Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Οκ ντίντι! Ανακάλυψε το και θα τα λέμε και από εκεί! Σας εγκαταλείπω κι εγώ σιγά - σιγά! Μεταξάκι μέχρι τις έξι δουλεύεις? Καλό κουράγιο!

Φιλάκια κόρες! Σχολάω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αύριο το μεσημέρι θα πάω να βάψω το μαλλάκι μου.Εχω γεμίσει ασπρες τριχες.Πριν δεν είχα τοσες πολλές.Ου γαρ ερχεται μόνο...

Με εχει φάει το άγχος και η στενοχώρια κόρες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ταζ κι εγω τα εβαφα από νωρίς από βλακεία,έτσι για αλλαγη

Και δεν ημουν και τακτική στις βαφες

Τωρα όμως βλέπω ότι δεν το αποφευγω...

Τι ηλικία εχεις ταζ,αν επιτρεπεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα

Σήμερα θα κάνω πατάτες γιαχνί λίγο αργότερα να είναι ζεστές για τον αντρουλιό.

μου αρέσει το αντρουλιό, όπως το νυφαδιά, γαμπρουλιάς! τέτοια να γράφεις να με κάνεις να νιώθω καλά...

Σήμερα θα πάω για τα δώρα, ευχαριστώ για τις ιδέες σας. Θα σας πω αυριο τι πήρα. Θέλω να πάρω και στο μικρό κάτι.

Φιλάκια

φιλάκια. καλά ψώνια!

Σας διάβασα!

χαίρομαι που τα νέα σας είναι σε γενικές γραμμές καλά!

Φωτεινούλα η εφηβεία μας έχει χτυπήσει την πόρτα από το καλοκαίρι. Έχει αλλάξει λιγάκι στον τρόπο που ντύνεται, έχει γίνει πιο συντηρητική! Έχει γίνει πιο οξύθυμη αλλά σε ελεγχόμενο επίπεδο!!! Ελπίζω να μείνουν εκεί οι αλλάγές της!!!

ένα παιδί φαίνεται από μικρό ως προς το χαρακτήρα. η κόρη σου θα είναι υπόδειγμα!

Αφροδιτούλα ο μικρός ξεκινάει την Δευτέρα εκτός απροόπτου σταθμό.

καλή αρχή. κ εμείς από Δευτέρα πλήρες ωράριο με σχολικό από 8π20 μέχρι 2.15.

Φεφάκι σε ένα τριωράκι το τάπερ θα είναι εκεί!!!! μερσί. ήδη έφαγα τα φασόλια.

Χάρηκα πλύ με την εύκολη προσαρμογή της κοράκλας σου στο σχολείο! Όσο για τα καλά λόγια που σου είπαν οι δασκάλες, είναι δυνατόν να μην ήταν έτσι με τέτοιους γονείς μάλαμα?

με τέτοια μαμά μάλαμα θέλεις να πεις. γιατί το χαρούμενο του χαρακτήρα της το πήρε άπό εμένα!!!!!σιγά μην τραγουδάει-χορεύει ο φέφος!!!!!μμμμμ! σε άλλα είναι καλός! από τον μπαμπά πήρε την ομορφάδα! απ΄οτη μαμά την ψυχούλα!:mrgreen:

Μεταξάκι η κουμπάρα σου δουλεύει σε σχολείο ή κάνει μόνο ιδιαίτερα?

Το ίδιο με το μπαλέτο το έπαθα κι εγώ όταν ήθελα για την Κωνσταντίνα. Οι ωρες ήταν εντελώς άβολες οπότε και το αφήσαμε

από 3 χρόνων τα στέλνουν μπαλέτο; το σιχαίνομαι ρε!

καλο μεσημερι και καλα μαγειρεματα! σημερα γραψατε πολλα παλι:tongue:δεν σας προλαβαινω λεμε!!!!:D

σημερα δεν μαγειρευω;) εχουν μεινει 4 βαρκουλες απο χθες!(το βραδυ ο ντεξτερ εφαγε μπριζολα με πατατες που του εκανε η μαμακα του και εγω εφαγα noodles που εκανε η μαμα μου και τα εστειλε με τον ντεξτερ:D)

μπράβο οι μανούλες!

λοιπον θα απαντησω λιγο για ολες ελπιζω να μην ξεχασω καμια:rolleyes::oops:

εβιρι και φεφικο οντως το εννοουσα αν εχω λαθος να με διορθωσετε!

εχετε δικιο...:oops:

η αληθεια ειναι οτι ουτε θυμαμαι απο ποτε εχω να νηστεψω και να κοινωνησω ή μαλλον θυμαμαι:oops: επειδη ειναι λιγο πιο ανετο να μιλας με καποιον που δεν σε ξερει παρα με καποιον που σε ξερει για ενα συγκεκριμενο θεμα , θα σας το πω , μιας και δεν ειχα σε καποιον να το εκμυστηριευτω:oops:

τον πρωτο χρονο που ειχα σχεση με τον ντεξτερ και ηταν πασχα και νηστευα ο ντεξτερ ηθελε και ..σιδερωμα:oops: του το ειχα αρνηθει και τσακωθηκαμε

απο τοτε δεν ξανανηστεψα(5 χρονια) (εχω θεμα ... θελει σιδερωμα σχεδον καθε μερα:shock:, οπότε το μετριαζα σε μερα παρα μερα , ευτυχως τωρα με την εγκυμοσυνη , σιδερωνουμε μια φορα την εβδομαδα!)

στον οικο Του παω οποτε εχουμε βαφτισια και γαμους και αναβω παντα κερακι και τον ευχαριστω που μας εχει καλα και Του ζηταω να μας προσεχει , οπως μας προσεχει

τε.σπα.

φεφικο ποσες μερες πια τρωτε αυτα τα φασολια χαντρες????τοσες πολλες χαντρες εχετε?????:tongue:

χθες δεν τα έφαγε ο φέφος. εγώ είχα μοσχάρι πεθερούλας. έτσι σήμερα τρώμε φασόλια χάντρες κ αύριο μόνο ο φέφος. αύριο εγώ έχω κρατημένα φασολάκια στην κατάψυξη. έτσι δεν έχω μαγείρεμα. δεν έχω χρόνο για καθημερινό μαγείρεμα λόγω πολλών ωρών στη δουλειά. όταν μαγειρεύω μαγειρεύω για 2-3 μέρες κ δουλεύω πολύ την κατάψυξη-τάπερ. δεν πετάω φαγητό ποτέ.

ενα γρηγορο γεια κι απο μας

γυρισαμε απο την βολτα μας και θα αραξουμε λιγο πριν την μεσημεριανη σιεστα (αααααααν κοιμηθει)

ο μικρος γινεται πιο νευρικος γιατι δεν μιλαει και δεν μπορουμε να συννεοηθουμε τελειως και παιζει το νευρικο συστημα και των δυο μας

κ η ρύπα άργησε να συνεννοηθεί μαζί μας κ όντως είναι εκνευριστικό κ για μας κ κυρίως γι 'αύτά. βαριόταν. κ τώρα ενώ μιλάει ακατάπαυστα, πολλές φορές μπεμπεκίζει κ δεν μιλάει καθαρά. εμείς της μιλάμε καθαρά κ την διορθώνουμε. αλλά ανταποκρίνεται όποτε εκείνη γουστάρει.

ειμαι πολυ προβληματισμενη για το τι θα επιλεξω και μου βγαινει σε αγχος στον υπνο. δυο βραδια συνεχομενα σηκωνομαι και κανω πραγματα στον υπνο μου που τα ανακαλυπτω την αλλη μερα το πρωι :shock:

πολύ λυπάμαι ταζούλα μου. εύχομαι σύντομα το παιδάκι σου να ξεπεράσει όλα τα προβλήματα κ να γίνει αστέρι σε όσα θέματα φαίνεται να έχει μείνει πίσω κ να καμαρώνεις!!!!!να σκέφτεσαι ότι δεν έχει μείνει πίσω επειδή δεν μπορεί, αλλά επειδή δεν τον ενδιαφέρει να δείξει τις δυνατότητές του.

μπραβο φεφι για το κοριτσακι σου. και ναι το σπιτι ειναι συμμαζεμενο. εντυπωση σου εκανε καλε; :D

έγραψες το σπίτι στην τσίτα. στην τσίτα είναι τα νεύρα μας, όχι το συμμαζεμένο σπίτι. το συμμαζεμένο σπίτι είναι τζετ, είναι τζιτζί, είναι ο.κ. κομπλαδούρα. μη πιάνς; σμουτς! δικηγόγος σπήκην...:oops:

σε ένα μήνα πρώτα ο θεός έχουμε τη β' επιπέδου.

με το καλό!

Γειαααααααα!!!!!

Τελικα δεν μπορω να σας προλαβω με τι-πο-τα!!!!!!

Εκει που λεω θα μπω να συμμετεχω.....ολο κατι γινετε και δεν.

Σημερα ειχα την γειτονισσα το 2ο για καφε.Ειναι εγκυουλα,αρχες οκτωβρη γενναει....

Ο θησαυρος λοιπον κολλημενος πανω στην κοιλιτσα της,να ακουσει την μπεμπουλα...;)......μια την χάιδευε την αλλη τη φιλουσε....Πολυ γελιο!!!!

σύντομα κ στη δική σου κοιλίτσα!

Εβαψα και το μαλλακι μου,μολις λουστικα και τωρα ετοιμαζω να τηγανισω πατατες με αυγουλακια.....σλουρπ!!!!!!!

με γειά το μαλλί! νόστιμο φαγητό!

Για τον θησαυρο κανω κοτοπουλο με φασολακια (κατσαρολας)......με επιφυλαξη.......Ισως βαλω και λιγο κριθαρακι μεσα.....

Εμεις φαγαμε χθες στην μαμα φασολακια!!!

Φιλακιαααααααααααααα σας!!!!!!

Γεια και από μένα

Ο μικρός κοιμήθηκε,αφού έφαγε ικανοποιητικά μπορώ να πω,10 κουταλιές είναι μια χαρα από αυτό το φαγάκι που εχουμε.

Είμαι κινούμενο πτώμα!

Να δω πώς θα πάω για μάθημα

Το σπίτι είναι τίγκα στα ψίχουλα

Και αυτή την εβδομάδα έχω βαρεθεί να πλένω-σιδερώνω!Και μην τολμήσει καμιά να κάνει σχ'όλιο για το σιδέρωμα άλλου τύπου γιατί θα την δαγκώσω!Σιδέρωμα κανονικό.

Ο μικρός που κοιμάται μαζί μας από κάποια ώρα αι μετα το πρωί μου έχει χιλιοκατουρησει τα σεντονια.Μέρα παρα μέρα τα αλλάζω...Λες κι εχω ξενοδοχείο

Κι είπα ότι τωρα με τη δροσια θα γλυτωσω τα πολλά πλυσίματα,αλλά πού τετοια τυχη...

τί πάνα του φοράς; βάλε κάτω από το σεντόνι σελτέ μεγάλο για κρεβάτι.

β επιπεδου εχουμε σε 15 μερες!!!!:D

με το καλο κι εσεις!!!

α τεστ εκανες?

με το καλό!

αληθεια πως κοψατε πανα χωρις να μιλατε; εμενα μου φαινεται βουνο.... ο μικρος δεν συνεργαζεται καθολου.... αφου λεω να μην ασχοληθω αλλο μπας και με βοηθησουν στην εργοθεραπεια πως να τον κατευθυνω....

αρα εσεις εχετε μονο προβλημα στον λογο ετσι; το καλο ειναι οτι το παιδι εχει προοδο και μεχρι να παει σχολειο πιστευω θα ισοφαρισει τα αλλα παιδακια. δεν ειχατε πχ κινητικα προβληματα οπως εμεις

έδειχνε το παιδί έτοιμο ταζούλα μου. έβλεπε την ξαδέρφη της κ κυρίως το βίντεο κλιπ της λέηντυ γκάγκα! ω ναι! είναι φαν!!!!!!κ επειδή φορουσε αυτή βρακί, ήθελε κ το τσούργελό μου!

κατευθείαν λεκάνη. 1-2 μήνες μετά τα 2,5 χρόνια.

να σου πω μια ζωή θα κατουράει κ θα κάνει κακά στη λεκάνη. μη σκας!:cool:

δεν έγινε κ τίποτα.

αυτό το τάκα τούκα το έπαιζα μικρή με τα ξαδέρφια μου. πολύ διασκεδαστικό!

πόσο να κοστίζει; θεωρητικά μιλώντας!

μαλλον στο τοπικ του πειραια θα λετε:rolleyes: δεν το ξερω θα το ανακαλυψω το βραδυ

παω να κανω μπανακι γιατι εχω μαθηματακια τωρα!!!

μπαϊ μπαϊ

καλο μεσημερι!!!

καλό μάθημα!

Οκ ντίντι! Ανακάλυψε το και θα τα λέμε και από εκεί! Σας εγκαταλείπω κι εγώ σιγά - σιγά! Μεταξάκι μέχρι τις έξι δουλεύεις? Καλό κουράγιο!

Φιλάκια κόρες! Σχολάω!

καλή ξεκούραση μάκια!

καλο μεσημερι και καλη ξεκουραση σε ολες. κουραγιο σε οσες δουλευουν. εγω κανω ενα συμμαζεμα και ξαπλωνω μαζι με τον μικρο μηπως κοιμηθει...

καλόν ύπνο

Αύριο το μεσημέρι θα πάω να βάψω το μαλλάκι μου.Εχω γεμίσει ασπρες τριχες.Πριν δεν είχα τοσες πολλές.Ου γαρ ερχεται μόνο...

Με εχει φάει το άγχος και η στενοχώρια κόρες!!!

να το φας εσύ το άγχος!!!!!όχι αυτό!

μάκια σου!

Link to comment
Share on other sites

περιστερακι 36 ειμαι

φεφι εμεις εδω στον βορρα το χρησιμοποιουμε σαν εκφραση, οτι το σπιτι ειαι στην τσιτα, δηλαδη καθαρο και συμμαζεμενο

ασχετο αλλα θυμηθηκα που ειπε προχθες η τσαπανιδου την λεξη καπλαντιζω και δεν ηξεραν οι νοτιοι τι σημαινει :lol::lol::lol:

εχει στα τζαμπο τακα τουκα και ειναι και σχετικα φτηνο. 15-20 ευρω θα σε γελασω

ο μικρος κοιμηθηκε κι εγω σιδερωνω. εκανα τις κουρτινες τις κρεβατοκαμαρας, τελειωσα με ενα πλυντηριο, τωρα σιδερωνω το δευτερο και στο τελος την κουρτινα του σαλονιου


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

taz σ'ευχαριστώ πολύ για την ευχή σου. Να είσαι καλά και το παιδάκι σου ακόμα καλύτερα και να ξεπεραστεί γρήγορα ότι σας απασχολεί.

Ντίντι παρέλειψε τον κρόκο στην καρμπονάρα, εγώ δεν βάζω σχεδόν ποτέ.

Τι είναι το α' τέστ ντίντι; Μήπως εννοεις την αυχενική με την papp-a αυτά τα έκανα, κάτι άλλο όχι.

Επίσης ο άντρας μου δεν ξέρω που τα διαβάζει, ακούει μου βάζει απαγορευτικά σε τροφές ανεξαρτήτως εγκυμοσύνης. Εχουμε απαγορευτικο στα κρουασάν, στα ψωμάκια του τοστ και στο μπεικον. Μην με ρωτήσετε γιατί.

Εγω κορίτσια έβαφα τα μαλλιά μου όταν σπούδαζα, μετά βαρέθηκα τα άφησα και βγήκανε τα φυσικά μου. εννοείτε ότι για δυο χρόνια μακραίνανε τα μαλλιά και γω έβαφα τα μισά με βαφή πολύ κοντα στο φυσικό μου. Τώρα έχω αρχίσει να βγάζω άσπρες τρίχες αλλά μετά τα 35 θα τα ξαναβάψω εκτός αν ασπρίσω απότομα. Τώρα μου πέφτουν πολλά μαλλιά, φοβάμαι να χτενιστώ ευτυχώς έχω πολλά.

Φέφη απο τις φώτο η κόρη σου φαίνεται ότι είναι πολύ χαρούμενο παιδί.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μη μιλατε για σιδερο....(το κανονικο ε!!!!)

Εχω 2 πλυντηρια φουλ για το απογευμα,εκ των οποιων το ενα ειναι μονο πουκαμισα του αντρουλη και το αλλο μοοοονο παντελονια...(τα δυο απ αυτα με την τσακιση,τα κυριλε...:?)και των 2!!!!

Ααααχχχχχχχχ!!!!!!!

Εγω βαφω μαλλι τα τελευταια χρονια...διοτι τα ασπρα ειναι περισσοτερα απο τα καστανα....:|...παλιοτερα εκανα μονο ξανθες ανταυγειες...αλλα τωρα δεν με παιρνει πια.

Φεφη,ενταξη με το σπιτι,λαμποκοπαει;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


περιστερακι 36 ειμαι

συνομήλικες είμαστε ταζούλα κ τα σπλάχνα μας το ίδιο. τί καλά!

φεφι εμεις εδω στον βορρα το χρησιμοποιουμε σαν εκφραση, οτι το σπιτι ειαι στην τσιτα, δηλαδη καθαρο και συμμαζεμενο

πάσο!

ασχετο αλλα θυμηθηκα που ειπε προχθες η τσαπανιδου την λεξη καπλαντιζω και δεν ηξεραν οι νοτιοι τι σημαινει :lol::lol::lol:

τί σημαίνει; αερίζω στρώματα κλπ;

εχει στα τζαμπο τακα τουκα και ειναι και σχετικα φτηνο. 15-20 ευρω θα σε γελασω

άντε ρε!

ο μικρος κοιμηθηκε κι εγω σιδερωνω. εκανα τις κουρτινες τις κρεβατοκαμαρας, τελειωσα με ενα πλυντηριο, τωρα σιδερωνω το δευτερο και στο τελος την κουρτινα του σαλονιου

εύγε!

Επίσης ο άντρας μου δεν ξέρω που τα διαβάζει, ακούει μου βάζει απαγορευτικά σε τροφές ανεξαρτήτως εγκυμοσύνης. Εχουμε απαγορευτικο στα κρουασάν, στα ψωμάκια του τοστ και στο μπεικον. Μην με ρωτήσετε γιατί.

Φέφη απο τις φώτο η κόρη σου φαίνεται ότι είναι πολύ χαρούμενο παιδί.

γενικά να αποφεύγεις για την καλύτερη δική σου κ του μωρού υγεία τις πολύ επεξεργασμένες τροφές. θα φας κ από αυτές, αλλά ...προτίμησε τις λιγότερο επεξεργασμενες. π.χ. τα αλλαντικά έχουν πολλά συντηρητικά κ γενικά απέφευγε όσο μπορείς.

το κρουασάν το έτοιμο...προτίμησε σοκολάτα υγείας ή μια πάστα -γλυκό από καλό ζαχαροπλαστείο.

τα ψωμάκια του τοστ, αγόρασε ψωμί του τοστ από φούρνο. κ εμείς έτσι κάνουμε. κρατάει λιγότερο, αλλά είναι νοστιμότερο κ λιγότερο επιβαρυμένο με χημείες.

είναι, είναι το παιδί μου!!

Φεφη,ενταξη με το σπιτι,λαμποκοπαει;

ναι, είναι κομπλαδούρα το σπίτι.

της αγόρασα ένα κολάν, 2 φορμούλες το από κάτω, 2 μπλουζάκια μακρυμάνικα, 5 ζευγάρια κάλτσες. σύνολο 50 ευρά.

τώρα μου μένουν τα σπορτεξάκια, 2 κολανάκια κ ίσως 1 φορεματάκι. άρα για έητς εν εμ μας βλέπω. αχ αυτά τα μόνσουν. μου άρεσαν!!!!!!κόλλησα...

κ αργότερα θα χρειαστούμε κ άλλα παπουτσάκια.;)

υγεία!

πάω να ρίξω νεράκι στη βεράντα, να σφουγγαρίσω κ μετά μπανάκι κ ίσως αργότερα χυλοπιτούλες που τις ορέχτηκα με τυράκι φέτα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε τι βρήκα σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετά το σχολείο έπρεπε να πάω στην εταιρεία ηλεκτρισμού, σε κάτι μαγαζιά γιατί λείπανε κάποια πράγματα από το σπίτι και από τα σχολικά είδη και τέλος είπα στην κόρη μου να της πάρω μια λιχουδιά για κολατσιό για την αυριανή μέρα στο σχολείο.

Πάω στο πρώτο μαγαζί σε ένα πολυσύχναστο δρόμο -σαν την Ερμού τη δική μας- που είχε διάφορα τύπου κρουασάν, ταρτοειδή κλπ. Βλέπω μέσα στη βιτρίνα τα γλυκά και ανάμεσά τους δύο μέλισσες. Η μία σκεφτόταν πετώντας, να κάτσει να μην κάτσει. Η άλλη είχε χώσει τη μούρη της μέχρι και το μισό της σώμα μέσα σε ένα γλυκό που είχε και μαρμελάδα.

Λέω στην κόρη μου, πάμε να φύγουμε γιατί δεν ξέρουμε πού πατούσαν οι μέλισσες πριν κάτσουν σ' αυτά τα συγκεκριμένα γλυκά.

Προχωράμε και βρίσκουμε άλλο μαγαζί με τέτοιου είδους γλυκά. Εκεί που λέτε, μέσα στη βιτρίνα και πάνω στα γλυκά μέτρησα 7 μέλισσες (πολλές μέλισσες σήμερα), δηλαδή τόσες πρόλαβα να μετρήσω εγώ, ίσως να ήταν και περισσότερες. Η κοπέλα που τα πουλούσε μπορώ να σας πω, ότι βρισκόταν πίσω ακριβώς από το συγκεκριμένο σημείο, την κοιτούσα και σκεφτόμουν: καλά τόσο φυσιολογκό το βρίσκει να είναι οι μέλισσες εκεί; Δε θα κάνει τίποτα να τις διώξει ή θα βάλει το χέρι μέσα να πιάσει τα γλυκά και θα τρέχει για αμμωνία και ορούς;

Σας πληροφορώ ότι τέτοιο πράγμα δεν έχω δει ούτε στην Αραβία, που οι μύγες εκεί είναι αξεσουάρ των κατοίκων.

Καλημερούδια σε όλες! Το κοτόπουλο εχθές πέτυχε, το έσωσε το έξτρα λεμονάκι.

Λεμονάκι το σωτήριο.

Τώρα πάω να ψάξω τις προτάσεις σας που είχα πετύχει κάποια στιγμή για σπιτικό παρτάκι, λίγων ατόμων. Έχουμε μάζωξη το Σάββατο!

Κι αν χρειαστείς περαιτέρω ιδέες, πες μας.

Ευχαριστούμε για το ψητό κοτόπουλο... πρέπει να γίνεται λουκούμι ε ??? 4 ώρες Εβιράκο στον φούρνο -πολυτέλεια-... πω πω φαγητό Κυριακής !

Είναι πραγματικά πολύ νόστιμο χωρίς καθόλου προσπάθεια. Έχεις δίκιο οι ώρες ψησίματος δεν επιτρέπουν να γίνει φαγητό καθημερινής μέρας.

Μωρέ όλες πρώτα μπόγια είμαστε ε ???? Και την Εβίρι, στο μυαλό μου, την είχα για ψηλή !!!!! :cool::cool::cool:

Κράτα με όπως με έχεις. Τελικά, κάπου πρέπει να είμαι κι εγώ ψηλή έστω και στη δική σου φαντασία.

όντως! το πρωί ο φέφος προσπαθούσε να την κάνει να το πει σωστά. το λέει όποτε θέλει!

Καταλαβαίνω ότι θες να τη δεις να μεγαλώνει και ως εκ τούτου να μιλάει σωστά, αλλά θα σου πρότεινα να την αφήσεις να μιλάει έτσι, μέχρι να το διορθώσει από μόνη της. Ο λόγος που το λέω είναι για να τη χορτάσετε τώρα που φέρεται λίγο σαν μωράκι, επειδή, δε θα μιλάει για πολύ καιρό ακόμη μωρουδίστικα και δυστυχώς θα ξεχάσετε εσείς οι γονείς πώς ήταν εκείνη η εποχή που η Ρύπα μιλούσε έτσι. Ενώ μεγαλίστικα θα μιλάει από ένα διάστημα και ύστερα συνέχεια.

με 2-3ανασες βγηκε η μικρουλα μου 3310 και 52ποντους καταξανθη....Βγηκε τοσο ευκολα που δεν εκανα ουτε ενα ραμμα,στις 9η ωρα εκοβα βολτες με τον αντρα μου στους διαδρομους:-D

Βρε το κοριτσάκι μας το μικρόοοοοοοο. Ιωάννα μου να σου ζήσει, να είναι πάντα υγιής και καλότυχη η μπεμπούλα κι εσύ με το καλό να σαραντήσεις.

Επίσης γιουβαρλάκια ζήλεψα. Εγώ τα τρώω και τα μαγειρεύω αυγοκομένα, ο άντρας μου τα ξέρει μόνο κοκκινιστά και δεν φτιάχνω συχνά.

Να σου πω τι θα έκανα εγώ. Θα τα έφτιαχνα κανονικά μέχρι το στάδιο του αυγοκόμματος περίπου. Θα έπαιρνα μερικά γιουβαρλάκια (όσα τρώει ο άντρας) και θα τα έβαζα σε μικρό κατσαρολάκι με τη σάλτσα να πάρουν τη γεύση της. Θα συνέχιζα την προηγούμενη κατσαρόλα να τελειώσει το βράσιμο και να τα αυγοκόψω. Έτσι θα είμασταν και οι δύο ευχαριστημένοι.

εβιρι χθες ειχαμε παρομοιο φαγακι?ταυτιστηκαμε?

Είχαμε πολλά κοινά σημεία.

τα γιουβαρλακια δεν τα εχω φαει ποτε κοκκινιστα και ουτε θελω και να τα δικομασω:?

Κι όμως είναι πολύ νόστιμα. Έτσι τα φτιάχνει η πεθερά μου. Εγώ να πω την αλήθεια από συνήθεια τα κάνω άσπρα.

ειμαι πολυ προβληματισμενη για το τι θα επιλεξω και μου βγαινει σε αγχος στον υπνο. δυο βραδια συνεχομενα σηκωνομαι και κανω πραγματα στον υπνο μου που τα ανακαλυπτω την αλλη μερα το πρωι :shock::shock:

Αυτό είναι πολύ μεγάλη φθορά ψυχική και σωματική. Πιθανολογώ ότι δεν ξεκουράζεσαι. Μήπως θες να δοκιμάσεις ένα ποτήρι γάλα ή χαμομήλι πριν τον ύπνο για να σε βοηθήσει έστω και λίγο.

Εβαψα και το μαλλακι μου,

Ωωωωωω με 'γειαααα.

επαιξαν λιγο με το τακα τουκα, αυτο το παιχνιδι που σπρωχνεις το δισκακι πανω σε ενα τραπεζι,

Κι εμένα μ' αρέσει αυτό το παιχνίδι. Αγοράσαμε ένα στην κόρη μας πριν από 2-3 χρόνια και τώρα κάθεται στο υπόγειο και αραχνιάζει.

Και μην τολμήσει καμιά να κάνει σχ'όλιο για το σιδέρωμα άλλου τύπου γιατί θα την δαγκώσω!

χαχαχαχαχα

ναι το αυγο το λενε για την σαλμονελα(δεν ειμαι σιγουρη αν εχει σχεση και με το τοξοπλασμα , αλλα δεν νομιζω)

Εγώ γνωρίζω ότι το τοξόπλασμα μεταδίδεται κυρίως από τις γάτες και πιο σπάνια από άλλα ζώα, πρόβατα και τέτοια.

ασχετο αλλα θυμηθηκα που ειπε προχθες η τσαπανιδου την λεξη καπλαντιζω και δεν ηξεραν οι νοτιοι τι σημαινει :lol::lol::lol:

Τι σημαίνει;

Τώρα μου πέφτουν πολλά μαλλιά, φοβάμαι να χτενιστώ ευτυχώς έχω πολλά.

Είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

περιστερακι 36 ειμαι

Ταζ ξέρεις πόσες εδω μέσα εχουμε την ίδια ηλικία;

Η φέφη που ηδη στο είπε,η αφεντιά μου...

Να μαρτυρήσω;

Κάντυ,Δωράκι...Ξεχνάω καμιά;

Κοιτάξτε τι βρήκα σήμερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετά το σχολείο έπρεπε να πάω στην εταιρεία ηλεκτρισμού, σε κάτι μαγαζιά γιατί λείπανε κάποια πράγματα από το σπίτι και από τα σχολικά είδη και τέλος είπα στην κόρη μου να της πάρω μια λιχουδιά για κολατσιό για την αυριανή μέρα στο σχολείο.

Πάω στο πρώτο μαγαζί σε ένα πολυσύχναστο δρόμο -σαν την Ερμού τη δική μας- που είχε διάφορα τύπου κρουασάν, ταρτοειδή κλπ. Βλέπω μέσα στη βιτρίνα τα γλυκά και ανάμεσά τους δύο μέλισσες. Η μία σκεφτόταν πετώντας, να κάτσει να μην κάτσει. Η άλλη είχε χώσει τη μούρη της μέχρι και το μισό της σώμα μέσα σε ένα γλυκό που είχε και μαρμελάδα.

Λέω στην κόρη μου, πάμε να φύγουμε γιατί δεν ξέρουμε πού πατούσαν οι μέλισσες πριν κάτσουν σ' αυτά τα συγκεκριμένα γλυκά.

Προχωράμε και βρίσκουμε άλλο μαγαζί με τέτοιου είδους γλυκά. Εκεί που λέτε, μέσα στη βιτρίνα και πάνω στα γλυκά μέτρησα 7 μέλισσες (πολλές μέλισσες σήμερα), δηλαδή τόσες πρόλαβα να μετρήσω εγώ, ίσως να ήταν και περισσότερες. Η κοπέλα που τα πουλούσε μπορώ να σας πω, ότι βρισκόταν πίσω ακριβώς από το συγκεκριμένο σημείο, την κοιτούσα και σκεφτόμουν: καλά τόσο φυσιολογκό το βρίσκει να είναι οι μέλισσες εκεί; Δε θα κάνει τίποτα να τις διώξει ή θα βάλει το χέρι μέσα να πιάσει τα γλυκά και θα τρέχει για αμμωνία και ορούς;

Σας πληροφορώ ότι τέτοιο πράγμα δεν έχω δει ούτε στην Αραβία, που οι μύγες εκεί είναι αξεσουάρ των κατοίκων.

"και ύστερα ήρθαν οι μέλισσες...":tongue:τίτλος βιβλίου αυτό...:P

Αν είναι δυνατόν...

Link to comment
Share on other sites

καπλαντιζω ειναι αυτο που λεμε τυλιγω, δηλαδη καπλαντιζω το παπλωμα με θηκη, καπλαντιζω τα βιβλια με το αυτοκολλητο καλυμμα κλπ

ωραιο κλαμπ ειμαστε :D:D

εβιρι τις χρεωναν εξτρα τις μελισσες; :tongue::tongue:


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...