Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα σας

ελπιζω να ειστε ολες καλα

εβιρι εγω παντως θα ηθελα να βρισκομαι εκει αυτες τις μερες. ειμαι λιγο για τα πανηγυρια :tongue::tongue: οποτε μου αρεσουν πολυ αυτες οι εκδηλωσεις

αννια ευχομαι γρηγορα να ξεπερασετε την φαση σας... μικρα πλασματακια σε εναν μεγαλο κοσμο ειναι τα καημενα.... ολα τα βλεπουν σε υπερθετικο βαθμο...

εγω εχω φασολαδα απο χθες, το σπιτι μαζεμενο, οι αντρες κοιμουνται κι εγω ενημερωνω την σελιδα μου με την ησυχια μου


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Καλημέρα!!!

Τι κάνετε?

Ο μικρός μου κοιμάται ακόμη και είπα να σας γράψω τα νέα μας.

Θέλω να κάνω γενική, αλλά δεν το παίρνω απόφαση. Προτιμώ να παίζω με το μικρό. Οι ώρες του ύπνου του μέσα στην ημέρα έχουν μειωθεί δραματικά. Χώρια που κοιμάται στις 23:00 το βράδυ.

Στον υπολογιστή δεν μπορώ να κάτσω. Έρχεται και με τραβάει για να ανέβει επάνω μου και να αρχίσει να πατάει πλήκτρα. Έτσι, όταν είναι ξύπνιος, ο υπολογιστής κλείνει.

Αυτά τα νέα μας...

Στο θέμα μας τώρα.

Δεν ξέρω τι θα φάμε σήμερα. Το ψυγείο έχει διάφορα περισσεύματα. Έχει μπριζόλες φούρνου και γαλοπούλα στα καρβουνα. Μάλλον θα κάνω κάτι για συνοδευτικό και θα φάμε αυτά. Θα δείξει...

Φιλιά σε όλες!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Ηλιαχτίδα29 τι να μαγειρεψεις μια σαλατα και τελος ετοιμη εισαι!

αχ επιτελους εφαγα το κοτοπουλακι μου και μου φυγε ο καημος τωρα εχω νεο project λεω να φτιαξω σημερα κολοκυθακια γεμιστα αυγολεμονο μονο που δεν το χω ξανακανει ποτε! Οποτε δεν ξερω το θα βγει.....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2810325novof9z6pu.gif

Καλημέρα κοριτσια και καλό μηνα!

Τι νεα;

Τα δικά μας: καλά ειμαστε όλοι. Την Κυριακή ειχαμε μπριζολες με πατάτες κι ειχαμε φτιαξει σνιτσελ κοτοπουλου για τη μικρη. Έφαγε αρκετά ειμαι ευχαριστημένη. Χθες που ειχαμε το ιδιο καθως περισσεψε αλλά εγω ημουν στη δουλεια δεν δοκιμασε. Πως σας φαινεται; Για εμενα ηταν αναμενομενο αλλά εξηγησε το στη γιαγια.

Για τα κιλά που λετε εγω θα σας κλαιγομαι απο το καλοκαιρι. Μεχρι τοτε θα το παιζω άνετη.

Και για συμπαράσταση στην Ντιντι αν δεν κάνω λάθος κι εγω τη μυτη κοιτουσα στους υπερήχους. Δεν ηθελα με καμια δυναμη να παρει τη δικη μου που ειναι κληρονομιά από τον πατέρα μου. Ευτυχως η μπουμπου μοιαζει του μπαμπα της κι ετσι ελπιζω ακομη...

Φιλιά

ευχαριστω κοριτσακι κι εσενα:D:D:D

απανταω στα χθεσινα μηνυματα

σορρυ...

αλλα σημερα μπηκα απο τις πρωτες;)

Καλημέρα όλη μέρα κορίτσια.

Κοντεύει να ξεπαγώσει το κοτόπουλο το οποίο θα δω σε λίγο πώς θα το φτιάξω, γιατί άλλαξα γνώμη, ενώ έλεγα να φτιάξω ψάρι.

κοτοπουλο , κανα εκανες, για να ταυτιστουμε αλλη μια φορα!!!

Καλημέρα μαγειροκόριτσα!

Σήμερα τρώμε κοτόπουλο στον φούρνο με πατάτες.

Τα νέα από το Γυμνάσιο.

Μας μίλησαν σχετικά με διαδικαστικά θέματα του σχολείου, απουσίες, ντύσιμο των παιδιών κλπ.

Είπαμε και λίγα πράγματα σχετικά με την εφηβεία που ξεκινάει και τρόπους να τσεκάρουμε ότι τα παιδιά είναι σε.....σωστό δρόμο. Πως θα τους μιλάμε και θα τους συνμπεριφερόμαστε στο σπίτι προκειμένου να έχουμε όσο το δυνατό λιγότερες αντιδράσεις λόγο εφηβείας κλπ.

Μας έδωσαν και τα τηλέφωνα μιας συμβουλευτικής ομάδας η οποία λειτουργεί κάθε μέρα για τυχόν βοήθεια και συμβουλές που θα χρειαστούμε.

Οι καθηγητές τώρα είναι σε γενικές γραμμές μια χαρά. Ο μόνος που είναι ...φεύγα είναι ο μαθηματικός που το μυαλό του είναι πιο πολύ στο φαγητό παρά στο μάθημα! Μου το είχε πει το παιδί μου και το διαπίστωσα κι εγώ μετά την χθεσινήμας συνάντηση! Μας βλέπω για φροντηστήρια ακόμη δεν αρχίσαμε:confused:

πολυ καλο σχολειο μου ακουγεται...μηπως δεν ειναι δημοσιο??

αν ο μαθηματικος ηταν γυναικα , θα σου ελεγα μηπως ειναι εγω? (που σκεφτεται ολο το φαι:D)

λεμονάτο φούρνου;

κινέζικο πώς το κάνεις;

το κοβεις σε λωριδες , αλατοπιπερωνεις, το περνας απο αλευρι και το τσιγαριζεις αν πιστευεις οτι χρειαζεται περισσοτερο ψησιμο συμπληρωνεις και λιγο νερο για να βρασει και οταν πιει το ζουμι του υπαρχει μια ετοιμη σαλτσα στα κινεζικα ειδη στο σουπερ μαρκετ και ειναι για "λεμον τσικεν"

ειναι σε μπλε φακελακι

Γεια σας κορίτσια

Σας διάβασα αλλα΄δεν προλαβαίνω να σχολιάσω πάω να στρώσω τραπέζι. Σ¨ημερα έκανα κεφτεδάκια με πατάτες και σαλάτα λάχανο.

Ντίντι στείλε μου και μένα π.μ με το σαπούνι.

Σα φούσκα μπορώ να πω ότι το νιώθω κι εγώ, εδω και 10 μέρες νιώθω χτυπηματάκια και χτες ένιωσα και πιο δυνατό χτύπημα.

Βρε κορίτσια τη χαιδεύω της μιλάω και τη νιώθω απο μέσα λέτε να ανταποκρίνεται ή εγώ τα έχω χάσει;

σου εστειλα πμ!! αλλα οπως σου ειπα πρωτα θα ρωτησεις το γιατρο οκ???

τα φιλια μου και στη φραουλιτσα!!

Εντάξει κοπελιά ... δεν υπάρχεις !!! :P

:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

εντιτ: σημερα φτιαχνω φασολαδα


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και πάλι!!!

Δάβασα την πολυλογία σας...

Προσπαθώ να γνωρίσω και τα νέα κορίτσια της παρέας σιγά σιγά

Ο μικρός έφαγε,κοιμήθηκε και εφτιαξα χυλοπίτες με ντοματούλα για να φάει το νινί μου το βράδυ,αλλά και κρέμα γαλακτομπούρεκου,μήπως και φάει το απόγευμα

Αμα βγάλω ό,τι υπάρχει στο ψυγείο μου,μα την αλήθεια,φτιάχνω μπουφέ!!!

Αμα σας πω δε τι εφαγε ο συζυγάτος χθες θα πάθατε λαλά!!!

Λοιπόν χλαπάκιασε(αυτό είναι το σωστό ρήμα)δύο περίπου μερίδες χοιρινό φούρνου πεθερούλας,ένα πιάτο αρακά,μισό κιλό ψωμί και-κρατηθείτε-μια πίτσα ολοκληρη,γιατί μετά από όλα τα προηγούμενα ένιωσε ότι πεινά πραγματικά...Και δεν ήθελε,λέει να φάει μοσχαράκι στιφάδο με πουρε που υπήρχε στο ψυγείο,για να μην βαρύνει...

μπράβο στον ομορφούλη σου! τον μικρό λέω!

για τον μπουφέ...στείλε μου ταπεράκια να σου αδειάσω το ψυγείο!

για τον περιστέρη...θεός!!!!!!πρότυπο!

http://www.cosmo.gr/Lifestyle/ti-skeftetai-mia-gynaika-otan-perpataei.1949614.html

Διαβάστε να γελάσετε !!!!

όλες τα ίδια πάνω-κάτω !

μου άρεσε τόσο πολύ!

όταν περπατάω, σκέφτομαι το παιδί τί κάνει, αν έκανα καλά που βγήκα για δουλειές χωρίς το παιδί ή με το παιδί, αναλόγως αν είναι ή όχι μαζί μου.

τί δουλειές μπορώ να συνδυάσω με αυτή την έξοδο! ώστε να κερδίσω χρόνο!

να πάρω τηλέφωνο στη μαμά μου κ να μάθω πώς είναι στην υγεία τους, στην αδερφή μου τα ίδια! απλά κ μόνο να τους ακούσω να νιώσω ότι είμαι εγώ κ είμαι καλά!

σκέφτομαι να πάω στη δουλειά που θέλω από το δρόμο με τις πιο χρήσιμες βιτρίνες για μελλοντικές ή επιτόπιες αγορές-ψώνια για το παιδί πρωτίστως (δεν συμμαζεύομαι), από το βιβλιοπωλείο γυρίζοντας να δω τί κυκλοφορεί, από ..., να πάρω τηλ. τον αγαπούλη στην επιστροφή να δω αν την παλεύει με το τέκνο μας κ αν χρειάζεται να φέρω κάτι εξτρά, όπως τσιγάρα, γάλα κλπ! σίγουρα να περάσω από ζαχαροπλαστείο για γλυκάκι, αν είναι ανοιχτά τα μαγαζιά οπωσδήποτε να πάρω αυτοκόλλητα για το μικρό μου να δει ότι την σκεφτόμουν! κ τέλος μέσα σε όλο αυτό, το μυαλό μου ταξιδεύει σε υποθέσεις του γραφείου πώς μπορούν να κλείσουν, τί επιλογές έχω, κ κάπου ενδιάμεσα αν κατά λάθος κάποιος με κοιτάξει κάπως θα κοιταχτώ στο επόμενο τζάμι-εξώπορτα-βιτρίνα να δω μήπως δεν είμαι ευπρεπώς ντυμένη, προκάλεσα;...κ μετά από αυτομούντζωμα για την προηγούμενη σκέψη εξαιτίας του λιγούρη, σκέφτομαι το εντελώς αντιφατικό...τελικά δεν ντύνομαι τόσο ωραία όπως παλιά, θέλω καινούργια ρούχα, αλλά πάλι καλά που είμαι γερή κ έχω δουλειά...θα τα καταφέρω...πόσο ωραία περνούσα τότε που ξόδευα για την εμφάνισή μου χωρίς να ξέρω πώς βγαίνουν τα άτιμα τα λεφτά! να 'σαι καλά μπαμπάκα μου, μανούλα μου! με χορτάσατε καπρίτσια! θα μπορέσω να τα κάνω στην κόρη μου; θέλω κ 2ο τρομάρα μου! δίκιο έχει ο φέφος που τα σκέφτεται όλα...μήπως δεν έχει; μήπως είμαι υποχωρητική;...κ κάπου εκεί φτάνω στο σπίτι, αγκαλιές κ τέλος περπατήματος!!!!!!!!!τέλος η υπερφόρτωση...:rolleyes:

Ειχα ακουσει επισης δεν θυμαμαι απο που οτι για να εκτονωθει η ενταση της ζηλιας πρεπει να αφησεις να φανει ποιος ειναι ο αρχηγος (που εννοειται οτι συνηθως ειναι το μεγαλυτερο παιδι).

σε μας ήταν η αδερφή μου, μικρότερή μου!

Να μην υπερασπιζεσαι συνεχεια το μικροτερο επειδη ειναι μικροτερο ενταξει αμα πεφτει ξυλο δεν το αφηνεις να συνεχιζεται αλλα σε αλλα π.χ. πηρε το βιβλιο του μικρου απτα χερια δινεις στο μικρο ενα αλλο βιβλιο και δεν το κανεις θεμα. Ετσι το μικροτερο αποδεχεται τη "δυναμη" του μεγαλου γινεται πιο καλοβολο αφου δεν μπορει να διεκδικησει και πολλα (ακομα οσο ειναι μικρο δηλαδη) και αυτο το καταλαβαινει και το μεγαλυτερο και ηρεμει!

Εχω παρατηρησει οτι εχει μειωσει ο Χαρης τις φορες που θα παρει κατι απο τα χερια της! Και αυτη καμια φορα αμα παρει ενα τουβλακι ας πουμε ενω ο αλλος φτιαχνει πυργο με το που τον βλεπει οτι παει να "φορτωσει" αμεσως του το δινει. Και τοτε λεω κι εγω "ειδες τι καλη που ειναι η αδεερφουλα σου σε βοηθαει να φτιαξετε τον πυργο"

πολύ ωραίο αυτό που γράφεις!

φεφικο πως παει η βροχιτιδα?

αύριο το πρωί τελειώνω την αντιβίωση, το χαπάκωμα κ αρχίζω θεραπεία για το παπί μου!

το "παπι" σου πως ειναι?

ροκφόρ!:tongue:

πως να σου το εξηγησω τωρα πως νιωθεις τις κλωτσιες????κοιτα οπου να'ναι θα τις βλεπεις κιολας θα βλεπεις την κοιλια σου να πηγαινει πανω κατω

ωρες ωρες οταν βλεπω να κανει ετσι η κοιλια μου νιωθω σαν... αλιεν:oops::oops: μη βαρατε πλιζζζζζζζζ:oops::oops::oops:

έχω μια λοσιόν της φρέζυ ντερμ, ειδική για παπί για αυτές τις περιπτώσεις. το ξέχασα στη μάνα μου!!!!!!!!;) μου το είχε συστήσει η γυναικολόγα μου.

Γεια σας κορίτσια

Σας διάβασα αλλα΄δεν προλαβαίνω να σχολιάσω πάω να στρώσω τραπέζι. Σ¨ημερα έκανα κεφτεδάκια με πατάτες και σαλάτα λάχανο.

Σα φούσκα μπορώ να πω ότι το νιώθω κι εγώ, εδω και 10 μέρες νιώθω χτυπηματάκια και χτες ένιωσα και πιο δυνατό χτύπημα.

Βρε κορίτσια τη χαιδεύω της μιλάω και τη νιώθω απο μέσα λέτε να ανταποκρίνεται ή εγώ τα έχω χάσει;

κάγκλυ μου, εγώ της τραγουδούσα κ είμαι σίγουρη ότι με άκουγε! να της μιλάς, να της γελάς, να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα, εικόνες! τα καταλαβαίνει κ το νινάκι σου!!!!!!

κ εγώ κεφτεδάκια σήμερις! ντοματοσαλάτα κ τέλος!

τελικά δεν έκανα συνοδευτικό, γιατί έπιασα σιδέρωμα, σφουγγάρισμα, τουαλέτες κ με πήρε αργά!

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας..καντυ ελιωσα με όλα αυτά που εγραψες..τώρα πριν κοιμηθεί τον πήρα αγκαλιά και του εξηγησα ήρεμα και έπεσε και κοιμήθηκε το πουλάκι μου και βα σου κλάμα εγω μετά..δεν θέλω να τους μαλωνω πόσο μάλλον να δηλώνω χέρι αλλα άνθρωπο ε

Είμαστε και εγω εκείνη την ώρα πραγματικά ήμουν εκτός εαυτού...τώρα έχω άλλο θέμα η Μ στα νήπια όταν τους βγάζει η δασκάλα έξω να παίξουν καθετε Μονή της σε ένα πάγκακι και δεν παίζει με τα αλλα παιδάκια ενώ με τον αδερφό της και την μικρή της κουνοαδας μου μια χαρα!!Σήμερα την ρώτησα γιατί δεν παίζεις με τα αλλα παιδάκια και λέει δεν μου λένε να παίξω και εγω μαζι και της εξηγησα πως να κάνει φιλίες σιγά σιγά..επίσης στεναχωριετε και νιώθει κειονεκτικα επειδή της λείπει το δοντακι της και ντρεπετε(το είπε στο μπαμπά της αυτο)

είσαι πολύ καλή μαμά!

τα παιδιά σου είναι πολύ τυχερά που σε έχουν!

μου άρεσε αυτό που είπε η εβίρι για το δοντάκι. κ εγώ αυτό θα της έλεγα!

για το ότι είναι ντροπαλή...να πάει μόνη της στά άλλα παιδιά κ να αρχίσει να παίζει! σιγά σιγά θα μιλάνε κ θα γελάνε κ θα παίζουν!

Όταν ηρεμήσεις κι εσύ (από μέσα σου) θα είναι πιο ήρεμα κι εκείνα... εντάξει, μην σκεφτείς κατάσταση ιδανική που παραπέμπει σε διαφήμιση αλλά κάτι πιο νορμάλ χωρίς εσένα ή κάποιο παιδί να υστεριάζεται ε ? μάκια σου, που λεει και η Φεφη !

Επίσης, για την μεγάλη (Βοήθα Παναγιά τί μας περιμένει) θα της εξηγούσα ότι σιγά σιγά πρέπει να πάει κι εκείνη να ζητήσει να παίζει μαζί τους, να μην ντρέπεται βασικά, ή στην ανάγκη θα μιλούσα και με τη νηπιαγωγό για συνδρομή βοήθειας.

ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ πάει και τελείωσε ! Σκαρφίσου μια όμορφη ιστορία, τύπου παραμυθάκι να της πεις !;););):cool:

Καλησπερα σας κυριες μου.

Δεν προλαβαινω πια να μπω,ο θησαυρος θελει το λαπτοπ και κλαιει,οποτε και αποφευγω να το ανοιγω για να μην στεναχωριεται.Αφηστε που τωρα σε καθε τι,φωναζει "μαμαααα ελα..."μεγαλωνει και θελει περισσοτερη παρεα.....οποτε ο χρονος μου ειναι ολος δικος του.παιζουμε,ζωγραφιζουμε και καπου ενδιαμεσα κανω και τις δουλειες μου.;)

Φιλια πολλα κοριτσακια....σας σκεφτομαι!!!!

πάντα να περνάτε όμορφα!

εβίρι μου αυτές οι στολές είναι χάλια κατά τη γνώμη μου!

καλημερα σας

ελπιζω να ειστε ολες καλα

κ εσείς!

ειμαι λιγο για τα πανηγυρια :tongue::tongue: οποτε μου αρεσουν πολυ αυτες οι εκδηλωσεις

κ εμένα μ' αρέσουν τα πανηγύρια! κ το τζέρτζελο!

... μικρα πλασματακια σε εναν μεγαλο κοσμο ειναι τα καημενα.... ολα τα βλεπουν σε υπερθετικο βαθμο...

τί ωραία που το έθεσες!

εγω εχω φασολαδα απο χθες, το σπιτι μαζεμενο, οι αντρες κοιμουνται κι εγω ενημερωνω την σελιδα μου με την ησυχια μου

φιλιά!

Καλημέρα!!! Καλημέρα!!!

Τι κάνετε?

Ο μικρός μου κοιμάται ακόμη και είπα να σας γράψω τα νέα μας.

Θέλω να κάνω γενική, αλλά δεν το παίρνω απόφαση. Προτιμώ να παίζω με το μικρό. Οι ώρες του ύπνου του μέσα στην ημέρα έχουν μειωθεί δραματικά. Χώρια που κοιμάται στις 23:00 το βράδυ.

Στον υπολογιστή δεν μπορώ να κάτσω. Έρχεται και με τραβάει για να ανέβει επάνω μου και να αρχίσει να πατάει πλήκτρα. Έτσι, όταν είναι ξύπνιος, ο υπολογιστής κλείνει.

Αυτά τα νέα μας...

Στο θέμα μας τώρα.

Δεν ξέρω τι θα φάμε σήμερα. Το ψυγείο έχει διάφορα περισσεύματα. Έχει μπριζόλες φούρνου και γαλοπούλα στα καρβουνα. Μάλλον θα κάνω κάτι για συνοδευτικό και θα φάμε αυτά. Θα δείξει...

Φιλιά σε όλες!!!

σαλατούλα όπως σου γράφει η μαρία!

Καλημερα!

τωρα εχω νεο project λεω να φτιαξω σημερα κολοκυθακια γεμιστα αυγολεμονο μονο που δεν το χω ξανακανει ποτε! Οποτε δεν ξερω το θα βγει.....

ούτε εγώ! καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

.....

μετά από αυτά άννια μου σέσε τον παιδοψυχολόγο!

κάντυ μου είσαι η γιατρέσσα μας! :)

εσείς είστε η δική μου ... απλά δεν το έχετε καταλάβει !:cool:

Να μαι και πάλι!!!

....και κρέμα γαλακτομπούρεκου,μήπως και φάει το απόγευμα μαχαιριά !

.................

Αμα σας πω δε τι εφαγε ο συζυγάτος χθες θα πάθατε λαλά!!!

Λοιπόν χλαπάκιασε....για να μην βαρύνει...

Ούχου ! Και μετά λέω εγώ ότι τρώει πολύ ο δικός μου... πού το βάζουν μπορείτε να μου πείτε ???? πόσες καύσεις κάνουν πια ? έλεος !:rolleyes:

ggeny μη νομιζεις κι εμενα ο μεγαλος παντα δυσκολο παιδι παντα γκρινιαρικο οπως το λες λεγαμε στην αρχη ειναι δοντι, μετα ιωση, μετα η ηλικια των 2 κτλ ναι καλα εγω τον λεω "αντερο".

Αγαπούλες επειδή και τα δικά μου μικρή διαφορά έχουν και τα έχω περάσει / τα περνάω ενίοτε -πιο αραιά βέβαια όσο μεγαλώνουν- να σας πω κάτι που το διάβασα, μου έκανε εντύπωση, λίγο το συλλογίστηκα και κατέληξα πως μάλλον είχε δίκιο αυτή που το έγραψε :

ΜΗΝ ΚΟΛΛΑΜΕ ΕΤΙΚΕΤΤΕΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΆ

Είναι λάθος που το έκανα κι εγώ και μετά, αφού έλεγα π.χ. ότι η μικρή είναι γλωσσοκοπάνα άρχιζε εκείνη σε δεδομένη στιγμή μπουρου-μπουρου... όντως !

Ακούν τους χαρακτηρισμούς μας και γίνονται αυτό που τους λέμε εμείς πως είναι... για να μας επιβεβαιώσουν !

ίσως να φταίει -ασυνείδητα- ο τρόπος που εμείς οι γονείς τα αντιμετωπίζουμε. πχ ο μεγάλος, λέω εγώ τώρα, είναι ευαίσθητος.... αν εγώ, που είμαι η μαμά του, τον αντιμετωπίζω ως "ευαίσθητο" παιδί... τέτοιο θα γίνει !

Είναι λίγο κομπλικέ να κάτσω να το εξηγήσω με απλά, δικά μου, λόγια αλλά αν το καλο-σκεφτείτε θα δείτε πως ισχύει όντως !

Καλησπερα σας κυριες μου.

Δεν προλαβαινω πια να μπω,ο θησαυρος θελει το λαπτοπ και κλαιει...Αφηστε που τωρα σε καθε τι,φωναζει "μαμαααα ελα..."μεγαλωνει και θελει περισσοτερη παρεα.....οποτε ο χρονος μου ειναι ολος δικος του.παιζουμε,ζωγραφιζουμε και καπου ενδιαμεσα κανω και τις δουλειες μου.;)

αχ και να 'χα όλο μου τον χρόνο δικό τους !!! :|

φιλιά στον θησαυρό Δωράκι !

Λέει ότι σε κάθε κρατίδιο της Γερμανίας αποφασίζεται να δίνουν ως αργίες τις ημέρες που βρίσκονται ανάμεσα σε δύο αργίες.. .

Ωραίο σύστημα !!!! Κατά τα λοιπά, εμείς οι Έλληνες έχουμε πολλές ημέρες άδειας ε ???? :cool:

αννια ευχομαι γρηγορα να ξεπερασετε την φαση σας... μικρα πλασματακια σε εναν μεγαλο κοσμο ειναι τα καημενα.... ολα τα βλεπουν σε υπερθετικο βαθμο...

Καλημέρα Ταζουλίνι !

Τί γλυκό αυτό που έγραψες ! Καλή ενημέρωση ... ;)

Καλημέρα!!! Καλημέρα!!!

.....

Στον υπολογιστή δεν μπορώ να κάτσω. Έρχεται και με τραβάει για να ανέβει επάνω μου και να αρχίσει να πατάει πλήκτρα. Έτσι, όταν είναι ξύπνιος, ο υπολογιστής κλείνει.

Αυτά τα νέα μας..

Εμ έτσι είναι... στο σπίτι ανοιχτός υπολογιστής (για εμάς) σημαίνει τραγούδι+χορός !!!:rolleyes: Καλά να περνάτε !

...

... λεω να φτιαξω σημερα κολοκυθακια γεμιστα αυγολεμονο μονο που δεν το χω ξανακανει ποτε! Οποτε δεν ξερω το θα βγει.....

είναι από τα αγαπημένα μου, μαμαδίστικα, φαγητά ! καλή επιτυχία !

Εύκολο είναι ... λίγη μανούρα έχει να βγάλει την ψύχα από τα κολοκυθάκια χωρίς να σου σπάσουν αλλά, και πάλι, αν έχεις το εργαλείο... είναι ευκολότερο !

απανταω στα χθεσινα μηνυματα

σορρυ...

αλλα σημερα μπηκα απο τις πρωτες;)καλά σ' αφήνουμε χα χα χα ! πάμε με σειρά προτεραιότητας ??? σαν στην τράπεζα ???

....

το κοβεις σε λωριδες , αλατοπιπερωνεις, το περνας απο αλευρι και το τσιγαριζεις .....στο σουπερ μαρκετ και ειναι για "λεμον τσικεν"

ειναι σε μπλε φακελακι 1η φορά το ακούω αυτό !

Καλημέρα κοριτσάκια μου !

Σήμερα τρώμε φασολάκια πράσινα σαλάτα με τόνο σαν νισουάζ !!! μμμ ο Λοβ μπορεί να φάει και την πιατέλα από την χαρά του ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σημερα ξημερωσε μια καλη μερα μεχρι στιγμης(βεβαια μου ξυπνησε με κλαματα γιατι εφυγε η αδερφη του αλλα ειμαστε ησυχα προς το παρον)την νυχτα δεν εβγαλε κιχ(νομιζω δηλαδη γιατι επεσα σαν τουβλο)..Ρε κοριτσια οσες θηλασατε για αρκετο καιρο,η μικρη μου ενω κανει 3-4φορες κακα σιγουρα μουσταρδι και σαν κρεμα υπαρχουν φορες που δυσκολευετε στο να τα κανει ζοριζετε κλαιει δαγκωνει το στηθος το φτυνει και γενικα ειναι ανησυχει..Αυτο τι σημαινει??Φταιει κατι στην διατροφη η απλα δυσκολευτε να τα κανει??Να ειναι κατι αλλο?Δεν θελω να ρωτησω την παιδιατρο αν και πολυ καλη στο θεμα θηλασμος ειναι λιγο ασχετη...Αυτα απο μας και για να ειμαι στο θεμα σημερα τρωμε φακες εγω θα φαω τραχανα μιαμ μιαμ μιαμ


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όταν περπατάω, σκέφτομαι το παιδί τί κάνει, αν έκανα καλά που βγήκα για δουλειές χωρίς το παιδί ή με το παιδί, αναλόγως αν είναι ή όχι μαζί μου.

τί δουλειές μπορώ να συνδυάσω με αυτή την έξοδο! ώστε να κερδίσω χρόνο!

να πάρω τηλέφωνο στη μαμά μου κ να μάθω πώς είναι στην υγεία τους, στην αδερφή μου τα ίδια! απλά κ μόνο να τους ακούσω να νιώσω ότι είμαι εγώ κ είμαι καλά!

σκέφτομαι να πάω στη δουλειά που θέλω από το δρόμο με τις πιο χρήσιμες βιτρίνες για μελλοντικές ή επιτόπιες αγορές-ψώνια για το παιδί πρωτίστως (δεν συμμαζεύομαι), από το βιβλιοπωλείο γυρίζοντας να δω τί κυκλοφορεί, από ..., να πάρω τηλ. τον αγαπούλη στην επιστροφή να δω αν την παλεύει με το τέκνο μας κ αν χρειάζεται να φέρω κάτι εξτρά, όπως τσιγάρα, γάλα κλπ! σίγουρα να περάσω από ζαχαροπλαστείο για γλυκάκι, αν είναι ανοιχτά τα μαγαζιά οπωσδήποτε να πάρω αυτοκόλλητα για το μικρό μου να δει ότι την σκεφτόμουν! κ τέλος μέσα σε όλο αυτό, το μυαλό μου ταξιδεύει σε υποθέσεις του γραφείου πώς μπορούν να κλείσουν, τί επιλογές έχω, κ κάπου ενδιάμεσα αν κατά λάθος κάποιος με κοιτάξει κάπως θα κοιταχτώ στο επόμενο τζάμι-εξώπορτα-βιτρίνα να δω μήπως δεν είμαι ευπρεπώς ντυμένη, προκάλεσα;...κ μετά από αυτομούντζωμα για την προηγούμενη σκέψη εξαιτίας του λιγούρη, σκέφτομαι το εντελώς αντιφατικό...τελικά δεν ντύνομαι τόσο ωραία όπως παλιά, θέλω καινούργια ρούχα, αλλά πάλι καλά που είμαι γερή κ έχω δουλειά...θα τα καταφέρω...πόσο ωραία περνούσα τότε που ξόδευα για την εμφάνισή μου χωρίς να ξέρω πώς βγαίνουν τα άτιμα τα λεφτά! να 'σαι καλά μπαμπάκα μου, μανούλα μου! με χορτάσατε καπρίτσια! θα μπορέσω να τα κάνω στην κόρη μου; θέλω κ 2ο τρομάρα μου! δίκιο έχει ο φέφος που τα σκέφτεται όλα...μήπως δεν έχει; μήπως είμαι υποχωρητική;...κ κάπου εκεί φτάνω στο σπίτι, αγκαλιές κ τέλος περπατήματος!!!!!!!!!τέλος η υπερφόρτωση...:rolleyes:

ετσι ειμαστε ολες οι γυναικες????? λες και τα εγραφα εγω

καλα εγω δεν εχω ρυπα να σκεφτω να παρω αυτοκολλητα αλλα κατι αναλογο θα σκεφτω...

έχω μια λοσιόν της φρέζυ ντερμ, ειδική για παπί για αυτές τις περιπτώσεις. το ξέχασα στη μάνα μου!!!!!!!!;) μου το είχε συστήσει η γυναικολόγα μου.

ναι στην αρχη μου ειχε αναφερει και αυτην τελικα πηρα το αλλο

η μαμα σου ειναι μακρια για να πας να το παρεις???


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

αννια μηπως εφαγες κατι και το πειραξε το μπεμπεκι;

καλα με αυτα που σκεφτομαστε συνεχεια απορω πως δεν κουτουλαμε σε καμμια κολωνα καμμια ωρα :D:D:D

love εγω φωναζω συνεχεια για τις ταμπελες αλλά και για την επιδειξη των γονιων που κατανταει αηδια. θα επανελθω καποια στιγμη με κατεβατο....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου !

Σήμερα τρώμε φασολάκια πράσινα σαλάτα με τόνο σαν νισουάζ !!! μμμ ο Λοβ μπορεί να φάει και την πιατέλα από την χαρά του ... :rolleyes:

σημερα μαλλον ολες το ριξαμε στα φασολια παντως τυπου

φασολακια δε 4me μπλιαχ!!!

τρωω μονο φασολαδα, γιγαντες και μεξικανικα κονσερβας

το λεμον τσικεν σου στελνω φωτο

http://www.google.gr/imgres?q=lemon+chicken&um=1&hl=el&sa=N&rlz=1R2ADFA_elGR456&biw=1920&bih=867&tbm=isch&tbnid=fcBg5cHCLwTy4M:&imgrefurl=http://blogchef.net/chinese-lemon-chicken-recipe/&docid=7YU0hLKENBNelM&imgurl=http://blogchef.net/wp-content/uploads/2008/06/chinese_lemon_chicken_01.jpg&w=500&h=375&ei=3elrULb1EIiN4gSLvYHoDQ&zoom=1&iact=hc&vpx=170&vpy=139&dur=1965&hovh=194&hovw=259&tx=167&ty=104&sig=109166010656024076710&page=1&tbnh=117&tbnw=162&start=0&ndsp=51&ved=1t:429,r:0,s:0,i:68

αν το ψαξεις υπαρχει συνταγη αλλα για μενα ειναι ευκολα τα φακελακια:D:D νομιζω blue dragon ειναι η μαρκα ψαξτο σε β..πουλο που εχει και του πουλιου το γαλα;)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλιοπακι παλι στην διαιτα ε?θυμασαι παλια που γραφαμε στο διπλανο πριν μεινουμε εγκυες?

ακόμα γράφω (ντροπή! στα ίδια κιλά είμαι ΑΚΟΜΑΑΑΑΑ, ααααααααααααααααααα).

Αμα σας πω δε τι εφαγε ο συζυγάτος χθες θα πάθατε λαλά!!!

Λοιπόν χλαπάκιασε(αυτό είναι το σωστό ρήμα)δύο περίπου μερίδες χοιρινό φούρνου πεθερούλας,ένα πιάτο αρακά,μισό κιλό ψωμί και-κρατηθείτε-μια πίτσα ολοκληρη,γιατί μετά από όλα τα προηγούμενα ένιωσε ότι πεινά πραγματικά...Και δεν ήθελε,λέει να φάει μοσχαράκι στιφάδο με πουρε που υπήρχε στο ψυγείο,για να μην βαρύνει...

Θεός!!!! Από κιλά πώς πάει? γιατί εάν είναι και αδύνατος.... ε όχιιιι, άτιμε μεταβολισμέ που άλλους τους παχαίνεις και άλλους τους κρατάς κορμιά....

Ειχα ακουσει επισης δεν θυμαμαι απο που οτι για να εκτονωθει η ενταση της ζηλιας πρεπει να αφησεις να φανει ποιος ειναι ο αρχηγος (που εννοειται οτι συνηθως ειναι το μεγαλυτερο παιδι).

Και τοτε λεω κι εγω "ειδες τι καλη που ειναι η αδεερφουλα σου σε βοηθαει να φτιαξετε τον πυργο"

Κι εμείς δίνουμε προτεραιότητα στη μεγάλη (σε βαθμό που ανησυχούσα ότι αδικώ τη μικρή....).

Έλα εμείς οι μεγάλες να κάνουμε αυτό, να κάνουμε εκείνο, όχι η μικρή θα κοιμάται, είναι μωρό. Παλιά κι αυτό δε μιλούσε, τώρα όταν της τραβά τα παιχνίδια τσιροκοπά, αλλά ξεχνιέται εύκολα...

Ωρεεε, τι διαιτησίες έχουμε να ρίξουμε....

επίσης στεναχωριετε και νιώθει κειονεκτικα επειδή της λείπει το δοντακι της και ντρεπετε(το είπε στο μπαμπά της αυτο)

βρε τη γλυκούλα μου! Συνήθως τα καμαρώνουν, γιατί είναι όλα έτσι φαφούτικα. Πως της έκατσε τώρα αυτό στραβά, άντε να βγει το νέο γρήγορα!

όταν περπατάω, σκέφτομαι το παιδί τί κάνει, αν έκανα καλά που βγήκα για δουλειές χωρίς το παιδί ή με το παιδί, αναλόγως αν είναι ή όχι μαζί μου.

τί δουλειές μπορώ να συνδυάσω με αυτή την έξοδο! ώστε να κερδίσω χρόνο!

να πάρω τηλέφωνο στη μαμά μου κ να μάθω πώς είναι στην υγεία τους, στην αδερφή μου τα ίδια! απλά κ μόνο να τους ακούσω να νιώσω ότι είμαι εγώ κ είμαι καλά!

σκέφτομαι να πάω στη δουλειά που θέλω από το δρόμο με τις πιο χρήσιμες βιτρίνες για μελλοντικές ή επιτόπιες αγορές-ψώνια για το παιδί πρωτίστως (δεν συμμαζεύομαι), από το βιβλιοπωλείο γυρίζοντας να δω τί κυκλοφορεί, από ..., να πάρω τηλ. τον αγαπούλη στην επιστροφή να δω αν την παλεύει με το τέκνο μας κ αν χρειάζεται να φέρω κάτι εξτρά, όπως τσιγάρα, γάλα κλπ! σίγουρα να περάσω από ζαχαροπλαστείο για γλυκάκι, αν είναι ανοιχτά τα μαγαζιά οπωσδήποτε να πάρω αυτοκόλλητα για το μικρό μου να δει ότι την σκεφτόμουν! κ τέλος μέσα σε όλο αυτό, το μυαλό μου ταξιδεύει σε υποθέσεις του γραφείου πώς μπορούν να κλείσουν, τί επιλογές έχω, κ κάπου ενδιάμεσα αν κατά λάθος κάποιος με κοιτάξει κάπως θα κοιταχτώ στο επόμενο τζάμι-εξώπορτα-βιτρίνα να δω μήπως δεν είμαι ευπρεπώς ντυμένη, προκάλεσα;...κ μετά από αυτομούντζωμα για την προηγούμενη σκέψη εξαιτίας του λιγούρη, σκέφτομαι το εντελώς αντιφατικό...τελικά δεν ντύνομαι τόσο ωραία όπως παλιά, θέλω καινούργια ρούχα, αλλά πάλι καλά που είμαι γερή κ έχω δουλειά...θα τα καταφέρω...πόσο ωραία περνούσα τότε που ξόδευα για την εμφάνισή μου χωρίς να ξέρω πώς βγαίνουν τα άτιμα τα λεφτά! να 'σαι καλά μπαμπάκα μου, μανούλα μου! με χορτάσατε καπρίτσια! θα μπορέσω να τα κάνω στην κόρη μου; θέλω κ 2ο τρομάρα μου! δίκιο έχει ο φέφος που τα σκέφτεται όλα...μήπως δεν έχει; μήπως είμαι υποχωρητική;...κ κάπου εκεί φτάνω στο σπίτι, αγκαλιές κ τέλος περπατήματος!!!!!!!!!τέλος η υπερφόρτωση...:rolleyes:

πω πωωω, φέφη! εμένα ακούω? (εκτός ίσως από το τελευταίο, δουλεύω από μικρή)

Ρε κοριτσια οσες θηλασατε για αρκετο καιρο,η μικρη μου ενω κανει 3-4φορες κακα σιγουρα μουσταρδι και σαν κρεμα υπαρχουν φορες που δυσκολευετε στο να τα κανει ζοριζετε κλαιει δαγκωνει το στηθος το φτυνει και γενικα ειναι ανησυχει..Αυτο τι σημαινει??Φταιει κατι στην διατροφη η απλα δυσκολευτε να τα κανει??Να ειναι κατι αλλο?Δεν θελω να ρωτησω την παιδιατρο αν και πολυ καλη στο θεμα θηλασμος ειναι λιγο ασχετη...Αυτα απο μας και για να ειμαι στο θεμα σημερα τρωμε φακες εγω θα φαω τραχανα μιαμ μιαμ μιαμ

Το πιο πιθανό είναι ότι απλά δυσκολεύεται (απίθανο ε? αυτά τα κακά κρέμα να μην βγαίνουν!!!)

Εάν βλεπεις και γίνεται κατ'εξακολούθηση ή δεν έχει συχνές κενώσεις ίσως να την πειράζει λίγο κάτι που τρως (π.χ. τα πολλά γαλακτοκομικά), αλλά επειδή η διατροφή σου μια χαρά νομίζω είναι μη βιαστείς να βγάλεις συμπεράσματα.

Σήμερα πρασόρυζο με λεμονάκι.

Δουλειά και μετά δουλειε΄ς στο σπίτι.

τρεχατεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αυριο θα μας φερουν το πλυντηριο πιατων γιατι εγινε ενα μπερδεμα με το μαγαζι που το ειχαμε παραγγειλει Κ........ς...Ακουστε σκηνικο πηγαμε το κλεισαμε και μας λενε σε 2μερες θα σας το φερουμε να περασουμε να κανονισουμε τις δοσεις οκ λεμε...Περασανε 5μερες ξαναπηγε ο Τ απο εκει δεν το ειχανε φερει περιμεναμε μιας και ηταν σκ μετα ηρθε η Δευτερα τιποτα ακομα πηραμε τηλ και το ακυρωσαμε..Πηγε χτες στην ηλ....... και το εκλεισε και αυριο θα το εχουμε και εκτος αυτου το πηραμε και 25Ε λιγοτερα ;)


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...