Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

αληθεια τι σαμπουαν αφρολουτρο χρησιμοποιειτε στα παιδακια σας??εγω αρχικα της φρεζιντερ αλλα επειδη τσουζουνν... , η φαρμακοποιος μου προτεινε το τολ βελβετ.το χρησιμοποιουμε τον τελευταιο χρονο αλλα τωρα θελω να το αλλαξω. μερικες φορες σαν να της δημιουργει ξηροδερμια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ταζ εμάς η κόρη μου όταν μας έβλεπε να αγκαλιαζόμαστε με τον άντρα μου ερχόταν κι έμπαινε αναμέσα μας χαμογελώντας! Δεν είχε σκοπό να μας χωρίσει απλώς ήθελε να συμμετέχει κι εκείνη στις αγκαλίτσες!

Ο γιός μου αντίθετα χαμπάαααρι! Μας γράφει κανονικότατα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

αληθεια τι σαμπουαν αφρολουτρο χρησιμοποιειτε στα παιδακια σας??εγω αρχικα της φρεζιντερ αλλα επειδη τσουζουνν... , η φαρμακοποιος μου προτεινε το τολ βελβετ.το χρησιμοποιουμε τον τελευταιο χρονο αλλα τωρα θελω να το αλλαξω. μερικες φορες σαν να της δημιουργει ξηροδερμια

Το έχω δοκιμάσει

Ακριβά όμως δεν είναι αυτα τα φαρμακευτικά;

Βέβαια άμα τα δερματάκια είναι ευαίσθητα επιβάλλεται το φαρμακευτικό

Λοιπόν έχω δοκιμάσει προδερμ αφρόλουτρο+σαμπουαν μαζί,αλλά μου αρεσει πολύ και η σειρα της νιβεα.Εχω δοκιμάσει και τα τζονσον

Ολα τα σφάζουμε,όλα τα μαχαιρώνουμε:tongue:

Κανενα δεν μας δημιουργησε πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτούλα είδες τι ωραία νιώθεις όταν δεν σε περιμένουν πολλές δουλειές στο σπίτι?

Να περάσεις καλά με τις φιλενάδες σου!

Όσο για το σαμπουάν χρησιμοποιώ της Proderm και είμαι ευχαριστημένη.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

εμεις μολις γυρισαμε απο μια μικρη βολτουλα στην γειτονια...

εγω τωρα τελευταια χρησιμοποιω το τζονσον, σε ασπρο μπουκαλι ειναι με ροζ-μοβ γραμματα και καπακι...

το μονο που μου εμφανισε προβλημα απο μωρο ηταν της προδερμ που του εκανε εκζεματα.... στην αρχη ειχαμε φισσαν που τα λατρευω και μετα φρεζυντερμ και κατα διαστηματα της φρεζυντερμ για την ατοπικη δερματιτιδα, το ατροπελ


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Η κατσαρόλα μου σήμερα έχει μπριζόλες χοιρινές και πουρέ.

Παιδιά γεννάει η Ιωάννα σήμερα;

Ιωάννα μου με το καλό χωρίς πόνους να φέρεις στον κόσμο ένα γερό μωράκι.

Εβιρι μου ειμαι Κεφαλονιά προς το παρον.

Ααααα βρίσκεσαι στο όμορφο Ιόνιο!!!!!!!!!!

Το σήριαλ...παπαδιά το παρακολουθείτε;

Δεν έμαθα τίποτα γιατί από το πρωί είχα κάμποσο τρέξιμο εκτός σπιτιού. Θα σας εξηγήσω άλλη φορά.

χθες ειχαμε ξαπλωσει και οι τρεις στο κρεβατι να παιξουμε και καποια στιγμη με χαιδευε ο αντρας μου και ο μικρος του τραβουσε το χερι :shock::shock:

το ξαναεκανε και παλι το ιδιο. μετα αρχισα να χαιδευω εγω τον αντρα μου επιτηδες και τραβουσε και το δικο μου χερι. να τα μας λεμε.... :D:D

χαχαχαχαχαχα

Α! Ξεκίνησα κι εγώ μαθήματα τη Δευτέρα, οπότε άρχισε το τρέξιμο τα απογεύματα.

Καλή αρχή σου εύχομαι.

η εβιρυ ταξιδευει σημ η κανω λαθος??

Αφροδίτη κανονικά θα ταξίδευα αύριο, αλλά λόγω απεργίας της Lufthansa την οποία έμαθα χτες το βράδυ, ακυρώνονται όλες οι πτήσεις του 24ώρου της Παρασκευής και η επόμενη πιο κοντινή είναι τη Δευτέρα το απόγευμα. Με άγχωσε αυτή η κατάσταση αλλά δεν μπορώ να την αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

φεφικο εσυ δεν ζητησες τη συνταγη??

χτυπας στο μιξερ 250 γρ βουτηρο μεχρι ν'αφρατεψει. ριχνεις χτυπωντας συνεχως 4 αυγα ενα , ενα κ 250γρ γαλα. προσθετεις 500 γρ αλευρι που φουσκωνει μονο του ανακατεμενο με 2 κουτ. γλυκου μπεικιν παουντερ. συνεχιζεις το χτυπημα μεχρι ν'αποκτησεις ενα ρευστο και ομοιογενες μιγμα και το βαζεις σ'ενα μπολ. ενσωματωνεις 450γρ. ρεγκατο τριμμενο κ 250 γρ. τσενταρ τριμμενο (εγω ειχα βαλει εμενταλ)ανακατευοντας συνεχως για να μην σβολιασει το μιγμα. ψιλοκοβεις 150γρ ζαμπον κ 150 γρ, μπεικον. τα προσθετεις κι αυτα και ανακατευεις με απαλες κινησεις. αλοιφεις με βουτηρο τη φορμα για κεικ και την πασπαλιζεις μ'αλευρι. αδειαζεις το μιγμα στη φορμα και ψηνεις το κεικ 35' -40' περιπου , σε προθερμασμενο φουρνο στους 180 βαθμους μεχρι να φουσκωσει. το αφηνεις να κρυωσει και το ξεφορμαρεις και σερβιρεις

καλη επιτυχια και καλη ορεξη!!!

animal-graphics-animals-cooking-836668.gif

δεν απαντησα κοριτσια στα αλλα μηνυματα γιατι παω να φτιαξω πρωτα τα γεμιστα και μολις τα βαλω στο φουρνο θα διαβασω τι γραψατε!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το περιστερόπουλο έφαγε μια πιατάρα χυλοπίτες και έπεσε για ύπνο χωρίς πολλά πολλα!

Αχ τι χαρά!!

Εβίρι τι θα μας εξηγήσεις;Με ιντριγκάρεις...

Πριν από καμιά 20αριά χρόνια είχε συμβεί στα μέρη μας πάλι κάτι ανάλογο που είχε προκαλέσει τεράστιο σάλο...

Αργησαν λίγο να το πιάσουν το σατανικό ζεύγος γιατί ήταν κατά τι πιο έξυπνο...

Και η ηθική αυτουργός ήτο παπαδοκόρη!Τυχαίο;

Η οποία σήμερα είναι ελεύθερη,νεώτατη και ωραία και ω ναι...ξαναπαντρεμένη!!!Ευρέθη κορόιδο...

Link to comment
Share on other sites

αληθεια τι σαμπουαν αφρολουτρο χρησιμοποιειτε στα παιδακια σας??εγω αρχικα της φρεζιντερ αλλα επειδη τσουζουνν... , η φαρμακοποιος μου προτεινε το τολ βελβετ.το χρησιμοποιουμε τον τελευταιο χρονο αλλα τωρα θελω να το αλλαξω. μερικες φορες σαν να της δημιουργει ξηροδερμια

Αφροδίτη μου, εγώ του χρησιμοποιώ τη σειρά της sebamed baby από όταν γεννήθηκε. Και σαμπουάν και αφρόλουτρο. Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Αρχικό μήνυμα απο Ηλιαχτίδα29 viewpost.gif

Α! Ξεκίνησα κι εγώ μαθήματα τη Δευτέρα, οπότε άρχισε το τρέξιμο τα απογεύματα.

Καλή αρχή σου εύχομαι.

Ευχαριστώ!!!

Το περιστερόπουλο έφαγε μια πιατάρα χυλοπίτες και έπεσε για ύπνο χωρίς πολλά πολλα!

Αχ τι χαρά!!

Μπράβο!!! Μπράβο!!! Και πάλι... μπράβο!!! :D:D:D

Μακάρι να συνεχίσετε έτσι.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περιστέρω είναι εκεί ο περιστέρης???? Μήπως επαναλάβετε τις χθεσινοβραδυνές τρελίτσες!!!!!

Ντάξει,είσαι μάγισσα κοπελιά...:tongue:

Πού το κατάλαβες;:P:p:p

Ούτε νιόπαντρα:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου !

Περιμένουμε νέα από το μικρούλι μας αν είναι καλά πώς γέννησε ε ???? με το καλό να ακούσουμε τα ευχάριστα !

....επιτέλους, τελείωσα με τα της αλληλογραφίας ... προσπαθώ βλέπετε να συνηθίσω στην μοναξιά μου τώρα (και για πολύ καιρό ακόμη) που θα λείπει η συνάδελφος...:| ας είναι όμως ! Είναι η σειρά της να ζήσει το μεγαλείο της μητρότητας !

Για σήμερα, έχουμε περισσευούμενο αρακά από εχθές. Έλεγα να κάνω και μερικά φιστικς για τα πιτσιρίκια αλλά κατά 90% το απόγευμα θα εκδράμουμε όλοι μαζί... θέλει η μαμά μου να πάει με την θεία πίσω στο σπίτι (της 2ης) κι επειδή κι εγώ χρειάζομαι, πλέον, το αυτ/το -λόγω δουλειάς, παιδιών- σκεφτήκαμε να τις πάμε μαζί με τα παιδιά και την Κυριακή πρώτα ο Θεός να κατέβουμε να την πάρουμε (ΜΟΝΟ την μαμά μου) !

Δεν καταλάβατε τπτ έτσι όπως τα έγραψα ε ???? :confused:

Εβίρι μου,

Καλό ταξίδι να έχετε. Δες το θετικά... σα να σας έδωσε 2-3 μερούλες παράτασης η κα Λουφθχάνσα στα πάτρια ! Αλήθεια : η μικρή σου πότε με το καλό ξεκινάει σχολείο ???

Περιστέρω μου,

Μια χαρά σας βρίσκω ! Μαρή μπας και πας για το 2ο και μας το κρατάς κρυφό ?????? ;) και το παιδάκι σας, είδες, σας έκανε τόσο ωραίο δώρο !

Επίσης, να ευχηθώ και σε εσένα Περιστεράκι και στην Ηλιαχτίδα μας να έχετε μαθήματα και να πληρώνεστε βρε κορίτσια... είναι κρίμα να μην ανταμοίβεσαι για τον κόπο σου - ο άλλος να μην σέβεται την προσπάθειά σου ! τί να λέμε τώρα...

Συμπεθερούλα,

Αυτά της φρεζυ τα χρησιμοποιούσα κι εγώ όταν ήταν βρεφάκια... τώρα που γαϊδούρεψαν ολίγον τί σαμπουάν παίρνω πλέον το γνωστό "όχι πια δάκρυα" με χαμομήλι κι έχω ένα αφρόλουτρο (που είναι και σαμπουάν θαρρώ) της προδέρμ (???) με πράσινα γραμματάκια απ' έξω. Ευτυχώς, δεν μου έχουν εμφανίσθει τπτ δερματολογικό επειδή όλα τα φαρμακευτικά δεν συμφέρουν είναι του πανακρίβου !

Το ευχάριστο είναι ότι βγήκε νέα ανακοίνωση από ΕΕΤΑΑ για επιπλέον θέσεις - ά ρ α, έχουμε τουλάχιστον ακόμη ελπίδες.... :cool:

κατά τα λοιπά β α ρ ι έ μ α ι αφόρητα... είναι η 1η εβδομάδα και μου 'ρθε κάπως...

Φεφίκο ? Λενιώ ????? πού είστε ????

Link to comment
Share on other sites

και μετα λενε για μας οι γερμανοι.... τα δικα τους δεν τα βλεπουν :tongue::tongue:

Μα είδες; Δεν είναι όλα ιδανικά και τέλεια. Υπάρχει αρκετή απομυθοποίηση στη γερμανική τελειότητα.

Εβίρι τι θα μας εξηγήσεις;Με ιντριγκάρεις...

Όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Σηκώθηκα το πρωί και ήμουν σε αναμονή για ειδοποίηση. Αυτές τις μέρες είναι η πεθερά μου στην Αθήνα, η οποία ήρθε για εγχείρηση στο μάτι και μένει στο σπίτι της μεγάλης κουνιάδας μου. Σήμερα έκανε το χειρουργείο με λέιζερ και για να μην είμαι εγώ από το πρωί στο νοσοκομείο, περίμενα ειδοποίηση από τη μικρή κουνιάδα μου -που ήταν μαζί της- σχετικά με την ώρα που εισήχθη στο χειρουργείο, για να πάω κι εγώ να την πάρω και να τη φέρω στο σπίτι. Αφού δεν ταξιδεύω αύριο, θα την κρατήσω εδώ στο δικό μας σπίτι και τις επόμενες μέρες που θα φύγω θα ξαναμείνει στην κουνιάδα μου.

Ταυτόχρονα, επειδή αργά τη νύχτα ενημερώθηκα από το ίντερνετ ότι η Λουφτχάνσα θα έχει απεργία, πήρα την εταιρεία τηλέφωνο να δω τι γίνεται κι αυτοί μου έκλεισαν θέση για τη Δευτέρα το απόγευμα, εφόσον επιβεβαιώνεται η απεργία. Η καινούργια ημερομηνία και ώρα που πετάμε δε μου αρέσει καθόλου, μας βγάζουν από το πρόγραμμά μας και μας φέρνουν τα πάνω κάτω.

Συγκεκριμένα, δεν ήθελα να φύγουμε παραμονή έναρξης των σχολείων, δεύτερον, δεν ήθελα να φτάσουμε αργά το βράδυ στο σπίτι (γιατί μέχρι να μπούμε στο σπίτι θα πάει το νωρίτερο 22.30), επειδή η κόρη μου έχει πρωινό εγερτήριο και δε θα προλάβει να ξεκουραστεί από το ταξίδι.

Και μου βάζουν και ανταπόκριση με άλλο αεροσκάφος μέσω Ζυρίχης.

Πριν από καμιά 20αριά χρόνια είχε συμβεί στα μέρη μας πάλι κάτι ανάλογο που είχε προκαλέσει τεράστιο σάλο...

Αργησαν λίγο να το πιάσουν το σατανικό ζεύγος γιατί ήταν κατά τι πιο έξυπνο...

Και η ηθική αυτουργός ήτο παπαδοκόρη!Τυχαίο;Δε νομίζωωωωωω.

Ντάξει,είσαι μάγισσα κοπελιά...:tongue:

Πού το κατάλαβες;:P:p:p

Ούτε νιόπαντρα:oops::oops:

Εεεπ, βρε με τον άντρα του παιδιού σου; Δε ντρέπεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Εβίρι μου,

Καλό ταξίδι να έχετε. Δες το θετικά... σα να σας έδωσε 2-3 μερούλες παράτασης η κα Λουφθχάνσα στα πάτρια ! Αλήθεια : η μικρή σου πότε με το καλό ξεκινάει σχολείο ???

Ευχαριστώ Μεταξία μου. Στις 11/9 ξεκινάει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...