Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Είμαι 39 και προσπαθώ 6 χρόνια με εξωσωματικες. Η εμπειρία μου λέει να πας στον καλύτερο γιατρό και να μην περιφέρεσαι δεξιά αριστερά. Ειχαμε γυρίσει όλα τα κέντρα έχω αλλάξει πόσους γιατρούς και κανένας δε μου είχε βρει την ενδομητριωση και όσες προσπάθειες έκανα πήγαιναν στραφη. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλά, περιττό να σας πως ότι εχθές "ψόφησα".... μπήκαμε σπίτι στις 10.05 γιατί εγώ η καλή σας έφαγα φρίκη και δεν έβρισκα με τπτ να παρκάρω -40 ολόκληρα λεπτά έκανα γύρους- :evil:... εκείνη την ώρα τί να πρωτοκάνω... τα έκανα μπανάκι να τους ετοιμάσω γάλα κλπ κλπ και την πιάνει την μικρή μια κρίση άνευ προηγουμένου.... γιατί ?????? όχι βρείτε το ..... γιατί την τσίμπησε ένα κουνούπι στο πόδι *... βρε καλή μου, βρε χρυσή μου κάτσε να σου βάλω αλοιφούλα και σταμάτα να φωνάζεις.......... :rolleyes::rolleyes::rolleyes: αλλά... στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα ......................

εντάξει, δεν έκανα τπτ.. εβαλα κρέμα - δεν μίλησα - διαλογιζόμουνα !!!!- ακούς Περιστέρω ???? Έλεγα από μέσα μου "Αμα πάω να πέσω από την ταράτσα είναι σίγουρο ότι θα μείνω στον τόπο ??? μετά δεν θα με θάβει ο τράγος ε ???" κι άλλα τέτοια κι ευτυχώς (συγ)κρατήθηκα ! :rolleyes:

*αναγνωρίζω πως ήταν πάρα πολύ κουρασμένη γενικά λόγω Δευτέρας και του δύσκολου "προγράμματος" που έχουμε, ο Θεός να το κάνει ....

Η αλήθεια είναι πως όταν είναι κουρασμένα και νυσταγμένα είναι πολύ ζόρικα! Καλά έκανες και συγκρατήθηκες Μεταξάκι!

Ακολούθησαν τα γνωστά τύπου ήρθε ο μπαμπάς-"πυροσβέστης" της έφτιαξα γάλα και ξεράθηκε με το που έγειρε ... ματάκια μου !

Ψόφιο ήταν το κοριτσάκι σου μωρέ!

Ο μεγάλος πάνω που πήγα λίιιιγο να χαλαρώσω ήρθε τσουπ στην κουζίνα και μου ζήταγε αγκαλίτσες για να κοιμηθεί....

Τρυφερούλης ο Νικολιός!

άντε και τον κοίμησα, μετά μέχρι να κάνουμε μπάνιο, να κάτσουμε λίγο σαν αάνθρωποι να πούμε μια κουβέντα μάς πήρε πάλι η ώρα αργάμιση...

και απορώ τωρα εγώ... σηκώθηκαν το πρωί τα τέκνα, ζωή να έχουν, μες στην τρελή χαρά... ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ???? ΕΓΩ γιατί βγαίνω off ρε γμτ ???:|

Οι ντούρασελ μπροστά τους δεν ΄πιάνουν μία!!!!

τεσπα... μιλάω μόνη μου πάλι αλλά και πού να τα πω ??? απέναντι μόνο ντουβάρια έχω, άνθρωπος πουθενά !

Πιο καλή η μοναξιαααααα......

Εν τω μεταξύ ήθελα να σχολιάσω

Μαρή ΈλενΣαλόνικα....

με ξελίγωσες με τα φαγιά σου !!!! Αχ τί καλά λες κι έχετε κάθε μέρα γιορτή είναι το σπίτι σας !!! φτου-φτου- και ξανά μανά φτου !!!! :cool:

{Αυτό το Σ/Κ έχω να πλύνω κουρτίνες, καλύμματα-μαξιλάρια καναπέδων, να φρεσκάρω λίγο και το σερβίτσιο μου δλδ βάλτε και μια γενική στο σύνθετο με όλα τα τσιμπράγκαλα μέσα... συν όλα τα υπόλοιπα που κάνουμε συνήθως... να δω πότε και πώς θα τα προλάβω ΕΜΟΤΙΚΟΝ που να ξεφυσάει έχομεν ????? }

Γιατί ντίαρ, αν τα κάνεις λίγα λίγα σε δύο εβδομάδες θα σου πει κανείς τίποτα???

Έντιτ: μόλις έφαγα 2 καλαμάκια κοτόπουλο με σαλάτα ρόκα-μαρούλι, άρα το βράδυ τρώω γιαούρτι... αχ τί καλά !!!! :confused:

Το τι καλά πάει στο γιαούρτι?????


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΡΥΠΑΚΙ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ , ΜΕΓΑΛΉ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΕ ΑΣΠΡΑ ΜΑΛΛΙΑ!!!

ΦΕΦΟΥΛΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΟΥΛΑ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΦΕΦΟ ΣΟΥ, ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΒΗΜΑ ΤΗΣ. ΥΓΕΙΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΝΑΧΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΤΡΙΓΥΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΛΗΘΙΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!ΝΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΜΟΡΦΑ!!!!

ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΤΑΚΙ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χρονια πολλα και στη μαμα της ιωαννας μας, ναναι καλα η γυναικα.

τι κανετε???εγω απτο πρωι τσακωνομαι με τα ελτα!!!εχει χαθει η αλληλογραφια μας εδω και καμμια δεκαρια μερες και κατα συνεπεια και λογαριασμοι!!!οποτε χθες μας ςκοψαν το σταθερο και σημ το πρωι το κινητο μου!!!αλλοι και αυτοι απτις εταιρειες. μεναν απληρωτο λογαριασμο, αμεσως κοψιμο!!!θα τακουσουν και αυτοι το απογευμα!!!τεσπα, φεφη δεν μπορω να σε παρω και τηλ για ευχες!!!:(

κατα ταλλα εδω στη δουλεια η πιεση μεγαλωνει και γενικα μια συμπεριφορα, λες και ζινομαστε ολη μερα...γκρρρρρ....εισπνοες, εκπνοες!!!

συμπεθερα και εσεις δεν γενεθλιαζετε??την αλλη εβδομαδα??μπραβο σου , εισαι τερας ψυχραιμιας!!!και μενα η δικια μου χθες ειχε πολυ γκρινια, χωρις λογο και αιτια.αλλα μενα μπανακι και με τοστ που της εφτιαξα και παιχνιδι , χαλαρωσε!!και μετα μουλεγε σαγκαπω!!!καλο μου!!!

περιστερω ψυχραιμια, βαθιες ανασες!!!απο τοτε που επαψα να τσακωνομαι μπροστα στο παιδι, ολα ειναι καλυτερα. και δεν υπαρχει ενταση και εγω ηρεμω καπως μεχρι να το συζητησουμε.οσο για το περιστερακι, απο κει πουτοχατε στα αλεσμενα ξαφνικα θελετε να τρωει ολα και ναχει και προγραμμα??λαου λαου...οσο για τον περιστερη, δεν εχω λογια!!!ολοι οι αντρες υπερβαλλουν!!!πες του αν θελει να κατσει μια μερα να εφαρμοσει το προγραμμα που θεωρει σωστο και αν πιασει τοτε να το εφαρμοσεις και εσυ!!!περαστικα στο μικρουλη σου!!!ελπιζω να τα περασει ετσι ξωφαλτσα!!!

σημερα τρωμε γεμιστα που για πρωτη φορα εγιναν τοσο νοστιμα. εχουμε παιδιατρο το απογευμα , για να κανουμε το αντιγριπικο και αν προλαβω να πληρωσω τα ληγμενα!!δεν εχω προλαβει να διαβασω ολα τα μυνηματα. σας φιλω ομως ολες μια προς μια!!!

Link to comment
Share on other sites

περιστεράκι μου γλυκό!

υπομονή!

πιο πολλή υπομονή με τον περιστέρη!

αν σε ξανααπειλήσει, να ετοιμάσεις τη βαλίτσα του με ρουχαλάκια κ να τον στείλεις πακέτο για 2ήμερο να συνέλθει!

Σωστή!

στο θέμα του ότι το μικρό ξυπνάει το βράδυ, έχετε σκεφτεί ότι ξυπνάει από ανασφάλεια από διαφωνίες; ότι είστε εκεί, ότι δεν φύγατε; κ το πρώτο που λένε είναι γάλα, ενώ θέλουν απλά να δουν ότι είναι ο μπαμπάς κ κυρίως η μαμά εκεί!

τα ξέρω, τα΄πέρασα, στο περίπου ίδια, όχι για φαγητό, για άλλες βλακείες. απλά μη ξαναμασήσεις με ψευτοτσαμπουκάδες τύπου φεύγω. στο καλο κ να μας γράφεις.

αν το συνεχίσει, κάνεις τουμπεκί κ ετοιμάζεις χωρίς να του ξαναμιλήσεις τη βαλίτσα. ούτε υστερίες ούτε τίποτα.

τον γράφεις κανονικά! εκεί που ξέρεις!

τρως όλο το ζόρι, όλη τη μέρα, κ θα κάνεις αυτό που ξεκίνησες! το σωστό.

φράου άνκελα σπήκην!:mad: τελεία κ παύλα!:cool:

θυμήθηκα τα δικά μας κ φούντωσα!

Ηρέμησε φεφίκο! ωωωωωωμμμμμμμμμ!

Με σκλαβώνς...

Λεγε τι θες να σου στείλω και θα το έχεις...

Εχω μακαρονάδα με ροζ σάλτσα,μοσχαράκι ψητό κατσαρόλας με ρυζάκι,μαυρομάτικα με σπανάκι και ολίγον από ρύζι,χυλοπίτες σπιτικές κοκκινιστές,γιουβαρλάκια

Εμπρός καλό μου ελικόπτερο!!!!:tongue:

[/center]

κι εγώ θέλω μία μερίδα ψητό κατσαρόλας πλιιιιιζ!

φεφη γερη και χιλιοχρονη η κορουλα σου. παντα να την καμαρωνεις

για τους συζυγους ενα εχω να πω: ξεχασαν πως μεγαλωσαν αυτοι και τωρα την εχουν δει Πιαζε στο μεγαλωμα των παιδιων τους.... εμενα μεγαλωσε με γαριδακια και τηγανητες πατατες, ολη μερα στις αλανες με σημαδια στα ποδια... τωρα αμα ο γιοκας του σκονταψει ερχεται η καταστροφη, ολο να τον προσεχουμε τι κανει μην χτυπησει μην ανεβει εκει μη μη μη... ασε για το φαγητο... καθε μεσημερι με παιρνει τηλεφωνο να με ρωτησει αν εφαγε το σπλαχνο του..... του λεω κι εγω ναι και τελειωσε.... σιγα μην καθομαι να σφαζομαι για το φαγητο του μικρου. και οταν ειναι εδω την ωρα που παλευουμε να φαμε και αρχιζει τα σχόλια, λεω στον μικρο "ελα πουλι μου να φας με τον μπαμπα" αφηνω το πιατο μπροστα του και παω σε αλλο δωματιο. αντε να σε δω μιστερ....

Σωστή τακτική!

οσο για τα ζουζουνισματα που κανουν τα παιδακια σας, ψυχραιμια. θα τα θυμαστε και θα γελατε αργοτερα. εμενα μολις μου κατεστρεψε μια εξαδα νερο εμφιαλωμενο... ξερετε πως; ανοιξε ολα τα μπουκαλια και εριξε μεσα τις μπιλιες και τις χαντρες που κανουμε κατασκευες.... οση ωρα καθαριζα το παιδικο ειχε βρει ωραια ασχολια :lol::lol::lol:

Ιδιαίτερα ευρηματικό το βρίσκω το τέκνο σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΡΥΠΑΚΙ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ , ΜΕΓΑΛΉ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΕ ΑΣΠΡΑ ΜΑΛΛΙΑ!!!

ΦΕΦΟΥΛΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΟΥΛΑ ΣΟΥ, ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΦΕΦΟ ΣΟΥ, ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΒΗΜΑ ΤΗΣ. ΥΓΕΙΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΝΑΧΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΤΡΙΓΥΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΛΗΘΙΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!ΝΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΜΟΡΦΑ!!!!

ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΡΤΑΚΙ??

ευχαριστώ αφροδιτούλα μου!

κ εσείς να έχετε υγεία, αγάπη κ να χαίρεστε την Χιονάτη σας ευτυχισμένη να προοδεύει! ό,τι επιθυμείς ομορφούλα μου!

απλά πράγματα θα κάνουμε μεταξύ μας! είμαι γκολ από κούραση. έτοιμη τούρτα, γλυκά κλπ κ ντελιβεροκατάσταση, αναλόγως τί γουστάρουν οι πελάτες!

ταυρος ειμαι

σας συμπαθώ περισσότερο! ντόμπρα άτομα! βλέπεις στα μάτια τους αυτό που σκέφτονται!έχουν αισθητική, κυρίως ζωής!

τι κανετε???εγω απτο πρωι τσακωνομαι με τα ελτα!!!εχει χαθει η αλληλογραφια μας εδω και καμμια δεκαρια μερες και κατα συνεπεια και λογαριασμοι!!!οποτε χθες μας ςκοψαν το σταθερο και σημ το πρωι το κινητο μου!!!αλλοι και αυτοι απτις εταιρειες. μεναν απληρωτο λογαριασμο, αμεσως κοψιμο!!!θα τακουσουν και αυτοι το απογευμα!!!τεσπα, φεφη δεν μπορω να σε παρω και τηλ για ευχες!!!:(

κατα ταλλα εδω στη δουλεια η πιεση μεγαλωνει και γενικα μια συμπεριφορα, λες και ζινομαστε ολη μερα...γκρρρρρ....εισπνοες, εκπνοες!!!

συμπεθερα και εσεις δεν γενεθλιαζετε??την αλλη εβδομαδα??μπραβο σου , εισαι τερας ψυχραιμιας!!!και μενα η δικια μου χθες ειχε πολυ γκρινια, χωρις λογο και αιτια.αλλα μενα μπανακι και με τοστ που της εφτιαξα και παιχνιδι , χαλαρωσε!!και μετα μουλεγε σαγκαπω!!!καλο μου!!!

περιστερω ψυχραιμια, βαθιες ανασες!!!απο τοτε που επαψα να τσακωνομαι μπροστα στο παιδι, ολα ειναι καλυτερα. και δεν υπαρχει ενταση και εγω ηρεμω καπως μεχρι να το συζητησουμε.οσο για το περιστερακι, απο κει πουτοχατε στα αλεσμενα ξαφνικα θελετε να τρωει ολα και ναχει και προγραμμα??λαου λαου...οσο για τον περιστερη, δεν εχω λογια!!!ολοι οι αντρες υπερβαλλουν!!!πες του αν θελει να κατσει μια μερα να εφαρμοσει το προγραμμα που θεωρει σωστο και αν πιασει τοτε να το εφαρμοσεις και εσυ!!!περαστικα στο μικρουλη σου!!!ελπιζω να τα περασει ετσι ξωφαλτσα!!!

σημερα τρωμε γεμιστα που για πρωτη φορα εγιναν τοσο νοστιμα. εχουμε παιδιατρο το απογευμα , για να κανουμε το αντιγριπικο και αν προλαβω να πληρωσω τα ληγμενα!!δεν εχω προλαβει να διαβασω ολα τα μυνηματα. σας φιλω ομως ολες μια προς μια!!!

κ εγώ σε γλυκοφιλώ σταυρωτά!

Link to comment
Share on other sites

Πού είστε όλες σήμερα;Πήγατε να υποδεχθείτε την Ανγκελα;

Να πω κάτι. Εγώ πάντως φρόντισα να σας τη στείλω, έστω και καθυστερημένα και με τα χίλια ζόρια, εσείς τώρα φροντίστε τι θα την κάνετε.

ΕΓΩ γιατί βγαίνω off ρε γμτ ???:|

Εδώ μιλάμε για πρόγραμμα μαμούθ και μετά απορείς γιατί βγαίνεις μπιέλα;

ευχαριστώ εβιρούλα μου!

κ εσύ τις κοράκλες σου! να είστε ευτυχισμένοι όλη η εβιροοικογένεια!

οι κόποι σας να ανταμοιφθούν σύντομα βλέποντας τα βλαστάρια σας να φτάνουν ψηλά, σωστοί άνθρωποι κ ευτυχισμένοι!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ετσι για να γελάσουμε και λίγο...

χαχαχαχαχαχα πολύ καλό. Έχουν κάνει και μοντάζ στο στήθος της, είναι φουσκωτό στο άνοιγμα, αλλά φουσκώνει και πιο κάτω στο σακάκι.

εμενα μολις μου κατεστρεψε μια εξαδα νερο εμφιαλωμενο... ξερετε πως; ανοιξε ολα τα μπουκαλια και εριξε μεσα τις μπιλιες και τις χαντρες που κανουμε κατασκευες....

:o:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: πωπω!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Βροχερη μερα σημερα!

Φεφη μου χρονια πολλά για τη Ρυπα σου! Να ειναι παντα γερη κι ευτυχισμένη! Να την καμαρωσεις όπως επιθυμεις!

Άννια μου κι εσυ να χαιρεσαι τη μανουλα σου! Να ειναι παντα καλά!

Συγγνωμη και στις δυο για τις καθυστερημένες ευχές αλλά μπαινω μονο το πρωι και δεν το ήξερα.

Περιστερακι περαστικά στο γιοκα σου. Τελικά φανηκε γιατι δεν ετρωγε ο πιτσιρικάς.

Mariapap περαστικά και στο δικό σου παιδάκι. Να πανε όλα καλά ευχομαι.

Εμεις χθες ειχαμε ψαράκι με κουνουπίδι τελικά.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Παλι σπιτι σημερα 6η μερα πυρετου ο Χαρης....τι συμβαινει οεο? Τα νευρα μου ακομα δεν αρχισε ο χειμωνας!

Το ψαρι χθες εγινε τηγανοσουπα!!!!!!!Τι ειναι αυτο θα μου πειτε τωρα....

Σε μεγαλο τηγανι με καπακι βαζουμε στρωση απο πατατες ροδελες, καροτα και ισως και κολοκυθακια, νερο να τα σκεπαζει, λαδι, λεμονι και απο πανω το ψαρι. Και κλεινουμε καπακι. Το ψαρι γινεται κατι μεταξυ βραστου και ψητου το ζουμακι μουρλια και τα λαχανικα επισης αμα εχεις ριξει αρκετο νερο βγγαινει καμια σουπα για κανεναν αρρωστο (βλεπε το βλασταρι μου) αλλα χωρις πολυ νερο μενει μια σαλτσουλα για βουτες!!!!!!

Σημερα παϊδακια στο φουρνο....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα!!!

τι μου κανετε??συννεφιασμενος ο καιρος σημερα!!!στη μικρη εβαλα ενα πιο χοντρο μπουφανακι. αντε να χειμωνιασει λιγο, μπας και κανω και καμμια δουλεια με τα ρουχα. ελπιζω το σαββατο. αν και εχουμε διαφορες υποχρεωσεις αυτο το σκ. σημερα τρωμε...ελα μου ντεε????μαλλον κανενα κριθαρακι με ντοματουλα θα φτιαξω. και θα ρωτησει ο αντρουλης-με τι??? δεν το θεωρει φαγητο σκετο κριθαρακι. εβγαλα και ενα ζυμαρακι γι απιτσα απτην καταψυξη για το βραδυ και ειμαστε κομπλε!!!

περαστικα στα αρρωστουλικα της παρεας, ελπιζω να ειναι καλυτερα σημερα.

εμεις καναμε χθες το αντιγριπικο, ολα καλα. κιλα 13, υψος 94εκ. τα ειπε ενα χερακι η παιδιατρος στο αντρουλη, ο οποιος βγαζει στο παιδι ενα κατοχικο συνδρομο.δεν ειναι χοντρο αλλα εκανε λιγο κοιλιτσα τελευταια. τεσπα ολα καλα. μονο που πρεπει να κοψουμε σιγα σιγα την πιπιλα. ναι αλλα πως????να την κρυψω, να την κοψω??πολυ βαρβαρα!!!ειπαμε να της παρουμε δωρο χθες φευγοντας απτη γιατρο και να δωσουμε την πιπιλα, αλλα προτιμησε την πιπιλα!!!

σημερα παλι δεν μπορουσα να ξυονησω απτη νυστα. και η χιονατη απο πανω μου να χοροπηδαει το γνωστο και αγαπημενο ασμα:νοσα, νοσα.....!!!αυτο ειναι ωραιο ξυπνημα!!!χαχαα

σας φιλω.ευχομαι ναχουμε μια ομορφη και ηρεμη μερα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Παλι σπιτι σημερα 6η μερα πυρετου ο Χαρης....τι συμβαινει οεο? Τα νευρα μου ακομα δεν αρχισε ο χειμωνας!

Το ψαρι χθες εγινε τηγανοσουπα!!!!!!!Τι ειναι αυτο θα μου πειτε τωρα....

Σε μεγαλο τηγανι με καπακι βαζουμε στρωση απο πατατες ροδελες, καροτα και ισως και κολοκυθακια, νερο να τα σκεπαζει, λαδι, λεμονι και απο πανω το ψαρι. Και κλεινουμε καπακι. Το ψαρι γινεται κατι μεταξυ βραστου και ψητου το ζουμακι μουρλια και τα λαχανικα επισης αμα εχεις ριξει αρκετο νερο βγγαινει καμια σουπα για κανεναν αρρωστο (βλεπε το βλασταρι μου) αλλα χωρις πολυ νερο μενει μια σαλτσουλα για βουτες!!!!!!

Σημερα παϊδακια στο φουρνο....

μαρακι μιλησες με τον παιδιατρο???μονο πυρετο εχει??κανενα αλλο συμπτωμα??

ωραια η εκδοχη του ψαριου. δεν τοχω κανει ποτε ετσι!!!τι ψαρι βαζεις??μεγαλο τυπου τσιπουρα πχ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...