Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Manant8490 είπε:

      Καλημέρα σε όλες τις αγωνίστριες!! Καινούρια εγώ στην ομάδα αν και σας διαβάζω πολύ καιρό!!Ετοιμάζομαι για δεύτερη διέγερση αφού περιμένω περίοδο,  με elonva αυτή την φορά.Ετών 40 σχεδόν, ολιγοαθενοσπερμία του συζύγου,  αποτυχημένη 1η προσπάθεια με αρνητική χοριακή πριν 2 μήνες.Είχαμε κάνει διέγερση με 300μονάδες gonal,  orgalutran παράλληλα, αργή ανταπόκριση στα φάρμακα γενικά, πήραμε 9 ωάρια,  γονιμοποιηθηκαν τα 8, έγιναν βλαστοκύστεις τα 2, όπου τα καταψύξαμε και κάναμε ετ και τις 2 στον αμέσως επόμενο κύκλο.

       Έχετε κάποια εμπειρία με την elonva;;; 

      Εύχομαι καλή επιτυχία και δύναμη σε όλες μας !💪💪🩷

      Είναι τι θα ταιριάξει στη καθεμία και ο κύκλος που θα πετύχεις... Εχω κάνει και με gonal και elonva και τροποποιημενο φυσικό με κλομιφαινη! Με την elonva είχαν πάρει 7 ωαρια... τα 5 ώριμα... έμειναν 2 βλαστοκυστες όπου δεν έπιασαν αλλά την επόμενη της εμβρυομεταφορας είχα πυρετό και πολύ βήχα από ίωση!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Σας διάβασα!

χαίρομαι που τα νέα σας είναι σε γενικές γραμμές καλά!

Φωτεινούλα η εφηβεία μας έχει χτυπήσει την πόρτα από το καλοκαίρι. Έχει αλλάξει λιγάκι στον τρόπο που ντύνεται, έχει γίνει πιο συντηρητική! Έχει γίνει πιο οξύθυμη αλλά σε ελεγχόμενο επίπεδο!!! Ελπίζω να μείνουν εκεί οι αλλάγές της!!!

Αφροδιτούλα ο μικρός ξεκινάει την Δευτέρα εκτός απροόπτου σταθμό.

Φεφάκι σε ένα τριωράκι το τάπερ θα είναι εκεί!!!!

Χάρηκα πλύ με την εύκολη προσαρμογή της κοράκλας σου στο σχολείο! Όσο για τα καλά λόγια που σου είπαν οι δασκάλες, είναι δυνατόν να μην ήταν έτσι με τέτοιους γονείς μάλαμα?

Μεταξάκι η κουμπάρα σου δουλεύει σε σχολείο ή κάνει μόνο ιδιαίτερα?

Το ίδιο με το μπαλέτο το έπαθα κι εγώ όταν ήθελα για την Κωνσταντίνα. Οι ωρες ήταν εντελώς άβολες οπότε και το αφήσαμε:rolleyes:

Ιωάννα καλώς μας ήρθες με το νέο μέλος! Μπαίνε όποτε έχεις χρόνο να μας λες τα νέα σας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

112102f32z3746ob.gif

καλο μεσημερι και καλα μαγειρεματα! σημερα γραψατε πολλα παλι:tongue:δεν σας προλαβαινω λεμε!!!!:D:D:D

σημερα δεν μαγειρευω;) εχουν μεινει 4 βαρκουλες απο χθες!(το βραδυ ο ντεξτερ εφαγε μπριζολα με πατατες που του εκανε η μαμακα του και εγω εφαγα noodles που εκανε η μαμα μου και τα εστειλε με τον ντεξτερ:D)

λοιπον θα απαντησω λιγο για ολες ελπιζω να μην ξεχασω καμια:rolleyes::oops:

dwraki να ειστε καλα να τον θυμαστε τον μπαμπακουλη σας!

εβιρι και φεφικο οντως το εννοουσα αν εχω λαθος να με διορθωσετε!

εχετε δικιο...:oops::oops:

η αληθεια ειναι οτι ουτε θυμαμαι απο ποτε εχω να νηστεψω και να κοινωνησω ή μαλλον θυμαμαι:oops: επειδη ειναι λιγο πιο ανετο να μιλας με καποιον που δεν σε ξερει παρα με καποιον που σε ξερει για ενα συγκεκριμενο θεμα , θα σας το πω , μιας και δεν ειχα σε καποιον να το εκμυστηριευτω:oops::oops:

τον πρωτο χρονο που ειχα σχεση με τον ντεξτερ και ηταν πασχα και νηστευα ο ντεξτερ ηθελε και ..σιδερωμα:oops: του το ειχα αρνηθει και τσακωθηκαμε

απο τοτε δεν ξανανηστεψα(5 χρονια) (εχω θεμα ... θελει σιδερωμα σχεδον καθε μερα:shock:, οπότε το μετριαζα σε μερα παρα μερα , ευτυχως τωρα με την εγκυμοσυνη , σιδερωνουμε μια φορα την εβδομαδα!)

στον οικο Του παω οποτε εχουμε βαφτισια και γαμους και αναβω παντα κερακι και τον ευχαριστω που μας εχει καλα και Του ζηταω να μας προσεχει , οπως μας προσεχει

τε.σπα.

εβιρι χθες ειχαμε παρομοιο φαγακι?ταυτιστηκαμε?

ζώπυρον μπραβο στο γιοκα σου, ετσι θετικα να συνεχισει σε ολα τα σχολικα χρονια

περιστερακι ζωηρουλης ο μικρουλης σας!!:D:D:D ετσι ηταν απο την κοιλια???(να ξερω τι με περιμενει:rolleyes::rolleyes::rolleyes:)

love4four σε επομενο ποστ θα βαλω συνταγη της φανουροπιτας

επισης εχω φιλη-συμφοιτητρια που μενει καλλιπολη πειραια .αλλα ειναι μαθηματικος χαχαχα!!!επισης ειμαι μιση πειραιωτισσα απο τη μαμα μου, καλλιπολη επισης !!!!

σου ευχομαι το καλυτερο για τον μικρο σου κι να βρεις συντομα μια σχολη μπαλετου για την κορουλα σου!!!

φεφικο ποσες μερες πια τρωτε αυτα τα φασολια χαντρες????τοσες πολλες χαντρες εχετε?????:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

αννια μου συγχαρητηρια για την μπουμπουκα σου!τα αλλα δυο αδερφακια τι κανουν? καθονται και την χαζευουν???

αγγελικη καλο διαβασμα!!! (απο τις 1 διαβαζω και πηγε 1:30!!!)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα

Σήμερα θα κάνω πατάτες γιαχνί λίγο αργότερα να είναι ζεστές για τον αντρουλιό.

Ντίντι τρώω κρέας ελάχιστο δεν μπορώ να πιεστώ να φάω πιο πολύ. Τρώω όμως πολλά φασόλια και γενικά όσπρια. Κάτι θα μου δώσουν κι αυτά.

. Επίσης γιουβαρλάκια ζήλεψα. Εγώ τα τρώω και τα μαγειρεύω αυγοκομένα, ο άντρας μου τα ξέρει μόνο κοκκινιστά και δεν φτιάχνω συχνά. Επίσης είχα άει μια φορά αυγοκομένα με καρότο μέσα στη σούπα, σέλινο δεν θμάμαι τι άλλο και ήταν τέλεια.

Σήμερα θα πάω για τα δώρα, ευχαριστώ για τις ιδέες σας. Θα σας πω αυριο τι πήρα. Θέλω να πάρω και στο μικρό κάτι.

Φιλάκια

γεια σου κοριτσακι !! σε καταλαβαινω κι εγω λιγο λιγο το τρωω το κρεας

φαντασου οτι δεν ημουν φαν του κρεατος και προ εγκυμοσυνης

φαντασου τωρα που μου βρωμουσε και στις αρχες!!!

εβαζα ομως μπολικο τζατζικι και ετρωγα 1/3 κρεας με 2/3 τζατζικι :D:D:D

τα γιουβαρλακια δεν τα εχω φαει ποτε κοκκινιστα και ουτε θελω και να τα δικομασω:?

επισης τα τρωω-μαγειρευω παντα με καροτο και σελινο!!! ειναι τελεια ετσι!!!

και προσεχε!!!! δεν κανει αυγοκομενα κατα τα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης!!

πρεπει να μαγερευεται καλα το αυγο! το ξερεις σιγουρα!!

εκει εχω κι εγω προβλημα γιατι ειναι δυσκολο να κανεις καρμποναρα ...

και ουτε τηγανιτο αυγο που τρεχει το ζουμακι του κροκου και ουτε μαγιονεζα! ουφ τι καταπιεση... ας ειναι καλα το μωρακι μου, με βοηθαει να κραταω τη σιλουετα μου κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης με τοσους περιορισμους!(ευτυχως εχω μελλον για την εξεταση γλυκοζης οποτε τρωω γλυκα αβερτα:D αλλα εχω περιορισει κατα ΠΑΡΑ πολυ τα ζυμαρικα..)

αυχενικη διαφανεια κατατε?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

ενα γρηγορο γεια κι απο μας

γυρισαμε απο την βολτα μας και θα αραξουμε λιγο πριν την μεσημεριανη σιεστα (αααααααν κοιμηθει)

ο μικρος γινεται πιο νευρικος γιατι δεν μιλαει και δεν μπορουμε να συννεοηθουμε τελειως και παιζει το νευρικο συστημα και των δυο μας

love4four κι εμεις ειμαστε σε αναζητηση εργοθεραπευτη. στην δικη μας περιπτωση (δεν ξερω τι θεματακι εχετε εσεις και κανετε λογοθεραπειες) προηγουνται οι εργοθεραπειες και αργοτερα αν χρειαστει κανουμε και λογο θεραπειες

ειμαι πολυ προβληματισμενη για το τι θα επιλεξω και μου βγαινει σε αγχος στον υπνο. δυο βραδια συνεχομενα σηκωνομαι και κανω πραγματα στον υπνο μου που τα ανακαλυπτω την αλλη μερα το πρωι :shock::shock:

μπραβο φεφι για το κοριτσακι σου. και ναι το σπιτι ειναι συμμαζεμενο. εντυπωση σου εκανε καλε; :D:D

ντιντι μην τρως κρεας με γαλακτοκομικο μαζι γιατι οτι σιδηρο παιρνεις απο το κρεας τον εξουδετερωνει το γαλακτοκομικο ;)


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

ενα γρηγορο γεια κι απο μας

γυρισαμε απο την βολτα μας και θα αραξουμε λιγο πριν την μεσημεριανη σιεστα (αααααααν κοιμηθει)

ο μικρος γινεται πιο νευρικος γιατι δεν μιλαει και δεν μπορουμε να συννεοηθουμε τελειως και παιζει το νευρικο συστημα και των δυο μας

love4four κι εμεις ειμαστε σε αναζητηση εργοθεραπευτη. στην δικη μας περιπτωση (δεν ξερω τι θεματακι εχετε εσεις και κανετε λογοθεραπειες) προηγουνται οι εργοθεραπειες και αργοτερα αν χρειαστει κανουμε και λογο θεραπειες

ειμαι πολυ προβληματισμενη για το τι θα επιλεξω και μου βγαινει σε αγχος στον υπνο. δυο βραδια συνεχομενα σηκωνομαι και κανω πραγματα στον υπνο μου που τα ανακαλυπτω την αλλη μερα το πρωι :shock::shock:

μπραβο φεφι για το κοριτσακι σου. και ναι το σπιτι ειναι συμμαζεμενο. εντυπωση σου εκανε καλε; :D:D

ντιντι μην τρως κρεας με γαλακτοκομικο μαζι γιατι οτι σιδηρο παιρνεις απο το κρεας τον εξουδετερωνει το γαλακτοκομικο ;)

ναι το ξερω για το σιδηρο και τα γαλακτοκομικα

αυτο με το τζατζικι το εκανα στο πρωτο τριμηνο που δεν ηξερα :rolleyes:, μετα εμαθα!!!

αχ δεν θυμαμαι απο ποτε εχω να παω τουαλετα και με ποναει λιγο η κοιλια μου....:|

πως τα περασατε στη βολτα?

ελπιζω το προβλημα του μικρουλη σου να λυθει συντομα!!!1627892vyez89bmqc.gif


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου κοριτσακι !! σε καταλαβαινω κι εγω λιγο λιγο το τρωω το κρεας

φαντασου οτι δεν ημουν φαν του κρεατος και προ εγκυμοσυνης

φαντασου τωρα που μου βρωμουσε και στις αρχες!!!

εβαζα ομως μπολικο τζατζικι και ετρωγα 1/3 κρεας με 2/3 τζατζικι :D:D:D

τα γιουβαρλακια δεν τα εχω φαει ποτε κοκκινιστα και ουτε θελω και να τα δικομασω:?

επισης τα τρωω-μαγειρευω παντα με καροτο και σελινο!!! ειναι τελεια ετσι!!!

και προσεχε!!!! δεν κανει αυγοκομενα κατα τα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης!!

πρεπει να μαγερευεται καλα το αυγο! το ξερεις σιγουρα!!

εκει εχω κι εγω προβλημα γιατι ειναι δυσκολο να κανεις καρμποναρα ...

και ουτε τηγανιτο αυγο που τρεχει το ζουμακι του κροκου και ουτε μαγιονεζα! ουφ τι καταπιεση... ας ειναι καλα το μωρακι μου, με βοηθαει να κραταω τη σιλουετα μου κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης με τοσους περιορισμους!(ευτυχως εχω μελλον για την εξεταση γλυκοζης οποτε τρωω γλυκα αβερτα:D αλλα εχω περιορισει κατα ΠΑΡΑ πολυ τα ζυμαρικα..)

αυχενικη διαφανεια κατατε?

Να σου πω την αλήθεια ο γιατρός δεν μου απαγόρεψε κάτι. Πέρα απο το καλό πλύσιμο των λαχανικών και τα καλά ψημένα κρέατα, κάτι που εγώ έκανα και πριν εγκυμοσύνης.

Οτι έχει σχέση με το αυγό μιλάς για τη σαλμονέλα; Μπορείς να πάθεις κάτι άλλο; Πάντως μαγιονέζα έχω φάει. Ολα τ΄άλλα τα πρόσεχα και πριν. Ας πούμε π.χ. μου έλεγε κάποια κοπέλα να βάζω γάντια όταν μαγειρεύω κοτόπουλο, εγώ αυτό το έκανα και πριν εγκυμοσύνης. Ασχετο αν δεν μαγειρεύω πολύ κοτόπουλο.

Γλυκά και γω τα αποφευγω πάρα πολύ, τα ζυμαρικά προσπαθώ.

Εγώ δεν μπορώ να βάλω πρόγραμμα με τα χάπια. Το πρωι πρέπει να πιω του θυροειδή μια ώρα μετά δεν πρέπει να πάρω τίποτα. 4 ώρες μετά μπορώ να πιω σιδηρο ασβέστιο. Μπερδευομαι ωρες ωρες.

Αυχενική κάναμε πριν ένα μήνα, και σε ένα μήνα πρώτα ο θεός έχουμε τη β' επιπέδου.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειαααααααα!!!!!

Τελικα δεν μπορω να σας προλαβω με τι-πο-τα!!!!!!

Εκει που λεω θα μπω να συμμετεχω.....ολο κατι γινετε και δεν.

Σημερα ειχα την γειτονισσα το 2ο για καφε.Ειναι εγκυουλα,αρχες οκτωβρη γενναει....

Ο θησαυρος λοιπον κολλημενος πανω στην κοιλιτσα της,να ακουσει την μπεμπουλα...;)......μια την χάιδευε την αλλη τη φιλουσε....Πολυ γελιο!!!!

Εβαψα και το μαλλακι μου,μολις λουστικα και τωρα ετοιμαζω να τηγανισω πατατες με αυγουλακια.....σλουρπ!!!!!!!

Για τον θησαυρο κανω κοτοπουλο με φασολακια (κατσαρολας)......με επιφυλαξη....:?...Ισως βαλω και λιγο κριθαρακι μεσα.....

Εμεις φαγαμε χθες στην μαμα φασολακια!!!

Αννιαααααα

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ!!!!!!!!μπραβο που ειναι ησυχη.:P

Φιλακιαααααααααααααα σας!!!!!!;)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα περασαμε. πηγαμε νηπιαγωγειο να παρουμε τα ξαδερφια μας, μετα στο σπιτι τους επαιξαν λιγο με το τακα τουκα, αυτο το παιχνιδι που σπρωχνεις το δισκακι πανω σε ενα τραπεζι, μετα λιγο παρκο που ειχε σκια και τωρα σπιτι. ο μικρος παλευει να γκρεμισει τα ντουλαπια κι εγω κανω υπομονη

σε ευχαριστω για τις ευχουλες σου

και εσεις οι εγκυμονουσες με το καλο να παρετε τα παιδακια σας αγκαλια kagly81 με το καλο και η β επιπεδου. φυλο ειδατε;


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

....

Φωτεινούλα η εφηβεία μας έχει χτυπήσει την πόρτα από το καλοκαίρι. Έχει αλλάξει λιγάκι στον τρόπο που ντύνεται, έχει γίνει πιο συντηρητική! Έχει γίνει πιο οξύθυμη αλλά σε ελεγχόμενο επίπεδο!!! Ελπίζω να μείνουν εκεί οι αλλάγές της!!!

....

Μεταξάκι η κουμπάρα σου δουλεύει σε σχολείο ή κάνει μόνο ιδιαίτερα?

Το ίδιο με το μπαλέτο το έπαθα κι εγώ όταν ήθελα για την Κωνσταντίνα. Οι ωρες ήταν εντελώς άβολες οπότε και το αφήσαμε:rolleyes:Δεν είμαι η μόνη ΆΡΑ... κάααατι είναι κι αυτό γιατί εχθές μου την έδωσε που λένε

Η κουμπαρούλα μου εδώ και 15 χρόνια κάνει ιδιαίτερα και σε Φροντιστηρια. Τα τελευταία 4-5 χρόνια μάλιστα ήταν σε ένα από τα μεγαλύτερα του Πειρ., μετά όμως από τις τραγικές μειώσεις που τους έκαναν... την έκανε κι εκείνη στριφογυριστή... είναι σε άλλο με λίγες ώρες προς το παρόν... αλλά δεν την φοβάμαι ! Το κυνηγάει/αγαπάει πολύ αυτό που κάνει...

Και της φώναζα τόσα χρόνια να κοιτάξει να πάει σε Ιδ. σχολείο να έχει πρωϊνό ωράριο... τπτ αυτή... το σκέφτεται πλέον ... αλλά είναι αργά - δεν κουνιέται φύλλο !!!!

love4four σε επομενο ποστ θα βαλω συνταγη της φανουροπιτας

επισης εχω φιλη-συμφοιτητρια που μενει καλλιπολη πειραια .αλλα ειναι μαθηματικος χαχαχα!!!επισης ειμαι μιση πειραιωτισσα απο τη μαμα μου, καλλιπολη επισης !!!!

σου ευχομαι το καλυτερο για τον μικρο σου κι να βρεις συντομα μια σχολη μπαλετου για την κορουλα σου!!! Ευχαριστώ !

QUOTE]

Ε μάνα μου άμα είσαι από Καλλίπολη (ή η μαμά σου) με ξέρεις... φυσιογνωμικά ... κάτι σε γνωστή σε μαθηματικό δεν μου ΄ρχεται... :cool:

τα γιουβαρλακια δεν τα εχω φαει ποτε κοκκινιστα και ουτε θελω και να τα δικομασω:?Είναι το ίδιο ωραία είτε άσπρα είτε κόκκινα -σαν τις φακές ένα πράγμα !!! ;)

....

και προσεχε!!!! δεν κανει αυγοκομενα κατα τα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης!!

πρεπει να μαγερευεται καλα το αυγο! το ξερεις σιγουρα!!

εκει εχω κι εγω προβλημα γιατι ειναι δυσκολο να κανεις καρμποναρα ...

Να κάνεις καρμπονάρα λοιπόν την αυθεντική εξ Ιταλίας ορμώμενη (χα χα) με κρόκους μόνο : τους χτυπάς λίγο, αναμιγνύεις με το τυρί και το τσιγαρισμένο μπέικον και ρίχνεις τα μακαρόνια με την λαβίδα που κρατάει λίγο νερό.... δεν υπάρχει περίπτωση να μην μαγειρευτεί έτσι το αυγό, γίνεται τέλεια, δεν λερώνεις πολλά "τσουμπλέκια" και δεν μυρίζει !

ο μικρος γινεται πιο νευρικος γιατι δεν μιλαει και δεν μπορουμε να συννεοηθουμε τελειως και παιζει το νευρικο συστημα και των δυο μας

love4four κι εμεις ειμαστε σε αναζητηση εργοθεραπευτη. στην δικη μας περιπτωση (δεν ξερω τι θεματακι εχετε εσεις και κανετε λογοθεραπειες) προηγουνται οι εργοθεραπειες και αργοτερα αν χρειαστει κανουμε και λογο θεραπειες

ειμαι πολυ προβληματισμενη για το τι θα επιλεξω και μου βγαινει σε αγχος στον υπνο. δυο βραδια συνεχομενα σηκωνομαι και κανω πραγματα στον υπνο μου που τα ανακαλυπτω την αλλη μερα το πρωι :shock::shock:

....

Ταζούλα μου,

Το έχω δει το έργο και ξέρω πόοοοσο ψυχοφθόρο είναι ! όταν μιλήσει, πραγματικά, θα δεις ένα άλλο παιδί !!!!!!! Εγώ η ίδια απορώ πως την βγάλαμε και οι δυο μας καθαρή... βλέποντας βέβαια και συγκρίνοντας με το Σεμινάκι που είναι παρλαπίπω... :rolleyes:

Το καλό είναι να βλέπεις πρόοδο σε κάθε περίπτωση... εμείς συνεχίζουμε ακάθεκτοι την λογοθ. στην αναφορά που πήραμε (5 σελ) συμπερασματικά αναφέρει

"έχει σημειώσει σημαντική και γρήγορη πρόοδο στην εκφραστική του επικοινωνία, αυξάνοντας το λεξολόγιό του σταθερά.... μπλα μπλα μπλα...παρ' όλ΄αυτά, ακόμα παρουσιάζει ανωριμότητα στην ανάπτυξη της εκφοράς του λόγου και ομιλίας του (καθαρότητα της ομιλίας του) συγκριτικά με την κατανόησή του και σε σχέση με την χρονολογική του ηλικία.... συστήνεται η συνέχιση της παρακολούθησης από ειδικό Αναπτυξιακό Παιδίατρο κλπ κλπ"

Το "γιατί" δεν θα μας το πει ποτέ κανείς... και να δεις πώς τρέμει το φυλλοκάρδι μου για την επικείμενη επίσκεψή μας στην αναπτυξιολόγο.... είναι και αυστηρή λένε.... ο Νικ είναι πολύ εύκολος στο να στραβώσει και να μην συνεργαστεί.... :|

Μακάρι να ήσουν Αθήνα και να σε σύστηνα στο Κέντρο που πάμε. Κάνουν εξαιρετική δουλειά ! Με κλειστά μάτια θα σας έλεγα να πάτε έστω για μια 2η γνώμη ή για αξιολόγηση έστω...

Καταλαβαίνω την αγωνία σου και τον καημό σου - φιλιά κι αγκαλίτσα !

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα

Ο μικρός κοιμήθηκε,αφού έφαγε ικανοποιητικά μπορώ να πω,10 κουταλιές είναι μια χαρα από αυτό το φαγάκι που εχουμε.

Είμαι κινούμενο πτώμα!

Να δω πώς θα πάω για μάθημα

Το σπίτι είναι τίγκα στα ψίχουλα

Και αυτή την εβδομάδα έχω βαρεθεί να πλένω-σιδερώνω!Και μην τολμήσει καμιά να κάνει σχ'όλιο για το σιδέρωμα άλλου τύπου γιατί θα την δαγκώσω!Σιδέρωμα κανονικό.

Ο μικρός που κοιμάται μαζί μας από κάποια ώρα αι μετα το πρωί μου έχει χιλιοκατουρησει τα σεντονια.Μέρα παρα μέρα τα αλλάζω...Λες κι εχω ξενοδοχείο

Κι είπα ότι τωρα με τη δροσια θα γλυτωσω τα πολλά πλυσίματα,αλλά πού τετοια τυχη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε συ Κάντυ μου έχω μια απορία...

Πώς τα καταφέρνεις και κάνεις τόσα μεγάλα ποστ με παραθεσεις και σχολια;Εγω δυο λόγια να γραψω με πετά εξω

Μια,δυο,τρεις το χω πάρει από φόβο και δεν σχολιάζω τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια ο γιατρός δεν μου απαγόρεψε κάτι. Πέρα απο το καλό πλύσιμο των λαχανικών και τα καλά ψημένα κρέατα, κάτι που εγώ έκανα και πριν εγκυμοσύνης.

Οτι έχει σχέση με το αυγό μιλάς για τη σαλμονέλα; Μπορείς να πάθεις κάτι άλλο; Πάντως μαγιονέζα έχω φάει. Ολα τ΄άλλα τα πρόσεχα και πριν. Ας πούμε π.χ. μου έλεγε κάποια κοπέλα να βάζω γάντια όταν μαγειρεύω κοτόπουλο, εγώ αυτό το έκανα και πριν εγκυμοσύνης. Ασχετο αν δεν μαγειρεύω πολύ κοτόπουλο.

Γλυκά και γω τα αποφευγω πάρα πολύ, τα ζυμαρικά προσπαθώ.

Εγώ δεν μπορώ να βάλω πρόγραμμα με τα χάπια. Το πρωι πρέπει να πιω του θυροειδή μια ώρα μετά δεν πρέπει να πάρω τίποτα. 4 ώρες μετά μπορώ να πιω σιδηρο ασβέστιο. Μπερδευομαι ωρες ωρες.

Αυχενική κάναμε πριν ένα μήνα, και σε ένα μήνα πρώτα ο θεός έχουμε τη β' επιπέδου.

ναι το αυγο το λενε για την σαλμονελα(δεν ειμαι σιγουρη αν εχει σχεση και με το τοξοπλασμα , αλλα δεν νομιζω) μαγιονεζα να σου πω την αληθεια δεν πειραζει αν ειναι απο παστεριωμενα αυγα , αλλα ο ντεξτερ δεν με αφηνει ουτε απο αυτην επειδη ο γιατρος μου ειπε οχι μαγιονεζα(δεν πειραζει γλυτωνω θερμιδες απο εκει για να παιρνω απο αλλου:D)

παντως μεταξυ μας εχω φαει κι εγω λιγη μαγιονεζα :oops::oops::oops:

μια απο τα ιδια!το ιδιο προβλημα με τα χαπια!!! προσπαθω να ξυπναω πριν τις 10ν για να πιω το χαπι του θυροειδη μετα στις 2 παιρνω το σιδηρο , μετα στις 2:30 τρωω το ασβεστιο στις 5:30 (μερα παρα μερα γιατι ειχα εναν πονο στο νεφρο τον προηγουμενο μηνα και δεν ηξερα μηπως ηταν απο το πολυ ασβεστιο-μιας και τρωω αρκετα γαλακτοκομικα ετσι κι αλλιως)

ξανα σιδηρο στις 8:30-9 και μετα χαπι του θυροειδη στις 1 τη νυχτα!

β επιπεδου εχουμε σε 15 μερες!!!!:D:D:D

με το καλο κι εσεις!!!

α τεστ εκανες?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλα απο αξιολογησεις και λοιπα εχουμε κανει απειρες. χωρις υπερβολη τον μικρο μου τον εχουν δει οι καλυτεροι γιατροι της πολης ανα κατηγορια που χρειαστηκαμε....

αληθεια πως κοψατε πανα χωρις να μιλατε; εμενα μου φαινεται βουνο.... ο μικρος δεν συνεργαζεται καθολου.... αφου λεω να μην ασχοληθω αλλο μπας και με βοηθησουν στην εργοθεραπεια πως να τον κατευθυνω....

αρα εσεις εχετε μονο προβλημα στον λογο ετσι; το καλο ειναι οτι το παιδι εχει προοδο και μεχρι να παει σχολειο πιστευω θα ισοφαρισει τα αλλα παιδακια. δεν ειχατε πχ κινητικα προβληματα οπως εμεις


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις τσουπρες φυσικα και δεν σας εχω διαβασει...Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχες...Την Πεμπτη στις 8το πρωι ημουν στο μαιευτηριο οπου εκανα τις εξετασεις το κλισματακι μου φορεσα την ρομπιτσα χαιρετησα αντρουλη και στις 9,15με ανεβασανε στην αιθ.τοκετου...Με βαλανε στον καρδιοτοκογραφο και ειχα ελαχιστες συσπασεις με εξετασε και ο γιατρος και ειχα ομως διαστολη 2 ;)....Μου βαλανε τον ορο κατα της 11και ετσι ξεκινησε το πανηγυρι αρχισα να ψιλοποναω και να εχω διαστολη 4 ζητησα επισκληριδιο στις 1και καπως ανακουφιστηκα αλλα με επιασε μονο απο την δεξια πλευρα..:? στις 2,30μου εσπασε ο γιατρος τα νερα και ειδαμε οτι η μπεμπα τα ειχε κανει στην κοιλια και καπου εκει αγχωθηκα γιατι μου ειπε οτι αν ριξει παλμους παμε κατευθειαν για καισαρικη αλλα ολα καλα το παρακολουθουσαμε...Εγω εν το μεταξυ σε συνεχη επικοινωνια μεσω τηλεφωνου με τον συζυγατο απ'εξω..Κατα της 6πονουσα αφορητα με εξετασε και ειχα 7εκ. και εκει που λεω θα μας πιασει η νυχτα παλι:rolleyes: αρχισα να ποναω συνεχομενα και μεσα σε 1ωρα εκανα τελεια διαστολη με 2-3ανασες βγηκε η μικρουλα μου 3310 και 52ποντους καταξανθη....Βγηκε τοσο ευκολα που δεν εκανα ουτε ενα ραμμα,στις 9η ωρα εκοβα βολτες με τον αντρα μου στους διαδρομους:D

Καλώς τηνα την περδικούλα τη μικρή!

Να σας ζήσει η κοπελάρα σας Αννια μου,να είναι πάντα γερη και να την καμαρώνετε!

Γεννησες φυσιολογικά;

Ειχα την εντύπωση ότι εχεις κάνει καισαρική παλιότερα και ότι θα ξαναγεννούσες με καισαρική

Ορίστε βρε!Να τα βλέπουν αυτά όσες βαριούνται να μπουν να γράψουν δυο λόγια...

Μανούλα με τρία μικρά παιδάκια και μπαίνει και μας λέει τα νεα της!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχα την γειτονισσα το 2ο για καφε.Ειναι εγκυουλα,αρχες οκτωβρη γενναει....

Ο θησαυρος λοιπον κολλημενος πανω στην κοιλιτσα της,να ακουσει την μπεμπουλα...;)......μια την χάιδευε την αλλη τη φιλουσε....Πολυ γελιο!!!!

!!!!!!;)

Με το καλό να φιλάει σε λίγο καιρό (και) την κοιλίτσα της μανούλας του εύχομαι !

....

Ο μικρός που κοιμάται μαζί μας από κάποια ώρα αι μετα το πρωί μου έχει χιλιοκατουρησει τα σεντονια.Μέρα παρα μέρα τα αλλάζω...Λες κι εχω ξενοδοχείο

Κι είπα ότι τωρα με τη δροσια θα γλυτωσω τα πολλά πλυσίματα,αλλά πού τετοια τυχη...

Καλά κουράγια με τα πλυσίματα... έχει αδιάβροχο από κάτω προστατευτικό για το στρώμα τουλάχιστον ??????

Ρε συ Κάντυ μου έχω μια απορία...

Πώς τα καταφέρνεις και κάνεις τόσα μεγάλα ποστ με παραθεσεις και σχολια;Εγω δυο λόγια να γραψω με πετά εξω

Μια,δυο,τρεις το χω πάρει από φόβο και δεν σχολιάζω τίποτα

:tongue::tongue::tongue: Μαρή ?????

Σε ψάρωσε το λάπ(ι)τοπ(ι) ???? α χα χα δώσ' του να καταλάβει καλέ ... σαν το σιδέρωμα (το άλλο !!!!).......... σοβαρά τώρα: δεν ξέρω. ίσως να με αγαπαέι το πισι... ίσως να έχει καταλάβει ότι αν δεν μου κάνει το χατήρι θα πεθάνω από την β.ρ.μ.ρ.... το εχετε καταλάβει ότι κ.λ.βαράω έτσι ????? ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...