Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Το σήριαλ...παπαδιά το παρακολουθείτε;

Γίνεται της κακομοίρας...

Μαζεύτηκαν χθες όλοι οι αργόσχολοι έξω από τα δικαστήρια για φραμπαλά...

Οι δε αρχές καμαρώνουν σαν γύφτικα σκερπάνια!Αγκάθες....Αφού οι δράστες ήταν...ξυπνοπούλια

Οι λεπτομέρειες της τραγωδίας αυτής που έρχονται στη δημοσιότητα και ανακοινώνονται από επίσημα χείλη είναι ανατριχιαστικές...Ενας Μανουσάκης χρειάζεται εδώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Ο μικρός έχει βγει εξω με τον μπαμπά του και λείπουν λιγότερο από ώρα

Είναι δε απίστευτο πόσα έχω προλάβει να κάνω σε αυτό το μικρό διάστημα χαλαρά και χωρίς άγχος...Πήρα πρωινό,σέρφαρα,μάζεψα την κρεβατοκάμαρα μου,συμμάζεψα παιχνίδια,εβαλα τα σιδερωμένα στη θέση τους,ετοίμασα ενα πλυντήριο για πλυσιμο,μάζεψα νεροχύτη και εκανα και ενα ντουσάκι

Υπό άλλες συνθήκες θα ηθελα ενα τριωρο να τα κάνω αυτά και αν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπημένες φίλες!

Οι ευχές έπιασαν τόπο και ΝΑΙ πληρώθηκα!Περιμένω και κάτι άλλα βέβαια από άλλους,αλλά από βδομάδα θα τα πάρω και αυτά.

Για σήμερα είπαμε να μην μαγειρέψουμε.Υπάρχει λίγο φαγητό από χθες-προχθες,θα φτιάξω και λίγες χυλοπίτες δικές μας κοκκινιστές,ε τυράκι,σαλατούλα,θα περάσει η μέρα...

Ο γιόκας μου χθες κοιμήθηκε από τις 9.30 το βράδυ,συνεχόμενα μέχρι 7.30 το πρωί.Μακάρι να μπούμε στο πολυπόθητο πρόγραμμα,να ησυχάσουμε.

Βέβαια ο αντρούλης χθες βράδυ είχε κανονίσει να βγει με φίλους του,οπότε έμεινα μοναχούλα,αλλά μια χαρά ήταν,εκανα δουλίτσες,είδα dvd,όλα με την ηρεμία μου

Πότε θα έχουμε νεα από την Αννια;Ποια μιλάει μαζί της;Εχουμε γεννητούρια σήμερα!

Καλημέρα!!!

Πολύ χαίρομαι που πληρώθηκες... Καταλαβαίνω απόλυτα πόσο άσχημο είναι να σου χρωστάνε. Έζησα τα ίδια πριν από ένα χρόνο. Ώρες ώρες σκεφτόμουν ότι δεν έστελναν τα παιδιά φροντιστήριο, επειδή εκεί θα αναγκάζονταν να πληρώσουν, ενώ από εμένα, που τους έκανα ιδιαίτερα, δε θα είχαν την ίδια πίεση. Γελάστηκαν όμως. Τους έπαιρνα τηλέφωνο κάθε μέρα (δωρεάν ήταν, ελεύθερο χρόνο είχα, οπότε περνούσε η ώρα μου στα τηλέφωνα). Κάποια στιγμή κατάλαβαν ότι δεν μπορούσαν να το καθυστερήσουν άλλο και τα πήρα. Σε μία περίπτωση, μάλιστα, δεν τα πήρα από τη μαμά του παιδιού. ΤΑ πήρα από την αδελφή της. Είναι στην ηλικία μου, δούλευε και ήξερα πότε πληρώνεται. Εντελώς "τυχαία" περνούσα από το σπίτι την ώρα που γύριζε από τη δουλειά...

Πολύ ωραία νέα αυτά για το γιόκα σου.

Μακάρι να συνεχίσετε έτσι. Απλώς (επειδή και ο δικός μου, μου κάνει κάτι ωραία "δωράκια" στο θέμα του ύπνου, αλλά είναι για μια μέρα) να είσαι προετοιμασμένη ότι σήμερα μπορεί πάλι να σε ταλαιπωρήσει λίγο.

Αλήθεια, ο άντρας σου έφυγε πριν κοιμηθεί ο μικρός ή αφού κοιμήθηκε?


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, ο άντρας σου έφυγε πριν κοιμηθεί ο μικρός ή αφού κοιμήθηκε?

Δυστυχώς έφυγε πριν...

Και όταν του τηλεφώνησα μετα από μισή ωρα να του πω τα καλά μαντάτα ήταν λίγο δύσκολο να επιστρέψει

Το... βρασε λιγακι χθες με την παρέα,άργησε να μου ρθει,αλλά μου ρθε ορεξάτος!!:oops::oops:

Δυο νύχτες εχω να κοιμηθώωωωωωω:shock:

Τη μια λόγω γιου,την άλλη λόγω πατερα...

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει περιστερακι ωραια ειναι αυτα....

εμας που ο μικρος μας βγηκε ξενυχτης αμαν κανουμε να βρουμε ωρα να μεινουμε μονοι μας :oops::oops:

χθες ειχαμε ξαπλωσει και οι τρεις στο κρεβατι να παιξουμε και καποια στιγμη με χαιδευε ο αντρας μου και ο μικρος του τραβουσε το χερι :shock::shock:

το ξαναεκανε και παλι το ιδιο. μετα αρχισα να χαιδευω εγω τον αντρα μου επιτηδες και τραβουσε και το δικο μου χερι. να τα μας λεμε.... :D:D

οσο για τα χρηματα, δεν υπαρχει πιο αδικο να δουλευεις και να μην πληρωνεσαι :(


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν πειραζει περιστερακι ωραια ειναι αυτα....

εμας που ο μικρος μας βγηκε ξενυχτης αμαν κανουμε να βρουμε ωρα να μεινουμε μονοι μας :oops::oops:

χθες ειχαμε ξαπλωσει και οι τρεις στο κρεβατι να παιξουμε και καποια στιγμη με χαιδευε ο αντρας μου και ο μικρος του τραβουσε το χερι :shock::shock:

το ξαναεκανε και παλι το ιδιο. μετα αρχισα να χαιδευω εγω τον αντρα μου επιτηδες και τραβουσε και το δικο μου χερι. να τα μας λεμε.... :D:D

οσο για τα χρηματα, δεν υπαρχει πιο αδικο να δουλευεις και να μην πληρωνεσαι :(

και εμάς ξενύχτης μας έχει βγει...

αυτό που λες το κάνουμε κι εμείς για να δούμε αντιδράσεις και ο μικρός σα να ζηλεύει λίγο...σκαρφαλώνει πάνω μας και χοροπηδά:confused:

κάνουμε ωραία παιχνίδια όλοι μαζί

Link to comment
Share on other sites

Άννια, μ' έναν (ή ακόμα καλύτερα με κανέναν) πόνο!!!

Να σας πω και τα δικά μου.

Κατ' αρχήν σήμερα τρώμε μοσχαρίσιες μπριζόλες στο φούρνο. Ελπίζω να μη γίνουν πολύ στεγνές.

Δε σας γράφω συχνά, γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα με τη Δώρα. Ο μικρός, μόλις δει το laptop θέλει να το πιάσει. Είναι ικανός να φέρει κάτω όλο το τραπεζάκι για να το πιάσει. Έτσι, όταν είναι ξύπνιος, τον αμολάω στο πάτωμα (ευχαριστώ για την παρακίνηση) και παίζουμε. Όταν κοιμάται προσπαθώ να κάνω καμιά δουλειά. Προσπαθώ να μπαίνω λίγο από το κινητό, αλλά είναι λίγο περίεργο και δεν μπορώ να γράφω. Απλώς παρακολουθώ.

Α! Ξεκίνησα κι εγώ μαθήματα τη Δευτέρα, οπότε άρχισε το τρέξιμο τα απογεύματα.

Όμως, δεν παραπονιέμαι. Λέω δόξα τω θεώ που μετά από ένα χρόνο άνεργη, χωρίς κανένα ιδιαίτερο στον ορίζοντα (αφού ή τελείωσαν το σχολείο ή με αντικατέστησαν), από το πουθενά, υπάρχουν ήδη δύο σίγουρα και άλλα δύο πιθανά. Ένα από τα δύο πιθανά να κάτσει, θα μπορώ να προσφέρω στην οικογένεια μου ένα κάλο extra εισόδημα. Αλλά και με τα δύο να μείνω, καλά είναι.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Α! Ξεκίνησα κι εγώ μαθήματα τη Δευτέρα, οπότε άρχισε το τρέξιμο τα απογεύματα.

Όμως, δεν παραπονιέμαι. Λέω δόξα τω θεώ που μετά από ένα χρόνο άνεργη, χωρίς κανένα ιδιαίτερο στον ορίζοντα (αφού ή τελείωσαν το σχολείο ή με αντικατέστησαν), από το πουθενά, υπάρχουν ήδη δύο σίγουρα και άλλα δύο πιθανά. Ένα από τα δύο πιθανά να κάτσει, θα μπορώ να προσφέρω στην οικογένεια μου ένα κάλο extra εισόδημα. Αλλά και με τα δύο να μείνω, καλά είναι.

Καλή αρχή Ηλιαχτίδα μου!

Δουλίτσα να υπάρχει,να μην μαραζώνουμε!!Βασικότατο!

Εγώ από χθες που άρχισα,άλλος άνθρωπος έχω γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έφυγε πριν...

Και όταν του τηλεφώνησα μετα από μισή ωρα να του πω τα καλά μαντάτα ήταν λίγο δύσκολο να επιστρέψει

Το... βρασε λιγακι χθες με την παρέα,άργησε να μου ρθει,αλλά μου ρθε ορεξάτος!!:oops::oops:

Δυο νύχτες εχω να κοιμηθώωωωωωω:shock:

Τη μια λόγω γιου,την άλλη λόγω πατερα...

Ξέρεις γιατί σε ρώτησα?

Μήπως ο μικρός θέλει έναν από τους δύο για να κοιμηθεί? Μήπως και οι δύο μαζί τον κάνετε να θέλει να παίξει και όχι να κοιμηθεί?

Ή μήπως ο πατέρας του, του κάνει όλα τα χατήρια (όπως ο δικός μου) και δεν κοιμάται με τίποτα όταν είναι κι εκείνος κοντά?

Εγώ, πάντως, σταμάτησα την προσπάθεια να τον κοιμίζω όταν είναι και ο άντρας μου κοντά. Κλείνομαι στην κρεβατοκάμαρα με το παιδί και το κοιμίζω σε χρόνο dt. Αν τύχει και μπει ο άνταρς μου μέσα (ή ακόμα χειρότερα, αν κάνει το λάθος να ξαπλώσει στο κρεβάτι), μπορεί να πάει δώδεκα και ο μικρός να μην έχει κοιμηθεί ακόμη.

Από τη Δευτέρα που άρχισα να φεύγω για τα ιδιαίτερα, καταφέρνει και τον κοιμίζει μόνος του ο άντρας μου (και μάλιστα πολύ γρήγορα). Τη Δευτέρα για παράδειγμα, τον κοίμησε στις 19:30 και το παιδί ξύπνησε στις 22:30 για να πιει το γάλα του, κοιμήθηκε αμέσως και ξύπνησε το πρωί. Από αυτό έβγαλα το συμπέρασμα ότι δεν πρέπει να είμαστε και οι δυο μαζί στην προσπάθεια του ύπνου. Ή εγώ ή εκείνος. Σ' εμένα, βέβαια, κοιμάται πιο εύκολα, αλλά αν δεν έχει εναλλακτική, αναγκάζεται να κοιμηθεί και στον άντρα μου. Ήταν το μεγαλύτερο άγχος μου όταν αποφάσισα να δουλεψω φέτος.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις γιατί σε ρώτησα?

Μήπως ο μικρός θέλει έναν από τους δύο για να κοιμηθεί? Μήπως και οι δύο μαζί τον κάνετε να θέλει να παίξει και όχι να κοιμηθεί?

Ή μήπως ο πατέρας του, του κάνει όλα τα χατήρια (όπως ο δικός μου) και δεν κοιμάται με τίποτα όταν είναι κι εκείνος κοντά?

Εγώ, πάντως, σταμάτησα την προσπάθεια να τον κοιμίζω όταν είναι και ο άντρας μου κοντά. Κλείνομαι στην κρεβατοκάμαρα με το παιδί και το κοιμίζω σε χρόνο dt. Αν τύχει και μπει ο άνταρς μου μέσα (ή ακόμα χειρότερα, αν κάνει το λάθος να ξαπλώσει στο κρεβάτι), μπορεί να πάει δώδεκα και ο μικρός να μην έχει κοιμηθεί ακόμη.

Από τη Δευτέρα που άρχισα να φεύγω για τα ιδιαίτερα, καταφέρνει και τον κοιμίζει μόνος του ο άντρας μου (και μάλιστα πολύ γρήγορα). Τη Δευτέρα για παράδειγμα, τον κοίμησε στις 19:30 και το παιδί ξύπνησε στις 22:30 για να πιει το γάλα του, κοιμήθηκε αμέσως και ξύπνησε το πρωί. Από αυτό έβγαλα το συμπέρασμα ότι δεν πρέπει να είμαστε και οι δυο μαζί στην προσπάθεια του ύπνου. Ή εγώ ή εκείνος. Σ' εμένα, βέβαια, κοιμάται πιο εύκολα, αλλά αν δεν έχει εναλλακτική, αναγκάζεται να κοιμηθεί και στον άντρα μου. Ήταν το μεγαλύτερο άγχος μου όταν αποφάσισα να δουλεψω φέτος.

ίδιο στόρυ με άλλους πρωταγωνιστές κοριτσάκι μου...

ο μπαμπάς του τον αποσυντονίζει

ο μικρός κοιμήθηκε χθες εύκολα γιατί δεν κοιμήθηκε καθόλου το μεσημέρι,μιας και ήταν ο μπαμπάς του στο σπίτι και τον κράτησε για να πάω στη δουλειά

εκαναν τρελο παιχνίδι

πού μυαλό για ύπνο...

σήμερα όμως,μιας και εχει ξυπνησει πρωί,θα το τον βάλω να κοιμηθεί μεσημερι μαζί μου,αλλά θα τον αφησω το πολύ 1,5 ωρίτσα,για να μου κοιμηθεί και το βράδυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ίδιο στόρυ με άλλους πρωταγωνιστές κοριτσάκι μου...

ο μπαμπάς του τον αποσυντονίζει

ο μικρός κοιμήθηκε χθες εύκολα γιατί δεν κοιμήθηκε καθόλου το μεσημέρι,μιας και ήταν ο μπαμπάς του στο σπίτι και τον κράτησε για να πάω στη δουλειά

εκαναν τρελο παιχνίδι

πού μυαλό για ύπνο...

σήμερα όμως,μιας και εχει ξυπνησει πρωί,θα το τον βάλω να κοιμηθεί μεσημερι μαζί μου,αλλά θα τον αφησω το πολύ 1,5 ωρίτσα,για να μου κοιμηθεί και το βράδυ

Απέφυγε να είναι ο μπαμπάς του στο οπτικό του πεδίο. Αν πιάσει και σήμερα, σημαίνει ότι έχεις εντοπίσει το πρόβλημα. Και αυτό είναι το σημαντικότερο. Μετά, μπορείς απλά να τον κοιμίζεις χωρίς την παρουσία του μπαμπά του.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΜΟΡΦΟΚΟΡΙΤΣΑΑ!!!

καταρχην να ευχηθω στην ιωαννα ναχει μια καλη γεννα και να καλοδεχτει το σπουργιτακι της!!!ελπιζω ναχουμε συντομα νεα της!!!με το καλο κοριτσακι μου!!!η Παναγια μαζι σου!!!!

τι κανετε??εγω υπομονη εδω στη δουλεια. σημερα τρωμε αρακα και αυριο μαλλον φακη λεω να κνω. το σαββατο θα παρω φρεσκα ψαρακια για να τα φαμε και ζεστα σαν ανθρωποι. το πρωι που λετε ξυπνησα πολυ νωριτερα απτο ξυπνητηρι, εκανα ενα ντουζακι, ετοιμαστηκα, ξυπνησα τα αγαπακια, ετοιμασα το μικρο αγαπακι και μουμεινε και χρονος να μαζεψω κρεβατια και κατι ψιλα απο νεροχυτη!!!αχ τι καλα που θα γυρισω και θα το βρω στην τσιτα!!!το θελει βεβαια το σκουπισματακι του αλλα αυριο εχω σκοπο. το απογευμα θα βγουμε με δυο φιλες και τα τεκνα για καφεδακι, μιας και εχουμε καιρο να βρεθουμε!!!

συμπεθερα πεθανα στα γελια με το χνουδωτο μαλλιαρο!!!!εισαι αποθεωση!!!

περιστερω, μπραβο σου για ολα-για τη δουλεια, για τα λεφτα, για τον υπνο του περιστεροπουλου και για την ωραια βραδια με τον περιστερη!!!ελπιζω ναναι η αρχη της λυσης του προβληματος ολο αυτο!!!ναστε καλα!!

ηλιαχτιδα ελπιζω να σου κατσουν και τα 4 ιδιαιτερα!!!φιλια στον μικρουλη σου!!

καλημερα και στα υπολοιπα κοριτσια της παρεας!!!απουσιες σημ..αγγελικη, φεφωνι, συμπεθερω,ελενηθεσνικη....καλα να μιλησω για μαρια ελπιδα, ελενηαγγλια, αννα θεσνικη....!!!!η εβιρυ ταξιδευει σημ η κανω λαθος??

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μαγειροφιλενάδες!

Είχα αρκετή δουλίτσα σήμερα και γι΄αυτό άργησα να μπω! Περιστέρω μην φωνάζεις, παρούσα λέμε!!!!

Περιστεράκι καλοπεράσαμε χθες βράδυ ε????? :tongue:

Είχες και τα κέφια σου αφού είχες πληρωθεί κιόλας, κοιμόταν κι ο μικρός...ε ρε γλεντια με τον περιστέρη!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...