Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, ilenan είπε:

      Καλησπέρα κι από μένα ! Υπαρχει κάποια κοπέλα που να μην είχε ποτε της θετικό τεστ και τελικά να τα κατάφερε. Παλεύουμε 3 χρόνια τώρα. 4 σπερματέγχυσεις και 3 έμβρυομεταφορες με αρίστης ποιότητας έμβρυα και κανένα θετικό αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις, μα όλες οι εξετάσεις,  πολύ καλες . Έχω ένα ιστορικό ενδομητριωσης. Η διάγνωση όμως είναι ανεξήγητη υπογονιμότητα.  Έχω κουραστεί !! Λες και το δικό μου σώμα δεν έχει φτιαχτεί για αυτό τον σκοπό ! Λες και δεν έχω μήτρα! Νιώθω απίστευτα απογοητευμένη !!

      Σε νιώθω απόλυτα. Κι εγώ ακριβώς τα ίδια βιώνω. Πάνω από 3 χρόνια προσπαθούμε και δεν έμεινα πότε έγκυος. Επίσης, μια σπερματεγχυση και μια εμβρυομεταφορα που δεν πέτυχαν. Μην απογοητεύεσαι, πιστεύω ότι σε όλες μας θα έρθει κάποια στιγμή το μωράκι. Θελει πίστη και υπομονή και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένουμε!! 🙏

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

μια γρηγορη καλησπερα

ευχαριστω εβιρι για το γιαουρτι. πως ειχα την εντυπωση οτι εριχναν και μαγιά μεσα...:confused::confused:

φεφι οχι εβαπορε. ενα κιβωτιο με 12 του λιτρου μακρας διαρκειας που ληγουν σε 4 μερες...


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

νυσταζω ...

θα σας πω τα νεα μου περιληπτικα

πηγε ο ντεξτερ την τριτη τον γατο στον κτηνιατρο και γυρισε με ενα γατο και 3 κουταβια!!!

τα πηγαν στον κτηνιατρο για ευθανασια

2 εβδομαδων ακομη δεν εχουν ανοιξει τα ματια ττους

κανω πρακτικη για τον παντελακι

σημερα ξυπνησαμε 5 και τα ταιζα εγω και τα ξεσκατιζε ο ντεξτερ

χθες ξυπνησαμε 6 και προχθες 3 τα χαραματα

εχω μια νυστα...........

(αχ παλι κλαινε... πριν 1 ωρα τα ταισα... τι θελουν ??παω να δω...)

στα γρηγορα σας λεω επισης οτι σημερα φτιαχνω πρωτη φορα γιουβετσι

με μοσχαρι και κριθαρακι στη γαστρα

ωραια μυριζει προς το παρον

μπαϊ!!!!!!!!!!

μήπως αντί για ευθανασία εννοούσες στείρωση;

με μπέρδεψες!

ωραία πρόβα! κουράγια!

Καλό σκ σε όλες κορίτσια! Να περάσετε καλά!

επίσης! καλή ξεκούραση κ να περάσετε γλυκούτσικα!

μια γρηγορη καλησπερα

ευχαριστω εβιρι για το γιαουρτι. πως ειχα την εντυπωση οτι εριχναν και μαγιά μεσα...:confused::confused:

...

για μαγιά βάζεις γιαούρτι με πέτσα, αυτό είναι.

κ εγώ σήμερα θα κάνω κρεμούλα στο σπλάχνο μου. μπορεί κ τραχανούλι. καιρό έχει να φάει.

για το βράδυ σκέφτομαι ομελέτα με αλεύρι. κ σαλάτα αγγουροντομάτα με τυρί φέτα.

αχ κ εγώ νυστάζω...ντίντι με κόλλησες με το χασμουρητό σου!

Link to comment
Share on other sites

μήπως αντί για ευθανασία εννοούσες στείρωση;

με μπέρδεψες!

ωραία πρόβα! κουράγια!

επίσης! καλή ξεκούραση κ να περάσετε γλυκούτσικα!

για μαγιά βάζεις γιαούρτι με πέτσα, αυτό είναι.

κ εγώ σήμερα θα κάνω κρεμούλα στο σπλάχνο μου. μπορεί κ τραχανούλι. καιρό έχει να φάει.

για το βράδυ σκέφτομαι ομελέτα με αλεύρι. κ σαλάτα αγγουροντομάτα με τυρί φέτα.

αχ κ εγώ νυστάζω...ντίντι με κόλλησες με το χασμουρητό σου!

αχαχαχαχαχαχαχαχ

οχι 2 εβδομαδων δεν γινεται στειρωση ειναι νεογεννητα!

για ευθανασια τα πηγαν και τα λυπηθηκε ο δρακουμελ και τα εφερε σπιτι

τωρα θα ηταν πεθαμενα στα σκουπιδια:cry:

εντιτ: το γιουβετσι βγηκε απαιχτο!!!!!!γιαμυ γιαμυ!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

didi τι εγινε? γεμισε το σπιτι κουταβια????ειναι γλυκα δεν το συζητω αλλα εχετε χωρο? Θελουν και βολτα αργοτερα ποπο χαμος!

Εγω πηγα γιατρο χθες ισα που ακουσαμε καρδουλα! Αλλα την ακουσαμε! Ειναι πολυ κουτσουνι ακομα 6χιλιοστα :P

Το μενου σημερα εχει γαριδομακαροναδα!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου καλησπέρα !!!

Σας διάβασα αλλά δεν έχω κουράγια να σχολιάσω... τελικά εχθες εφυγα 9 το βράδυ από την δουλειά... και μετά όοολη η υπερένταση μου βγήκε σπίτι όπου έκανα την κουκουβάγια... κοιμήθηκα μετά τις 3 στανταρ και ξύπνησα 7 παρά 20.. κουτουλάω ...

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΠΙΤΙ... σε ένα λεπτό θα γίνω Λούης !!!!

Καλό Σ/Κ σε όλες !

Σήμερα τρώμε δεν ξέρω τί , μάλλον εγώ κοτόπουλο με σαλάτα και ο ανήρ ομελέττα φούνου (λεω)...

ΦΙΛΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε στη φίλη μας, αλλά γυρίσαμε και η μικρή μου πριν από καμμιά ώρα παρουσίασε δέκατα. Χτες μας είπε ότι την πονούσε ο λαιμός της και όπως φαίνεται σήμερα εξελίσσεται.

Αχ μπράβο εβιράκι! πως μ'αρέσει να βλέπω την πληροφορία συγκεντρωμένη!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

σήμερα πήγα κ πήρα δωράκι για τη γειτονοπούλα μου, 3η δημοτικού, που είχε γνέθλια χθες το πρώτο βιβλίο μυθολογίας της Ζαραμπούκα για τους θεούς του Ολύμπου κλπ! πώς γεννήθηκε ο κόσμος...πολύ καλή σειρά!

έχω πάρει κ στην ανεψιά μου.

πόσο χαίρομαι με τα παιδικά βιβλία!

Η μυθολογία σε μικρές ηλικίες είναι πάρα πολύ καλή ιδέα, γιατί τα παιδάκια εντυπωσιάζονται με τις ιστορίες, τους εντυπώνονται στο μυαλό και μετά στο σχολείο θυμούνται από τα παραμύθια καλύτερα αυτά που θα διδαχτούν.

Κι εμείς είχαμε πάρει στις κόρες μας τέτοια παραμύθια.

άμα σε πω ότι δεν τα ήξερα!!!!!!!!!!:oops:

Δεν πειράζει, δεν είναι και από τα πιο βασικά πράγματα που θα έπρεπε να γνωρίζει κανείς.

το κίτρινο ξέρω πώς είναι το πιο επεξεργασμένο ρύζι κ άρα φτωχό από άποψη θρεπτικότητας.

Είναι και προψημένο.

να περάσετε όμορφα! σούπερμάνα!

Σ' ευχαριστώ. :D:D:D:D:D

το γιαούρτι για να πήξει θέλει τουλάχιστον 5-6 ώρες!

Τώρα που το λες, όταν είχα φτιάξει πρέπει να ήταν βραδάκι το άφησα, πήγα για ύπνο και το είδα ξανά την άλλη μέρα ότι είχε πήξει.

πηγε ο ντεξτερ την τριτη τον γατο στον κτηνιατρο και γυρισε με ενα γατο και 3 κουταβια!!!

Να σας ζήσουν τα καινούργια κουταβάκια.

ευχαριστω εβιρι για το γιαουρτι. πως ειχα την εντυπωση οτι εριχναν και μαγιά μεσα...:confused::confused:

Ίσως κάποιοι να βάζουν δεν ξέρω. Μήπως είχες ακούσει τη λέξη πητιά που ειναι για να φτιάξουμε φέτα;

εντιτ: το γιουβετσι βγηκε απαιχτο!!!!!!γιαμυ γιαμυ!!!

Γεια σου βρε ανπέκταμπλ (που λέει και η Ταζ) μαγείρισσα.

Εγω πηγα γιατρο χθες ισα που ακουσαμε καρδουλα! Αλλα την ακουσαμε! Ειναι πολυ κουτσουνι ακομα 6χιλιοστα :P

Μπράβο Μαρία, με το καλό να μεγαλώσει και η καρδούλα και το πιτσιπίνι και να γίνει ένα όμορφο τελειόμηνο μωράκι να γεννηθεί χωρίς ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Δεν πρόλαβα να μπω αυτές τις μέρες γιατί ο μικρός μας έχει κάνει κάτι νούμερα με τον ύπνο και είμαστε πτώματα

Φωτεινή,ελπίζω να βρεις τα βιβλία ενδιαφέροντα.Αυτό για την διατροφή με βοήθησε πολύ.Θελω να του κάνω ένα δεύτερο καλό διάβασμα...

Κάτι για παρασκευή γιαουρτιού διάβασα,μπράβο στη δημαρχέσσα μας!Κατέχει επάξια τον τίτλο

Και ναι!Ο αντρας μου είναι "λιτοδίαιτος"...Είναι η χαρά του σουβλατζή,του φούρναρη και του ζαχαροπλάστη,άντε και του γκούντυς

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε??Σημερα η μερα ηταν αφιερωμενη σε δουλειες,συνδεσαμε το πλυντηριο και μετα καναμε γενικη με τον αντρουλη γυαλισε το σπιτι λεμε,αλλα ειμαι κομματια νυσταζω και τα μεγαλα ακομα δεν εχουν κοιμηθει..Ρε κοριτσια ποναει πολυ η μεση μοθ εκει που εγινε η επισκληριδιος ειδικα οταν ακουμπαει πχ στο μαξιλαρι του καναπε οταν καθομαι ποναω τι να ειναι αυτο??Ελπιζω να μην μου αφησε κανενα κουσουρι


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χα χα περιστερακι μαζι γραφαμε..Υπομονη με τα τσαλιμια στον υπνο του..Εμενα χτες ο μικρος κοιμηθηκε στις 1 και ξυπνησε στις 7 και ολη μερα ειναι μεσα στην γκρινια


:-D

Link to comment
Share on other sites

3039783ftgtpbz0jc.gif

καλημερα και καλο σαββατοκυριακο!!!

mariapap82 συγχαρητηρια για το μικρο σου κουτσουνακι!!!! με το καλο μια τελεια και τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα υγιες μωρακι!!!:D:D:D

τα κουταβακια πρεπει να τους βρουμε σπιτι, δεν εχουμε σκοπο να τα κρατησουμε γιατι δεν εχουμε χωρο ... απλα τα μεγαλωνουμε τωρα γιατι καποιος πρεπει να τα ταιζει με μπιμπερο γιατι καποιος μ... τα πηγε για ευθανασια .παλι καλα που δεν τα πεταξε στα σκουπιδια οπως ηταν !!!

love4four καλη ξεκουραση!!!!

Eviri περαστικα στην κορουλα σου!! αρχισαν τα κρυα εκει???

peristeraki ξενυχτης ο μπεμπης σας!! υπομονη ... μηπως βγαζει δοντακια???

annia μου δεν ξερω απο επισκληριδιο, διοτι δεν εχω κανει ..ακομη

αν και θελω οσο μπορω να την αποφυγω

ειμαι μαζοχα:rolleyes: θελω να νιωσω ολο τον πονο της γεννας

ισως γιατι ειναι η πρωτη μου και το βλεπω πολυ ρομαντικα ολο αυτο

εσυ εκανες φυσιολογικο τοκετο με επισκληριδιο?

το μονο κουσουρι που ξερω οτι αφηνει η επισκληριδιος ειναι να κουτσαινεις αν πειραξουν εκει ενα νευρο

ισως σε ποναει το τρυπημα και με τις μερες να φυγει ο πονος

οπως μια μελανια ας πουμε

εντιτ: σημερα τρωμε το χθεσινο γιουβετσι που βγηκε ανπέκταμπλ!!!!οπως ειπε η εβιρυ :)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Φτιάχνω σουπίτσα με μοσχαράκι για την κόρη μου κι εμείς θα φάμε αποφάγια των προηγουμένων ημερών.

Κάτι για παρασκευή γιαουρτιού διάβασα,μπράβο στη δημαρχέσσα μας!Κατέχει επάξια τον τίτλο

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Και ναι!Ο αντρας μου είναι "λιτοδίαιτος"...Είναι η χαρά του σουβλατζή,του φούρναρη και του ζαχαροπλάστη,άντε και του γκούντυς

χαχαχαχαχαχα

Ρε κοριτσια ποναει πολυ η μεση μοθ εκει που εγινε η επισκληριδιος ειδικα οταν ακουμπαει πχ στο μαξιλαρι του καναπε οταν καθομαι ποναω τι να ειναι αυτο??Ελπιζω να μην μου αφησε κανενα κουσουρι

Δε γνωρίζω να σου πω γνώμη, αλλά στη θέση σου εγώ θα τηλεφωνούσα στο μαιευτήρα μου, να του το αναφέρω. Ίσως θα έπρεπε να σε δει ή να σου δώσει κάποια λύση. Είναι κρίμα να μείνει κάποιο κουσούρι από τώρα που είσαι τόσο μικρή κοπελίτσα.

γιατι καποιος μ... τα πηγε για ευθανασια .παλι καλα που δεν τα πεταξε στα σκουπιδια οπως ηταν !!!

Κι εγώ απορώ και πάντα απορούσα πώς είνα δυνατόν να σκοτώνουν μια ζωή επειδή απλά δεν τη θέλουν. Θα μου πεις εδώ αυτό το κάνουν σε ανθρώπους τα ζώα θα λυπηθούν;

Eviri περαστικα στην κορουλα σου!! αρχισαν τα κρυα εκει???

Σ' ευχαριστώ. Όχι, ακόμη δε θεωρούμε ότι άρχισαν τα κρύα. Βέβαια, ο καιρός είναι ψυχρότερος από την Ελλάδα, αλλά πιθανολογώ ή να την άρπαξε μετά το κολυμβητήριο, επειδή τα μαλλιά της βράχηκαν κάτω από το σκουφάκι και ίσως να μην τα στέγνωσε καλά (το κολυμβητήριο διαθέτει σεσουάρ) ή να κόλλησε από άλλο παιδάκι ή από κάποιον επιβάτη του τρένου, που μετακινείται.

Το κολυμβητήριο σε λίγο καιρό θα γίνει ο φόβος και ο τρόμος μου. Πώς θα βγαίνει το παιδάκι (όπως και τα άλλα παιδάκια) έξω, ενώ θα είναι φρεσκομπανιαρισμένη και φρεσκολουσμένη στους -15 και -20 βαθμούς. Όσα πλεκτά σκουφάκια και να φοράει δεν ξέρω αν θα είναι αρκετά.

Μωρ' τι το θέλουν το κολύμπι σαν μάθημα τη στιγμή που δεν έχουν θάλασσες εδώ; Και μη μου πείτε ότι έχουν στο βόρειο τμήμα της Γερμανίας, γιατί εκεί, αφενός είναι λίγη η θάλασσα (πόσοι άραγε θα πηγαίνουν; ), και αφετέρου αμφιβάλλω αν θα κολυμπάνε γιατί είναι παγωμένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια και καλο σκ..Σημερα εμεις τρωμε τσιπουρες με πατατες φουρνου,,Η μπεμπα μου σημερα κλεινει τον πρωτο της μηνα ποτε περασε ετσι νερακι ο καιρος βρε κοριτσια?


:-D

Link to comment
Share on other sites

εβιρυ μου προφανως το κανουν για γυμναστικη

πιστευω οτι ειναι καλο μαθημα αλλα καλο θα ηταν οταν εχετε βαρυ χειμωνα δηλ δεκ-ιαν -φεβρ να το αντικαθιστουσαν με αλλα αθλημα οπως ρυθμικη γυμναστικη με κορδελα χουλα χουπ κτλ και μετα παλι τους ανοιξιατικους μηνες ας το ξαναβαζαν στο προγραμμα

ολα τα σχολεια εχουν κολυμβηση???

μαλλον το εχουν για τις διακοπες τους στην ελλαδα για να μην μαζευουμε πνιγμενους γερμανους :D

αννια μου μπραβο η κορουλα σου εκλεισε μηνα! τι γλυκο!!!!

ο γιοκας σου πως ειναι ???


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...