Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Η κατάλληλη ηλικία για ξένη γλώσσα

ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΑΠΑΝΤΟΥΝ από Ιωάννα Αντωνιάδου-Κουμάτου | 11 Απρ 2012

Είναι στη Β’ Δημοτικού και πολλοί συμμαθητές της έχουν ήδη αρχίσει να πηγαίνουν φροντιστήριο για ξένη γλώσσα. Δεν θέλω να της φορτώσω το πρόγραμμα, φοβάμαι, όμως, ότι θα «μείνει πίσω». Τι προτείνετε;

Ένα παιδί μπορεί να αρχίσει την εκμάθηση μίας ξένης γλώσσας στην Γ' Δημοτικού, αφού έχει εγκαθιδρυθεί ο γραπτός λόγος των Ελληνικών. Αν αρχίσει νωρίτερα, καλό είναι να είναι μόνο προφορικά και να υποστηρίξει την επαφή με τον φωνολογικό κώδικα της άλλης γλώσσας.

Μην ανησυχείτε, δεν μαθαίνει καλύτερα κάποιος μια ξένη γλώσσα αν αρχίσει νωρίτερα.

Συχνά τα παιδιά όσο πιο φορτωμένα είναι με δραστηριότητες και μαθήματα, τόσο πιο δυστυχή και αναποτελεσματικά είναι. Η Ιωάννα Αντωνιάδου-Κουμάτου είναι Αναπτυξιακή Παιδίατρος, Διευθύντρια Κοινωνικής και Αναπτυξιακής Παιδιατρικής Ινστιτούτο Υγείας Παιδιού, Διευθύντρια αναπτυξιολόγος Ευρωκλινικής Παίδων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σε λίγο θα φτιάξω γιουβαρλάκια. Σήμερα περιμένω τον τεχνικό που θα δει το μηχάνημα του φυσικού αερίου (εδώ στη θέρμανση δεν έχουμε πετρέλαιο αλλά φυσικό αέριο), επειδή τον Ιούλιο είχαμε αλλάξει το προηγούμενο μηχάνημα και το κράτος μία φορά το χρόνο στέλνει υπάλληλο να κοιτάξει αν όλα είναι καλά σ' αυτά τα μηχανήματα.

Εβίρι, που είσαι παιδί μου?

Εντός, εκτός κι επί τ' αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Φυσικά και δεν σε παρεξηγώ και κάθε άποψη ευπρόσδεκτη! Προσωπικά δεν πιστεύω στην εκκλησία με τη μορφή που έχει σήμερα (όχι ότι δεν υπάρχουν και πνευματικοί άνθρωποι σε αυτή. Δυστυχώς χάνονται στο πληθος των υπολοίπων...).

Θεωρώ ότι ο Θεός είναι ή θα έπρεπε να είναι παντού. Μία στιγμή περισυλλογής και προσευχής μπορεί να προκύψει οπουδήποτε και οποτεδηποτε. Τον Θεό τον έχουμε μέσα μας. Δεν τον συναντούμε στην εκκλησία. Ταπεινή μου άποψη πάντα....

Καλημερούδια σε όλες! Το κοτόπουλο εχθές πέτυχε, το έσωσε το έξτρα λεμονάκι.

Τώρα πάω να ψάξω τις προτάσεις σας που είχα πετύχει κάποια στιγμή για σπιτικό παρτάκι, λίγων ατόμων. Έχουμε μάζωξη το Σάββατο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πέρα για πέρα!

Σήμερα τρώμε κιμά με κριθαράκι στο φούρνο γιουβετσάκι

Περάσαμε πάλι μια ταλαίπωρη νύχτα με τον γιόκα μας...Αναρχοαυτόνομο αυτό το παιδί!

Φιλιά σε όλες και ελπίζω να καταφερω να μπω και μετα

Σε λίγο θα πάρω τον μικρό τύραννο να πάμε για εξωτερικές δουλίτσες και ό,τι προλάβουμε

Link to comment
Share on other sites

αν δεν την εχετε τη συνταγη, μπορω να σας την βαλω. την εχω ανεβασει στην σελιδα μου

Μου άρεσε πολύ και η συνταγή και η σελίδα σου !

Μπράβο Ταζουλίνι !!!!! Σ' έβαλα στα αγαπημένα και θα σε "ακολουθώ"... χα χα τί μου' ρθε τώρα που είπα έτσι !!! Η Θεοπούλα !!! Όπου πας, από πίσω θα είναι ... η κοντή !!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Αχ την πάτησα κι εγώ γράφοντας ένα κατεβατό με παραθέσεις κλπ

....

ΑΧ κι εγώ την πατάω μονίμως κάπως έτσι !

Ευχαριστούμε για το ψητό κοτόπουλο... πρέπει να γίνεται λουκούμι ε ??? 4 ώρες Εβιράκο στον φούρνο -πολυτέλεια-... πω πω φαγητό Κυριακής !

...

χθες αδιαθέτησα...

σήμερα είμαι κάπως πιο ήρεμη. ΜΠΡΑΒΟ αγαπούλα ... από αυτό ήταν η αναστάτωση

....

να σας πω τα λόγια της δασκάλας της; Και ρωτάς ??? "μου είχε πει η μαμά της ότι είναι προσαρμοστικό παιδάκι, αλλά αυτό το παιδί τραγουδάει κ γελάει κ είναι τόσο χαρούμενο!!! είναι πολύ καλό παιδί!!!!είναι έτσι κ στο σπίτι; πρώτη φορά βλέπω τόσο χαρούμενο παιδί!!!!!!!!!!"

περιττό να σας πω ότι κατουρήθηκα από τη χαρά μου!!!!!!!

...............μα είναι να ... μην ???? Μπράβο το κοριτσάκι μας ! Είμαι σίγουρη ότι από κοντά σε κερδίζει με τα χίλια !!! !Παιδί μου καλό !

τους φοράτε κλειστά παπουτσάκια; εγώ πέδιλα όχι πολύ ανοιχτά.

σήμερα επιστράπτευσα το μπλα μπλα για να φορέσει κολάν κ μπλουζάκι. ήθελε πάλι φόρεμα.

Εμείς ακόμη ανοιχτά παπούτσια φοράμε... με κολάν και μπλούζα

Κάντυ μου ευχομαι καλή επιτυχία στο συζυγο και καλή αρχη στις λογοθεραπειες. Χαρηκα για τον παιδικό σταθμο. Σημαντικά μειωμένο το κόστος. Ευχαριστώ !

. ήδη έχω αρχίσει κ της δείχνω σιγά σιγά τί σημαίνει προσευχή!!!!!! τί όμορφα που σε κοιτούν με αυτά τα μάτια τους τα μεγάλα, τα εκφραστικά όταν τους μιλάς για την Παναγίτσα και τον Χριστούλη !!!

.....

το θέμα είναι να πιστεύεις. το αν αυτό σε κάνει να διαφέρεις ή να ομοιάζεις με το πλήθος, είναι άσχετο με την επιλογή σου. κ όντως τελικά είναι θέμα παιδείας πώς χειρίζεται ο καθένας μας το διαφορετικό από αυτόν.

............

γενικά δεν κάνω σε κανέναν, ό, τι δεν θα ήθελα να μου κάνουν!

Συμφωνώ... με όσα έγραψες.

Πιστεύω ότι ο Θεός κατοικεί μέσα μας, πως είναι η συνείδησή μας ... μπορεί να μην εκκλησιάζομαι συχνά αλλά πιστεύω , προσεύχομαι (όχι μόνο στα δύσκολα) και Τον ευχαριστώ για όλα όσα μου έχει χαρίσει, για όλα τα καλά και τα αντίξοα της ζωής μου !

Καλημέρα και αντίο! Μια και δεν μας πήρανε ΕΣΠΑ ψάχνω παιδικούς σήμερα + δουλίτσα αρκετή, θα σας ξαναδώ το μεσημέρι!

Καλό ψάξιμο ... περιμένουμε νέα σας ! Εύχομαι να βρεις το καλύτεορ για το ζουζούνι σου ! ;)

η πίστη ταζούλα δεν είναι θέμα υλικής ευημερίας. μάλιστα είναι εντελώς άσχετη.

στα δύσκολα στηριζόμαστε στον Πατέρα μας, στα ευχάριστα λέμε Δόξα τω Θεώ!

.....

στα δύσκολα ανθίζει η πίστη, στην ανηφόρα.

:|:-|:|

διαφέρουμε τόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο πολύ!

αλλά σε συμπαθώ άλλο τόοοοοοοοοοοοοοσο!

Κλαπ κλαπ ... εμότικον που χειροκροτεί !!!

κ είδα θαύματα πολλά.

κάθε φορά που βιώνουμε μια χαρά, δεν το θεωρώ τυχαίο, το θεωρώ ευλογία.

....

Μου αρέσουν αυτά που γράφεις !

Να ρωτήσω και κάτι άσχετο? Έχουμε στην παρέα καμιά φιλόλογο στην περιοχή του Πειραιά (Νίκαια, Κορυδαλλό κλπ)?

Περιστεράκι, εσένα σε ξέρω, αλλά δε βολεύεις.

Εχω εγώ αγάπη-φίλη/κουμπάρα/κολλητή φιλόλογο. Μένει Καλλίπολη (Πειραιά) και κάνει και ιδιαίτερα. Αστέρι (σαν Καθηγήτρια εννοώ) ! Αν θες, στείλε μου πμ:)

Αλλά πρέπει να ψωνίσω, να είμαι λίγο πιο καλοντυμένη στα μαθήματα. Επίσης τώρα έχει πολύ καλές προσφορές. Βρήκα παντελόνια, μπλούζες και φορεματάκια με 5?. Και μάλιστα ελληνικά!!!

Ελπίζω να τα χάσω γρήγορα τα περιττά κιλά μου (ειδικά την κοιλιά) και να πάω να ψωνίσω. Μακάρι να τα καταφέρεις !

Κι εμένα θα μου άρεσε η ιδέα να αγοράσω νέα ρούχα αλλά όχι ακόμα... δεν θέλω άλλα καλοκαιρινά/επποχιακά... ΄σίγουρα θα χριεαστώ 2-3 παντελόνια γραφείου 1-2 πουκάμισα και μπλούζες γμτ... θυμάμαι ότι όταν έκρυβα τα χειμωνιάτικα... δεν είχα μπλούζες.... πώς το κατάφερα τώρα αυτό μου λέτε ?????? Αφήστε που σχεδόν όλα μου τα χειμερινά είναι μαύρα/γκρι... ου ου ου μες στην αισιοδοξία !!! :cool:

ολα γινονται για καποιο λογο απο μερους Του.η γνωμη μου να πας να τον κοινωνησεις, να του διαβασει και μια ευχουλα ο παπας. Μπράβο συμπεθερούλα ! δεν ξερω τι προβλημα εχετε αλλα ολα θα φτιαξουν με προσευχη!!!ετσι πως γινομαστα μερα με τη μερα, μονο η πιστη, η προσευχη και η αγαπη μας εμεινε.

φιλάκια !

....ελενη θεσνικη βγηκαν οι εξετασεις???συμπεθερα???καλη επιτυχια στον συμπεθερο με την δουλεια, ολα καλα και βολικα να σας ερθουν καλη μου!!

Μακάρι όλα να είναι καλά για όλο τον κόσμο !

ΈΛΕΝ2008 πού είσαι μανίτσα μου ???? Μπες να μας πεις τί έγινε με τις εξετάσεις σου !

!!!ΕΛΕΟΣ!!!!τοσο δυσκολο ειναι να εχεις ντομπρους και καλοσυνατους ανθρωπους γυρω σου??

Είναι από αρκετά έως πολύ δύσκολο θα σου έλεγα ! Έτσι απαδεικνύεται τελικά γι' αυτό και τους ανθρώπους που έχουμε δίπλα μας και μάς στηρίζουν πρέπει να τους προσέχουμε και να τους αγαπάμε !

Καλησπέρα κοριτσάκια

Σήμερα εκανα τα μπιφτέκιαα που μείνανε απο χτες με σάλτσα και ρύζι. Εγω έφαγα μόνο ρύζι με σάλτσα και απο πάνω ένα γιαουρτάκι. Αυτό κι εμένα μου αρέσει, βάζω και μπόλικο πιπέρι

....

Θέλω να σας ρωτήσω και κάτι άλλο γιορτάζει η κουμπάρα μου και ο κουμπάρος μου ζευγάρι. Τι δώρο να πάρω κάτι προσωπικό δεν θα ήθελα. Εσεις τι πέρνετε σε ανάλογες περιπτώσεις;

Αυτά που γράψατε πιο κάτω είναι καλές ιδέες πχ εικόνα ή ένα κρυστάλινο διακοσμητικό τύπου σβαρόφσκι... τελικά τί πήρες ???? :rolleyes:.. ένα κουτί γλυκά λέει χα χα

....

άμα βρεις νούμερο για παχουλές κ κοντούλες πες μου να σου στείλω 10 ευρώ να μου πάρεις 2 παντελόνια!!!!!!;)

καλόοοο !!! Εσύ είσαι κλώνος μου δεν παίζει !

Δεν πρόσεξες ότι η φραουλίτσα μου έγινε αβοκάντο;

Δεν σας είπα ότι κεντάω. Εχω ένα κέντημα της μετρητοίς παρακαλώ απο πριν παντρευτώ το έχω στη μέση και τώρα το ξανα έπιασα. Αφου δεν κάνω άλλες δουλειές ας κάνω κάτι στον καναπέ.

Μπράβο στο αβοκάντο σου ! Και συγχαρητήρια για το κέντημα... πολύ θα μου άρεσε κι εμένα !

.......

πολύ ωραίο δώρο είναι κ τα διακοσμητικά ζβαρόφσκυ! πεταλούδες, ζωάκια, λουλουδάκια!ιδιαίτερα κομμάτια! αν έχει βιτρίνα, θα τα βάλει οπωσδήποτε!

Μαρή μπας κι έχεις έρθει στο σπίτι μου και είδες την βιτρίνα ??? χα χα μου λείπουν κάτι κομμάτια !!! :rolleyes::cool::tongue:

fefi, κάνεις λάθος... κι εγώ 1.60 είμαι.

Για 1.70 σ' έκοψα moi aussi όπως και την Περιστέρω μας !!!

Όλες ψηλές σας βλέπω !!!!

πριν σας διαβασω θελω να σας πω ποσο χαρουμενη ειμαι!!!:D:D του ντεξτερ του αρεσε η φανουροπιτα και ζητησε και δευτερο κομματι!!!:D:D:D

τωρα παω να σας διαβασω:D:D:D:D

Συγχαρητήρια ! Ρίξε συνταγούλα !

καλε!! ειμαι στο μαγειροκαφε και δεν σας ειπα τι μαγειρεψα

εκανα μελιτσανες βαρκουλες με σαλτσα ντοματας -κρεμμυδι και εβαλα και τριμενη φετα και τις εψησα στο φουρνο μιαμ μιαμ...

τωρα τι εφτιαξα θα σας γελασω :rolleyes: :ιμαμ μπαϊλντι παπουτσακια!!!:D:D

Καλησπερα περα για περα....:tongue:

Σας ελειψα;

Εμενα ναι! Μα φυσικά και μας έλειψες !!! Και το ρωτάς ?

(Χθες εκλεισε ο μπαμπακας μου 18 χρονια απο τον θανατο του...:-(

Ποσο πολυ μου εχει λειψει........)

Μπουμπουκάκι μου,

Να είστε καλά να τον θυμάστε ! Αγκαλίτσα !

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα μπριάμ στο φούρνο με κομματάκια φέτας.

............... κι εσένα το σπιτικό σου θα μοσχοβολίσει !

Εγώ κορίτσια όταν παντρεύτηκα ήμουν 49 κιλά με 1.62 ύψος, τώρα είμαι 75 (είδατε πώς ψήλωσα; ).

Μωρέ όλες πρώτα μπόγια είμαστε ε ???? Και την Εβίρι, στο μυαλό μου, την είχα για ψηλή !!!!! :cool::cool::cool:

Γράφετε πάρα πολλά και μπερδεύομαι ρε γμτ. Απ' ότι θυμάται το γέρικο μυαλό μου :

Κάντυ, κανόνισέ το για καφέ/κρασί μετά της Αγγελικούλας φυσικά!! -ώπα της, εσύ έχεις άγριες διαθέσεις !!!!-

(ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στον κάντο για τη δουλειά!!!!!!!!!!)

Μερσί !

Ο γιος μου ξεκίνησε σχολείο (σας ευχαριστώ για τις ευχές!), όλα καλά. Φαίνεται ήρεμος και θετικός, πιο ώριμος να διακινδυνεύσω να πω... μακάρι να συνεχίσει έτσι! Ωριμάζει !

Σας φιλώ όλες σταυρωτά!!

Φυσικά και θα κανονίσω και θα σε πάρω τηλεφωνο !

καλημερα σε ολες.

σημερα εχουμε φαγητο απο χθες, το σπιτι ειναι στην τσιτα οποτε ειναι μερα για βολτες.... θα κανω κατι τηλεφωνα που εχω και μετα θα βγουμε εξω με τον μικρο, ο οποιος τελευταια εχει γινει πολυ γκρινιαρης

Καλές βόλτες!!!!

Ο μικρός σου δεν είναι γκρινιάρης -θέλει να τα εξερευνήσει και να τα μάθει όλα !!! Οπλίσου με υπομονή !!!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σε λίγο θα φτιάξω γιουβαρλάκια. Σήμερα περιμένω τον τεχνικό που θα δει το μηχάνημα του φυσικού αερίου (εδώ στη θέρμανση δεν έχουμε πετρέλαιο αλλά φυσικό αέριο), επειδή τον Ιούλιο είχαμε αλλάξει το προηγούμενο μηχάνημα και το κράτος μία φορά το χρόνο στέλνει υπάλληλο να κοιτάξει αν όλα είναι καλά σ' αυτά τα μηχανήματα.

Ιδού και τα καλά ενός οργανωμένου κράτους !!! Μπράβο τους !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ηλιαχτίδα μου μπορώ να σου στείλω την ρύπα να σου βγάλει τη ζυγιαριά νοκ άουτ σε 2 λεπτά!!!ταλέντο σου λέω!

κ κάνει χαρούμενη κάθε μαμά!!!!;)

κάντυ μου μάκια στα μαγουλάκια. ωραία η παράθεση για τις ξένες γλώσσες.

συμφωνώ με όσα έγραφε η γιατρός.

ντίντι μου μπράβο σου για τη φανουρόπιτα, βοήθειά σου. φάε χωρίς τύψεις.

καλες αγορες!!!!

τελικά δεν πήγαμε αγορά. θα πάω σήμερα μόνη μου στο μαρκς εντ σπενσερ, γυρίζοντας από τη δουλειά. χθες, την τάισα, σιδέρωσα, έπλυνα πιάτα, κατσαρόλια, τακτοποίησα τάπερ κλπ, ρούχα που δεν της κάνουν πια κ τα ετοίμασα για την ανεψιά μου....κ μετά το ρίξαμε στο χορό, τραγούδια κ διάλογο! πήρε αστεράκι επιβράβευσης από τη δασκάλα της κ ήταν πολύ περήφανη!

κ σήμερα το πρωί η δασκάλα της μου είπε ότι είναι πολύ χαρούμενο παιδί που γελάει, τραγουδάει συνέχεια κ ξέρει όλα τα τραγουδάκια! καλά κατουρήθηκα εννοείται!;):D

στην αίθουσα την περίμενε ένα αγοράκι που την ζητούσε από την ώρα που ήρθε, όπως μου είπε η δασκάλα!!!!!!!!!!! εεεεεεε μαααααααααα, έχω κόρη μάλαμα!:tongue:

παντως φεφικο οταν ημουν μικρη ειχα θεμα με το ντυσιμο... ηθελα φουστανακια και η μαμα μου, μου εβγαζε τα τζιν και εκλαιγα ηθελα φουστανιιιιιιιιιιιιιιι...........

τα τζιν ούτε να τα δει ούτε σε μπουφάν ούτε σε παντελόνι ούτε σε φούστα. φούστα δύσκολα βάζει. σήμερα αναγκαστικά της έβαλα φορεματάκι αμάνικο κ το μπουφάν από πάνω.

σημερα αργησα να μπω στο μαγειροκαφε οποτε τωρα τα διαβασα

σε ενα θα συμφωνησω με την ταζ και σε καποια και με εσενα

1ον κι εμενα μου την δινουν οι παπαδες που δεν ειναι σωστοι και εχουν ξεφτιλισει τις εκκλησιες μας και το κυρος της θρησκειας μας

θεωρω οτι ενας παπας πρεπει να ειναι ταπεινος με καλη καρδια και οχι φιλοχρηματος...

καλή μου αρμόδιος να τους κρίνει είναι ο Θεός.

απλα δεν παω εκκλησια , τα λεω μονη μου με τον Θεο ... του ζηταω μονη μου συγνωμη

και του λεω παλι ευχαριστω μονη μου(δεν παω στον οικο του γιατι θεωρω οτι ο Θεος ειναι ΠΑΝΤΟΥ και πανω απ'ολα στις καρδιες μας)

ισως να ειμαι λαθος:oops::oops::oops: διορθωστε με

αν το εννοείς το διορθώστε με, πρέπει να σου πω ότι είσαι λάθος που αρνείσαι την Εκκλησία, είναι το Σώμα Του. αντιπρόσωποί Του είναι αμαρτωλοί, άδικοι, ανήθικοι, όχι η Εκκλησία. αρνείσαι το Σώμα κ Αίμα Του, την Κοινωνία με τον Πατέρα μας, επειδή ο αντιπρόσωπός Του είναι φθαρτός. εσύ είσαι αναμάρτητη; μπορείς να κρίνεις τον αντιπρόσωπό Του;

θα έρθει η ώρα του να κριθεί κ θα κριθεί πιο αυστηρά από εσένα κ εμένα, γιατί εμείς δεν αναλάβαμε το έργο Του!

καλε!! ειμαι στο μαγειροκαφε και δεν σας ειπα τι μαγειρεψα

εκανα μελιτσανες βαρκουλες με σαλτσα ντοματας -κρεμμυδι και εβαλα και τριμενη φετα και τις εψησα στο φουρνο

τωρα τι εφτιαξα θα σας γελασω :rolleyes: :ιμαμ μπαϊλντι παπουτσακια!!!:D:D

γειά στα χέρια σου!

αχ θελω να φαω κι αλλο κομματι φανουροπιτα:oops: (και με πιασαν και καουρες , φανταστειτε να μην ειχα και τις καουρες...)

φάε καλέ!

φεφικο εχω μια ιδεα για τη ρυπα(το καταλαβαινω το κοριτσι θελει φουστανι!)μπορεις να βαλετε φουστανακι κι απο κατω το κολαν!αντι για μλπουζακι με κολαν

ακομη και φουστα -μλπουζα με κολαν (τα κολαν τα καπρι ειναι ιδανικα για τετοια ντυσιματα:D)

ναι, ναι. κ εγώ εκεί προσανατολίζομαι.

Ρε σεις τι γράψατε πάλι;

Ενα πράγμα μόνο να σχολιάσω...Είσαι Ηλιαχτίδα μου 1.60;Σε είχα για 1.70 και βάλε...Φτου σου κοπελάρα μου,είσαι μια κούκλα!Και μάλλον είσαι βαρυκόκκαλη,γιατί δεν σου φαίνονται τα κιλά!

πες τα αδερφούλα!

Καλησπερα περα για περα....:tongue:

γειά σου ξανθούλα!

Σας ελειψα;

κ το ρωτάς; χθες νιαούριζα στο φ.μπ. επειδή μου λείπετε!!!!!!:cool:

Εμενα ναι!

Ειχαμε παει στο χωριο,στη μανουλα....την κυριακη και επιστρεψαμε πριν λιγες ωρες.Περασαμε οπως παντα πανεμορφα!!!!

φυσικό κ επόμενο!

Σας διαβασα αλλα που κουραγιο για σχολιασμους....:?...ειμαι κομματια!!!

Μπηκα να σας πω ενα γεια....αυριο θα τ5α πουμε καλυτερα.

Μακια σας και καλο βραδυ!!!!

(Χθες εκλεισε ο μπαμπακας μου 18 χρονια απο τον θανατο του...:-(

Ποσο πολυ μου εχει λειψει........)

να ζήσετε να τον θυμάστε!

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Φέφη πολύ μου άρεσε το ποστ που έλεγες για την περοσβεστική της μικρής και τον τρόπο που τα λέει, φαντάζομαι ότι είναι ακόμη πιο γλυκό να την ακούς.

όντως! το πρωί ο φέφος προσπαθούσε να την κάνει να το πει σωστά. το λέει όποτε θέλει!

Εγώ κορίτσια όταν παντρεύτηκα ήμουν 49 κιλά με 1.62 ύψος, τώρα είμαι 75 (είδατε πώς ψήλωσα; ).

στην ίδια κατηγορία γυναικών ανήκουμε εβιρούλα μου!

Καλησπέρα γαλιάντρες μου!!

Μου λείπουν η Μαρία και η Ντελ... Και τα χαρούμενα μηνύματα της στρουμφομαμάς...

πες τα να μην τα λέω μόνο εγώ!!!!!!!!

Ο γιος μου ξεκίνησε σχολείο (σας ευχαριστώ για τις ευχές!), όλα καλά. Φαίνεται ήρεμος και θετικός, πιο ώριμος να διακινδυνεύσω να πω... μακάρι να συνεχίσει έτσι!

Σας φιλώ όλες σταυρωτά!!

καλή συνέχεια στον γιόκα σου!

καλημερα σε ολες.

σημερα εχουμε φαγητο απο χθες, το σπιτι ειναι στην τσιτα οποτε ειναι μερα για βολτες.... θα κανω κατι τηλεφωνα που εχω και μετα θα βγουμε εξω με τον μικρο, ο οποιος τελευταια εχει γινει πολυ γκρινιαρης

εννοείς ότι είναι στην εντέλεια το σπίτι;

καλή βολτούλα!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σε λίγο θα φτιάξω γιουβαρλάκια.

γιουβαρλάκια έχει κάνει κ η μαμά μου για την ρύπα-αγαπημένο της!

σήμερα την παραλαμβάνει η άλλη γιαγιά! εκεί θα διανυκτερεύσει κ θα πάνε αύριο το πρωί στις 10 για αγιασμό.

σήμερις τρώμε φασόλια χάντρες.

το απόγευμα έχω ψώνια ρύπας.

φιλούρες σε όλες τις μουσούδες!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μαγειροκόριτσα!

Έχω φάει τρελό πήξιμο στην δουλειά αυτές τις μέρες! Δεν ξέρω τίποτα από τα νέα σας. Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Σήμερα τρώμε κοφτό μακαρονάκι με καλαμαράκια κοκκινιστά.

Ευελπίστώ να μπορέσω να διαβάσω τα νέα σας σήμερα! Ξεκινάω....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις τσουπρες φυσικα και δεν σας εχω διαβασει...Σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχες...Την Πεμπτη στις 8το πρωι ημουν στο μαιευτηριο οπου εκανα τις εξετασεις το κλισματακι μου φορεσα την ρομπιτσα χαιρετησα αντρουλη και στις 9,15με ανεβασανε στην αιθ.τοκετου...Με βαλανε στον καρδιοτοκογραφο και ειχα ελαχιστες συσπασεις με εξετασε και ο γιατρος και ειχα ομως διαστολη 2 ;)....Μου βαλανε τον ορο κατα της 11και ετσι ξεκινησε το πανηγυρι αρχισα να ψιλοποναω και να εχω διαστολη 4 ζητησα επισκληριδιο στις 1και καπως ανακουφιστηκα αλλα με επιασε μονο απο την δεξια πλευρα..:? στις 2,30μου εσπασε ο γιατρος τα νερα και ειδαμε οτι η μπεμπα τα ειχε κανει στην κοιλια και καπου εκει αγχωθηκα γιατι μου ειπε οτι αν ριξει παλμους παμε κατευθειαν για καισαρικη αλλα ολα καλα το παρακολουθουσαμε...Εγω εν το μεταξυ σε συνεχη επικοινωνια μεσω τηλεφωνου με τον συζυγατο απ'εξω..Κατα της 6πονουσα αφορητα με εξετασε και ειχα 7εκ. και εκει που λεω θα μας πιασει η νυχτα παλι:rolleyes: αρχισα να ποναω συνεχομενα και μεσα σε 1ωρα εκανα τελεια διαστολη με 2-3ανασες βγηκε η μικρουλα μου 3310 και 52ποντους καταξανθη....Βγηκε τοσο ευκολα που δεν εκανα ουτε ενα ραμμα,στις 9η ωρα εκοβα βολτες με τον αντρα μου στους διαδρομους:D


:-D

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σχολίασα το ζαβό ΔΕΝ έγραψα χαχα !!!

Σήμερα ξεπαγώνω κοτόπουλο... λέω να το βάλω στην γάστρα με κανένα λαχανικό να κάνει παρέα... δεν θέλω άλλες πατάτες !

Θα έρθει και μια φίλη/γειτόνισσα (η του 6ου) που έχει ένα παιδάκι μάλαμα 14-15 μηνών να παίξουν τα πιτσιρίκια μας οπότε θα πρέπει να βάλω τον απ΄αυτό μου κάτω και να μην κάνω δουλειές !

Ευτυχώς το σπίτι το έχω αφήσει καθαρό. Πλυντήρια αύριο που θα αλλάξω σεντόνια κιόλας ...

Λοιπόοοον, πήγαμε χθες για μάθημα.... πήρα στα χέρια μου την αξιολόγηση του παιδιού. Πρέπει να κλείσω ραντεβού (ιδιωτικά) στην Αναπτυξιολόγο παιδίατρο -αυτή την κα που φαίνεται ότι έχει γράψει το άρθρο το οποίο παρέθεσα- ΚΑΙ για να τον εξετάσει/αξιολογήσει ΚΑΙ για να μας γράψει επιπλέον θεραπείες (για έναν χρόνο ακόμη και ... βλέπουμε)...

Η αλήθεια είναι πως χθες το βράδυ είχα πέσει λίγο ψυχολογικά... με πήρε από κάτω... σκέφτηκα πως ίσως μετά χρειαστεί εργοθεραπεία και ουφ (!) αγχώνομαι ... επειδή αυτά είναι πράγματα που δεν ξέρω/μπορώ να τον βοηθήσω παρά μόνο με την αγάπη και την υπομονή μου !

Επίσης, ρώτησα για Μπαλέτο για την μικρή μας αλλά δεν με εξυπηρετεί καθόλου το μάθημα Δευτέρα-Τετάρτη 5-6... ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι !!! Εμ βέβαια τα 3χρονα νωρίς θα τα βάλουν , τί ώρα θα τα έβαζαν ? στις 8 ? Θα κάνω ακόμη μερικά τηλ. σε μια Σχολή κοντά μας άλλη μια στο Πασαλιμάνι και να μιλήσω και με το Τέννις για τον Νικ... είδα πως έχουν το μινι κλαμπ (4-8 ετών κάθε Σάββατο, Κυριακή στις 10... ο εξοπλισμός λέει παρέχεται από τον Όμιλο....)

για να δούμε τί ψάρια θα πιάσουμε !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πέρα για πέρα!

Σήμερα τρώμε κιμά με κριθαράκι στο φούρνο γιουβετσάκι

Περάσαμε πάλι μια ταλαίπωρη νύχτα με τον γιόκα μας...Αναρχοαυτόνομο αυτό το παιδί!

Φιλιά σε όλες και ελπίζω να καταφερω να μπω και μετα

Σε λίγο θα πάρω τον μικρό τύραννο να πάμε για εξωτερικές δουλίτσες και ό,τι προλάβουμε

κουράγιο κ ψυχραιμία. θέλει υπομονή κ επιμονή στο πρόγραμμα.

ωραίο φαγητό!

Εμείς ακόμη ανοιχτά παπούτσια φοράμε... με κολάν και μπλούζα

δεν φέρνετε αντίρρηση όμως...

Αφήστε που σχεδόν όλα μου τα χειμερινά είναι μαύρα/γκρι... ου ου ου μες στην αισιοδοξία !!! :cool:

κ τα δικά μου! η σοβαροφάνεια του επαγγέλματος...

ΈΛΕΝ2008 πού είσαι μανίτσα μου ???? Μπες να μας πεις τί έγινε με τις εξετάσεις σου !

παρασκευή.

Αυτά που γράψατε πιο κάτω είναι καλές ιδέες πχ εικόνα ή ένα κρυστάλινο διακοσμητικό τύπου σβαρόφσκι... τελικά τί πήρες ???? :rolleyes:.. ένα κουτί γλυκά λέει χα χα

:tongue:

καλόοοο !!! Εσύ είσαι κλώνος μου δεν παίζει !

:P

Μαρή μπας κι έχεις έρθει στο σπίτι μου και είδες την βιτρίνα ??? χα χα μου λείπουν κάτι κομμάτια !!! :rolleyes::cool::tongue:

:tongue:

Για 1.70 σ' έκοψα moi aussi όπως και την Περιστέρω μας !!!

Όλες ψηλές σας βλέπω !!!!

κ εγώ εσάς!

;)

Μωρέ όλες πρώτα μπόγια είμαστε ε ???? Και την Εβίρι, στο μυαλό μου, την είχα για ψηλή !!!!! :cool::cool::cool:

Καλές βόλτες!!!!

Ο μικρός σου δεν είναι γκρινιάρης -θέλει να τα εξερευνήσει και να τα μάθει όλα !!! Οπλίσου με υπομονή !!!!!

μποντζόρνο κάντυ! πού ήσουν αγάπη χθες απόγευμα κ δεν σήκωνες το φώνι σου;

εγώ στη δουλειά χθες δεν είχα κινητά.

αγγελικούλα προτιμώ το φαγητό σου από το δικό μου. στείλε. μάκια σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


....ειδαμε οτι η μπεμπα τα ειχε κανει στην κοιλια και καπου εκει αγχωθηκα γιατι μου ειπε οτι αν ριξει παλμους παμε κατευθειαν για καισαρικη αλλα ολα καλα το παρακολουθουσαμε...έτσι ακριβώς γεννήθηκε ο Νικόλας μας... έπεσαν οι παλμοί του εντελώς ΔΕΝ ακούγαμε το παιδί και μπήκα εσπευσμένα για καισαρική με ολική:cry:

και μεσα σε 1ωρα εκανα τελεια διαστολη με 2-3ανασες βγηκε η μικρουλα μου 3310 και 52ποντους καταξανθη....

Βγηκε τοσο ευκολα που δεν εκανα ουτε ενα ραμμα,στις 9η ωρα εκοβα βολτες με τον αντρα μου στους διαδρομους:DΑυτή είναι η μαγεία της φύσης βρε παιδί μου !!!!!

Να σας ζήσει η μπουμπούκα σας !!!

Αννια μου εύχομαι να είστε γεροί με τον αντρούλη σου να τα μεγαλώσετε και να τα καμαρώνετε και τα 3 σας αγγελούδια !

Link to comment
Share on other sites

μποντζόρνο κάντυ! πού ήσουν αγάπη χθες απόγευμα κ δεν σήκωνες το φώνι σου;

εγώ στη δουλειά χθες δεν είχα κινητά.

Με πέτυχες την ώρα που προσπαθούσα να βάλω παπούτσια στο Σεμινίδιο για να φύγουμε... μετά πήγαμε στο μάθημα και σκέφτηκα να σε πάρω από το αυτ/το την ώρα που επιστρέφαμε (πλέον) αλλά ήταν ήδη 9:15 οπότε... ντράπηκα ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διαπίστωσα ότι έχω να μελετήσω 4 σελίδες με τα γραφόμενα σας! Θα το κάνω αλλά δεν ξέρω αν θα έχω το χρόνο να σχολιάσω κιόλας!

Θα με συγχωρήσετε, έτσι δεν είναι?????:)

Συνεχίζω....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

αγγελικούλα λίγο από το φαγητό σου πληζ, μια σουπιέρα δηλαδή!!!!!!!

άννια μου τί καλά!!!!!μπράβο σου! να είστε γεροί με τον αγαπούλη σου να τα μεγαλώσετε με υγεία κ αγάπη!!!!!!!!

έλα να μπαίνει μωρουδίλα στο μαγειροκαφέ να παίρνουν κ άλλες σειρά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα

Σήμερα θα κάνω πατάτες γιαχνί λίγο αργότερα να είναι ζεστές για τον αντρουλιό.

Ντίντι τρώω κρέας ελάχιστο δεν μπορώ να πιεστώ να φάω πιο πολύ. Τρώω όμως πολλά φασόλια και γενικά όσπρια. Κάτι θα μου δώσουν κι αυτά.

Αγγελική ζήλεψα το φαγητό σου θα πάρω να κάνω κι εγώ. Μη φοβάστε δεν ζηλεύω σαν εγκυος και να θέλω κάτι τώρα πιο πολύ ζήλευα πριν.

Κάντυ κάντυ πολύ μου αρέσει το μπαλέτο, κάποια στιγμή μακάρι να βολέψει και να μπορέσετε να πηγαίνετε.

Δώρα να ζήσετε να θυμάστε τον μπάμπα σου.

Αννιά να είστε καλά μικρή μου να καμαρώνετε τα αστεράκια σας.

Εβιρύ και γω το παθαίνω με τις παραθέσεις να μου σβήνετε μετά το μύνημα, μπράβο σου που σχολιάσες όλα τα μυνήματα. Επίσης γιουβαρλάκια ζήλεψα. Εγώ τα τρώω και τα μαγειρεύω αυγοκομένα, ο άντρας μου τα ξέρει μόνο κοκκινιστά και δεν φτιάχνω συχνά. Επίσης είχα άει μια φορά αυγοκομένα με καρότο μέσα στη σούπα, σέλινο δεν θμάμαι τι άλλο και ήταν τέλεια.

Σήμερα θα πάω για τα δώρα, ευχαριστώ για τις ιδέες σας. Θα σας πω αυριο τι πήρα. Θέλω να πάρω και στο μικρό κάτι.

Φιλάκια


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...