε μέσες άκρες η διπλανή μου μαμά.

Δεν σταματάς να με εκπλήσσεις κάθε φορά Εβιράκι...

Κι αν δεν τα έβρισκε η αστυνομία τι θα γινόταν;;;;;

Δεν μπορώ να καταλάβω την νοοτροπία τους και το σκεπτικό τους... Η καλύτερα να το πω αναισθησία;;;;

**** να , αυτά να μην έλεγες που με σκας τώρα κι εγώ θα σ' αγάπαγα πιο πολύ !!!!

Καλέ, τί βλακείες είναι αυτές ????? Να μας χαιρετήσεις, λέει, λόγω πίεσης !!! Κοίτα τί είναι αυτό που σε αγχώνει, πάρε και λίγο τα πάνω σου .... δεν είναι δα και κάτι σοβαρό... ψυχολογικο-ορμονικό μου μυρίζει... και πάταξον !!! ;););)Αγκαλιά !

Με έχει καταβάλει πολύ όλο αυτό Μεταξάκι γι'αυτό και λέω βλακειούλες...:oops::oops:

Τι καλά να σας είχα κοντά να μου κάνατε αυτή την αγκαλίτσα και να σας βγάλω τα εσώψυχά μου... Θα ξαλάφρωνα λίγο...

Τες πα... Θα μου περάσει(ελπίζω!!)

Αγγελικούλα περαστικά! 7 μέρες;;;;:shock: Είναι πάρα πολύ μάνα μου!!

Βοήθα το παιδί με κάποιο υπόθετο γλυκερίνης ή κανένα κλισματάκι... Λέω εγώ τώρα...


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

και ενω ξεκινησε μια ομορφη μερα με τους καλυτερους οιωνους(αγκαλιτσες και φιλακια και τραγουδια με το κοριτσακι μου) , μουχουν σπασει τα νευρα απτο πρωι στη δουλεια!!!ειναι πραγματι απτις μερες που λεω αμαν να τελειωσει!!!

σας φιλω, σας αγαπω ολες!!!

αγγελικουλα περαστικα στον μικρο. ο εμετος τα εξουθενωνει τα μικρα!!!πηρε τηλ τον παιδιατρο???

εβυρι εχω φρικαρει με τα συστηματα τους, τα γερμανικα!!!μη χ..σω!!!

γεια σου συμπεθερα χρυσοχερα!!!κρατα μου ενα μπιφτεκι κοτοπουλου. θαναι τελειο!!!μμμμ

ελεν δεν θελω νακουω φιφες...ακου εκει να μας χαιρετησεις!!!!κοιτα να ηρεμησεις. θεωρω οτι πρωτα απολα σε επηρεαζει το αγχος!!

φεφη ανεκτιμητη αξια η μανα!!!και οι παροχες της φυσικα!!!πολυ μου λειπουν οι δικοι μου!!!

δεν θυμαμαι αλλα...ενεκα η συγχισης!!!!!:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...