Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, ilenan είπε:

      Καλησπέρα κι από μένα ! Υπαρχει κάποια κοπέλα που να μην είχε ποτε της θετικό τεστ και τελικά να τα κατάφερε. Παλεύουμε 3 χρόνια τώρα. 4 σπερματέγχυσεις και 3 έμβρυομεταφορες με αρίστης ποιότητας έμβρυα και κανένα θετικό αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις, μα όλες οι εξετάσεις,  πολύ καλες . Έχω ένα ιστορικό ενδομητριωσης. Η διάγνωση όμως είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα.  Έχω κουραστεί !! Λες και το δικό μου σώμα δεν έχει φτιαχτεί για αυτό τον σκοπό ! Λες και δεν έχω μήτρα! Νιώθω απίστευτα απογοητευμένη !!

      Σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ ακριβώς τα ίδια βιώνω. Πάνω από 3 χρόνια προσπαθούμε και δεν έμεινα πότε έγκυος. Επίσης, μια σπερματεγχυση και μια εμβρυομεταφορα που δεν πέτυχαν. Μην απογοητεύεσαι, πιστεύω ότι σε όλες μας θα έρθει κάποια στιγμή το μωράκι. Θελει πίστη και υπομονή και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένουμε!! 🙏

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα κι από εμένα!!!

Σήμερα τρώμε χοιρινό σνίτσελ στο φούρνο με μπόλικη σαλάτα...

Σε ό,τι αφορά το Σάββατο, θα απαντήσω σε όλες μαζί, ότι συγκρατήθηκα, διότι προσπαθώ να αδυνατίσω και τα φαγητά ήταν όλα άκρως παχυντικά. Έβαλα, λοιπόν, κι εγώ λίγο κατσικάκι, μερικές πατατούλες και πολλή σαλάτα στο πιάτο μου και αυτό ήταν.

Αγγελική2, δεν πήρα ταπεράκια για το σπίτι, γιατί η συγκεκριμένη γυναίκα (χαρακτηριστικό παράδειγμα της ελληνίδας μάνας), μαγειρεύει πάντα πάρα πολλά και κάνει και 3-4 γλυκά και μετά υπολογίζει ότι θα τα πασσάρει στους καλεσμένους της. Κάτι, που δε μου αρέσει. Εγώ, όταν κάνω τραπέζι, υπολογίζω να φτάσει το φαγητό για όλους και αν μείνει κάτι να φάμε εμείς για τις επόμενες μέρες. Δεν υπολογίζω να το μοιράσω. Επίσης, μου πρότεινε να πάρω γλυκά. Εγώ, δεν τα δοκίμασα εκείνη την ώρα που τα είχα μπροστά μου, θα τα πάρω στο σπίτι, να με κοιτάνε κάθε φορά που θα ανοίγω το ψυγείο? Δε σφάξανε...

Ξέρετε πόσα γλυκά είχε φτιάξει για 9 άτομα? Είχε φτιάξει μία τούρτα σοκολατίνα, ένα μιλφέιγ, ένα μπισκοτογλυκό (μπισκότα - άνθος αραβοσίτου - ζελέ), μια φρουτοσαλάτα και η συμπεθέρα της είχε φέρει μια ταψάρα σοκολατόπιτα με επικάλυψη καραμέλας.

Επειδή, δηλαδή, εκείνοι δεν έχουν ξεπεράσει ακόμη το κατοχικό σύνδρομο, θα ξαναπάρω εγώ τα 4 κιλά που με τόσο κόπο έχασα???


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ντέμι, να μπαίνεις συχνότερα βρε!

εμένα η πέστροφα μου αρέσει μόνο καπνιστή, μοιάζει με ρέγγακ θα την ξαναέτρωγα μόνο συνοδεία φασολάδας!

όπως κατάλαβες με τα ψάρια έχω σχέση εξ αποστάσεως!:rolleyes:

Μου παράπεσε νεράκι στα μαυρομάτικα με το σπανάκι και έγιναν ολίγον μπλουμ...Τι να κάνω να το σώσω,πώς μου ρθε,ρίχνω μεσα και ρυζάκι!Κι εχουμε δυο φαγάκια σε συσκευασία ενός.Αμα εχει βγει καλό,θα σας πω

γιατί να μη βγει καλό; τέλεια υλικά!

ποιός μπορεί να μαγειρεύει με φρεσκο σπανάκι! εγώ πάντως όχι. δεν έχω χρόνο για πλύσιμο!

Καλησπέρα κι από εμένα!!!

Σήμερα τρώμε χοιρινό σνίτσελ στο φούρνο με μπόλικη σαλάτα...

Σε ό,τι αφορά το Σάββατο, θα απαντήσω σε όλες μαζί, ότι συγκρατήθηκα, διότι προσπαθώ να αδυνατίσω και τα φαγητά ήταν όλα άκρως παχυντικά. Έβαλα, λοιπόν, κι εγώ λίγο κατσικάκι, μερικές πατατούλες και πολλή σαλάτα στο πιάτο μου και αυτό ήταν.

Αγγελική2, δεν πήρα ταπεράκια για το σπίτι, γιατί η συγκεκριμένη γυναίκα (χαρακτηριστικό παράδειγμα της ελληνίδας μάνας), μαγειρεύει πάντα πάρα πολλά και κάνει και 3-4 γλυκά και μετά υπολογίζει ότι θα τα πασσάρει στους καλεσμένους της. Κάτι, που δε μου αρέσει. Εγώ, όταν κάνω τραπέζι, υπολογίζω να φτάσει το φαγητό για όλους και αν μείνει κάτι να φάμε εμείς για τις επόμενες μέρες. Δεν υπολογίζω να το μοιράσω. Επίσης, μου πρότεινε να πάρω γλυκά. Εγώ, δεν τα δοκίμασα εκείνη την ώρα που τα είχα μπροστά μου, θα τα πάρω στο σπίτι, να με κοιτάνε κάθε φορά που θα ανοίγω το ψυγείο? Δε σφάξανε...

Ξέρετε πόσα γλυκά είχε φτιάξει για 9 άτομα? Είχε φτιάξει μία τούρτα σοκολατίνα, ένα μιλφέιγ, ένα μπισκοτογλυκό (μπισκότα - άνθος αραβοσίτου - ζελέ), μια φρουτοσαλάτα και η συμπεθέρα της είχε φέρει μια ταψάρα σοκολατόπιτα με επικάλυψη καραμέλας.

Επειδή, δηλαδή, εκείνοι δεν έχουν ξεπεράσει ακόμη το κατοχικό σύνδρομο, θα ξαναπάρω εγώ τα 4 κιλά που με τόσο κόπο έχασα???

το φαγητό σου είναι τέλειο!

για όσα έγραψες, σε όσα αντιστάθηκες σου βγάζω το καπέλο μου κ επειδή δεν φοράω, σου βγάζω τη γώσσα:tongue:! δεν υπάρχεις ηλιαχτίδα μου! είσαι εξωγήινη!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική με αποτέλειωσες!!!

Why τσούπρα μου;

Τι φταίω,που το ξέρω κι από πριν το λουλουδικό;

Χάλια μαύρα με τον μικρό και σήμερα

Από την Πέμπτη μας εχει αλλάξει τα φώτα

1ον δεν εφαγε από το φαγητό που φτιάξαμε μαζί

2ον εφτιαξα χυλοπίτες κοκκινιστές και εριξα μεσα κι εν γιουβαρλίδιον,μην πάνε χαμένα

Ούτε αυτό το έφαγε...

Εχει μετακομίσει το μισό σαλόνι...Εχει σπρωξει κάποια επιπλα και τα εχει βάλει όπως λάχει...Δεν εχω κουράγια να τα βάλω στη θεση τους ξανά,μιας και θα επαναλάβει την μετακόμιση

Τον εχω κρατησει ξύπνιο,μιας και αργησε να ξυπνησει το πρωί,μηπως και κοιμηθεί νωρίς το βράδυ

Αν δεν κοιμηθεί και μας κάνει νούμερα,άμα ακούσετε αύριο πρωί στις ειδήσεις για μία που φούνταρε από το μπαλκόνι,να ξέρετε,εγώ θα είμαι...

Ειλικρινά δεν πάει άλλο αυτή η κατασταση

Είτε κάνω υπομονή και δεν τον μαλώνω είτε το αντίθετο το ίδιο και το αυτό

Χθες το μεσημέρι που εκανε κάτι αναλογο,γίναμε μπίλιες με τον συζυγάτο πάλι

Link to comment
Share on other sites

ποια φιλτρα εβαλες στο πλυντηριο πιατων?του απορροφητηρα???

Ναι ΝΤΙΝΤΙ μου,

Στο πλυντήριο τα βάζω και βγαίνουν "μούρλια" χα χα !:cool:

Ξέχασα να σας πω ότι χτες το βράδυ έφτιαξα δύο πίτσες, μία μικρή πολύ ελαφριά για την κόρη μου και μία για μας κανονική και με τα ούλα της.

εεε άμα ήταν με τα ούλα της θα ήταν και νόστιμη φαντάζομαι !

love4four περάσατε τουλάχιστον καλά? Άξιζε η κούραση?

Γαιτί ??? Πού πήγαμε ???? :shock: καταραμένο Αλτσχάϊμερ... :|

[quote name=fefi;1763244

ο φέφος μου πήρε δώρο αρτοπαρασκευαστή κ μηχάνημα για ζυμαρικά!

πείτε συνταγές δοκιμασμένες πληζ

Πω πω κι εγώ δεν έχω τέτοιο μασίν καρδιά μου... ντεν ξέρω ...:?

ηρθα να σας πω να γελασετε

.....

κάγκελο η μανα !!!!!!!! εβγαλα κινητο' date=' τον ηχογραφησα, κατουρηθηκα κι απο την χαρα μου :lol::lol::lol:

καθε φορα που παιζει αυτο το παιχνιδι ο μικρος ή ειμαστε στην παιδικη χαρα το τραγουδαει... και με τον ρυθμο ετσι; οχι αστεια...

...

ρε κοριτσια εγω θα μεινω καμμια μερα στην παιδικη χαρα, εκει θα μου ερθει το πλάγιο.... :lol::lol::lol:

και ερωτω.... γιατι τα λεει ολα πρωτα στην παιδικη χαρα; δεν του αρεσει το σπιτι μας; :lol::lol::lol:[/quote]

ΜΠΡΑΒΟ στον μικρούλη σου !!! Πόσο χάρηκα δεν περιγράφεται !!!!! Άσ' τον ας τα πει όπου θέλει, αρκεί να .. τα πει !!!!!!!!!! :P

Εγω εχω το μικρο με πυρετο απο χτες δυστυχως .. ελπιζω να περασει σχετικα γρηγορα κ να μην κολλησει κ ο μεγαλος... .

Ωχ βρε Τζένυ,

Περαστικά του ! Καλά κουράγια κι ελπίζω να μην κολλήσει ο μεγάλος ούτε εσείς φυσικά !

Προσπάθησα να κάνω quot αλλά το κεφάλι μου είναι ολίγον τί καζάνι και δεν παίζει τέτοια ώρα, τέτοια λόγια...

Να θυμηθώ μόνο να πω ένα μεγάλο μπράαααβο στην Ηλιαχτίδα μας που δεν λύγισε μπροστά στο λουκούλειο γεύμα/τραπέζι !!! Σε θαύμασα λέμε !

Εμείς σε γενικές γραμμές περάσαμε όμορφα !

Κάτι μου φταίει και δεν ξέρω τί .... με την δίαιτα δεν μπορώ άλλο τα ψητά και τις αηδίες ...θέλω φαί κανονικό - δεν έχω ζυγιστεί - γιατί ? σάμπως θα έχω χάσει ?

Σήμερα πάλι κότα με σαλάτα (ω τί πρωτότυπο !!!) ΔΕΝ σας ξαναγράφω φαγητά απλά θα σας διαβάζω ... :evil:

{δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά έχω... νεύρα, πολλά νεύρα }

Link to comment
Share on other sites

Χθες λοιπόν πέρασα τη μισή μου μέρα στην κουζίνα,μαγειρεύοντας για να φτιάξω κάτι διαφορετικό,μιας και τώρα που τρώμε όλοι το ίδιο φαγητό,φροντίζω τα φαγητά μου να είναι μαλακά για να μπορεί να τα φάει και το παιδί

Εκανα δύο φαγητά,λέρωσα ενα σωρό κατσαρόλια γιατί εκανα και ρύζι,έβρασα και μπρόκολο

Ο μικρός ούτε να τα δει τα γιουβαρλάκια με τα λαχανικά,που βγήκε τόσο ωραία σουπίτσα

Είπα κι εγω λοιπόν ότι δεν θα του δωσω κάτι άλλο να φάει,για να αρχισει να καταλαβαίνει κάποια πράγματα και να μπαίνει σε πρόγραμμα.Και θα του έδινα το πολύ σε 1-1,5 ώρα κάτι άλλο να φάει,εκτός από το μεσημεριανό,για να μην μείνει και πεινασμένος

Ε τι να σας πω...

Ποιος είδε τον Θεό και δεν τον φοβήθηκε...

Εξαλλος ο περιστερης!

Το τι άκουσα;Τα άπαντα...Ενα ποτ πουρί από τις μεγάλες του επιτυχίες για το είδος της μάνας που είμαι

Στο τέλος όλων ότι θα πάρει το παιδί του και θα φύγει από το σπίτι!!!

Το έλεγε και το εννούσε

Και δεν ηταν και η πρώτη φορά που το είπε.

Πείτε μου,δεν είναι υπερβολικός;

Δεν είναι υπαίτιος για όλη αυτήν την κατασταση;Της στασης του παιδιού γενικότερα;

Ο μικρός ακόμα ξυπνά τις νύχτες και πίνει γάλα και αποκλειστικά ευθύνεται ο πατερας του γι αυτό

Εχει γίνει ενας μικρός τύραννος

Οταν μεγαλώσει θα μας καβαλήσει κανονικότατα

Και πόσο αντεχω και κάνω υπομονή,μόνο εγω το ξέρω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χάλια μαύρα με τον μικρό και σήμερα

Από την Πέμπτη μας εχει αλλάξει τα φώτα

.....

Ούτε αυτό το έφαγε...

Εχει μετακομίσει το μισό σαλόνι...

Τον εχω κρατησει ξύπνιο,μιας και αργησε να ξυπνησει το πρωί,μηπως και κοιμηθεί νωρίς το βράδυ

......

Ειλικρινά δεν πάει άλλο αυτή η κατασταση

....

Χθες το μεσημέρι που εκανε κάτι αναλογο,γίναμε μπίλιες με τον συζυγάτο πάλι

Χθες λοιπόν πέρασα τη μισή μου μέρα στην κουζίνα,μαγειρεύοντας .....

Είπα κι εγω λοιπόν ότι δεν θα του δωσω κάτι άλλο να φάει,για να αρχισει να καταλαβαίνει κάποια πράγματα και να μπαίνει σε πρόγραμμα.Και θα του έδινα το πολύ σε 1-1,5 ώρα κάτι άλλο να φάει,εκτός από το μεσημεριανό,για να μην μείνει και πεινασμένος

Ε τι να σας πω...

Ποιος είδε τον Θεό και δεν τον φοβήθηκε...

Εξαλλος ο περιστερης!

Το τι άκουσα;Τα άπαντα...Ενα ποτ πουρί από τις μεγάλες του επιτυχίες για το είδος της μάνας που είμαι

Στο τέλος όλων ότι θα πάρει το παιδί του και θα φύγει από το σπίτι!!!

Το έλεγε και το εννούσε

Και δεν ηταν και η πρώτη φορά που το είπε.

Πείτε μου,δεν είναι υπερβολικός;

Δεν είναι υπαίτιος για όλη αυτήν την κατασταση;Της στασης του παιδιού γενικότερα;

Ο μικρός ακόμα ξυπνά τις νύχτες και πίνει γάλα και αποκλειστικά ευθύνεται ο πατερας του γι αυτό

Εχει γίνει ενας μικρός τύραννος

Οταν μεγαλώσει θα μας καβαλήσει κανονικότατα

Και πόσο αντεχω και κάνω υπομονή,μόνο εγω το ξέρω

ωχ.... πολεμικές τυμπανοκρουσίες μου ακούγονται !!!:|

Καταρχήν

Έχεις δίκιο - απόλυτο κιόλας !!!! Πάει αυτό, να μην αισθάνεσαι ωσάν την παλαβή του χωριού δλδ ;)

Για εμένα "όλο" το κακό ξεκινάει από αυτή την βραδυνή του συνήθεια (του μικρού) να πίνει γάλα... σε αυτή την ηλικία το βρίσκω λίγο υπερβολικό.... θα έπρεπε, λ ο γ ι κ ά, να είναι πλήρως χορτάτος την ώρα του ύπνου για να το πάει σερί... τώρα, έτσι όπως γίνεται και το παιδί δεν ξεκουράζεται και εσείς.... επιπλέον, στο θέμα του φαγητού ΟΚ 1ος καιρός είναι μην περιμένεις και θαύματα... σιγά σιγά θα βρεις/βρει τί του αρέσει, τις γευστικές του προτιμήσεις...

Είναι στάδιο που απαιτεί υπομονή και εκ μέρους σου και εκ μέρους του μπαμπά σας... ΜΙΛΑ του βρε παιδί μου... πες του το και το...

Αν νομίζει ότι η δική του θεωρία είναι Η καλύτερη ε τότε με γεια του και χαρά του : ας τον αναλάβει... όχι όμως για 2-3 ωρίτσες - όλη την ημέρα σερί...

εγώ αυτό θα του έλεγα τα χαιρετίσματα...

Τα λοιπά της συμπεριφοράς του περιστερακίου δεν με ξενίζουν ούτε βρίσκω κάτι επιλήψιμο δλδ... τώρα μπαίνει στην φάση του να τεστάρει τα όριά του/σας (σε όλα σχεδόν) και μέχρι τα 3 έχουν να δουν πολλά ακόμη τα μάτια σας !

Απλά, όντως εσύ μπαϊλντισμένη από τα λοιπά δεν έχεις αποθέματα υπομονής και ηρεμίας ....

Γι αυτό βασικό είναι να ξεκαθαρίσεις με τον Περιστέρη... θέλει όσο μπορείτε κοινή γραμμή πλεύσης ειδάλλως θα γίνει το τσιμπούρμπουλο εκεί μέσα...

Κι εσένα, φυσικό κι επόμενο βέβαια, τα νεύρα σου είναι πολύ κοντά στο κλακ !:confused:

Συγγνώμη αν ακούγονται μπερδεμένα γράφω όπως σκέφτομαι - δεν φιλτράρει ο εγκέφαλος !

Link to comment
Share on other sites

ωχ.... πολεμικές τυμπανοκρουσίες μου ακούγονται !!!:|

Καταρχήν

Έχεις δίκιο - απόλυτο κιόλας !!!! Πάει αυτό, να μην αισθάνεσαι ωσάν την παλαβή του χωριού δλδ ;)

Για εμένα "όλο" το κακό ξεκινάει από αυτή την βραδυνή του συνήθεια (του μικρού) να πίνει γάλα... σε αυτή την ηλικία το βρίσκω λίγο υπερβολικό.... θα έπρεπε, λ ο γ ι κ ά, να είναι πλήρως χορτάτος την ώρα του ύπνου για να το πάει σερί... τώρα, έτσι όπως γίνεται και το παιδί δεν ξεκουράζεται και εσείς.... επιπλέον, στο θέμα του φαγητού ΟΚ 1ος καιρός είναι μην περιμένεις και θαύματα... σιγά σιγά θα βρεις/βρει τί του αρέσει, τις γευστικές του προτιμήσεις...

Είναι στάδιο που απαιτεί υπομονή και εκ μέρους σου και εκ μέρους του μπαμπά σας... ΜΙΛΑ του βρε παιδί μου... πες του το και το...

Αν νομίζει ότι η δική του θεωρία είναι Η καλύτερη ε τότε με γεια του και χαρά του : ας τον αναλάβει... όχι όμως για 2-3 ωρίτσες - όλη την ημέρα σερί...

εγώ αυτό θα του έλεγα τα χαιρετίσματα...

Τα λοιπά της συμπεριφοράς του περιστερακίου δεν με ξενίζουν ούτε βρίσκω κάτι επιλήψιμο δλδ... τώρα μπαίνει στην φάση του να τεστάρει τα όριά του/σας (σε όλα σχεδόν) και μέχρι τα 3 έχουν να δουν πολλά ακόμη τα μάτια σας !

Απλά, όντως εσύ μπαϊλντισμένη από τα λοιπά δεν έχεις αποθέματα υπομονής και ηρεμίας ....

Γι αυτό βασικό είναι να ξεκαθαρίσεις με τον Περιστέρη... θέλει όσο μπορείτε κοινή γραμμή πλεύσης ειδάλλως θα γίνει το τσιμπούρμπουλο εκεί μέσα...

Κι εσένα, φυσικό κι επόμενο βέβαια, τα νεύρα σου είναι πολύ κοντά στο κλακ !:confused:

Συγγνώμη αν ακούγονται μπερδεμένα γράφω όπως σκέφτομαι - δεν φιλτράρει ο εγκέφαλος !

Εχει μαλλιάσει η γλώσσα μου Κάντυ μου

Συνέχεια αυτά του λέω

Και να μείνει αυτός με το παιδί μια ολόκληρη μερα να δει την γλύκα

Αλλά δεν πιάνει τίποτα από όσα λέω

Μπαινάκης-βγαινάκης

Και ασφαλώς ο μικρός καταλαβαίνει οτι ο ντόρος γίνεται για την πάρτη του και το εκμεταλλεύεται δεόντως

Ωρες ώρες νομίζω ότι ο άντρας μου είναι μικρότερος από τον γιο μου

Το παιδί είναι παντελώς εκτός προγράμματος

Εχουμε βγει νοκ αουτ

Και ο άντρας μου,όταν ακούει πρόγραμμα,νομίζει ότι θα εφαρμόσω τον στρατιωτικό νόμο

Μα φυσικα και δεν εννοώ αυτό

Εχω κουραστεί πάρα μα πάρα πολύ

Και σκέφτομαι και μακροπρόθεσμα

Αυτό είναι το μεγαλύτερο μαρτύριο μου...

Οτι μεγαλώνουμε ενα παιδί,που ποτε δεν θα καταλάβει κάποια πράγματα και μονίμως θα δημιουργεί προβλήματα

Και τι άλλο να κάνω;

Ποτε δεν τον πιέζω στο φαγητό

Ισα ισα που εχω παντα την εναλλακτικη των 2-3 φαγητών παραπάνω στο ψυγείο για να του προσφερω και κάτι άλλο για να μην μείνει νηστικό

Link to comment
Share on other sites

peristeraki αυτα ακριβως νομιζω οτι περνανε ολα τα ζευγαρια με την ελευση του 1ου παιδιου. Για καποιο λογο μερικοι αντρες αργουν να καταλαβουν οτι το να μεγαλωνεις ενα παιδι σημαινει οτι δεν πρεπει να εισαι οπως ησουν πριν και πρεπει να κανεις θυσιες. Ειναι και το παιδι που οσο πλησιαζει τα 2 τοσο θα δοκιμαζει τα ορια σας! Με το φαγητο του μεγαλου εχω περασει τα πανδεινα και σε καταλαβαινω ακομα το παιδι δεν ειναι του φαγητου απλα πρεπει να το συνηθισεις. Νομιζω οτι πρωτη φορα ο Χαρης ειπε τη λεξη "πειναω" στα 3 του (ειμασταν στο golden hall και μου χει μεινει)! Ουτε μαμ ειχε πει πιο πριν....To βραδυ νομιχω οτι ειναι το χειροτερο εμενα ο Χαρης μετα τον αποθηλασμο συνεχισε μεχρι τα 2 του να ξυπναει για νερο σταδιακα το κοψε μονος του. Νομιζω οτι πρεπει να προσπαθησεις αντι για γαλα να πινει νερο μεσα στη νυχτα και μετα αμα συνηθισει στο νερο θα το κοψει μονος του!

Κατα τα αλλα περασαμε ενα σκ μεσα εμεις ουτε σημερα πηγα δουλεια γιατι ειχε ακομα πυρετο το παιδι. Εφτιαξα αγκιναρες αλα πολιτα και μου φερε η πεθερα μου ενα φαγητο που δεν ειχα ξαναφαει με τρεις στωσεις πουρες-κιμας-πουρες στο φουρνο! Κοβοταν σαν τουρτα πολυ ωραιο και εμφανισιμο για τραπεζι.....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Έβιρι το κολυμβητήριο το βρίσκω την καλύτερη άσκηση και εξαιρετικά χρήσιμο για την Ελλάδα.

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Φαντάσου ότι κάποτε πήγαινα για λίγους μήνες σε ανοιχτό κολυμβητήριο και έχασα χωρίς δίαιτα 3-4 κιλά, μόνο με αυτό το λίγο κολύμπι τρεις φορές την εβδομάδα. Το σταμάτησα γιατί άρχισα να κρυώνω μετά τον Οκτώβριο ξαναπήγα λίγο τους ανοιξιάτικους μήνες και μετά σταμάτησα οριστικά.

Τώρα βέβαια το στέγνωμα και η έξοδος στο κρύο είναι ένα θέμα....

Αυτό με βασανίζει περισσότερο απ' όλα.

Για αύριο μόνο, επειδή υπάρχει ακόμη συνάχι και βήχας, η κόρη μου είπε στο δάσκαλο της κολύμβησης ότι δε θέλει να συμμετέχει στο μάθημα, αλλά θέλει να φύγει νωρίτερα κι αυτός της είπε ότι πρέπει εγώ να γράψω ένα χαρτί με το οποίο να ζητάω συγνώμη που το παιδί μου θα χάσει το μάθημα εξαιτίας της ασθένειας.

Μου παράπεσε νεράκι στα μαυρομάτικα με το σπανάκι και έγιναν ολίγον μπλουμ...Τι να κάνω να το σώσω,πώς μου ρθε,ρίχνω μεσα και ρυζάκι!

Να σου πω τι θα έκανα εγώ: θα έβγαζα το φαγητό από την κατσαρόλα σε σουπιέρα και θα άφηνα το ζουμί μέχρι να κατέβει αρκετά με το βράσιμο και μετά θα το ξαναέβαζα για 1'-2' να ενσωματωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Την έπλυνα σε υψηλή θερμοκρασία!!!!

Νομίζω ότι επίτηδες έβαλες το φράχτη ανάμεσά μας, για να πηδάω εγώ που είμαι κοντή και δε φτάνω να δω ποιος είναι εκεί πίσω κι εσείς να γελάτε.

Ξέρετε πόσα γλυκά είχε φτιάξει για 9 άτομα? Είχε φτιάξει μία τούρτα σοκολατίνα, ένα μιλφέιγ, ένα μπισκοτογλυκό (μπισκότα - άνθος αραβοσίτου - ζελέ), μια φρουτοσαλάτα και η συμπεθέρα της είχε φέρει μια ταψάρα σοκολατόπιτα με επικάλυψη καραμέλας.

Δώσε μου τη διεύθυνσή της να κανονίσω επίσκεψη με την οικογένεια το Σαββατοκύριακο.

εεε άμα ήταν με τα ούλα της θα ήταν και νόστιμη φαντάζομαι !

Αμεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...