Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

γεια σας κοριτσουδια.

εγω αργησα σημερα και μολις εβαλα το κοτοπουλο να βραζει για τα μαγειρεματα... εχω και μπολικες δουλειες στο σπιτι... τεσπα

αναλαμβανω δραση και θα πηγαινοερχομαι


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ιωάννα,χρόνια πολλά της μαμάς σου!

Χρόνια πολλά στο γλυκό φεφομωράκι!

Πού είστε όλες σήμερα;Πήγατε να υποδεχθείτε την Ανγκελα; χαχαχαχα ναι, άλλη όρεξη δεν είχαμε :cool:

Καλησπέρα σας !!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΑ στο Ρυπάκι μας !!!! Και για την μαμά της Άννιας μας βεβαίως - βεβαίως !!!!! Να τις χαίρεστε ! Γερές να είναι και χαμογελαστές !!!

Καλά, περιττό να σας πως ότι εχθές "ψόφησα".... μπήκαμε σπίτι στις 10.05 γιατί εγώ η καλή σας έφαγα φρίκη και δεν έβρισκα με τπτ να παρκάρω -40 ολόκληρα λεπτά έκανα γύρους- :evil:... εκείνη την ώρα τί να πρωτοκάνω... τα έκανα μπανάκι να τους ετοιμάσω γάλα κλπ κλπ και την πιάνει την μικρή μια κρίση άνευ προηγουμένου.... γιατί ?????? όχι βρείτε το ..... γιατί την τσίμπησε ένα κουνούπι στο πόδι *... βρε καλή μου, βρε χρυσή μου κάτσε να σου βάλω αλοιφούλα και σταμάτα να φωνάζεις.......... :rolleyes::rolleyes::rolleyes: αλλά... στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα ......................

εντάξει, δεν έκανα τπτ.. εβαλα κρέμα - δεν μίλησα - διαλογιζόμουνα !!!!- ακούς Περιστέρω ???? Έλεγα από μέσα μου "Αμα πάω να πέσω από την ταράτσα είναι σίγουρο ότι θα μείνω στον τόπο ??? μετά δεν θα με θάβει ο τράγος ε ???" κι άλλα τέτοια κι ευτυχώς (συγ)κρατήθηκα ! :rolleyes:

*αναγνωρίζω πως ήταν πάρα πολύ κουρασμένη γενικά λόγω Δευτέρας και του δύσκολου "προγράμματος" που έχουμε, ο Θεός να το κάνει ....

Ακολούθησαν τα γνωστά τύπου ήρθε ο μπαμπάς-"πυροσβέστης" της έφτιαξα γάλα και ξεράθηκε με το που έγειρε ... ματάκια μου !

Ο μεγάλος πάνω που πήγα λίιιιγο να χαλαρώσω ήρθε τσουπ στην κουζίνα και μου ζήταγε αγκαλίτσες για να κοιμηθεί.... άντε και τον κοίμησα, μετά μέχρι να κάνουμε μπάνιο, να κάτσουμε λίγο σαν αάνθρωποι να πούμε μια κουβέντα μάς πήρε πάλι η ώρα αργάμιση...

και απορώ τωρα εγώ... σηκώθηκαν το πρωί τα τέκνα, ζωή να έχουν, μες στην τρελή χαρά... ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ???? ΕΓΩ γιατί βγαίνω off ρε γμτ ???:|

τεσπα... μιλάω μόνη μου πάλι αλλά και πού να τα πω ??? απέναντι μόνο ντουβάρια έχω, άνθρωπος πουθενά !

Εν τω μεταξύ ήθελα να σχολιάσω

Μαρή ΈλενΣαλόνικα....

με ξελίγωσες με τα φαγιά σου !!!! Αχ τί καλά λες κι έχετε κάθε μέρα γιορτή είναι το σπίτι σας !!! φτου-φτου- και ξανά μανά φτου !!!! :cool:

{Αυτό το Σ/Κ έχω να πλύνω κουρτίνες, καλύμματα-μαξιλάρια καναπέδων, να φρεσκάρω λίγο και το σερβίτσιο μου δλδ βάλτε και μια γενική στο σύνθετο με όλα τα τσιμπράγκαλα μέσα... συν όλα τα υπόλοιπα που κάνουμε συνήθως... να δω πότε και πώς θα τα προλάβω ΕΜΟΤΙΚΟΝ που να ξεφυσάει έχομεν ????? }

Επίσης, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ στο Περιστερίδιον ... εεεεμ μανίτσα μου γι αυτό δεν είχε όρεξη να φάει εχθές το πουλάκι μου κάτι το ενοχλούσε !!!!! Το κατανόησε ο μπαμπάς σας ή ... μπα ???? :tongue: και στην οικογένεια του Καλλιοπακίου !

Μαρίαπαπ,

Εχω συνταγή της Α. Μπαρμπαρίγου που μοιάζει πολύ με αυτό το φαγητό που περιέγραψες μόνο που είναι πίττα (έτσι την λεει εκείνη δεν έχει φύλλο) με κιμά και από πάνω πουρέ... όντως είναι νόστιμο, πολύ χορταστικό και καλή λύση για τραπέζι ! :D

Έντιτ: μόλις έφαγα 2 καλαμάκια κοτόπουλο με σαλάτα ρόκα-μαρούλι, άρα το βράδυ τρώω γιαούρτι... αχ τί καλά !!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

περιστεράκι μου γλυκό!

υπομονή!

πιο πολλή υπομονή με τον περιστέρη!

αν σε ξανααπειλήσει, να ετοιμάσεις τη βαλίτσα του με ρουχαλάκια κ να τον στείλεις πακέτο για 2ήμερο να συνέλθει!

στο θέμα του ότι το μικρό ξυπνάει το βράδυ, έχετε σκεφτεί ότι ξυπνάει από ανασφάλεια από διαφωνίες; ότι είστε εκεί, ότι δεν φύγατε; κ το πρώτο που λένε είναι γάλα, ενώ θέλουν απλά να δουν ότι είναι ο μπαμπάς κ κυρίως η μαμά εκεί!

τα ξέρω, τα΄πέρασα, στο περίπου ίδια, όχι για φαγητό, για άλλες βλακείες. απλά μη ξαναμασήσεις με ψευτοτσαμπουκάδες τύπου φεύγω. στο καλο κ να μας γράφεις.

αν το συνεχίσει, κάνεις τουμπεκί κ ετοιμάζεις χωρίς να του ξαναμιλήσεις τη βαλίτσα. ούτε υστερίες ούτε τίποτα.

τον γράφεις κανονικά! εκεί που ξέρεις!

τρως όλο το ζόρι, όλη τη μέρα, κ θα κάνεις αυτό που ξεκίνησες! το σωστό.

φράου άνκελα σπήκην!:mad: τελεία κ παύλα!:cool:

θυμήθηκα τα δικά μας κ φούντωσα!

κάντυ μου πιάσε ένα πιτόγυρο να σιάξεις κούκλα μου! να συνέλθει ο μέσας σου κόσμος!

Κατα τα αλλα περασαμε ενα σκ μεσα εμεις ουτε σημερα πηγα δουλεια γιατι ειχε ακομα πυρετο το παιδι. Εφτιαξα αγκιναρες αλα πολιτα και μου φερε η πεθερα μου ενα φαγητο που δεν ειχα ξαναφαει με τρεις στωσεις πουρες-κιμας-πουρες στο φουρνο! Κοβοταν σαν τουρτα πολυ ωραιο και εμφανισιμο για τραπεζι.....

μπράβο στην πεθερούλα! κ σε σένα που έφτιαξες υγιεινό φαγητό!

περαστικά σας κ γρήγορα! πόσο πυρετό έχει; τί του δίνεις;

Καλημέρα! Φθινοπώριασε επιτελους!

Φεφη μου μεγεια τις συσκευουλες! Δυστυχως δεν εχω καμια για να σε βοηθησω.

Χθες ειχαμε σπανακορυζο. Μιαμ. Σημερα who knows?

Την επόμενη εβδομαδα θα ανεβω Αθηνα. Ειναι να κανω τη β' επιπεδου και το συνδυασα και με λιγη αδειουλα ωστε να παρω και τη μικρη μαζι μου για να δει τον μπαμπα της. Της το ειπα κι εχει ενθουσιαστει.

Φιλιά

με το καλό η εξέταση κ να περάσετε σούπερ οικογενειακώς!

Καλημερούδια και από μένα!

Φθινοπωριάζει! Δεν θέλω να βρέξει. Ας μείνει μόνο στην δροσούλα!

Σήμερα τρώμε αρακά.

Μην νομίζεις ότι κι εγώ δεν ακούω διάφορα για το πως μεγαλώνω τον μικρό. Αλλά είμαι τύπος από το ένα αυτί μπαίνει και από το άλλο βγαίνει!

πώς το κάνεις αυτό ρε φίλος; πες συνταγή για γράψιμο! επείγον!

Φεφίκο σήμερα δεν έχει γενέθλια το Ρυπάκι? Να τα εκατοστήσει η ζουζούνα σου!

σ' ευχαριστώ αγγελικούλα μου! κάθε ευτυχία στο σπιτικό σου!

περαστικά αδερφούλα στο μικράκι μας!

τελικά το παιδί είχε λόγο που δεν έτρωγε!

έκανα παραλλαγή γιατί δεν είχα αλεύρι (είχα δηλαδή κίτρινο και ολικής μόνο), ωραίο βγήκε αυτό που βγήκε...!!!!

να χαίρεσαι τη μικρη σου, κάπου διάβαζα ότι γενεθλιάζει?

σε μερσώ κ εσύ την οικογένειά σου!

όλοι στη ίδια "σχολή" πήγαν?

όλοι όμως!

καλημέρα σε όλες, ΄μου βάλατε τα φυτά με το ζόρι σας διάβασα, σκροοοολ να διαβασω τη σειρα, σκροοοοολ για την επόμενη, εεεεε, μου βγήκε η πίστη!

Οικογενειακώς περνάμε ελαφρά ιωσούλα, άλλος πιο βαριά άλλος λιγότερο. Είμαι κομμάτια, πήρα και κάτι βιταμίνες από το φαρμακείο και βλέπω ότι απαγορεύονται κατά το θηλασμό. Γκρρρρ.. δεν σκέφτηκα κι εγώ να το πω , βιταμίνες είναι, δεν μου κοψε ότι δεν θα είναι συμβατές...Κατάπια την πρώτη, δεν παίρνω άλλη!

περαστικά σας!

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε?

Εγώ σήμερα ΒΑ-ΡΙΕ-ΜΑΙ!!!

Σήμερα τρώμε ρεβύθια από την κατάψυξη. Το σπίτι είναι σούπερ καθαρό, οπότε λέω να ασχοληθώ με το παιδάκι μου μέχρι την ώρα που θα φύγω για τη δουλειά. Προς το παρόν κοιμάται, οπότε βρήκα λίγο χρόνο να σας διαβάσω και να σας γράψω το μενού μας.

το πρωί λαμποκόπησα το σπίτι! ξεπατώθηκα αλλά το συνέφερα!

τί μαζεύει ρε φούστη μου το πάτωμα!

βεράντες, μπροστά κ πίσω λαμπίκο!

όλο το σπίτι σφουγγάρισμα, ριχτάρια, τουαλέτες, σκουπίδια, πιάτα, πάγκος, νεροχύτης, σκόνες, παιχνίδια, τραπέζι, στρώματα...

κ να φανταστείτε ότι χθες σιδέρωσα, άπλωσα, έκανα κρεμούλα, έκανα χυμό, έκανα κέηκ, έπλυνα το σύμπαν, ετοίμασα τονοσαλάτα με λάχανο ντομάτα, κασέρι, μαγιονέζα κ τόνο φυσικά. μπανάκια κ γκέημ όβερ!:P

κέηκ αλμυρό μπαρμπαρήγου φανταστικό! βρείτε το στο σάητ της. τρέλα!

Kαλημερούδια!!!!!! Τι κάνετε ομορφομαγείρισσες;

Εμείς περάσαμε ένα σκ ήρεμο μεν αλλά κουραστικό πολύ για μένα γιατί έπιασα κουρτινες και ντουλάπια κουζίνας κι έφτιαξα.

Κατά τα άλλα ήσυχα...

Το Σάββατο έκανα ψαράκια, την Κυριακή σουβλάκια ντελιβερυ γιατί δεν προλαβαινα με τίποτα, και για χθες κατσικάκι με πατατούλες και μηλόπιτα.

Για σήμερα κολοκυθάκια γεμιστά!

στείλε!

Το μόνο που χρειάζεται είναι καλός αναισθησιολόγος!!!

Εγώ έπεσα σε αστερι. Ουτε όταν την περνούσα δεν πόνεσα!

συμφωνώ! ένας θείος μου είναι αναισθησιολόγος στο ιασώ κ είναι κορυφή. τον επιλέγουν οι σταρ όταν κάνουν αναισθησία!

Φεφάκι να σου ευχηθώ κι από εδώ να χαίρεσαι την κοράκλα σου την όμορφη και να την καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!

ό,τι έχεις ονειρευτεί για τη μονάκριβή σου να το ζήσει κ να την καμαρώνεις κ εσύ γερή!

Εστιατόριο η "Αφρατοπεριστέρα"

θα ήμουν τακτική πελάτισσα! σε πακέτο βεβαίως βεβαίως!;)

Κοριτσάρες καλησπέρα σήμερα δεν μαγειρεύω θα φάμε σουπίτσα από χτες..Σιδέρωσα ένα πλυντήριο όμως και έτσι είναι όλα μαζεμένα..Επιτέλους κρύωσε και ο καιρός και δεν θα μου την ''δίνει'' τόσο πολύ η κλεισούρα...Χτες τα άφησα και τα τρία στον μπαμπά τους και πετάχτηκα μέχρι το σ.μάρκετ τι ωραία που ήταν είδα λίγο κόσμο επιτέλους...Σήμερα έχει η μαμά μου γενέθλια :D Φεφη να χαίρεσαι και εσύ το λουλουδάκι σου πολύχρονο να είναι.. Έφυγα γιατί κλαίει

σε νιώθω! έτσι έκανα κ εγώ με το σούπερ μάρκετ!

γενεθλιάζουν μανούλα σου κ κοράκλα μου; να τις χαιρόμαστε!

κάθε ευτυχία στο σπιτικό σου! να χαίρεστε την αγάπη σας με τον Τ κ με υγεία να τα καμαρώσετε κ τα 3 παιδιά να προοδεύουν στη ζωή τους!

Γεια σας κορίτσια.

Φτιάχνω ρεβύθια κοκκινιστά για σήμερα.

Αλήθεια σήμερα είναι; Φέφη μου να τα χιλιάσει το αστεράκι σου και να τη δεις να λάμπει στο φωτεινό στερέωμα όσο ο ήλιος.

ευχαριστώ εβιρούλα μου!

κ εσύ τις κοράκλες σου! να είστε ευτυχισμένοι όλη η εβιροοικογένεια!

οι κόποι σας να ανταμοιφθούν σύντομα βλέποντας τα βλαστάρια σας να φτάνουν ψηλά, σωστοί άνθρωποι κ ευτυχισμένοι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάντυ μου,και στις καλυτερες οικογένειες τελικά...Σε όλες δηλαδή...Αχ αυτά τα τερατίδια τσέπης τι μας κάνουν...

Βλέπω βαστάς γερά...

Στη διατροφή αναφέρομαι

Μπράβο σου!

Είσαι είδωλο!

Link to comment
Share on other sites

περιστεράκι μου γλυκό!

υπομονή!

πιο πολλή υπομονή με τον περιστέρη!

αν σε ξανααπειλήσει, να ετοιμάσεις τη βαλίτσα του με ρουχαλάκια κ να τον στείλεις πακέτο για 2ήμερο να συνέλθει! τι λες μαρη που θα αφησω εγω τον γιο μου για δυο μερες!!!Και πώς θα αναπνέω;Είναι το οξυγόνο μου...

στο θέμα του ότι το μικρό ξυπνάει το βράδυ, έχετε σκεφτεί ότι ξυπνάει από ανασφάλεια από διαφωνίες; ότι είστε εκεί, ότι δεν φύγατε; κ το πρώτο που λένε είναι γάλα, ενώ θέλουν απλά να δουν ότι είναι ο μπαμπάς κ κυρίως η μαμά εκεί! το έχω σκεφτεί πολύ αυτό...αλλά δεν γίνεται και της τρελής εδω μεσα,δεν μαλώνουμε τοσο εντονα...

τα ξέρω, τα΄πέρασα, στο περίπου ίδια, όχι για φαγητό, για άλλες βλακείες. απλά μη ξαναμασήσεις με ψευτοτσαμπουκάδες τύπου φεύγω. στο καλο κ να μας γράφεις.

αν το συνεχίσει, κάνεις τουμπεκί κ ετοιμάζεις χωρίς να του ξαναμιλήσεις τη βαλίτσα. ούτε υστερίες ούτε τίποτα.

τον γράφεις κανονικά! εκεί που ξέρεις!

τρως όλο το ζόρι, όλη τη μέρα, κ θα κάνεις αυτό που ξεκίνησες! το σωστό.

φράου άνκελα σπήκην!:mad: τελεία κ παύλα!:cool:

θυμήθηκα τα δικά μας κ φούντωσα!

Πάντα με μια επίκαιρη πινελιά...

περαστικά αδερφούλα στο μικράκι μας!

τελικά το παιδί είχε λόγο που δεν έτρωγε!

Μερσι

Το παιδί είχε λόγο

Ο πατηρ του δεν εχει λογική

Η μητηρ του είναι μεσα στον παραλογισμό:tongue:

θα ήμουν τακτική πελάτισσα! σε πακέτο βεβαίως βεβαίως!;)

Με σκλαβώνς...

Λεγε τι θες να σου στείλω και θα το έχεις...

Εχω μακαρονάδα με ροζ σάλτσα,μοσχαράκι ψητό κατσαρόλας με ρυζάκι,μαυρομάτικα με σπανάκι και ολίγον από ρύζι,χυλοπίτες σπιτικές κοκκινιστές,γιουβαρλάκια

Εμπρός καλό μου ελικόπτερο!!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια προσπαθω να σας διαβασω και λαχανιαζω!

love4four νομιζω οτι σε ενα γαστρονομο αυτο το φαι με τον πουρε το ειχα δει σαν "πιτα του βοσκου" δεν ειμαι σιγουρη παντως ηταν ωριαο!

Εχουν αρχισει οι ανακατοσουρες και τα πονακια κι αυτο το ολο χασιμο της μπαλας και δεν ειμαι στα καλα μου.....

4η μερα πυρετου ηταν χθες για τον μικρο με depon τη βγαζαμε fefi αλλα σημερα που τον εστειλα δεν ξερω τι θα μου ρθει! Σημερα βρηκε να αλλαξει κι ο καιρος? Νομιζω διαβασα οτι εχει γενεθλια το παιδακι σου? Να το χαιρεσαι χιλιοχρονο!

κατι ειδα για πιτογυρο και μου τρεχουνε τα σαλια!!!!!!!

δυστυχως ομως ο συζηγος σημερα θελει ψαρι οχι οτι δεν μαρεσει το ψαρι αλλα δεν ξερω λογω εγκυμοσυνης ολο κατι μπριζολες και αλητειες λιγουρευομαι!

ΦΩΤΕΙΝΗ763 μενετε μακρια με το συζηγο?


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Με σκλαβώνς...

Λεγε τι θες να σου στείλω και θα το έχεις...

Εχω μακαρονάδα με ροζ σάλτσα,μοσχαράκι ψητό κατσαρόλας με ρυζάκι,μαυρομάτικα με σπανάκι και ολίγον από ρύζι,χυλοπίτες σπιτικές κοκκινιστές,γιουβαρλάκια

Εμπρός καλό μου ελικόπτερο!!!!:tongue:

[/center]

συγνωωωωωμη ολα αυτα βρισκονται στο ψυγειο σου????? Το μοσχαρακι θα το υποδεχομουν ευχαριστως!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιωάννα,χρόνια πολλά της μαμάς σου!

Χρόνια πολλά στο γλυκό φεφομωράκι!

Πού είστε όλες σήμερα;Πήγατε να υποδεχθείτε την Ανγκελα;

αγάπη ήμανε για εξ. δουλειές!;):rolleyes: αφού καθάρισα το σπίτι μου...

ευχαριστώ για τις ευχές αδερφούλα!

αυτό το πάθος που έχετε με τον περιστέρη σύντομα να το ρίξετε σε 2ο μωράκι! γερό κ όμορφο σαν τον γιόκα σου!

υγεία, αγάπη κ χαρές!

κ βαθειές αναπνοές!

γεια σας κοριτσουδια.

εγω αργησα σημερα και μολις εβαλα το κοτοπουλο να βραζει για τα μαγειρεματα... εχω και μπολικες δουλειες στο σπιτι... τεσπα

αναλαμβανω δραση και θα πηγαινοερχομαι

φιλιά!

Καλησπέρα σας !!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΑ στο Ρυπάκι μας !!!! Και για την μαμά της Άννιας μας βεβαίως - βεβαίως !!!!! Να τις χαίρεστε ! Γερές να είναι και χαμογελαστές !!!

Καλά, περιττό να σας πως ότι εχθές "ψόφησα".... μπήκαμε σπίτι στις 10.05 γιατί εγώ η καλή σας έφαγα φρίκη και δεν έβρισκα με τπτ να παρκάρω -40 ολόκληρα λεπτά έκανα γύρους- :evil:... εκείνη την ώρα τί να πρωτοκάνω... τα έκανα μπανάκι να τους ετοιμάσω γάλα κλπ κλπ και την πιάνει την μικρή μια κρίση άνευ προηγουμένου.... γιατί ?????? όχι βρείτε το ..... γιατί την τσίμπησε ένα κουνούπι στο πόδι *... βρε καλή μου, βρε χρυσή μου κάτσε να σου βάλω αλοιφούλα και σταμάτα να φωνάζεις.......... :rolleyes::rolleyes::rolleyes: αλλά... στου κουφού την πόρτα όσο θέλεις βρόντα ......................

εντάξει, δεν έκανα τπτ.. εβαλα κρέμα - δεν μίλησα - διαλογιζόμουνα !!!!- ακούς Περιστέρω ???? Έλεγα από μέσα μου "Αμα πάω να πέσω από την ταράτσα είναι σίγουρο ότι θα μείνω στον τόπο ??? μετά δεν θα με θάβει ο τράγος ε ???" κι άλλα τέτοια κι ευτυχώς (συγ)κρατήθηκα ! :rolleyes:

*αναγνωρίζω πως ήταν πάρα πολύ κουρασμένη γενικά λόγω Δευτέρας και του δύσκολου "προγράμματος" που έχουμε, ο Θεός να το κάνει ....

Ακολούθησαν τα γνωστά τύπου ήρθε ο μπαμπάς-"πυροσβέστης" της έφτιαξα γάλα και ξεράθηκε με το που έγειρε ... ματάκια μου !

Ο μεγάλος πάνω που πήγα λίιιιγο να χαλαρώσω ήρθε τσουπ στην κουζίνα και μου ζήταγε αγκαλίτσες για να κοιμηθεί.... άντε και τον κοίμησα, μετά μέχρι να κάνουμε μπάνιο, να κάτσουμε λίγο σαν αάνθρωποι να πούμε μια κουβέντα μάς πήρε πάλι η ώρα αργάμιση...

και απορώ τωρα εγώ... σηκώθηκαν το πρωί τα τέκνα, ζωή να έχουν, μες στην τρελή χαρά... ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ???? ΕΓΩ γιατί βγαίνω off ρε γμτ ???:|

τεσπα... μιλάω μόνη μου πάλι αλλά και πού να τα πω ??? απέναντι μόνο ντουβάρια έχω, άνθρωπος πουθενά !

Εν τω μεταξύ ήθελα να σχολιάσω

{Αυτό το Σ/Κ έχω να πλύνω κουρτίνες, καλύμματα-μαξιλάρια καναπέδων, να φρεσκάρω λίγο και το σερβίτσιο μου δλδ βάλτε και μια γενική στο σύνθετο με όλα τα τσιμπράγκαλα μέσα... συν όλα τα υπόλοιπα που κάνουμε συνήθως... να δω πότε και πώς θα τα προλάβω ΕΜΟΤΙΚΟΝ που να ξεφυσάει έχομεν ????? }

Έντιτ: μόλις έφαγα 2 καλαμάκια κοτόπουλο με σαλάτα ρόκα-μαρούλι, άρα το βράδυ τρώω γιαούρτι... αχ τί καλά !!!! :confused:

καλά έκανες κ εφαγες!

ευχαριστώ για τις ευχές κ από εδώ κ από μήνυμα κ που με πήρες τηλεφωνο κ δεν το σήκωσα η γαιδάρα! καθάριζα βεράντες κ δεν άκουσα το κουφάλογο!

τα καλύτερα για την μεταξωτή οικογένεια! υγεία, αγάπη, χαρές κ πολλά λεφτά! κ ξεκούραση!

ό,τι επιθυμείς μανάρι μου!

Link to comment
Share on other sites

φεφη γερη και χιλιοχρονη η κορουλα σου. παντα να την καμαρωνεις

για τους συζυγους ενα εχω να πω: ξεχασαν πως μεγαλωσαν αυτοι και τωρα την εχουν δει Πιαζε στο μεγαλωμα των παιδιων τους.... εμενα μεγαλωσε με γαριδακια και τηγανητες πατατες, ολη μερα στις αλανες με σημαδια στα ποδια... τωρα αμα ο γιοκας του σκονταψει ερχεται η καταστροφη, ολο να τον προσεχουμε τι κανει μην χτυπησει μην ανεβει εκει μη μη μη... ασε για το φαγητο... καθε μεσημερι με παιρνει τηλεφωνο να με ρωτησει αν εφαγε το σπλαχνο του..... του λεω κι εγω ναι και τελειωσε.... σιγα μην καθομαι να σφαζομαι για το φαγητο του μικρου. και οταν ειναι εδω την ωρα που παλευουμε να φαμε και αρχιζει τα σχόλια, λεω στον μικρο "ελα πουλι μου να φας με τον μπαμπα" αφηνω το πιατο μπροστα του και παω σε αλλο δωματιο. αντε να σε δω μιστερ....

οσο για τα ζουζουνισματα που κανουν τα παιδακια σας, ψυχραιμια. θα τα θυμαστε και θα γελατε αργοτερα. εμενα μολις μου κατεστρεψε μια εξαδα νερο εμφιαλωμενο... ξερετε πως; ανοιξε ολα τα μπουκαλια και εριξε μεσα τις μπιλιες και τις χαντρες που κανουμε κατασκευες.... οση ωρα καθαριζα το παιδικο ειχε βρει ωραια ασχολια :lol::lol::lol:


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Με σκλαβώνς...

Λεγε τι θες να σου στείλω και θα το έχεις...

Εχω μακαρονάδα με ροζ σάλτσα,μοσχαράκι ψητό κατσαρόλας με ρυζάκι,μαυρομάτικα με σπανάκι και ολίγον από ρύζι,χυλοπίτες σπιτικές κοκκινιστές,γιουβαρλάκια

Εμπρός καλό μου ελικόπτερο!!!!:tongue:

[/center]

τα άπαντα! όλα ένα κ ένα! ποιό να αφήσω παραπονεμένο; όλα μ' αρέσουν!

δεν σε είπα να αφήσεις το γιόκα σου! στον αντρούλη σου αν ξαναπει την ίδια απειλή, να του ανοίξεις την πόρτα κ να την ξανανοίξεις σε 2 μέρες!

Αχ κοριτσια προσπαθω να σας διαβασω και λαχανιαζω!

Εχουν αρχισει οι ανακατοσουρες και τα πονακια κι αυτο το ολο χασιμο της μπαλας και δεν ειμαι στα καλα μου.....

4η μερα πυρετου ηταν χθες για τον μικρο με depon τη βγαζαμε fefi αλλα σημερα που τον εστειλα δεν ξερω τι θα μου ρθει! Σημερα βρηκε να αλλαξει κι ο καιρος? Νομιζω διαβασα οτι εχει γενεθλια το παιδακι σου? Να το χαιρεσαι χιλιοχρονο!

κατι ειδα για πιτογυρο και μου τρεχουνε τα σαλια!!!!!!!

δυστυχως ομως ο συζηγος σημερα θελει ψαρι οχι οτι δεν μαρεσει το ψαρι αλλα δεν ξερω λογω εγκυμοσυνης ολο κατι μπριζολες και αλητειες λιγουρευομαι!

η ψαρόσουπα βοηθάει με σέληνο, καρότο, κρεμμύδι!

ευχαριστώ για τις ευχές! να χαίρεσαι την οικογένειά σου κ με το καλό το νινάκι! γερό κ τελειόμηνο!

κ εγώ την έστειλα με μακρυμάνικο μπλουζάκι κ μακρύ κολάν! αν κ ήθελε φόρεμα.

περαστικά!

Link to comment
Share on other sites

φεφη γερη και χιλιοχρονη η κορουλα σου. παντα να την καμαρωνεις

για τους συζυγους ενα εχω να πω: ξεχασαν πως μεγαλωσαν αυτοι και τωρα την εχουν δει Πιαζε στο μεγαλωμα των παιδιων τους.... εμενα μεγαλωσε με γαριδακια και τηγανητες πατατες, ολη μερα στις αλανες με σημαδια στα ποδια... τωρα αμα ο γιοκας του σκονταψει ερχεται η καταστροφη, ολο να τον προσεχουμε τι κανει μην χτυπησει μην ανεβει εκει μη μη μη... ασε για το φαγητο... καθε μεσημερι με παιρνει τηλεφωνο να με ρωτησει αν εφαγε το σπλαχνο του..... του λεω κι εγω ναι και τελειωσε.... σιγα μην καθομαι να σφαζομαι για το φαγητο του μικρου. και οταν ειναι εδω την ωρα που παλευουμε να φαμε και αρχιζει τα σχόλια, λεω στον μικρο "ελα πουλι μου να φας με τον μπαμπα" αφηνω το πιατο μπροστα του και παω σε αλλο δωματιο. αντε να σε δω μιστερ....

οσο για τα ζουζουνισματα που κανουν τα παιδακια σας, ψυχραιμια. θα τα θυμαστε και θα γελατε αργοτερα. εμενα μολις μου κατεστρεψε μια εξαδα νερο εμφιαλωμενο... ξερετε πως; ανοιξε ολα τα μπουκαλια και εριξε μεσα τις μπιλιες και τις χαντρες που κανουμε κατασκευες.... οση ωρα καθαριζα το παιδικο ειχε βρει ωραια ασχολια :lol::lol::lol:

σ' ευχαριστώ καλή μου!

για τη δική σου οικογένεια εύχομαι υγεία, αγάπη κ χαρές τις πιο πολλές από το παιδί σου! να ζήσει σαν τα ψηλά βουνά, να σε κάνει περήφανη, γιατί θα το καμαρώνεις ευτυχισμένο κ σπουδαίο άνθρωπο!

φιλάκια πολλά στα μαγουλάκια!

σε λίγο καιρό γενεθλιάζετε κ εσείς!

ζυγός είναι ή σκορπιός;

απίθανα τα παιδιά μας!;):eek::P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...