Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Eflenew είπε:

      Όλα με το καλό κορίτσι μου!!! 

      Μπράβο σου!!! Τελεια είναι!! Καλούς διπλασιασμους και να ζήσεις αυτή την όμορφη διαδρομή!!!

      Σε ευχαριστώ πολύ 🥰😊!! 

      2 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Πόσο χαίρομαι! ΜΠΡΑΒΟ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!

      να έχεις μια καλή εγκυμοσυνη και τελειομηνη! ❤️❤️❤️🙏

      Σε ευχαριστώ πολύ 😘❤️🥰!!! 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Περιστέρω μου,

Μια χαρά σας βρίσκω ! Μαρή μπας και πας για το 2ο και μας το κρατάς κρυφό ?????? ;) και το παιδάκι σας, είδες, σας έκανε τόσο ωραίο δώρο !

Οχι,αλλά λέγε λέγε το κοπέλι κάνει τη γριά και θέλει...

Αλλωστε συμβαίνουν και ατυχήματα ντήαρ...Πού ξέρεις...

Και ο ξεχασιάρης περιστερης έχει καιρό να περάσει από φαρμακεία,περίπτερα...

Με πιάνς;Αυτό το ευχάριστο ατύχημα περιμένω

Επίσης, να ευχηθώ και σε εσένα Περιστεράκι και στην Ηλιαχτίδα μας να έχετε μαθήματα και να πληρώνεστε βρε κορίτσια... είναι κρίμα να μην ανταμοίβεσαι για τον κόπο σου - ο άλλος να μην σέβεται την προσπάθειά σου ! τί να λέμε τώρα...

Από το στόμα σου και στου θεού το αυτί!!!

Εεεπ, βρε με τον άντρα του παιδιού σου; Δε ντρέπεσαι;

Εβίρι μου θα ταλαιπωρηθείτε λίγο,αλλά θα χαρείτε μια στάλα παραπάνω και την πατρίδα!

Σιδερένια η πεθερά σου!!!

Μα να μην έχω τσίπα πάνω μου...:oops::tongue::oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ευχαριστώ Μεταξία μου. Στις 11/9 ξεκινάει.

ωχ έτσι όπως τα λες (κι έχεις απόλυτο δίκιο δλδ) θα είναι σκέτη ταλαιπωρία για εσάς μα κυρίως για το παιδί.... που ξεκινάει την επομένη...

με το μυαλό μου θεωρούσα πως επειδή κλείνουν πιο αργά τα σχολεία θα ανοίγουν και μετέπειτα .... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κάντυ μου μακάρι να σας πιάσει...

Το πρόγραμμα από ΕΕΤΑΑ εννοώ...

Λες να μην μείνει κοιλιά για κοιλιά ξεφούσκωτη εδώ μεσα;

Να είναι γουρλίδικο το καφέ μας;Και πάντα με εγκυούλες η παρεα μας;

Η Αννια μας εδωσε τη σκυτάλη σε Κάγκλυ!Στην παρεα προστεθηκαν Ντιντι και Φωτεινή...

Ασχετό,αλλά η αδερφή μου πού είναι σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

Geiaaaaaaaaaaa.

Περιστερωωωωωωωωω

του δωσες και καταλαβε ε;:oops:

Καλα κανετε πουλιμ.......χρειαζεται κι αυτο......συχνα πικνα να μην μας τρωει η ρουτινα!!!!;):P

Εφαγε ο Φ σημερα ετσι;μια χαρααααα!

Εβιρη,δες το απο την καλη πλευρα το θεμα....θα δεις περισσοτερο την κορτσουδα σου.....

αλλα αν εσυ δεν επαιρνες τηλ στο αερ τι θα γινοταν;θα πηγαινατε κανονικα αυριο και θα σας λεγαν οτι εχουν απεργια και συγνωμη για την ταλαιπωρια....μη χ@σω δλδ!!!!!!

Καντυυυυ

φιλακιαααααα!!!!!!

Η Φεφη θα λιωσε απο το καθαρισμα σημερα μου φαινεται!!!

Η Αννια μας γεννησε;

Ελενη......ζωωωωωπ

Καλεεεε που ειστε;

Εφαγα που λετε σαν βοιδι!!!!!Μια κομματαρα σουφλεδακι....ονειρεμενο!!!!

Το απογευμα εχει βολτα στα μαγαζια....θελω να παρω πικε κουβερτα για μονο κρεβατι,παιδικια.....για θησαυρο εννοειτε,να την εχω για τα πρωτα ψυχρα βραδια.Αυτες που εχω ειναι μπεμπε και δεν.....μεγαλωσαμε πια!!!!:P

Ααααχ ποναωωωω

πονανε τα πλευρακια μου πολυ κοριτσια......και απο τις δυο μεριες....μιλαμε υποφερω!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

..........μμμμ η αδερφούλα σου/μας νομίζω πως πρέπει να λαμποκοπάει τους τοίχους !!! χι χι :tongue::tongue::tongue:

έρμη αδερφούλα μας:tongue::tongue::tongue:

Geiaaaaaaaaaaa.

Περιστερωωωωωωωωω

του δωσες και καταλαβε ε;:oops:

Καλα κανετε πουλιμ.......χρειαζεται κι αυτο......συχνα πικνα να μην μας τρωει η ρουτινα!!!!;):P

Εφαγε ο Φ σημερα ετσι;μια χαρααααα!

Από τη χαρα μας που εφαγε το παιδί,Δωράκι μου:tongue:

Η Φεφη θα λιωσε απο το καθαρισμα σημερα μου φαινεται!!!

αμα λείπει η Ρύπα από το σπίτι και είναι μαζί της ο φεφος...μπορεί να χει και τα τυχερά της κι αυτή:tongue:

Το απογευμα εχει βολτα στα μαγαζια....θελω να παρω πικε κουβερτα για μονο κρεβατι,παιδικια.....για θησαυρο εννοειτε,να την εχω για τα πρωτα ψυχρα βραδια.Αυτες που εχω ειναι μπεμπε και δεν.....μεγαλωσαμε πια!!!!:P

κι εγω θα παω μαγαζια για το λουλουδακι μου

θελω να του πάρω πυτζαμουλες

Link to comment
Share on other sites

Εεεπ, βρε με τον άντρα του παιδιού σου; Δε ντρέπεσαι;

χαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχα!

Θα σας πω μετά τι μου θύμισε αυτό το αστείο της Εβίρι!

(βρε Εβιράκι μου ήρθε ο καιρός να φύγεις? Πότε ήταν πως μας έλεγες ότι θα έρθεις? Πως περνάει έτσι ο χρόνος ρε γμτ...) (σιδερένια η πεθερά!)

Επίσης, να ευχηθώ και σε εσένα Περιστεράκι και στην Ηλιαχτίδα μας να έχετε μαθήματα και να πληρώνεστε βρε κορίτσια... είναι κρίμα να μην ανταμοίβεσαι για τον κόπο σου - ο άλλος να μην σέβεται την προσπάθειά σου ! τί να λέμε τώρα...

Φεφίκο ? Λενιώ ????? πού είστε ????

Σε μένα δεν θα ευχηθείς να πληρώνομαι τα μαθήματά μου?????:cool:

Και... μόνο τ' άλλα κορίτσια αναζητάς? Εμένα όχι??????:rolleyes:

Μου βγήκε το παράπονο, τι να κάνω...:tongue:

(είμαι πολύ αισιόδοξη για τη θεία σου, είναι αντιμετωπίσιμη αυτή η μορφή της ασθένειας!)

Ντάλια, που είσαι??????? Να σου πω για τα Πορτογαλλικά κι όχι μόνο...

Η Άννια μας γεννάει σήμερα??????????????:D

Δωράκιιιιιι μου, σμουτς!!!!!!!!! (ευτυχώς που μ' αναζητάς εσύ...)

Περιστεράκι, το καλοκαίρι πέρασα σχετικά κοντά από τα μέρη σου σε κάποια φάση και σε σκέφτηκα (να γνωριστούμε)(να πιούμε καφέ) αλλά αμέλησα... Την επόμενη φορά!

Εγώ προσπαθώ να πείσω τον εαυτό μου να σοβαρευτεί αλλά μπα... Είμαι καλοκαιροχτυπημένη ακόμη... Ξεκίνησα τη δουλειά (λίγες ώρες) αλλά από την επόμενη εβδομάδα θα ξεκινήσει κανονικά η φθινοπωρινή σεζόν - αρχίζουν και τα σχολεία, δραστηριότητες, κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π. Αφήστε τι οικιακές αμαρτίες με περιμένουν (καθαριότητα, ανακατατάξεις δωματίων κι άλλες πολλές ομορφιές)!!

Προς το παρόν, το σπίτι δεν με (μας) πολυβλέπει!:roll:

Ως εκ τούτου, σήμερα φάγαμε τηγανητά αυγά και σαλάτα.

Σας φιλώ γλυκά γλυκά και με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναμπώ!!!!


Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι, το καλοκαίρι πέρασα σχετικά κοντά από τα μέρη σου σε κάποια φάση και σε σκέφτηκα (να γνωριστούμε)(να πιούμε καφέ) αλλά αμέλησα... Την επόμενη φορά!

Τωρα με σφάζεις!Γιατί ωρε ζωπ;

Πότε θα σου ξαναδοθεί η ευκαιρία; Εκτος αν το χεις πέρασμα...

Οποτε ξαναρθείς,οπωσδήποτε

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν θα ευχηθείς να πληρώνομαι τα μαθήματά μου?????:cool:

Και... μόνο τ' άλλα κορίτσια αναζητάς? Εμένα όχι??????:rolleyes:

Μου βγήκε το παράπονο, τι να κάνω...:tongue:

......................................

Σας φιλώ γλυκά γλυκά και με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναμπώ!!!!

.............τώρα, ό,τι και να πεις έχεις δίκιο.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

ΠΑΡΑΛΕΙΨΙΣ............... μα κι εσύ, βρε πουλάκι μου, δεν κάθεσαι καθόλου στ' αυγά σου ... μπαίνεις-βγαίνεις σαν τον άσπρο σίφουνα !!!!! ;););););)

Και σ' εσένα Ζωπάκι μου καλή αρχή με τα μαθήματα λοιπόν ! Εύχομαι να εγκλιματιστείς εγκαίρως !!! Σαν τα μαθητούδια κι εσύ ! χα χα

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω πάλι για να σας γράψω τα ολοκαίνουργια νέα μου. Τα άλλα νέα μου έγιναν παλιά.:D:D

Ματαξαναέμαθα ότι τελικά θα ταξιδέψω αύριο το πρωί στις 7.30 για Φρανκφούρτη και μετά με ανταπόκριση με το τρένο θα είμαι στη Στουτγκάρδη στις 12.30. Είχε φαεινή ιδέα ο Έβιρος να ρωτήσω την εταιρεία αν μπορούν να μου βρουν θέση μέσω Φρανκφούρτης -όπως ήταν και το αρχικό σχέδιο πτήσης- και όντως μου έκλεισε η εταιρεία αύριο το πρωί. Τώρα βέβαια, το μήνυμά μου όταν εσείς το δείτε θα γράφει ημερομηνία της Παρασκευής, εγώ ήδη θα ταξιδεύω, οπότε λέω αύριο επειδή δεν πήγα ακόμη για ύπνο. Αμφιβάλλω αν θα κοιμηθώ καμμιά ωρίτσα, λόγω άγχους, μιας και θα πρέπει να ξυπνήσω στις 04:00.

Για μένα καλύτερα που θα φύγω αύριο παρά τη Δευτέρα. Αυτό που θα μου λείψει περισσότερο όμως και που στενοχωριέμαι που το αφήνω πίσω είναι το κοριτσάκι μου το μεγάλο. :(:(:(:(:(:(:(:(

Σιδερένια η πεθερά σου!!!

Σ' ευχαριστώ Περιστεράκι.

Μα να μην έχω τσίπα πάνω μου...:oops::tongue::oops:

Τώρα κατά πώς τα λες δίκιο έχεις, μωρέ καλά του 'κανες.

με το μυαλό μου θεωρούσα πως επειδή κλείνουν πιο αργά τα σχολεία θα ανοίγουν και μετέπειτα .... :rolleyes:

Αυτοί έχουν ένα μήνα διακοπές το καλοκαίρι, αλλά έχουν κι άλλες διακοπές μέσα στο χειμώνα.

Λες να μην μείνει κοιλιά για κοιλιά ξεφούσκωτη εδώ μεσα;

Να περιμένω κι εγώ; Πιάνομαι λόγω ηλικίας; Η Σάρα ήταν η πρώτη και η εγώ η Μάρα θα είμαι η δεύτερη.

Εβιρη,δες το απο την καλη πλευρα το θεμα....θα δεις περισσοτερο την κορτσουδα σου.....

αλλα αν εσυ δεν επαιρνες τηλ στο αερ τι θα γινοταν;θα πηγαινατε κανονικα αυριο και θα σας λεγαν οτι εχουν απεργια και συγνωμη για την ταλαιπωρια....μη χ@σω δλδ!!!!!!

Αυτός είναι ο στόχος της απεργίας τους, να αγανακτήσει το επιβατικό κοινό.

Ααααχ ποναωωωω

πονανε τα πλευρακια μου πολυ κοριτσια......και απο τις δυο μεριες....μιλαμε υποφερω!

Προσπάθησε να ξεκουραστείς λίγο αυτές τις μέρες.

(βρε Εβιράκι μου ήρθε ο καιρός να φύγεις? Πότε ήταν πως μας έλεγες ότι θα έρθεις? Πως περνάει έτσι ο χρόνος ρε γμτ...) (σιδερένια η πεθερά!)

Σ' ευχαριστώ. Είδες πώς περνάει ο καιρός;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια!!!

Δεν μπορώ να κουνηθώ λέμε.... Ξεκίνησα φυσιοθεραπείες και είμαι λέτε κι έφαγα ξυλο! Αφου ο φυσ/της έπαθε πλάκα με το πόσο σφιγμένη είμαι και το πόσες συσπάσεις κάνει ο αυχένας μου!:tongue:

Επίσης χθες έκανα και τις επαναληπτικές εξετάσεις και από βδομάδα θα πάρω αποτελέσματα.

Στα μαγειρικά μας. Σήμερα τρώμε κοτόπουλο με ρυζάκι εγώ, φακούλες η υπόλοιπη οικογένεια και σπανακοτυρόπιτα από την μανούλα!

Αυτά της φρεζυ τα χρησιμοποιούσα κι εγώ όταν ήταν βρεφάκια... τώρα που γαϊδούρεψαν ολίγον τί σαμπουάν παίρνω πλέον το γνωστό "όχι πια δάκρυα" με χαμομήλι κι έχω ένα αφρόλουτρο (που είναι και σαμπουάν θαρρώ) της προδέρμ (???)

Εγώ χρησιμοποιούσα της κικο φανατικά, και τώρα πότε προδερμν, πότε τζόνσον και φυσικά μαλακτικό!!!!

Το ευχάριστο είναι ότι βγήκε νέα ανακοίνωση από ΕΕΤΑΑ για επιπλέον θέσεις - ά ρ α, έχουμε τουλάχιστον ακόμη ελπίδες.... :cool:

Τώρα ευχάριστο δεν θα το'λεγα.... Εχει γίνει ένα μπάχαλο και χθες ο σταθμός μας μας ανακοίνωσε ότι λόγω των περικοπών υπάρχει πιθανότητα να βγει εκτός εσπα!!! Συνολικά στη σαλόνικα είναι λέει 70 σταθμοί που το σκέφτονται οπότε όπως καταλαβαίνεις μόνο ευχάριστα δεν είναι...

Κι άμα βρεθούμε εκτός τι γίνεται;;;;:(:(

Φεφίκο ? Λενιώ ????? πού είστε ????

Εδώ καλέ!!!!

Μπαίνω πάλι για να σας γράψω τα ολοκαίνουργια νέα μου. Τα άλλα νέα μου έγιναν παλιά.:D:D

Ματαξαναέμαθα ότι τελικά θα ταξιδέψω αύριο το πρωί στις 7.30 για Φρανκφούρτη και μετά με ανταπόκριση με το τρένο θα είμαι στη Στουτγκάρδη στις 12.30.

Καλό ταξίδι να έχετε Εβιράκι! Ελπίζουμε να ανταμώσετε γρήγορα με το κοριτσάκι σας και καλό κουράγιο!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εβιρι μου καλό ταξίδι και καλή διαμονη τωρα στη Γερμανία. Με το καλό να μας ξανάρθεις. Περαστικά και στην πεθερά σου.

Περιστεράκι, Ηλιαχτιδα και Ζωπυρον καλά μαθήματα και προπαντός καλοπληρωμένα.

Περιστεράκι για τα υπόλοιπα καλά κάνεις. Εγω ειμαι μαζί σου.

Ελενη μου όλα καλά να πάνε με τις φυσικοθεραπειες και καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου.

Άννια μου όλα καλά να πάνε! Περιμένουμε νέα.

Σε μας τελικά έριξε δυο ψιχάλες χθες το πρωι. Και το σουρουπο εδειχνε ότι θα βρεξει πάλι αλλά τη γλιτώσαμε. Χθες φαγαμε ρυζακι με μπιφτεκάκια με σάλτσα. Αλλά η μικρη δεν το τιμησε.

Θέλω τη βοηθειά σας σε κάτι: σε 2 εβδομάδες γιορτάζει η ζουζουνελα μου. Τι δωρο να της φερει ο μπαμπας της που θα ερθει να μας δει; Δε θελω ογκωδη παιχνιδια γιατι δεν εχουμε που να τα βάλουμε. Από την άλλη έχει κολλησει το μυαλό μου γιατι σκεφτομαι συνεχεια τα πρακτικά θεματα της μετακομισης και το πως θα διαμορφωσουμε το παιδικο δωμάτιο για το νεο μωρό και δεν ξερω τι να του πω. Καθε ιδεα ευπροσδεκτη.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγραψα ενα ποστ και με πέταξε έξω!

Θα είμαι συντομη και θα γραψω πολλά μικρά ποστ λοιπόν

Εβίρι καλό ταξίδι!

Ελένη,θα δεις ότι θα νιώσεις πολύ καλύτερα.Καλα αποτελέσματα στις εξετασεις σου

Από την Αννια μας έχουμε νεα;

Ακόμα δεν εχω αποφασίσει τι θα φτιάξω...Μάλλον καμια φακή

Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε άλλη μια ήσυχη νύχτα,τι καλά...

Ο μικρός κοιμήθηκε στις 10 και ξύπνησε στις 5 για γαλατάκι

Επειδή όμως ψιλογκρίνιαζε μετά,μάλλον γιατί ηθελε άλλο λίγο,ο πατηρ του τον κατεβασε στην κουζινα,άναψε φώτα κτλ,του προκάλεσε αναστατωση ακόμα μεγαλύτερη,με σκοπό να του δώσει γιαούρτι!Μετα το ζεστό γαλατάκι...Μαμώ την παιδαγωγική του,μαμώ...

Κινήθηκα ταχύτατα...

Εφτιαξα άλλο λίγο γάλα,τάισα τον μικρό και τον κοίμησα αμέσως

Αλλά μετα πού να με πάρει ο ύπνος...

ΚΑι το ριξα στο σιδέρωμα...

Τωρα θα πάω να ξυπνήσω το περιστερόνι μου

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τη βοηθειά σας σε κάτι: σε 2 εβδομάδες γιορτάζει η ζουζουνελα μου. Τι δωρο να της φερει ο μπαμπας της που θα ερθει να μας δει; Δε θελω ογκωδη παιχνιδια γιατι δεν εχουμε που να τα βάλουμε.

Κατα'αρχήν ευχαριστώ!

Αν δεν έχει γραφείο μπορεις να της πάρεις ένα σετάκι που θα σου χρειαστεί και θα απασχολείται ή μια κουζίνα. Η δικιά μου παίζει πολύ! Ογκώδη μεν αλλά τα χρησιμοποιούν κατά κόρον!

Τώρα για πιο μικρά θα σου πρότεινα τουβλάκια της lego, κάποια κουκλα, playmobil. Δεν ξέρω και τα γούστα της... Με τι της αρέσει να παίζει;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...