Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημέρα!!!!

Νομίζω ότι μπήκαμε για τα καλά στο φθινόπωρο και καθόλου δεν με αρέσει....

Σήμερα τελειώνω με τις φυσικοθεραπείες και έχω και οδοντίατρο:(:(!!

Σήμερα τρώμε ρεβυθάκια και έγιναν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!!

γιατί την τσίμπησε ένα κουνούπι στο πόδι *... βρε καλή μου, βρε χρυσή μου κάτσε να σου βάλω αλοιφούλα και σταμάτα να φωνάζεις.......... :rolleyes::rolleyes::rolleyes: αλλά... στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα ......................

Ααααα!!! Πολύ γνωστό το παραμύθι..... Εμένα μου το συνέχεια αυτό με τα κουνούπια γιατί έχει πολύ ευαίσθητο δέρμα και τουμπανιάζει!:rolleyes:

και απορώ τωρα εγώ... σηκώθηκαν το πρωί τα τέκνα, ζωή να έχουν, μες στην τρελή χαρά... ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ???? ΕΓΩ γιατί βγαίνω off ρε γμτ ???:|

Ελα μου ντε;;;; Πως το καταφέρνουν αυτό;;; Πόση ενεργεια έχουν;

Και φαντάσου να μην πήγαιναν και στον παιδικο....

Εν τω μεταξύ ήθελα να σχολιάσω

Μαρή ΈλενΣαλόνικα....

με ξελίγωσες με τα φαγιά σου !!!! Αχ τί καλά λες κι έχετε κάθε μέρα γιορτή είναι το σπίτι σας !!! φτου-φτου- και ξανά μανά φτου !!!! :cool:

Ελα να σε κάνω το τραπέζι πουλί μου!

Γιορτή δεν θα πεις τίποτα! Σκέτο πανηγύρι!!!:tongue::tongue:

ό,τι έχεις ονειρευτεί για τη μονάκριβή σου να το ζήσει κ να την καμαρώνεις κ εσύ γερή!

Ευχαριστώ αγάπη μου!

Πως πήγε το πάρτυ;;;; Εσβησε τα κεράκια η ρυπα;;;;;;)

Αχ αυτά τα τερατίδια τσέπης τι μας κάνουν...

Βλέπω βαστάς γερά...

Αχαχαααααχααααχχχχχαααααα!!!! Πολύ καλό!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

.δεν ειναι χοντρο αλλα εκανε λιγο κοιλιτσα τελευταια.

Συνήθως όταν κάνουν κοιλίτσα μετά ψηλώνουν! Είναι φυσιολογικό!

τεσπα ολα καλα. μονο που πρεπει να κοψουμε σιγα σιγα την πιπιλα. ναι αλλα πως????να την κρυψω, να την κοψω??πολυ βαρβαρα!!!ειπαμε να της παρουμε δωρο χθες φευγοντας απτη γιατρο και να δωσουμε την πιπιλα, αλλα προτιμησε την πιπιλα!!!

1. Οτι και να πείτε θα το κάνει όταν είναι σχετικά έτοιμη

2. Θα πρέπει να βρείτε κάτι που θα της κινήσει πραγματικά το ενδιαφέρον ως αντάλλαγμα. Εμάς μας έκατσε με το ποδηλατο(μεγάλο). Το είδε, τρελλάθηκε, αλλά έβαλα τον πωλητή να την παραμυθιάσει ότι και καλά ποδήλατο παίρνουν μόνο τα μεγάλα παιδιά που δεν έχουν πιπίλα! ?Αυτό ήταν! Μαχαίρι την έκοψε!

3.Οπλίσου με πολλή υπομονή γιατί το πρώτο διάστημα θα είναι δράμα!!!

Καλή επιτυχία και κυρίως μη την πιέσεις!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες μου!

Είμαστε οικογενειακώς με ίωση τελικά

Ο περιστέρης κι εγώ με δέκατα και πόνους στα κόκκαλα και το μικρό με την ελαφρά γαστρεντερίτιδα,αν και έχει αρχίσει να συνέρχετυαι.Χθες μάλιστα έφαγε πάρα πολύ.

Αφροδίτη μου,μια χαρά είναι η Χιονάτη σας!Θελω να κάνω κι εγω δουλειές με τα ρούχα,αλλά το ανβάλω γιατί σκέφτομαι ότι θα βλέπω που δεν θα μου κάνουν πάλι και θα με πιάνει απελπισία

Mariapap ωραίο μου φαίνεται το φαγάκι που έφτιαξες.Πόση ώρα το αφήνεις να γίνεται;

Εβίρι,τι παρατηρητικότητα είναι αυτή;Απαπαπαπαπα το μάτι σου τι προσέχει...

Τελικά χθες είχα μόνο μία ώρα μάθημα,λόγω ιώσεων των μαθητων.Πήγα σούπερ μάρκετ,γύρισα σπίτι,σιδέρωσα ρούχα του μικρού,έβαλα και στο φούρνο μπιφτέκια με πατάτες και λουκανικάκια για σήμερα.

Εχω αρκετές δουλειές,αλλά είμαι κάπως...πιασμένη,πονάν τα παϊδια μου.

Σήμερα θα είμαι όλη μερα στο σπίτι,οπότε σίγουρα θα τα ξαναπούμε

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα την πιπίλα,Αφροδίτη μου,δεν ξέρω τι να σου πω...

Ο δικός μου μόλις χρόνισε δεν την ξαναβαλε στο στόμα,παρά ελάχιστες φορές

Τωρα εχει παρα πολύ καιρό να την βάλει

Στο σπιτι υπάρχει μια πιπίλα για ώρα αναγκης και την εχω καταχωνιάσει,γιατί ο περιστερης μου είχε πει το καλοκαίρι το αμίμητο:"Το παιδί μπορεί να θελει πιπίλα,να του την ξανρχίσουμε!!!!"Οπότε ούτε να την εμφανίσω.

Οταν γκρινιαζει ο μικρός και ο πατηρ του την ψαχνει,του λέω ότι δεν ξερω πού είναι!!!Γιατί δεν υπάρχει περιπτωση να τη θελει πραγματικά το παιδί,τόσους μηνες κομμενη

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Χτες δεν μπορουσα να συνδεθω δεν με εβαζε μεσα κ εχασα επειδοσια.

Για σημερα τρωμε μπριαμ κατσαρολς κοινως τουρλου , τρωνε δηλαδη γιατι εγω θα φαω κοτοσαλατα.

φεφικο μου χρονια πολλα στην μικρουλα σου.Πολυχρονη κ γερη να ειναι κ να την δεις οπως επιθυμεις.

Περιστερω εχω μεινει εφωνη με τα φαγητα που εχεις στο ψυγειο.Ενοειταιπως δεν θα ξαναμαγειρεψεις μεχρι να τα φατε, κριμα ειναι να πεταμε φαγακι τετοιες εποχες.Οσο για τον περιστηρι τι να πω απαραδεκτος.Δεν στο λεω για να σου χαιδεψω τα αυτι αλλα δεν βρηκα τιποτα παραλογο σε σενα ισα-ισα. Μα ειναι δυνατον για 1 ωρα που θα μεινει το παιδι χωρις φαγητο να κανει ετσι? Την επομενη φορα αστον να τον αναλαβει αυτος ολη μερα.

Λοβ πως να μην εισαι οφ με τοσο τρεξιμο βρε κοριτσι!!! Κουλ!!! Γιαουρτακι ουφφφφ....

Ταζακι δουλειες πολλες σημερα ε? Ειδες ο μικρος?Συνηθως αυτη η ησυχια ειναι πολυ υποπτη.

Αγγελικουλα καλημερα!!

Εβιρι παρτην πισω βρε , δεν την θελουμε!!

Αννια μου κ εσυ να χαιρεσαι την μαμυ σου κ την οικογενεια σου!

Μαριαπαπ μηπως να πατε σε κανα παιδιατρο σημερα αν δεν πεσει?ειναι πολλες 6 μερες με πυρετο.Καντε καμια εξεταση καλου κακου.Ολα καλα να πανε σου ευχομαι.Οσο για το φαγητο σου πολυ ωραιο πρεπει να ειναι .

Αφροδιτακι μιαμ μιαν ειναι το κριθαρακι!! Οσο για την πιπιλα πιστευω καθε παιδι ειναι διαφορετικο κ θελει τον χρονο του κ τον τροπο του. Κατι που θα της αρεσει πολυ κ θα της τραβηξει την προσοχη ισως την κανει να την κοψει.Μια χαρα η κορακλα! Κ εμεις εχουμε εμβολιο την αλλη βδομαδα μαλλον θα παμε.

Ελενη αντε να τελειωνεις με τους γιατρους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε βρε κορίτσια, πάλι πείνασα. Τόφαλος θα γίνω εδώ... ποποοοοοο κάτι λιγούρες που μ'επιασαν πάλι.... ωραία τρώτε!!!!

Φέφη μ'αρέσει που έχεις τα κονέδια σου με το σταρ-σύστεμ με τον αλαφροχέρη τον γιατρό! Να το 'ξερα να τον έφερνα θεσσαλονίκη τότε που βαλάντωνα στο κλάμα γιατί θα μου έκαναν επισκληρίδιο!

για τους συζυγους ενα εχω να πω: ξεχασαν πως μεγαλωσαν αυτοι και τωρα την εχουν δει Πιαζε στο μεγαλωμα των παιδιων τους.... εμενα μεγαλωσε με γαριδακια και τηγανητες πατατες, ολη μερα στις αλανες με σημαδια στα ποδια... τωρα αμα ο γιοκας του σκονταψει ερχεται η καταστροφη, ολο να τον προσεχουμε τι κανει μην χτυπησει μην ανεβει εκει μη μη μη... ασε για το φαγητο... καθε μεσημερι με παιρνει τηλεφωνο να με ρωτησει αν εφαγε το σπλαχνο του..... του λεω κι εγω ναι και τελειωσε.... σιγα μην καθομαι να σφαζομαι για το φαγητο του μικρου. και οταν ειναι εδω την ωρα που παλευουμε να φαμε και αρχιζει τα σχόλια, λεω στον μικρο "ελα πουλι μου να φας με τον μπαμπα" αφηνω το πιατο μπροστα του και παω σε αλλο δωματιο. αντε να σε δω μιστερ....

ε ναι, πες τα χρυσόστομη! έτσι ακριβώς!

Εμένα την πρήζει για το γάλα, μιλάμε το παιδί θα το μισήσει στο τέλος. Θα βλέπει γάλα και θα στρίβει.....

Το τι καλά πάει στο γιαούρτι?????

κι εγώ απόρρησα....

μονο που πρεπει να κοψουμε σιγα σιγα την πιπιλα. ναι αλλα πως????να την κρυψω, να την κοψω??πολυ βαρβαρα!!!ειπαμε να της παρουμε δωρο χθες φευγοντας απτη γιατρο και να δωσουμε την πιπιλα, αλλα προτιμησε την πιπιλα!!!

σημερα παλι δεν μπορουσα να ξυονησω απτη νυστα. και η χιονατη απο πανω μου να χοροπηδαει το γνωστο και αγαπημενο ασμα:νοσα, νοσα.....!!!αυτο ειναι ωραιο ξυπνημα!!!χαχαα

σας φιλω.ευχομαι ναχουμε μια ομορφη και ηρεμη μερα...

μπράβο που είστε καλά! Είναι δύσκολη η απόφαση, αλλά πρέπει να είναι απόφαση. Δηλαδή εάν το δρομολογήσεις να μην έχεις (εσύ) πισωγύρισμα. Τι να σας πω μπορεί να δυσκολεύτηκα πιο πολύ και από τη μικρή για να κόψει την πιπίλα! (συναισθηματικά εννοώ. Ευτυχώς ο συζυγουλης επέμεινε και κόψαμε, περασμένα μεγαλεία....!)

Περαστικά άκουσα κι άλλες γριπούλες, αρχιιισααααμεεεεε

Φωτεινή με το καλό η β'επιπέδου, και καλά να περάσατε οικογενειακώς!

Το κριθαράκι για κάποιο λόγο και ο δικός μου δεν το θεωρεί φαγητό. Γιατί μωρε? Σαν μακαρόνι το βλέπω εγώ.

Σήμερα φακές το πλάνο, τις χθεσινές.

Άντε καλή όρεξη σε εσάς και "κακή" σε εμένα που έχω πάρει την ανιούσα και πρέπει να ανησυχήσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια από μία βροχερή Αθήνα!

Σήμερα τρώμε αρακά που έμεινε από χτες!

mariapap82 στον γιατρό έχετε πάει? Μήπως το παιδί πρέπει να πάρει αντιβίωση? Είναι πολλές μέρες ο πυρετός!

Αφροδιτούλα το παιδί θα την κόψει την πιπίλα όταν θα είναι έτοιμη. Η κόρη μου την έκοψε λίγο πριν κλείσει τα 3. Είχαμε πάει στην ξαδέρφη μου που η κόρη της είναι 1 χρόνο μεγαλύτερη από την δική μου και έπεσαν να κοιμηθούν το μεσημέρι. Όταν το βράδυ πήγαμε σπίτι μας και της έδωσα την πιπίλα για να κοιμηθεί μου είπε πως δεν την ήθελε γιατί της είπε η ξαδέρφη της πως μαυρίζουν τα δόντια! Έτσι απλά!

Ελενάκι καλημέρα! Κουράγιο με τον οδοντίατρο!

Περιστεράκι μου περιστικά σας! Ο περιστέρης δεν παλεύεται λέμε!!!

ggeny καλημερούδια!

kalliopaki καλή δύναμη με τόσους πειρασμούς να κυκλοφορούν!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

.....

για τους συζυγους ενα εχω να πω: ξεχασαν πως μεγαλωσαν αυτοι και τωρα την εχουν δει Πιαζε στο μεγαλωμα των παιδιων τους.... εμενα μεγαλωσε με γαριδακια και τηγανητες πατατες, ολη μερα στις αλανες με σημαδια στα ποδια.........

.....εμενα μολις μου κατεστρεψε μια εξαδα νερο εμφιαλωμενο... ξερετε πως; ανοιξε ολα τα μπουκαλια και εριξε μεσα τις μπιλιες και τις χαντρες που κανουμε κατασκευες.... οση ωρα καθαριζα το παιδικο ειχε βρει ωραια ασχολια :lol::lol::lol:

Γεια σου Ταζούλα !!!

Πόσο γέλασα με τον Πιαζέ και με τον γιόκα σου βεβαίως-βεβαίως !!!! Εγώ αν καμιά φορά (λέμε τώρα) ακούσω ησυχία -θα μου πείτε τώρα Πώς γίνεται να ακούς την ησυχία ???? αλλά ξέρετε εσείς, με εννοείτε :rolleyes:-... ανησυχώ .... συνήθως κάτι .... μαγειρεύουν !!!

Να λες πάλι καλά που δεν τις έφαγε τις μπίλιες !!!

:cool:

Το τι καλά πάει στο γιαούρτι?????

...χα χα το "τί καλά" ήτο συνειρμικό και χλευαστικό σα να λέμε τί χαρά, τί χαρά σκίζει η βάρκα τα νερά κλπκλπ .... :shock::shock::shock: κοροϊδεύω μανίτσα μου να μην φουντάρω... αλλά, η αλήθεια είναι ότι λίιιιιιιγο σα να έπεσε η μπάκα οεο !

Α ! Και όλες αυτές τις δούλειες πρέπει να τις κάμω το Σ/Κ γιατί το επόμενο Σάββατο θα γίνει τσι κακομοίρας εις την οικίαν μας !!! Έχομεν πάρτυ !!!

Αμ πώς !!! Θα έρθει τόσος κόσμος και κοσμάκης και δεν θα έχω πλύνει τσι κουρτίνες ?????

Κι αν θέλω να πάρω κάτι από το σύνθετο θα το φυσάω να φύγει η σκόνη ???? α χ α χ α .... φαντάζεστε ????

Πλάκα θα είχε - ιδίως η μάνα μου, θα το πάθαινε το εγλεφαλικό στο επιτόπιο !!!! :confused::confused::confused::tongue:

Αφροδιτούλα καλά νέα να έχετε από τον παιδίατρο. Κι εμείς το εμβόλιο της γρίπης θα το κάνουμε την επόμενη εβδομάδα.

Καλά που το αναφέρατε, πρέπει κι εγώ να μιλήσω με παιδίατρο -- την άλλη βδομάδα δεν παίζει όμως με τπτ... δεν προλαβαίνω καρδιά μου !

Να πω κάτι. Εγώ πάντως φρόντισα να σας τη στείλω, έστω και καθυστερημένα και με τα χίλια ζόρια, εσείς τώρα φροντίστε τι θα την κάνετε.[/center]

...κι εμείς φροντίσαμε να σας τη στείλουμε γρήγορα-γρήγορα πίσω !!! α πα πα πα πα !!!:D

καλημερα σας

πρωινη σημερα γιατι εχουμε τρεξιμο με διαφορα σημερα και προβλεπω να μην προλαβαινω να ξαναμπαινω...

σημερα εχει κοτοπουλο κοκκινιστο με ρυζι

καλά τρεξίματα + καλά κουράγια ! φιλάκια

Καλημέρα!

Βροχερη μερα σημερα!

Δεν είναι πολύ ωραία ????? Μου αρέσει αυτός ο καιρός και αυτή η θερμοκρασία !!! Τί έχω γιατρέ μου ???:confused:

Καλημερα!

Παλι σπιτι σημερα 6η μερα πυρετου ο Χαρης....τι συμβαινει οεο? Τα νευρα μου ακομα δεν αρχισε ο χειμωνας!

Το ψαρι χθες εγινε τηγανοσουπα!!!!!!!Τι ειναι αυτο θα μου πειτε τωρα....

Σε μεγαλο τηγανι με καπακι βαζουμε στρωση απο πατατες ροδελες, καροτα και ισως και κολοκυθακια, νερο να τα σκεπαζει, λαδι, λεμονι και απο πανω το ψαρι. Και κλεινουμε καπακι. Το ψαρι γινεται κατι μεταξυ βραστου και ψητου το ζουμακι μουρλια και τα λαχανικα επισης αμα εχεις ριξει αρκετο νερο βγγαινει καμια σουπα για κανεναν αρρωστο (βλεπε το βλασταρι μου) αλλα χωρις πολυ νερο μενει μια σαλτσουλα για βουτες!!!!!!

Μήπως πρέπει βρε παιδί μου να μιλήσει με παιδίατρο μπας και θέλει αντιβίωση το παιδί ???? πολλές μέρες είναι με πυρετό ... και δε με λες, αου κάνει υψηλό πυρετό ? πόσο συχνά ανεβάζει ??? κρίμα ο ερημούλης ! να μου τον φιλήσεις τον Χαρούλη σου !

Πολύ ωραίο το ψάρι - την κρατώ την ιδέα σου !

καλημερα, καλημερα!!!

τι μου κανετε??συννεφιασμενος ο καιρος σημερα!!!στη μικρη εβαλα ενα πιο χοντρο μπουφανακι. αντε να χειμωνιασει λιγο, μπας και κανω και καμμια δουλεια με τα ρουχα. ελπιζω το σαββατο. αν και εχουμε διαφορες υποχρεωσεις αυτο το σκ. ......

εμεις καναμε χθες το αντιγριπικο, ολα καλα. κιλα 13, υψος 94εκ.

σημερα παλι δεν μπορουσα να ξυονησω απτη νυστα. και η χιονατη απο πανω μου να χοροπηδαει το γνωστο και αγαπημενο ασμα:νοσα, νοσα.....!!!αυτο ειναι ωραιο ξυπνημα!!!χαχαα το ΠΙΟ ωραίο !!! Τί λες τώρα ?:D

σας φιλω.ευχομαι ναχουμε μια ομορφη και ηρεμη μερα...

Καλώς την συμπεθέρα μου !!!

1ον)Μπράβο για το εμβόλιο . όσον αφορά στα κιλά της νυφαδιάς μου σε βρίσκω ολίγον τί υπερβολική και η Σεμίνα τόσο πρέπει να είναι και μοιάζει με σαμιαμίδι... λίγη κοιλίτσα πέταξε τώρα μες στο καλοκαίρι αλλά αφού είναι το παιδί-λάστιχο... δεν σταματάει να κινείται...

Καλά λες να μην τρώει βλακείες -μαζί σου κι εγώ- αλλά μην αγχωθείς κιόλας !

2ον) Χθες αυτή την δουλειά έκαμα... ρούχα (των παιδιών εννοείται).... ω πω πω τί έβγαλα πάλι για να δώσω.... ευτυχώς του Νικόλα τα περισσότερα θεωρώ ότι του κάνουν. Έχει και μπουφανάκι -και πιο χοντρό κι εποχιακό-

Η μικρή θέλει όμως πολύ πράγμα πιο πολύ θα κοιτάξω να της πάρω καθημερινά κολάν, μπλούζες, καλσόν ... μπουφανάκι, παλτό και για καλό ντύσιμο ευτυχώς έχει...

Α ! Θέλουν και τα 2 πυτζαμούλες και κάλτσες επίσης !

3ον) Πιπίλα: πάρ' το εσύ απόφαση ότι μπορεί και 1 και 2 και 3 μέρες πχ να έχεις αντίδραση και ξεκίνα.... ή που θα την γλυκοπιάσεις όπως σου γράφει η Περιστέρω ή ... δεν ξέρω ... βρες ένα τρόπο αλλά μην υποχωρήσεις... πιο πολύ εμείς οι μαμάδες πρέπει να είμεθα βράχοι !

Καλή δουλίτσα και σε εσένα και... υπομονή παίξ' το μπαινάκης-βγαινάκης !

καλημέρα!!!!

Νομίζω ότι μπήκαμε για τα καλά στο φθινόπωρο και καθόλου δεν με αρέσει.... γιατί πουλί 'μ ???? ωραία είναι !!

Σήμερα τελειώνω με τις φυσικοθεραπείες και έχω και οδοντίατρο:(:(!!

αμάν πια βρε Λενιώ με αυτόν τον οδοντίατρο !!! :rolleyes:

Μη φοβού - δεν θα σε πονέσει ο καλούλης ο γιατρός !

Καλημέρα φιλενάδες μου!

Είμαστε οικογενειακώς με ίωση τελικά

Ο περιστέρης κι εγώ με δέκατα και πόνους στα κόκκαλα και το μικρό με την ελαφρά γαστρεντερίτιδα,αν και έχει αρχίσει να συνέρχετυαι.Χθες μάλιστα έφαγε πάρα πολύ.

.....

Εβίρι,τι παρατηρητικότητα είναι αυτή;Απαπαπαπαπα το μάτι σου τι προσέχει... κάτι έχασα, κάτι έχασα, κάτι έχασα .... :o:o:o

Τελικά χθες είχα μόνο μία ώρα μάθημα,λόγω ιώσεων των μαθητων.....

Εχω αρκετές δουλειές,αλλά είμαι κάπως...πιασμένη,πονάν τα παϊδια μου.

Σήμερα θα είμαι όλη μερα στο σπίτι,οπότε σίγουρα θα τα ξαναπούμε

Ουπς !!!! ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ σας !!!

Το ευχάριστο είναι πως το παιδί την πέρασε ελαφρώς... την ιωσούλα . Γι΄αυτό μωρέ το μαναράκι μου είχε τόση γκρίνια από την Πέμπτη... για εσένα και τον Περιστέρη, υ π ο μ ο ν ή.... και κοίτα μην ξεθεωθείς στη φασίνα ... αρρωστούλα είσαι, κάτσε μέσα, πίνε ζεστά, φάει κάτι να σφίξεις :rolleyes: και πάλι οι δουλειές εκεί θα είναι να σε περιμένουν !!! :cool:

......

Στο σπιτι υπάρχει μια πιπίλα για ώρα αναγκης και την εχω καταχωνιάσει,γιατί ο περιστερης μου είχε πει το καλοκαίρι το αμίμητο:"Το παιδί μπορεί να θελει πιπίλα,να του την ξανρχίσουμε!!!!" α χα χα ο άντρας σου ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ ρε φίλε με την καμία !!!

καλημερα κοριτσακια τι κανετε?

Χτες δεν μπορουσα να συνδεθω δεν με εβαζε μεσα κ εχασα επειδοσια.

Λοβ πως να μην εισαι οφ με τοσο τρεξιμο βρε κοριτσι!!! Κουλ!!! Γιαουρτακι ουφφφφ.... ουφ και ξανά μανά ουφ και δε λες τίποτις... ;)

Καλημέρα - φιλάκια !

Και που λέτε, σήμερις θα το αλλάξω το μενού θα ψήσω για τον σύζυγο μπριζόλες κι εγώ λέω να φάγω τονο-σαλάτα ή σαλάτα με γαρίδες κάτι σε ψάρι/θαλασσινό τέλος πάντων... πολύ ποικιλία λέμε !!!

Χθες το απόγευμα έφτιαξα στα παιδιά σουπίτσα και την έκαναν ... να !

Η κόρη με βοήθησε βέβαια να φτιάξουμε τα ρούχα. Κάθησε και δοκίμασε 2-3 φορεματάκια για τα οποία είχα αμφιβολίες, έβαλε και μια γούνα λευκή και κοιταζόταν στον καθρέφτη... καμάρωνε σαν το γύφτικο σκερπάνι και ήταν ωσάν την Βουγιουκλάκη που είχε φορέσει το γουναρικό μες στο κατακαλόκαιρο !!! α χα χα το ψώνιο μου !!! πόσο γέλασα ! είδα κι έπαθα να της την βγάλω λέμε.... ευτυχώς, έλειπε ένα κουμπί και την έπεισα... :rolleyes:

Μετά έφαγε φλασιά και ήθελε να κυκλοφορεί με το κορμάκι του μπαλέτου... βγάλαμε φωτογραφίες και δώσ' του κι έπαιρνε πόζες !!!!

Ωραία περάσαμε ! ;) αυτάααααααααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

ε βρε κορίτσια, πάλι πείνασα. Τόφαλος θα γίνω εδώ... ποποοοοοο κάτι λιγούρες που μ'επιασαν πάλι.... ωραία τρώτε!!!!

Για να μην παχύνεις ντίαρ ΕΔΩ να ξέρεις... α, όλα κι όλα ! ΤΡΩΜΕ με τα μάτια !! !:rolleyes:

....

Το κριθαράκι για κάποιο λόγο και ο δικός μου δεν το θεωρεί φαγητό. Γιατί μωρε? Σαν μακαρόνι το βλέπω εγώ.

Να σου ξηγήσω εγώ γιατί δεν το θεωρούν φαγητό ... επειδή ΧΡΥΣΗ ΜΟΥ γυναίκα δεν έχουν κάτσει ποτέ ούτε να μαγειρέψουν ούτε να πονοκεφαλιάζουν κάθε μέρα (ή μέρα παρά μέρα) με το τί θα φάμε σήμερα ... γι 'αυτό !!! :evil:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου

Από φαγητό θα φτιάξω μάλλον κάτι πρόχειρο, μιας και έχω αρκετά ρεβύθια από χτες που θα φάει ο Έβιρος.

Παλι σπιτι σημερα 6η μερα πυρετου ο Χαρης....τι συμβαινει οεο?

Μαρία ο μικρός θα χρειαστεί αντιβίωση. Ο παιδίατρος τι έχεις πει;

Το ψαρι χθες εγινε τηγανοσουπα!!!!!!!Τι ειναι αυτο θα μου πειτε τωρα....

Πρωτότυπο

μονο που πρεπει να κοψουμε σιγα σιγα την πιπιλα. ναι αλλα πως????να την κρυψω, να την κοψω??

Κάνε μερικές δοκιμές. Την πρώτη μέρα, κρύψτη για λίγη ώρα και ότα θα τη ζητήσει προσπάθησε να την αποπροσανατολίσεις δείχνοντάς της κάτι άλλο, διαβάζοντας ένα παραμύθι, δίνοντάς της κάτι να φάει κλπ. Να επιδιώξεις να περάσουν λίγα λεπτά χωρίς την πιπίλα. Μόλις φτάσει στην απόγνωση δώστη. Προοδευτικά και τις επόμενες μέρες αύξανε το χρόνο που θα μένει χωρίς την πιπίλα.

Αν δεν πιάσει βούτα την πιπίλα σε λίγο λεμόνι πριν της τη δώσεις.

Αν δεν πιάσει, τότε κόψε μια ακρούλα της ώστε να μην έχει την ίδια αίσθηση πλέον.

Αν δεν πιάσει, άστη μια φορά στη βεράντα ή στο παράθυρο, έτσι ώστε να το ξέρει η μικρή και όταν την εξαφανίσεις, τότε πες της ότι ήρθαν τα πουλάκια ή η γάτα και την πήραν.

Άλλη ιδέα είναι πήγαινε σε ένα μαγαζί που έχεις λίγο θάρρος (φούρνο, φαρμακείο κλπ) συνεννοήσου με τον υπάλληλο να της την πάρει και να της πει ότι θα της φέρει μια καινούργια που έβγαλε η εταιρεία. Έτσι δε θα ευθύνεσαι εσύ για την απώλεια της πιπίλας, αλλά κάποιος άλλος.

καλημέρα!!!!

Σήμερα τελειώνω με τις φυσικοθεραπείες και έχω και οδοντίατρο:(:(!!

Τελειώνει το ένα αρχίζει το άλλο, είναι να μην ανοίξει δουλειές κανείς με γιατρούς!!!!!!!!!!!

Είμαστε οικογενειακώς με ίωση τελικά

Ο περιστέρης κι εγώ με δέκατα και πόνους στα κόκκαλα και το μικρό με την ελαφρά γαστρεντερίτιδα,αν και έχει αρχίσει να συνέρχετυαι.Χθες μάλιστα έφαγε πάρα πολύ.

Ωχ, τι γίνεται βρε παιδιά; Περαστικά σε όλους σας. Βαστάτε γερά γιατί κάποιος πρέπει να μείνει όρθιος να φροντίζει τους υπόλοιπους.

Εβίρι,τι παρατηρητικότητα είναι αυτή;Απαπαπαπαπα το μάτι σου τι προσέχει...

χαχαχαχαχα

Εβιρι παρτην πισω βρε , δεν την θελουμε!!

...κι εμείς φροντίσαμε να σας τη στείλουμε γρήγορα-γρήγορα πίσω !!! α πα πα πα πα !!!:D

χαχαχαχα δεν ξέρετε τι χάσατε. Εγώ σας έδωσα και τη Μέρκελ και την ευκαιρία. Αν την κρατούσατε, κάποιος θα έβρισκε τι να την κάνει.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μη φοβού - δεν θα σε πονέσει ο καλούλης ο γιατρός !

Θα σου πω αυριο!!!!:confused:

Η κόρη με βοήθησε βέβαια να φτιάξουμε τα ρούχα. Κάθησε και δοκίμασε 2-3 φορεματάκια για τα οποία είχα αμφιβολίες, έβαλε και μια γούνα λευκή και κοιταζόταν στον καθρέφτη... καμάρωνε σαν το γύφτικο σκερπάνι και ήταν ωσάν την Βουγιουκλάκη που είχε φορέσει το γουναρικό μες στο κατακαλόκαιρο !!! α χα χα το ψώνιο μου !!! πόσο γέλασα ! είδα κι έπαθα να της την βγάλω λέμε.... ευτυχώς, έλειπε ένα κουμπί και την έπεισα... :rolleyes:

Μετά έφαγε φλασιά και ήθελε να κυκλοφορεί με το κορμάκι του μπαλέτου... βγάλαμε φωτογραφίες και δώσ' του κι έπαιρνε πόζες !!!!

Ωραία περάσαμε ! ;) αυτάααααααααααααααααααααααα

χαχαααααα!!!! Θεά η Σεμίνα!!!!!!! Μιλάμε για πολλή τσαχπινιά!!!!

Εννοείται ότι περιμένουμε να δούμε τις πόζες!!!!;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

...χα χα το "τί καλά" ήτο συνειρμικό και χλευαστικό σα να λέμε τί χαρά, τί χαρά σκίζει η βάρκα τα νερά κλπκλπ .... :shock::shock::shock: κοροϊδεύω μανίτσα μου να μην φουντάρω... αλλά, η αλήθεια είναι ότι λίιιιιιιγο σα να έπεσε η μπάκα οεο !

Ε τότε αλλάζει το πράγμα!!!

Α ! Και όλες αυτές τις δούλειες πρέπει να τις κάμω το Σ/Κ γιατί το επόμενο Σάββατο θα γίνει τσι κακομοίρας εις την οικίαν μας !!! Έχομεν πάρτυ !!!

Αμ πώς !!! Θα έρθει τόσος κόσμος και κοσμάκης και δεν θα έχω πλύνει τσι κουρτίνες ?????

Ναι γιατί όταν έχεις πάρτυ ο καλεσμένος πρώτα θα επιθεωρήσει αν έχεις καθαρές κουρτίνες και μετά θα κάτσει να φάει το γλυκό!!!!!:tongue:

Κι αν θέλω να πάρω κάτι από το σύνθετο θα το φυσάω να φύγει η σκόνη ???? α χ α χ α .... φαντάζεστε ????

Πλάκα θα είχε - ιδίως η μάνα μου, θα το πάθαινε το εγλεφαλικό στο επιτόπιο !!!! :confused::confused::confused::tongue:

Νέα ασθένεια?????:tongue::tongue::tongue::tongue:

Δεν είναι πολύ ωραία ????? Μου αρέσει αυτός ο καιρός και αυτή η θερμοκρασία !!! Τί έχω γιατρέ μου ???:confused:

Ωραία είναι όταν βρίσκεσαι στην εξοχή και δεν έχεις να κάνεις τίποτα άλλο παρά μόνο βόλτες!!! Όταν πρέπει να κυκλοφορήσεις στην πόλη μέσα στα λασπόνερα και τα βρωμόνερα από την σκόνη και το καυσαέριο δεν είναι ωραία ντίαρ! Δράμα είναι!!!

Μήπως πρέπει βρε παιδί μου να μιλήσει με παιδίατρο μπας και θέλει αντιβίωση το παιδί ???? πολλές μέρες είναι με πυρετό ... και δε με λες, αου κάνει υψηλό πυρετό ? πόσο συχνά ανεβάζει ??? κρίμα ο ερημούλης ! να μου τον φιλήσεις τον Χαρούλη σου !

Αυτό ακριβώς είπα κι εγώ!

2ον) Χθες αυτή την δουλειά έκαμα... ρούχα (των παιδιών εννοείται).... ω πω πω τί έβγαλα πάλι για να δώσω.... ευτυχώς του Νικόλα τα περισσότερα θεωρώ ότι του κάνουν. Έχει και μπουφανάκι -και πιο χοντρό κι εποχιακό-

Η μικρή θέλει όμως πολύ πράγμα πιο πολύ θα κοιτάξω να της πάρω καθημερινά κολάν, μπλούζες, καλσόν ... μπουφανάκι, παλτό και για καλό ντύσιμο ευτυχώς έχει...

Α ! Θέλουν και τα 2 πυτζαμούλες και κάλτσες επίσης !

Κι εγώ Σαββατοκύριακο με βλέπω να ξεδιαλέγω ρούχα και να κατεβάσω κανένα ακόμη μακρυμάνικο. Έχω κάποια λίγα έξω αλλά μάλλον θα χρειαστούν κι άλλα!

3ον) Πιπίλα: πάρ' το εσύ απόφαση ότι μπορεί και 1 και 2 και 3 μέρες πχ να έχεις αντίδραση και ξεκίνα.... ή που θα την γλυκοπιάσεις όπως σου γράφει η Περιστέρω ή ... δεν ξέρω ... βρες ένα τρόπο αλλά μην υποχωρήσεις... πιο πολύ εμείς οι μαμάδες πρέπει να είμεθα βράχοι !

Από γρανίτη!!!!

Το ευχάριστο είναι πως το παιδί την πέρασε ελαφρώς... την ιωσούλα . Γι΄αυτό μωρέ το μαναράκι μου είχε τόση γκρίνια από την Πέμπτη... για εσένα και τον Περιστέρη, υ π ο μ ο ν ή.... και κοίτα μην ξεθεωθείς στη φασίνα ... αρρωστούλα είσαι, κάτσε μέσα, πίνε ζεστά, φάει κάτι να σφίξεις :rolleyes: και πάλι οι δουλειές εκεί θα είναι να σε περιμένουν !!! :cool:

Θα συμφωνήσω!

Η κόρη με βοήθησε βέβαια να φτιάξουμε τα ρούχα. Κάθησε και δοκίμασε 2-3 φορεματάκια για τα οποία είχα αμφιβολίες, έβαλε και μια γούνα λευκή και κοιταζόταν στον καθρέφτη... καμάρωνε σαν το γύφτικο σκερπάνι και ήταν ωσάν την Βουγιουκλάκη που είχε φορέσει το γουναρικό μες στο κατακαλόκαιρο !!! α χα χα το ψώνιο μου !!! πόσο γέλασα ! είδα κι έπαθα να της την βγάλω λέμε.... ευτυχώς, έλειπε ένα κουμπί και την έπεισα... :rolleyes:

Μετά έφαγε φλασιά και ήθελε να κυκλοφορεί με το κορμάκι του μπαλέτου... βγάλαμε φωτογραφίες και δώσ' του κι έπαιρνε πόζες !!!!

Ωραία περάσαμε ! ;) αυτάααααααααααααααααααααααα

Χαχαχαχα! Έτσι έκανε και η δικιά μου όταν ήταν πιο μικρή. Για έλα και πες της τώρα να δοκιμάσει ρούχα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Να σου ξηγήσω εγώ γιατί δεν το θεωρούν φαγητό ... επειδή ΧΡΥΣΗ ΜΟΥ γυναίκα δεν έχουν κάτσει ποτέ ούτε να μαγειρέψουν ούτε να πονοκεφαλιάζουν κάθε μέρα (ή μέρα παρά μέρα) με το τί θα φάμε σήμερα ... γι 'αυτό !!! :evil:

Ακριβώς!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο love4four viewpost.gif

Κι αν θέλω να πάρω κάτι από το σύνθετο θα το φυσάω να φύγει η σκόνη ???? α χ α χ α .... φαντάζεστε ????

Πλάκα θα είχε - ιδίως η μάνα μου, θα το πάθαινε το εγλεφαλικό στο επιτόπιο !!!! :confused::confused::confused::tongue:

Νέα ασθένεια?????:tongue::tongue::tongue::tongue: χα χα χα ναι ναι νέα νέα !!!

Χαχαχαχα! Έτσι έκανε και η δικιά μου όταν ήταν πιο μικρή. Για έλα και πες της τώρα να δοκιμάσει ρούχα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ααααχ "Εκεί που είσαι ήμουνα κι εδώ που είμαι θα 'ρθεις !!!!" ...

για να το λέτε, κάτι θα ξέρετε εσείς οι πιο παλιές .... :rolleyes:

Γεια σου και σένα Εβιράκι !!! Πώς είναι το παιδί ? καλύτερα ????

Η Ντίντι πού χάθηκε οεο ????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και σένα Εβιράκι !!! Πώς είναι το παιδί ? καλύτερα ????

Γεια σου Μεταξία, το συνάχι που ήταν πολύ έντονο έχει αρχίσει από χτες σταδιακά και με πολύ αργό ρυθμό να υποχωρεί. Έχει βέβαια δρόμο ακόμη μπροστά της μέχρι να φύγει εντελώς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας είπα!

Ξεκίνησαν τα τεστ στο σχολείο της κόρης μου. Χθες πήρε το πρώτο αποτέλεσμα από την Οικιακή Οικονομία και ήταν 18. Και όταν ρώτησε την καθηγήτρια γιατί, εκείνη της απάντησε πως το 19 και το 20 είναι για τους θεούς!!!!:confused::confused::confused:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...