Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 24 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Δεν εχει σημασια να μιλησεις μαζι της να σου πει εαν θελει να σε ξαναδει..κ εγω θεωρουσα πως δε θα θελει αλλα μ ζητησε να με δει..κοιτανε καποιους δεικτες...κ εμενα την πρώτη φορα με τη δευτερη που με ειδε ειχαν 4 μηνες διαφορα πολυ..μακαρι να εχουν φτιαξει ολα με το σπερμα κ να πανε καλα ολα απο εδω κ περα..

      Θα της στείλω μήνυμα να την ρωτήσω αν χρειάζεται να με ξανά δει !!! 
      μακαρι τ να πω…

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Esteila τον μικρο με την πεθερα στην λαικη και ετσι τωρα εχω ησυχια ουφ..Εχω να απλωσω ενα πληντυριο να ριξω ενα συγιρισμα και να ξεσκονισω αμα προλαβω πολυ σκονη ρε παιδι μου..

Καλιοπακι στα νηπια ειναι μικρουλικα ακομα για να τους πεσουν τα δοντακια της δικιας μου της βγηκε επειδη χτυπησε στις διακοπες πριν 2χρονια και ετσι νιωθει ασχημα :I


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τελικα αυριο θα μας φερουν το πλυντηριο πιατων γιατι εγινε ενα μπερδεμα με το μαγαζι που το ειχαμε παραγγειλει Κ........ς...Ακουστε σκηνικο πηγαμε το κλεισαμε και μας λενε σε 2μερες θα σας το φερουμε να περασουμε να κανονισουμε τις δοσεις οκ λεμε...Περασανε 5μερες ξαναπηγε ο Τ απο εκει δεν το ειχανε φερει περιμεναμε μιας και ηταν σκ μετα ηρθε η Δευτερα τιποτα ακομα πηραμε τηλ και το ακυρωσαμε..Πηγε χτες στην ηλ....... και το εκλεισε και αυριο θα το εχουμε και εκτος αυτου το πηραμε και 25Ε λιγοτερα ;)

ααα κι εμεις ειχαμε παραγγειλει μια τηλεοραση απο αυτο το μαγαζι και μας κοροιδευαν 2 μηνες!!!!!

πηραμε κι εμεις πισω τα λεφτα μας και την πηραμε απο αλλο μαγαζι!! ισως ηταν κι εμας ηλ.... δεν θυμαμαι

βεβαια το πρωτο μαγαζι δεν το ξεχναω το ονομα του


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια!!

Σήμερα δεν έχει μαγειρική...Αρκετά πια...

Διάβασα τα μηνυματάκια σας

Αννια μου,κι εγω που θήλαζα για 9 μήνες,πότε ετσι πότε αλλιώς ο μικρός μου με τα κακά του.Και έτρωγα τα πάντα

Είδατε ο συζυγάτος όρεξη;Απίστευτη!!!Και για το kalliopaki που ρωτά να απαντήσω,είναι 1.86 και 78 κιλά!!!Κορμάρα!!Αλίμονο από εμέ...

Σας φιλώ και θα ξαναμπώ μετά γιατί με τραβολογά το τέκνο μου

Υ.Γ Ηλιαχτίδα να ξερες πόσο σε νιώθω...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια ( τι καλημερα μεσημεριασε ..) τι κανετε?

Δεν μαγειρεψαμε σημερα ,τρωμε μοσχαρακι με χυλοπιτεσ που περισεψε απο χτες. Τρωνε δηλαδη γιατι εγω εκανα κοτοπουλο φιλετο γι αμενα με μια φτυσια πατατα πουρε κ μια ντοματα για σαλατα.Κ δεν φτανει αυτο διαβασα ποσο λιτα εφαγε ο Περιστερης κ μου φυγαν τα σαγονια.Τσιμπησε δηλαδε ο ανθρωπος τι εφαγε ..... Ε που ν αφει βρε Περιστερω στιφαδο ειναι βαρυ χαχαχα!! Κ εμενα ο δικος μου τρωει οτι θελει κ παλι δυσκολα να βαλει βαρος!!!

Φεφι αυτα που εγραψες ειναι λες κ τα γραψει/κανει εγω ...

Αννια μου απο την στιγμη που κανει 3-4 φορες την μερα κακα κ μαλιστα μαλακα δεν εχει δυσκοιλιοτητα. Εγω νομιζω πως ειναι πονακια κ αερια.Ειναι κ η ηλικια τετια πυ εχουν γεινιακ πονακια.Να της κανεις ασκησουλες να της φευγουν.Να της σηκωνεις τα ποδαρακια πανω κ να της τα μαζευεις μεχρι την κοιλια να την βοηθας νε φευγουν τα αερια. Αν κατι την πειραζε απο την δικη σου διατροφη θα ηταν ανησυχη ολη μερα. Επισης μπορει να δυσανασχετει αν ερχετε πολυ γαλα την ωρα που ξεκιναει να θηλασει.Να εχεις αυτο που λενε εντονο let down.Σε αυτη την περιπτωση βγαζε λιγο με το χερι σου κ μετα να την βαζεις να θηλασει.

Λοβ γραφεις τελεια!! εισαι η παιδοψυχολογος μας!!! Σε χιλιοευχαριστουμε!! γαλακτομπουρεκο ολοκληρο θα σου στειλω!!!

Link to comment
Share on other sites

thanks fefi !πως παει η βρογχιτιδα?

Ακόμα νιώθω κατάλοιπα...θέλει προσοχή στη συνέχεια. ευχαριστώ για το ενδιαφέρον μαράκι μου!

εσείς είστε η δική μου ... απλά δεν το έχετε καταλάβει !:cool:

είμαστε μια όμορφη ατμόσφαιρα, είμαστε!

- να σας πω κάτι που το διάβασα, μου έκανε εντύπωση, λίγο το συλλογίστηκα και κατέληξα πως μάλλον είχε δίκιο αυτή που το έγραψε :

ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΜΕ ΕΤΙΚΕΤΤΕΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΆ

Είναι λάθος που το έκανα κι εγώ και μετά, αφού έλεγα π.χ. ότι η μικρή είναι γλωσσοκοπάνα άρχιζε εκείνη σε δεδομένη στιγμή μπουρου-μπουρου... όντως !

Ακούν τους χαρακτηρισμούς μας και γίνονται αυτό που τους λέμε εμείς πως είναι... για να μας επιβεβαιώσουν !

ίσως να φταίει -ασυνείδητα- ο τρόπος που εμείς οι γονείς τα αντιμετωπίζουμε. πχ ο μεγάλος, λέω εγώ τώρα, είναι ευαίσθητος.... αν εγώ, που είμαι η μαμά του, τον αντιμετωπίζω ως "ευαίσθητο" παιδί... τέτοιο θα γίνει !

Είναι λίγο κομπλικέ να κάτσω να το εξηγήσω με απλά, δικά μου, λόγια αλλά αν το καλο-σκεφτείτε θα δείτε πως ισχύει όντως !

το έχω πει πολλές φορές κ εγώ. από εμένα το θυμάσαι; :rolleyes:το διάβασα από Τριβιζά, συνέντευξη! Υπέροχος!:)

είναι από τα αγαπημένα μου, μαμαδίστικα, φαγητά ! καλή επιτυχία !

Εύκολο είναι ... λίγη μανούρα έχει να βγάλει την ψύχα από τα κολοκυθάκια χωρίς να σου σπάσουν αλλά, και πάλι, αν έχεις το εργαλείο... είναι ευκολότερο !

τί μαθαίνω!

Καλημέρα κοριτσάκια μου !

Σήμερα τρώμε φασολάκια πράσινα σαλάτα με τόνο σαν νισουάζ !!! μμμ ο Λοβ μπορεί να φάει και την πιατέλα από την χαρά του ... :rolleyes:

δεν τα τρώει τα φασολάκια ο φεφούλης μου κ όμως εμένα μου τρέχουν τα σάλια. έχω μια καλή μαγεριά, χωρίς φάρμακα!

πώς τα κάνεις; μήπως κ τα φάει με τόνο! αν κ δεν το βλέπω...

καλέ, τελείωσε ο Ιούλιος!!!!!!!!!:cool::Pπληρωθήκαμε εκκαθάριση Ιουλίου...ντούπι!:shock:

άννια μου χαίρομαι που είδες βελτίωση στον Α σου!

ναι στην αρχη μου ειχε αναφερει και αυτην τελικα πηρα το αλλο

η μαμα σου ειναι μακρια για να πας να το παρεις???

είναι μακριά, σχετικό, δεν οδηγώ η φακλάνα!

έχω πάρει ήδη τη γυναικολόγα κ αγόρασα τη θεραπεία.

καλα με αυτα που σκεφτομαστε συνεχεια απορω πως δεν κουτουλαμε σε καμμια κολωνα καμμια ωρα :D:D:D

κ εγώ απορώ με αυτό! αν κ στο σπίτι κουτουλάω πιο συχνά...εκεί να δεις υπερφόρτωση!κρασσάρει ο εγκέφαλος!

love εγω φωναζω συνεχεια για τις ταμπελες αλλά και για την επιδειξη των γονιων που κατανταει αηδια. θα επανελθω καποια στιγμη με κατεβατο....

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

πόσο με έχουν βλάψει ως παιδί αυτές οι μαμημένες ταμπέλες, πόσο πίσω με πήγαν!!!!!!!!!!!!!!:evil:

θυμώνω ακόμα!:(:mad:

κ όταν τα ακούω να τα λένε μπροστά στα παιδιά....θέλω να φτύσω στα μούτρα τους! τόσο πολύ θυμό έχω!

σημερα μαλλον ολες το ριξαμε στα φασολια παντως τυπου

φασολακια δε 4me μπλιαχ!!!

τρωω μονο φασολαδα, γιγαντες και μεξικανικα κονσερβας

το λεμον τσικεν σου στελνω φωτο

αν το ψαξεις υπαρχει συνταγη αλλα για μενα ειναι ευκολα τα φακελακια:D:D νομιζω blue dragon ειναι η μαρκα ψαξτο σε β..πουλο που εχει και του πουλιου το γαλα;)

φαίνεται ωραίο, αν κ δεν προτιμώ τα έτοιμα σκευάσματα, τύπου κέτσαπ, σάλτσες κλπ. τίγκα στις καρκινογόνες ουσίες...

Θεός!!!! Από κιλά πώς πάει? γιατί εάν είναι και αδύνατος.... ε όχιιιι, άτιμε μεταβολισμέ που άλλους τους παχαίνεις και άλλους τους κρατάς κορμιά....

από αυτούς που τρώνε κ δεν παίρνουν κιλό είναι καλιοπάκι μου! κλασικός άντρας! τον έχω δει σε φωτό!

πω πωωω, φέφη! εμένα ακούω? (εκτός ίσως από το τελευταίο, δουλεύω από μικρή)

εγώ διαβάζω-σπουδάζω-διαβάζω από μικρή!;)

Σήμερα πρασόρυζο με λεμονάκι.

Δουλειά και μετά δουλειε΄ς στο σπίτι.

τρεχατεεεεεε

φιλιά!

Esteila τον μικρο με την πεθερα στην λαικη και ετσι τωρα εχω ησυχια ουφ..Εχω να απλωσω ενα πληντυριο να ριξω ενα συγιρισμα και να ξεσκονισω αμα προλαβω πολυ σκονη ρε παιδι μου..

Καλιοπακι στα νηπια ειναι μικρουλικα ακομα για να τους πεσουν τα δοντακια της δικιας μου της βγηκε επειδη χτυπησε στις διακοπες πριν 2χρονια και ετσι νιωθει ασχημα :I

πολύ καλά έκανες άννια μου!

μια χαρά θα περάσει στην πεθερά, θα έχει όλη της την προσοχή! αυτό χρειάζεται!

φτού σου σκόρδα που τα προλαβαίνεις!

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια!!

Σήμερα δεν έχει μαγειρική...Αρκετά πια...

Σας φιλώ και θα ξαναμπώ μετά γιατί με τραβολογά το τέκνο μου

...

μάκια σου!

πάω για τσιγαριά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια ( τι καλημερα μεσημεριασε ..) τι κανετε?

Δεν μαγειρεψαμε σημερα ,τρωμε μοσχαρακι με χυλοπιτεσ που περισεψε απο χτες. Τρωνε δηλαδη γιατι εγω εκανα κοτοπουλο φιλετο γι αμενα με μια φτυσια πατατα πουρε κ μια ντοματα για σαλατα.Κ δεν φτανει αυτο διαβασα ποσο λιτα εφαγε ο Περιστερης κ μου φυγαν τα σαγονια.Τσιμπησε δηλαδε ο ανθρωπος τι εφαγε ..... Ε που ν αφει βρε Περιστερω στιφαδο ειναι βαρυ χαχαχα!! Κ εμενα ο δικος μου τρωει οτι θελει κ παλι δυσκολα να βαλει βαρος!!!

Φεφι αυτα που εγραψες ειναι λες κ τα γραψει/κανει εγω ...

Αννια μου απο την στιγμη που κανει 3-4 φορες την μερα κακα κ μαλιστα μαλακα δεν εχει δυσκοιλιοτητα. Εγω νομιζω πως ειναι πονακια κ αερια.Ειναι κ η ηλικια τετια πυ εχουν γεινιακ πονακια.Να της κανεις ασκησουλες να της φευγουν.Να της σηκωνεις τα ποδαρακια πανω κ να της τα μαζευεις μεχρι την κοιλια να την βοηθας νε φευγουν τα αερια. Αν κατι την πειραζε απο την δικη σου διατροφη θα ηταν ανησυχη ολη μερα. Επισης μπορει να δυσανασχετει αν ερχετε πολυ γαλα την ωρα που ξεκιναει να θηλασει.Να εχεις αυτο που λενε εντονο let down.Σε αυτη την περιπτωση βγαζε λιγο με το χερι σου κ μετα να την βαζεις να θηλασει.

Λοβ γραφεις τελεια!! εισαι η παιδοψυχολογος μας!!! Σε χιλιοευχαριστουμε!!

κ εγώ σήμερα πρώτη φορά πήρα ντομάτα να μεταβολίσω τους κεφτέδες με το ψωμί κ το τυρί κ το θεώρησα πρόοδο!!!!!!

πολύ σωστά όσα έγραψες για το θηλασμό στην άννια μας!

κ εμένα μου έφυγε η μαγκιά με όσα έφαγε ο περιστέρης! αλλά έτσι που μαγειρεύει η περιστέρω πώς να μην φάει ο χριστιανός;

κ εγώ θέλω γαλακτομπούρεκο! καλό μεσημέρι!

Link to comment
Share on other sites

κ εγω θελω γαλακτομπουρεκο φεφη μου κ μου τρεχουν τα σαλια αλλα ας οψονται τα ερμα τα παχη μου κ λεω να μην φτιαξω μπας κ παρω μπρος κ κανω λιγο διαιτα γιατι αν φτιαξω δεν υπαρχει περιπτωση να μην φαω... κ τους κεφτεδες σου λιγουρευτηκα τελειο φαγακι εχεις σημερα

πωπω κοριτσια αδιαθετησα χτες βραδυ κ σερνομαι σημερις

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται ωραίο, αν κ δεν προτιμώ τα έτοιμα σκευάσματα, τύπου κέτσαπ, σάλτσες κλπ. τίγκα στις καρκινογόνες ουσίες...

πάω για τσιγαριά!

τοτε οταν παω στη μαμα μου που εχει κινεζικο τζελεμεντε θα βρω τη συνταγη και θα στην στειλω για να το κανεις με αγνα υλικα;)

μπορω να σε κοροιδεψω λιγοοοοοοοο????????:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

τα ετοιμα προιοντα τα θεωρεις τιγκα στις καρκινογονες ουσιες

τα τσιγαρα????


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

σήμερα έφτιαξα χωριάτικο κοτοπουλάκι με χωριάτικες σπιτικές χυλοπίτες που μου έστειλαν πεσκέσι.επίσης χωριάτικη με ντοματούλες απο μπαξέ και κατσικίσιο τυράκι.Γενικά το σπίτι μου σήμερα "μυρίζει χωριό" μιας και μου εστειλε μια οικογενειακή φίλη απο τη καλαμάτα μια κούτα με δικά τους πράγματα.

Αντιγόνη καλώς ήρθες!

Αμα σας πω δε τι εφαγε ο συζυγάτος χθες θα πάθατε λαλά!!!

Λοιπόν χλαπάκιασε(αυτό είναι το σωστό ρήμα)δύο περίπου μερίδες χοιρινό φούρνου πεθερούλας,ένα πιάτο αρακά,μισό κιλό ψωμί και-κρατηθείτε-μια πίτσα ολοκληρη,γιατί μετά από όλα τα προηγούμενα ένιωσε ότι πεινά πραγματικά...Και δεν ήθελε,λέει να φάει μοσχαράκι στιφάδο με πουρε που υπήρχε στο ψυγείο,για να μην βαρύνει...

:shock::shock::shock::shock: Μιλάμε μου ήρθε ταμπλάς!!! Σαν πουλάκι έφαγε ο καλός σου!!!!

[quote name=kagly81;1753857Σα φούσκα μπορώ να πω ότι το νιώθω κι εγώ' date=' εδω και 10 μέρες νιώθω χτυπηματάκια και χτες ένιωσα και πιο δυνατό χτύπημα.

Βρε κορίτσια τη χαιδεύω της μιλάω και τη νιώθω απο μέσα λέτε να ανταποκρίνεται ή εγώ τα έχω χάσει;[/quote]

δεν τα έχεις χάσει καθόλου! Κι εγώ έτσι έκανα και στα δύο και ειδικά η κόρη μου είχε μάθει και την ώρα που ξάπλωνα μετά την δουλειά και ξεκίναγε χτυπηματάκια! Έτσι επικοινωνούσαμε!

Επίσης, για την μεγάλη (Βοήθα Παναγιά τί μας περιμένει) ίσως σου εξηγήσουν καλύτερα οι κ.κ. Εβίρι/Αγγελική2 που έχουν πιο μεγάλα σε ηλικία παιδιά... κι εγώ αυτό θα έκανα, δλδ θα της εξηγούσα ότι σιγά σιγά πρέπει να πάει κι εκείνη να ζητήσει να παίζει μαζί τους, να μην ντρέπεται βασικά, ή στην ανάγκη θα μιλούσα και με τη νηπιαγωγό για συνδρομή βοήθειας.

Για το δοντάκι που αναφέρεις γύρισέ της το "τούμπα" ότι ίσα-ίσα αυτό το δοντάκι που της λείπει την κάνει μοναδική και πολυ πολύ όμορφη !!!!! Και του Νικόλα του λείπει το σπασμένο μπροστινό του δοντάκι εδώ και καιρό αλλά ποτέ δεν του άφησα περιθώριο να αισθανθεί μειονεκτικά γι' αυτό !!!!

ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ πάει και τελείωσε ! Σκαρφίσου μια όμορφη ιστορία, τύπου παραμυθάκι να της πεις !;););):cool:

μια χαρά τα είπες Μεταξάκι μου!

Ξέχασα να σας πω για την αργία της 4ης και 5ης Οκτωβρίου που ρώτησα σήμερα τη δασκάλα του ιδιαίτερου. Λέει ότι σε κάθε κρατίδιο της Γερμανίας αποφασίζεται να δίνουν ως αργίες τις ημέρες που βρίσκονται ανάμεσα σε δύο αργίες. Συγκεκριμένα αύριο Τετάρτη 3/10 είναι αργία (γιορτάζουν την ένωση της ανατολικής με τη δυτική Γερμανία). Επειδή όμως η Πέμπτη και η Παρασκευή βρίσκονται ανάμεσα στην αργία της Τετάρτης και στην αργία του Σαββατοκύριακου τις δίνουν κι αυτές ως αργίες. Αυτό ισχύει στο κρατίδιο της Βάδης-Βυρτεμβέργης.

Σε άλλα κρατίδια μπορεί να λειτουργήσουν κανονικά τα σχολεία εκείνες τις δύο μέρες και να δώσουν άλλες μέρες ως αργία.

Και μετά λένε ότι οι Έλληνες είμαστε τεμπέληδες!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλό μεσημέρι όμορφες!

Έχω μπόλικη δουλίτσα σήμερα και μόλις έκανα ένα διαλειμμα και είπα να διαβάσω τα νέα σας!

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο που έχει μείνει από χτες.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τοτε οταν παω στη μαμα μου που εχει κινεζικο τζελεμεντε θα βρω τη συνταγη και θα στην στειλω για να το κανεις με αγνα υλικα;)

μπορω να σε κοροιδεψω λιγοοοοοοοο????????:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

τα ετοιμα προιοντα τα θεωρεις τιγκα στις καρκινογονες ουσιες

τα τσιγαρα????

ελεύθερα μαρή!

σέσε μέσα! με το τσιγάρο. εδώ με τόσο χαπάκωμα κ δεν το έκοψα...

άτιμο πράγμα η εξάρτηση!

για το κινέζικο...μου αρέσουν οι διαφορετικές γεύσεις! είμαι λιχούδω κ κυρίως με φαγητά! όχι τόσο με γλυκά, αν κ τα τιμώ δεόντως! δεν τα αφήνω με παράπονο!

να μου στείλεις συνταγή μανούλας δοκιμασμένη, μη χαραμίσω χωριάτικο κοτόπουλο!

αν έχεις πρόσβαση σε ντομάτες, ακόμα κ πουμαρό, κύκνος κλπ, σε πιπεριές, σε μανιτάρια, σε κόκκαλα κοτόπουλου για ζωμό, σε μπαχαρικά, τί τα θες τα σκονάκια!

ιδίως όσο είσαι έγκυος κ όσο θα θηλάζεις να τα προσέχεις περισσότερο!

με αγάπη το έγραψα, γιατί κ εγώ δεν τρώω μουστάρδες, κέτσαπ, έτοιμες σάλτσες, κύβους, ζελέ, κλπ

τρώω κ αηδίες, γιατί έμαθα με αυτές, ευτυχώς πολλές τις απέβαλα από την καθημερινότητά μου.

όσο μπορείς να το εφαρμόσεις κ στο παιδί.

προ εγκυμοσύνης σε πληροφορώ ότι δεν έτρωγα τόσο σωστά. με το παιδί βάλαμε σειρά στις τροφές μας κ έχουμε ένα μέτρο.

πού κ πού ο φέφος μου με παίρνει τηλέφωνο κ μου λέει "το βράδυ θα φάω έψιλον", δηλαδή πατατάκια, ετοιματζίδικα φαγητά! αυτός λόγω του ότι η μαμά του ήταν εργαζόμενη, είχε φάει περισσότερες αηδίες από εμένα που η μαμά μου ήταν σπίτι, αγρότισσα.

αυτά! θα απολογηθώ κιόλας που έγραψα αλήθειες!!!!!!μμμμμμμμ!:tongue:

φάε ό,τι γουστάρεις! αλλά σκέψου ότι τρώει κ ο Παντελάκος!

επίσης ως καπνίστρια χρόνια, αράπη θα με έλεγες αν με έβλεπες από κοντά, στην εγκυμοσύνη κ το θηλασμό μαχαίρι!

μάκια σου! στα μουτράκια σου!;)

γειά σου αγγελικούλα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Σήμερα έφτιαξα άσπρη φασολάδα.

εβιρι εγω παντως θα ηθελα να βρισκομαι εκει αυτες τις μερες. ειμαι λιγο για τα πανηγυρια :tongue::tongue: οποτε μου αρεσουν πολυ αυτες οι εκδηλωσεις

Ίσως να σου άρεσε μόνο για μια-δυο μέρες μετά δεν έχει κάτι άλλο να δεις.

κοτοπουλο , κανα εκανες, για να ταυτιστουμε αλλη μια φορα!!!

:D:D:D:D:D

εντιτ: σημερα φτιαχνω φασολαδα

Και σήμερα ταύτιση εσύ, η Ταζ κι εγώ.

εβίρι μου αυτές οι στολές είναι χάλια κατά τη γνώμη μου!

Υπάρχουν στο δρόμο κοπέλες που φοράνε κάποιες πανέμορφες στολές και στα μαγαζιά αυτές που βλέπω τις ζηλεύω. Ένα από τα υφάσματα που πήρα πριν από μέρες, ίσως το φτιάξω κάποια φορά γερμανική στολή για ανάμνηση. Είναι και πανάκριβες οι ριμάδες. Στα μαγαζιά οι τιμές που παίζουν είναι από 200-400 ευρώ. Το λινκ που έβαλα δεν έχει τόσο όμορφες, αλλά έχει πολύ φθηνές μάλλον επειδή είναι ίντερνετ.

Ωραίο σύστημα !!!! Κατά τα λοιπά, εμείς οι Έλληνες έχουμε πολλές ημέρες άδειας ε ???? :cool:

Πες τα ντεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τελικα αυριο θα μας φερουν το πλυντηριο πιατων γιατι εγινε ενα μπερδεμα με το μαγαζι που το ειχαμε παραγγειλει

Λες και δε θέλουνε λεφτά. Σε καλό σας βγήκε αφού το βρήκατε φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε μου ήρθε ταμπλάς!!! Σαν πουλάκι έφαγε ο καλός σου!!!!

χαχαχαχαχαχαχα

Και μετά λένε ότι οι Έλληνες είμαστε τεμπέληδες!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Μα είδες ποιοι μιλάνε; Και μετά μου λένε ότι έχω εμπάθεια με τους Γερμανούς.

αν έχεις πρόσβαση σε ντομάτες, ακόμα κ πουμαρό, κύκνος κλπ, σε πιπεριές, σε μανιτάρια, σε κόκκαλα κοτόπουλου για ζωμό, σε μπαχαρικά, τί τα θες τα σκονάκια!

Έτσι πρέπει να κάνουμε όλοι. Να επιστρέψουμε στα παλιά καλά παραδοσιακά προϊόντα που νοστιμίζουν το φαγητό μας με αγνό τρόπο. Πολύ καλά τα λες Φέφη.

Link to comment
Share on other sites

ελεύθερα μαρή!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

σέσε μέσα! με το τσιγάρο. εδώ με τόσο χαπάκωμα κ δεν το έκοψα...

άτιμο πράγμα η εξάρτηση!

ξερω:rolleyes: ημουν καπνιστρια...

για το κινέζικο...μου αρέσουν οι διαφορετικές γεύσεις! είμαι λιχούδω κ κυρίως με φαγητά! όχι τόσο με γλυκά, αν κ τα τιμώ δεόντως! δεν τα αφήνω με παράπονο!

λιχουδω με φωναει ο ντεξτερ:D

με τα γλυκα ειμαι λιχουδω με ο,τι εχει σοκολατα!!!

να μου στείλεις συνταγή μανούλας δοκιμασμένη, μη χαραμίσω χωριάτικο κοτόπουλο!

ναι εννοειται!!! αν και πρεπει πρωτα να την μεταφρασω...ειναι στα αγγλικα καλε , τι φανταστηκες οτι ξερω και κινεζικα?????:tongue::tongue::tongue:

αν έχεις πρόσβαση σε ντομάτες, ακόμα κ πουμαρό, κύκνος κλπ, σε πιπεριές, σε μανιτάρια, σε κόκκαλα κοτόπουλου για ζωμό, σε μπαχαρικά, τί τα θες τα σκονάκια!

δεν ειναι σκονη, ειναι υγρο... σαν... σαν σιροπι!

ιδίως όσο είσαι έγκυος κ όσο θα θηλάζεις να τα προσέχεις περισσότερο!

με αγάπη το έγραψα, γιατί κ εγώ δεν τρώω μουστάρδες, κέτσαπ, έτοιμες σάλτσες, κύβους, ζελέ, κλπ

το ξερω καλε γιατι το λες!!;)κι εγω ημουν πολυ ατσαλη στη διατροφη μου προ εγκυμοσυνης

τωρα μαγειρευω σωστα γιατι εχω και τον μπεμπη που τρωει οτι τρωω

αλλα για 1 φορα το μηνα... πειραζει??:confused:

τρώω κ αηδίες, γιατί έμαθα με αυτές, ευτυχώς πολλές τις απέβαλα από την καθημερινότητά μου.

όσο μπορείς να το εφαρμόσεις κ στο παιδί.

προ εγκυμοσύνης σε πληροφορώ ότι δεν έτρωγα τόσο σωστά. με το παιδί βάλαμε σειρά στις τροφές μας κ έχουμε ένα μέτρο.

πού κ πού ο φέφος μου με παίρνει τηλέφωνο κ μου λέει "το βράδυ θα φάω έψιλον", δηλαδή πατατάκια, ετοιματζίδικα φαγητά! αυτός λόγω του ότι η μαμά του ήταν εργαζόμενη, είχε φάει περισσότερες αηδίες από εμένα που η μαμά μου ήταν σπίτι, αγρότισσα.

αυτά! θα απολογηθώ κιόλας που έγραψα αλήθειες!!!!!!μμμμμμμμ!:tongue:

φάε ό,τι γουστάρεις! αλλά σκέψου ότι τρώει κ ο Παντελάκος!

επίσης ως καπνίστρια χρόνια, αράπη θα με έλεγες αν με έβλεπες από κοντά, στην εγκυμοσύνη κ το θηλασμό μαχαίρι!

μάκια σου! στα μουτράκια σου!;)

γειά σου αγγελικούλα!

μακια σου 1462540spyrni064k.gif

α επισης εχω να χρησιμοποιησω πουμαρο ουουου 3-4 μηνες

ειχαμε φυτεψει ντοματες φετος κι ετσι ειχαμε φρεσκοτατ χυμο ντοματας

:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Σήμερα έφτιαξα άσπρη φασολάδα.

ταυτιζομαστε συχνα

αλλα εμενα η φασολαδα ηταν κοκκινη με φρεσκο χυμο ντοματας που λεω και στο φεφικο

εψησα και ψωμακι στο γκριλ με ελαιολαδο αλατι ριγανη:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...