Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλο το μαγειροκαφέ μας. Χρόνια πολλά για την ημέρα και σε όσους γιορτάζουν.

Με το που μπήκα στη "πίεση της καθημερινότητας" άρχισαν τα όργανα : πονοκέφαλος, λίγο το έντερό μου... Τέλος πάντων.

Για φαγητό θα κάνω σήμερα τσιπούρες στο φούρνο συνοδεία κάποιας σαλάτας. Δεν τις έχω ξανακάνει τις τσιπούρες - απλά, με λίγο λαδολέμονο ε?

Χθες έφτιαξα ραβανί, μια άλλη συνταγή απ' αυτή που συνήθως κάνω. Καλό βγήκε αν και λίγο διαφορετικό. Να ρωτήσω και κάτι : Για πείτε ιδέες για κανά γλυκό που να έχει σοκολάτα αλλά να μην χρειάζεται να φαγωθεί ζεστό (σοκολατόπιτα).

Κάντυ, κανόνισε και πες μου.

Φέφη, με γειά τα πραγματάκια σας.

Ελένη μου, εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα. Αν το πρόβλημα είναι μόνο η πίεση, παρατήρησε πότε ανεβαίνει (φαγητό, άγχος, κούραση)(κάθε πότε τη μετράς?). Έχετε πει με το γιατρό μήπως χρειάζεται να βάλεις - πως το λένε - χόλντερ?

Δωράκι μου γλυκό, η πολύ δύσκολη περίπτωση της αδελφής σου που περιγράφεις μου φαίνεται μονόδρομος... Σου στέλνω τρυφερή αγκαλιά κι εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν.

Σας φιλώ όλες.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κι εγώ έχω πλυντήρια -3 εις τον αριθμό- ένα λευκά, ένα μαύρα, ένα χρωματιστά !!!! "Πότε άσπρα πότε μαύρα πότε κοκκινάααααα... την καρδιά μου αν ζητούσες θα στην έδινάααααα " πώς μου ήρθε τώρα αυτό ε ???? έχω χρόνια να το ακούσω αλλά... ταιριάζει με το λεγόμενο ! χα χα :rolleyes:

τελικα εχθες δεν τα σιδερωσα.....σημερα με κοιτανε με ενα ματι ομως!!!

Με γειά σας και με χαρά σας !!!! Κι εμείς πρέπει να αγοράσουμε... παπούτσια αΘλητικά ο Νικόλας θέλει στάνταρ... η Σεμίνα έχει κάτι σε... δεν θυμάμαι (μου τα είχαν δώσει) ! από ρουχα έχω βγάλει καρτούλα της ορχεστρα με 50% για τα μέλη και θα πάω στο φάκτορυ να τους συμπληρώσω τα βασικά σε καθημερινό ντύσιμο...

μπουφανάκια εποχιακά έχουν -ευτυχώς- και τα δυο και δεν παίρνω παραπάνω πράγματα .... βλέποντας και κάνοντας !

Εγω του εχω 3-4 αθλητικα 2 καλα και 2 πανινα παπουτσια.....α,ναι και 1 ζευγαρι μποτες απο περυσι που του ηταν μεγαλες.

Γενικα ο θησαυρος εχει πολλαααααα ρουχα-παπουτσια.Χαμος!!!

Δωράκι μου

Φυσικό κι επόμενο να στεναχωριέσαι/στε για την ζωούλα που πάει χαμένη... ΑΛΛΑ (στο έγραψα και δίπλα) προσευχήσου καμάρι μου να πάνε όλα καλά σήμερα με την αδερφή σου που φαίνεται να διατρέχει σοβαρό κίνδυνο -και να Τον ευλογείτε επειδή της χάρισε μια πολύ όμορφη οικογένεια- ! Αγκαλίτσα και φιλιά !!!!

Ευχαριστω Καντυ μου.Αυτο που λες ειναι...προεχει η ζωη της αδερφης μου.....

!

Καλη αρχη με τις λογοθεραπειες του Ν.Φιλακια και στα δυο σου παιδακια.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ακούγεται κάπως αλλά να ξέρετε ότι το πιο καθαρό πλάσμα που κυκλοφορεί είναι οι μέλισσες. Δεν πλησιάζουν σε βρωμιές ποτέ. Μόνο στα λουλουδάκια και στα φαγητά! Οπότε μην τις σιχαίνεστε!

Σήμερα θα πάω να ζητήσω ένα κρουασάν με δύο μέλισσες πάνω.:):):):)

Είναι να απορείς... εγώ θα είχα φρικάρει (και στην θέση σου και στην θέση της πωλήτριας δλδ)... :?

Βρε λες να τις έχουν σαν κατοικίδια αυτά τα μαγαζιά;

όλα καλά θα είναι Λενιώ μου θα το δεις !!!! Σκέψου μελισσούλες. λιβάδια, θάλασσες και ουράνια τόξα βρε παιδί μου !!!!

Ποιες μελισσούλες να σκεφτεί; Αυτές που είναι πάνω στα γλυκά;

Επίσης, τηλεφωνώ εχθές σε μεγάλη σχολή μπαλέτου στον Πειραιά και μου την έδωσε ότι δεν μπορούσαν να μου πουν τιμή από το τηλέφωνο !

Αυτοί το κάνουν για ανταγωνιστικούς λόγους, για να μην είναι τόσο εύκολο στους ανταγωνιστές ιδιοκτήτες άλλων σχολών να μαθαίνουν τις τιμές τους. Βέβαια, αυτό είναι το πλέον εύκολο για οποιονδήποτε θέλει να μάθει. Στέλνει ένα δικό του άνθρωπο με ένα παιδάκι δήθεν ότι ενδιαφέρεται για μαθήματα και μαθαίνει. Αλλά το έχουν κι άλλοι αυτό όπως ένα συγκεκριμένο βιβλιοπωλείο που γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ιδέες για κανά γλυκό που να έχει σοκολάτα αλλά να μην χρειάζεται να φαγωθεί ζεστό (σοκολατόπιτα).

Η σοκολατόπιτα κρύα τρώγεται.

Κορμός ή μωσαϊκό όπως το λέτε, προφιτερόλ.... δεν μου'ρχεται κάτι άλλο!

Ελένη μου, εύχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα. Αν το πρόβλημα είναι μόνο η πίεση, παρατήρησε πότε ανεβαίνει (φαγητό, άγχος, κούραση)(κάθε πότε τη μετράς?). Έχετε πει με το γιατρό μήπως χρειάζεται να βάλεις - πως το λένε - χόλντερ?

Σήμερα θα πάω οπότε θα δω τι θα μου πει!

Ευχαριστώ Ζωπ!

Καλή αρχή!

Εβιράκι τις μελισσούλες τις θέλεις κολλημένες επάνω ή απλως να ζουζουνίζουν για ντεκόρ;;;:tongue::tongue:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι!

Και σήμερα έχω αρκετή δουλειά όπως και όλη την εβδομάδα άλλωστε!

Και το καλύτερο δεν σας το είπα: δουλεύω και αύριο!!!

Από φαγητό θα φάμε λίγο από όλα! Ότι υπάρχει στο ψυγείο!

Περιστεράκι θα γίνεις μία κούκλα με το νέο λούκ! Προβλέπω νέο γύρω σιδερώματος με τον Περιστέρη!!!!:tongue:

Όσο για τις άσπρες τρίχες εγώ είμαι γεμάτη!!! Δεν με παίρνει να αφήσω άβαφτο το μαλλί με τίποτα!!!

Κάγκλι τι φλασιά έχει φάει ο αντρούλης σου με το τι τρως παιδί μου! Εγώ θα του έβαζα τις φωνές στην θέση σου!

Τα μαλλάκια σου που πέφτουν είναι φυσιολογικό αυτήν την εποχή. Κι εγώ κάθε φθινόπωρο και άνοιξη το τι τρίχα χάνω...Αλλά έχω πολύ μάλλί!

Δωράκι κι εγώ έχω δύο πλυντήρια να σιδερώσω και προσπαθώ να στεγνώσω και ένα ακόμη! Με αυτήν την υγρασία βέβαια τα βλέπω να στεγνώνουν σε δύο μέρες!!!

Τώρα για το ντύσιμο των παιδιών εμείς εδώ δεν έχουμε και σημαντικές αλλαγές στις θερμοκρασίες. Μπλουζάκια κοντομάνικα, βερμουδες και το βράδυ αμάνικο φανελάκι και σορτσάκι και σκέπασμα με σεντόνι.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα...

Οι εξετάσεις μου είναι κάλές και σήμερα πάω καρδιολόγο. Από βδομάδα ενδοκρινολόγο και βλέπουμε...

Η αλήθεια είναι ότι έχω κουραστεί πολύ από αυτή την ιστορία και ο οικ/κος μας γιατρός επιμένει ότι όλο αυτό είναι συσσορευμένο άγχος.

Να δω τι θα μου πούνε και οι υπόλοιποι...

μακάρι να είναι περαστικό κ να γίνεις περδικούλα γρήγορα!

καλέ μήπως σε στεναχωρεί η ρούλα;

Σήμερα η μικρά έχουνε αγιασμό, οπότε έβαλε τα καλά της και πήγε στο σχολείο!

καλή αρχή να έχει το γιαβρί μου! κ η δική μου σήμερα είχε αγιασμό. τους έδωσαν κ σοκολατάκια!

;)

Είχα πάρει κεφτεδάκια με πατάτες από την μανούλα αλλά θα τα φάει μόνο η Λ. Εμείς θα φάμε φασολάδα αλάδωτη λόγω της ημέρας.

σωστή!

Δώρα μου εσύ το ξέρεις καλύτερα ότι όλα γινονται για κάποιο λόγο... Ισως ο Θεός να θέλει να τους προστατευσει από κάτι χειρότερο...

Κάνε κουράγιο και κυρίως δώσε κουράγιο στην αδερφή σου..

Ευχομαι το καλύτερο...(όσο γίνεται...)

Φέφη απ'ότι είδα αρχίσατε τα ψώνια!

Κι εγώ από βδομάδα πρέπει να κάνω μια εξόρμηση γιατί παραμεγαλώσαμε και δεν μας κάνει τίποτα!

καλά ψώνια κ σε σας. εδώ ο καιρός προβλέπεται καταρρακτώδης για σήμερα καύριο κ δεν μας βλέπω να πάμε να της παρουμε τα ύπόλοιπα. φοβάμαι ότι τα περσινά αθλητικά δεν της κάνουν. να δω τα κλειστά.

περσινά κολάν τα έβγαλε νοκ άουτ. ψήλωσε.

από φούστες φοράει μόνο μία που της πήρε μια θεία της που αγαπάει πολύ. τις άλλες ούτε να τις φτύσει. έχει κ άποψη!

Καλημέρα κορίτσια μου.

Χρόνια πολλά στους Σταύρους και στις Σταυρούλες.

Έβαλα στη γάστρα γίγαντες για σήμερα.

μούρλια θα γίνουν στη γάστρα!

Σμουτς!!!!!

Καλημερα.

Εδω ο καιρος ειναι αρκετα ζεστος,δεν εχει βρεξει καθολου...λιγα συννεφα μονο.

Κι εγω με κοντομανικο το κοιμιζω το παιδι αλλα στα ποδια του βαζω μακρια πυζαμα γιατι δεν θελει καθολου το σεντονι και ολη νυχτα κοιμαται ξεσκεπαστος.Κι εμενα ιδρωνει στον υπνο του και τον αλλαζω μεσα στη νυχτα.

Την μερα τον ντυνω με κοντομανικο μπλουζακι και βερμουδα.

Στο χωριο του εβαζα ζακετακι το βραδακι που καθομασταν στην αυλη.....ειναι αλλο το κλιμα εκει τελικα.

Για σημερα θα βαλω σπανακορυζο,εχω πολυ καιρο να φτιαξω και εχω σπανακι απο τον κηπο της μαμας μου στην καταψυξη.

Σας ευχαριατω και παλι ολες για την αγαπη σας!!!!!Φιλακια!

φιλιά φιλενάδα!

κ εγώ από σήμερα θα μας κοιμίζω με πικέ κουβέρτα, αλλά κ με σεντόνι η κόρη γίνεται μούσκεμα. εγώ κρυώνω. ο φέφος χαμπάρι!

Μπορεί να ακούγεται κάπως αλλά να ξέρετε ότι το πιο καθαρό πλάσμα που κυκλοφορεί είναι οι μέλισσες. Δεν πλησιάζουν σε βρωμιές ποτέ. Μόνο στα λουλουδάκια και στα φαγητά! Οπότε μην τις σιχαίνεστε!

δίκιο έχεις, αλλά αγριεύεσαι βρε παιδί μου.

Ασχετο, αλλά πήρα βασιλικό από την εκκλησια και έχει μοσχοβολήσει ο τόπος!

αχ, τί καλά που έκανες!!!!!!μακάρι να ήμουν κ εγώ στον αγιασμό του παιδιού μου. να της εξηγήσω για τον αγιασμό. μακάρι του χρόνου!

Κι εγώ έχω πλυντήρια -3 εις τον αριθμό- ένα λευκά, ένα μαύρα, ένα χρωματιστά !!!! "Πότε άσπρα πότε μαύρα πότε κοκκινάααααα... την καρδιά μου αν ζητούσες θα στην έδινάααααα " πώς μου ήρθε τώρα αυτό ε ???? έχω χρόνια να το ακούσω αλλά... ταιριάζει με το λεγόμενο ! χα χα :rolleyes:

άπαιχτη! κ σε εκτέλεση Βανδή ακόμα πιο σκυλέ! μου αρέσει!

Με γειά σας και με χαρά σας !!!! Κι εμείς πρέπει να αγοράσουμε... παπούτσια αΘλητικά ο Νικόλας θέλει στάνταρ... η Σεμίνα έχει κάτι σε... δεν θυμάμαι (μου τα είχαν δώσει) ! από ρουχα έχω βγάλει καρτούλα της ορχεστρα με 50% για τα μέλη και θα πάω στο φάκτορυ να τους συμπληρώσω τα βασικά σε καθημερινό ντύσιμο...

μπουφανάκια εποχιακά έχουν -ευτυχώς- και τα δυο και δεν παίρνω παραπάνω πράγματα .... βλέποντας και κάνοντας !

από μπουφάν ευτυχώς έχουμε. είχα ψωνισμένα κ μου έδωσε κ η αδερφή μου της ανεψιάς μου.

θα περιμένω να έρθει πρώτα η πεθερούλα με τον πεθερούλη την άλλη εβδομάδα μάλλον να παραλάβουν τα τέκνα μας για να πλακωθώ 2 μέρες να κάνω ντουλάπες ΜΟΝΗ μου... όταν τα παιδιά τιτιβίζουν μες στα πόδια μου... δεν μπορώ να συγκεντρωθώ και να ξεχωρίζω... δεν έχω χειρότερο λέμε !

το έκανα προχθές με την ρύπα! το διασκέδασε. την μάλωσα 2-3 φορές! αλλά το διασκέδασε!!!!!δεν έχει καλύτερο από το να σκορπάει ρούχα!!!!!

στο σπίτι μας δεν το κάνει πια. παλιότερα ναι. τώρα μόνο στο σπίτι των γιαγιάδων αυτές οι τρέλες.

Εχθές τελικά έφτιαξα καρμπονάρα... ήταν που την μελέτησα... ήταν και λίγο η κουβέντα (που κλείνει σπίτια)... να φανταστείτε ότι στις 10 και έβαλα τελικά το κοτόπουλο στην γάστρα με πιπεριές (για σήμερα ???? μπα, είναι νηστεία δε νομίζω άρα πάει για το Σάββατο)... οπότε σήμερα θα κάνω τσακ μπαμ ή ένα σπανακόρυζο ή σουπίτσα ότι πουν τα τέκνα κι ο συζυγίτος !!!

ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΑΣΕ και μου αρέσει - μόνο αυτή η υγρασία μου την δίνει απίστευτα που κολλάς...

στα παιδιά ακόμη καλοκαιρινά φοράω... αλλά έχει ζέστη βρε παιδί μου ... και το βράδυ με κουβερτούλες ψηλές/πικέ σκεπάζονται ...

.....αντιγράφω από δίπλα :

Επίσης, τηλεφωνώ εχθές σε μεγάλη σχολή μπαλέτου στον Πειραιά και μου την έδωσε ότι δεν μπορούσαν να μου πουν τιμή από το τηλέφωνο ! Της εξήγησα ότι δεν μου είναι καθόλου εύκολο να περάσω κέντρο-Πειραιά απογευμα με 2 παιδιά παραμάσχαλα... αυτή τον χαβά της... ούτε ώρες/μέρες μου είπε ούτε τιμές... κι εγώ, συγγνώμη, κιόλας εχ.σθην !!!!

Ελάτε, λέει, από εδώ να δει και την μικρή η κα τάδε... τί λες κουκλίτσα μου ???? άντε και την είδε !!! τί θα καταλάβει δλδ ???? αν θα γίνει πρίμα μπαλαρίνα ή αν έχει λαμπρό μέλλον στην ενόργανη ??? άι σιχτίρ με την κάθε βλαμμένη... θύμωσα ! :evil:

τί να πω! με κάλυψες!

Καλημέρα σε όλο το μαγειροκαφέ μας. Χρόνια πολλά για την ημέρα και σε όσους γιορτάζουν.

Με το που μπήκα στη "πίεση της καθημερινότητας" άρχισαν τα όργανα : πονοκέφαλος, λίγο το έντερό μου... Τέλος πάντων.

είσαι κ εσύ αγχώδης πουλάκι μου!

Για φαγητό θα κάνω σήμερα τσιπούρες στο φούρνο συνοδεία κάποιας σαλάτας. Δεν τις έχω ξανακάνει τις τσιπούρες - απλά, με λίγο λαδολέμονο ε?

ναι!

Χθες έφτιαξα ραβανί, μια άλλη συνταγή απ' αυτή που συνήθως κάνω. Καλό βγήκε αν και λίγο διαφορετικό. Να ρωτήσω και κάτι : Για πείτε ιδέες για κανά γλυκό που να έχει σοκολάτα αλλά να μην χρειάζεται να φαγωθεί ζεστό (σοκολατόπιτα).

φοντάν σοκολάτας παρλιάρου. τρώγεται κ κρύο! απλά τέλειο, αλλά θα τελειώσει σε χρόνο ρεκόρ!!!!!!

Φέφη, με γειά τα πραγματάκια σας.

ΤΥ!

Σας φιλώ όλες.

μάκια σας στα μούτρα σας!

καλημέρα Αγγελικούλα!

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι μου λυπάμαι για την αδερφούλα σου! Το παρήγορο είναι πως έχει κι άλλα παιδάκια, αν θυμάμαι καλά, οπότε και θα το ξεπεράσει γρηγορότερα!

Ελένη όλο αυτό μου κάνει σε άγχος! Αφού οι εξετάσεις σου βγαίνουν καλές είναι πολύ σημαντικό. Προσπάθησε να διώξεις το άγχος σου, όσο αυτό είναι εφικτό βέβαια!

καλά αποτελέσματα και από τις υπόλοιπες εξετάσεις!

Φεφάκι μεγειά τα ρουχαλάκια τηε Ρυπούλας! Καλοφόρετα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

σημερα ειμαι στις μαυρες μου. τελειως ομως.

ευχομαι η κοπελα να το ξεπερασει οσο πιο ανωδυνα γινεται. ειναι δυσκολα οταν συμβαινουν αυτα αλλά προεχει η υγεια της μητερας

τα κοριτσακια σας δεν ειναι μικρα για μπαλετο; τα παιρνουν απο αυτην την ηλικια;

εμεις δεν σκεπαζομαστε το βραδυ. ο μικρος κοιμαται μονο με το παμπερς. οτιδηποτε αλλο το πεταει

καλα ψωνια σε ολες σας. και καλα μαγειρεματα. εγω δεν εχω διαθεση για τιποτα σημερα. να δω πως θα την παλεψω με αυτα που εχω να κανω....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

και η βροχη καλα κρατει!!!τελικα αυριο θα παμε στη γιορτουλα οποτε ξεσκαθαρισμα ρουχων σημ...αν και περιμενουμε και επισκεψεις....γκρρρρ.....

συμπεθερα και με εκνευριζει η υγρασια απιστευτα!!!μα και αυτη τι να δει???αν το σεμινιδιο εχει τις προδιαγραφες??μη χε....παντως θαναι μουρλια οπως την φανταζομαι με τα ρουχα μπαλαρινας!!!

φεφακο ο χαμπυ μου εχει πορωση με τα αθλητικα. σε καθε περιοδο εκπτωσεων τις παιρνει τουλαχιστον 1 ζευγαρι!!!και στο ταμειο τον προλαβαινω γιατι διαλεγει δυο τρια, και αυτα ειναι αγοριστικα!!!!:tongue::tongue::tongue:απτην αλλη ρουχα τις παιρνουν πολλα η μαμα μου και η θεια οποτε εγω αλλαζω και παιρνω για μεγαλυτερη ηλικια. και ψωνιζω και στις εκπτωσεις. λιγα χρειαζομαι τωρα...

αγγελικη γιατι και αυριο??ειστε ανοιχτα???

ζωπ περαστικα???τι επαθες??γιατι πονας παλι??

ταζ μου τι επαθες ??εγινε κατι η απλα δεν εχεις ορεξη??

το ποση ωρα προσπαθω να στειλω αυτο το μυνημα δεν λεγεται!!!εμπλεξα μεναν κουφο παππου που προσπαθουσα να εξυπηρετησω!!πολυ γελιο!!!μου λεει καποια στιγμη αντε αργεις γιατι περιμενει και η γυναικα μου και θα γκρινιαζει παλι...35 χρονια μου λεει ακουραστη!!!η γκρινια γκρινια!!!!ετσι ειμαστε του λεω οι γυναικες, παραπονιαρες!!!θα σε κανω λεει νυφη μου, φαινεσαι ηρεμη!!!του λεω ειμαι παντρεμενη, εχω και παιδι. δεν πειραζει μου λεει, φερε και το παιδι σου:D:D:tongue::tongue::tongue:!!!! για πλακα ταλεγε φυσικα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαζευω μαζευω μαζευω και καποια στιγμη με πιανουν τα παραπονα μου.... το παραμικρο με κανει και κλαιω, γινομαι νευρικη, ενα ματσο χαλια....

ευτυχως ξεκουνηθηκα και εκλεισα ραντεβου σε ενα κεντρο εργο-λογοθεραπειας την ερχομενη τεταρτη. η αξιολογη ειναι δωρεαν οποτε αν δεν μου γεμισουν το ματι, δεν θα κλαιω και τα λεφτα μου. αν ειναι καλοι, βολευει απιστευτα γιατι ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μου.


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

μαζευω μαζευω μαζευω και καποια στιγμη με πιανουν τα παραπονα μου.... το παραμικρο με κανει και κλαιω, γινομαι νευρικη, ενα ματσο χαλια....

ευτυχως ξεκουνηθηκα και εκλεισα ραντεβου σε ενα κεντρο εργο-λογοθεραπειας την ερχομενη τεταρτη. η αξιολογη ειναι δωρεαν οποτε αν δεν μου γεμισουν το ματι, δεν θα κλαιω και τα λεφτα μου. αν ειναι καλοι, βολευει απιστευτα γιατι ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μου.

μακαρι να ειναι καλοι και να ξεκινησετε. ολα καλα να πανε και να λυθουν ολα τα θεματακια με το αγαπακι σου!!!!υπομονη και επιμονη!!!αγκαλιααα...

Link to comment
Share on other sites

1219993jwma3g9mza.gif

πω πω διαβασμα που εχω!!!! :shock::shock:σιγουρα ειναι παραπανω απο μια σελιδα!:rolleyes:

καταρχην θα γραψω την συνταγη της φανουροπιτας που μου ζητησε η καντυ, μετα θα σας διαβασω και μετα θα σας απαντησω!!!;)

μακια σας!!:D


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

1219993jwma3g9mza.gif

πω πω διαβασμα που εχω!!!! :shock::shock:σιγουρα ειναι παραπανω απο μια σελιδα!:rolleyes:

καταρχην θα γραψω την συνταγη της φανουροπιτας που μου ζητησε η καντυ, μετα θα σας διαβασω και μετα θα σας απαντησω!!!;)

μακια σας!!:D

καλως την!!!το γλυκο τι τοθελες???μας κολαζεις μεσημεριατικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στους Σταυρους και τις Σταυρούλες!!! Εχουμε καμία στο καφέ ; δεν νομίζω.

Καλήμερα

Εβιρυ εχω δει σε χαλβά μύγες και την πωλήτρια να κοιτάει απο πάνω. Εκει μήπως τις αφήνανε για να κάνουν μέλι; Οπως λέμε μέλι θυμαρίσιο. Τι να πω βρωμιάρηδες.

Αγγελική δεν έχει σχέση αποκλειστικά με το τι τρώω εγώ οι απαγορεύσεις. Τα κρουασάν ας πούμε τα έχουμε σε καραντίνα απο το Χειμώνα. Τα ψωμάκια του τοστ εγω τα έίχα κόψει και ζύμωνα μικρά ψωμάκια το χειμώνα για να κάνουμε σαντουιτς. Οτι του φανεί όμως του Λολωστεφανή.

Φέφη μου άρεσαν πολύ χυλοπίτες με τυρί, αλλά τις έχω αηδιάσει στη προηγούμενη εγκυμοσύνη και απο τότε δεν ξανα έφαγα. Μεγεια τα ρουχάκια δεν θυμάμαι να είπα.

Κάντυ μου χει τύχη αυτό να μην με εξυπηρετούν απο το τηλέφωνο, τι βλακεία. μου ρχεται να σφαλιαρώσω τη κοπέλα που μιλάω.

Φωτεινή πότε έχεις ΠΗΤ. Είμαστε σχεδόν ίσα. Το ένιωσες;

Ζωπ χαλάρωσε με το άγχος, και μένα μωσαικό μου ήρθε. Κεικ σοκολάτας.

Ταζ ευχομαι να είσαι καλύτερα και να κάνεις τις δουλίτσες σου.

Χτες βγήκα για ψώνια. Πήρα τελικά μια πήλινη ανοιχτή γλάστρα που μέσα έχει 4 διαφορετικά λουλούδια. Ελπίζω να της αρέσει. Επειδή εγώ έχω πολλά λουλούδια μου είχε πει ότι θέλει να τη βοηθήσω να κάνει και αυτή τη βεράντα της. Πήρα και στο μικρό ένα παιχνίδι και ένα βιβλιαράκι που πρέπει να ενώσει κάτι τελίτσες και να δημιουργήσει αντικείμενα, σχήματα κλπ.

Σήμερα εγω τρώω φασολάδα ο άντρας μου μακαρόνια με σάλτσα.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...