Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, ilenan είπε:

      Καλησπέρα κι από μένα ! Υπαρχει κάποια κοπέλα που να μην είχε ποτε της θετικό τεστ και τελικά να τα κατάφερε. Παλεύουμε 3 χρόνια τώρα. 4 σπερματέγχυσεις και 3 έμβρυομεταφορες με αρίστης ποιότητας έμβρυα και κανένα θετικό αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις, μα όλες οι εξετάσεις,  πολύ καλες . Έχω ένα ιστορικό ενδομητριωσης. Η διάγνωση όμως είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα.  Έχω κουραστεί !! Λες και το δικό μου σώμα δεν έχει φτιαχτεί για αυτό τον σκοπό ! Λες και δεν έχω μήτρα! Νιώθω απίστευτα απογοητευμένη !!

      Σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ ακριβώς τα ίδια βιώνω. Πάνω από 3 χρόνια προσπαθούμε και δεν έμεινα πότε έγκυος. Επίσης, μια σπερματεγχυση και μια εμβρυομεταφορα που δεν πέτυχαν. Μην απογοητεύεσαι, πιστεύω ότι σε όλες μας θα έρθει κάποια στιγμή το μωράκι. Θελει πίστη και υπομονή και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένουμε!! 🙏

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

μαλλον το εχουν για τις διακοπες τους στην ελλαδα για να μην μαζευουμε πνιγμενους γερμανους :D

χαχαχαχαχα !!!!

Ντίντι μου

ΜΠΡΑΒΟ που κρατήσατε τα κουταβάκια για περίθαλψη μέχρι να βρεθούν άνθρωποι να τα πάρουν !

Άννια μου,

Να μην σε απογοητεύσω αλλά εμένα το σημείο της επισκληριδίου με πονάει κατά καιρούς ιδίως στην αλλαγή του καιρού, όταν έχει υγρασία και από την κούραση το βράδυ όταν ξαπλώνω το σημείο εκεί "καίει"... έχω ρωτήσει τον γιατρό δεν είναι κάτι παράξενο... θυμάμαι ότι ιδίως στον Ν για 9 μήνες πόναγα κάθε φορά που σηκωνόμουν... και να φανταστείς πως έχουν περάσει 3 χρόνια από την 2η μου γέννα ...:|

Εμείς σήμερα δουλίτσες κάνουμε ... τα κατάφερα κι έπλυνα το ψυγείο, τον φούρνο και το φουρνάκι μικροκυμάτων (εσωτερικά εννοώ)... εν τω μεταξύ τηγάνισα κεφτεδάκια για τα παιδιά και τώρα έχω βάλει τα φίλτρα στο πλυντήριο πιάτων !! σωτήριο !

Πιο μετά θα φτιάξω και για εμάς αρακά να μου μείνει και γι αύριο φαγητό μην τυχόν και ... ξεπορτίσουμε !

Χθες το βράδυ σιδέρωσα τα άπαντα... και πάει λέγοντας ...

αχ, έχω ανοιχτό το mad και παίζει ένα πολύ ωραίο τραγούδι της rihanna το

where have you been all my life ... ιδίως εκεί που το λέει κοφτά μου αρέσει πολύ !!!! (άσχετο)

άντε και καλό Σ/Κ σε όλες μας ! Μάκια-μούκια !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

χαχαχαχαχα !!!!

Ντίντι μου

ΜΠΡΑΒΟ που κρατήσατε τα κουταβάκια για περίθαλψη μέχρι να βρεθούν άνθρωποι να τα πάρουν !

Εμείς σήμερα δουλίτσες κάνουμε ... τα κατάφερα κι έπλυνα το ψυγείο, τον φούρνο και το φουρνάκι μικροκυμάτων (εσωτερικά εννοώ)... εν τω μεταξύ τηγάνισα κεφτεδάκια για τα παιδιά και τώρα έχω βάλει τα φίλτρα στο πλυντήριο πιάτων !! σωτήριο !

άντε και καλό Σ/Κ σε όλες μας ! Μάκια-μούκια !

μακαρι να βρεθούν άνθρωποι να τα πάρουν !

ποια φιλτρα εβαλες στο πλυντηριο πιατων?του απορροφητηρα???

ωραια ιδεα δεν το σκεφτηκα ποτε!!!και καθομαι και τα τριβω μεσα στην μπανιερα


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια

Ντίντι να σου ζήσουν τα νέα μέλη και με το καλό να βρεθεί ενα ζεστο σπιτάκι. Ευχαριστώ πολύ για το σαπουνάκι εννοείτε θα ρωτήσω το γιατρό, εγω πάντως πλένομουνα πάντα με χαμομήλι. Δεν ξέρω αν κάνει κάτι πάντως μετά ην περιόδο που είχα λίγο φαγουρίτσα την εξαφάνιζε.

Εβιρυ περαστικά στη μικρούλα. Μάλλον το κολύμπι το κάνουν για άθληση. Πόσο μάλλον που δεν έχουν θάλασσα να την απολαύσουν.

Αννια μάα κουράγιο!!! Χρόνια πολλά για τον πρώτο σας μήνα!!!

Μαριαπαπ και γω 6 και 3 το άκουσα και ήτν 6 χιλ. Με το καλό κοριτσάκι η υπόλοιπη εγκυμοσύνη.

Ταζ γράφεις υπέροχα, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Σε ευχαριστώ γιατι με ότι διαβάζω γίνομαι καλύτερος άνθρωπος.

Φέφη, κάντυ, δωρα, περιστέρω, genny, καλιοπάκι, αννα, ελένη, αγγελική, ζωπ φιλάκια πολλά. Εννοείτε κααι όποια ξεχασα γιατί σίγουρα ξέχασα.

Σήμερα έκανα σπανακοτυρόπιτα, τέλεια έγινε.

Καλά να περνάτε!!!


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω ότι χτες το βράδυ έφτιαξα δύο πίτσες, μία μικρή πολύ ελαφριά για την κόρη μου και μία για μας κανονική και με τα ούλα της.

εβιρυ μου προφανως το κανουν για γυμναστικη

Εγώ πιστεύω ότι το κάνουν επειδή έχουν αρχαιοελληνικό τρόπο σκέψης. Νους υγιής εν σώματι υγιεί. Τώρα θα μου πεις γιατί κολύμπι κι όχι παλαίστρα, μάλλον επειδή το κολύμπι είναι πιο διαδεδομένο και για να μην πνίγονται στις πισίνες.:D:D:D

πιστευω οτι ειναι καλο μαθημα αλλα καλο θα ηταν οταν εχετε βαρυ χειμωνα δηλ δεκ-ιαν -φεβρ να το αντικαθιστουσαν με αλλα αθλημα οπως ρυθμικη γυμναστικη με κορδελα χουλα χουπ κτλ και μετα παλι τους ανοιξιατικους μηνες ας το ξαναβαζαν στο προγραμμα

Αμ δεν το αντικαθιστούν.

ολα τα σχολεια εχουν κολυμβηση???

Μάλλον ναι δεν είμαι σίγουρη. Η φίλη μου που σας έλεγα τις προάλλες για το γιο της και τις λίστες με τις θρησκευτικές τους πεποιθήσεις, μου έλεγε ότι πέρσι τον βαθμολόγησαν το γιο της με πολύ κακό βαθμό, επειδή λέει πετούσε πολλά νερά κατά την κατάδυση από ψηλά. :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Να πω και ντόινγκ.

Να αναφέρω και κάτι ξώφαλτσο, ότι του ίδιου παιδιού του έβαλαν κακό βαθμό και στη ζωγραφική επειδή οι ζωγραφιές του είχαν πιτσιλιές από χρώματα. Ξαναντόινγκ.:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

μαλλον το εχουν για τις διακοπες τους στην ελλαδα για να μην μαζευουμε πνιγμενους γερμανους :D

χαχαχαχα ναι μάλλον.

αχ, έχω ανοιχτό το mad και παίζει ένα πολύ ωραίο τραγούδι της rihanna το

where have you been all my life ... ιδίως εκεί που το λέει κοφτά μου αρέσει πολύ !!!! (άσχετο)

Θα το ψάξω να το ακούσω κι εγώ. Τον τίτλο δεν τον ξέρω αλλά ίσως το έχω ακούσει.

Εβιρυ περαστικά στη μικρούλα.

Σ' ευχαριστώ.

Μάλλον το κολύμπι το κάνουν για άθληση. Πόσο μάλλον που δεν έχουν θάλασσα να την απολαύσουν.

Μωρέ το κάνουν για να παιδεύουν εμάς, και να κοψοχολιάζουν ειδικά εμένα.:):)

Link to comment
Share on other sites

Σε 10μερες θα παω στο γυναικολογο και θα τον ρωτησω τι γινετε με την επισκ.Ελπιζω να μην ειναι τιποτα,ειναι μια αισθηση οπως οταν εχεις μελανια και ακουμπησεις καπου το σημειο και πονας καπως ετσι ποναει και σε μενα..Εν το μεταξυ περιμενω επισκεψεις μετα την νονα του αντρα μου με τα παιδια της ο Τ πηγε γηπεδο και ετσι θα την φορτωθω εγω:evil::evil::evil:και δεν πηρε καν τηλεφωνο εμας να μας ρωτησει αν θα ειμαστε σπιτι η πχ αν μπορουμε σημερα,το κανονισε με την πεθερα μου(κανενα εμοτικονς που να βριζει δνε εχουμε???? #$#%#@%$^%^%^%^%#% )


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό απόγευμα μαγειρισσούλες μου!

Σήμερα φάγαμε ψάρια, κυνηγούς, στην σχάρα. Με σαλατούλα χωριάτικη και μπόλικο ψωμάκι! Πέσανε κάτι βούτες!!!

mariapap δεν είναι υπέροχος ο ήχος της καρδούλας που χτυπάει??

Ωραίο φαγάκι είχατε!

love4four περάσατε τουλάχιστον καλά? Άξιζε η κούραση?

Eviri περαστικά στο κοριτσάκι σου! Ελπίζω να έμεινε μόνο στα δεάκατα!

peristeraki πάνω που είχατε βρει τους ρυθμούς σας στον ύπνο τους ξαναχάσατε? Ευτυχώς δηλαδή που υπάρχει στα μέρη σας και ο άντρας σου και δεν θα κλείσουν μαγαζιά με είδη τροφίμων!:tongue:

annia μάλλον συμπτωματικό το βλέπω που σε πονάει στο συγκεκριμένο σημείο. Κουράστηκες και γι΄αυτό πονάς! Προσπάθησε να ξεκουραστείς!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Eviri κι εγώ όπως και η didi&k πιστεύω πως μαθαίνουν κολύμπι για να έρχονται στην Ελλάδα και να κολυμπούν και να γίνονται κόκκινοι από τον ήλιο σαν το .ώλο της μαιμούς!!!

annia να τους χιλιάσει τους μήνες η ζουζούνα σου!

Μεταξάκι μπορεί να κάνει τέτοιες ....παρενέργειες η επισκλήριδιος??

Ίσως! Εμένα πάντως δεν μου άφησε κανένα πρόβλημα καμία από τις δύο.

kagly81 φιλιά και σε σένα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα να πεις στον άντρα σου να μιλήσει στην μανούλα του και να της πει άλλη φορά να μην κανονίζει χωρίς να σας ενημερώσει πρώτα. Αν έχεις την άνεση μαζί της μπορείς να της το πεις κι εσύ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξυ περιμενω επισκεψεις μετα την νονα του αντρα μου με τα παιδια της ο Τ πηγε γηπεδο και ετσι θα την φορτωθω εγω:evil::evil::evil:και δεν πηρε καν τηλεφωνο εμας να μας ρωτησει αν θα ειμαστε σπιτι

Τι σπαστικό πράγμα να σου το κάνουν αυτό και ειδικά τώρα που έχεις γεννήσει πρόσφατα. Ο κόσμος ή δεν καταλαβαίνει εύκολα ή είναι πολύ αναίσθητος.

Eviri περαστικά στο κοριτσάκι σου! Ελπίζω να έμεινε μόνο στα δεάκατα!

Μέχρι τώρα δεν έχει ξανανεβάσει πυρετό ή δέκατα, το μπούκωμα όμως και η παραγωγή της μύτης είναι μάλλον "υπερπαραγωγή".

Eviri κι εγώ όπως και η didi&k πιστεύω πως μαθαίνουν κολύμπι για να έρχονται στην Ελλάδα και να κολυμπούν και να γίνονται κόκκινοι από τον ήλιο σαν το .ώλο της μαιμούς!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μεταξία τελικά το τραγούδι το είχα ακούσει, τον τίτλο δεν ήξερα. Μου αρέσει κι εμένα και να ξέρεις ότι είμαι φανατική σε τέτοιους ρυθμούς μουσικής.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

να εχετε ολες μια ομορφη κυριακη

εγω σημερα τελικα θα φτιαξω τις τηγανητες πιπεριες με το λουκανικο μια που χθες φαγαμε το υπολοιπο τουρλι

καναμε και μια βολτα στην παραλια το απογευμα, καλα περασαμε...

το τραγουδακι θα το ακουσω οταν ξυπνησει ο μικρος

εβιρε περαστικα στην μικρη σου

ουτε εγω ειχα κανενα θεμα με την επισκληριδιο. βασικα γεννησα με καισαρικη αλλα απο την επομενη μερα ηταν σαν μην ειχα κανει τιποτα... με κοιτουσαν ολες μες στο μαιευτηριο και με ζηλευαν :D:D

σε ευχαριστω καγκλυ, μιαμ για την σπανακοτυροπιτα, θα αρχισω κι εγω να φτιαχνω παλι για τον μικρο αλλα μονο σπανακι για να του μενει λιγο σιδηρο

ντιντι ευχομαι να βρειτε ακρη με τα ζωακια.

περιστερακι ολα τα παιδια περνανε φασεις και με τον υπνο και με το φαγητο.... θα την βρειτε την ακρη σας...


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε??Σημερα η μερα ηταν αφιερωμενη σε δουλειες,συνδεσαμε το πλυντηριο και μετα καναμε γενικη με τον αντρουλη γυαλισε το σπιτι λεμε,αλλα ειμαι κομματια νυσταζω και τα μεγαλα ακομα δεν εχουν κοιμηθει..Ρε κοριτσια ποναει πολυ η μεση μοθ εκει που εγινε η επισκληριδιος ειδικα οταν ακουμπαει πχ στο μαξιλαρι του καναπε οταν καθομαι ποναω τι να ειναι αυτο??Ελπιζω να μην μου αφησε κανενα κουσουρι

αυτο ακριβως το συμπτωμα εχω κι εγω κι ας εχουν περασει 8 μηνες απο τη γεννα, νιωθω το σπονδυλο σαν να εχει μελανια και μπρουμυτα δυσκολευομαι να κοιμηθω γιατι ποναει η μεση μου, ελπιζω να μην το πηρα προικα το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε??Εμεις ειμαστε καλα εδω σπιτι ταξη και ασφαλεια χιχιχι..Σημερα εκανε η πεθερα μου μακαρονια με κιμα και σαλατα χωριατικη οποτε εγω κρεμασα κουταλες


:-D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλες μου!

Εύχομαι να έχουμε όλες μια υπέροχη Κυριακή

Εκατσα να πάρω μια ανάσα...

Ακόμα δεν έχω τελειώσει με τη μαγειρική

Εφτιαξα μοσχαράκι ψητό κατσαρόλας και θα το συνοδέψουμε με ρύζι και σαλάτα μπρόκολο

Φτιάχνω γιουβαρλάκια σούπα με λαχανικά για τον μικρό μου

Οπως καταλαβαίνετε,όλες οι κατσαρόλες σε διάταξη...:tongue:

Γιουβαρλάκια βγήκαν αρκετά,οπότε φύλαξα κάποια στην καταψυξη για επόμενο μαγείρεμα

Και με τον υπόλοιπο κιμά έφτιαξα μπιφτέκια,τα οποία επίσης έπλασα και εβαλα στην καταψυξη.

Αννια μου,η ταζ με καλύπτει απόλυτα...

ουτε εγω ειχα κανενα θεμα με την επισκληριδιο. βασικα γεννησα με καισαρικη αλλα απο την επομενη μερα ηταν σαν μην ειχα κανει τιποτα... με κοιτουσαν ολες μες στο μαιευτηριο και με ζηλευαν :D:D

.

Μήπως να ρωτήσεις κάποιο γιατρό να σου πει;Είναι κρίμα να πονάς και να παιδεύεσαι

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κορίτσια!

Σήμερα φάγαμε στης πεθεράς μου αρνάκι στο φούρνο με πατάτες. Είχε φτιάξει και τζατζίκι και για επιδόρπιο είχε μήλο που το είχε ψήσει στην κατσαρόλα και ήταν θεικό!!!

Γιά αύριο θα φτιάξω κριθαράκι στον φούρνο με κιμά.

Το πρωί ασχολήθηκα με την κηπουρική! Άλλαξα γλάστρα σε μία Αγγελική που είχα στο μπαλκόνι και έριξα και ένα πλύσιμο μετά!

Αυτά σας φιλώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...