Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Εδώ είμαι πάλι!

Σήμερα έχω βάρδια μέχρι τις 6,30.

Σήμερα πήγε η κόρη μου και πήρε τον μικρό από τον παιδικό. Αυτός μόλις την είδε σηκώθηκε απο το καρεκλάκι που καθόταν και χωρίς να περιμένει την δασκάλα του πήρε την τσάντα του και το μαξιλάρι του και ξεκίνησε για την πόρτα!!! Τέτοια χαρά πήρε που είδε την αδερφή του!

Όσο για το μαξιλάρι, είναι το φετιχ μας! Δεν το αποχωριζόμαστε εύκολα. Σήμερα όμως, μου είπε η Κωνσταντίνα πως όταν άνοιξε η πόρτα, ο μικρούλης μου μοιραζόταν το μαξιλάρι του με ένα άλλο κοριτσάκι! Συμπάθειες!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

γεια σας κοριτσια. ειμαι νεα μαμα σχετικα... εχω δυο υπεροχα διδυμακια που ειναι ολη μου η ζωη. ειναι 13 μηνων και πολυ φαγανα. ελπιζω στην παρεα σας να παρω συμβουλες για το φαγητο τους καθοτι ειμαι ολιγον ασχετη απο μαγειρικη...


4o4op3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Εύη και καλώς ήρθες στην παρέα μας. Να σου ζήσουν τα διδυμάκια σου. Μπορείς να μας ρωτήσεις όποτε θες, ό,τι θες, αρκεί να το γνωρίζουμε για να σε βοηθήσουμε.

Απ' ότι κατάλαβα από το τίκερ σου έχεις ένα αγόρι κι ένα κορίτσι, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το καλωσορισμα... ναι ενα κ ενα ειναι τα μικρα μου. ο αντρας μου εχει γερο προιστορικο διδυμων στην οικογενεια, ο πατερας του ειναι διδυμος, η γιαγια του ηταν διδυμη και αν και το λεγαμε για πλακα τελικα μας εκατσε!


4o4op3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μακια σου

α επισης εχω να χρησιμοποιησω πουμαρο ουουου 3-4 μηνες

ειχαμε φυτεψει ντοματες φετος κι ετσι ειχαμε φρεσκοτατ χυμο ντοματας

:D

ρε ντίντι, λιχούδω κ εσύ; κ πρώην καπνίστρια; κ δεν ξέρεις κ κινέζικα; πολλές ομοιότητες!!!!!!!

εννοείται μια στο τόσο θα την κάνεις την παρασπονδία! επιβάλλεται!

τον έτοιμο χυμό τον χρησιμοποιώ, όταν μου τελειώνει ο φυσικός που έχω κατάψυξη. φέτος δεν έχω απόθεμα, δεν ετοίμασε η μαμά μου. ό,τι χρησιμοποίησα ήταν φρέσκιες ντομάτες, αλλά από εδώ κ στο εξής δεν θα έχω...;)

του χρόνου!

ταυτιζομαστε συχνα

εψησα και ψωμακι στο γκριλ με ελαιολαδο αλατι ριγανη:D

πωωωωωωωωωωωπωωωωωωωωωω! τί ωραίο! απλό κ νόστιμο!

Εδώ είμαι πάλι!

Σήμερα έχω βάρδια μέχρι τις 6,30.

Σήμερα πήγε η κόρη μου και πήρε τον μικρό από τον παιδικό. Αυτός μόλις την είδε σηκώθηκε απο το καρεκλάκι που καθόταν και χωρίς να περιμένει την δασκάλα του πήρε την τσάντα του και το μαξιλάρι του και ξεκίνησε για την πόρτα!!! Τέτοια χαρά πήρε που είδε την αδερφή του!

Όσο για το μαξιλάρι, είναι το φετιχ μας! Δεν το αποχωριζόμαστε εύκολα. Σήμερα όμως, μου είπε η Κωνσταντίνα πως όταν άνοιξε η πόρτα, ο μικρούλης μου μοιραζόταν το μαξιλάρι του με ένα άλλο κοριτσάκι! Συμπάθειες!!!

τί γλυκιές εικόνες!

γεια σας κοριτσια. ειμαι νεα μαμα σχετικα... εχω δυο υπεροχα διδυμακια που ειναι ολη μου η ζωη. ειναι 13 μηνων και πολυ φαγανα. ελπιζω στην παρεα σας να παρω συμβουλες για το φαγητο τους καθοτι ειμαι ολιγον ασχετη απο μαγειρικη...

καλώς την εύη! να σου ζήσουν τα διδυμάκια!

χθες έκανα μακαρονάδα με κόκκινη σάλτσα. κ επειδή το τυρί θα μου χαλούσε ζύμωσα κ τυρόψωμο! τέλειο έγινε, μοσχοβόλησε όλη η γειτονιά!

ο φέφος τρώει κεφτεδάκια κ εγώ μακαρόνια!

φιλούρες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 τι γλυκο που η αδερφουλα πηρε τον αδερφουλη της!

Λοιπον τα κολοκυθακια σαν φαγητο καλα τα πετυχα απλως δεν ηταν πολυ γλυκα τα κολοκυθια! Εγω εφαγα 2 πιατα και η μικρη το ιδιο!!!!

Σημερα παω επιτελους πρωτη φορα στο γιατρο να δω το φασολακι!!!!

Βαριεμαι να μαγειρεψω σημερα.......


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα το μενού έχει γεμιστά.

Ο καιρός εδώ είναι συννεφιασμένος και δεν θα μου κάνει εντύπωση αν ρίξει και καμία βροχή!

evizogr καλώς ήρθες και να σου ζήσουν τα διδυμάκια σου!

Φεφίκο καλημέρα!

mariapap82 με το καλό να δείτε το φασολάκι σας! Περιμένουμε να μας γράψεις τα νέα σας!

Καλημερούδια σε όλα τα κορίτσια της παρέας μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι ωραίος καιρός άντε να χειμωνιασει επιτέλους βαρέθηκα την ζέστη..κορίτσια ξέρετε αν επιτρέπετε να κάνω σφραγισμα τώρα που θηλαζω;;μου χάλασε ένα δόντι και απο χτες το βράδυ άρχισε να με ενοχλεί..φεφη ακόμα ταλαιπωρειστε ε;

Σήμερα αν κοιμηθεί η μικρή θα κάνω γιουβαρλακια αλλιώς με βλέπω να πασσρω το Κίμα και την κατσαρόλα και να τα φτιάξει η Πεθερα


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. ελπιζω να ειστε ολες καλα

σημερα δεν ξερω τι να μαγειρεψω. αν δεν καταληξω αλλου θα κανω παλι το αγαπημενο σπετζοφαι.... πηξαμε στην πιπερια απο τον μπαχτσε φετος το καλοκαιρι :D:D

αννια ισως να διαβασεις εκει που γραφουν για τον θηλασμο ή αν προλαβαινεις να κανεις κανενα τηλεφωνο σε καμμια συμβουλο θηλασμου να σε κατατοπισει;

μαριαπαπ με το καλο να δειτε το φασολακι σας

φεφι βαλε καμμια συνταγη για τυροψωμο. με τους δυο τυροφαγους που εχω εδω, σιγουρα μου χρειαζεται...

εβιζο καλωσορισες και να χαιρεσαι τα διδυμακια σου


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα μαγειροφιλεναδιτσες μου τι κανετε?

Συννεφιασε σημερα κ δροσισε λιγακι επιτελους!!

Αγγελικουλα ιδιο φαγακι θα φαμε σημερα κ εμεις γεμιστα με ρυζακι!! Μιαμ μια απο τα αγαπημενα μου.Τι ωραια που ειναι αγαπημενα τα αδερφακια!!!

Αννια μου ολες οι οδοντιατρικες εργασιες(? πως λεγονται βρε κοριτσια κολλησα???) επιτρεπονται στον θηλασμο. Ακομα κ αντιβιωση να παρεις αρκει να ειναι συμβατη.Εγω τις προαλλες εκανα εξαγωγη, πηρα τοπικη αναισθησια κ αντιβιωση αμοξιλ.

Ταζακι πολυ ωραιο κ το σπετζοφαι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.

Για να δούμε θα το τηγανίσουμε σήμερα το ψάρι;

χθες έκανα μακαρονάδα με κόκκινη σάλτσα. κ επειδή το τυρί θα μου χαλούσε ζύμωσα κ τυρόψωμο! τέλειο έγινε, μοσχοβόλησε όλη η γειτονιά!

Ωραίο το τυρόψωμο!!!!!!!!!! Μπράβο Φέφη.

Λοιπον τα κολοκυθακια σαν φαγητο καλα τα πετυχα απλως δεν ηταν πολυ γλυκα τα κολοκυθια!

Είδες τελικά που είναι εύκολο και γρήγορο φαγητό. Εγώ τα κολοκυθάκια δεν τα ανοίγω κάθετα σαν βαρελάκια, αλλά οριζόντια σαν βαρκούλες ας πούμε, δηλαδή όπως είναι ξαπλωτά ανοίγω ένα καπάκι από πάνω, τα σκάβω και τα γεμίζω. Ενώ το κάθετο άνοιγμα είναι πιο χρονοβόρο και κάνει κάποιες φορές τα κολοκύθια να σπάνε.

Σημερα παω επιτελους πρωτη φορα στο γιατρο να δω το φασολακι!!!!

Καλά αποτελέσματα να έχεις.

Καλημερούδια σε όλα τα κορίτσια της παρέας μας!

Καλημέρα Αγγελική.

κορίτσια ξέρετε αν επιτρέπετε να κάνω σφραγισμα τώρα που θηλαζω;;

Τα τελευταία χρόνια οι γιατροί επιτρέπουν στις θηλάζουσες και τις εγκύους να κάνουν σφραγίσματα σε συνεννόηση με τον οδοντίατρο. Να του το πεις ότι θηλάζεις, ίσως χρησιμοποιήσει υλικά που να επιτρέπονται περισσότερο από άλλα.

σημερα δεν ξερω τι να μαγειρεψω.

Στην ανάγκη το πιο εύκολο και νόστιμο. Πατάτες και αυγά τηγανητά.

Αννια μου ολες οι οδοντιατρικες εργασιες(? πως λεγονται βρε κοριτσια κολλησα???)

Οδοντιατρικές πράξεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...