Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Εγώ πάντως χτες σιδέρωσα με το ατμοσίδερο και όχι με τον ατμοσυζυγάτο!!!!!

α χα χα χα χα χα χα

...

Μαζευτήκαμε από το χωριό όοοοοολοι! και του χρόνου να είστε όλοι καλά Από αύριο η κορούλα μου ξεκινάει σχολείο. Θα πάει 1η Γυμνασίου! Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι μεγάλωσε τόσο η μαιμουδίτσα μου! με το καλό και για τα 2 !!!! έ όοοχι και μαϊμουδίτσα ολόκληρος κορίτσαρος !!! Σε ποιό θα πάει Αγγελική ?

Ο μικρός θα ξεκινήσει παιδικό από Δευτέρα.

....

Καλά κουράγια με την δουλειά !

συμπεθερα μου μην ανυσηχεις!!!θα ειστε μεσα στις λιστες!!!αληθεια, στον γαμπρουκη μου που ειναι και ευαισθητουλης με τις αρρωστιες, ειδες διαφορα απο την 1η στη 2η χρονια??αρρωσταινε λιγοτερο??? ναι και βέβαια ... καμία σχέση σου λέω... αρρώστησαν πολύ λιγότερο και λιγότερο σοβαρά κυρίως πέρυσι ...;) αχ και μονο που το σκεφτομαι αγχωνομαι!!!καλη αρχη στα μαθηματα και καλο τρεξιμο!!!επισης τελεια τα μεζεδακια σου-βαλε συνταγη κανταιφι με γαριδες *!!!

...

σας φιλω!!!καμμια ορεξη για δουλεια σημερα!!!!να μην εχω ανθρωπο να πω μια κουβεντα!!!!!μονο το διπλανο ζωοοο.... κι εγώ δεν έχω κανένα - μόνη σαν το λεμόνι ! πφφφφ

*έφτασεεεε !

ΥΛΙΚΑ

10 μεγάλες γαρίδες - 100γρ. κανταίφι -100μλ κρέμα γάλακτος-2 ασπράδια

Για την σάλτσα κόκκινης πιπεριάς : 3 κοκ. πιπεριές Φλωρίνης - 2,3 κομματάκια καυτερή πιπεριά-ελάχιστο σαφράν (κρόκο Κοζάνης)- 1κγ κόλιανδρο τριμμένο- 1κγ πουρέ ντομάτας- 1κσ χυμό λεμονιού-50μλ ξύδι-200μλ ελαιόλαδο αλάτι και πιπέρι

ΕΚΤΕΛΕΣΗ

Καθαρίζουμε τις γαρίδες. Ανακατεύουμε την κρέμα γάλακτος με τα ασπράδια. Βουτάμε μιαμια τις γαρίδες στο μίγμα και στη συνέχεια τις τυλίγουμε (επίσης μία μια) σφιχτά με το φύλλο κανταίφι. Τηγανίζουμε σε δυνατή φωτιά με πολύ λάδι.

Για τη σάλτσα: Βάζουμε όλα τα υλικά στο μπλέντερ.

Στην κανονική του εκδοχή σερβίρεται πάνω σε σαλάτα... εγώ τις στόλισα όμορφα όμορφα στην πιατέλα και το ντιπ από δίπλα... αλλά τρώγεται ΖΕΣΤΟ !!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλησπερα και καλη εβδομαδα!!

καλή εβδομάδα κι εσένα!

αυτη τη φορα η κοκκινομουρα μουφερε πολλα νευρα.τι κακο και αθυτο??!!! με τον μονο ανθρωπο που δεν νευριαζω ειναι το μπουμπουκι μου!!!

καλά που το είπες να μείνω σε απόσταση:tongue:

χθεςε τελικα εφτιαξα κορμο καταψυξης και κεκακια ουρανιο τοξο, βγηκανε πολυ καλα και εμφανισιμα, ιδανικα για γιορτουλες!!!φτιαχνεις κανονικα τη ζυμη για κεικ, τη χωριζεις στα 4(η συνταγη ελεγε 6 αλλα ειπα να μην το διακυνδυνεψω), κανεις συνδυασμους με χρωματα ζαχαροπλαστικης, ανακατευεις και τα βαζεις κουταλια κουταλια σε φορμακια με θηκες για κεικ. και βουαλα!!!τελεια!!!

Εύγε!

χθες πηγαμε σε μια φιλη, επαιξε η μικρη με τα παιδια της στα χωματα, εγιναν γουρουνακια αλλα το χαρηκαν.

Αυτό είναι το κυριότερο!

σημ περιμενω κοσμο το απογευμα, ελπιζω να βαλω μια σκουπα. ευτυχως δεν εχω μαγειρεμα!!!και το βραδυ εχεις σιδερωμα!!!η στοιβα δεν κατεβαινει!!!απτο κανονικο , του ατμου, μην ξεχνιομαστε!!!

Αν θέλουμε το πιστεύουμε!!!:tongue:

φεφακι μας ελειψες!!!καλη αρχη στη ρυπα.ειμαι σιγουρη οτι θα τα παει τελεια!!!ακομη ομως προσαρμογη??οσο για το πρωινο εγω της δινω γαλα και μετα τρωει στο σχολειο κατα τις 9,30-τις περισσοτερες μερες φρουτα επειδη τοχω ζητησει. κανονικα εχει καθε μερα και αλλο, ψωμι με βιταμ&μελι η κεικ, η ψωμι με τυρακι, κλπ....γιατι δεν το κανεις ετσι???δωστης μονο γαλα και τρωει αργοτερα. επειδη θαναι και στο σχολικο, μην της ερθει καμια αναγουλα πρωινιατικα!!!

Συμφωνω!

αγγελικη καλως επιστρεψατε, καλο κουραγιο στη δουλεια και καλη αρχη στο σχολειο για τα μπουμπουκια σου!!!περνανε τα χρονια ...νερακι!!!

Να είσαι καλά αφροδιτούλα μου!

επισης να ευχηθω σε ολα τα παιδακια της παρεας μας καλη σχολικη χρονια, να ειναι καλα, να μην εχουμε πολλες αρρωστιες αυτο το χειμωνα!!!

συμπεθερα μου μην ανυσηχεις!!!θα ειστε μεσα στις λιστες!!!αληθεια, στον γαμπρουκη μου που ειναι και ευαισθητουλης με τις αρρωστιες, ειδες διαφορα απο την 1η στη 2η χρονια??αρρωσταινε λιγοτερο???αχ και μονο που το σκεφτομαι αγχωνομαι!!!καλη αρχη στα μαθηματα και καλο τρεξιμο!!!επισης τελεια τα μεζεδακια σου-βαλε συνταγη κανταιφι με γαριδες!!!ναστε καλα να μαζευεστε!!!

ντιντι ωραια τα ψαρακια και αμα ξερεις οτι ειναι και φρεσκα, ακομη καλυτερα!!

ελενηαγγλια πολλα συλληπητηρια κουκλα μου!!!μην ξανακανεις μπαρμπεκιου!!!

καγκλυ εσυ το μωρακι σου να κοιτας και κανεναν αλλον!!!

σας φιλω!!!καμμια ορεξη για δουλεια σημερα!!!!να μην εχω ανθρωπο να πω μια κουβεντα!!!!!μονο το διπλανο ζωοοο....πφφφφ

Το πόσο σε νιώθω......


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω...

Χθες όλως τυχαίως προέκυψε να βγω μόνη μου με μια φίλη για καφεδάκι!

Περάσαμε τελεια!

Γυρισα άλλος άνθρωπος στο σπίτι και φυσικά λέω να το καθιερώσω,τουλάχιστον 2 φορες το μήνα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν έχει συνηθίσει να τρώει πρωινό. πρέπει να το εντάξω στο ξύπνημα.

κορν φλέηκς δεν γουστάρω να δώσω. όχι ακόμα.

γαλα με βουτηγμενες φετες φρυγανιας με μελι για πρωινο!

ευχαριστούμε!

μια χαρά τα φρέσκα ψαράκια!

μάκια!

περισσεψαν κιολλας και πηγα τα υπολοιπα στους γονεις μου

μια χαρα τους εκαντσε κι αυτους:D

μακια σου!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

Σήμερα έχω ΤΗΝ δουλειά! Το ίδιο θα γίνεται και κατά την διάρκεια όλης αυτής της εβδομάδας! Έτσι υπάρχει πιθανότητα να τα λέμε αργά το μεσημέρι ή και καθόλου!

Μαζευτήκαμε από το χωριό όοοοοολοι! Από αύριο η κορούλα μου ξεκινάει σχολείο. Θα πάει 1η Γυμνασίου! Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι μεγάλωσε τόσο η μαιμουδίτσα μου!

Ο μικρός θα ξεκινήσει παιδικό από Δευτέρα.

Πάω να διαβάσω τα νέα σας.....

πω πω γυμνασιο!!! τοσο μεγαλο κοριτσι εχεις! καλη αρχη και καλες επιτυχιες!!!!

πως της φαινεται που θα αλλαξει σχολειο και εγινε πια "μεγαλη":D?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη εβδομαδα!!αυτη τη φορα η κοκκινομουρα μουφερε πολλα νευρα.τι κακο και αθυτο??!!! με τον μονο ανθρωπο που δεν νευριαζω ειναι το μπουμπουκι μου!!!χθεςε τελικα εφτιαξα κορμο καταψυξης και κεκακια ουρανιο τοξο, βγηκανε πολυ καλα και εμφανισιμα, ιδανικα για γιορτουλες!!!φτιαχνεις κανονικα τη ζυμη για κεικ, τη χωριζεις στα 4(η συνταγη ελεγε 6 αλλα ειπα να μην το διακυνδυνεψω), κανεις συνδυασμους με χρωματα ζαχαροπλαστικης, ανακατευεις και τα βαζεις κουταλια κουταλια σε φορμακια με θηκες για κεικ. και βουαλα!!!τελεια!!!

οταν ειπες ουρανια τοξα σκεφτηκα οτι κοβεις το κεικ κατα μηκος και εχεις 2 ουρανια τοξα(2 ημικυκλια):cool: μετα ειδα τα χρωματα ζαχαροπλαστικη και περιπου καταλαβα τι εκανες:rolleyes:

το ειχα δει στον παρλιαρο

χθες πηγαμε σε μια φιλη, επαιξε η μικρη με τα παιδια της στα χωματα, εγιναν γουρουνακια αλλα το χαρηκαν. σημ περιμενω κοσμο το απογευμα, ελπιζω να βαλω μια σκουπα. ευτυχως δεν εχω μαγειρεμα!!!και το βραδυ εχεις σιδερωμα!!!η στοιβα δεν κατεβαινει!!!απτο κανονικο , του ατμου, μην ξεχνιομαστε!!!

αυτην την εβδομαδα εχετε ξεσκιστει στα σιδερωματα!!!!:shock:

να σας πω να ζηλεψετε? απο τοτε που εμεινα εγκυος στελνω σεντονια στη μαμα μου και μπλουζες του ντεξτερ στη μαμα του και ειμαι κομπλε ουτε γυναικα να ειχα:rolleyes:(τα δικα μου τα κανω εγω, ειμαι ιδιοτροπη:oops:)

ντιντι ωραια τα ψαρακια και αμα ξερεις οτι ειναι και φρεσκα, ακομη καλυτερα!!

φρεσκοτατα μολις γυρισε απο το ψαρεμα περασε και μου αφησε καμια δεκαρια ψαρακια

καγκλυ εσυ το μωρακι σου να κοιτας και κανεναν αλλον!!!συμφωνω!

σας φιλω!!!καμμια ορεξη για δουλεια σημερα!!!!να μην εχω ανθρωπο να πω μια κουβεντα!!!!!μονο το διπλανο ζωοοο....πφφφφ

μην κανεις πτ λεω!εχεις και την κοκκινομουρα , ξεκουρασου!

το ζωο σορρυ δεν ξερω ποιο ειναι:oops:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και τα ατυχηματα και τα καταλαθος!!!!:tongue::tongue::tongue:

Εκεί ποντάρω σε λέω...

Αλλά δεν είχαμε ατυχήματα

Αχ τι αντρούλη έχω...

Γυρισα από το μάθημα και τον βρήκα στην κουζίνα,να εχει φτιάξει και βάλει μπιφτεκια στον φούρνο και να πλένει και τα κουζινικα που χρησιμοποιησε

Για να κάνω λέει σωστά τη διατροφη που θελω και να μην τη βγαζω με γιαουρτι και φρουτο

ΝΑ φάω και ενα μπιφτεκάκι...

Μη χάσω...η αρκούδα!!!:tongue::tongue:

Αλλά δεν είναι γλυκούλης;

Link to comment
Share on other sites

το ζωω σορρυ δεν ξερω ποιο ειναι:oops:

ενας συνάδελφός της ντιντι μου,που της τα σπάει:confused:τα νεύρα

καμιά φορα μιλάμε κάπως με γρίφους,γιατί κάποια πράγματα τα εχουμε ηδη αναφερει και οι παλιες τα γνωριζουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εκεί ποντάρω σε λέω...

Αλλά δεν είχαμε ατυχήματα

Αχ τι αντρούλη έχω...

Γυρισα από το μάθημα και τον βρήκα στην κουζίνα,να εχει φτιάξει και βάλει μπιφτεκια στον φούρνο και να πλένει και τα κουζινικα που χρησιμοποιησε

Για να κάνω λέει σωστά τη διατροφη που θελω και να μην τη βγαζω με γιαουρτι και φρουτο

ΝΑ φάω και ενα μπιφτεκάκι...

Μη χάσω...η αρκούδα!!!:tongue::tongue:

Αλλά δεν είναι γλυκούλης;

θησαυρος!!!

εμενα παλι με εχει συνηθισει να γυρναω και να τον βρισκω στην ιδια θεση που τον εχω αφησει και να μου λεει τι θα φαμε???:rolleyes::rolleyes:

ετσι και σημερα!

γυρισα απο το μαθημα, πειναω μου λεει

και του εκανα πατατες με τα αυγα, εγω εφαγα λιγο λαβας κιουρι και μια κινεζικη σουπα λαχανικων στιγμης


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

ενας συνάδελφός της ντιντι μου,που της τα σπάει:confused:τα νεύρα

καμιά φορα μιλάμε κάπως με γρίφους,γιατί κάποια πράγματα τα εχουμε ηδη αναφερει και οι παλιες τα γνωριζουν

ναι ναι το ξερω!!! :D:D:Dειναι σαν να εμπαινα σημερα πρωτη φορα και μιλαγατε για σιδερωματα! θα ελεγα μα τοσο κεφι για ενα σιδερωμα?:shock::rolleyes::tongue:


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Κουράστηκα σήμερα αρκετά, αλλά δεν ήθελα να σταματήσω τις δουλειές, οι οποίες ύστερα από τόσο καιρό που λείπαμε ήταν αρκετές. Ευτυχώς δεν είχα μαγείρεμα παρά μόνο λίγα μακαρόνια σαν συμπλήρωμα στο χτεσινό φαγητό.

επειδη σημερα μαλλον θα παμε εξοχικο

Καλή διαδρομή να έχετε και καλά να περάσετε.

σήμερα την πήγα κ εγώ την αγαπούλα μου κ έχω άγχος να μάθω πώς τα πήγε.

Καλή αρχή στη μικρούλα. Μια χαρά θα τα πάει όλο το χρόνο.

εβιρούλα μου, καλή σχολική χρονιά για τη μικρή σου κ με το καλό να περάσει ο καιρός να ανταμώσετε με τη μεγάλη ξανά! ταλαιπώρια το ταξίδι σας!

Σ' ευχαριστώ Φέφη.

Λοιπόοοοοον, απόψε ξεκινάμε (και) επίσημα τις λογοθεραπείες μας -β' γύρος-.....

Καλή αρχή και σ' αυτά τα μαθήματα.

έφτιαξα μεζεκλίκια διάφορα εκ των οποίων το πιο πετυχημένο ήταν οι γαρίδες κανταΐφι που έγιναν ανάρπαστες !!!!

Δεν το έχω φτιάξει ποτέ, αλλά είμαι σίγουρη ότι ήταν καταπληκτικές.

{επιπλέον είχα φτιάξει χταπόδι ξυδάτο, πατατοσαλάτα, αυγά βραστά, ποικιλία τυριών κι ένα πιλάφι με διάφορα θαλασσινά σαν παέγια ας πούμε}............................

Πολύ ωραίο μενού, πολύ ωραίο τραπέζι. Σίγουρα ευχαριστήθηκαν οι καλεσμένοι.

Σήμερα έχω ξυπνήσει απο τις 7 να πάω στη μικροβιολόγο έκανα μια επαναληπτική για το θυροειδή.

Καλά αποτελέσματα να πάρεις.

σε όλα τα παιδάκια που ξεκινάνε καλή χρονιά.

Ευχαριστούμε.

το πρωί στα παιδιά σας εκτός από γάλα τί δίνετε;

Η δικιά μου γάλα με κορνφλέικς

τώρα θα δεχτεί να τρώει το αβγουλάκι της τόσο νωρίς ή τα υπόλοιπα;

τα φώτα σας!

Το καλύτερο είναι να κάνεις δοκιμές κι όπου σε βγάλει.

Eviri ενα μεγαλο μπραβο στον εβιρο που μαγειρευει!!!

Τώρα χρόνια δε γνώριζα ότι είχα ένα ανεκμετάλλευτο ταλέντο στο σπίτι μου. Βλέπεις, φέτος αποφάσισε να μας το ξεδιπλώσει (το ταλέντο).

Από αύριο η κορούλα μου ξεκινάει σχολείο. Θα πάει 1η Γυμνασίου! Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι μεγάλωσε τόσο η μαιμουδίτσα μου!

Καλή αρχή στη δεσποινιδούλα σου.

Εβιράκι καλή προσαρμογή στην Γερμανία τώρα και καλό ξεκίνημα στις κορούλες σου!

Σ' ευχαριστώ Αγγελική.

πώς τον λέει τον Σουλεϊμάν; τον λέει σουλεϊμάντο!

χαχαχαχαχα

Κι εγώ είδα το πρώτο επεισόδιο, αλλά τα υπόλοιπα τα έχασα λόγω της Σιλά, που μετά ξεχνάω να γυρίσω κανάλι. Κάποια στιγμή θα δω ή τις επαναλήψεις ή θα τα ψάξω στο ίντερνετ.

Ξεχασα να σας πω...

Χθες όλως τυχαίως προέκυψε να βγω μόνη μου με μια φίλη για καφεδάκι!

Περάσαμε τελεια!

Πολύ καλή σκέψη και μόνο επειδή άλλαξες παραστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν...

Είπαμε να χαρίσουμε μια μέρα ξεγνοιασιάς στα παιδάκια μας πριν μπουν στα βάσανα πάλι...

και φύγαμε σήμερα ημερήσια εκδρομή (η ζωπυρο-οικογένεια σύσσωμη κι η οικογένεια της κολλητής μου) στην Κορινθία

κολυμπήσαμε, φάγαμε, ήπιαμε, γελάσαμε, τα παιδιά έπαιξαν πολύ, είδαμε τη δύση του ηλίου μια ανάσα από το κύμα... ααααχ (θα σας ζαλίσω όλο το χειμώνα να σας λέω για τη θάλασσα που μου λείπει κ.λ.π.:roll:, όπως πέρσι:rolleyes:),

τέλος πάντων, το καταευχαριστηθήκαμε κι επιστρέψαμε (αργά) στη βάση μας (κουρασμένα τα βλασταράκια μας αλλά ευτυχισμένα:D) (κι ας κοιμηθούν λιγότερες ώρες σήμερα απ' ότι θα 'πρεπε εν όψει του σχολείου, δεν πειράζει)

- αύριο το πρωί λοιπόν ο Αγιασμός...

Να ευχηθώ καλή χρονιά σε όλα τα παιδάκια και να στείλω μια αγκαλίτσα στην Αγγελικούλα που η κοπελίτσα της (πια) θα πάει γυμνάσιο!

Δωράκιιιιιιιιιιιι, χίλια συγνώμη βρε κούκλα μου που σου τηλ μεσημεριάτικα, ήμουν αλλού γι' αλλού.

Ποιά είχε κάνει εξετάσεις και περίμενε αποτελέσματα?:confused: Η Ελένη-Θεσσαλονίκη?

Κάντυ, πότε θα πιούμε καφέ (που λέγαμε) άνευ τέκνων?

Φωτεινή, πως είναι ο χειμώνας στο νησί?

Κάγκλυ, ξεκουράσου κι άσε τους άλλους να σε κακομάθουν!!

Έχω ξεχάσει : Ελένη, τα συλληπητήριά μου για όλες σας τις απώλειες.

Περιστεράκι, αν "τύχει" να ξαναπεράσω (έστω και ξώφαλτσα) από τα μέρη σου, θα βρεθούμε οπωσδήποτε.

Καλό μας ξημέρωμα, φιλιά πολλά!

υ.γ. Γέλασα πολύ με το ατμοσυζυγάτος!!:tongue: Περιστεράκι... του σιδεροκλάμπ κι εγώ, το κατά δύναμιν δηλαδή...:oops: Πως το 'λεγε η Θεοπούλα? Κόβεται το...:cool:


Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα!!!!

Καλή χρονιά σε όλα τα παιδάκια που ξεκινάνε σήμερα και καλό κουράγιο στους γονείς!!!! Ας ελπίσουμε ότι θα είναι μια εποικοδομητική χρονιά!!!

Εμείς πήραμε το πρώτο μας βιβλίο για τα προνήπια και κάπως μου ήρθε... Μεγάλωσε το κοριτσάκι μου και δεν το έχω πάρει χαμπάρι!

προνήπια πάτε φέτος; καλή αρχή!

μα κ την προηγούμενη εβδομάδα πάλι προσαρμογή είχανε! τί να πω!

μέχρι κ τα νήπια είναι το εεταα;

του χρόνου θα υπάρχει;

Το αν υπάρχει είναι μια πολύ καλή ερώτηση με τις μακακίες που έχουν γίνει...

Νομίζω ότι τα νηπια δεν μπορούν να μπουν μέσω έσπα χωρίς όμως να είμαι σίγουρη.

Από αύριο η κορούλα μου ξεκινάει σχολείο. Θα πάει 1η Γυμνασίου! Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι μεγάλωσε τόσο η μαιμουδίτσα μου!

Ολόκληρη κοπέλα Αγγελικούλα.... Με το καλό λοιπόν στο γυμνάσιο!!!

Το λοιπόν...

Είπαμε να χαρίσουμε μια μέρα ξεγνοιασιάς στα παιδάκια μας πριν μπουν στα βάσανα πάλι...

και φύγαμε σήμερα ημερήσια εκδρομή (η ζωπυρο-οικογένεια σύσσωμη κι η οικογένεια της κολλητής μου) στην Κορινθία

Και πολύ καλά κάνατε Ζωπ!!! Όποια ευκαιρία να την εκμεταλέυεστε!!!!

Ποιά είχε κάνει εξετάσεις και περίμενε αποτελέσματα?:confused: Η Ελένη-Θεσσαλονίκη?

Οου γιες!!! Τα περιμένω το βραδάκι!

Και για να μην ξεχνιόμαστε, σήμερα τρώμε περισεύματα από κοτσι και μακαρονάδα!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...