Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Είμαι 39 και προσπαθώ 6 χρόνια με εξωσωματικες. Η εμπειρία μου λέει να πας στον καλύτερο γιατρό και να μην περιφέρεσαι δεξιά αριστερά. Ειχαμε γυρίσει όλα τα κέντρα έχω αλλάξει πόσους γιατρούς και κανένας δε μου είχε βρει την ενδομητριωση και όσες προσπάθειες έκανα πήγαιναν στραφη. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

peristeraki αυτα ακριβως νομιζω οτι περνανε ολα τα ζευγαρια με την ελευση του 1ου παιδιου. Για καποιο λογο μερικοι αντρες αργουν να καταλαβουν οτι το να μεγαλωνεις ενα παιδι σημαινει οτι δεν πρεπει να εισαι οπως ησουν πριν και πρεπει να κανεις θυσιες. Ειναι και το παιδι που οσο πλησιαζει τα 2 τοσο θα δοκιμαζει τα ορια σας! Με το φαγητο του μεγαλου εχω περασει τα πανδεινα και σε καταλαβαινω ακομα το παιδι δεν ειναι του φαγητου απλα πρεπει να το συνηθισεις.

Ο δικός μου άντρας κάνει και παρακάνει θυσίες

Και πραγμαατικά έχει βοηθήσει πάρα πολύ με το παιδί

Το κακό είναι ότι δεν εννοεί να καταλάβει ότι το παιδί μεγαλώνει και μεταβαίνει από το ένα στάδιο στο άλλο.

Πώς να το πω πιο σωστά,ο άντρας μου "κολλάει"

Είσα κι επαθα για να αρχίσω να δίνω μη αλεσμένα φαγητά στο παιδί.Ακόμα και τώρα κάνει τις χυλοπίτες νιανιά με το κουτάλι,γίνονται πολτός και το αποτελεσμα είναι να εκνευρίζεται στο τελος ο μικρός και να μην τρώει

Και πολλά άλλα τετοια...

Σα να εχει κληρονομήσει το κατοχικό σύνδρομο...

Οποτε το παιδί κλαίει,πεινάει,κατα την άποψή του

Και όποτε πεινάει,πρέπει να του χωνουμε στο στόμα ενα μπουκάλι γάλα

Ετσι εχει εδραιώσει τη συνηθεια για νυχτερινό τάισμα κτλ

Και αν εγω πω κάτι,είμαι η κακιά μάνα που θελει να αφηνει το παιδί της ατάιστο

Αυτό λέχει συζητηθεί και με τον παιδίατρό μας

Είτε τα είπε ο παιδίατρος είτε όχι,το ίδιο και το αυτό

Εχω μεγαλο πρόβλημα με διαφορα τετοια ζητηματα που θα επρεπε από καιρό να εχουν λήξει

Οποτε κάνω ενα βημα μπροστά,πάντα κάτι γίνεται και πάμε πίσω

Φοβάμαι ότι αναστελλουμε την αναπτυξη του παιδιού με αυτόν τον τρόπο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα! Φθινοπώριασε επιτελους!

Θα ξεκινησω με καποια πραγματακια που ειχα ξεχασει.

Αννια μου να σου ζησει η μικρουλα που εκλεισε τον πρωτο της μηνα!

Εβιρι μου περαστικά στη μικρουλα σου.

Ηλιαχτιδα συγχαρητηρια για την εγκράτειά σου! Άψογη!

Φεφη μου μεγεια τις συσκευουλες! Δυστυχως δεν εχω καμια για να σε βοηθησω.

Ταζ μου συγχαρητηρια για το μικρουλη. Προφανως ξεχνιεται στην παιδικη χαρα και τα λεει.

Κάντυ μου γιατι εχεις νευρα; Αφου ολα πηγαινουν θαυμασια:tongue:

Περιστερακι μου τι να συμβουλεψω τωρα; Μονο υπομονη αλλά ποση να κανεις κι εσυ η δολια μανα; Σιγουρα πρεπει να εχετε κοινη γραμμη πλευσης με τον περιστερη. Δεν μπορειτε σε καποια σημεια να συμβιβαστειτε; Σε καταλαβαινω γιατι όπως σας εχω πρηξει τοσο καιρο κι εγω εχω παρομοια θεματα αλλά οχι με το συζυγο παρα με τους παππουδες. Κι εγω ειμαι μια αναισθητη, ανικανη μητερα που δεν δινει αγαπη στο παιδι της και το αφηνει νηστικο. Ξερεις ποσες φορες την ημερα το ακουω ή μου πεταγονται σπόντες; Ουουουου... Εγω υποχρεωτικά κάνω υπομονη γιατι δεν εχω άλλη επιλογη. Βεβαια με το συζυγο ειναι άλλη φαση και το αναγνωριζω. Προσπαθειστε τουλάχιστον να μην τα λετε μπροστα στο παιδι. Καταλαβαινουν τα παντα και μας εκμεταλλευονται. Το εχω διαπιστωσει πολλες φορες. Η υπόλοιπη ζωηραδα ειναι της ηλικιας. Μεχρι τα 3 εχουν να δουν τα ματια μας...

Για το βιβλιο που λεγαμε μαλλον απενοχοποιουμαστε σχετικά με την ποσοτητα που πρεπει να τρωνε τα πιτσιρικια. Γιατι αν ακουσεις τη γιαγια μας τι πρεπει να τρωει η δικια μου θα φρικάρεις.

Χθες ειχαμε σπανακορυζο. Μιαμ. Σημερα who knows?

Την επόμενη εβδομαδα θα ανεβω Αθηνα. Ειναι να κανω τη β' επιπεδου και το συνδυασα και με λιγη αδειουλα ωστε να παρω και τη μικρη μαζι μου για να δει τον μπαμπα της. Της το ειπα κι εχει ενθουσιαστει.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια και από μένα!

Φθινοπωριάζει! Δεν θέλω να βρέξει. Ας μείνει μόνο στην δροσούλα!

Σήμερα τρώμε αρακά.

Περιστεράκι είσαι μία άκαρδη και σκύλα μάνα που αφήνει το παιδί της νηστικό!:tongue::tongue::tongue:

Δεν παλεύεται η ξεροκεφαλιά του περιστέρη και πραγματικά μόνο κουράγιο μπορώ να σε συμβουλεύσω να κάνεις!

Μην νομίζεις ότι κι εγώ δεν ακούω διάφορα για το πως μεγαλώνω τον μικρό. Αλλά είμαι τύπος από το ένα αυτί μπαίνει και από το άλλο βγαίνει!

Φωτεινούλα άμα έρθεις Αθήνα και μπορείς κανόνισε να τα πούμε!

Φεφίκο σήμερα δεν έχει γενέθλια το Ρυπάκι? Να τα εκατοστήσει η ζουζούνα σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα!!

Τελικά ο μικρός περνά μια ελαφρά γαστρεντερίτιδα.

Ευτυχώς που την περνά ελαφρά,να λέτε...

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια

Τ α ίδια πάνω κάτω,βλέπω,ότι αντιμετωπίζουμε όλες,σε διαφορα θεματα,τελικά

Περιστερακι μου τι να συμβουλεψω τωρα; Μονο υπομονη αλλά ποση να κανεις κι εσυ η δολια μανα; Σιγουρα πρεπει να εχετε κοινη γραμμη πλευσης με τον περιστερη. Δεν μπορειτε σε καποια σημεια να συμβιβαστειτε; Σε καταλαβαινω γιατι όπως σας εχω πρηξει τοσο καιρο κι εγω εχω παρομοια θεματα αλλά οχι με το συζυγο παρα με τους παππουδες. Κι εγω ειμαι μια αναισθητη, ανικανη μητερα που δεν δινει αγαπη στο παιδι της και το αφηνει νηστικο. Ξερεις ποσες φορες την ημερα το ακουω ή μου πεταγονται σπόντες; Ουουουου... Εγω υποχρεωτικά κάνω υπομονη γιατι δεν εχω άλλη επιλογη. Βεβαια με το συζυγο ειναι άλλη φαση και το αναγνωριζω. Προσπαθειστε τουλάχιστον να μην τα λετε μπροστα στο παιδι. Καταλαβαινουν τα παντα και μας εκμεταλλευονται. Το εχω διαπιστωσει πολλες φορες. Η υπόλοιπη ζωηραδα ειναι της ηλικιας. Μεχρι τα 3 εχουν να δουν τα ματια μας...

Για το βιβλιο που λεγαμε μαλλον απενοχοποιουμαστε σχετικά με την ποσοτητα που πρεπει να τρωνε τα πιτσιρικια. Γιατι αν ακουσεις τη γιαγια μας τι πρεπει να τρωει η δικια μου θα φρικάρεις.

Αυτό θελω να πετύχω κι εγώ Φωτεινή μου.Να μην μαλώνουμε μπροστα στο παιδί για το παιδί και γενικότερα

Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου

Περιστεράκι είσαι μία άκαρδη και σκύλα μάνα που αφήνει το παιδί της νηστικό!:tongue::tongue::tongue:

Δεν παλεύεται η ξεροκεφαλιά του περιστέρη και πραγματικά μόνο κουράγιο μπορώ να σε συμβουλεύσω να κάνεις!

Μην νομίζεις ότι κι εγώ δεν ακούω διάφορα για το πως μεγαλώνω τον μικρό. Αλλά είμαι τύπος από το ένα αυτί μπαίνει και από το άλλο βγαίνει!

!

Πες το μου να το εμπεδώσω φιλενάδα:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μερσί καλλιοπάκι. τελικά την έκανες την κρέμα που σου έδωσα συνταγή; δεν με είπες!

το τιπ καθαρισμού φούρνων να το γράψεις δίπλα κ να κατοχυρώσεις την πατέντα μου. φεφοπατέντα. κάπου την διάβασα κ εγώ, δεν θυμάμαι πού!

έκανα παραλλαγή γιατί δεν είχα αλεύρι (είχα δηλαδή κίτρινο και ολικής μόνο), ωραίο βγήκε αυτό που βγήκε...!!!!

να χαίρεσαι τη μικρη σου, κάπου διάβαζα ότι γενεθλιάζει?

περιστεράκι υπομονή! Νομίζω 2-3 μέρες φουλ με τα παιδιά αρκούν για να κατανοήσουν οι άντρες ότι τελικά δεν είναι οι γκουρού της ανατροφής και διαπαιδαγώγησης... τι στο καλο? όλοι στη ίδια "σχολή" πήγαν?

καλημέρα σε όλες, ΄μου βάλατε τα φυτά με το ζόρι σας διάβασα, σκροοοολ να διαβασω τη σειρα, σκροοοοολ για την επόμενη, εεεεε, μου βγήκε η πίστη!

Οικογενειακώς περνάμε ελαφρά ιωσούλα, άλλος πιο βαριά άλλος λιγότερο. Είμαι κομμάτια, πήρα και κάτι βιταμίνες από το φαρμακείο και βλέπω ότι απαγορεύονται κατά το θηλασμό. Γκρρρρ.. δεν σκέφτηκα κι εγώ να το πω , βιταμίνες είναι, δεν μου κοψε ότι δεν θα είναι συμβατές...Κατάπια την πρώτη, δεν παίρνω άλλη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε?

Εγώ σήμερα ΒΑ-ΡΙΕ-ΜΑΙ!!!

Σήμερα τρώμε ρεβύθια από την κατάψυξη. Το σπίτι είναι σούπερ καθαρό, οπότε λέω να ασχοληθώ με το παιδάκι μου μέχρι την ώρα που θα φύγω για τη δουλειά. Προς το παρόν κοιμάται, οπότε βρήκα λίγο χρόνο να σας διαβάσω και να σας γράψω το μενού μας.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερούδια!!!!!! Τι κάνετε ομορφομαγείρισσες;

Εμείς περάσαμε ένα σκ ήρεμο μεν αλλά κουραστικό πολύ για μένα γιατί έπιασα κουρτινες και ντουλάπια κουζίνας κι έφτιαξα.

Κατά τα άλλα ήσυχα...

Το Σάββατο έκανα ψαράκια, την Κυριακή σουβλάκια ντελιβερυ γιατί δεν προλαβαινα με τίποτα, και για χθες κατσικάκι με πατατούλες και μηλόπιτα.

Για σήμερα κολοκυθάκια γεμιστά!

το μονο κουσουρι που ξερω οτι αφηνει η επισκληριδιος ειναι να κουτσαινεις αν πειραξουν εκει ενα νευρο

ισως σε ποναει το τρυπημα και με τις μερες να φυγει ο πονος

οπως μια μελανια ας πουμε

Προσωπικά δεν είχα κανένα θέμα με την επισκληρίδιο....

Το μόνο που χρειάζεται είναι καλός αναισθησιολόγος!!!

Εγώ έπεσα σε αστερι. Ουτε όταν την περνούσα δεν πόνεσα!

ρε κοριτσια εγω θα μεινω καμμια μερα στην παιδικη χαρα, εκει θα μου ερθει το πλάγιο.... :lol::lol::lol:

και ερωτω.... γιατι τα λεει ολα πρωτα στην παιδικη χαρα; δεν του αρεσει το σπιτι μας; :lol::lol::lol:

Ταζ επειδή αυτό που ζεις το έζησα με πολύ κοντινό μου πρόσωπο, ένα θα σου πω!

Σε ένα χρόνο από την στιγμή που ξεκίνησε τις λογο/εργοθεραπείες θα τρίβεις τα μάτια σου! Το παιδί σου θα αλλάξει τόσο πολύ που δεν θα το πιστεύεις!!!!

Όσο για την παιδική χαρά εκεί απελευθερώνονται και εκφράζονται πολύ χαλαρότερα.

Εξαλλος ο περιστερης!

Το τι άκουσα;Τα άπαντα...Ενα ποτ πουρί από τις μεγάλες του επιτυχίες για το είδος της μάνας που είμαι

Στο τέλος όλων ότι θα πάρει το παιδί του και θα φύγει από το σπίτι!!!

Το έλεγε και το εννούσε

Και δεν ηταν και η πρώτη φορά που το είπε.

Πείτε μου,δεν είναι υπερβολικός;

Οτι και να πεις έχεις δίκιο!

Σίγουρα χρειάζεται κοινή γραμμή αλλά που....

Η συμπεριφορά σου ήταν ολόσωστη και θα έπρεπε να την υποστηρίξετε από κοινού, αλλά εν μέρει τον καταλαβαίνω γιατί κι εγώ υποχωρώ σε πολλά πράγματα γιατί δεν μπορώ να την βλέπω να κλαιει αλλά είναι λάθος.

Ηταν όμως λάθος και ακραία η αντιδραση του περιστέρη. Και φυσικά σε απείλησε εκεί που πονάς...

Φεφάκι να σου ευχηθώ κι από εδώ να χαίρεσαι την κοράκλα σου την όμορφη και να την καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάρες καλησπέρα σήμερα δεν μαγειρεύω θα φάμε σουπίτσα από χτες..Σιδέρωσα ένα πλυντήριο όμως και έτσι είναι όλα μαζεμένα..Επιτέλους κρύωσε και ο καιρός και δεν θα μου την ''δίνει'' τόσο πολύ η κλεισούρα...Χτες τα άφησα και τα τρία στον μπαμπά τους και πετάχτηκα μέχρι το σ.μάρκετ τι ωραία που ήταν είδα λίγο κόσμο επιτέλους...Σήμερα έχει η μαμά μου γενέθλια :D Φεφη να χαίρεσαι και εσύ το λουλουδάκι σου πολύχρονο να είναι.. Έφυγα γιατί κλαίει


:-D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Φτιάχνω ρεβύθια κοκκινιστά για σήμερα.

Εβιρι μου περαστικά στη μικρουλα σου.

Σ' ευχαριστώ.

Με το καλό να πας στην Αθήνα και να μας δώσεις καλά αποτελέσματα.

Φεφίκο σήμερα δεν έχει γενέθλια το Ρυπάκι? Να τα εκατοστήσει η ζουζούνα σου!

Αλήθεια σήμερα είναι; Φέφη μου να τα χιλιάσει το αστεράκι σου και να τη δεις να λάμπει στο φωτεινό στερέωμα όσο ο ήλιος.

Τελικά ο μικρός περνά μια ελαφρά γαστρεντερίτιδα.

Ευτυχώς που την περνά ελαφρά,να λέτε...

Ωχου, περαστικά του του μικρούλη μωρέ. Άσχημο πράγμα η γαστρεντερίτιδα στα μικρά παιδάκια.

έ

Οικογενειακώς περνάμε ελαφρά ιωσούλα, άλλος πιο βαριά άλλος λιγότερο.

Περαστικά σας και γρήγορα.

Σήμερα τρώμε ρεβύθια από την κατάψυξη.

Ωπ, να η πρώτη ταύτιση.

Εστιατόριο η "Αφρατοπεριστέρα"

χαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...