Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Δεν εχει σημασια να μιλησεις μαζι της να σου πει εαν θελει να σε ξαναδει..κ εγω θεωρουσα πως δε θα θελει αλλα μ ζητησε να με δει..κοιτανε καποιους δεικτες...κ εμενα την πρώτη φορα με τη δευτερη που με ειδε ειχαν 4 μηνες διαφορα πολυ..μακαρι να εχουν φτιαξει ολα με το σπερμα κ να πανε καλα ολα απο εδω κ περα..

      Θα της στείλω μήνυμα να την ρωτήσω αν χρειάζεται να με ξανά δει !!! 
      μακαρι τ να πω…

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

μαρία παπ, μπράβο για τα κολοκυθάκια!

καλά αποτελέσματα!

ντελίβερυ για μαμ! κλέφτες θα γίνουν;

Αγγελικούλα, καλημέρα, ωραίο φαγάκι!

άννια μου, μπορείς να κάνεις σφράγισμα. μπες κ στην ομάδα στο φ.μπ. μαρή κ ρώτα τσι αρμόδιους! πώς το δουλεύω το κρητικό! άσχετο εντελώς!

πάσαρε μαγείρεμα στην λατρεία! μην το σκέφτεσαι καθόλου!

ταζούλα κ εγώ έχω κατσίκια πιπέρια κ πρέπει να τα μαγειρέψω μη μου χαλάσουν στη συντήρηση. αν δεν θέλει σπεντζοφάι ο φέφος, σκέφτομαι να τα τηγανίσω. αλλά το καλύτερο μετά το σπεντζοφάι είναι με κοτόπουλο είτε στη γάστρα είτε στην κατσαρόλα ακόμα καλύτερα!

τυρόψωμο, όπως κάνεις τη ζύμη για το ψωμί. αφήνεις να φουσκώσει κ αφού λαδώσεις ταψί, ζυμώνεις το ζυμάρι με μισό κιλό τυρί φέτα να πάει παντού. μετά απλώνεις στο ταψί να πάει παντού, 1 εκ πάχος. βάζεις κ ελάχιστο λαδάκι πάνω, ψήνεις για μισή ώρα στους 180-200! μέχρι να ροδίσει κ να ξεκολλήσει απότα τοιχώματα του ταψιού.

ζύμη:μια μεγάλη κούπα νερό, χλιαρό, αλεύρι όσο πάρει, λίγο ξύδι για να γίνει τραγανό, αλάτι, μαγιά, λάδι 2-3 κουταλιές της σούπας!

καλημερα μαγειροφιλεναδιτσες μου τι κανετε?

Συννεφιασε σημερα κ δροσισε λιγακι επιτελους!!

Αγγελικουλα ιδιο φαγακι θα φαμε σημερα κ εμεις γεμιστα με ρυζακι!! Μιαμ μια απο τα αγαπημενα μου.Τι ωραια που ειναι αγαπημενα τα αδερφακια!!!

φάγατε ταύτιση!

Αννια μου ολες οι οδοντιατρικες εργασιες(? πως λεγονται βρε κοριτσια κολλησα???) επιτρεπονται στον θηλασμο. Ακομα κ αντιβιωση να παρεις αρκει να ειναι συμβατη.Εγω τις προαλλες εκανα εξαγωγη, πηρα τοπικη αναισθησια κ αντιβιωση αμοξιλ.

έχεις γνώσεις θηλασμού! μπράβο σου!

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.

Για να δούμε θα το τηγανίσουμε σήμερα το ψάρι;

καλά μαγειρέματα φίλες μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Είναι η τρίτη φορά που προσπαθώ να απαντήσω. Για κάποιο λόγο όταν πατάω αποστολή απάντησης μου ασπρίζει την οθόνη και τέλος:rolleyes:

Ιωάννα, πιστεύω πως μπορέις να κάνεις άφοβα το σφράγισμα σου. Θας ρωτήσω και την κολλητή μου που είναι οδοντίατρος και θα σου πω.

taz18 καλημέρα! Το σπετσοφάι μου αρέσει κι εμένα αλλά ο άντρας μου δεν το πολυτρώει οπότε και δεν το φτιάχνω και τόσο τακτικά.

ggeny πραγματικά είναι πολύ αγαπήμενα τα παιδάκια μου. Ελπίζω να διατηρηθεί αυτό και όταν μεγαλώσει ο μικρός.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

... τα δοντακια της δικιας μου της βγηκε επειδη χτυπησε στις διακοπες πριν 2χρονια και ετσι νιωθει ασχημα :I

Ακριβώς έτσι κι ο Νικόλας που έσπασε τα 2 μπροστινά του δοντάκια διαγώνια όταν ήταν περίπου 2 χρόνων... αν θυμάστε και το ένα, αυτό που είχε το μεγαλύτερο σπάσιμο και που τον ενοχλούσε, το έβγαλε μόνος του πέρυσι :rolleyes:

Βρήκα αυτό κάπου και σε σκέφτηκα. Διάβασέ το να της πεις το παραμύθι ... μου φάνηκε τέλειο

Μια φορά και έναν καιρό ήταν μια καλή γιαγιούλα που είχε δυο κουβάδες και κάθε μέρα πήγαινε στη βρύση να φέρει νερό στο σπίτι της. Ο ένας κουβάς όμως είχε μια τρύπα και έτσι πάντα όταν έφτανε στο σπίτι αυτός ο κουβάς ήταν μισοάδειος. Ο άλλος κουβάς ήταν τόσο περήφανος όταν γύριζαν στο σπίτι, όμως ο καημένουλής κουβάς με τη τρυπούλα ήταν πάντα στεναχωρημένος όταν γυρνούσαν σπίτι γιατί το μισό νερό έπεφτε στη διαδρομή. Έτσι μια μέρα αποφάσισε να μιλήσει στη καλή γιαγιούλα. Της είπε λοιπόν που αισθάνεται πάρα πολύ άσχημα που κάθε φορά όταν φτάνει στο σπίτι υπάρχει μόνο το μισό νερό μέσα. Η γιαγιά όμως του απάντησε "Έχεις παρατηρήσει στο τραπέζι του σπιτιού μου που πάντα έχω φρέσκα και όμορφα λουλούδια, αν προσέξεις τη διαδρομή που κάνουμε καθημερινά έχει τόσα πολλά λουλούδια και αυτό γιατί εσύ τα ποτίζεις. Αν δεν υπήρχες εσύ εγώ δεν θα είχα αυτά τα όμορφα λουλούδια στο τραπέζι μου καθημερινά. Ο κουβαδάκος με τη τρυπούλα αισθάνθηκε τόσο όμορφα με αυτό που του είπε η γιαγιούλα και έτσι περήφανος πια κάθε μερα στεκόταν δίπλα στον άλλο κουβά χωρίς να αισθάνεται άσχημα για τη διαφορετικότητά του."

...

Λοβ γραφεις τελεια!! εισαι η παιδοψυχολογος μας!!! Σε χιλιοευχαριστουμε!! γαλακτομπουρεκο ολοκληρο θα σου στειλω!!!

:oops::oops::oops: πω πω κοκκινίζω.... θα σου έλεγα τί είμαι αλλά έχε χάρη που σέβομαι το τόπικ !!! εμότικον που κρατάει καρδούλες έχομεν ???

{όσο για το γαλακτομπούρεκο να μην μου το στείλεις (θα το φάω μονάχη δεν με λυπάσαι???)... να κανονίσουμε να το φάμε μαζί με καφέ περικαλώ !!!;)}

.....

πώς τα κάνεις; μήπως κ τα φάει με τόνο! αν κ δεν το βλέπω...

Θα τα νεροβράσεις κανονικά -μην γίνουν νανιά- μπορείς να προσθέσεις και πατάτα βραστή, φασόλια κόκκινα, τόνο, αυγό βραστό ότι τραβάει η όρεξή σου !!! Σου δίνω λινκ να πάρεις μια ιδέα !

http://www.toarkoudi.gr/Recipes/2010-12/nicoise/fullstory.php?id=34734

καλέ, τελείωσε ο Ιούλιος!!!!!!!!!:cool::Pπληρωθήκαμε εκκαθάριση Ιουλίου...ντούπι!:shock:ΜΠΡΑΒΟ !!! ΕΥΓΕ !

.....

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

πόσο με έχουν βλάψει ως παιδί αυτές οι μαμημένες ταμπέλες, πόσο πίσω με πήγαν!!!!!!!!!!!!!!:evil:

θυμώνω ακόμα!:(:mad:

κ όταν τα ακούω να τα λένε μπροστά στα παιδιά....θέλω να φτύσω στα μούτρα τους! τόσο πολύ θυμό έχω! το χειρότερο ξέρεις ποιό είναι ??? καλά πες, εσύ είσαι γονιός, ενημρώθηκες, το σκέφτηκες και προσπαθείς να το αποφεύγεις !!!! Στους τρίτους που κοντεύει να μαλλιάσει η έρμη η γλώσσα μου πώς το κόβεις όταν δεν παίρνουν από λόγια ???:evil:

Αυτό που με ρώτησες Φεφίκο μου..

το διάβαζα σε ένα βιβλίο (παιδο)ψυχολογίας δεν θυμάμαι σε ποιό από τα πολλά που έχω διαβάσει πλέον :rolleyes:

Ταζουλίνι,

Θα περιμένω το "κατεβατό" σου όποτε μπορέσεις !;)

...

εψησα και ψωμακι στο γκριλ με ελαιολαδο αλατι ριγανη:D

μετά το γαλακτομπούρεκο ΙΔΟΥ και το τελειωτικό χτύπημα !!!:rolleyes:

Σήμερα έχω βάρδια μέχρι τις 6,30. καλά κουράγια

Σήμερα πήγε η κόρη μου και πήρε τον μικρό από τον παιδικό. Αυτός μόλις την είδε σηκώθηκε απο το καρεκλάκι που καθόταν και χωρίς να περιμένει την δασκάλα του πήρε την τσάντα του και το μαξιλάρι του και ξεκίνησε για την πόρτα!!! Τέτοια χαρά πήρε που είδε την αδερφή του! Εντάξει με συγκινείς !!!:P

Όσο για το μαξιλάρι, ..., ο μικρούλης μου μοιραζόταν το μαξιλάρι του με ένα άλλο κοριτσάκι! Συμπάθειες!!!

Αγάπες !!!

γεια σας κοριτσια. ειμαι νεα μαμα σχετικα... εχω δυο υπεροχα διδυμακια που ειναι ολη μου η ζωη. ειναι 13 μηνων και πολυ φαγανα. ελπιζω στην παρεα σας να παρω συμβουλες για το φαγητο τους καθοτι ειμαι ολιγον ασχετη απο μαγειρικη...

Καλώς όρισες !!!! ότι θες, όπου μπορούμε, βοηθάει η μια την άλλη !

Να καλωσορίσω και την Αντιγόνη84 που έγραψε χθες 1η φορά ε ?

Σημερα παω επιτελους πρωτη φορα στο γιατρο να δω το φασολακι!!!!..

Αντε με το καλό !!!! Ωχου το ! Θα κάνει πολλές κ.λοτούμπες !!! :cool:

..... αλλιώς με βλέπω να πασσρω το Κίμα και την κατσαρόλα και να τα φτιάξει η Πεθερα

πα μαλ !!!! καθόλου κακή ιδέα Άννια μου !

αχ εβιρακι... μονο εγω τρωω αυγα στην οικογενεια :rolleyes::rolleyes: πω πω δεν ξέρουν τί χάνουν !!!

Καλησπέρα σας (εμ, τέτοια ώρα - τέτοια λόγια !)

Σήμερα έχουμε (πααααααάλι) "γκαλά" εδώ και θα αργήσω να φύγω.... δεν ξέρω τί ώρα μπορεί και στις 9.... έφερα μαζί τα βαφτικά μου, στολίστηκα σαν την Μπερλίνα (την θυμάστε ε ????) έβαλα και το 10ποντο κι ελπίζω να μην με ματιάσει ο γρουσούζης ο αφεντικός και φάω τα μούτρα μου μέσα σε κανένα αμφιθέατρο γιατί... ααααα ! :evil:

Τα παιδάκια θα τα πάρει ο μπαμπάς από τον σταθμό. Μάλλον θα πάνε παιδότοπο και πόσο ζηλεύω :|:|... που δεν θα είμαστε μαζί .... τεσπα... 1η μέρα που θα πάνε και στην πισίνα για φέτος με τον σταθμό.... :) περιμένω να ακούσω εντυπώσεις !

Έχω βγάλει να ξεπαγώνουν κάτι μπιφτέκια από φαγητό....

Πήρε χθες ο Λοβ πολλά γλυκά γμτ και κάθε φορά που ανοίγω το ψυγείο βλέπω τα κουτιά ... όχι, ήταν που θα μου έκανε συμπαράσταση !!!!!!!!!!

Περιστέρω τί λες ???? Θες να συγκατοικούμε ανά ζεύγη μπας και δούμε προκοπή ???? Εμείς οι γυναίκες με τα τέκνα μαζί και οι δυο άντρες μόνοι τους ... ζωή να έχουν και χρόνια... τρώνε που τρώνε τον αγλέουρα

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να μην τα τρώνε μες στις μούρες μας !!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι η τρίτη φορά που προσπαθώ να απαντήσω. Για κάποιο λόγο όταν πατάω αποστολή απάντησης μου ασπρίζει την οθόνη και τέλος:rolleyes:

... Ελπίζω να διατηρηθεί αυτό και όταν μεγαλώσει ο μικρός. γιατί να μην διατηρηθεί ????

...φταίει το διπλανό σου το λαλακισμένο .... μάλλον σε γλωσσοτρώει... αφού μόνο εκείνο δουλεύει !!! Έεεεελα παραδέξου το !!!! :tongue::tongue::tongue: χα χα χα

Τι μαγειρεύουν για αύριο οεο?

όσπριο ???? κανένα λαδερό ???? μακρονάδα ??? χταποδάκι ??? πω πω πεινάω....:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και παλι... καναμε τα ψωνια μας, τελικα σνιτσελακι θα φτιαξω με λιγες πατατες....

love διαβασε http://anaptyksi.blogspot.gr/2012/10/blog-post_5862.html

ειναι ολα αυτα που σκεφτομουν τον τελευταιο καιρο και μου βγηκαν ολα μαζι σε κειμενο....

εγω αυριο παντως θα κανω τουρλι, μπριαμ που το λετε εσεις οι νοτιες :tongue:

χαιρετω και τα υπολοιπα κοριτσακια


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι το παραμύθι τέλειο!

Μάλλον για κανένα λαδερό με βλέπω...

Καλά να περάσετε στο αποψινό σας γκαλά!!!

Όσο για το λαλακισμένο, ετοιμάζετε να παρακολουθήσει κάτι σεμινάρια και επειδή θα μας πρήξει με τις ώρες του, με καλοπιάνει από χτες!

Αλλά ας κάνει ότι πάει να μου φορτώσει δουλειά για να βγάλει την εργασία του σεμιναρίου και θα του πω δυό φωνήεντα!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ρε ταζ πού μπορώ να σε κάνω λάηκ; δεν βλέπω...

ένα θα σε πω. όλα τα καλά του Θεού να έχεις στην οικογένειά σου κ κυρίως το παιδί σου! ήδη είναι τυχερό που σε έχει μάνα! εγώ κλαίω, ανατρίχιασα κ θέλω να σε κάνω αγκαλιά!!!!!!!!πόσο σε νιώθω!!!!!!!!

ως παιδί, ως μάνα!!!!!!!

μάκια στα μαγουλάκια σου

άντε τώρα να πω γιατί κλαίω...έρχεται ο διευθυντής!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πολύ ωραίο το παραμύθι κάντυ μου!

ευχαριστώ για τη συνταγή για τα φασολάκια!

για το ότι θυμώνω με τους άλλους γονείς, ....είναι που το βίωσα στην χειρότερή του μορφή ως παιδί!!!!!!!!!!κ με έχει σημαδέψει κ δεν ξεχνάω τις πληγές της μάνας μου! ήταν στη θέση σου ταζούλα, για άλλους λόγους!

αλλά όλα εδώ πληρώνονται κ δεν το λέω εκδικητικά που μου πήρε καιρό να το αποβάλλω κ αυτό...

αλλά όταν εγώ πήρα τα πάνω μου κ έφτασα κορυφή, γιατί έφτασα κ θα φτάσει το σπλάχνο σου! άκου με! εσύ θα γιατρέψεις τις πληγές σου κ το παιδί σου θα κοιτάζει τα μικρά-ασήμαντα από τόσο ψηλά...που θα καταλάβει τί έχει αξία στη ζωή του!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Τι κανετε; Εγω βρηκα ευκαιρια τωρα που ειναι ηρεμος ο μικρος να σας γραψω. Τελικα εχθες δε φαγαμε τα περισσεματα. Εκανα πατατες γιαχνι. Οπότε, τα περισσεματα θα τα φαμε σημερα. Ειχα να παω λαϊκη σημερα κι ετσι σκεφτηκα οτι θα ηταν καλυτερο να μην εχω μαγειρεμα. Αυτα απο εμας... Παω να παιξω με τον αγαπουλη μου μεχρι να ερθει ο αντρας μου να φαμε.

Φιλακια!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

στην πλαινη μπαρα της σελιδας μου εχει ενα κειμενακι που το εγραψε καποιος ανωνυμα στα αγγλικα. το ειδα το μετεφρασα και το εχω εκει. ειναι αφιερωμενο στις μανουλες που περνανε καποιες παραπανω δυσκολιες στο να μεγαλωσουν τα παιδακια τους

Ο Θεος λεει...

"Ναι, υπάρχει μια γυναίκα που θα ευλογηθεί με ένα παιδί "λιγότερο από το τέλειο". Δεν το έχει συνειδητοποιήσει ακόμα, αλλά θα είναι αξιοζήλευτη.

Ποτέ δεν θα λάβει ως δεδομένη μια λέξη, ποτέ δεν θα θεωρήσει ενα βήμα ως "δεδομενο".

Όταν το παιδί θα πει «μαμά» για πρώτη φορά, θα είναι παρούσα σε ένα θαύμα και το γνωρίζει!

Θα της επιτρέψω να δει καθαρά τα πράγματα που βλέπω

-την Άγνοια, τη σκληρότητα, την επιφύλαξη - και θα της επιτρέψω να σταθεί πάνω απο αυτά.

Ποτέ δεν θα είναι μόνη της. Θα είμαι στο πλευρό της κάθε μέρα της ζωής της γιατί κάνει την δουλειά μου

~Άγνωστος~


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...