Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, *Vasoula είπε:

      Απόλυτα φυσιολογικά είναι...φαντάζομαι δεν είναι κάτι πολύ έντονο...αλλά προσεχεις και το παραμικρό τώρα...αλλά  η προγεστερονη θα σου κάνει διάφορα... 😁

      Δεν είναι έντονο όχι.. ελαφρύς πονος περιοδου θα το έλεγα..  έστειλα στην γιατρό καλού κακού.. μου είπε είναι από την προγεστερονη! Όλα οκ

      • Μου αρέσει 3

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

εβιρι τις χρεωναν εξτρα τις μελισσες; :tongue::tongue:

χαχαχαχαχα πάντα ο μεζές χρεώνεται έξτρα.

Κοριτσια,

πως ντυνετε τα παιδακια σας αυτο τον καιρο;

Ξέρω ότι δε ρωτάς εμένα, αλλά με την ευκαιρία να πω ότι σήμερα η δικιά μου πήρε μπουφάν γιατί το πρωί έκανε κρύο, αλλά το μεσημέρι έκανε καλύτερο καιρό και είχε μαζί της και μία ζακέτα φούτερ. Από μέσα φανελάκι και ένα ελαφρύ μακρυμάνικο μπλουζάκι. Αύριο θα είναι λίγο καλύτερος ο καιρός, ενώ σήμερα είχαμε το ανώτερο 16 βαθμούς αύριο θα έχουμε 20.

Με τι τα σκεπαζετε τα βραδια;

και τι πυζαμες τα φορατε;

Εκτός από τον άντρα μου εμείς τα γυναικόπαιδα φοράμε χειμωνιάτικες πυζάμες και σκεπαζόμαστε με δύο κουβέρτες. Λίγο νωρίτερα που καθόμουν στον καναπέ έφερα κουβέρτα να σκεπαστώ, διαφορετικά ήμουν έτοιμη να το ανάψω το καλοριφέρ.

(Σημερα ειμαι ετσι.....:cry:)

Γιατί μωρέ Δωράκι;

Link to comment
Share on other sites

Εβιρη

Εχει κρυο εκει ε;

Εμεις ακομα ο καιρος μας "παιζει"παιχνιδακια..

ουτε πως να ντυθουμε δεν ξερουμε...ουτε πως να σκεπαστουμε.

Και αντε εμεις οκ...το καταλαβαινουμε και πραττουμε αναλογως αλλα στο παιδι δεν ξερω κι εκει προβλημματιζομαι...:?

(Εδω εχουμε περισσοτερη ζεστη απο οτι στο χωριο.....)

Γι αυτο ρωταω!!!

Και να σας πω ενα δυσαρεστο...

Η αδερφη μου...ειναι παλι εγκυος....(μη βιαστειτε να χαρειτε...)

Αλλα το μωρο πιαστηκε αρκετα χαμιλα,ετσι ωστε να κινδυνευει πολυ η αδερφη μου,εχει κολλησει πανω σε μια παλια καισαρικη τομη...(εσωτερικα) και ειναι πολυ κοντα στην ουροδοχο κυστη.Κινδυνευει η αδερφη μου απο ρηξη μυτρας και ρηξη κυστης.....:cry::cry::cry:

Οποτε δεν την αφηνουν...οι γιατροι να το κρατησει....(την ειδαν πολλοι....αρα πηρε πολλες γνωμες,με την ιδια απαντηση...:cry:)

Το εμβρυακι μας ειναι 8 εβδομαδων...αναπτησετε φυσιολογικα...χτυπαει η καρδουλα του,ΑΛΛΑ...αν καταφερει να επιβιωσει...(ρισκαροντας η αδερφη μου την δικη της ζωη....) θα γεννηθει το αργοτερο στην 22η εβδομαδα..κι ΑΝ!!!!Δλδ δεν θα καταφερει να ζησει.....

Η ζωουλα του καταδικαστηκε πριν καλα καλα αρχισει......

Ειμαστε ολοι χαλια.

Αυριο παει για διακοπη..με βαρια καρδια....

Θα τις κανουν 2-3...ενεσεις για να σταματησει η καρδουλα του...(:cry::cry::cry:)

και μετα θα περιμενουν να γινει το αναποφευκτο.....δυστυχως!!!!!(επιχειρησαν να τις κανουν σημερα,μιας και θεωρειτε ως πολυ επειγων περιστατικο...αλλα πονουσε παρα πολυ και δεν τα καταφεραν.Αυριο με ολικη ναρκωση...λοιπον....)

Οι γιατροι ειπαν οτι δεν ρισκαρουν με τιποτα να βαλουν βελονες και να .....παρουν το μωρακι...γιατι υπαρχει κινδυνος να χασει δικο της οργανο.

Φανταστειτε οτι κανονικα θα επρεπε να μεινει μεσα στο νοσοκομειο μεχρι να αποβληθει το εβρυακι μας,(ισως κανει και 4 εβδομαδες...ισως και να φυγει αμεσως...)αλλα επειδη το νοσοκομειο ειναι κοντα,τις επιτρεπουν να παει σπιτι με αναρρωτικη αδεια φυσικα.

Αυτα τα...."ομορφα"....

Καλο βραδακι!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Δεν ήμουνα στα καλά μου αυτές τις μέρες γι'αυτό και δεν έμπαινα. Εκανα και πάλι κάποιες κρίσεις με πίεση και ήμουνα κομμάτια.

Οι εξετάσεις μου είναι κάλές και σήμερα πάω καρδιολόγο. Από βδομάδα ενδοκρινολόγο και βλέπουμε...

Η αλήθεια είναι ότι έχω κουραστεί πολύ από αυτή την ιστορία και ο οικ/κος μας γιατρός επιμένει ότι όλο αυτό είναι συσσορευμένο άγχος.

Να δω τι θα μου πούνε και οι υπόλοιποι...

Σήμερα η μικρά έχουνε αγιασμό, οπότε έβαλε τα καλά της και πήγε στο σχολείο!

Είχα πάρει κεφτεδάκια με πατάτες από την μανούλα αλλά θα τα φάει μόνο η Λ. Εμείς θα φάμε φασολάδα αλάδωτη λόγω της ημέρας.

Βγηκε τοσο ευκολα που δεν εκανα ουτε ενα ραμμα,στις 9η ωρα εκοβα βολτες με τον αντρα μου στους διαδρομους:D

Είδες πως σε σκέφτηκε το κορίτσι σου;;;;)

Τι όμορφες στιγμές... Να είσαι γερή κορίτσι μου να μεγαλώσεις τα παιδάκια σου!

Κοριτσια,

πως ντυνετε τα παιδακια σας αυτο τον καιρο; Με κοντομάνικα ρουχακια και όταν ζεσταίνει προς το μεσημέρι αμάνικα.Αυτες τις μέρες όμως μας βλέπω να βγάζουμε και κάποια με μακρύ μανικάκι λόγω του κρύου που μας έρχεται!

Με τι τα σκεπαζετε τα βραδια; Με σεντονάκι και ξεσκεπάζεται κιόλας!

και τι πυζαμες τα φορατε;

Με κοντό μανικάκι!

Αυριο παει για διακοπη..με βαρια καρδια....

Θα τις κανουν 2-3...ενεσεις για να σταματησει η καρδουλα του...(:cry::cry::cry:)

και μετα θα περιμενουν να γινει το αναποφευκτο.....δυστυχως!!!!!(επιχειρησαν να τις κανουν σημερα,μιας και θεωρειτε ως πολυ επειγων περιστατικο...αλλα πονουσε παρα πολυ και δεν τα καταφεραν.Αυριο με ολικη ναρκωση...λοιπον....)

Δώρα μου εσύ το ξέρεις καλύτερα ότι όλα γινονται για κάποιο λόγο... Ισως ο Θεός να θέλει να τους προστατευσει από κάτι χειρότερο...

Κάνε κουράγιο και κυρίως δώσε κουράγιο στην αδερφή σου..

Ευχομαι το καλύτερο...(όσο γίνεται...)

Φέφη απ'ότι είδα αρχίσατε τα ψώνια!

Κι εγώ από βδομάδα πρέπει να κάνω μια εξόρμηση γιατί παραμεγαλώσαμε και δεν μας κάνει τίποτα!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Ταζ ξέρεις πόσες εδω μέσα εχουμε την ίδια ηλικία;

Η φέφη που ηδη στο είπε,η αφεντιά μου...

Να μαρτυρήσω;

Κάντυ,Δωράκι...Ξεχνάω καμιά;

"και ύστερα ήρθαν οι μέλισσες...":tongue:τίτλος βιβλίου αυτό...:P

Αν είναι δυνατόν...

ή όπως κυκλοφορεί στο πεζοδρόμιο "κι ύστερα ήρθαν οι μ' έγδυσες!!!!!":rolleyes:

καπλαντιζω ειναι αυτο που λεμε τυλιγω, δηλαδη καπλαντιζω το παπλωμα με θηκη, καπλαντιζω τα βιβλια με το αυτοκολλητο καλυμμα κλπ

ωραιο κλαμπ ειμαστε :D:D

εβιρι τις χρεωναν εξτρα τις μελισσες; :tongue::tongue:

μαθαίνουμε καινούργιες λέξεις!

Κοριτσια,

πως ντυνετε τα παιδακια σας αυτο τον καιρο;

Με τι τα σκεπαζετε τα βραδια;

και τι πυζαμες τα φορατε;

(Σημερα ειμαι ετσι.....:cry:)

αν θυμάσαι κ εγώ την ίδια απορία είχα με σένα πριν λίγες μέρες. είναι περίεργος ο καιρός. το πρωί κ το βράδυ έχει ψυχρούλα. το υπόλοιπο της ημέρας ζέστη!

σήμερα εδώ βρέχει. από χθες βράδυ δηλαδή.

την ντύνω με κοντομάνικο.

την κοιμίζω με αμάνικο φανελάκι που σε λίγη ώρα της βγάζω, γιατί γίνεται μούσκεμα στον ιδρώτα.

ως χθες με σεντόνι.

εγώ χθες πήρα πικέ κουβερτούλα, αλλά το πρωί ζεστάθηκα, αλλά εγώ ήμουν κ αδιάθετη κ γενικώς η θερμοκρασία μου δεν μετράει ως φυσιολογικός άνθρωπος.

για τα νέα της αδερφής σου, σε νιώθω. τα έχουμε ξαναπεί όταν είχες έρθει σπίτι μου παλιά. όλα για τους ανθρώπους είναι τελικά. εύχομαι καλή δύναμη στην αδερφούλα σου κ στήριξέ την όπως κ όσο μπορείς. η Παναγιά μαζί της.

σου στέλνω αγκαλίτσα κ την αγάπη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Τί μου κάνετε;

Εδω από χθες το βραδυ εχουν ανοιξει οι ουρανοι! Κι έχει κι ένα αέρα.

Δωρακι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την αδελφουλα σου! Μακάρι από εδω και περα να εχετε μονο καλά νεα!

Αννια μου ωραια τα νεα της μπουμπους σου! Ευχομαι καλό σαραντισμό και καλή λοχεία!

Αχ! Για βαμμενα μαλλια μη μιλάτε. Έχουν βγει τα άσπρα πολύ άσχημα (εχω στο στεφάνι που λένε) αλλά θα προσπαθησω να τα βαψω οσο το αργοτερο γινεται.

Εβιρι, αυτα δυστυχως πλεον τα βλεπεις παντου. Απλά οι βορειευρωπαιοι ειναι καλοι στο να κριτικάρουν τους άλλους και δεν κοιτανε τα δικά τους χαϊρια.

Τη μικρη δεν την ντυνω ακομα ιδιαιτερα βαρια γιατι ιδρωνει ευκολα και πολύ και φοβαμαι μην κρυωσει. Γενικά μου εχει βγει θερμοαιμη.

Και για να ειμαι στο θεμα: σημερα μου εχουν πει οτι θα φαμε ιμαμ. Για να δουμε γιατι ειναι αγαπημένο μου φαγητο.

Φιλια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, καλη παρασκευη(αν και συννεφιασμενη και βροχερη) και καλο σκ ναχουμε!!!

τι κανετε???ωραιος καιρος για χουχουλιασμα!!!!σημ εγω εβαλα στη χιονατη μου κολαν, φανελακι , μπλουζακι, ενα λεπτο φουτερ με φερνουαρ για μπουφανακι και παπουτσι κλειστο με καλτσακι. εχει πολυ αερα!!!

σημερα τρωμε φακες λογω της νηστειας.εχουμε και μια γιορτουλα να παμε το απογευμα.

οσο για τις δραστηριοτητες που ελεγες χθες συμπεθερα, εγω λεω να τη στειλω του χρονου κολυμβητηριο, αν μας επιτρεψει η παιδιατρος φυσικα, που της αρεσει αυτη τη στιγμη παρα πολυ.

φεφη μεγεια τα ρουχαλακια σας, καλοφορετα. και μενα μαρεσουν τα μονσουν αλλα λιγο ακριβα!!!δες τα h&m(εχει πολυ ζουζουνιαρικα) , zara, marks&spencer, benneton.

ελενη καλα αποτελεσματα και μακαρι να ειναι μονο ψυχολογικο το θεμα σου!!!χαλαρωσε και εσυ λιγο!!!αγχος, αγχος!!!

εβυρι το πληρωνεις εξτρα λογω των μελισσων??

δωρα κουραγιο στην αδερφη σου, ο χρονος ειναι γιατρος!!

περιστερω πως κοιμηθηκατε αποψε??

ταζ εγω το ξερω το καπλαντιζω!!!χαχαααα

ντιντι και καγκλυ να προσεχετε τι τρωτε!!!φιλακια στα σπορακια!!!

οσο για το μαλλι, καποτε τοχα κοκκινο, τωρα σε αποχρωση καστανη, πιο κοντα στο φυσικο μου, γιατι βαριεμαι να βαφω καθε τρεις και λιγο....ακομη δεν εχω ασπρα αλλα οπου ναναι...κοντευω τα πρωτα αντα....!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φωτεινουλα!!!

λοιπον λεω να φτιαξω αυριο τα ρουχα της μικρης τα χειμερινα. να μαζεψω τα πολυ καλοκαιρινα, να δω τι της κανει απο περυσι και να πλυνω τα καινουργια. μεγαλωσε και το ποδι μας!!πηγα να της βαλω αθλητικο 22 νουμερο αλλα δεν της εκανε. τλκ βαλαμε το αλλο αθλητικο 23 νουμερο!!!εχουμε και ενα 25 και ειμαστε οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τη μικρη δεν την ντυνω ακομα ιδιαιτερα βαρια γιατι ιδρωνει ευκολα και πολύ και φοβαμαι μην κρυωσει. Γενικά μου εχει βγει θερμοαιμη.

το ίδιο κ η δική μου κόρη!

Και για να ειμαι στο θεμα: σημερα μου εχουν πει οτι θα φαμε ιμαμ. Για να δουμε γιατι ειναι αγαπημένο μου φαγητο.

Φιλια σε όλες

μάκια σου φωτεινούλα

Καλημερα, καλη παρασκευη(αν και συννεφιασμενη και βροχερη) και καλο σκ ναχουμε!!!

επίσης!

τι κανετε???ωραιος καιρος για χουχουλιασμα!!!!σημ εγω εβαλα στη χιονατη μου κολαν, φανελακι , μπλουζακι, ενα λεπτο φουτερ με φερνουαρ για μπουφανακι και παπουτσι κλειστο με καλτσακι. εχει πολυ αερα!!!

εγώ είπα στη μαμά μου να της βάλει καλτσάκι με το πεδιλάκι για τον αγιασμό σήμερα. με φόρεμα κοντομάνικο θα την πάει κ μπουφανάκι.

σπορτεξάκι της έβαλες; πόσα παπούτσια της είχες αγορασμένα;

σημερα τρωμε φακες λογω της νηστειας.εχουμε και μια γιορτουλα να παμε το απογευμα.

καλά να περάσετε! χρόνια πολλά στις Σταυρούλες κ τους Σταύρους.

οσο για τις δραστηριοτητες που ελεγες χθες συμπεθερα, εγω λεω να τη στειλω του χρονου κολυμβητηριο, αν μας επιτρεψει η παιδιατρος φυσικα, που της αρεσει αυτη τη στιγμη παρα πολυ.

φεφη μεγεια τα ρουχαλακια σας, καλοφορετα. και μενα μαρεσουν τα μονσουν αλλα λιγο ακριβα!!!δες τα h&m(εχει πολυ ζουζουνιαρικα) , zara, marks&spencer, benneton.

μαρκς εντ σπένσερ της πήρα. δεν είχε κ τόσα πολλά από αυτά που ήθελα.

οσο για το μαλλι, καποτε τοχα κοκκινο, τωρα σε αποχρωση καστανη, πιο κοντα στο φυσικο μου, γιατι βαριεμαι να βαφω καθε τρεις και λιγο....ακομη δεν εχω ασπρα αλλα οπου ναναι...κοντευω τα πρωτα αντα....!!!!

είσαι νινί ακόμα!

καλημερα φωτεινουλα!!!

λοιπον λεω να φτιαξω αυριο τα ρουχα της μικρης τα χειμερινα. να μαζεψω τα πολυ καλοκαιρινα, να δω τι της κανει απο περυσι και να πλυνω τα καινουργια. μεγαλωσε και το ποδι μας!!πηγα να της βαλω αθλητικο 22 νουμερο αλλα δεν της εκανε. τλκ βαλαμε το αλλο αθλητικο 23 νουμερο!!!εχουμε και ενα 25 και ειμαστε οκ!!!

πόσα έχετε καλέ;

κ εγώ μάζεψα τα ρουχαλάκια της ρύπας που δεν της κάνουν πια, μάζεψα κ τα παπουτσάκια της κ θα σταλούν λίαν προσεχώς στην εκκλησία όπου ο παππάς τα δίνει σε ανθρώπους που τα χρειάζονται.

αυτός ο παππάς έχει προσφέρει τόσα πολλά για πολλά χρόνια στην πόλη μου. από ορφανά, μέχρι ναρκωμανείς. σαν πατέρας. διακριτικά κ αθόρυβα.

κ μιλώντας μαζί του νιώθεις γελοίος στις μικρότητές σου!!!!!

έχει καρκίνο κ λέει δόξα τω Θεώ που τον τίμησε με αυτή τη δοκιμασία για να αναδειχθεί η πίστη του.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.

Χρόνια πολλά στους Σταύρους και στις Σταυρούλες.

Έβαλα στη γάστρα γίγαντες για σήμερα.

Εβιρη

Εχει κρυο εκει ε;

Ναι έχει ψυχρούλα, αλλά δεν έχει καμμία σταθερότητα ο καιρός, μία κρύο και μία ζέστη (αλλά όχι τη ζέστη της Ελλάδας).

Και να σας πω ενα δυσαρεστο...

Η αδερφη μου...ειναι παλι εγκυος....(μη βιαστειτε να χαρειτε...)

Αλλα το μωρο πιαστηκε αρκετα χαμιλα,ετσι ωστε να κινδυνευει πολυ η αδερφη μου,

Και μόνο που το διάβασα σφίχτηκε η καρδιά μου για έναν άνθρωπο που δεν τον γνωρίζω καν. Σε παρακαλώ κάνε μερικές δυνατές προσευχές, να βοηθήσει η Παναγία ή ο προστάτης άγιος της δικής σας ή της δικής τους οικογένειας. Όσο χτυπάει η καρδούλα δε χάνονται οι ελπίδες. (Κατανόησα όσα γράφεις ό,τι είναι θανάσιμος κίνδυνος αυτή η εγκυμοσύνη, αλλά με την παρέμβαση των αγίων ποτέ δεν ξέρεις πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα).

Καλημέρα...

Δεν ήμουνα στα καλά μου αυτές τις μέρες γι'αυτό και δεν έμπαινα. Εκανα και πάλι κάποιες κρίσεις με πίεση και ήμουνα κομμάτια.

Αχ, βρε παιδί μου τι τραβάς κι εσύ, να είσαι τόσο νέα και να εμφανίζεται πίεση από το πουθενά!!!!!! Εύχομαι να την ελέγξεις το συντομότερο δυνατόν.

Σήμερα η μικρά έχουνε αγιασμό, οπότε έβαλε τα καλά της και πήγε στο σχολείο!

Καλή αρχή στο σχολειάκι της.

Εβιρι, αυτα δυστυχως πλεον τα βλεπεις παντου. Απλά οι βορειευρωπαιοι ειναι καλοι στο να κριτικάρουν τους άλλους και δεν κοιτανε τα δικά τους χαϊρια.

Έτσι ακριβώς είναι. Γι' αυτό κι εγώ σας τα λέω όσα στραβά βλέπω.

εβυρι το πληρωνεις εξτρα λογω των μελισσων??

χαχαχαχα ναι ναι ειδικά αν δώσεις κι ένα πουρμπουάρ θα σου δώσουν γλυκό με μέλισσα βασίλισσα επάνω. Αν όμως, δεν πληρώσεις καλά θα σου δώσουν ή εργάτρια ή κηφήνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα...

Δεν ήμουνα στα καλά μου αυτές τις μέρες γι'αυτό και δεν έμπαινα. Εκανα και πάλι κάποιες κρίσεις με πίεση και ήμουνα κομμάτια.

Οι εξετάσεις μου είναι κάλές και σήμερα πάω καρδιολόγο. Από βδομάδα ενδοκρινολόγο και βλέπουμε...

Η αλήθεια είναι ότι έχω κουραστεί πολύ από αυτή την ιστορία και ο οικ/κος μας γιατρός επιμένει ότι όλο αυτό είναι συσσορευμένο άγχος.

Να δω τι θα μου πούνε και οι υπόλοιποι...

Περαστικα Ελενη μου,ευχομαι να μην ειναι τιποτα...

Σήμερα η μικρά έχουνε αγιασμό, οπότε έβαλε τα καλά της και πήγε στο σχολείο!

Είχα πάρει κεφτεδάκια με πατάτες από την μανούλα αλλά θα τα φάει μόνο η Λ. Εμείς θα φάμε φασολάδα αλάδωτη λόγω της ημέρας.

Οτι πρεπει με τον καιρο...ταιριαζει ταμαμ η φασολαδα.

Δώρα μου εσύ το ξέρεις καλύτερα ότι όλα γινονται για κάποιο λόγο... Ισως ο Θεός να θέλει να τους προστατευσει από κάτι χειρότερο...

Κάνε κουράγιο και κυρίως δώσε κουράγιο στην αδερφή σου..

Ευχομαι το καλύτερο...(όσο γίνεται...)

Να σαι καλα κοριτσακι.......το θελαν πολυ ενα ακομα παιδακι....τωρα απο φοβο και μονο δεν ξανα προσπαθει.Ευτυχως εχει τα παιδακια της.....

!

ή όπως κυκλοφορεί στο πεζοδρόμιο "κι ύστερα ήρθαν οι μ' έγδυσες!!!!!":rolleyes:

καλοοοοο

αν θυμάσαι κ εγώ την ίδια απορία είχα με σένα πριν λίγες μέρες. είναι περίεργος ο καιρός. το πρωί κ το βράδυ έχει ψυχρούλα. το υπόλοιπο της ημέρας ζέστη!

σήμερα εδώ βρέχει. από χθες βράδυ δηλαδή.

την ντύνω με κοντομάνικο.

την κοιμίζω με αμάνικο φανελάκι που σε λίγη ώρα της βγάζω, γιατί γίνεται μούσκεμα στον ιδρώτα.

ως χθες με σεντόνι.

εγώ χθες πήρα πικέ κουβερτούλα, αλλά το πρωί ζεστάθηκα, αλλά εγώ ήμουν κ αδιάθετη κ γενικώς η θερμοκρασία μου δεν μετράει ως φυσιολογικός άνθρωπος.

για τα νέα της αδερφής σου, σε νιώθω. τα έχουμε ξαναπεί όταν είχες έρθει σπίτι μου παλιά. όλα για τους ανθρώπους είναι τελικά.ετσι ειναι.... εύχομαι καλή δύναμη στην αδερφούλα σου κ στήριξέ την όπως κ όσο μπορείς. η Παναγιά μαζί της.Σε ευχαριστω γλυκια μου.

σου στέλνω αγκαλίτσα κ την αγάπη μου!

Σμουτς!!!!!

Καλημερα.

Εδω ο καιρος ειναι αρκετα ζεστος,δεν εχει βρεξει καθολου...λιγα συννεφα μονο.

Κι εγω με κοντομανικο το κοιμιζω το παιδι αλλα στα ποδια του βαζω μακρια πυζαμα γιατι δεν θελει καθολου το σεντονι και ολη νυχτα κοιμαται ξεσκεπαστος.Κι εμενα ιδρωνει στον υπνο του και τον αλλαζω μεσα στη νυχτα.

Την μερα τον ντυνω με κοντομανικο μπλουζακι και βερμουδα.

Στο χωριο του εβαζα ζακετακι το βραδακι που καθομασταν στην αυλη.....ειναι αλλο το κλιμα εκει τελικα.

Για σημερα θα βαλω σπανακορυζο,εχω πολυ καιρο να φτιαξω και εχω σπανακι απο τον κηπο της μαμας μου στην καταψυξη.

Σας ευχαριατω και παλι ολες για την αγαπη σας!!!!!Φιλακια!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Εβιράκι σ'ευχαριστώ!

Μπορεί να ακούγεται κάπως αλλά να ξέρετε ότι το πιο καθαρό πλάσμα που κυκλοφορεί είναι οι μέλισσες. Δεν πλησιάζουν σε βρωμιές ποτέ. Μόνο στα λουλουδάκια και στα φαγητά! Οπότε μην τις σιχαίνεστε!

Ασχετο, αλλά πήρα βασιλικό από την εκκλησια και έχει μοσχοβολήσει ο τόπος!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι μέχρι τις έξι δουλεύεις?

γιες μαϊ ντίαρ... "κάθε" μέρα, όλη μέρα -μέχρι να με/μας σουτάρουν δλδ γιατί δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα- :cool:!

Με εχει φάει το άγχος και η στενοχώρια κόρες!!!

Να αφήσεις τις βλακείες... ακούς εκεί άγχος και στεναχώριες !!! Τί έχεις δλδ και μουρμουράς ???? ΜΙΑ ΧΑΡΑ είστε !!!! Θα 'ρθω να σε κουτουλήσω αδερφούλα !!!! Σύνελθε !;)

Μη μιλατε για σιδερο....(το κανονικο ε!!!!)

Εχω 2 πλυντηρια φουλ για το απογευμα

Κι εγώ έχω πλυντήρια -3 εις τον αριθμό- ένα λευκά, ένα μαύρα, ένα χρωματιστά !!!! "Πότε άσπρα πότε μαύρα πότε κοκκινάααααα... την καρδιά μου αν ζητούσες θα στην έδινάααααα " πώς μου ήρθε τώρα αυτό ε ???? έχω χρόνια να το ακούσω αλλά... ταιριάζει με το λεγόμενο ! χα χα :rolleyes:

της αγόρασα ένα κολάν, 2 φορμούλες το από κάτω, 2 μπλουζάκια μακρυμάνικα, 5 ζευγάρια κάλτσες. σύνολο 50 ευρά.

τώρα μου μένουν τα σπορτεξάκια, 2 κολανάκια κ ίσως 1 φορεματάκι. άρα για έητς εν εμ μας βλέπω. αχ αυτά τα μόνσουν. μου άρεσαν!!!!!!κόλλησα...

κ αργότερα θα χρειαστούμε κ άλλα παπουτσάκια.;)

Με γειά σας και με χαρά σας !!!! Κι εμείς πρέπει να αγοράσουμε... παπούτσια αΘλητικά ο Νικόλας θέλει στάνταρ... η Σεμίνα έχει κάτι σε... δεν θυμάμαι (μου τα είχαν δώσει) ! από ρουχα έχω βγάλει καρτούλα της ορχεστρα με 50% για τα μέλη και θα πάω στο φάκτορυ να τους συμπληρώσω τα βασικά σε καθημερινό ντύσιμο...

μπουφανάκια εποχιακά έχουν -ευτυχώς- και τα δυο και δεν παίρνω παραπάνω πράγματα .... βλέποντας και κάνοντας !

......

Σας πληροφορώ ότι τέτοιο πράγμα δεν έχω δει ούτε στην Αραβία, που οι μύγες εκεί είναι αξεσουάρ των κατοίκων.

Είναι να απορείς... εγώ θα είχα φρικάρει (και στην θέση σου και στην θέση της πωλήτριας δλδ)... :?

Να μαρτυρήσω;

Κάντυ,Δωράκι...Ξεχνάω καμιά; Εγώ είμαι παραπάνω... τον 11ο κλείνω αισίως τα 37

..

καπλαντιζω ειναι αυτο που λεμε τυλιγω, δηλαδη καπλαντιζω το παπλωμα με θηκη, καπλαντιζω τα βιβλια με το αυτοκολλητο καλυμμα κλπ επιμορφωτικό το τόπικ !

...

εβιρι τις χρεωναν εξτρα τις μελισσες; :tongue::tongue:

καλόοοοοοοοοοοοοο

Και να σας πω ενα δυσαρεστο...

Ειμαστε ολοι χαλια.

Αυριο παει για διακοπη..

....

Αυτα τα...."ομορφα"....

Δωράκι μου

Φυσικό κι επόμενο να στεναχωριέσαι/στε για την ζωούλα που πάει χαμένη... ΑΛΛΑ (στο έγραψα και δίπλα) προσευχήσου καμάρι μου να πάνε όλα καλά σήμερα με την αδερφή σου που φαίνεται να διατρέχει σοβαρό κίνδυνο -και να Τον ευλογείτε επειδή της χάρισε μια πολύ όμορφη οικογένεια- ! Αγκαλίτσα και φιλιά !!!!

Καλημέρα...

Δεν ήμουνα στα καλά μου αυτές τις μέρες γι'αυτό και δεν έμπαινα. Εκανα και πάλι κάποιες κρίσεις με πίεση και ήμουνα κομμάτια.

Οι εξετάσεις μου είναι κάλές και σήμερα πάω καρδιολόγο. Από βδομάδα ενδοκρινολόγο και βλέπουμε...

Η αλήθεια είναι ότι έχω κουραστεί πολύ από αυτή την ιστορία και ο οικ/κος μας γιατρός επιμένει ότι όλο αυτό είναι συσσορευμένο άγχος.

Να δω τι θα μου πούνε και οι υπόλοιποι...

όλα καλά θα είναι Λενιώ μου θα το δεις !!!! Σκέψου μελισσούλες. λιβάδια, θάλασσες και ουράνια τόξα βρε παιδί μου !!!!

Τί κάθεσαι και σκέφτεσαι και σκας ???????????????????????????? :evil:

Καλημέρα!

Τί μου κάνετε;

....

Αχ! Για βαμμενα μαλλια μη μιλάτε. Έχουν βγει τα άσπρα πολύ άσχημα (εχω στο στεφάνι που λένε) αλλά θα προσπαθησω να τα βαψω οσο το αργοτερο γινεται. καλά εσύ είσαι εκτός ανταγωνισμού λόγω εγκυμοσύνης!

....

Και για να ειμαι στο θεμα: σημερα μου εχουν πει οτι θα φαμε ιμαμ. Για να δουμε γιατι ειναι αγαπημένο μου φαγητο.

Ωραίο φαγάκι !

Καλό ΣΚ αν δεν ξαναμπείς !

τι κανετε???ωραιος καιρος για χουχουλιασμα!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:κι εγώ αυτό σκεφτόμουν !

οσο για τις δραστηριοτητες που ελεγες χθες συμπεθερα, εγω λεω να τη στειλω του χρονου κολυμβητηριο, αν μας επιτρεψει η παιδιατρος φυσικα, που της αρεσει αυτη τη στιγμη παρα πολυ. γιατί να μην σας αφήσει η παιδίατρος ???

....ακομη δεν εχω ασπρα αλλα οπου ναναι...κοντευω τα πρωτα αντα....!!!!

Πω πωωωωωωωωωωωωω τί μας λες μαρή συμπεθέρα που κοντεύεις τα πρώτα ...άντα !!! Άντε καλέ από εκεί που θα μας πεις σε λίγο ότι γέρασες !!!! Νέα κοπέλα !!!!

καλημερα φωτεινουλα!!!

λοιπον λεω να φτιαξω αυριο τα ρουχα της μικρης τα χειμερινα. να μαζεψω τα πολυ καλοκαιρινα, να δω τι της κανει απο περυσι και να πλυνω τα καινουργια. οκ!!!

Α εσύ έχεις άγριες διαθέσεις .... καλά θα ήταν να αρχίζω κι εγώ σιγά σιγά αλλά δεν με βλέπω από τώρα.... θα περιμένω να έρθει πρώτα η πεθερούλα με τον πεθερούλη την άλλη εβδομάδα μάλλον να παραλάβουν τα τέκνα μας για να πλακωθώ 2 μέρες να κάνω ντουλάπες ΜΟΝΗ μου... όταν τα παιδιά τιτιβίζουν μες στα πόδια μου... δεν μπορώ να συγκεντρωθώ και να ξεχωρίζω... δεν έχω χειρότερο λέμε !

Link to comment
Share on other sites

Εβιρη μου

το ιδιο σκεφτηκαμε κι εμεις απο δω και εκεινοι απο κει.Οσο χτυπαει η καρδουλα να μην το πειραξουν.......

χθες ομως που πηγαν ξανα στο γιατρο με την ελπιδα για καλυτερα νεα,εκεινος τους ειπε οτι το εμβριο κολλησε επανω στην τομη,ενω πιο πριν ηταν διπλα.

Δλδ μεγαλωνει εχωντας κολλησει στην τομη....αρα δεν εχει ελπιδες επιβιωσης μεσα στην κοιλια....

Η που θα παθει κακο η αδερφη μου η που θα γεννησει πολυυυυυυ νωρις με ριηξη μητρας!!!:(

Φαντασου οτι δεν τολμουν οι γιατροι να βαλουν βελονες και να"παρουν"το εμβρυο....γιατι θα προκαλεσουν ρηξη σε μητρα και κυστη.....

Ασε ειναι ενα τραγικα δυσκολο περιστατικο!!!!!

Ο Θεος να ειναι μαζι της σημερα...μην παθει κι εκεινη κατι.....


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Το μαλλί μου το βάφω από πολύ μικρή... δεν θα με ένοιαζε να είχα (και) άσπρες τρίχες.... αλλά δεν θα τις άφηνα και να φαίνονται... ακόμη πάντως δεν έχω άσπρα...

Εχθές τελικά έφτιαξα καρμπονάρα... ήταν που την μελέτησα... ήταν και λίγο η κουβέντα (που κλείνει σπίτια)... να φανταστείτε ότι στις 10 και έβαλα τελικά το κοτόπουλο στην γάστρα με πιπεριές (για σήμερα ???? μπα, είναι νηστεία δε νομίζω άρα πάει για το Σάββατο)... οπότε σήμερα θα κάνω τσακ μπαμ ή ένα σπανακόρυζο ή σουπίτσα ότι πουν τα τέκνα κι ο συζυγίτος !!!

ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΑΣΕ και μου αρέσει - μόνο αυτή η υγρασία μου την δίνει απίστευτα που κολλάς...

στα παιδιά ακόμη καλοκαιρινά φοράω... αλλά έχει ζέστη βρε παιδί μου ... και το βράδυ με κουβερτούλες ψηλές/πικέ σκεπάζονται ...

.....αντιγράφω από δίπλα :

Επίσης, τηλεφωνώ εχθές σε μεγάλη σχολή μπαλέτου στον Πειραιά και μου την έδωσε ότι δεν μπορούσαν να μου πουν τιμή από το τηλέφωνο ! Της εξήγησα ότι δεν μου είναι καθόλου εύκολο να περάσω κέντρο-Πειραιά απογευμα με 2 παιδιά παραμάσχαλα... αυτή τον χαβά της... ούτε ώρες/μέρες μου είπε ούτε τιμές... κι εγώ, συγγνώμη, κιόλας εχ.σθην !!!!

Ελάτε, λέει, από εδώ να δει και την μικρή η κα τάδε... τί λες κουκλίτσα μου ???? άντε και την είδε !!! τί θα καταλάβει δλδ ???? αν θα γίνει πρίμα μπαλαρίνα ή αν έχει λαμπρό μέλλον στην ενόργανη ??? άι σιχτίρ με την κάθε βλαμμένη... θύμωσα ! :evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...