Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αύριο θα κάνει η μάμα κοτόπουλο (θυμίζω η μαμά μου κάνει τα φαγητά λίγο "βαρετά", νερόβραστα, ανάλατα κτλ, ότι πρέπει για τη μπέμπα!).

Έχετε καμιά απλή συνταγή μπας και φάμε φαγητό της προκοπής?

χαχαχα, κάνω quote τον εαυτό μου! Η ερώτηση πήγαινε συνέχεια της προηγούμενης πρότασης, ότι θα μαγειρέψει η μαμά μου κοτόπουλο, κι επειδή λοιπόν της βγαίνει λίγο άνοστο, θέλω να της προτείνω κάτι εύκολο να μας κάνει με κοτόπουλο.

Σημείωση: προσέχει τα μικρά μου και μας μαγειρεύει κιόλας!

Κάτι μου γράψατε για μπύρα, μου θυμίσατε μια συνταγή που έχω με μπύρα και λαχανικά που βγαίνει σούπερ. Για να δούμε θα τη βρώ για να της αφήσω οδηγίες?!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κάτι μου γράψατε για μπύρα, μου θυμίσατε μια συνταγή που έχω με μπύρα και λαχανικά που βγαίνει σούπερ. Για να δούμε θα τη βρώ για να της αφήσω οδηγίες?!

να σου πω...

και στο φουρνο με πατατες να το βαλει χωρις νερό,με τη μπύρα μια χαρα θα βγει

και δεν θα την μπερδεψεις με πολλες οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

didi&k ψάχνω κάτι με κοτόπουλο, αρακά θα φάμε σήμερα μάλλον! (λέω γιατί δεν ξέρω τι θα βρω τελικά σπίτι όταν επιστρέψω...)

σνίτσελ, εύκολο, γρήγορο κ νόστιμο!

γεια σας και παλι

καλα μαγειρεματα και καλες δουλειες σε ολες

και οτι μας πονει να γιανει !!!

τί ωραία κουβέντα!!!!!!!! να είσαι καλά ταζούλα! καλέ πώς σε λένε στην πραγματικότητα;

(εμενα με ποναει το δοντι και εχω ραντεβου την παρασκευη και παλευω με παυσιπονα μεχρι τοτε :?)

περαστικό να είναι κ την παρασκευή να ξεμπερδέψεις! από πονόδοντο ΞΕΡΩ!

η εκδρομη του αρεσε πολυ, βρηκε και πολλα ξερα φυλλα να παταει που του αρεσει πολυ, τριγυρισε στον μπαχτσε κα ιτα χωματα και μετα επεσε ξερος για υπνο

τί καλά! αυτά μένουν στα παιδιά μας! τα απλά πράγματα!

ρε παιδί μου στη δική μου χθες στο δρόμο για το σχολείο περάσαμε από την πυροσβεστική κ της έδειξα-μίλησα για την πυροσβεστική.

στο σχολείο έξω από την αίθουσα είχε πυροσβεστικές φωλιές κ αφού με ρώτησε της εξήγησα!

όλη μέρα χθες κ σήμερα το πρωί θέλει να γίνει περοσβέστης κ να πάρει κ την ξαδερφή της κ το σόι όλο να τους κάνει περοσβέστες κ να σώσουν τα πουλάκια κ τα ντέντα κ τα πίτια κ τους αθώπους! όλους να τους σώσουμε!

αμ το άλλο!!!!!πήρε μια μεζούρα της μάνας μου που είχε μείνει σουβενίρ ούτε θυμάμαι από πότε κ το πέρασε στο λαιμό κ έκανε το γιατό! κ θα κάνει καλά όλα τα παιζάκια κ θα ντώσει σιροπάκια για το λαιμό!!!!!!

ρύπα η σωτήρας!!

από κυριακή σας είπα που φοράει το μαρτυρικό-σταυρό της ανεψιάς μου που βαφτίστηκε πρόσφατα!!!με κλωστή!!!!!ούτε στο μπάνιο δεν το βγάζει ούτε στον ύπνο! πήρε από τη μανούλα του παιδί, Θεοσεβούμενο!!!!!;)

{όσο παράξενο κι αν σας ακούγεται είμαι πολύ ντροπαλή.. σ' αυτά !!!}

γιατί είσαι ψυχούλα, γι'αυτό! παραείσαι δηλαδή!!!!!!αλλά τυχεροί όσοι είναι γύρω σου!!!!!μάκια!

Φεφάκι μου,

Τί σου συμβαίνει ????? Αν θες με λες... αλλά κάτι μου λέει ότι έχεις στριμωχτεί άσχημα (ψυχολογικά) τις τελευταίες μέρες ...:|ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙ ?

απροσδιόρτιστο. πιέστηκα πολύ κ τώρα είμαι σαν να με έχουν τρομπάρει. θέλω ξεφούσκωμα!αρπάζομαι απ' τον αέρα για καβγά!

να 'ναι καλά το γιαβρί μου, αλλιώς δεν την πάλευα!

Η Ρύπα μας πάντως μια χαρά μου φαίνεται ότι θα προσαρμοστεί στο νέο της σχολείο !:-P

μακάρι Παναγία μου! ποιό είναι το αγαπημένο της τραγούδι κ δικό μου αφού το τραγουδάει το σπλάχνο; άσε μέ να σ' αγαπώ!:D

Σας ευχαριστώ όοολες για τις ευχές - μακάρι να πιάσουν τόπο !

αφού είναι από καρδιάς, θα πιάσουν!

λοιπόοοοοοοοοοοοοον!!!!!!!!!

στο κοτόπουλο έχω κάνει τα εξής αντί για το κλασικό λεμονάτο με πατάτες, ρίγανη αλάτι, πιπέρι, αντικαθιστάς τη ρίγανη με άνηθο!!!!!!σούπερ!!!!!!!

άλλο μείγμα είναι πάπρικα σε περίσσια, αλάτι, πιπέρι, ρίγανη κ μια σταλιά κανέλα! θα με θυμηθείς! με ντομάτα σάλτσα!

πείνασα καλέ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα το πρωί που έβγαλα βόλτα τον μικρό πέρασα για πολλοστή φορα από το βιβλιοπωλείο για να ρωτήσω αν έφτασαν τα βιβλία που είχα παραγγείλει την προηγούμενη Τρίτη

Η ιστορία εχει ως εξης...

Την προηγούμενη Τριτη ρωτησα σε 4 μεγαλα βιβλιοπωλεία της πόλης μου για 2 βιβλία και δεν τα είχε κανενα.Ολα όμως προθυμοποιήθηκαν να τα παραγγείλουν με την διαβεβαίωση ότι σε μία μερα θα τα έχω.

Τελικά τα παρήγγειλα στο τελευταίο που επισκέφθηκα,όπου μου είπαν "Πέμπτη απόγευμα,θα τα χεις"

Περνώ την Πέμπτη,τζίφος..."Ελα την Παρασκευή..."Περνώ την Παρασκευή..."Ελα Σάββατο..."

Αφού τους είπα ότι τό Σάββατο δεν θα βγω εξω,ωστε να περασω να παραλαβω τα βιβλία,τους τόνισα ότι θα περασω την Τριτη,να εχουν έρθει σίγουρα, να τα πάρω να τελειώνουμε.

Ασφαλώς δεν ειχαν ερθει

Και ερωτω...

Φταίω εγω να τα αφησω αμανάτι δεκα μερες και να πάω να τα πάρω μετα;

Φταίω να μην πάω να τα πάρω καθόλου και να τα παραγγείλω από το ιντερνετ;

Κάθε μέρα τα βιβλιοπωλεία παραλαμβάνουν δέματα,λόγω σαιζόν...Αποκλείεται να μην εχουν φτασει τα βιβλια

Τα βιβλία δεν εχουν παραγγελθεί στην ώρα τους

Αυτό είναι,γιατί μισοξεφυγε και από την πωλητρια του μαγαζιου την Παρασκευη το απόγευμα,ενω το αφεντικό ελεγε άλλα

Α στο καλό...

Κριση κρίση,κλαίγονται όλοι αλλα τον πελατη δεν τον σεβονται ρε φούστη

Σου λέει τωρα θα τα κονομήσουμε,πού να παραγγελνουμε βιβλία...

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 4-5 χρόνια,ειχα πάει σε ενα άλλο βιβλιοπωλείο τετοια εποχή,στο οποίο φυσικά δεν ξαναπάτησα,για να πάρω ενα βιβλίο το οποίο το είχαν-έτσι είπαν-αλλά δεν μπορούσαν να ψάξουν για να μου το βρουν,γιατί στο σημείο που ήταν,είχαν βάλει κάτι σχολικές τσάντες μπροστα και επρεπε να σηκώσουν όλες τις τσάντες στη σειρα για να δουν πού ηταν το βιβλίο!!!

Ο Ελληνας τελικά σε κάποια πράγματα δεν αλλάζει...

Ειναι της προχειρότητας και της αδιαφορίας

Αν πήγαινα πριν 2 μηνες να τα παραγγείλω,με την αναδουλειά που είχαν,θα εκαναν τούμπες...

Χωρια το σαμποταζ...

Γιατί σαμποταζ είναι να ζητας κάτι συγκεκριμένο και να σου συστηνουν κάτι άλλο,ότι είναι εξίσου καλό!!!

Μα κυριούλα μου ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ!Ε μα...

Είμαι παραλογη;

Και όχι μόνο αυτό...Μου την είπε κιόλας το αφεντικό,που περνάω μερα παρα μέρα και ρωτάω!!!

Μπαρδόν;

1ον Ρωτάω γιατί περνάω έξω από το μαγαζί και λέω μπας και...

2ον Μου ειχατε πει ότι σε μια μερα θα εχουν ερθει

3ον Κάθε φορα που περνώ μου λέτε "αυριο θα ρθουν"κι αφού είμαι εξω να μην περασω να δω;

Link to comment
Share on other sites

καλό μεσημέρι!

Τώρα πήρα μία ανάσα από το πρωί! Το κεφάλι μου πάει να σπάσει κι έχω πιεί κι ένα πονσταν!

Σήμερα ξεκίνησε η ζουζού μου σχολείο και της φάνηκαν άγριοι οι καθηγητές στο Γυμνάσιο! Και που είναι ακόμη....

Πάω να διαβάσω τα νέα σας.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξεκίνησε η ζουζού μου σχολείο και της φάνηκαν άγριοι οι καθηγητές στο Γυμνάσιο! Και που είναι ακόμη....

καλή σχολική χρονιά να εχει η κουκλίτσα σου

οσο για τους καθηγητες...σιγα τα ωά!

απλά τα ψάρωσαν τα μικρά

μην ανοιξω θεμα τωρα για το πόσο αγριοι είναι οι καθηγητές στην πλειοψηφία τους σε γυμνάσιο-λύκειο,γιατί θα κλάψουνε μάνες και θα θρηνήσουνε τεκνα,που ελεγε και ο Νικος Ριζος!:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δαναη με λενε :P
υπέροχο όνομα!
ακυρα τα γεμιστα

τωρα μιλησα με τον αντρα μου και μου παρηγγειλε το ραγου του τζειμς ολιβερ

ακομα καλυτερα. θα μαγειρεψω πιο αργα

κ από αυτό στείλε. είμαι βολικό παιδί!

περιστεράκι μου έχεις πέσει σε μακάκες!

να πάρεις απο ίντερνετ κ να περνάς για καραούλι απότα βιβλιοπωλεία!!!!!!

καλό μεσημέρι!

Τώρα πήρα μία ανάσα από το πρωί! Το κεφάλι μου πάει να σπάσει κι έχω πιεί κι ένα πονσταν!

Σήμερα ξεκίνησε η ζουζού μου σχολείο και της φάνηκαν άγριοι οι καθηγητές στο Γυμνάσιο! Και που είναι ακόμη....

Πάω να διαβάσω τα νέα σας.....

το έχω παρατηρήσει το ύφος των καθηγητών! άει στο καλό!

αντί να πιάσει στα παιδιά που είναι μαφίες, πιάνει τα καλά παιδιά. το λέω εκ πείρας!

όλες μου οι ευχές να διαπρέψει το σπλάχνο σου κ πάλι!!!!!!

καλή σχολική χρονιά να εχει η κουκλίτσα σου

οσο για τους καθηγητες...σιγα τα ωά!

απλά τα ψάρωσαν τα μικρά

μην ανοιξω θεμα τωρα για το πόσο αγριοι είναι οι καθηγητές στην πλειοψηφία τους σε γυμνάσιο-λύκειο,γιατί θα κλάψουνε μάνες και θα θρηνήσουνε τεκνα,που ελεγε και ο Νικος Ριζος!:tongue::tongue:

πες τα αδερφούλα να μαθαίνουμε εκ των έσω!

μάκια σου στα μαγουλάκια σου!

πάω να φάω. σήμερις θα κάνω φασόλια χάντρες. ακόμα τρώω κοτόπουλο.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω...

Χθες όλως τυχαίως προέκυψε να βγω μόνη μου με μια φίλη για καφεδάκι!

Περάσαμε τελεια!

Γυρισα άλλος άνθρωπος στο σπίτι και φυσικά λέω να το καθιερώσω,τουλάχιστον 2 φορες το μήνα!!!

να το καθιερώσεις Περιστεράκι μου! Θα κάνει πολύ καλό στην ψυχολογία σου!

πω πω γυμνασιο!!! τοσο μεγαλο κοριτσι εχεις! καλη αρχη και καλες επιτυχιες!!!!

πως της φαινεται που θα αλλαξει σχολειο και εγινε πια "μεγαλη":D?

Της φάνηκε κάπως πιο .....αγριευτικό θα το πω!!! ΄Ψάρωσε με έναν καθηγητή που τους μίλησε σε κάπως πιο έντονο τόνο για να μην καθυστερούν την ώρα που τους έδιναν τα βιβλία! Κουβάλησε 26 βιβλία! Την πόνεσε η πλάτη της μέχρι να έρθει σπίτι:rolleyes:

Αχ τι αντρούλη έχω...

Γυρισα από το μάθημα και τον βρήκα στην κουζίνα,να εχει φτιάξει και βάλει μπιφτεκια στον φούρνο και να πλένει και τα κουζινικα που χρησιμοποιησε

Για να κάνω λέει σωστά τη διατροφη που θελω και να μην τη βγαζω με γιαουρτι και φρουτο

ΝΑ φάω και ενα μπιφτεκάκι...

Μη χάσω...η αρκούδα!!!:tongue::tongue:

Αλλά δεν είναι γλυκούλης;

Μάλαμα ο αντρούλης σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν...

Είπαμε να χαρίσουμε μια μέρα ξεγνοιασιάς στα παιδάκια μας πριν μπουν στα βάσανα πάλι...

και φύγαμε σήμερα ημερήσια εκδρομή (η ζωπυρο-οικογένεια σύσσωμη κι η οικογένεια της κολλητής μου) στην Κορινθία

κολυμπήσαμε, φάγαμε, ήπιαμε, γελάσαμε, τα παιδιά έπαιξαν πολύ, είδαμε τη δύση του ηλίου μια ανάσα από το κύμα... ααααχ (θα σας ζαλίσω όλο το χειμώνα να σας λέω για τη θάλασσα που μου λείπει κ.λ.π.:roll:, όπως πέρσι:rolleyes:),

τέλος πάντων, το καταευχαριστηθήκαμε κι επιστρέψαμε (αργά) στη βάση μας (κουρασμένα τα βλασταράκια μας αλλά ευτυχισμένα:D) (κι ας κοιμηθούν λιγότερες ώρες σήμερα απ' ότι θα 'πρεπε εν όψει του σχολείου, δεν πειράζει)

Αφού περάσατε τόσο ωραία χαλάλι ο λίγο λιγότερος ύπνος!!!

- αύριο το πρωί λοιπόν ο Αγιασμός...

Να ευχηθώ καλή χρονιά σε όλα τα παιδάκια και να στείλω μια αγκαλίτσα στην Αγγελικούλα που η κοπελίτσα της (πια) θα πάει γυμνάσιο!

σε ευχαριστώ ζωπυράκι μου! Με συγκίνησες με την αγκαλίτσα σου!

Δωράκιιιιιιιιιιιι, χίλια συγνώμη βρε κούκλα μου που σου τηλ μεσημεριάτικα, ήμουν αλλού γι' αλλού.

Ποιά είχε κάνει εξετάσεις και περίμενε αποτελέσματα?:confused: Η Ελένη-Θεσσαλονίκη?

Κάντυ, πότε θα πιούμε καφέ (που λέγαμε) άνευ τέκνων?

Θέλω κι εγώ, αν με θέτε φυσικά!!!

Φωτεινή, πως είναι ο χειμώνας στο νησί?

Κάγκλυ, ξεκουράσου κι άσε τους άλλους να σε κακομάθουν!!

Έχω ξεχάσει : Ελένη, τα συλληπητήριά μου για όλες σας τις απώλειες.

Περιστεράκι, αν "τύχει" να ξαναπεράσω (έστω και ξώφαλτσα) από τα μέρη σου, θα βρεθούμε οπωσδήποτε.

Καλό μας ξημέρωμα, φιλιά πολλά!

υ.γ. Γέλασα πολύ με το ατμοσυζυγάτος!!:tongue: Περιστεράκι... του σιδεροκλάμπ κι εγώ, το κατά δύναμιν δηλαδή...:oops: Πως το 'λεγε η Θεοπούλα? Κόβεται το...:cool:

Κι εμένα θα μου λείπει η θάλασσα, οπότε δεν θα είσαι η μόνη που θα την νοσταλγείς!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα στα όμορφα κορίτσια!!

Καλή σχολική χρονιά στα παιδάκια σας!

Εμείς έχουμε σχολείο κατ'οίκον...

Το περιστερόπουλο εκπαιδεύεται...

Χρησιμοποιεί ενα σκαλοπατάκι για το μπάνιο,πλένουμε χέρια,μουτράκια, του δείχνω πώς πλένουν δοντάκια,κάνει προσπάθειες κι αυτό.

Χθες βράδυ εκατσε κανονικά στο τραπέζι και έφαγε μόνο του μισό μπιφτέκι.Και το κάρφωνε με ενα πιρουνάκι ανάποδα,πολύ γέλιο!!!

Αχ μεγαλώνει κι αυτό το μικρούλι μωρέ...

Μια χαρά την βρίσκω την εκπαίδευση Περιστεράκι μου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ στα μεγάλα παιδιά του μαγειροκαφέ μας !!!!

Στην κόρη της Αγγελικής, της Εβίρι, στους γιους των κ.κ. Ζωπ + Ντάλιας !

Εσείς μας οδηγείτε !!!!! Πουλάκια μου !!!! ;)

Σε ευχαριστώ Μεταξάκι μουκαι όλα τα υπόλοιπα κορίτσια! Καλή χρονία να έχουν όοοοολα τα παιδάκια μας!

Ζωπάκι μου,

Όποτε θες .... να τον πιούμε τον καφεδάκο (αν προτιμάς άνευ τέκνων στείλε μου γραπτό μνμ να προετοιμαστώ καταλλήλως...) !!!!! :rolleyes:

Και ναι ... ξεκινήσαμε λίγο επεισοδιακά η αλήθεια είναι αλλά, τουλάχιστον, οι πρώτες εντυπώσεις από την δασκάλα μας ήταν καλές ! Φτάσαμε στο μάθημα .... και λόγω μπλεξίματος (?), κακής συνεννόησης τέλος πάντων... δεν το είχαν σημειώσει ότι θα πάμε... με αποτέλεσμα το κορίτσι να φύγει... και ήρθε άρον άρον πίσω με ταξί.... και περιμέναμε κανένα μισάωρο... τέλος καλό, όλα καλά (αν εξαιρέσουμε βέβαια το γεγονός ότι ξεμπερδέψαμε πολύ αργά...και πως φτάσαμε σπίτι μας πολύ αργότερα) με ό,τι αυτό συνεπάγεται.... τουλάχιστον, δεν μας χρέωσε το μάθημα... υπάρχουν ακόμη (και) σωστοί επαγγελματίες !

Μπράβο τους Μεταξάκι! Αυτό σημαίνει ότι δεν σας κοιτάνε μόνο στην τσέπη!

Μου είπε η Ο., η νέα μας λογοθεραπεύτρια ότι φέτος θα χρειαστεί να τον "ζορίσει" λιγάκι παραπάνω με κάποιες ασκησούλες. Απ' ότι κατάλαβα θα γίνει πιο οργανωμένη δουλειά αφού, πλέον, στοχέυουμε στην άρθρωση.. δεν θα γίνεται μονο μέσω παιχνιδιού δλδ όπως πέρυσι.... της είπα ότι δεν έχω πρόβλημα -αλοίμονο άλλωστε !- ... οπότε, σταυρώστε με κόρες επειδή προβλέπεται ζόρικη κατάσταση ! :?

αφού είναι για καλό σκοπό θα το αντέξετε!!!!

Στα σημερινά μας: το μενού έχει φακές και δουλίτσες πλυντήρια ξεσκόνισμα κλπ κλπ ...

Ο Λοβ πήγε χθες σε συνέντευξη για δουλειά (από Νοέμβριο-αν κάτσει-). Γενικά, θετικές εντυπώσεις... το ωράριό του θα είναι 6-4.... με κάποια Σάββατα μέσα (όχι όλα) ή/και Κυριακές σε ορισμένες εξαιρέσεις -για τις οποίες όμως θα πληρώνεται κανονικά με υπερωρίες και διπλό μεροκάματο-, με εταιρικό αυτ/το, πληρωμένα έξοδα Αττικής Οδού-βενζίνης.... κάτι είναι κι αυτό ! Τουλάχιστον, υπάρχει η ελπίδα στον ορίζοντα !

μακάρι βρε κοριτσάκι μου, να βλέπει κι εκείνος λίγο περισσότερο την οικογένειά του!

Επίσης, πέράσαμε σύμφωνα και με τους τελικούς διορθωμένους πίνακες ! Βέβαια, φέτος με το μπάχαλο που έχει γίνει το "δωρεάν" δεν ισχύει καθώς χρεωνόμαστε σχολικό+σίτιση (120/παιδί/μήνα) συν τις εξτρά δραστηριότητες (πισίνα, μουσικοκινητική/θεατρική αγωγή και Αγγλικά) άλλο ένα 50άρικο έκαστος... βγαίνει κοστούμι ΑΛΛΑ (πάντα υπάρχει ένα "αλλά") το συνολικό κόστος (και πάλι) είναι χαμηλότερο από το να έπαιρνα μια κοπέλα για φύλαξη από τις 4 κι έπειτα.... δόξα τον Θεό να λέω και να μην παραπονιέμαι !

Αυτά τα νέα μας ! Σόρρυ αν σας ζάλισα με τα δικά μας ! ΦΙΛΑΚΙΑ !!!!

πάλι καλά που σας βγήκε έστω κι έτσι ξαλαφρωμένο το κονδύλι!!!

Καλημέρα

Καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδάκια.

Αγγελική εύχομαι στην κορούλα σου να είναι μια όμορη χρονιά και να προσρμοστεί ευκολα.

την πρώτη μέρα που πήγα στη α' γυμνασίου ήθελα να βάλω λακ στα μαλλιά, εξόργισα την μάνα μου τόσο πολύ που μου είπε θα σε κλείσω στο σπίτι με λακ στο μαλλί δεν φευγεις. Εδω και χρόνια έχω καταλάβει τι βλακεία πήγα να κάνω.

Κάντυ ότι καλύτερο για τη δουλειά του άντρα σου και καλό κουράγιο όλο το χειμώνα με τόσο τρέξιμο.

Σήμερα πήρα την εξέταση ανέβηκε η ορμόνη εγω πανικόβλήθηκα φυσικά είναι μέσα στα φυσ. όρια αλλά την θέλουμε πιο κάτω. Πήρα τον ενδοκρινολόγο έλειπε στο αγιο όρος και κορίτσια ντράπηκα πάρα πολύ αλλά τον πήρα στο κινητό. Μου είπε να μην ανησυχώ δεν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα αυτή η τιμή και μου αύξησε τη δόση.

φέφη θέλω πολύ καιρό να στο πώ, μου αρέσει πολύ που προσέχεις τόσο τη διατροφή της Ρύπα.

Περιστέρω είσαι σε δίαιτα, έχασα επεισόδια; Η κουμπάρα μου κάνει δίαιτα τρώει όλη μέρα γιαόυρτι και γάλα. Δεν θεωρώ μεγαλύτερη βλακεία.

Σήμερα θα κάνω μπιφτέκια και θα βράσω και κολοκυθάκια.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...