Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου ,τη γνώμη έχετε για το embryoglue ?? Το έχει χρησιμοποιήσει καμία και να είχε επιτυχία ;

      On 30/6/2024 at 4:59 ΜΜ, el3nitsa είπε:

      Γεια σας κορίτσια.δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό φόρουμ.θέλω να χαρίσω φάρμακα εξωσωματικής που μου έχουν περισσέψει σε όποια τα έχει ανάγκη.ψαχνω στο ίντερνετ κάποιο φόρουμ αλλά είναι παλιά όσα βρήκα.γνωριζετε κάτι? 

      Είσαι στο σωστό φόρουμ,μπορείς να γράψεις τι έχεις και όσα κορίτσια τα χρειάζονται θα σου απαντήσουν !

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αρχικό μήνυμα απο Ηλιαχτίδα29 viewpost.gif

Λοιπόν, όταν παντρευτηκα ήμουν 62 κιλά. κ εγώ. 60-62. μόνο που είμαι 1.60. ενώ εσύ είσαι ψηλή.

Επειδη ηθελα να περιποιηθω τον αντρα μου, το εριξα στη μαγειρικη και τη ζαχαροπλαστικη και χωρις να το καταλαβω (σε 1,5 χρονο) εφτασα τα 77.

κ εγώ το έριξα στη μαγειρική κ κυρίως στα γλυκά παρλιάρου. σε 7-8 μήνες εγώ έφτασα 70 κιλά. τότε έμαθα ότι ήμουν έγκυος στην 8η εβδομάδα.

Εμεινα εγκυος, πηγα 85

σε έφαγα λάχανο. χτύπησα 90 κιλά.

και οταν 40 μερες μετα τον τοκετο ημουν παλι 77. Ομως η κοιλια της εγκυμοσυνης δε λεει να φυηει με τιποτα. Κοιταζομαι στον καιρεφτη και νομιζω οτι ειμαι παλι εγκυος. Αυτη θελω να χασω. Με εχει πειραξει πολυ η υπαρξη της, γιατι ποτε δεν ειχα κοιλια (ακομη και στα 77 κιλα πριν την εγκυμοσυνη.

Αν καταφερω να φτασω τα 70 για αρχη θα ειμαι ευχαριστημενη.

Οσο για την τιμη, οταν λεω 5 εννοω 5. Δεν ηταν λαθος. Απλως δεν ειχε παντελονια στο νουμερο μου. 4 θα αγοραζα, οχι ενα.

στη βάφτιση της κόρης μου είχα φτάσει τα 62 κιλά κ ήμουν πιο κομψή κ από το γάμο μου, γιατί στη ζυγαριά της μάνας μου φαινόμουν 60.

μετά το έριξα στο φαγητό κ πλέον η κόρη μου εξολόθρευσε τη ζυγαριά τεφάλ κ βρήκα την υγειά μου!

άμα βρεις νούμερο για παχουλές κ κοντούλες πες μου να σου στείλω 10 ευρώ να μου πάρεις 2 παντελόνια!!!!!!;)

fefi, κάνεις λάθος... κι εγώ 1.60 είμαι. Εγώ στη βάφτιση του μικρού ήμουν 77. Τώρα με τη διάιτα έφτασα τα 75. Γι' αυτό κατφέρνω και κρατάω χαρακτήρα, όπως έγραψες σε ένα μήνυμα παλαιότερα. ΠΡΕΠΕΙ να χάσω κιλά. Κι εγώ και ο άντρας μου. Την κάνουμε παρέα τη δίαιτα, οπότε παίρνει ο ένας κουράγιο από τον άλλον.

Όσο για τα παντελόνια, ευχαρίστως να σου έστελνα, αν έβρισκα. Δε βρήκα τίποτα. Είχαν μείνει μόνο μικρά νούμερα. Το συγκεκριμένο μαγαζί έχει κλασικά σχέδια, οπότε τα μικρά νούμερα του μένουν σχεδόν πάντα.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν φαίνεσαι για 1.60. κ είσαι πολύ όμορφη. κ ο σύζυγος είναι ωραίος, αλλά εσύ σκίζεις!!!!!

ούτε κοιλίτσα είδα ούτε κατάλαβα το ύψος σου.

να νιώθεις όμορφη, γιατί είσαι!

φιλάκια με θόρυβο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν φαίνεσαι για 1.60. κ είσαι πολύ όμορφη. κ ο σύζυγος είναι ωραίος, αλλά εσύ σκίζεις!!!!!

ούτε κοιλίτσα είδα ούτε κατάλαβα το ύψος σου.

να νιώθεις όμορφη, γιατί είσαι!

φιλάκια με θόρυβο!!!!!!!!

fefi μου, σ' ευχαριστώ... με συγκίνησες... αλήθεια... :D:D:D

Χαίρομαι που με βλέπεις έτσι.

Έτσι με έβλεπα κι εγώ, μέχρι που είδα τη ζυγαριά. Μάλλον πρέπει κάποιος να καταστρέψει και τη δική μου ;)

Φιλάκια και σ' εσένα!!!

Καλή ξεκούραση!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

....Καλησπέρα σας !!!

Δεν είμαι σε φάση επί του παρόντος να σχολιάσω τπτ... πήζω !!!

Σας διάβασα πάντως ( αααα όλα κι όλα να μην έχω κενά !!!!) ... θα σχολιάσω άλλη στιγμή !

Για σήμερα (και πάλι) φακές που έγιναν νοστιμότατες, έχω πάρει και σαρδελίτσες γιάμι γιάμι ! Φ Ι Λ Α Κ Ι Α

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα. εγω σηκωθηκα νωρις και περναω αποδειξεις στον υπολογιστη για να μην τους ξυπνησω

σημερα θα φτιαξω τα γεμιστα που ελεγα απο χθες

καλη επιτυχια ντιντι στη φανουροπιτα

σε ευχαριστω πολυ ταζ μου με το υπεροχο ονομα Δαναη!!! απιστευτα υπεροχο! απο τα αγαπημενα μου!

την ειχα την επιτυχια σου τελικα εγφαγα και εγω δευτερο κομματι πριν καν την μοιρασω:oops: ντροπη μου??? εφαγα και για τον μπεμπη μου μωρε....

αναλόγως τα κέφια μπορεί να πάμε στην αγορά για σπορτεξάκια κ ρούχα για τη μικρή κυρία.

το πρωί κ το βράδυ ο καιρός είναι κρύος!

τους φοράτε κλειστά παπουτσάκια; εγώ πέδιλα όχι πολύ ανοιχτά.

σήμερα επιστράπτευσα το μπλα μπλα για να φορέσει κολάν κ μπλουζάκι. ήθελε πάλι φόρεμα.

καλες αγορες!!!!

παντως φεφικο οταν ημουν μικρη ειχα θεμα με το ντυσιμο... ηθελα φουστανακια και η μαμα μου, μου εβγαζε τα τζιν και εκλαιγα ηθελα φουστανιιιιιιιιιιιιιιι...........

εγώ πάλι το ραγού νόμιζα γίνεται με κουνέλι..... έχω δρόμο μπροστά μου....!

εγω παλι δεν ηξερα ΚΑΝ τι ειναι και μπηκα στη μαγειροσελιδα της ταζ να μαθω! θελω να παω και στο μαστερ σεφ τρομαρα μου!!!(πλακα κανω για το μαστερ σεφ:P)

Καλημέρα και αντίο! Μια και δεν μας πήρανε ΕΣΠΑ ψάχνω παιδικούς σήμερα + δουλίτσα αρκετή, θα σας ξαναδώ το μεσημέρι!

καλη επιτυχια και με το ψαξιμο των παιδικων σταθμων!!!!

1289360clookijeaq.gif


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

σήμερα όπως καταλάβατε σιωπηλά μου μαγειροκόριτσα...για τις υποδέλοιπες μιλάω που μπαίνετε, διαβάζετε κ την κάνετε...

το μενού έχει θρησκευτικά.

σίγουρα δεν είναι ευκολοχώνευτο.

φιλιά σε όλες.

σημερα αργησα να μπω στο μαγειροκαφε οποτε τωρα τα διαβασα

σε ενα θα συμφωνησω με την ταζ και σε καποια και με εσενα

1ον κι εμενα μου την δινουν οι παπαδες που δεν ειναι σωστοι και εχουν ξεφτιλισει τις εκκλησιες μας και το κυρος της θρησκειας μας

θεωρω οτι ενας παπας πρεπει να ειναι ταπεινος με καλη καρδια και οχι φιλοχρηματος...

2ον αγαπω πολυ τον Θεο μας και την Παναγιτσα και τον Χριστουλη και ευχομαι να καταφερω να μεταφερω αυτην την αγαπη και στο παιδι μου

όποτε θελω κατι παρακαλαω τον Θεουλη να με βοηθησει και οποτε μου δωσει κατι ο Θεουλης παντα του λεω ευχαριστω

απλα δεν παω εκκλησια , τα λεω μονη μου με τον Θεο ... του ζηταω μονη μου συγνωμη

και του λεω παλι ευχαριστω μονη μου(δεν παω στον οικο του γιατι θεωρω οτι ο Θεος ειναι ΠΑΝΤΟΥ και πανω απ'ολα στις καρδιες μας)

ισως να ειμαι λαθος:oops::oops::oops: διορθωστε με

Καλημέρα!!! Καλημέρα!!!

Τι κάνετε?

Μόλις γυρίσαμε απ' έξω. Είχα πάει για ψώνια με το μικρούλη μου. Είπα κι εγώ 11 μήνες μετά τη γέννα να πάω να πάρω κάνα παντελονάκι (ξεκίνησα και τα μαθήματα, μην πηγαίνω με τις φόρμες και τα σαλβάρια). Τα είδα όλα... Πριν την εγκυμοσύνη φορούσα νο48-50. Πάω να τα δοκιμάσω σήμερα, όλα ωραία και καλά (τα νο48 δεν έμπαιναν, αλλά τα νο50 μπήκαν) μέχρι που ήρθε η στιγμή να τα κουμπώσω. Δεν έκλεινε κανένα. Η κοιλιά της εγκυμοσύνης δεν έχει πέσει καθόλου. Τα νεύρα μου!!! :evil::evil::evil:

Ξέρω, θα μου πείτε "αφού είσαι σε δίαιτα κοριτσάκι μου, τι τα θες τα ψώνια τώρα?". Αλλά πρέπει να ψωνίσω, να είμαι λίγο πιο καλοντυμένη στα μαθήματα. Επίσης τώρα έχει πολύ καλές προσφορές. Βρήκα παντελόνια, μπλούζες και φορεματάκια με 5?. Και μάλιστα ελληνικά!!!

Ελπίζω να τα χάσω γρήγορα τα περιττά κιλά μου (ειδικά την κοιλιά) και να πάω να ψωνίσω.

Στο θέμα μας. Εμείς σήμερα τρώμε φακές.

fefi, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε όλα για τη θρησκεία μας.

ηλιαχτιδα μου μεχρι να σου φυγει και η κοιλιτσα μπορεις να παρεις ωραια φουστανακια να βαζεις στα μαθηματα

εμενα παντα με ενοχλουσαν ετσι κι αλλιως τα σφιχτα παντελονια μετα απο πολλες ωρες μαθημα και καταβολευομουν τα μαλλινα φορεματακια(μανγκο, ζαρα κτλ)

καλημερα ομορφες μου!!!τι κανετε??εγω εχω μπλεξει απο χθες με εναν ελεγχο στη δουλεια, απροειδοποιητο κιολας, και ειμαστε τρεχατε ποδαρακια μου!!!ευτυχως ολα βαινουν καλως και τελειωνουν σιγα σιγα....κατα τα αλλα σημερα τρωμε μπιφτεκια με πατατες-τα εψησα χθες βραδυ και ειπα θα κρυωσουν και θα τα βαλω το πρωι στο φουρνο...αλλα τα ξεχασα!!!λετε να παθουν κατι??

.

τα ξεχασες εκτος ψυγειου απο χθες το βραδυ να υποθεσω?

μια φορα το επαθα κι εγω , τωρα που δροσισε και λιγο ο καιρος δεν πειραζει αλλωστε και το πρωι οταν μαγειρευουμε πολλες φορες το φαγητο που περισσευει το βαζουμε το βραδυ στο ψυγειο


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια

Σήμερα εκανα τα μπιφτέκιαα που μείνανε απο χτες με σάλτσα και ρύζι. Εγω έφαγα μόνο ρύζι με σάλτσα και απο πάνω ένα γιαουρτάκι.

Περιστέρω εγώ δεν θα τα έπαιρνα τα βιβλία. Τι επαγγελματίες υπάρχουν;

Οσον αφορα τη θρησκεία εγώ έχω χρόνια να πάω σε λειτουργία, πιστεύω βαθιά όμως και όταν νιώσω να πάω σε μια εκκλησία το κάνω ανάβω και κάθομαι όσο θέλω και προσεύχομαι.

Επίσης προσεύχομαι καθημερινά γιατί αυτό μου δίνει κουράγιο.

Οταν ήμουνα 9 μηνών αρρώστησα απο μυνιγγίτιδα. Στο νοσοκομέιο του Τρικαλιστάν το αντιμετώπιζαν ως ιώση. Ο πατέρας μου με πήρε με ιδκή του ευθύνη και με πήγε στη Θεσσαλονίκη όπου και έγινε η διάγνωση. Είχε χαθεί πολύτιμος χρόνος και οι γιατροί δεν πίστευαν ότι θα ζούσα. Ελεγαν στη μαμά μου που τότε ήταν 16 χρ. ότι δεν έχω ελπίδα να ζήσω και αν ζήσω θα είχα σίγουρα προβλήματα υγείας. Η μαμά μου τότε με έταξε και δεν πίστεψε ούτε μια στιγμή ότι δεν θα γίνω καλά. Μετά απο 20 μέρες εγώ έγινα καλά και δεν μου άφησε τίποτα απολύτως. 11 μηνών που ξαναπήγα για επανεξέταση εγώ ήδη περπατούσα και έτρεχαν όλοι να με δούνε. Ημουνα θαυμα για τους γιατρούς και τις νοσοκόμες. Εχω περάσει πολλές δυσκολίες στη ζωή μου αλλά πάντα είχα σημάδια ελπίδας.

Θέλω να σας ρωτήσω και κάτι άλλο γιορτάζει η κουμπάρα μου και ο κουμπάρος μου ζευγάρι. Τι δώρο να πάρω κάτι προσωπικό δεν θα ήθελα. Εσεις τι πέρνετε σε ανάλογες περιπτώσεις;

καγκλυ το ξερεις οτι πρεπει να τρως κρεατακι ε???

κι εμενα μου βρωμουσε ο κιμας αλλα βρηκα λυση! το μαγειρεω πια εγω και οχι η πεθερα μου:D:D:D:D:D:D

χθες ειχα κανει ρολο κιμα και βγηκε μουρλια βεβαια το βραδυ εβαλα λιγο στο πιατο μου και μου λεει ο ντεξτερ ο γιατρος ειπε πρπει να τρως κρεας

και μου εβαλε αλλο ενα κομματακι απο το πιατο του δεν ειπα τπτ , ηξερα οτι δεν θα το φαω

οντως του λεω , δεν μπορω αλλο μπουχτισα κι αν το φαω θα αναγουλιασω και μετα δεν θα θελω να το ξαναφαω ποτε..

και μο ειπε οκ

και το εφαγε αυτος

προσπαθησε να τρως λιγο

και βαζε μυρωδικα (μαιντανο, ριγανη, μουσταρδα να σπαει την κρεατιλα)

α για το δωρο

μια γλαστρουλα ή ενα κρασι?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλε!! ειμαι στο μαγειροκαφε και δεν σας ειπα τι μαγειρεψα

εκανα μελιτσανες βαρκουλες με σαλτσα ντοματας -κρεμμυδι και εβαλα και τριμενη φετα και τις εψησα στο φουρνο

τωρα τι εφτιαξα θα σας γελασω :rolleyes: :ιμαμ μπαϊλντι παπουτσακια!!!:D:D

αχ θελω να φαω κι αλλο κομματι φανουροπιτα:oops: (και με πιασαν και καουρες , φανταστειτε να μην ειχα και τις καουρες...)

φεφικο εχω μια ιδεα για τη ρυπα(το καταλαβαινω το κοριτσι θελει φουστανι!)μπορεις να βαλετε φουστανακι κι απο κατω το κολαν!αντι για μλπουζακι με κολαν

ακομη και φουστα -μλπουζα με κολαν (τα κολαν τα καπρι ειναι ιδανικα για τετοια ντυσιματα:D)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε σεις τι γράψατε πάλι;

Ενα πράγμα μόνο να σχολιάσω...Είσαι Ηλιαχτίδα μου 1.60;Σε είχα για 1.70 και βάλε...Φτου σου κοπελάρα μου,είσαι μια κούκλα!Και μάλλον είσαι βαρυκόκκαλη,γιατί δεν σου φαίνονται τα κιλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα περα για περα....:tongue:

Σας ελειψα;

Εμενα ναι!

Ειχαμε παει στο χωριο,στη μανουλα....την κυριακη και επιστρεψαμε πριν λιγες ωρες.Περασαμε οπως παντα πανεμορφα!!!!

Σας διαβασα αλλα που κουραγιο για σχολιασμους....:?...ειμαι κομματια!!!

Μπηκα να σας πω ενα γεια....αυριο θα τ5α πουμε καλυτερα.

Μακια σας και καλο βραδυ!!!!

(Χθες εκλεισε ο μπαμπακας μου 18 χρονια απο τον θανατο του...:-(

Ποσο πολυ μου εχει λειψει........)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα μπριάμ στο φούρνο με κομματάκια φέτας. Δε θα το πιστέψετε αλλά για δεύτερη φορά ξέχασα να αντιγράψω ό,τι είχα γράψει λίγο-λίγο τμηματικά ξεκινώντας από το πρωί να βρίσκω λίγες-λίγες τις παραθέσεις και τελειώνοντας το βράδυ να τα χάνω κατά λάθος. Τώρα τα γράφω λίγο επιγραμματικά γιατί δεν είναι δυνατόν να κάτσω περισσότερο.

Καλή χρονιά σε όλα τα παιδάκια που ξεκινάνε σήμερα και καλό κουράγιο στους γονείς!!!! Ας ελπίσουμε ότι θα είναι μια εποικοδομητική χρονιά!!!

Ευχαριστούμε.

Καλή σχολική χρονιά στα παιδάκια σας!

Ευχαριστούμε.

Εμείς έχουμε σχολείο κατ'οίκον...

Το περιστερόπουλο εκπαιδεύεται...

Χρησιμοποιεί ενα σκαλοπατάκι για το μπάνιο,πλένουμε χέρια,μουτράκια, του δείχνω πώς πλένουν δοντάκια,κάνει προσπάθειες κι αυτό.

Αυτά θα του τα βάλεις και στο διαγώνισμα ή θα πέσουν θέματα εκτός ύλης;

.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ στα μεγάλα παιδιά του μαγειροκαφέ μας !!!!

Στην κόρη της Αγγελικής, της Εβίρι, στους γιους των κ.κ. Ζωπ + Ντάλιας !

Ευχαριστούμε.

Ο Λοβ πήγε χθες σε συνέντευξη για δουλειά (από Νοέμβριο-αν κάτσει-). Γενικά, θετικές εντυπώσεις...

Εύχομαι να του κάτσει και να είναι καλοστέριωτη.

Επίσης, πέράσαμε σύμφωνα και με τους τελικούς διορθωμένους πίνακες !

Πάει κι αυτό το άγχος.

Καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδάκια.

Ευχαριστούμε. Για την ορμόνη μη φοβάσαι όλα θα φτιάξουν.

εβιρυ μου κατσε σημερα και ξεκουρασου!!!

Μπαααα δεν το βλέπω για καμμία από τις επόμενες μέρες.

η μικρη σου κορη παει σε ελληνοφωνο σχολειο? καλη σχολικη χρονια!!!

Όχι από φέτος είναι σε αμιγώς γερμανικό. Ευχαριστώ.

καλημέρα. σας διάβασα στα πεταχτά. δεν θυμάμαι απολύτως τίποτα. συγνώμη.

Αυτό δεν είναι εσύ.

Φέφη πολύ μου άρεσε το ποστ που έλεγες για την περοσβεστική της μικρής και τον τρόπο που τα λέει, φαντάζομαι ότι είναι ακόμη πιο γλυκό να την ακούς.

Ταζ, τι ωραίο όνομα έχεις!!!!!!!!!!!!!!!!

Περιστεράκι, ανεκδιήγητοι αυτοί με το βιβλιοπωλείο.

ν

Της φάνηκε κάπως πιο .....αγριευτικό θα το πω!!! ΄Ψάρωσε με έναν καθηγητή που τους μίλησε σε κάπως πιο έντονο τόνο για να μην καθυστερούν την ώρα που τους έδιναν τα βιβλία!

Εε, εντάξει ας πάει με τα νερά του κάθε καθηγητή και δε θα έχει πρόβλημα.

Κουβάλησε 26 βιβλία! Την πόνεσε η πλάτη της μέχρι να έρθει σπίτι:rolleyes:

26 :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Την καταλαβαίνω αρκετά καλά, παρόλο που δεν κουβάλησα σήμερα τόσα, αλλά η πλάτη μου δε μαζεύεται από το βάρος.

Ντίντι ωραίο το ανέκδοτο με τα ψωμιά.

όσο για το τί γίνεται έξω, βλέπω αυτό που λες, αλλά βλέπω κ διωγμούς χριστιανών! κ βλέπω κ την πολιτισμένη δυτική κοινωνία που σταυρώνει τα χεράκια της!

Δυστυχώς, πολύ σωστά τα λες.

εγω διωγμους χριστιανων δεν ειδα πουθενα...

Η Φέφη αναφέρεται στα πρόσφατα γεγονότα με τις σφαγές, τους αποκεφαλισμούς και τα φρικαλέα γεγονότα σε Συρία, Αίγυπτο και Μαρόκο ή Τυνησία τέλος πάντων για τα οποία δεν κάνει κανείς τίποτα από τις χριστιανικές χώρες.

Χίλια ευχαριστώ!

Αλίμονο δεν έκανα κάτι σημαντικό.

Δεν σε διάβασα εχθές για να τα μεταφέρω! Έτσι πάντως δεν θα της στεγνώσει (α ρε μάμα, ολόκληρο καφέ με εμάς ασχολείται!)

χαχαχαχαχα

η εκκλησια με εχει απομακρυνει με αυτα που κανει. οποτε πολυ σπανια θα παω να κοινωνησω τον μικρο και τελος.

Μη δίνεις σημασία στην ανθρώπινη πλευρά των ιερέων. Άνθρωποι είναι κι αυτοί και θα αμαρτήσουν.

εγω Του εχω θυμωσει λιγο γιατι τυρραναει το παιδακι μου... ισως αργοτερα να τα δω αλλιως τα πραγματα, αλλά τωρα ετσι νιωθω...

Ο Θεός δεν έχει κάτι εναντίων του παιδιού, όμως ίσως να έχει βάλει μια δοκιμασία σε σας τους γονείς του, πιθανόν επειδή σας περιμένει να επιστρέψετε, να γίνεται πιο ενεργοί, να συμμετέχετε πιο πολύ στα μυστήρια.

Τα παιδάκια μου πάντως τα πηγαίνει 2-3 φορές το χρόνο εκκλησία ο παπούς. Εγώ ποτέ, παρά μόνο μετά τη βάπτιση τους

Μη με παρεξηγήσεις γι' αυτό που θα γράψω, στο λέω με καλοσύνη, αν εσύ δε θες να πηγαίνεις στον οίκο Του, πώς θες να έρθει Εκείνος στο δικό σου;

επισης δεν ξερω γιατι οταν ημουν εγκυος ο πνευματικος μου αρνηθηκε να με κοινωνησει γιατι λεει εχω κανει πολιτικο γαμο. η εγκυμοσυνη θεωρειται ιερη απο ολους, χωρις να ψαχνεις τι συμβαινει απο πισω. οταν μια γυναικα κυοφορει ενα πλασμα, συμβαινει το μεγαλυτερο θαυμα.

αν κρατας μεζουρες και εκεινες τις στιγμες, το θαυμα χαθηκε

Νομίζω πως ακολουθούν απόφαση της Ιεράς Συνόδου οι παπάδες σχετικά μ' αυτό. Αλλά να σου πω την αλήθεια ούτε κι εγώ έχω καταλάβει γιατί είναι τόσο αυστηροί με το συγκεκριμένο θέμα και δεν είναι το ίδιο αυστηροί με τα ζευγάρια που συζούν χωρίς γάμο, με τις ανύπαντρες μητέρες, ή τις μητέρες που έχουν παιδί ή εγκυμοσύνη από τράπεζα σπέρματος και λοιπές περιπτώσεις.

Αφροδίτη να τη δοκιμάσεις τη συνταγή και θα δεις ότι είναι πανεύκολη γιατί δε χρειάζεται ιδιαίτερη προετοιμασία και είναι πεντανόστιμη ενώ δεν έχει στην πραγματικότητα πολλά υλικά (σχεδόν τίποτα).

Εγώ κορίτσια όταν παντρεύτηκα ήμουν 49 κιλά με 1.62 ύψος, τώρα είμαι 75 (είδατε πώς ψήλωσα; ).

Κάγκλυ κι εγώ για τους κουμπάρους θα πρότεινα γλάστρα με ένα ψηλό ωραίο φυτό, ή κάποιο διακοσμητικό που ξέρεις ότι θα ταιριάζει στο ύφος του σπιτιού τους.

Το κέντημα που λες και γενικά το εργόχειρο είναι ο δικός μου εθισμός. Από πολύ μικρή καταπιάνομαι με διάφορα και αισθάνομαι ότι με γεμίζουν και μάλιστα πολύ δημιουργικά.

Ντίντι μπράβο για την επιτυχία της φανουρόπιτας.

1ον κι εμενα μου την δινουν οι παπαδες που δεν ειναι σωστοι και εχουν ξεφτιλισει τις εκκλησιες μας και το κυρος της θρησκειας μας

θεωρω οτι ενας παπας πρεπει να ειναι ταπεινος με καλη καρδια και οχι φιλοχρηματος...

απλα δεν παω εκκλησια , τα λεω μονη μου με τον Θεο ... του ζηταω μονη μου συγνωμη

Εμένα η γνώμη μου είναι ότι τους έχουμε ανάγκη τους παπάδες ό,τι κι αν είναι στην καθημερινότητά τους. Αν τα πάρουμε από την αρχή με χρονολογική σειρά, χρειαζόμαστε τον παπά να μας δώσει την ευχή των 40 πρώτων μας ημερών, να μας βαφτίσει, να μας παντρέψει και να μας κηδέψει.

Επίσης, τις μελιτζάνες που λες στο παρακάτω ποστ μπορεί να μην είναι ακριβώς ιμάμ, ούτε ακριβώς βαρκούλες, αλλά είμαι σίγουρη ότι βγήκαν πεντανόστιμες.

Δωράκι μπράβο που περάσατε καλά και να είσαι πάντα καλά να θυμάσαι τον μπαμπά σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γαλιάντρες μου!!

Σήμερα φάγαμε κολοκυθάκια βραστά και πατάτες/καρότα και καλαμαράκια.

Γράφετε πάρα πολλά και μπερδεύομαι ρε γμτ. Απ' ότι θυμάται το γέρικο μυαλό μου :

Κάντυ, κανόνισέ το για καφέ/κρασί μετά της Αγγελικούλας φυσικά!! (ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στον κάντο για τη δουλειά!!!!!!!!!!)

Ελένη, τι έγινε με τ' αποτελέσματα των εξετάσεων?

Δώρα μου, να θυμάσαι τον πατερούλη σου με αγάπη πάντα...

Φέφη, συμφωνώ στη θρησκευτική σου τοποθέτηση αλλά κατανοώ και την Ταζ...

Έχουμε νέα της Άννιας και της μπουμπούς?

Αφροδίτη, εσύ είσαι που είχες έναν περίεργο πόνο στη κοιλιά ή ότι θυμάμαι χαίρομαι?

Εβίρι, που είσαι παιδί μου?

Εγκυούλες μας, Φωτεινή και Κάγκλυ, να ξεκουράζεστε και να κάνετε θετικές σκέψεις.

Μου λείπουν η Μαρία και η Ντελ... Και τα χαρούμενα μηνύματα της στρουμφομαμάς...

Ο γιος μου ξεκίνησε σχολείο (σας ευχαριστώ για τις ευχές!), όλα καλά. Φαίνεται ήρεμος και θετικός, πιο ώριμος να διακινδυνεύσω να πω... μακάρι να συνεχίσει έτσι!

Σας φιλώ όλες σταυρωτά!!


Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες.

σημερα εχουμε φαγητο απο χθες, το σπιτι ειναι στην τσιτα οποτε ειναι μερα για βολτες.... θα κανω κατι τηλεφωνα που εχω και μετα θα βγουμε εξω με τον μικρο, ο οποιος τελευταια εχει γινει πολυ γκρινιαρης


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...