Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας μαγειροφιλενάδες μου!

Τι ευχάριστη έκπληξη να υπάρχει κίνηση εδώ μέσα κυριακάτικα!!!

Ακόμα δεν έχουμε φάει για μεσημέρι

Χθες βράδυ τα περάσαμε πολύ ωραία,τα φαγάκια είχαν επιτυχία και ο μικρός μου το κατευχαριστήθηκε με τα παιδάκια.

Τελειώσαμε σχετικά νωρίς,μάζεψα τα πιατικά,έβαλα πλυντήριο πιάτων,ρούχων,συμμάζεψα αρκετά και είδαμε λίγο dvd με τον συζυγάτο.

Το πρωί πέρασε με πολλά παιχνίδια με τον μικρούλη μας και βρήκα επιτελους την ωρα και τη διάθεση να σιδερώσω όλα μα όλα τα ρούχα που είχαν πλέον σχηματίσει βουνό.Και μη γελάτε!!!Λέμε για το σίδερο το κανονικό!ΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σε λίγο θα φάμε και μετα θα πάμε βολτούλα

Εχει υπέροχη ημερα

Ομορφος φθινοπωρνιός ήλιος

Η φέφη είναι μια χαρά,απλά είναι κατάκοπη!

Και όχι,κυρίες μου δεν σιδερώνει σαν εμάς τις σιδεροδεικτούμενες!Αδίκως την ψέξαμε την κοπέλα...

Αλλά η ζούπυ μου φαίνεται ότι είναι και αυτή μέλος του κλαμπ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σα κοριτσάκια μου

Εγω έχω πονάκια 3 μέρες ελαφρά αλλά αισθητά. Κάνω καμια δουλειά και με ποιάνει μόλις ξεκουραστώ με αφήνει. Και η μέση δεν το συζητώ. Γενικά είμαι χάλια αλλά κουράστηκα να είμαι σαν κατάκοπη και λέω ότι είμαι καλά. Μόλις νιώσω λίγο καλά έχω μια όρεξη για δουλειές αλλά μένω με την όρεξη. Ηρθε και η πεθερά μου σήμερα γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ.

Το παίζει όρι είναι καθαρή απο τότε που την γνώρισα και πάω σήμερα δίπλα καθάριζε υποτίθεται και σφουγγάριζε χωρίς να έχει σκουπίσει. Της λέω μάζεψε τα πρώτα με τη σκούπα. Δεν μου έδωσε σημασία έχει πάνω χαρτάκια ψιχουλάκια κλπ κλπ -άκια η σφουγγαρίστρα.

Εβιρυ καλή προσαρμογή. Κάλή αρχή στη μικρόυλα σου.

Περιστέρω θα δέπρεψες με τα φαγητά σου. Πρέπει να κάνεις πολυ ωραία τραπέζια.

Αφροδίτη συμπάσχω μαζί σου. Και γω κλαίω όταν φευγω απο τη μαμά και χτες το βράδυ έκλαιγα γιατί ήθελα τη μαμά μου. Σε νιώθω απόλυτα.

Τι ωραία νέα κάντυ. Θα σας έφυγε ένα άγχος.

Ντίντυ με ρώτησες για το σιδέρωμα, όχι δεν μου το κοψε ο γιατρός αλλά δεν θέλω και πολύ.

Σήμερα έκανα μακαρόνια με σάλτσα ο άντρας μου ήθελε κιμά αλλά εγώ δεν θέλω κρέας. Μπλιαχ


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

μπορει να σε βοηθησει οταν δεν θα μπορεις να βγαινεις στις αρχες με το μωρο....

εγω καθε εβδομαδα σκεφτομουν το μενου της επομενης και καθε σαββατο εστελνα τον αντρα μου και ψωνιζε τα παντα για να μην χρειαστει να παμε μεσοβδομαδα ;);)

ηταν και χειμωνας και ηταν πολυ δυσκολο για μενα...

μαλλον ετσι θα κανουμε κι εμεις γιατι θα ερθει χειμωτιακτικα το μωρο!!

καλησπερα αγαπημενες μου, τι κανετε???εγω καθησα λιγο να ξεκουραστω!!!ηρθε η κοκκινομουρα χθες το απογευμα και ειμαι καπως!!ποναω, εχω νευρα και ολα τα συναφη!!!την παρασκευη το απογευμα ο αντρουλης ανελαβε να παει βολτα τη μικρη και εγω λαμποκοπησα οοολο το σπιτι!!!χθες ξυπνησαμε με την μικρη αγαπη μου, πηγαμε φουρνο, σουπερ μαρκετ και καθησαμε και για καφε σε μια φιλη που ητα στο δρομο μας, γυρισαμε μαμ(σαρδελες στο φουρνο και λιγη φακη) και νανι!!!το απογευμα ειχαμε μια βαπτιση και τραπεζι και γυρισαμε 1 παρα!!!παρατηρησα οτι η μικρη μου ζηλεψε που πηραμε αγκαλια ενα ανηψακι του αντρα μου και εκανε αλλοπρωσαλα πραγματα γιανα μας αποσπασει την προσοχη!!!ψυχη μου!!! στο τραπεζι που λετε ηταν η χαρα του καλοφαγα!!!φεφη εσενα σκεφτηκα , νασουν μαζι με τον αντρα μου να τρωγατε, πουχετε και τα ιδια γουστα. αρνι, γουρουνοπουλο, τυρι και κασερι κατσικισιο χωριου, κατικι, κλπ.....τιποτε δεν εφαγα, μονο σαλατα και πατατες.κατα ταλλα ηταν πολυ ομορφα, ειχαν ωραια διακοσμηση, μπομπονιερες, γλυκα!!!να ζησει ο μικρουλης!!!πολυ γλυκας ηταν!!!

σημερα απτο πρωι παρολο τον πονο στην κοιλια εφτιαξα κανελονια με κιμα και καλαμαρακια γεμιστα με ρυζακι, ναχουμε και αυριο και μεθαυριο, εβαλα δυο πλυντηρια, καθαρισα πανω πανω τις τουαλετες, επλυνα το πιατομανι...στο ενδιαμεσο επαιξα φυσικα με την μικρη μου, καναμε αγαπουλες, χορεψαμε !!!τωρα κοιμηθηκε, ειπα να καθησω ενα μιαωρο να ξεκουραστω και θελω να πλυνω το μπαλκονι, να φτιαξω ενα κεικ και κατι αλλο που δεν ξερω ακομη τι, γιατι ευριο το απογευμα περιμενω κοσμο. εχω και σιδερο, οχι απαυτο που σκεφτεστε, απτο κανονικο, με τον ατμο και την στοιβα!!!!

πω πω κοριτσακι μου , μπραβο σου!!!! οταν ερχοταν η κοκκινομουρα και πονουσα ημουν σε εναν καναπε και κλαιγομουνα, επινα ποσταν και ακυρωνα ολα τα μαθηματα! και ζητουσα απο τον ντεξτερ να μου φερει και μια σοκολατα!

εσυ παιδι μου ξεσηκωσες το σπιτι!!!

Γεια σας μαγειροφιλενάδες μου!

Τι ευχάριστη έκπληξη να υπάρχει κίνηση εδώ μέσα κυριακάτικα!!!

Ακόμα δεν έχουμε φάει για μεσημέρι

Χθες βράδυ τα περάσαμε πολύ ωραία,τα φαγάκια είχαν επιτυχία και ο μικρός μου το κατευχαριστήθηκε με τα παιδάκια.

Τελειώσαμε σχετικά νωρίς,μάζεψα τα πιατικά,έβαλα πλυντήριο πιάτων,ρούχων,συμμάζεψα αρκετά και είδαμε λίγο dvd με τον συζυγάτο.

Το πρωί πέρασε με πολλά παιχνίδια με τον μικρούλη μας και βρήκα επιτελους την ωρα και τη διάθεση να σιδερώσω όλα μα όλα τα ρούχα που είχαν πλέον σχηματίσει βουνό.Και μη γελάτε!!!Λέμε για το σίδερο το κανονικό!ΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σε λίγο θα φάμε και μετα θα πάμε βολτούλα

Εχει υπέροχη ημερα

Ομορφος φθινοπωρνιός ήλιος

Η φέφη είναι μια χαρά,απλά είναι κατάκοπη!

Και όχι,κυρίες μου δεν σιδερώνει σαν εμάς τις σιδεροδεικτούμενες!Αδίκως την ψέξαμε την κοπέλα...

Αλλά η ζούπυ μου φαίνεται ότι είναι και αυτή μέλος του κλαμπ!!!

ηρεμα κι εσυ με το κανονικο σιδερωμα, τοσο αγωνα ριξατε με το αλλο σιδερωμα μην παει χαμενος!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Γεια σα κοριτσάκια μου

Εγω έχω πονάκια 3 μέρες ελαφρά αλλά αισθητά. Κάνω καμια δουλειά και με ποιάνει μόλις ξεκουραστώ με αφήνει. Και η μέση δεν το συζητώ. Γενικά είμαι χάλια αλλά κουράστηκα να είμαι σαν κατάκοπη και λέω ότι είμαι καλά. Μόλις νιώσω λίγο καλά έχω μια όρεξη για δουλειές αλλά μένω με την όρεξη. Ηρθε και η πεθερά μου σήμερα γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ.

Το παίζει όρι είναι καθαρή απο τότε που την γνώρισα και πάω σήμερα δίπλα καθάριζε υποτίθεται και σφουγγάριζε χωρίς να έχει σκουπίσει. Της λέω μάζεψε τα πρώτα με τη σκούπα. Δεν μου έδωσε σημασία έχει πάνω χαρτάκια ψιχουλάκια κλπ κλπ -άκια η σφουγγαρίστρα.

Εβιρυ καλή προσαρμογή. Κάλή αρχή στη μικρόυλα σου.

Περιστέρω θα δέπρεψες με τα φαγητά σου. Πρέπει να κάνεις πολυ ωραία τραπέζια.

Αφροδίτη συμπάσχω μαζί σου. Και γω κλαίω όταν φευγω απο τη μαμά και χτες το βράδυ έκλαιγα γιατί ήθελα τη μαμά μου. Σε νιώθω απόλυτα.

Τι ωραία νέα κάντυ. Θα σας έφυγε ένα άγχος.

Ντίντυ με ρώτησες για το σιδέρωμα, όχι δεν μου το κοψε ο γιατρός αλλά δεν θέλω και πολύ.

Σήμερα έκανα μακαρόνια με σάλτσα ο άντρας μου ήθελε κιμά αλλά εγώ δεν θέλω κρέας. Μπλιαχ

μην κανεις πολλες δουλεις , χαλαρα , οσα μπορεις!! κι εγω πριν καμια εβδομαδα αρχισα να σκουπιζω ! τοσο καιρο τα εκανε ο ντεξτερ!

(οσο για την πεθερα , κι εμενα τα πανω πανω εκανε!αστα ας μη μιλησω και φανω κακια νυφη)

και για τον κιμα επισης συμπασχω μαζι σου !!!! ακομη μου βρωμανε τα μακαρονια με κιμα ! και ετσι φτιαχνω αλλες σαλτσες , βαζω μπεικον και πιπεριες και αρεσουν στον ντεξτερ

αν θελει μακαρονια με κιμα τον στελνω στην μανουλα του να τα φαει!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααα

Τι κανετε? Τι κανουν οι καινουργιες και οι παλιες? Καποια παλια να μου πει ποιες καινουριες εχουμε στο κλαμπ πλιζ:P

Ειμαι καλα αλλα δεν εχω ιντερνετ ακομα και μπαινω πολυ βιαστικα και δε συμμετεχω...Νιωθω βεβαια λιγο λες και καποιος μουτζωσε διοτι δεν εφτανε ο θειος μου και πριν καλα καλα 6 μηνες η γιαγια μου σημερα πεθανε και ενας θειος του πατερα μου:? Και κατα συμπτωση ηταν στο ιδιο δωματιο με τον αδερφο της μαμας μου στο νοσοκομειο, και την ημερα που πεθανε ο αδελφος της μαμας μου λεγαμε οτι ο 55αρης πεθανε και ο θειος του πατερα μου που ειναι 90 βαλε την εβγαλε..τελικα φαινεται πως οχι. Και πως συνδεεται αυτο με το θεμα μας τελειως μακαβρια. Μια Κυριακη λεγαμε να φαμε μπριζολες στα καρβουνα, μας παιρνουν τηλεφωνο τρεχουμε για το θειο μου. Σημερα παλι Κυριακη, ΠΑΛΙ λεγαμε να βαλουμε μπριζολες στα καρβουνα. Και λεω εγω "την προηγουμενη φορα δε μας βγηκαν σε καλο τα μπαρμπεκιου". Και οντως παιρνουν το πρωι τηλεφωνο, -οτι και ειχαμε βαλει τα καρβουνα- οτι ο θειος του πατερα μου πεθανε. Τελικα λεω να μην κανω μπαρμπεκιου για πολλα πολλα χρονια ακομα.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα ο Έβιρος έψησε κοτόπουλο στη λαμαρίνα (μόνο με αλατοπίπερο- ούτε λάδια, ούτε νερό κλπ) που το φάγαμε μαζί με μακαρόνια βίδες. Από λίπος του κοτόπουλου που έβγαλε στο ταψί πρόσθεσα εγώ νερό, λεμόνι και κορνφλάουρ κι έκανα μια τέλεια άσπρη σάλτσα που περιχύσαμε το κρέας και τα μακαρόνια στο πιάτο μας. Έφτιαξε ο άντρας μου και μια σαλάτα με μαρούλι, ρόκα, ντοματάκια και ραπανάκια και φάγαμε υπέροχα.

Αχ Εβίρι μου,ταλαιπωρηθήκατε!

Καλή προσαρμογή και καλή σχολική χρονιά για τη μικρούλα σου!

Δύσκολος ο αποχωρισμός με τη μεγάλη σας κόρη...

Μάλλον εσείς κάνετε την..."φοιτητική ζωή",αφού φύγατε μακριά...

χαχαχαχα σωστά. Ευχαριστώ για τις ευχές.

Καλώς την Εβίρι από τα ξένα πλέον !!!!

Καλή προσαρμογή σας εύχομαι !

Σ' ευχαριστώ Μεταξία.

Είδες τελικά που ταλαιπωρήθηκες αρκετά με το ταξίδι ??? Εξ ου κι ο πονοκέφαλος... κάνε υπομονή η 1η μέρα σας θα είναι δύσκολη .

Χτες πραγματικά, κράτησε πολλές ώρες αυτός ο πονοκέφαλος και είχα και αστάθεια, περπατούσα και νόμιζα ότι το πάτωμα έγερνε. Σήμερα όμως, είμαι καλά.

Τα ΚΑΛΑ μας νέα τώρα ΠΕΡΑΣΑΝ και τα δυο τα παιδάκια μας μέσω ΕΕΤΑΑ !!!!

Μπράβο που πέρασαν. Φαντάζομαι πόση ανακούφιση ένιωσες.

Ο θησαυρουλης ηθελε ομως" πουπιτσα" (σουπιτσα)

Πουπίτσα ήθελε μωλέεεεε.

Εβιρη

καλη προσαρμογη κοριτσαρα μου και καλη σχολικη χρονια στην μικρη σου.

Ευχαριστώ Δωράκι μου.

Οσο για την μεγαλη σου,λογικο να στεναχωρεθει....οσο κι αν μεγαλωνουμε και ζηταμε ανεξαρτητοποιηση,αλλο τοσο αναζηταμε την μητρικη αγκαλιτσα...

γιατι οπως και να χει....οι γονεις μας ειναι αναντικαταστατοι!!!!!!!

Πολύ σωστά τα λες.

τελικα βρηκα στην λαικη...πολυ ομορφη και πολυ καλη ποιοτικα!!!

Με ' γεια σας η κουβερτούλα.

Εβίρι, καλή προσαρμογή πάλι και καλή σχολική χρονιά!!

Σ' ευχαριστώωωωωω.

εβιρι σε ευχαριστω για την προσπαθεια. δεν ξαναμπηκα μετα που εγραψα.

Την επόμενη φορά θα τύχει να σου δώσω ιδέες.

τελικα εφτιαξα μακαρονια με κρεμα γαλακτος κοτοπουλο και μανιταρια και εχει και για σημερα

Τέτοια φαγητά μου αρέσουν πολύ.

pote den exv kanei plano thw ebdomadaς:rolleyes::rolleyes: μαλλον πρεπει να το ξεκινησω να το κανω ...

Ούτε εγώ έχω κάνει ποτέ πλάνο εβδομάδας. Το καλύτερο πλάνο για μένα είναι το κάθε σπίτι να έχει στην κατάψυξη έστω ένα είδος κρέατος και ένα είδος ψαριού, στη συντήρηση 2-3 λαχανικά, στο ντουλάπι 2-3 όσπρια, ένα είδος ζυμαρικού, 2 ρύζια (γλασέ και κίτρινο) και στην αποθήκη (ή όπου αλλού τα φυλάτε) πάντα πατάτες, κρεμμύδια και λίγο σκόρδο. Προσωπικά απαραίτητα θεωρώ να υπάρχουν και τα μυρωδικά (μαϊντανός και άνηθος). Με αυτά πάντα στο σπίτι καμμία μα καμμία φορά δε θα έχει κανείς πρόβλημα στο τι να μαγειρέψει την επόμενη μέρα.

Τα φαγώσιμα που δεν έβαλα στα απαραίτητα είναι αυτά που τα θεωρώ έκτακτα και που αν τύχει να τα χρειαστούμε τότε θα τα ψωνίσουμε, όπως π.χ.: κριθαράκι και άλλα ζυμαρικά (τα αγοράζουμε μόλις παρουσιαστεί το κατάλληλο φαγητό)

ρύζι καρολίνα

σέλινο (από μυρωδικά) επειδή το βάζουμε λίγο πιο αραιά από τα άλλα και πολλές φορές μπορεί να αντικατασταθεί από το μαϊντανό ή να παραλληφθεί

Καθώς και τα υπόλοιπα φαγώσιμα-τρόφιμα που θα τα αγοράσουμε σύμφωνα με την επιθυμία μας εκτάκτως.

Εγω έχω πονάκια 3 μέρες ελαφρά αλλά αισθητά. Κάνω καμια δουλειά και με ποιάνει μόλις ξεκουραστώ με αφήνει. Και η μέση δεν το συζητώ.

Κάγκλυ μου σε παρακαλώ, να προσέχεις, έχεις δείγματα ότι πρέπει σε τακτά χρονικά διαστήματα μέσα στην ημέρα να ξεκουράζεσαι και να ξαπλώνεις και λίγο. Τώρα η μόνη προτεραιότητά σου είναι η καλή εγκυμοσύνη και τίποτα μα τίποτα άλλο, όσο μονότονο και κουραστικό κι αν γίνει αυτό.

Εβιρυ καλή προσαρμογή. Κάλή αρχή στη μικρόυλα σου.

Σ' ευχαριστώ και 'συ καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου.

Τι κανετε? Τι κανουν οι καινουργιες και οι παλιες? Καποια παλια να μου πει ποιες καινουριες εχουμε στο κλαμπ πλιζ:P

Είναι η Ντίντι, η Καλλιοπάκι και η Ταζ.

Νιωθω βεβαια λιγο λες και καποιος μουτζωσε διοτι δεν εφτανε ο θειος μου και πριν καλα καλα 6 μηνες η γιαγια μου σημερα πεθανε και ενας θειος του πατερα μου:?

Συλλυπητήρια Έλεν μου και να είναι το τελευταίο δυσάρεστο νέο που ακούτε.

Τελικα λεω να μην κανω μπαρμπεκιου για πολλα πολλα χρονια ακομα.

χαχαχα αν είναι έτσι, μην ξανακάνεις, πάρε έτοιμα τα ψητά από αγοραστά μπάρμπεκιου. Τι πράγμα κι αυτό!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σα κοριτσάκια μου

Εγω έχω πονάκια 3 μέρες ελαφρά αλλά αισθητά. Κάνω καμια δουλειά και με ποιάνει μόλις ξεκουραστώ με αφήνει. Και η μέση δεν το συζητώ.

Προτεραιότητά σου η εγκυμοσύνη σου!

Ολα τα άλλα θα πρέπει να σε αφήνουν παγερά αδιάφορη...

Και η πεθερά

Περιστέρω θα δέπρεψες με τα φαγητά σου. Πρέπει να κάνεις πολυ ωραία τραπέζια.

Να είσαι καλά Κάγκλυ μου!Σε ευχαριστώ,αλλά υπάρχουν πιο άξιες!

Ασε που τωρα τελευταία έχω χάσει τις ικανότητές μου

ηρεμα κι εσυ με το κανονικο σιδερωμα, τοσο αγωνα ριξατε με το αλλο σιδερωμα μην παει χαμενος!!!!!:tongue::tongue::tongue:

αν εννοείς αυτό που καταλαβαίνω,δεν τίθεται θέμα:tongue:

ανευ αποτελέσματος θα αποδειχθεί το..."σιδέρωμα"

Κοριτσιααα

.Νιωθω βεβαια λιγο λες και καποιος μουτζωσε

Σε καταλαβαίνω που νιώθεις έτσι!

Συλληπητήρια,τι να πω...Τοσες απώλειες μαζεμένες

Το έχω ζήσει και γνωρίζω ότι δεν είναι εύκολο...

Εμένα πάντα με έπαιρνε ενα συγκεκριμενο άτομο και μου ανακοίνωνε τα δυσάρεστα συμβάντα!Και είχα πάθει τέτοιο σοκ,από τους απανωτούς θανάτους(κάθε εξι μηνες)που όταν με καλούσε το συγκεκριμένο άτομο,φοβόμουν να απαντήσω...

Τελικα λεω να μην κανω μπαρμπεκιου για πολλα πολλα χρονια ακομα.

Αστο να πάει να χαθεί...

Ψησταριά και πάλι ψησταριά...Γιατί και οι ψητοπώλες τι θα γίνουν;Κλέφτες;

ΝΑ είσαι καλά Ελενη και να μπαίνεις να μας λες τα νεα σου πιο συχνά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Ελενη Αγγλία τα συλληπητηρια μου! Ελπιζω τωρα που τριτωσε το κακό να μην ξανακουσετε άσχημα νέα. Και το μπάρμπεκιου άστο! Καλύτερα έτοιμο πουλάκι μου.

Κάγκλυ μου να προσεχεις! Να ξεκουραζεσαι για να μην ταλαιπωρηθεις χειροτερα. Και εσυ κι η Ντιντι μη δινετε σημασια σε πολλά. Προτεραιοτητα έχουν τα παιδάκια σας!

Αχ βρε περιστεράκι με τον αλανιαρη τον κοκκορα. Τι μας κάνεις... Και ειμαι σιγουρη ότι εισαι τέλεια μαγειρισσα. Τι να πουμε κι εμεις...

Κι εμενα μου αρεσουν τα φαγητά με κρεμα γάλακτος αλλά δεν τα τρωει κανένας. Βαριεμαι να μαγειρευω ξεχωριστά φαγητά. Αποφευγω και τα παχυντικά έτσι (λεμε τωρα).

Το Σάββατο φαγαμε φασολάδα που ειχαμε στην κατάψυξη κι εχθες γιουβαρλάκια σουπίτσα. Η μικρη δεν τιμησε τιποτα. Σημερα εδωσα παραγγελία για κοτοπουλο μπας και φαει η μικρη.

Φιλάκια σε όλες


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα

επειδη σημερα μαλλον θα παμε εξοχικο θα παρω να τηγανισω καμμια πατατα και πιπεριες με σαλτσα απο τον μπαχτσε. δεν ειναι και για πολλα εκει γιατι η μανα μου τα σηκωσε ολα και πρεπει να κουβαλαω ολα τα τζιμπραγκαλα μαζι μου...

οι εγκυουλες φρονιμα με τις δουλειες. τα λεω εγω που παρολα τα κιλα που ειχα βαλει, και δουλευα και σουπερ πηγαινα μεχρι τον ενατο και κουβαλουσα ψωνια και ολες τις δουλειες τις εκανα μονη μου μια που βοηθεια δεν υπηρχε....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Πέρασε άλλο ένα σκ χωρίς να το καταλάβω με δουλειές και τα σχετικά...

Το Σάββατο είχαμε ούζο στο σπίτι με παρεούλα. Χθες έψησα κότσια με πατατούλες τηγανητές και για σήμερα έκανα περκα ψητή.

Πολύ σιδέρωμα επεσε βλέπω!!!!!;) Εγώ με την κοκκινομούρα που ήρθε είχα μόνο κανονικό σίδερο!!

Φοφίκο ακόμα δεν τελείωσες;;; Φαντάζομαι ψόφισες....

Κάντυ συγχαρητήρια! Και τα 2 βρε θηρίο;;;; Εύγε!!! Καλή αρχή και καλή χρονιά να έχετε!

Εμείς ακόμη δεν έχουμε ενημέρωση...

Δώράκι και περιστερού έχετε ξεσαλώσει τελευταίως!!!:tongue:

Ελεν συλλυπητήρια... Αλλο κακό να μη σας βρει βρε κορίτσι μου... Και σε σκεφτόμουν με το που μπήκα.


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

κάγκλυ μου να προσέχεις τώρα που χρειάζεται κ να γράφεις κανονικά ό,τι δεν σου ταιριάζει! φιλάκια στην κοιλίτσα για την στρουμφίτα!

μπράβο στα παιδάκια της κάντυ μου!!!!!!!πάντα χαρές! καλή αρχή!!!!

σήμερα την πήγα κ εγώ την αγαπούλα μου κ έχω άγχος να μάθω πώς τα πήγε. όχι δεν της έδειξα το άγχος μου. ήμουν 3 πουλάκι κάθονταν! αλλά...ακόμα εβδομάδα προσαρμογής, δηλαδή 9-11.30 χωρίς σχολικό. την παρασκευή έχουν αγιασμό. θα τον χάσω...

το ρίξατε στο σιδέρωμα βλέπω. εγώ απέχω επειδή περιμένω να αδιαθετήσω κ πονάω κ πρήστηκα. ανωμαλίες κύκλου! μαμώ το άγχος μου! μην υπονοήσετε τίποτα άλλο. μακάρι να ήταν, αλλά.

από το κανονικό σίδερο έριξα πολύ ιδρώτα! κ γενικώς έκανα το σπίτι λαμπίκο!

από μαγειρέματα τρώμε όπως κ χθες κοτόπουλο με πιπεριές στη γάστρα-τέλειο! Ντίνα Νικολάου συνταγή!

χθες βράδυ είχα ανορεξίες κ τηγάνισα πατατούλες κ λουκάνικα!!!!τα τσακίσαμε κ οι 3! μετά απορώ πώς έγινα έτσι!!!

εβιρούλα μου, καλή σχολική χρονιά για τη μικρή σου κ με το καλό να περάσει ο καιρός να ανταμώσετε με τη μεγάλη ξανά! ταλαιπώρια το ταξίδι σας!

για δωράκι φωτεινούλα κ εγώ βιβλίο σκέφτομαι. τα λατρεύω.

περιστεράκι μου να έρθω κ εγώ ως παιδάκι να με φιλέψεις; τί ωραία πράγματα μαγειρεύεις βρε αδερφούλα! πείνασα!

ταζ να περάσετε όμορφα στο εξοχικό!

Δώρα μου με γειά η κουβερτούλα! φιλάκια στον θησαυρούλη μου!

φιλάκια ζωπυρούλα!

Ηλιαχτίδα μου σε θαυμάζω που κρατάς χαρακτήρα με τόσα φαγητά!

καλημερα σας

εβιρι σε ευχαριστω για την προσπαθεια. δεν ξαναμπηκα μετα που εγραψα. τελικα εφτιαξα μακαρονια με κρεμα γαλακτος κοτοπουλο και μανιταρια και εχει και για σημερα

έλεος! τρέχουν τα σάλια μου! καλημέρα!

ειδες βρε ντιντι; :D:D:D

βεβαια καποια στιγμη πρεπει να βγαλω το πλανο της εβδομαδας που ξεκιναει αυριο για το τι θα μαγειρεψω για να κανω τα ψωνια αυριο να τελειωνω

κ εγώ πρέπει να το κάνω σήμερα κάποια στιγμή. αυτή η εβδομάδα είναι πολύ φορτωμένη με πολλά κ ιδίως λόγω προσαρμογής παιδιού....

καλησπερα αγαπημενες μου, τι κανετε???εγω καθησα λιγο να ξεκουραστω!!!ηρθε η κοκκινομουρα χθες το απογευμα και ειμαι καπως!!ποναω, εχω νευρα και ολα τα συναφη!!!την παρασκευη το απογευμα ο αντρουλης ανελαβε να παει βολτα τη μικρη και εγω λαμποκοπησα οοολο το σπιτι!!!χθες ξυπνησαμε με την μικρη αγαπη μου, πηγαμε φουρνο, σουπερ μαρκετ και καθησαμε και για καφε σε μια φιλη που ητα στο δρομο μας, γυρισαμε μαμ(σαρδελες στο φουρνο και λιγη φακη) και νανι!!!το απογευμα ειχαμε μια βαπτιση και τραπεζι και γυρισαμε 1 παρα!!!παρατηρησα οτι η μικρη μου ζηλεψε που πηραμε αγκαλια ενα ανηψακι του αντρα μου και εκανε αλλοπρωσαλα πραγματα γιανα μας αποσπασει την προσοχη!!!ψυχη μου!!! στο τραπεζι που λετε ηταν η χαρα του καλοφαγα!!!φεφη εσενα σκεφτηκα , νασουν μαζι με τον αντρα μου να τρωγατε, πουχετε και τα ιδια γουστα. αρνι, γουρουνοπουλο, τυρι και κασερι κατσικισιο χωριου, κατικι, κλπ.....τιποτε δεν εφαγα, μονο σαλατα και πατατες.κατα ταλλα ηταν πολυ ομορφα, ειχαν ωραια διακοσμηση, μπομπονιερες, γλυκα!!!να ζησει ο μικρουλης!!!πολυ γλυκας ηταν!!!

σημερα απτο πρωι παρολο τον πονο στην κοιλια εφτιαξα κανελονια με κιμα και καλαμαρακια γεμιστα με ρυζακι, ναχουμε και αυριο και μεθαυριο, εβαλα δυο πλυντηρια, καθαρισα πανω πανω τις τουαλετες, επλυνα το πιατομανι...στο ενδιαμεσο επαιξα φυσικα με την μικρη μου, καναμε αγαπουλες, χορεψαμε !!!τωρα κοιμηθηκε, ειπα να καθησω ενα μιαωρο να ξεκουραστω και θελω να πλυνω το μπαλκονι, να φτιαξω ενα κεικ και κατι αλλο που δεν ξερω ακομη τι, γιατι ευριο το απογευμα περιμενω κοσμο. εχω και σιδερο, οχι απαυτο που σκεφτεστε, απτο κανονικο, με τον ατμο και την στοιβα!!!!

να ζήσει το παιδάκι!

αδερφάκι θέλει η Χιονάτη! σιδέρωνε!

να ήμουν στο τραπέζι θα σου έδειχνα τί πάει να πει τρώω!!!!

μαρή σκοτώθηκες κ εσύ στις δουλειές!

καλα το ποσο γελασα με το ....σιδερωμα δεν λεγεται!!!

επισης το σπιτι θελει παλι σκουπισμα σφουγαγαρισμα!!!πως γινεται αυτο???ουτε μια μερα να μην φαινεται καθαρο???τα νευρα μοΥ!!!!

φεφακι μπες να μας πεις οτι εισαι καλα!!!!!μας ελειψες!!!ελπιζω να τελειωσες τις δουλειες και να απολαμβανεις φεφο και φεφοπαιδο!!!

συμπεθερα, μπραβο!!!!παρα πολυ χαρηκα που τα πηραν τα παιδακια σου!!!δοξα το Θεο!!!εμας δεν ειναι ο νομος μας μεσα στους συμπληρωματικους πινακες!!!!δεν πειραζει, ναμαστε καλα και ναχουμε δουλεια και ολα θα γινουν!!!!

η ιωαννα μας τι να κανει με το νεο μπεμπε???ελπιζω να μπορεσει καποια στιγμη να μπει!!!

περιστερω πως πηγε το τραπεζι???διεπρεψες και παλι??το περιστεροπουλο διασκεδασε με τα παιδια???

εβυρι τι κανεις???ξεκουραζεσαι??κριμα για την ταλαιπωρια!!!καλη σχολικη χρονια στην κορη σου.παντα ο αποχωρισμος μαμας κορης ειναι οδυνηρος. στο λεω εγω που εχω μακρια τη μαμα μου!!!καθε μα καθε φορα που την βλεπω χαιρομαι, και κλαιω οταν φευγω!!

δωρακι μεγεια σας η κουβερτουλα!!!καλη ξεκουραση!!!

ηλιαχτιδα το ιδιο και σε σενα!!!

αννα και μαρια ελπιδα περιμενω να δω νεα σας και απο εδω!!!αντε κοριτσακια!!!!

συγχωρεστε με!!!δεν θυμαμαι αλλα!!!παω τωρα να συνεχισω!!!μακια σας!!!καλο υπολοιπο κυριακης!!!

καλά είμαι. πολύ φορτωμένη λόγω απουσίας 2 ημερών.

Γεια σας μαγειροφιλενάδες μου!

Τι ευχάριστη έκπληξη να υπάρχει κίνηση εδώ μέσα κυριακάτικα!!!

Ακόμα δεν έχουμε φάει για μεσημέρι

Χθες βράδυ τα περάσαμε πολύ ωραία,τα φαγάκια είχαν επιτυχία και ο μικρός μου το κατευχαριστήθηκε με τα παιδάκια.

Τελειώσαμε σχετικά νωρίς,μάζεψα τα πιατικά,έβαλα πλυντήριο πιάτων,ρούχων,συμμάζεψα αρκετά και είδαμε λίγο dvd με τον συζυγάτο.

Το πρωί πέρασε με πολλά παιχνίδια με τον μικρούλη μας και βρήκα επιτελους την ωρα και τη διάθεση να σιδερώσω όλα μα όλα τα ρούχα που είχαν πλέον σχηματίσει βουνό.Και μη γελάτε!!!Λέμε για το σίδερο το κανονικό!ΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σε λίγο θα φάμε και μετα θα πάμε βολτούλα

Εχει υπέροχη ημερα

Ομορφος φθινοπωρνιός ήλιος

Η φέφη είναι μια χαρά,απλά είναι κατάκοπη!

Και όχι,κυρίες μου δεν σιδερώνει σαν εμάς τις σιδεροδεικτούμενες!Αδίκως την ψέξαμε την κοπέλα...

Αλλά η ζούπυ μου φαίνεται ότι είναι και αυτή μέλος του κλαμπ!!!

δεν έχω λόγια!

Ελένη Αγγλία, κόψε τις μπριζόλες.

ζωή σε σας! καλά αποτελέσματα κ καλή επιτυχία στις φυσικοθεραπειες.

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα ο Έβιρος έψησε κοτόπουλο στη λαμαρίνα (μόνο με αλατοπίπερο- ούτε λάδια, ούτε νερό κλπ) που το φάγαμε μαζί με μακαρόνια βίδες. Από λίπος του κοτόπουλου που έβγαλε στο ταψί πρόσθεσα εγώ νερό, λεμόνι και κορνφλάουρ κι έκανα μια τέλεια άσπρη σάλτσα που περιχύσαμε το κρέας και τα μακαρόνια στο πιάτο μας. Έφτιαξε ο άντρας μου και μια σαλάτα με μαρούλι, ρόκα, ντοματάκια και ραπανάκια και φάγαμε υπέροχα.

πεινάω!

χθες έκανα ένα κέηκ βανίλιας της Ντίνας Νικολάου κ θα το τσακίσω σε λιγάκι. έβαλα κ στην Χρυσπούλα να φάει δεκατιανό.

πώς τα ντύνετε το πρωί για το σχολείο; μου ζήτησαν κοντομάνικο ρούχο κ εγώ την πήγα με τιραντέ κ με μπολεράκι με μακρύ μανίκι, ώστε να το βγάζει, για να μην ιδρώνει.

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Πέρασε άλλο ένα σκ χωρίς να το καταλάβω με δουλειές και τα σχετικά...

Το Σάββατο είχαμε ούζο στο σπίτι με παρεούλα. Χθες έψησα κότσια με πατατούλες τηγανητές και για σήμερα έκανα περκα ψητή.

Ελένη μου πότε ξεκινάτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αδυνατώ να τα διαβάσω όλα αυτά. πήζω σήμερα. κάποια να αναλάβει να με ενημερώσει για τα όσα διαδραματίστηκαν εν τη απουσία μου. είδα σιδερώματα. άλλο;

η κόρη τελείωσε την πρώτη της μέρα. δεν έφαγε το δεκατιανό της;;; ενώ ήταν με ένα γάλα από το πρωί! θα μάθω περισσότερα το απόγευμα από την πεθερά που την παρέλαβε. μου ζήτησαν πετσετούλα για να τρώνε! αχ, θέλω να φύγω να πάω στο παιδί μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμάς δεν μας έχουν ούτε ως νομό!!!:confused::confused:

Μπράβο...

Και δεν είμαστε οι μόνοι

[quote name=stafroditi2353;1714977....

συμπεθερα' date=' μπραβο!!!!παρα πολυ χαρηκα που τα πηραν τα παιδακια σου!!!δοξα το Θεο!!!εμας δεν ειναι ο νομος μας μεσα στους συμπληρωματικους πινακες!!!!δεν πειραζει, ναμαστε καλα και ναχουμε δουλεια και ολα θα γινουν!!!!

....καλο υπολοιπο κυριακης!!![/quote]

Τελικά, από τα γραφόμενά σας, καταλαβαίνω ότι δεν δόθηκαν σε όλους τους νομούς συμπληρωματικές θέσεις :| ΚΡΙΜΑ πάντως ένα πρόγραμμα που πραγματικά βοηθάει.... να είναι τόσο πρόχειρα να το πω (?) άσχημα να το πω (?) οργανωμένο !

Γεια σα κοριτσάκια μου

Εγω έχω πονάκια 3 μέρες ελαφρά αλλά αισθητά. Κάνω καμια δουλειά και με ποιάνει μόλις ξεκουραστώ με αφήνει. Και η μέση δεν το συζητώ. Γενικά είμαι χάλια .................

Ηρθε και η πεθερά μου σήμερα γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ.

... μην δίνεις σημασία σε λέω ! Θα κάτσει για πολύ ????

Τι ωραία νέα κάντυ. Θα σας έφυγε ένα άγχος. και δυο και τρία !!!

Καγκλυ μου,

Κοίτα και κάτσε καλά ! Ουαί κι αλοίμονο κακομοίρα μου.... να προσέχεις σαν τα μάτια σου !!!! :cool: Οι δουλειές, το σπίτι, το μαγείρεμα ΌΛΑ ξαναγίνονται/ξαναφτιάχνονται ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ! Φιλάκια

...

Ειμαι καλα αλλα δεν εχω ιντερνετ ακομα και μπαινω πολυ βιαστικα και δε συμμετεχω...Νιωθω βεβαια λιγο λες και καποιος μουτζωσε διοτι δεν εφτανε ο θειος μου και πριν καλα καλα 6 μηνες η γιαγια μου σημερα πεθανε και ενας θειος του πατερα μου:? .... Τελικα λεω να μην κανω μπαρμπεκιου για πολλα πολλα χρονια ακομα.

Ζωή σε εσάς Ελενάκι !!!!

Τί πράγμα είναι κι αυτό παιδί μου ο ένας πίσω από τον άλλο ..... να είστε γεροί να τους θυμάστε και ΌΧΙ, μην ξανακάνεις bbq ..... :shock: να ζητάς από τους άλλους να σας κάνουν το τραπέζι με ψητά της ώρας !!!!! Ήμαρτον δλδ !

καλημερα και καλη εβδομαδα

επειδη σημερα μαλλον θα παμε εξοχικο θα παρω να τηγανισω καμμια πατατα και πιπεριες με σαλτσα απο τον μπαχτσε. ....

Μμμμμμ τί νόστιμα που θα είναι όλα αν είναι από τον κήπο σας ! Ζηλεύω !

Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τις ευχές σας !!!! Πραγματικά καταχάρηκα !

Μεγάλη ανακούφιση τί να λέμε τώρα !

Λοιπόοοοοον, απόψε ξεκινάμε (και) επίσημα τις λογοθεραπείες μας -β' γύρος-..... οπότε, καταλαβαίνετε, εγώ σήμερα νιώθω ότι μπήκε ο χειμώνας ! Για να δούμε τί θα δούμε... έχω αγωνία να δω αντιδράσεις του παιδιού μου πώς θα του φανεί η νέα του δασκάλα κλπ κλπ... :|

Το Σ/Κ δεν μπορώ να πω ότι ξεκουράστηκα... κάθε άλλο μάλιστα .... χθες το απόγευμα ήρθαν και κάτι κουμπάρια που είχαμε καιρό να βρεθούμε... περάσαμε καλά ! Ήπιαμε και τα ουζάκια μας...

έφτιαξα μεζεκλίκια διάφορα εκ των οποίων το πιο πετυχημένο ήταν οι γαρίδες κανταΐφι που έγιναν ανάρπαστες !!!! {επιπλέον είχα φτιάξει χταπόδι ξυδάτο, πατατοσαλάτα, αυγά βραστά, ποικιλία τυριών κι ένα πιλάφι με διάφορα θαλασσινά σαν παέγια ας πούμε}............................

οπότε σήμερα θα πορευτούμε με ότι περίσσεψε γενικώς από το σ.κ. ... το πολύ πολύ να συμπληρώσω με κανένα (σπιτικό) κλαμπ αν θέλει ο συζυγίτος μου !

Φεφάκο μου ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙΣ !!!!

Φιλιά σε όλες !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σήμερα έχω ξυπνήσει απο τις 7 να πάω στη μικροβιολόγο έκανα μια επαναληπτική για το θυροειδή.

Αχ κορίτσια δεν κάνω δουλειές σπουδαίες έχω να σκουπίσω για παράδειγμα απο τον Ιούνιο, (τα κάνει ο άντρας μου όλα) αλλά ένα μαγείρεμα ΄να σιδέρωμα καθιστή και απλώνω ρούχα αφου μου τα φέρει ο άντρας μου δίπλα. Βέβαια θέλω να σηκώσω όλο το σπίτι. Αλλά νιώθω ότι έχω όριο και αμα το ξεπεράσω πονάω, αυτο το παιδί(η παναγίτσα να το έχει καλά) μου κάνει εκτός απο δίαιτα και ένα με τον καναπέ,κρεβάτι κλπ.

Στη πεθερά δεν δίνω σημασία με έχει κουράσει πολύ η συμπεριφορά της. Δεν ξέρω πόσο θα μείνει, δεν μένουμε μαζί εξάλλου απλά έρχεται συνέχεια.

Φέφη καλή αρχή στη Χρυσπούλα και σε όλα τα παιδάκια που ξεκινάνε καλή χρονιά.

Μεταξία τέλεια μεζεδοκατάσταση, συγχαρητήρια!!!

Ελένη ζωή σε σας. Γρουσουζιάρικο σας βγήκε το μπαρμπεκιου.

Εγώ σήμερα έκανα φασόλια χάντρες.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φοφικο εμείς ξεκινήσαμε την προηγούμενη εβδομάδα κανονικότα και χωρίς προσαρμογή μιας και παλιώσαμε!!!!:tongue:;)

προνήπια πάτε φέτος; καλή αρχή!

μα κ την προηγούμενη εβδομάδα πάλι προσαρμογή είχανε! τί να πω!

μέχρι κ τα νήπια είναι το εεταα;

του χρόνου θα υπάρχει;

Καλημέρα

Σήμερα έχω ξυπνήσει απο τις 7 να πάω στη μικροβιολόγο έκανα μια επαναληπτική για το θυροειδή.

καλά αποτελέσματα!

Φέφη καλή αρχή στη Χρυσπούλα και σε όλα τα παιδάκια που ξεκινάνε καλή χρονιά.

Εγώ σήμερα έκανα φασόλια χάντρες.

ευχαριστώ καλή μου.

κ ο φέφος μου πήρε φασόλια χάντρες γιατί τα επιθύμησε. βέβαια έχω κ μοσχάρι λεμονάτο από πεθερούλα! με ρυζάκι, να είναι καλά!

καλέ σήμερα που ήρθα εγώ εξαφανιστήκατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...