Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου ,τη γνώμη έχετε για το embryoglue ?? Το έχει χρησιμοποιήσει καμία και να είχε επιτυχία ;

      On 30/6/2024 at 4:59 ΜΜ, el3nitsa είπε:

      Γεια σας κορίτσια.δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό φόρουμ.θέλω να χαρίσω φάρμακα εξωσωματικής που μου έχουν περισσέψει σε όποια τα έχει ανάγκη.ψαχνω στο ίντερνετ κάποιο φόρουμ αλλά είναι παλιά όσα βρήκα.γνωριζετε κάτι? 

      Είσαι στο σωστό φόρουμ,μπορείς να γράψεις τι έχεις και όσα κορίτσια τα χρειάζονται θα σου απαντήσουν !

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα!!! Καλημέρα!!!

Τι κάνετε?

Μόλις γυρίσαμε απ' έξω. Είχα πάει για ψώνια με το μικρούλη μου. Είπα κι εγώ 11 μήνες μετά τη γέννα να πάω να πάρω κάνα παντελονάκι (ξεκίνησα και τα μαθήματα, μην πηγαίνω με τις φόρμες και τα σαλβάρια). Τα είδα όλα... Πριν την εγκυμοσύνη φορούσα νο48-50. Πάω να τα δοκιμάσω σήμερα, όλα ωραία και καλά (τα νο48 δεν έμπαιναν, αλλά τα νο50 μπήκαν) μέχρι που ήρθε η στιγμή να τα κουμπώσω. Δεν έκλεινε κανένα. Η κοιλιά της εγκυμοσύνης δεν έχει πέσει καθόλου. Τα νεύρα μου!!! :evil::evil::evil:

Ξέρω, θα μου πείτε "αφού είσαι σε δίαιτα κοριτσάκι μου, τι τα θες τα ψώνια τώρα?". Αλλά πρέπει να ψωνίσω, να είμαι λίγο πιο καλοντυμένη στα μαθήματα. Επίσης τώρα έχει πολύ καλές προσφορές. Βρήκα παντελόνια, μπλούζες και φορεματάκια με 5?. Και μάλιστα ελληνικά!!!

Ελπίζω να τα χάσω γρήγορα τα περιττά κιλά μου (ειδικά την κοιλιά) και να πάω να ψωνίσω.

Στο θέμα μας. Εμείς σήμερα τρώμε φακές.

fefi, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε όλα για τη θρησκεία μας.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άσχετο? Έχουμε στην παρέα καμιά φιλόλογο στην περιοχή του Πειραιά (Νίκαια, Κορυδαλλό κλπ)?

Περιστεράκι, εσένα σε ξέρω, αλλά δε βολεύεις.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

το μενού έχει θρησκευτικά.

σίγουα δεν είναι ευκολοχώνευτο.

φιλιά σε όλες.

Αυτό να λέγεται! Σε χαίρομαι γιατί είσαι ξεκάθαρη σε αυτό που πιστεύεις και γιατί (υποθέτω) αντλείς μεγάλη δύναμη και κουράγια από την πίστη σου! Μάλλον και αισιοδοξία.

Προσωπικά η εκκλησία με απωθεί κάπως.. Η πίστη άλλο θέμα.. εκεί δεν είμαι σίγουρη τι ακριβώς γίνεται με εμένα...

Τα παιδάκια μου πάντως τα πηγαίνει 2-3 φορές το χρόνο εκκλησία ο παπούς. Εγώ ποτέ, παρά μόνο μετά τη βάπτιση τους

Link to comment
Share on other sites

ε ασε το κοριτσι να χαρει τα φορεματακια του !!!

αμα ψυχρανει κι αλλο θα της βαζεις καλτσον

τι να πουμε κι εμεις που πηξαμε στην βερμουδα; :D:D:D

εσείς αγάπη προφανώς έχετε ζέστη.

εμείς ξυπνάμε το πρωί νωρίς 7.10 ήμασταν όλοι στο πόδι κ επειδή κάπνιζα στη βεράντα ήρθε κ το τέκνο. τουρτούριζε, αλλά ήθελε φόρεμα. τα φορεματάκια που έχω είναι αμάνικα ή τιραντέ.

της έβαλα λοιπόν κολάν κ κοντομάνικο μπλουζάκι κ από πάνω μπουφάν που το βγάζουμε μόλις φτάνουμε στο σχολείο.

χθες είδα κάτι ωραία φορεματάκια στο μόνσουν με μακρύ μανικάκι.....μούρλια κ ό,τι πρέπει για το σχολείο. άλλες εποχές θα τα είχα χτυπήσει ήδη. φέτος απλά τα είδα.

Καλημέρα!!! Καλημέρα!!!

Στο θέμα μας. Εμείς σήμερα τρώμε φακές.

ηλιαχτίδα μου.............άσε μας πρωινιάτικα κούκλα μου που θέλεις να χάσεις την κοιλίτσα σου. μια χαρά θεά είσαι! κ μπαίνεις στο ίδιο νούμερο με πριν την εγκυμοσύνη. ξύνεις πληγές να το ξέρεις!!!!!!!

αλλά πέρα από την πλάκα, δεν σε καταλαβαίνω. τί θέλεις να χάσεις!!!!!!!!!!:confused::shock:

όταν γράφεις 5 εννοείς 5 ευρώ ή 50;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα ομορφες μου!!!τι κανετε??εγω εχω μπλεξει απο χθες με εναν ελεγχο στη δουλεια, απροειδοποιητο κιολας, και ειμαστε τρεχατε ποδαρακια μου!!!ευτυχως ολα βαινουν καλως και τελειωνουν σιγα σιγα....κατα τα αλλα σημερα τρωμε μπιφτεκια με πατατες-τα εψησα χθες βραδυ και ειπα θα κρυωσουν και θα τα βαλω το πρωι στο φουρνο...αλλα τα ξεχασα!!!λετε να παθουν κατι??

οσον αφορα τη θρησκεια, σεβαστη καθε αποψη ασχετα αν συμφωνω.εγω εχω μαθει απτην οικογενεια μου και να πιστευω βαθια και να πηγαινω στην εκκλησια. το ιδιο διδασκω και στο παιδι μου. στα καλα λεμε παντα δοξασμενος ο Θεος, στα ασχημα, βοηθησε μας Θεε μου. και πιστευω οτι οντως το κανει!!!απο κει και περα δεν νομιαζω ταζ μου οτι βασανιζει το παιδι σου. θεωρω οτι μπαινουμε σε διαφορες δοκιμασιες. ολα γινονται για καποιο λογο απο μερους Του.η γνωμη μου να πας να τον κοινωνησεις, να του διαβασει και μια ευχουλα ο παπας. δεν ξερω τι προβλημα εχετε αλλα ολα θα φτιαξουν με προσευχη!!!ετσι πως γινομαστα μερα με τη μερα, μονο η πιστη, η προσευχη και η αγαπη μας εμεινε.

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι εχουμε πολυ ζεστη. ακομα με τα αμανικα και με τα πεδιλα γυρναμε. οκ το βραδακι δροσιζει καπως αλλά ειναι πολυ ωραια θερμοκρασια

αφροδιτακι σιγουρα ολα γινονται για καποιο λογο. τον λογο που ταλαιπωρειται το μικρακι μου δεν ξερω

επισης δεν ξερω γιατι οταν ημουν εγκυος ο πνευματικος μου αρνηθηκε να με κοινωνησει γιατι λεει εχω κανει πολιτικο γαμο. η εγκυμοσυνη θεωρειται ιερη απο ολους, χωρις να ψαχνεις τι συμβαινει απο πισω. οταν μια γυναικα κυοφορει ενα πλασμα, συμβαινει το μεγαλυτερο θαυμα.

αν κρατας μεζουρες και εκεινες τις στιγμες, το θαυμα χαθηκε

εκτος αν δεν με κοινωνησε επειδη δεν του τα εσταξα με θρησκευτικο γαμο, με ολη την υπερτιμολογηση που γινεται σε αυτα τα μυστηρια


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

περιστερω και εγω την ειχα πατησει περυσι με ενα βιβλιοπωλειο, τα αγορασα φυσικα αλλα δεν ξαναπατησα!!!αληθεια τι αγορασες???εγω διαβαζω αυτες τις μερες το "δαμαζοντας τα νηπια" και ομολογω οτι μου αρεσε υπερβολικα!! μπραβο και για την εξοδο, να το καθιερωσεις φυσικα!!!

αγγελικουλα καλη χρονια στην κορουλα σου!!!δυσκολη η μεταβαση απτο δημοτικο στο γυμνασιο!!!καλη προσαρμογη!!!ο μικρος ξεκινησε παιδικο??πως τα παει???καλη αρχη και σε ολα τα μεγαλυτερα παιδακια της παρεας μας, καλη προοδο να εχουν ολα!!!

ταζ μου αρεσει το ονομα σου πολυ, οπως και η σελιδα σου!!

εβυρι πολυ καλη η συνταγη για το κοτοπουλο, θα την δοκιμασω συντομα!!

φεφη μου και εγω το ιδιο θεμα εχω με τα ρουχα.το πρωι εχει ψυχρουλα, μετα κανει ζεστη, δεν ξερω πως να την ντυσω!!!της φοραω κοντομανικο η τιραντα με παντελονακι μακρυ η καπρι και απο πανω ενα λεπτο φουτερακι με φερμουαρ που το βγαζουν στο σχολειο. σημερα ηθελα να της βαλω σπορτεξακια με καλτσες, αλλα ανενδοτη!!!τελικα φορεσε ενα καλοκαιρινο αλλα λιγο κλειστο πεδιλακι.

ηλιαχτιδα νομιζω οτι εισαι μια χαρα και δεν χρειαζεσαι καθολου διαιτα!!!εγω απο χθες ειπα να μαζευτω λιγο γιατι ερχεται και χειμωνας και δεν θα κουμπωνουν τα πανοφωρια μου!!!κοιμηθηκα και νωρις για να μην τρωω!!!

οι υπολοιπες που ειστε σημερα???ελενη θεσνικη βγηκαν οι εξετασεις???συμπεθερα???καλη επιτυχια στον συμπεθερο με την δουλεια, ολα καλα και βολικα να σας ερθουν καλη μου!!

Link to comment
Share on other sites

μα που πηγατε ολες σημερα???εχω τοσα νευρα μα τοσα νευρα αυτη τη στιγμη!!!ποσο μου την δινει η κακεντρεχια, η ζηλεια και αυτο που προσπαθουν να μου την πουν για κατι καλυτερο που εχω!!!ΕΛΕΟΣ!!!!τοσο δυσκολο ειναι να εχεις ντομπρους και καλοσυνατους ανθρωπους γυρω σου??

Link to comment
Share on other sites

ηλιαχτίδα μου.............άσε μας πρωινιάτικα κούκλα μου που θέλεις να χάσεις την κοιλίτσα σου. μια χαρά θεά είσαι! κ μπαίνεις στο ίδιο νούμερο με πριν την εγκυμοσύνη. ξύνεις πληγές να το ξέρεις!!!!!!!

αλλά πέρα από την πλάκα, δεν σε καταλαβαίνω. τί θέλεις να χάσεις!!!!!!!!!!:confused::shock:

όταν γράφεις 5 εννοείς 5 ευρώ ή 50;

Λοιπόν, όταν παντρευτηκα ήμουν 62 κιλά. Επειδη ηθελα να περιποιηθω τον αντρα μου, το εριξα στη μαγειρικη και τη ζαχαροπλαστικη και χωρις να το καταλαβω (σε 1,5 χρονο) εφτασα τα 77. Εμεινα εγκυος, πηγα 85 και οταν 40 μερες μετα τον τοκετο ημουν παλι 77. Ομως η κοιλια της εγκυμοσυνης δε λεει να φυηει με τιποτα. Κοιταζομαι στον καιρεφτη και νομιζω οτι ειμαι παλι εγκυος. Αυτη θελω να χασω. Με εχει πειραξει πολυ η υπαρξη της, γιατι ποτε δεν ειχα κοιλια (ακομη και στα 77 κιλα πριν την εγκυμοσυνη.

Αν καταφερω να φτασω τα 70 για αρχη θα ειμαι ευχαριστημενη.

Οσο για την τιμη, οταν λεω 5 εννοω 5. Δεν ηταν λαθος. Απλως δεν ειχε παντελονια στο νουμερο μου. 4 θα αγοραζα, οχι ενα.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια

Σήμερα εκανα τα μπιφτέκιαα που μείνανε απο χτες με σάλτσα και ρύζι. Εγω έφαγα μόνο ρύζι με σάλτσα και απο πάνω ένα γιαουρτάκι.

Περιστέρω εγώ δεν θα τα έπαιρνα τα βιβλία. Τι επαγγελματίες υπάρχουν;

Οσον αφορα τη θρησκεία εγώ έχω χρόνια να πάω σε λειτουργία, πιστεύω βαθιά όμως και όταν νιώσω να πάω σε μια εκκλησία το κάνω ανάβω και κάθομαι όσο θέλω και προσεύχομαι.

Επίσης προσεύχομαι καθημερινά γιατί αυτό μου δίνει κουράγιο.

Οταν ήμουνα 9 μηνών αρρώστησα απο μυνιγγίτιδα. Στο νοσοκομέιο του Τρικαλιστάν το αντιμετώπιζαν ως ιώση. Ο πατέρας μου με πήρε με ιδκή του ευθύνη και με πήγε στη Θεσσαλονίκη όπου και έγινε η διάγνωση. Είχε χαθεί πολύτιμος χρόνος και οι γιατροί δεν πίστευαν ότι θα ζούσα. Ελεγαν στη μαμά μου που τότε ήταν 16 χρ. ότι δεν έχω ελπίδα να ζήσω και αν ζήσω θα είχα σίγουρα προβλήματα υγείας. Η μαμά μου τότε με έταξε και δεν πίστεψε ούτε μια στιγμή ότι δεν θα γίνω καλά. Μετά απο 20 μέρες εγώ έγινα καλά και δεν μου άφησε τίποτα απολύτως. 11 μηνών που ξαναπήγα για επανεξέταση εγώ ήδη περπατούσα και έτρεχαν όλοι να με δούνε. Ημουνα θαυμα για τους γιατρούς και τις νοσοκόμες. Εχω περάσει πολλές δυσκολίες στη ζωή μου αλλά πάντα είχα σημάδια ελπίδας.

Θέλω να σας ρωτήσω και κάτι άλλο γιορτάζει η κουμπάρα μου και ο κουμπάρος μου ζευγάρι. Τι δώρο να πάρω κάτι προσωπικό δεν θα ήθελα. Εσεις τι πέρνετε σε ανάλογες περιπτώσεις;


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομορφες μου!!!τι κανετε??!λετε να παθουν κατι??

τίποτα δεν θα πάθουν!

ετσι πως γινομαστα μερα με τη μερα, μονο η πιστη, η προσευχη και η αγαπη μας εμεινε.

σου στέλνω πολλά φιλάκια!!!!!!!!!

η αληθεια ειναι οτι εχουμε πολυ ζεστη. ακομα με τα αμανικα και με τα πεδιλα γυρναμε. οκ το βραδακι δροσιζει καπως αλλά ειναι πολυ ωραια θερμοκρασια

μη φανταστείς. κ εγώ με πέδιλο είμαι κ η κόρη με πιο κλειστό πέδιλο. αλλά μετά το βραδινό μπανάκι πέφτει ξυποληταρία!!!!!! κ σκιάζομαι.

αφροδιτακι σιγουρα ολα γινονται για καποιο λογο. τον λογο που ταλαιπωρειται το μικρακι μου δεν ξερω

ό,τι κ να έχει, εύχομαι ολόψυχα η Παναγιά να είναι δίπλα σας κ να πάρει κάθε πόνο σας μακριά!

επισης δεν ξερω γιατι οταν ημουν εγκυος ο πνευματικος μου αρνηθηκε να με κοινωνησει γιατι λεει εχω κανει πολιτικο γαμο. η εγκυμοσυνη θεωρειται ιερη απο ολους, χωρις να ψαχνεις τι συμβαινει απο πισω. οταν μια γυναικα κυοφορει ενα πλασμα, συμβαινει το μεγαλυτερο θαυμα.

αν κρατας μεζουρες και εκεινες τις στιγμες, το θαυμα χαθηκε

εκτος αν δεν με κοινωνησε επειδη δεν του τα εσταξα με θρησκευτικο γαμο, με ολη την υπερτιμολογηση που γινεται σε αυτα τα μυστηρια

κ αφού έπεσες σε περίπτωση, γιατί δεν άλλαξες εκκλησία;

να μην κάνεις το χατήρι σε κανέναν να απομακρυνθείς από την Εκκλησία.

δεν ήταν σωστό αυτό που έγινε. καταλαβαίνω πόσο πληγώθηκες, αλλά δεν είναι αρκετό να βγάλεις απόφαση για όλη την Εκκλησία κ όλους τους ιερείς.

περιστερω και εγω την ειχα πατησει περυσι με ενα βιβλιοπωλειο, τα αγορασα φυσικα αλλα δεν ξαναπατησα!!!αληθεια τι αγορασες???εγω διαβαζω αυτες τις μερες το "δαμαζοντας τα νηπια" και ομολογω οτι μου αρεσε υπερβολικα!!

για πες μερικά πράγματα!

φεφη μου και εγω το ιδιο θεμα εχω με τα ρουχα.το πρωι εχει ψυχρουλα, μετα κανει ζεστη, δεν ξερω πως να την ντυσω!!!της φοραω κοντομανικο η τιραντα με παντελονακι μακρυ η καπρι και απο πανω ενα λεπτο φουτερακι με φερμουαρ που το βγαζουν στο σχολειο. σημερα ηθελα να της βαλω σπορτεξακια με καλτσες, αλλα ανενδοτη!!!τελικα φορεσε ενα καλοκαιρινο αλλα λιγο κλειστο πεδιλακι.

δίνω μάχη για να βάλει κολάν. θέλει φόρεμα. για παντελόνι θα πρέπει να τάξω δώρο!

μα που πηγατε ολες σημερα???εχω τοσα νευρα μα τοσα νευρα αυτη τη στιγμη!!!ποσο μου την δινει η κακεντρεχια, η ζηλεια και αυτο που προσπαθουν να μου την πουν για κατι καλυτερο που εχω!!!ΕΛΕΟΣ!!!!τοσο δυσκολο ειναι να εχεις ντομπρους και καλοσυνατους ανθρωπους γυρω σου??

τόσο επώδυνο, όσο το να συγκρίνουν το άσπρο με το μαύρο!

Λοιπόν, όταν παντρευτηκα ήμουν 62 κιλά. κ εγώ. 60-62. μόνο που είμαι 1.60. ενώ εσύ είσαι ψηλή.

Επειδη ηθελα να περιποιηθω τον αντρα μου, το εριξα στη μαγειρικη και τη ζαχαροπλαστικη και χωρις να το καταλαβω (σε 1,5 χρονο) εφτασα τα 77.

κ εγώ το έριξα στη μαγειρική κ κυρίως στα γλυκά παρλιάρου. σε 7-8 μήνες εγώ έφτασα 70 κιλά. τότε έμαθα ότι ήμουν έγκυος στην 8η εβδομάδα.

Εμεινα εγκυος, πηγα 85

σε έφαγα λάχανο. χτύπησα 90 κιλά.

και οταν 40 μερες μετα τον τοκετο ημουν παλι 77. Ομως η κοιλια της εγκυμοσυνης δε λεει να φυηει με τιποτα. Κοιταζομαι στον καιρεφτη και νομιζω οτι ειμαι παλι εγκυος. Αυτη θελω να χασω. Με εχει πειραξει πολυ η υπαρξη της, γιατι ποτε δεν ειχα κοιλια (ακομη και στα 77 κιλα πριν την εγκυμοσυνη.

Αν καταφερω να φτασω τα 70 για αρχη θα ειμαι ευχαριστημενη.

Οσο για την τιμη, οταν λεω 5 εννοω 5. Δεν ηταν λαθος. Απλως δεν ειχε παντελονια στο νουμερο μου. 4 θα αγοραζα, οχι ενα.

στη βάφτιση της κόρης μου είχα φτάσει τα 62 κιλά κ ήμουν πιο κομψή κ από το γάμο μου, γιατί στη ζυγαριά της μάνας μου φαινόμουν 60.

μετά το έριξα στο φαγητό κ πλέον η κόρη μου εξολόθρευσε τη ζυγαριά τεφάλ κ βρήκα την υγειά μου!

άμα βρεις νούμερο για παχουλές κ κοντούλες πες μου να σου στείλω 10 ευρώ να μου πάρεις 2 παντελόνια!!!!!!;)

πού είσαι ρε κάγκλυ; πολλά χρόνια θα ζήσεις. σε σκεφτόμουν. τί φρούτο να είναι άραγε η στρουμφίτα σου;

Link to comment
Share on other sites

κάγκλυ κάτι για το σπίτι; σε διακοσμητικό, πιατέλα, σοκολατιέρα, φρουτιέρα, κλπ

σε κρασί;

σε τούρτα;

αν ξεκινήσω να περιγράφω τα θαύματα θα πρέπει να γράψω όλες τις σελίδες του πάρεντς........ είχα την ευλογία να ευεργετηθώ πολλές φορές, δόξα τω Θεώ!

Link to comment
Share on other sites

Φέφη και χτες και προχτές εδώ ήμουνα και έγραφα.

Δεν πρόσεξες ότι η φραουλίτσα μου έγινε αβοκάντο; Θα ενημερώσω τη φραουλίτσα το βράδυ που της μιλάω ότι η φέφή σήμερα μας θυμήθηκε.

Και γω κάτι για το σπίτι σκέφτηκα ή λουλούδι. Επίσης σκέφτηκα την εικόνα του Αγιου Νικολάου. Ασχετό λέτε;

Δεν σας είπα ότι κεντάω. Εχω ένα κέντημα της μετρητοίς παρακαλώ απο πριν παντρευτώ το έχω στη μέση και τώρα το ξανα έπιασα. Αφου δεν κάνω άλλες δουλειές ας κάνω κάτι στον καναπέ.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φέφη και χτες και προχτές εδώ ήμουνα και έγραφα.

Δεν πρόσεξες ότι η φραουλίτσα μου έγινε αβοκάντο; Θα ενημερώσω τη φραουλίτσα το βράδυ που της μιλάω ότι η φέφή σήμερα μας θυμήθηκε.

Και γω κάτι για το σπίτι σκέφτηκα ή λουλούδι. Επίσης σκέφτηκα την εικόνα του Αγιου Νικολάου. Ασχετό λέτε;

Δεν σας είπα ότι κεντάω. Εχω ένα κέντημα της μετρητοίς παρακαλώ απο πριν παντρευτώ το έχω στη μέση και τώρα το ξανα έπιασα. Αφου δεν κάνω άλλες δουλειές ας κάνω κάτι στον καναπέ.

φιλάκια στην φραουλίτσα σου που έγινε κιόλας αβοκάντο!!!!!!

το λουλούδι-γλάστρα εννοείς ή ανθοδέσμη;-είναι ωραίο δώρο, αρκεί να το εκτιμάει η κουμπάρα σου.

εμένα η κουμπάρα μου με είχε φλομώσει με γλάστρες. τις μπούχτισα. κ άμα ξαναδω στη γιορτή μου, ειλικρινά θα την στείλω κ αυτή στη μαμά μου ή στην αδερφή μου, γιατί στη βεράντα μου δεν ευδοκιμούν φυτά λόγω της κόρης!

η εικόνα είναι ακόμα πιο ιδιαίτερο δώρο. πρέπει να τον ξέρεις πολύ καλά τον άλλο, ότι όντως θα το εκτιμήσει το δώρο. εγώ θα το εκτιμούσα, ακόμα κ αν είχα κ άλλη εικόνα του Αγίου. έχω γεμίσει από εικόνες της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου, αλλά πάντα υπάρχει γωνιά για προστασία!;):)

πολύ ωραίο δώρο είναι κ τα διακοσμητικά ζβαρόφσκυ! πεταλούδες, ζωάκια, λουλουδάκια!ιδιαίτερα κομμάτια! αν έχει βιτρίνα, θα τα βάλει οπωσδήποτε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...