Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

το πρωί στα παιδιά σας εκτός από γάλα τί δίνετε; εμείς την είχαμε συνηθίσει ν απίνει το γάλα της μόλις ξυπνούσε κ στις 9-9.30 να τρώει αβγουλάκι με ψωμί ή κασεράκι με ψωμάκι ή κουλούρι σουσαμένιο ή ψωμί με μαρμελάδα κ βούτυρο.... κ κατά τις 11.30 φρούτα.

τώρα θα δεχτεί να τρώει το αβγουλάκι της τόσο νωρίς ή τα υπόλοιπα;

τα φώτα σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

.....

καλέ σήμερα που ήρθα εγώ εξαφανιστήκατε;

Εδώ είμαστε ! Έχω πάθει σοκ λέμε με την ΕΕΤΑΑ και την πάρτη τους.... κατέβασαν πάλι τους πίνακες, θα βγάλουν νέους - υπήρχαν, λέει, λάθη- ξανά μανά απ΄την αρχή !!! :evil:

το πρωί στα παιδιά σας εκτός από γάλα τί δίνετε; εμείς την είχαμε συνηθίσει ν απίνει το γάλα της μόλις ξυπνούσε κ στις 9-9.30 να τρώει αβγουλάκι με ψωμί ή κασεράκι με ψωμάκι ή κουλούρι σουσαμένιο ή ψωμί με μαρμελάδα κ βούτυρο.... κ κατά τις 11.30 φρούτα.

τώρα θα δεχτεί να τρώει το αβγουλάκι της τόσο νωρίς ή τα υπόλοιπα;

τα φώτα σας!

Το Σαββατοκύριακο π.χ. που είναι σπίτι θα ξυπνήσουν θα πιουν το γάλα τους -ο Νικ μπορεί να φάει όμως γάλα με κορν φλέηκς οπότε τον πιάνει πιο πολύ από ένα ποτ. γάλα σκέτο- κατά τις 10.00-10.30 τα ρωτάω τί έχυον όρεξη (αβγό, ψωμί με τυρί/ντοματούλα, μαρμελάδα κλπ ή φρούτα).

*Με το φρούτο σημ.: αν δεν φάνε το πρωί θα τους κόψω νωρίς το απόγευμα πριν την βόλτα μας !

Πού μπερδεύτηκες ? Δεν σ' έπιασα ! Αβγό τα δικά μας τρώνε 2-3 φορές την εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπημένες φιλενάδες μου

Δεύτερο ποστ αυτό,στο πρώτο με πέταξε εξω.

Σήμερα εφτιαξα κοτοσουπα τραχανά του μικρού,έφαγε μια πιαταρα και επεσε για μεσημεριανη σιέστα.Το πρωί τον είχα βγάλει και περίπατο.Σα να μπαίνει σε προγραμματάκι σιγά σιγά

Για εμάς δεν μαγείρεψα,υπάρχει φαγητό.

Και εγω δεν θα φάω.Εχω γίνει σωστή αρκούδα!!!Από το πρωί έχω φάει φρούτα,γιαούρτι με δημητριακά και κάπως έτσι λέω να βγάλω την ημέρα.Εχω απογοητευτεί με αυτό το θεμα πάρα πολύ...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο εμενα!!!!

EleniAgglia ειμαι νεα στο μαγειροκαφε, λυπαμαι πολυ για τους δικους σου ανθρωπους , τα συλληπητηρια μου

Eviri ενα μεγαλο μπραβο στον εβιρο που μαγειρευει!!!

εμενα ο ντεξτερ ενα κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες κανει κι αυτο σπανια των σπανιοτητων!!!

peristeraki γιατι βρε κοριτσι ανευ αποτελεσματος τοοοοσος αγωνας και τοοοοοσο σιδερωμα????

ΦΩΤΕΙΝΗ763 σε λυπαμαι που σε καταπιεζουν στις μαγειρικες σου επιδεξιοτητες και δεν σε αφηνουν να κανεις φαγητα με κρεμα γαλακτος...

taz18 καλα να περασετε στο εξοχικο!!!!

φεφικο καλη αρχη στη ρυπα!!!!!!

love4four επισης καλη αρχη με τη νεα δασκαλα λογοθεραπειας

kagly81 καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!!

εμεις σημερα θα φαμε τηγανιτα ψαρακια που μας εφερε χθες ο κολλητος του ντεξτερ που πηγε για ψαρεμα

φρεσκοτατα!!

και μια χωριατικη σαλατουλα! αυτα animal-graphics-animals-cooking-009202.gif

καλη ορεξη σε ολα τα μαγειροκοριτσια και καλη εβδομαδα!!!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδώ είμαστε ! Έχω πάθει σοκ λέμε με την ΕΕΤΑΑ και την πάρτη τους.... κατέβασαν πάλι τους πίνακες, θα βγάλουν νέους - υπήρχαν, λέει, λάθη- ξανά μανά απ΄την αρχή !!! :evil:

μη φοβού, μέσα θα είναι τα δυο πουλάκια σου!

Το Σαββατοκύριακο π.χ. που είναι σπίτι θα ξυπνήσουν θα πιουν το γάλα τους -ο Νικ μπορεί να φάει όμως γάλα με κορν φλέηκς οπότε τον πιάνει πιο πολύ από ένα ποτ. γάλα σκέτο- κατά τις 10.00-10.30 τα ρωτάω τί έχυον όρεξη (αβγό, ψωμί με τυρί/ντοματούλα, μαρμελάδα κλπ ή φρούτα).

*Με το φρούτο σημ.: αν δεν φάνε το πρωί θα τους κόψω νωρίς το απόγευμα πριν την βόλτα μας !

Πού μπερδεύτηκες ? Δεν σ' έπιασα ! Αβγό τα δικά μας τρώνε 2-3 φορές την εβδομάδα

πέρα από το γάλα, όταν πάνε σχολείο τρώνε κάτι άλλο; γιατί στο σχολείο μας τρώνε δεκατιανό κ μεσημεριανό. δεκατιανό δικό μου κ μεσημεριανό δικό μας

από εβδομάδα θα τρώει μεσημεριανό, που θα είναι κανονικό το πρόγραμμα.

αβγό κ η δικιά μου δεν πολυθέλει τώρα που είναι ζεστός ο καιρός.

πιο πολύ βούτυρο με μαρμελάδα ή κουλούρι σουσαμένιο με κασέρι., αλλά αργότερα. δεν έχει συνηθίσει να τρώει πρωινό. πρέπει να το εντάξω στο ξύπνημα.

κορν φλέηκς δεν γουστάρω να δώσω. όχι ακόμα.

Καλημέρα αγαπημένες φιλενάδες μου

Δεύτερο ποστ αυτό,στο πρώτο με πέταξε εξω.

Σήμερα εφτιαξα κοτοσουπα τραχανά του μικρού,έφαγε μια πιαταρα και επεσε για μεσημεριανη σιέστα.Το πρωί τον είχα βγάλει και περίπατο.Σα να μπαίνει σε προγραμματάκι σιγά σιγά

Για εμάς δεν μαγείρεψα,υπάρχει φαγητό.

Και εγω δεν θα φάω.Εχω γίνει σωστή αρκούδα!!!Από το πρωί έχω φάει φρούτα,γιαούρτι με δημητριακά και κάπως έτσι λέω να βγάλω την ημέρα.Εχω απογοητευτεί με αυτό το θεμα πάρα πολύ...

καλή αρχή στη διατροφή λοιπόν!

μπράβο στο περιστερόπουλο κ τη μαμά του για το πρόγραμμα!

γεια σας κι απο εμενα!!!!

φεφικο καλη αρχη στη ρυπα!!!!!!

εμεις σημερα θα φαμε τηγανιτα ψαρακια που μας εφερε χθες ο κολλητος του ντεξτερ που πηγε για ψαρεμα

φρεσκοτατα!!

και μια χωριατικη σαλατουλα! αυτα

καλη ορεξη σε ολα τα μαγειροκοριτσια και καλη εβδομαδα!!!!!

ευχαριστούμε!

μια χαρά τα φρέσκα ψαράκια!

μάκια!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

Σήμερα έχω ΤΗΝ δουλειά! Το ίδιο θα γίνεται και κατά την διάρκεια όλης αυτής της εβδομάδας! Έτσι υπάρχει πιθανότητα να τα λέμε αργά το μεσημέρι ή και καθόλου!

Μαζευτήκαμε από το χωριό όοοοοολοι! Από αύριο η κορούλα μου ξεκινάει σχολείο. Θα πάει 1η Γυμνασίου! Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι μεγάλωσε τόσο η μαιμουδίτσα μου!

Ο μικρός θα ξεκινήσει παιδικό από Δευτέρα.

Πάω να διαβάσω τα νέα σας.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εβιράκι καλή προσαρμογή στην Γερμανία τώρα και καλό ξεκίνημα στις κορούλες σου!

Είδα πολλά πλυντήρια έπεσαν αυτές τις μέρες ε???? Μήπως θα έχουμε και τίποτις νέες αφίξεις σε 9 μήνες???

Εγώ πάντως χτες σιδέρωσα με το ατμοσίδερο και όχι με τον ατμοσυζυγάτο!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη εβδομαδα!!αυτη τη φορα η κοκκινομουρα μουφερε πολλα νευρα.τι κακο και αθυτο??!!! με τον μονο ανθρωπο που δεν νευριαζω ειναι το μπουμπουκι μου!!!χθεςε τελικα εφτιαξα κορμο καταψυξης και κεκακια ουρανιο τοξο, βγηκανε πολυ καλα και εμφανισιμα, ιδανικα για γιορτουλες!!!φτιαχνεις κανονικα τη ζυμη για κεικ, τη χωριζεις στα 4(η συνταγη ελεγε 6 αλλα ειπα να μην το διακυνδυνεψω), κανεις συνδυασμους με χρωματα ζαχαροπλαστικης, ανακατευεις και τα βαζεις κουταλια κουταλια σε φορμακια με θηκες για κεικ. και βουαλα!!!τελεια!!!

χθες πηγαμε σε μια φιλη, επαιξε η μικρη με τα παιδια της στα χωματα, εγιναν γουρουνακια αλλα το χαρηκαν. σημ περιμενω κοσμο το απογευμα, ελπιζω να βαλω μια σκουπα. ευτυχως δεν εχω μαγειρεμα!!!και το βραδυ εχεις σιδερωμα!!!η στοιβα δεν κατεβαινει!!!απτο κανονικο , του ατμου, μην ξεχνιομαστε!!!

φεφακι μας ελειψες!!!καλη αρχη στη ρυπα.ειμαι σιγουρη οτι θα τα παει τελεια!!!ακομη ομως προσαρμογη??οσο για το πρωινο εγω της δινω γαλα και μετα τρωει στο σχολειο κατα τις 9,30-τις περισσοτερες μερες φρουτα επειδη τοχω ζητησει. κανονικα εχει καθε μερα και αλλο, ψωμι με βιταμ&μελι η κεικ, η ψωμι με τυρακι, κλπ....γιατι δεν το κανεις ετσι???δωστης μονο γαλα και τρωει αργοτερα. επειδη θαναι και στο σχολικο, μην της ερθει καμια αναγουλα πρωινιατικα!!!

αγγελικη καλως επιστρεψατε, καλο κουραγιο στη δουλεια και καλη αρχη στο σχολειο για τα μπουμπουκια σου!!!περνανε τα χρονια ...νερακι!!!επισης να ευχηθω σε ολα τα παιδακια της παρεας μας καλη σχολικη χρονια, να ειναι καλα, να μην εχουμε πολλες αρρωστιες αυτο το χειμωνα!!!

συμπεθερα μου μην ανυσηχεις!!!θα ειστε μεσα στις λιστες!!!αληθεια, στον γαμπρουκη μου που ειναι και ευαισθητουλης με τις αρρωστιες, ειδες διαφορα απο την 1η στη 2η χρονια??αρρωσταινε λιγοτερο???αχ και μονο που το σκεφτομαι αγχωνομαι!!!καλη αρχη στα μαθηματα και καλο τρεξιμο!!!επισης τελεια τα μεζεδακια σου-βαλε συνταγη κανταιφι με γαριδες!!!ναστε καλα να μαζευεστε!!!

ντιντι ωραια τα ψαρακια και αμα ξερεις οτι ειναι και φρεσκα, ακομη καλυτερα!!

ελενηαγγλια πολλα συλληπητηρια κουκλα μου!!!μην ξανακανεις μπαρμπεκιου!!!

καγκλυ εσυ το μωρακι σου να κοιτας και κανεναν αλλον!!!

σας φιλω!!!καμμια ορεξη για δουλεια σημερα!!!!να μην εχω ανθρωπο να πω μια κουβεντα!!!!!μονο το διπλανο ζωοοο....πφφφφ

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτούλα να ζήσει το νεοφώτιστο! Βάλε με κι εμένα στην παρέα των καλοφαγάδων! Μου άμοιξες την όρεξη με αυτά που είχαν στο τραπέζι!!!

Μεταξάκι χαίρομαι που τα ζουζούνια σου πέρασαν και τα δύο στον σταθμό με το πρόγραμμα. Είμαι σίγουρη ότι σου έφυγε ένα βάρος!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μήπως να πιάσω την τεφάλ για να μου έρθει η περίοδος;;;;;μήπως;

άντε καλέ!

με τέτοιες ορμόνες μόνο για ύπνο είμαι.

πώς τον λέει τον Σουλεϊμάν; ναι, ναι, το βλέπουμε γιατί αρέσει στον φέφο!!!!!!!!!!!!από τόσα τούρκικα που όλα τα αηδίαζε, αυτό του άρεσε!!!!!μη χειρότερα!

κ το βλέπει κ η νεαρά! τον λέει σουλεϊμάντο! κ εγώ της λέω ότι αυτός είναι ένας χαζός!

που κάνει κ λέει χαζομάρες!

πάω να φάω!

αφροδίτη, κατά τις 10 τρώνε δεκατιανό. πάει πολύ μέχρι τότε...

Link to comment
Share on other sites

μήπως να πιάσω την τεφάλ για να μου έρθει η περίοδος;;;;;μήπως;ναι, να την πιασεις την τεφαλ και να μην σου ερθει περιοδος:tongue::tongue:

!

πάω να φάω!καλη ορεξη!!!!!τι τρως???

αφροδίτη, κατά τις 10 τρώνε δεκατιανό. πάει πολύ μέχρι τότε...

λες να πειναει εε????ε, τοτε κατι πιο ελαφρυ, οχι αυγο πρωι πρωι!!!καμμια φετουλα με βιταμ με μαρμελαδα/μελι??

Link to comment
Share on other sites

Κάγκλι οι δουλειές μπορούν να περιμένουν! Όπως σου είπαν και οι υπόλοιπες κοπέλες μην δίνεις σημασία στην πεθερά και σε κανέναν άλλο παρά μόνο στο νινάκι σου!

Ελένη Αγγλία λυπάμαι για τον θείο, αλλά τουλάχιστον αυτός ήταν μεγάλος σε ηλικία. Και που είσαι, μην ξαναπρογραμματίσετε ψήσιμο μπριζόλας! Μάλλον δεν σας πάει!

Φεφάκι καλό ξεκίνημα στην Ρύπα! Και μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλέ δεν έχω ασιδέρωτα! αχαχαχα!!!!!!!

με βλέπω στις 10 να κοιμάμαι νωρίτερα από την ρύπα!

ο φέφος από σήμερα ήθελε να κάνει προμήθειες για σιρόπια...πολύ άγχος! άμα δεν ταιριάζαμε...!!!!!!

κάτι τέτοιο αφροδίτη θα κάνω. φετούλα με βούτυρο κ μαρμελάδα. κ όσο φάει.

γιατί μου είπε η μία δασκάλα της ότι μπορεί να φάνε κ στις 11! αναλόγως!!!!!!!!!!;;;;

πότε πρέπει να προσαρμοστούν σε πρόγραμμα τέτοιο, ώστε πηγαίνοντας στα νήπια να τρώνε από το σπίτι πρωινό;

εγώ ως παιδί έτρωγα πάντα πρωινό. ένα πιάτο βαθύ της σούπας γάλα με ψωμιά! κ γάλα γαλατένιο, αγελάδας της θείας μου! χόρταινα! αργότερα έτρωγα φετούλες με βιτάμ κ μέλι ή μαρμελάδα. ποτέ νηστική.

έτσι δικαιολογείται κ το κορμί λαμπάδα...........σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ!δεν θέλω σχόλια!!!!!

τεφάλ δεν θέλω σήμερα. σήμερα θέλω αγκαλίτσες κ κατανόηση! για να μην πω μόνο κατανόηση!

Link to comment
Share on other sites

Φεφάκι στο θέμα πρωινό με κάλυψε το μεταξάκι μας! Κάπως έτσι τρώνε και τα δικά μου.

Μεταξάκι ελπίζω να μην αλλάξει κάτι για σας με τις νέες λίστες:rolleyes:

Αυτή η οργανώση τους ρε παιδί μου.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...