Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, ilenan είπε:

      Καλησπέρα κι από μένα ! Υπαρχει κάποια κοπέλα που να μην είχε ποτε της θετικό τεστ και τελικά να τα κατάφερε. Παλεύουμε 3 χρόνια τώρα. 4 σπερματέγχυσεις και 3 έμβρυομεταφορες με αρίστης ποιότητας έμβρυα και κανένα θετικό αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις, μα όλες οι εξετάσεις,  πολύ καλες . Έχω ένα ιστορικό ενδομητριωσης. Η διάγνωση όμως είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα.  Έχω κουραστεί !! Λες και το δικό μου σώμα δεν έχει φτιαχτεί για αυτό τον σκοπό ! Λες και δεν έχω μήτρα! Νιώθω απίστευτα απογοητευμένη !!

      Σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ ακριβώς τα ίδια βιώνω. Πάνω από 3 χρόνια προσπαθούμε και δεν έμεινα πότε έγκυος. Επίσης, μια σπερματεγχυση και μια εμβρυομεταφορα που δεν πέτυχαν. Μην απογοητεύεσαι, πιστεύω ότι σε όλες μας θα έρθει κάποια στιγμή το μωράκι. Θελει πίστη και υπομονή και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένουμε!! 🙏

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

τζένη περαστικά σας!

έβαλα ένα μπολ πήλινο μεγάλο με νεράκι με μισό λεμόνι κ μισό στυμμένο, με 2 ξυλάκια κανέλας κ το άφησα να ζεσταθεί στο φούρνο μικροκυμάτων! έλιωσαν τα λίπη κ μοσχομύρισε. μετά πήρα ένα βετέξ κ βουτούσα στο αρωματισμένο νερό που έχει κ αντισηπτικές ιδιότητες, καθαριστικές.

εύκολα έβγαιναν τα λίπη κ από το φούρνο της κουζίνας, χωρίς καν απορρυπαντικό πιάτων!

για συνταγές...λόγω της κόρης τελικά δεν δοκιμάσαμε τίποτα ακόμα...;):mad:

Τελικά φτιάχνουμε μαυρομάτικα με σπανάκι.Εχει ξαναφάει βέβαια πιο παλιά,αλλά πρώτη φορά το "μαγειρεύουμε μαζί"

Ενθουσιαστηκε με τα μαυρομάτικα

Βεβαια κοψομεσιάστηκα ελαφρώς γιατί ήθελε αγκαλιά να είναι μέσα στα πράγματα,πιο μέσα δεν γινόταν:tongue:

Αμα φάει,χαλάλι του...

ωραίο φαγητό! τέλειο! νόστιμο κ θρεπτικό!

fefi τι είχε η "καθημερινή";Μπαίνω ιντερνετ και δεν το βρίσκω

Τι εχασα πάλι...

Αλλά αφού δεν ξεμυτισαμε χθες,καλά να πάθουμε

είχε βθιβλιαράκι εξτρά με συνταγές για ζυμαρικά! από μηχανής, χειροποίητα κλπ!

γι' αυτό πήρα κ τη μηχανή!;) λες κ πότε θα τα κάνω...:oops::P

Καλημέρα μαγειρίνες μου (που έλεγε και η μεγάλη μου κόρη).

καλημέρα εβιρούλα!

ευχαριστώ για τις συμβουλές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα, καλή εβδομάδα!!!

Φέφη μεγέιά τις συσκευές και καλά παρασκευάσματα!!!

Κάτι είδα που γράψατε για κρέμα ταψιού. Σε θηκούλες σιλικόνης ψήνεται λες για να βγουν ατομικά?

Τέλειος και ο καθαρισμός του φούρνου! Θα τον δώσω tip στα κορίτσια στο easy living διπλα!

Έβιρι το κολυμβητήριο το βρίσκω την καλύτερη άσκηση και εξαιρετικά χρήσιμο για την Ελλάδα. Αρκεί να είναι οι εγκαταστάσεις σωστές και καθαρές. Μακάρι να είχαμε κι εδώ. Τώρα βέβαια το στέγνωμα και η έξοδος στο κρύο είναι ένα θέμα....

Ταζ μόνο χαρά η παιδική χαρά!!!! Βουρ λοιπόν!! Εφόσον εμπνέει τον μικρό, αρκεί!!!

Ηλιαχτίδα πως κρατήθηκες??? Μπράβο...

Άννια εγώ έκανα επισκληρίδιο αναγκαστικά και καθόλου δεν την ήθελα. Όμως πέρα από ένα πονάκι που που έμεινε για λίγο καιρό την δεύτερη φορά, τίποτα μόνιμο δεν έχω. Έτσι νομίζω τουλάχιστον... ;)

Δεν θυμάμαι τι άλλο διάβασα.

Σήμερα έχουμε περίσσευμα γιουβετσάκι γάστρας από εχθές. Για αύριο σκέφτομαι φασόλια ή ρεβύθια επίσης στη γάστρα. ¨ετσι, κατοχικά να είμαι στο κλίμα της μείωσης μισθού που υπέστη... πφφφφφ

Τεσπα, καλά να είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

μερσί καλλιοπάκι. τελικά την έκανες την κρέμα που σου έδωσα συνταγή; δεν με είπες!

το τιπ καθαρισμού φούρνων να το γράψεις δίπλα κ να κατοχυρώσεις την πατέντα μου. φεφοπατέντα. κάπου την διάβασα κ εγώ, δεν θυμάμαι πού!

Link to comment
Share on other sites

μανούλες!πέστροφες ψητές σήμερα!!έχουμε και του γλυκού νερού εμείς ψάρια στην Ήπειρο!!

μιαμ μιαμ!καλή μας όρεξη!

όσο για το καθαρισμα φούρνου,πολύ καλό!γιατι να καθαρίζεις με καθαριστικά που έχουνε τόσα χημικά και πρέπει να λείπεις και 2 μέρες από το σπίτι αφότου κααθρισεις;;;;:P


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου παράπεσε νεράκι στα μαυρομάτικα με το σπανάκι και έγιναν ολίγον μπλουμ...Τι να κάνω να το σώσω,πώς μου ρθε,ρίχνω μεσα και ρυζάκι!Κι εχουμε δυο φαγάκια σε συσκευασία ενός.Αμα εχει βγει καλό,θα σας πω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου παράπεσε νεράκι στα μαυρομάτικα με το σπανάκι και έγιναν ολίγον μπλουμ...Τι να κάνω να το σώσω,πώς μου ρθε,ρίχνω μεσα και ρυζάκι!Κι εχουμε δυο φαγάκια σε συσκευασία ενός.Αμα εχει βγει καλό,θα σας πω

αυτό το φαγητό είναι κατσαρόλας;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα την εχω κ θηλαζει και γραφω με ενα χερι...Σημερα τρωμε μοσχαροσουπα που ταιριαζει κ με τον συννεφιασμενο καιρο,να δω ποτε θα χειμωνιασει περσι τετοιο καιρο τουρτουριζαμε..Στο θεμα της επισκληριδιου πιστευω οτι θα ειναι προσωρινο και οχι κατι μονιμο οπως επισησ πιστευω οτι ο πονος στην μεση ειναι και απο την κουραση καθως και απο τις εγκυμοσυνες/γεννες


:-D

Link to comment
Share on other sites

Μου παράπεσε νεράκι στα μαυρομάτικα με το σπανάκι και έγιναν ολίγον μπλουμ...Τι να κάνω να το σώσω,πώς μου ρθε,ρίχνω μεσα και ρυζάκι!Κι εχουμε δυο φαγάκια σε συσκευασία ενός.Αμα εχει βγει καλό,θα σας πω

Σουρωσε τα!!!!!!Εγω ετσι κανω αμα μου πεσει καπου παραπανω νερο;)


:-D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γίνεται όπως το σπανακόρυζο,αφού πρωτα βρασουν τα μαυρομάτικα ξεχωριστά

πολύ ωραίο ακούγεται

μπορείς ίσως να το βάλεις και στο φούρνο να πιε τα ζουμιά του!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!!

Τι κάνετε?

Εχθές είχαμε πάει στον κουμπάρο μου να φάμε.

Η μαμά του είχε ετοιμάσει 1002 πράγματα. Κατσικάκι στη σούβλα, τυρόπιτα με δικό της φύλλο, μπιφτέκια, σαλάτες, πατάτες φούρνου... δε θυμάμαι τι άλλο.

Η πεθερά του είχε φέρει τυρόπιτα και σπανακόπιτα με έτοιμο φύλλο.

Απ' ότι καταλαβαίνετε ήμασταν πολλά άτομα. Όμως τα γλυκά, ήταν ακόμη περισσότερα.

Πλούσιο τραπέζι! Ταπεράκι δεν πήρες μαζί σου???

Έφαγα μόνο λίγο κατσικάκι και μερικές πατάτες φούρνου, με μπόλικη σαλάτα.

Μόνο? Πως άντεξες???


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα όλη μέρα!

καλή εβδομάδα!

Επίσης!!!

Παρασκευή έκανα μια θεϊκή κρεμούλα!

βράδυ φάγαμε η φεφοοικογένεια ομελέτα!

Σάββατο έκανα φασολάδα κ έβαλα κ κατάψυξη για αυτή την εβδομάδα!

απόγευμα πήραμε τους δρόμους!

ο φέφος μου πήρε δώρο αρτοπαρασκευαστή κ μηχάνημα για ζυμαρικά!

πείτε συνταγές δοκιμασμένες πληζ!

Με γειά! Περιμένουμε εντυπώσεις όταν τα χρησιμοποιήσεις!

Κυριακή πρωί έκανα μοσχάρι λεμονάτο με ρυζάκι. γιάμι!

απόγευμα πήγαμε στους παππούδες με την οικογένεια της αδερφής μου!

όλα τα κορίτσια στην πίστα!

σήμερα σχολείο, δουλειά, τα κεφάλια μέσα.

ο καιρός είναι συννεφιασμένος κ φοβάμαι ότι αργότερα θα ρίξει βρόχα!

σήμερις τρώμε τα χθεσινά κ αύριο κ μεθαύριο φασολάδα!

περιττό να πω πως βαριέμαι!

φιλούρες!

Εγώ νυστάζω! Χθες κοιμήθηκα 2 παρά γιατί έβλεπα το Sex and thw city στο Star.

Καλημέρα μαγειροπούλες αγαπημένες από τον συννεφιασμένο περιστερώνα!

Πόσο μου αρέσει...

Επιτέλους,μοιάζει με φθινόπωρο!!

Φεφη με γεια ο αρτοπαρασκευαστής.Δεν έχω ιδέα από συνταγές!Δεν εχει στο φύλλο οδηγιών;

Χθες περάσαμε όλη μέρα στο σπίτι...Τεμπελιές...Την εβγαλα στην κουζίνα συμμαζεύοντας τον χαμό της μαγειρικής μου και αργα το απόγευμα με έπιασε η προκοπή να καθαρίσω ενα παράθυρο και μια μπαλκονόπορτα.Είμαι σε καλό δρόμο...Αλλα τρία μου έχουν μείνει,λιγότερα από τα μισά

Τωρα,αν βρεξει και γίνουν όλα μώλος,το καθήκον μου το έχω κάνει ως άλλη Μαίρη Παναγιωταρά.

Σωστή!!!

Φαγητάκι υπάρχει άφθονο,αλλά λέω να μαγειρέψω κατιτίς με το αγοράκι μου παρέα,έτσι για να υπάρχει.Χθες δεν τα εφαγε τα γιουβαρλάκια,οπότε δεν είμαι σίγουρη ότι θα φάει σήμερα

Το Σαββατο ειχαμε μακαρονια με κιμά και την Κυριακή πουρε με μοσχαρακι. Ενω στη γιαγια η μικρη δεν αγγιζε τον κουρε με εμένα δοκιμασε 2-3 κουταλιες και εφαγε και λίγο κρεας (που αλλιως ουτε να το αγγιξει). Αλλα αναγκαζομουν να κανω πολλες παρατηρησεις στους παππουδες. Επειδη ειδαν αποτελεσμα μου ειπε η μαμα μου οτι θα την ενδιεφερε να μαθει τι λεει αυτο το βιβλίο που διαβαζω τελευταια!!!!

Αυτό είναι πρόοδος Φωτεινούλα! Μπράβο!

Αυτα τα νεα μας. Συγγνωμη αν ξεχνω να σχολιασω κάτι.

Φιλάκια

αγγελικουλα εχεις συνταγη μηλου της πεθερας??μιαμ μιααααμμμμ:D

Αποφεύγω να της την ζητήσω γιατί αν την μάθω θα την κάνω και δεν με βλέπω να χωράω από τις πόρτες σε λίγο καιρό!!!!

σας φιλωωω


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι μου, το πήραμε από καρφούρ. βασικές συνταγές ψωμιού είχε. δεν με καλύπτει.

κ εγώ καθάρισα με λεμόνι, κανέλα τους φούρνους! μοσχομύρισαν κ άστραψαν!

Κι εγώ θέλω να μάθω πως το κάνεις.

σκόνες πήραμε με το σπλάχνο μου παρέα!

φωτεινούλα μπράβο σας!

αφροδίτη μου, κ εγώ πακετάρισα 2 σακκουλάρες τζάμπο με ρούχα κ ακόμα δεν ανάσανε η ντουλάπα μου!

κι εγώ θέλω πίτι μου!

τί ωραία που περάσατε!

ταζούλα κ εμείς ρυζόγαλο χθες στη μάνα μου! τί ωραία που περνάμε στο χωριό! σαν να σταματάνε τα ρολόγια!

κ εγώ θέλω συνταγή για ψητά μήλα στην κατσαρόλα!

Άντε καλά! Θα ρωτήσω το απόγευμα και θα σας πω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ηρθα να σας πω να γελασετε

το καλοκαιρι καποια στιγμη που ημασταν παιδικη χαρα ο μικρος ανεβηκε σε ενα γυρω γυρω αλλα επειδη ηταν χαλασμενο και δεν γυρνουσε, αρχισε ο μικρος να γυρναει γυρω απο τον εαυτο του και αρχισε να λεει κατι... επειδη δεν μιλαμε και εγω εκεινη την ωρα ημουν μακρια και δεν τον ακουγα, εβλεπα μονο το στομα του να ανοιγοκλεινει και λεω αμαν κατι εχωσε μεσα... παω κοντα του και ακουω "γιιιιιο γιιιιιιιιο οοοοοοοοοοολοι"

κάγκελο η μανα !!!!!!!! εβγαλα κινητο, τον ηχογραφησα, κατουρηθηκα κι απο την χαρα μου :lol::lol::lol:

καθε φορα που παιζει αυτο το παιχνιδι ο μικρος ή ειμαστε στην παιδικη χαρα το τραγουδαει... και με τον ρυθμο ετσι; οχι αστεια...

χθες ημαστε στις κουνιες. τον αφηνω κουνιεται και καθομαι πιο μακρια. παλι βλεπω το στομα του κατι να λεει πλησιαζω και ακουω " ουυυυυυυνια μπεεεεεεεεα"

ρε κοριτσια εγω θα μεινω καμμια μερα στην παιδικη χαρα, εκει θα μου ερθει το πλάγιο.... :lol::lol::lol:

και ερωτω.... γιατι τα λεει ολα πρωτα στην παιδικη χαρα; δεν του αρεσει το σπιτι μας; :lol::lol::lol:

τα παιδιά όταν παίζουν και το ευχαριστιούνται αφήνουν τον εαυτό τους ελεύθερο. Γι΄αυτό και στην παιδική χαρά το παιδί χαλάρωσε και άρχισε να τραγουδάει! Στο σπίτι ξέρουν ότι έχουμε το νου μας σε αυτά και πως περιμένουμε να τα ακούσουμε να λένε κάτι κι ίσως αυτό τα αγχώνει!

Καλημερα κ καλη εβδομαδα μαγειροκοριτσα τι κανετε?

Κρυωσε λιγο ο καιρος σημερα ε?

Εγω εχω το μικρο με πυρετο απο χτες δυστυχως .. ελπιζω να περασει σχετικα γρηγορα κ να μην κολλησει κ ο μεγαλος... ουφφφ αρχισαν τα οργανα που λεω κ εγω με τις ιωσεις...

περαστικά σας!

Αγγελικη σας καλοταισε η πεθερουλα !!! Ποιο λουλουδι λενε Αγγελικη πρωτη φορα το ακουω!!!

2Q==

Αυτή είναι η Αγγελική!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

παω κοντα του και ακουω "γιιιιιο γιιιιιιιιο οοοοοοοοοοολοι"

χαχαχαχαχα τι πλάκα, εφευρετικός ο μικρούλης, σου λέει αφού δε γυρνάει μόνο του θα βρω τρόπο να παίξω μ' αυτό.

ρε κοριτσια εγω θα μεινω καμμια μερα στην παιδικη χαρα, εκει θα μου ερθει το πλάγιο.... :lol::lol::lol:

Μην το γελάς καθόλου. Αφού εκεί χαίρεται το παιδί να το πηγαίνεις όσο περισσότερο μπορείς.

και ερωτω.... γιατι τα λεει ολα πρωτα στην παιδικη χαρα; δεν του αρεσει το σπιτι μας; :lol::lol::lol:

Έλα ντε. Είδες, εκεί είναι τα διαφορετικά παιχνίδια από το σπίτι, εκεί έχει κι άλλα παιδάκια, εκεί ίσως να μιμείται τους άλλους.

Εγω εχω το μικρο με πυρετο απο χτες δυστυχως ..

Ωχ, περαστικά του παιδιού Τζένυ.

Εβιρι περαστικα στην κορη σου!

Σ' ευχαριστώ.

Τι το θελουν το κολυμβητηριο στην ΓΕρμανια ελεος!!!

Το πιο λογικό θα ήταν να τα μάθουν σκι.:D:D:D:D:D

Ποιο λουλουδι λενε Αγγελικη πρωτη φορα το ακουω!!!

Είναι θάμνος που συνήθως το φυτεύουν σαν φράχτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...